Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυκτίου Νο 60 -ελπίζω...


Recommended Posts

Ομορφες τι κανετε;;;; :D

Χαθηκα αυτες τις μερες..κανω το εισαγωγικο σεμιναριο για τους δημ.υπαλλ,γυρναω αργα το μεσημερι και δε προλαβαινω τιποτα μετα!!!

Α και προσπαθω να διαβασω τον υπαλληλικο κωδικα μπας και ξεστραβωθω και μαθω τι δικαιωματα εχω γιατι κανεις δε μου λεει και ηδη εχασα την αδεια του 2011!!!!! :twisted::twisted::twisted:

Ρε ποτε προλαβατε σε 4 μερες και ανοιξατε καινουριο τρενο με 25 σελιδες;;;;; :o

Ελπιζω να μην εχω χασει τιποτα συνταρακτικο και να ειστε ολες καλα!!!!

Μονο καπου ειδα οτι η μπεμπα της Γωγως ηταν αρρωστουλα;;;; :(

Ρε κοριτσια μολις μου ειπε η Θου για την Ερη!!!!!!!!!!!!!!! :o:o:o:o:o:o:cry::cry::cry::cry::cry:

Ερακι μου πολυ στεναχωρηθηκα.... :(:(:(:(:(:(:( Μια μεγαλη αγκαλια απο μενα!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Μα τι σκατα γινεται φετος;;;; :(:(:(:(:(:(

Ηθελα κι αλλα να πω αλλα τα ξεχασα τωρα...κολλησε το μυαλο μου στη ξενιτεμενη μας φιλεναδα....

Α Βικυ σε εβλεπα ονειρο προχθες και σε ειχα στο μυαλο μου...ηρθαμε λεει στο σπιτι σου με τον Αλεξ οπου μας φιλοξενουσες και κατι εγινε με μια σωληνα και πλυμμηρισε το σπιτι(δεν διευκρινιζε το ονειρο αν ηταν δουλεια του Αλεξ! :lol: )...εσυ εβραζες απο τα νευρα σου και τα χωνες στον αντρα σου!

Και μην εχεις τυψεις...μα ειναι δυνατον να μη τα παρεις;;;;ανθρωπος εισαι κι εσυ βρε πουλακι μου!!! :roll:

Συμπεθερα κι εσεις μου λειψατε!!!! :x:x ο Γαμπρουλης μου καλα ειναι;;;; φιλησε μου τον ρουφηχτα!!! :-*:-*:-*:-*

Παω να τη πεσω γιατι εχω εγερτηριο στις 7! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τονια...για το ονειρο δεν θα σχολιασω...ελπιζω να μν ειναι προφητικο και σπασουν τα νερα.....ενω ο Π. θα λειπει ....

γιατι εχασες τν αδεια του 2011?δεν δουλεψες καθολου το 2011?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια προχώρα σε θέλει όλη η χώρα!!!!!!!!

Άντε μαρή πες μας κάτι :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Βίκυ σε καταλαβαίνω,η δικιά ,μου είναι ΟΛΗ μέρα από πίσω μου και παρακαλάει για αγκαλιά, "γκι" την λέει και όλη μέρα ακούω γκι γκι γκι :twisted::twisted::twisted:

Τουαλέτα,όχι δεν έχω πάει μόνη μου τους τελευταίους 19 μήνες,χωρίς υπερβολή,μόνο αν κοιμάται,και βρέφος την είχα από έξω με το ριλάξ...

Που να είχα και τις ορμόνες εγκυμοσύνης...απαπα

Λενάκι καλό διάβασμα ;)

Όταν πάρεις το δίπλωμα έλα για κόντρες!

Ναι ο αντρούλης μου,είναι τέλειος :x:x βοηθάει πολύ και με το μωρό και με το σπίτι

Αργυ ξέχασα ρε,κούκλος ο Λουκάς!!Το πόσο γέλασα με τον παπαγάλο της Αφροδίτης...

Λοιπόν Αφρο δεν μου είπε και πολλά,απλά ότι μερικές γυναίκες(εσυ και εγώ καλή ώρα)τις μπλοκάρει και δεν χάνουν.Να γραφτώ στα weight watchers(ακόμα γράφομαι)και γυμναστήριο(αυτό και για να ξεδίνω,της είπα τα ψυχολογικά μου)και θα δεις αλλαγή μου είπε.

Περίοδο έχω κανονικά,στους 5 μήνες μου ήρθε,αλλά διαφορά δεν είδα.

Η βλακεία είναι ότι μέχρι πριν λίγο καιρό δεν έβαζα τουλάχιστον.Τώρα βάζω κιόλας :twisted::twisted:

Θουλάκι γιατί να μην ξαναπάει ο Α στη δουλειά;Δεν τους εμπιστευεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα έμορφες! :D

ΚΑΡΟΛΙΝΑΚΙ!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D Είμαστε πολύ πολύ χαρούμενες για τα αποτελέσματα!!! :D:D:D Μπράβο κοριτσάρα μου, να ησυχάσεις κι εσύ και με το καλό να βγει έξω ο μπεμπάκος, να του ρίξεις ένα μπερτάκι για την αγωνία! :P

Βίκυ! Κουράγιο μάνα!!! Στείλ' την από 'δω, να κάνουν παρέα με τη δική μου τη γλωσσού, να ηρεμήσεις κι εσύ λίγο! ;) Η Β ρίχνει κάτω τα μπισκότα, της λες μάζεψέ τα και σου απαντά "βαριέμαι!" :o Χθες συγκεκριμένα έγινε αυτό και μετά της είπα κι εγώ ότι "βαριέμαι" να της βάλω μίκυ με το γάλα της... ;) Νομίζω ότι το έπιασε το νόημα, γιατί δεν τόλμησε να διαμαρτυρηθεί! :lol:;)

Δεν το συζητώ ΠΟΣΟ με έχει σταυρώσει το μικρόβιο από χθες... :?:?:? ΣΥΝΕΧΕΙΑ αγκαλιά και όρθια... :? Δεν τρώει, δεν έχει υπομονή ούτε να θηλάσει, δεν ξέρει τι θέλει... :?

Η Β έχει επίσης ψιλολαλήσει μέσα στο σπίτι... :? Κι επίσης, τώρα το βράδυ είχε ένα 37,1... :( Το ξέρω, δεν είναι πυρετός, αλλά δικαιολογείται να έχει έστω και δέκατα, ενώ έχει ξεκινήσει αντιβίωση απ' τη Δευτέρα το βράδυ;;; :roll::? Ανησυχώ... :(

Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα, είμαστε...!!! :D

Και το μικρόβιο ακόμη ξύπνιο... :? Άντε να δούμε κι απόψε... :?

Ήθελα κι άλλα να γράψω, αλλά θα μου ξυπνήσει και τη Β! :!: Πάω, μπας και καταφέρω να την κοιμήσω! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α καλά προσπέρασα την Τόνια και χαμπάρι δεν πήρα :oops::oops::oops:

Δεν πολυκατάλαβα τι ακριβώς κάνεις αλλά αφού είσαι καλά,αυτό έχει σημασία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Τονάκι μου γλυκό σ'ευχαριστώ.. :x:x:x

Ελπίζω να ξεκουραστείς το ΣΚ τουλάχιστον. Γιατι έχασες την αδεια του 2011??

Κατερινάκι μου τι θα το κάνεις το φιλέτο? Γουέλιγκτον? Ειναι απο τα πιο ακριβά κρέατα..

εισαστε καλά έτσι? Στα πεταχτά σας διάβασα..

Λοιπόν πήγαμε στον γιατρό, όλα καλά, μονο ένα πράγμα να σας ρωτήσω και εσας πηπως ξέρετε, Πολυομελίτιδα έχετε κάνει 3 ή τέσσερα εμβόλια? Στο Ελληνικό το βιβλιάριο φαίν εται σαν να έχει κάνει 3.. και λέει ο γιατρός ότι μάλλον θέλει 4 αλλά έστειλε την λίστα του στο κεντρική διαχείρηση του κράτους να μας πούνε.. Εδώ δεν υπάρχουν βιβλιάρια, όλα τα στοιχεία είναι ηλεκτρονικά και τα έχει ο γιατρός. Απο εκεί και πέρα ο καθένας μπορει να δηλώσει τα εμβόλια που κάνει κάθε φορά στον κεντρικό οργανισμό αλλά δεν ειναι απαραίτητο. Πάντως ο γιατρός είχε σκανάρει το χαρτί που του είχα πάει εγώ όταν ήρθαμε και εγώ τον είχα παρεξηγήσει τον άνθρωπο...

Ειναι αργά θα τα πούμε αύριο φιλάκια! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι, δεν έκανα τηνμηλόπιτα γιατι ο γιος μου ήθελε σοκολάτα... Εκανα μια Boston Cream Pie.. είναι σαν κοκ σε τούρτα! Θα την κόψω σε κομμάτια και θα την δώσω στον Βαγγ να την πάει άυριο στο γραφείο..

Θέλετε?

boston_ready.JPG[/attachment:3a3cy1gj]

post-4408-13873938784934_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε δημητρουλα μου πολυ ταλαιπωριεστε με τις παλιοιωσεις βρε κοριτσακι μου :(:(:( αντε να περασει και αυτο και να μην ξανακολλησετε τιποτα για πολυ πολυ καιρο.... L-):-*:-* φανταζομαι ποσο κουρασμενη θα νοιωθεις και με δυο παιδια ειδικα,...ε φτανεις στα όρια σου... ;);) εδω εγω με εναμισυ :lol::lol::lol: και τα παιζω ωρες ωρες...

τ αφιλια μου και την αγαπη μου...αντε να δω ποτε θα σε δω εσενα παο κοντα...εχουμε να ειδωθουμε πολυυυυυυυυυυυυ καιρο...

αρτζι πολυ ωραια φωτο αυτη που εβαλες...

βικυ υπομονη...λιγο εμεινε ακομη ..εφαγες το γαιδαρο..όσο γαι την μ-ι κανε οτι δεν ακους και εσυ ωρες ωρες οταν γκρινιαζει...

τονια τι κανεις κοριτσακι μου?γιατι εχασες την αδεια?

ερακι μου...μου τρεχουν τα σαλιααααααααααα...τι ηταν καλε αυτο στην φωτο???????????δεν λυπασαι βρε την εγκυουλα... =p~=p~=p~ σου ρχομαιιιιιιιι

καλως και το κατερινακι μας...

καληνυχτα φιλεναδες ..ειμαι βζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ...

επιτελους θα κοιμηθω ηρεμηηηηηηηηη :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερακι φαινεσαι χρυση κοπελα...κριμα που δενειχα την τυχη να σε γνωρισω απο κοντα πριν μας ξενιτευτεις... :(:(:( τι ζητας συγνωμη βρε κοριτσαρα μου...αλοιμονο...

κατι λεγατε για το μπλογκ με υγιεινες συνταγες της θεσ /κιας φιλεναδας μας...θελω και εγω να με κανεις μελος :D:D:D:D λειπει βρε ο μαης απο την σαρακοστη?????? :lol::lol:

παιδια πρεπει να παω..ο μορφεας με καλει και εγω το παιζω κινεζααααα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Κάρολ :D:D:D:x:x μπράβο, είδες ρε που σου τα λέγαμε? τσάμπα η ταλαιπωρία, τσάμπα και η αγωνία!!! :D άντε με το καλό να έρθει και η ώρα :x

Βίκυ :lol::lol::lol: να σου στείλω και τον Λ. να μιλάνε μαζί.....τε΄τοια πάρλα και ο Λ. σε ζαλίζει, αφού δεν τρώει επειδή μιλάει :o:o:o:o

Έρη :D:D:D τι τέλειο γλυκό είναι αυτό ..... και ξέρεις πόοοοοοοοσο πολύ μου αρέσουν τα κοκάκια :D:D:D έβαλες την συνταγή? :roll::roll::roll:

Τόνια υπομονή ρε θα τα μάθεις όλα σιγά σιγά :x καλή δουλειά :x

Χρύσα :o:o:o:o:(:(:(:( κρίμα ρε γμτ να έχει και ο Ιω σου αλλεργία :(:(:( περαστικά του :x

αλλά και περαστικά σου που πρέπει να κάνεις όλλλλλα αυτά!!!! :(:(

Μάγδα και εδώ το καρναβάλι δεν γιορτάζεται σε όλη την χώρα, γιορτάζεται μόνο στα δυτικά!, σε μας δλδ....φημιζόμαστε για το καρναβάλι!!!! 8-}8-}8-}:o):o)

Πήγαμε χθες νοσοκ. πάλι και μας είπε ο γιατρός ότι όλα καλά πάνε εκτός από ένα σημείο που έχει γίνει 2 μικρές φουσκαλίτσες και πρέπει να προσέξουμε μην γίνουν σκληρές, αν γίνουν να πάμ εεκεί για να το περιποιηθούν έτσι ώστε να μην αφήσει σημάδι! :!::!:

Αγοράσαμε και στην Ρ. την στολή της πριγκίπισσας, δεν μου πολυάρεσε, αλλά δεν πειράζει!!! :roll::roll: καλά να είναι να την φορέσει στις 16 Φεβ.!!!

αυτά, πάω να ξυπνήσω τα παιδιά :roll::roll:

Αφρο :lol::lol::lol::lol::lol::lol: για τα όσπριά σας :lol::lol::lol:

όντως το φιλέτο μοσχάρι, Κατερίνα, είναι από τα πιο ακριβά.....είχα αγοράσει τις προάλλες μόνο για τα παιδια 2 φιλετάκια και βγήκαν 200γρ. και το πλήρωσα 7ε!!! :o:o:o

ο καιρός σκατά, χιόνισε χθες λίγο ακι το έστρωσε, έχουμε -10!

ο άντρας μου έχει κρύωμα και συμπεριφέρεται σαν τον τυπικό άντρα που αρρωσταίνει, καταλαβαίνετε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Κάρολ πολύ χάρηκα με τα νέα σου :D:D:D:D

Έχω πολύ δουλειά και δεν προλαβαίνω να σχλιάσω τίποτα άλλο

Σας στέλνω όμως τα φιλά μου :x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ....νυσταζω....

Ερη νοστιμο φαινετε το γλυκο αλλα δεν ξερω τι εχω παθει και δεν λιγουρευομαι ...μαλλον αποτοξινοθηκα αφου δεν εχω φαει γλυκο εδω και ....3-4 ευδομαδες ,μια μερα μονο εφαγα λιγη μερεντα α ναι και 2 φορες λιγο κεικ ...αυτα σε περιοδο 3-4 ευδομαδων .

Αργυρω θελω φωτογραφια απο την στολη της ΡεΑ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Τι κανετε;;;

Εμεις καλα..

Καρολινακι μου γλυκο χαρηκα τοοοοσοοο πολύ με τα νεα σου..αν και ημουν 99,999999 σηγουρη πως όλα ηταν τελεια..αλλα ειχα αυτό το μικρο τσακ ..σε σκεφτομουν χτες..και με τα σκατιαρηκα δεν μπ[ηκα πιο μετα να το δω..δεν προλαβα!!!

Φανταστικη κουμπαρουλα ξες τι δωρο θα μου κανεις Χριστουγεννα και Πασχα..ε;;;;;..μια γεννικη καθαριοτητα σπιτιου!!!!!

Και επισης Κυρια μου απαιτω την αρχοντοτσουτσουνα μας να τη βαζετε μονο σε πανα Παμπερς….θα σου στειλω κουπονια…και ότι περισεψε από το στοκ

Καλε αφρο γιατι πρωτη φορα..εγω το εχω καναδει..και εχω και λαβει..

Εγω δεν εκανα..ουτε ειχα σκοπο..γιατι δεν ηθελα κανεναν εκτος από μαμα – μπαμπα- στο μαιευτηριο μαζι μας. Ουτε την ημερα της γεννας..ποσο μαλλων για μετα..αλλα εχει πλεων «καθιερωθει»

Βικακη χαρα στο κουραγιο σου παλη

Μαρακι πια μασκα εβαλες στην μουριτσα σου;;;..θελω να παρω και εγω…σημερα που ο Χ θα κοιμηθει παλη στη μαμα μου..και αφου τελειοσω με μπανιο και μπαλκονια που θελω να πλυνω λεω να βγω για ψωνια..

Κατερινακι μου το μιστικο..ειναι να μη τρως…

Περαν της πλακας επειδη πραγματικα δεν προλαβαινω να φαω γινετε αυτό..Και επισης είναι γεγονος πως τα περιθσσοτερα κιλα τα χανω εδώ και δυο μηνε ςπεριπου που εχω περιοδο- εχψει δικιο η Αφρο σε αυτό που λεει.

Θα μου πεις..γινετε να μη προλαβαινεις να φας…ε γινετε..πχ στη δουλεια ΟΚ τροω..αλλα από τις 4 και μετα δεν προλαβαινω γιατι ασχολουμαι με τα παιδια…μετα ερχετε ο Ο και αφου φαει και κανει μπανιο τα αναλαμβανει αυτος και εγω ξεκιναω μαγειρεμα δουλιες ψωνια κλπ..

Επισης καταλαβα ένα πραγμα..το τρεξημο η το περπατημα βοηθαει πολύ

Γερμανολενακι και εγω μια από τα ιδια..στον Χ εδώ απιστευτες φωτο..στον Γ…ελαχιστες!!!

Ερη κακουργα προινιατηκα..μνιαμμμμ!!! τελεια είναι!!!!

Επανερχομαι με τα νεα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα θα με τρελλανετε Βικη και Χρυσα !!!που εχει "καθιερωθει" κι ολλας δωρακι για τους επισκεπτες στο μαιευτηριο!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock: πρωτη φορα το διαβαζω και ας ειμαι και σε φορουμ εδω και 4 χρονια !!!!!

Μπορει καποια αλλη απο εδω να απαντησει αν το ξερει και αν εκανε ?!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o

δλδ γεννάω, έρχεται κάποιος να με δει και θα του δώσω και δώρο? :shock::shock::shock::shock:

πού ακούστηκε καλό αυτό? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

συνήθως ο επισκέπτης φέρνει όχι ο "ασθενής"!!! :!::!:

Αφρο πρέπει να την ντύσω για να δεις φωτό :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ έχω μάσκα-πίλινγκ, πρόσφατα την αγόρασα.....θέλω να αγοράσω όμως και άλλη....γενικώς ψάχνω χωρίς παραμπέν :!: πολύ πολύ παλιά έκανα με γιούρτι και αγγουράκι!

ακόμη και οι παιδικές οδοντόκρεμες έχουν παραμπέν!!!! :o:o:o:o ευτυχώς έχω βρει μία που δεν έχει!!! :!: και πρέπει να κοιτάξω αν έχουν και οι δικές μας :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε σοβαρα τωρα εχω παει σε μερικες φιλες μου και μου εχουν δωσει...ειναι στιλ μπομπονιρα ενα πραγμα..

Κουμπαρα εννωειτε οτι θα μου στειλεις εεεεεε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σε καποια φαση μια κοπελα ειχε βαλει και αγγελια εδω στο μαμι οτι της ειχαν περισεψει κατι μπομπο οι οποιες ειναι καταλληλες και για δωρακι...

ομολογω οτι τα εχω "εντοπισει" σχετηκα προσφατα αλλα ναι τα εχω δει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μέραααα :?

ξύπνησα κατά τις 8 με 39,2 [smilie=sad4.gif]

χιονίζει :twisted: το ψιλοέστρωσε πάλι :twisted:

Η μάσκα καλή ήταν μια της απιβιτα με ροδι και έλαια κάτι τέτοιο. Και χωρίς παραμπεν

Δωράκι για τους επισκέπτες σε μαιευτήριο δεν έχω πάρει ποτέ αλλά έχω ακούσει ότι το κάνουν.

Υπερβολή το θεωρώ όμως :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρω αφου δεν το εχεις ξανα ακουσει εσυ που εχεις τοσα αδερφια οκ ανακουφιστικα :lol::lol::lol::lol::lol:

αχ τι θυμηθηκα τωρα ...ειχα δυο στολες πριγκιπισα μικρη ;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εμενα οι μασκες της απιβιτα μου αρεσουν..

τωρα με το θεμα ψειρα πηρα και ενα φσιτ φσιτ της απιβιτα τελειο ειναι!!!

Κοιτα και εγω το θεορω καπως...αλλα ΟΚ..οποιος θελει κανει..ειναι ομορφο να παιρνεις ενα αναμνηστικακι....

Εγω παλη ειχα στολη λαγου που μου την ειχε ραψει η θεια μου και ειχα ουρα αληθινου λαγου που τον ειχε σκοτωσει ο παπους μου σε κινηγη- και ειχε γινει στιφαδο-...

την ιδια στολη της ειχε φορεσει και ο αδελφος μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλη ειχα στολη λαγου που μου την ειχε ραψει η θεια μου και ειχα ουρα αληθινου λαγου που τον ειχε σκοτωσει ο παπους μου σε κινηγη- και ειχε γινει στιφαδο-......

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

το στιφάδο καλό? :lol::lol::lol:

Μαρία περαστικά :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλη ειχα στολη λαγου που μου την ειχε ραψει η θεια μου και ειχα ουρα αληθινου λαγου που τον ειχε σκοτωσει ο παπους μου σε κινηγη- και ειχε γινει στιφαδο-...

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα, αν το διαβάσεις, πες μου τι έχει μάθει μέχρι τώρα ο Μηχαλάκης? από γλώσσα και μαθηματικά και αγγλικά?....αυτά μόνο κάνουμε εμείς για την ώρα!

να συγκρίνω!!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...