Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ ΜΑΣΚΑΡΑΚΙΑ 2009 νο31 !


Recommended Posts

kaλημερα και απο μας..αντε ζζζ να μας δειξεις το καταστημα!!!

περιμενουμε..μπακαλιαρο την κυριακη;;το ξεχασα!!

ε δε ξερω αν θα κανω!!

ειμαι και πρωι νυχτα/11

η μικρη σημερα τουλαετα!!ουτε 1 φορα!!

οτι ναναι σας λεω@

κανω τελειο νηστισημο κεικ..λογικα φροσαω θα τα βαλω σημερα το απογ στη δουλειΑ ΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΑ..ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ..ΓΙΑ ΑΝ ΑΠΩ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ..για το συχωριο που λενε!!

η μαρθα χθες ειδε ποδηλατακι και επαθε παρακρουση!!

θα της παρουμε το καλοκαιρι..

ρε βαγκ τι ηθελες να κατσουνε παναγιες;;

εμεις πηγαμε 2 φορες στη καβαλα.!!χαμος..τρεχανε παιζανε!!

ευτηχως δε φωναζανε..αλλα ειχαμε τα μεσα..το κοριτσακι που επαιζε ηταν η κορη του παπα!χχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 942
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπράβο Σωσώ. Σε ευχαριστώ!

Την μπουγάτσα την είχα φτιάξει με 2 ποτήρια σιμιγδάλι και 2 ζάχαρη αλλά έγινε πολύ ωραία και φουσκωτή. Χαζομάρα έκανα ε; κι αντί για βανίλια (δεν είχα) έβαλα ξύσμα λεμονιού.

Σήμερα έκανα μάθημα σε ένα τμήμα και έρχεται σφαίρα μια κιμωλία από άλλη τάξη (κάνουν γωνία εκεί τα παράθυρα) και ακούω ένα ααααα. Χτύπησε στο μάτι ένα κορίτσι :o .

Αίματα κλάματα, την παίρνω πάμε δίπλα και τους ξέχεσα κυριολεκτικά.

Δεν έλεγε ποιος την πέταξε, η καθηγήτρια ούτε κατάλαβε λέει οτι πάιζανε με τις κιμωλίες και τελικά εισηγήθηκα σύλογο να τιμωρήσουν όλο το τμήμα.

Βαγκ ο Α. είναι αξιωματικός υπηρεσίας από τον Ιανουάριο παρόλο που δεν έκανε σεμινάρια. Οι περσινοί ακόμα δεν πήγανε φαντάσου. Το καλοκαίρι θα γίνει γραμματέας στο τμήμα (το σκέφτεται ακόμα) οπότε δεν θα φύγει από κει που είναι. Εγώ βέβαια δεν θέλω να παραμείνει εκεί μέσα στα επεισόδια συνέχεια. Επιφυλακές και βλακείες.

Αθηνά τί έγινε με τις εξετάσεις της μαμάς σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ δεν είπε κανείς ότι πρέπει να μετακινηθεί. '

Απλά η γνωστή της Βαγκ είπε ότι θ βγαίνουν με κάποια σειρά για να τοποθετούνται.

Μάλλον εδώ ισχύουν άλλα πράγματα. Ξέρω κι εγώ. Αρκεί ναχει τη δουλειά του.

Κι εγώ πάω στου διαόλου τη μάνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποναει ο ωμος μου παλι... μαλλον τον κουρασα...

ποναει και η κοιλια... ειναι να μου'ρθει....

πηγα και σε ορθοπεδικο, ειπε να κανω επεμβαση... ναι καλα σε κανα δυο χρονια...

και αυριο γραφουμε και τεστ στην εκπαιδευση για να παρουμε την πιστοποιηση....

και πρεπει να γραψουμε πανω απο 75%.

θα με κοροϊδευουν στο τμημα αν δεν το παρω...

ψιλοδιαβασα τις σημειωσεις οσο περιμανα στο γιατρο.

θα σας αφησω να ριξω και μια ματια αυτα που μας εδωσε ηλεκτρονικα...

Νανα οκ η μαμα σου;;;

Φροσω μαλλον οσοι ειναι Αθηνα δεν υπαρχει λογος να μετακινηθουν γιατι ουτως ή αλλως ολους στην Αθηνα θελουν να τους στειλουν με το ζορι. αυτο φοβουνται ολοι απο δω. γι'αυτο δεν εδωσε και ο αντραςμου εξετασεις.

σας αφηνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα...καλε σας ρουφηξε κανενας και εξαφανιστηκατε;;

ελα ρε βαγκ..δε μπορεις να κανεις την επεμβαση πιο νωρις;;μη το αφησεις για πολυ!

θα παρεις και αναρρωτικουλα!!

καλη επιτυχια στισ εξετασεις..

δε σχολιαζω κανεναν γιατι κανενας δεν εγραψε!!!Χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"το χάσαμε το παιχνίδι"

αυτά ήταν τα λόγια του γιατρού...

οι όγκοι δε μίκρυναν ούτε στο ελάχιστο... τόσο επιθετικός είναι ο ρημαδοκαρκίνος της...

είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που είπα ψέματα στη μαμά μου και έπαιξα θέατρο...

μόνο σε ένα θαύμα ελπίζουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

νανουκα μου πρεπει να εισαι δυνατη και να παιζεις θεατρο οπως ειπες για να μην το καταλαβει....οσο δυσκολο κι ακουγεται...

αυτος ο ριμαδοκαρκινος εχει ρημαξει πολλες οικογενειες ρε γαμωτο μου...

και βλεπεις κατι γερους 100 χρονων που πινουνε και καπνιζουνε σαν τους φουστηδες και ζουνε....

προσευχησου τουλαχιστον να μην ποναει.... κουραγιο καλη μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

krima νανα...τουλαχιστο ν τα ξερατε!!το θεμα ειναι να μη ταλαιπωρηθει..επιμενω σε αυτο!και εχει πραγματικα τρελο νοημα!!

δε θελεις να δεις εδω τι γινεται!!ποσο πολυ ταλαιπωρουνται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχετε απόλυτο δίκιο.

καμιά φορά παρακαλάω στην Παναγία να κάνει το θαύμα της και να γίνει καλά.

από την άλλη, επανέρχομαι στην πραγματικότητα και παρακαλάω να μην ταλαιπωρηθεί και να φύγει την ώρα που θα κοιμάται...

αυτή ήταν πάντα η επιθυμία της.

πονάω πολύ, όμως, ρε κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δε μπορω να σε συμβουλεψω γιατι ειμαι και λιγο σκληρη με ολα αυτα!!

αυτη ειναι η πραγματικοτητα και δεξου την!!

η ζωη προχωραει!!και οσοι θυμουνται τα παλια..ειναι παλιανθρωποι και τελειωνω με αυτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νηστισημο κεικ

http://spider-puppeta.blogspot.com/sear ... E%9C%CE%91

τελεια σοκολατακια με ταχινι

http://spider-puppeta.blogspot.com/2012 ... st_23.html

προφιτερολ ευκολο και γρηγορα

http://spider-puppeta.blogspot.com/sear ... E%95%CE%A3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και απο μας!!!!

Ήμασταν αθηνα. Γυρίσαμε χθες.

Ολα Καλα. Ο μικρος κουράστηκε βεβαια και άρπαξε και μια ιωση ετσι για σουβενίρ. Λογικό αν σκεφτεί κανεις οτι φίλησε το μισο ιατρικό κέντρο. Τα δε παιδακια άρρωστα ολα τα αγκαλιάζει τα χαϊδευε τα φιλαγε έπαιζε μαζι τους... Που να τον μαζέψεις;;;; Τελικά εχει πυρετο βήχα κλπ κλπ

Το σημαντικό ειναι οτι παμε Καλα. Απο αλλεργίολογο οκ απο παιδογαστρεντερολόγο οκ και κανουμε πρόκληση τον Οκτώβρη. Αν δε πετύχει χτυπάει 6 μήνες πισω και ξαναμανα απο την αρχη και καθε 6 μήνες πρόκληση.

Απο αναπτυξιολογο οκ και εκει. Οχι εντελως. Θελουμε δουλίτσα γιατι οταν κανει εξάρσεις κανει πισωγυρισματα. Επικοινωνιακά άριστος λεπτή κινητικότητα σουπερ ομιλία καλύτερα θα ξεκινήσουμε και λόγο σιγα σιγα αρχές Μαΐου.

Θα σας τα πω με λεπτομέρειες και πιο μετα.

Ερχομαι στα δικα σας!!!!

Νανα μου κουράγιο μονο εχω να πω. Ειναι πολυ δύσκολα ολα αυτα ρε γμτ................ Εύχομαι σε όλους σας δύναμη.

Σωσω αυτα με το ταχινι θα τα δοκιμάσω!!!!!

Φτιάχνω και γω το μπλογκ μου και ετοίμαζω κι αλλο. Μπορει και απόψε να γινουν τα αποκαλυπτηρια.

Καλα έφτιαξε ο καιρος και εχει ανοίξει η Ψυχη μου. Μιλαμε Η ΕΠΟΧΗ....!!!!!!!!! Ασχετο... Χαχα

Διαβασα και την περιπετεια της συμπεθερας μου..... Έπαθα σοκ!!!! Μαρία στέλνω τα φιλια μου και μη ξανά περάσετε ποτε ξανά καμια λαχτάρα!!!!!

Μαρ τα μωρα;;;;; Το αυτακι του μικρου;;;;

Ελένη, ισμηνη, Ντομ, Τζουλ, ζζζζζζζζζζζζ, αλεκα1, χρυσουλα, βαγκ, φροσακι ελπιζω να μη ξεχνώ καμια φιλια σε ολες!!!!!

Περίληψη δε θέλω. Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δωσε μπλογκ καλε!!!

αντε που ειναι καλα ο μικρος...

γυρισα απο δυλεια...η μικρη κοιμαται..το απογ θα βρεθω με ελενη σκ!!

ο λευτ πηγε για μπασκετ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Νανα... :(

κριμα ρε γμτ...

μακαρι να ηταν αλλιως τα πραγματα...

ψυχραιμια και κουραγιο σε σας και οπως λες και εσυ να μην ταλαιπωριθει η μανουλα σου.....

Μαρακι καλως ορισατε με τα καλα νεα και την ιωσουλα. περαστικα.

Σωσω να σε γραψω και νηστισιμο κέικ με καρυρι τρυμμενο, σταφιδες, κανελα και κουβερτουρα;;;

εμεις οκ.

πηγαμε Χαιρετισμους, ευτυχως ηταν πολυ πιο ησυχα παιδακια. η ΜΑριαννα εκανε βολτες με κατι κοριτσακια και δεν εβαζε γλωσσα μεσα η ατιμη, ευτυχως χαμηλοφωνα, ολες οι γιαγιαδες τη χάιδευαν και την πειραζαν τα κοτσιδια και ο Σπυρος ακολουθουσε απο πισω...

αυριο κανονικα δουλεια... χαραματα παλι...

καλα την ειχα βρει με την εκπαιδευση που ξυπνουσα αργοτερα.

παρεπιπτοντως, στο τεστ εγραψα 19/20. αυτη που εχασα, μαζι με αλλους 9 που ειχαμε ιδια βαθμολογια, δεν ηταν ξεκαθαρη στη διατυπωση.

Βρε Χαρα τι εγινε!!!! για μπατσες ο παιδιατρος.

εμεις οταν ειχαμε παει περιπου 3 μηνων σε παιδοχειρουργο να ελεγξουμε το χαλινο της γλωσσας και τους ειχε τσεκαρει και τους 2 σε ολα, ειπε το πετσακι να μην το πειραξει ΚΑΝΕΝΑΣ μεχρι να γινει 3 χρονων!!!!

και μετα ΑΝ χρειαστε, βλεπουμε.

μακαρι να εχει ηρεμισει ο γλυκουλης σου παντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΗΣΤΙΣΗΜΟ ΚΕΪΚ

-ΥΛΙΚΑ

# 1ποτηρι ελαιολαδο (ή για λιγοτερη λαδιλα, 3/4 λαδι+1/4 χυμο πορτοκαλι ή νερο)

# 1 ποτηρι χυμο πορτοκαλι

# 1 κουτ.σουπ. σοδα

# 1 1/2 ποτηρι ζαχαρη

# 1 πακετο κοκκινη φαρινα

# σταφιδες, καρυδια τριμμενα, κανελα και γαρυφαλο σκονη και κουβερτουρα τριμμενη κατα βουληση

-ΕΚΤΕΛΕΣΗ

ριχνεις στο μπολ το λαδι. στο χυμο πορτοκαλι ανακατευεις τη σοδα να φουσκωσει, ΠΡΟΣΟΧΗ το κρατας το ποτηρι πανω απο το μπολ για να μη χυθει κατα το φουσκωμα!

ριχνεις τη ζαχαρη και την ανακατευεις με συρμα. προσθετεις τη φαρινα στην οποια εχεις ανακατεμενα τα καρυδια-σταφιδες-κλπ...

τα ανακατευεις ολα με το συρμα και τα ριχνεις το σκευος που θες, αλειμμενο με βιταμ και πασπαλισμενο με αλευρι.

το ψηνεις σε προθερμασμενο φουρνο στους 180ο περιπου για 45΄ αναλογα με το σκευος.

τρυπα το με μαχαιρι για να δεις ποτε ειναι οκ.

οταν το σερβιρεις στο πιατο μπορεις να πασπαλισεις αχνη για να κανει αντιθεση με το σκουρο κέικ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εμεις χαλια ακομη,δεν κανει τσισα,ουτε κακα...

αν μεχρι το μεσημερι δεν κανει θα παμε νοσοκομειο....

νανα λυπαμαι πολυ.... :(:(

ο θεος ξερει....,εχε πιστη....

ο θεος μαζι σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...

κρίμα βρε Χαρά μου ο Στεφανάκος...

Σ'αυτό το θέμα οι παιδιάτροι κάνουν ο καθένας τα δικά του..

Εμείς δεν το παιράξαμε ποτέ..

τον βάζαμε μονο του να το ανοιγει όσο μπορει..

ειναι εντελως ανοιχτο χωρις να κανουμε κατι..

αλλα παιδακια στην ηλικια του εκαναν περιτομη..

δεν ξερω τι να σε συμβουλεψω..το μονο που μου ερχεται ειναι να τον βαλεις

στην μπανιερα και να του ριχνεις ζεστο νερακι

ωστε τουλαχιστον να κανει τσισα το παιδακι

χωρις να τον τσουξει..

αν δεν καλυτερευσει και σημερα καλυτερα να τον πας σε νοσοκομειο..

Παντως ψυχραιμια...

εχω ξανακουσει πολλες τετοιες περιπτωσεις

με βιαιο ανοιγμα

υποφερει λίγες μερες το παιδακι

αλλα περναει..

βεβαια το πιθανοτερο ειναι να ξανακλείσει

να μου τον φιλισεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
    • Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️ μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊 πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...