Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012 Νο2!!!


Recommended Posts

kala na perasete X+M !!! xairomai gia tis eksetaseis! phra kai egw ton giatro na mou fugei ligo to agxos me tis genikes ourwn kai mou eipe den einai tpt na pinw polu nero auto htan to provlhmataki :P gt fovh8hka mhn einai tpt allo ! opote mia xara mou eipe oti einai teleies oi eksetaseis xairomai xairomai xairomai!filakia koritsakia mou

ps maresei pou elegan oti 8a xalasei o kairos apo x8es! ! ! eleos dhladh! mouts mouts

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια!!!

χθες πηγα στα πρεναταλ στην συναντηση με την μαια και ηταν πολυ επιμορφωτικη!

μπορω να πω ξεκαθαρισα πολλα πραγματα στο μυαλο μου!

μας εδειξε πως χρησιμοποιουμε τα επιθεματα στηθους και γιατι ,το σουτιεν θηλασμου,πως κανουμε μπανακι το μωρο και τι χρειαζεται στην βαλιτσα τοκετου!

ΕΠΙΣΗΣ κατι που μου εκσνε εντυπωση ητανε αυτο που ειπε για τον θηλασμο!!πως καμια γυναικα στον κοσμο δεν υπαρχει που να μην εχει γαλα !!!ολες εχουμε λεει και αξιζει να το προσπαθησετε και να μην τα παρατησετε!!τωρα αυτο αληθευει??? :?:?

ΤΕΛΙΚΑ ακολουθησα τις συμβουλες σας και μετα πηρα το μαξιλαρι εγκυμοσυνης-θηλασμου και ΝΑΙΙΙΙ καταφερα να κοιμηθωωω(μονο για 2 ωρες εμεινα ξυπνια)!!!ΑΛΛΑ ιδρωνω πολυ παρααααα πολυυ !!!2 φορες σηκωθηκα ιδρωμενη και μολις ξυπνησα εκανα μπανιο!!!ΜΟΥΣΚΕΜΑ ομως!!!τι ειναι αυτο παλι?? :?:shock:

Χ+Μ παρε και εσυ αυτο το μαξιλαριιι ειναι πολυ πρακτικο και για τωρα και για μρετα!!!και η μαια μας το δειξε!!60 ευρω τπ πηρα!αξιζει...

Σημερα θα παμε στον γιατρο να δουμε τον μπεμπουληηη!!!ξυριστικα κιολας...με τα χιλια ζορια αλλα τα καταφεραα :lol::lol: α

expectingummy teleia h koilitsa sou!!!kai egw zalizomaiiiiiiiiiiiiiiiii polyyy exw xamilo aimatokriti an kai ayksisa to sidiro se 2 mpoukalakia pali 31 exw!! :shock:

sotkou mpravo gia ta apotelesmata pou einai kala kai se sena!

autaaaaaaa!!!filakia se olesss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera egkioules ti mou kanete ??? ti orees kilitses exete!!! telies ine!! tha balo k ego photo sintoma ine poli xaritomeno to theama :)

kat6 kai argiro sas efxaristo gia tin apantisi peri korse !

argiro ti idous korse pires stin proti sou egkimosini k poso kero ton foreses ?? ipomoni k kali epitixia me tin dieta!!

expectingmummy kala apotelesmata stis aimatologikes . oso gia ton marsimpo...to fobame ligo opote den tha paro .poli orea i kilitsa sou , mou thimizi ligo tin dikia mou :) .

x+m megalose o mpoumpoukos sou . teliki efthia den les tipota!! den mporo na to siniditopiiso !!

sotkou ola kala me tis e3etasis e ? mprabo poli xerome

mwroudenia ides pou se boithise ston ipno to ma3ilari ??

to triimero ti kanete ?? emis mallon tin kiriaki tha pame mia volta se apokriatiki parelasi k tin kathara deftera gia psaraki . ithela na paw se mia sigkekrimeni psarotaberna pou ani3e prosfata k den exo pai pote alla ...den sikonoun ta tilefona :evil: .

tha ntithite mipos tipota stis apokries ?? emis epidi den tha bgoume to bradi tis kiriakis k tou sabbatou logo egkimosinis den tha ntithoume . o kalos mou tin katabrike giati den tou aresi k poli na ntinete alla ego ithela ;) k etsi tha bolefto mono me kati kerees petaloudas se steka . na xo k ego mia apokriatiki apopsi .

filiaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια, κατ' αρχιν καλό τριήμερο σε όλες και καλό ταξίδι σε όσες φύγετε. Εμείς μάλλον καθαρά δευτέρα θα πάμε μονοήμερη για φαγητό κλπ, τις υπόλοιπες μέρες εδώ, σπίτι. Φέτος ντυθήκαμε εγω σεφ - με την κοιλιά δεν είχα και πολλές επιλογές και ο αντρας μου ινδιάνος. Μας έχουν καλέσει και κυριακή σε ένα πάρτυ μασκέ, αν πάμε θα ντυθούμε πάλι. Καλά είναι, πλάκα έχει.

Αργυρώ μιας και κάνεις δίαιτα, από το μεσημεριανό και μετά τι σου έχει να τρως? Από το απόγευμα και μετά με πιάνει λύσσα και τρώω οτι βρω μπροστά μου. Καμια συμβουλή για απογευματινό και βραδινο? Με φρούτα και γιαούρτια δεν τα κατάφερα, τα παράτησα. Θελω κανονικό φαγητό. Εσεις τι τρώτε?

Χτες το απόγευμα κατεβαίνοντας τα σκαλιά γλίστρισα, πιάστηκα από το κάγκελο και έβαλα όλη τη δύναμη εκεί για να μη φύγω με το κεφάλι με αποτέλεσμα να με πονάει πάρα πολύ ο ώμος μου. Ξεκούραση για λίγες μέρες, ευτυχώς δε χτύπησα στην κοιλιά. Πονάει και η μέση μου σήμερα, δεν ξέρω να τη χτύπησα κάπως ή αν είναι λόγω υγρασίας-κήλης :?

Σήμερα πήγαμε και στο ραντεβού με το γιατρό, 1081 γραμμάρια ο μπέμπης :D Ο γιατρός είπε όλα καλά, μου έγραψε και τις κλασσικές εξετάσεις, επόμενο ραντεβού 16 Μάρτη, στα γενέθλια μου!!! Μια χαρά. Το μόνο κακό οτι για το χέρι μου δε μπορώ να πάρω τίποτα, μόνο ξεκούραση

mwroudenia για πες λεπτομέρειες για το σεμινάριο, εγώ πήγα στα mothercare που έκαναν αλλά δεν είπε τέτοια. Αντίθετα οτι στην αρχή δεν έχουμε γάλα και να βγάζουμε μια φορά τη μέρα με θήλαστρο - γενικά δεν είπε για θηλασμό, ούτε για επιθέματα ούτε τίποτα. Είπε για διατροφή, οτι τα απαραίτητα είναι το κρεββάτι το καρότσι και το κάθισμα αυτοκινήτου, να το κάνουμε μπάνιο από την αρχή σε μπανιεράκι, για διατροφή, οτι η γέννα με επισκληρίδιο και καισαρική είναι η καλύτερη και κάτι τέτοια. Δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένη :cry:

Πονάει το χέρι μου, μπορεί να μπω πιο μετά πάλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε elenac,αν και δεν έχω παρακολουθήσει σεμινάριο, λίγο κουκουρούκου δεν είναι αυτά που σας είπε;;

και περίμενα πως και πως να πάω... και στην αρχή έλεγε οτι οι γυναίκες δεν έχουν γάλα στην αρχή και να δίνουμε συμπλήρωμα και με το που λέει και για την καισαρική λέω οκ, άμα από πριν σου λένε οτι είναι ο καλύτερος τρόπος γέννας μετά απορούμε γιατί έχουμε τόσο πολλές καισαρικές :?

Τι να πω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenac kai esy piges giatroulh???teleia kai esena o mpempis!emeis eimaste pio paxouli :lol::lol: 1375gr parakalwww eftase o mpemphs mas!!kai 35 ekatostoulia!!!ax koritsia kouniotan sinexeia kai pipilouse kai to xeraki touuu :D:D:D

Doksa To Theo ola kala pane,

emas mas eipe pali se 1 mina tha ksanapame gia episkepsi!!kai meta tha pigainoume ana 1 evdomada afou mpoume sto mina mas!!

aaa egw pira mono 3 kila!pali kala...!an kai me eipe na prosexw pio polu twra!

auta....!

elena asxeth mou fainetai auth h maia pou sas milise...!akous ekei kaisariki!!!

gia to gala isa isa mas eipe emas oti oles exoume kai malista mas eipe thilastro na mhn agorasoume gt den to xreiazeste apo thn arxh leei..mporei na mhn to xreiasteite kan!oyte aposteirwth na mhn agorasete leei gt an thilazete den to xreiazeste kateutheian...auto!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια, κατ' αρχιν καλό τριήμερο σε όλες και καλό ταξίδι σε όσες φύγετε. Εμείς μάλλον καθαρά δευτέρα θα πάμε μονοήμερη για φαγητό κλπ, τις υπόλοιπες μέρες εδώ, σπίτι. Φέτος ντυθήκαμε εγω σεφ - με την κοιλιά δεν είχα και πολλές επιλογές και ο αντρας μου ινδιάνος. Μας έχουν καλέσει και κυριακή σε ένα πάρτυ μασκέ, αν πάμε θα ντυθούμε πάλι. Καλά είναι, πλάκα έχει.

Αργυρώ μιας και κάνεις δίαιτα, από το μεσημεριανό και μετά τι σου έχει να τρως? Από το απόγευμα και μετά με πιάνει λύσσα και τρώω οτι βρω μπροστά μου. Καμια συμβουλή για απογευματινό και βραδινο? Με φρούτα και γιαούρτια δεν τα κατάφερα, τα παράτησα. Θελω κανονικό φαγητό. Εσεις τι τρώτε?

Χτες το απόγευμα κατεβαίνοντας τα σκαλιά γλίστρισα, πιάστηκα από το κάγκελο και έβαλα όλη τη δύναμη εκεί για να μη φύγω με το κεφάλι με αποτέλεσμα να με πονάει πάρα πολύ ο ώμος μου. Ξεκούραση για λίγες μέρες, ευτυχώς δε χτύπησα στην κοιλιά. Πονάει και η μέση μου σήμερα, δεν ξέρω να τη χτύπησα κάπως ή αν είναι λόγω υγρασίας-κήλης :?

Σήμερα πήγαμε και στο ραντεβού με το γιατρό, 1081 γραμμάρια ο μπέμπης :D Ο γιατρός είπε όλα καλά, μου έγραψε και τις κλασσικές εξετάσεις, επόμενο ραντεβού 16 Μάρτη, στα γενέθλια μου!!! Μια χαρά. Το μόνο κακό οτι για το χέρι μου δε μπορώ να πάρω τίποτα, μόνο ξεκούραση

mwroudenia για πες λεπτομέρειες για το σεμινάριο, εγώ πήγα στα mothercare που έκαναν αλλά δεν είπε τέτοια. Αντίθετα οτι στην αρχή δεν έχουμε γάλα και να βγάζουμε μια φορά τη μέρα με θήλαστρο - γενικά δεν είπε για θηλασμό, ούτε για επιθέματα ούτε τίποτα. Είπε για διατροφή, οτι τα απαραίτητα είναι το κρεββάτι το καρότσι και το κάθισμα αυτοκινήτου, να το κάνουμε μπάνιο από την αρχή σε μπανιεράκι, για διατροφή, οτι η γέννα με επισκληρίδιο και καισαρική είναι η καλύτερη και κάτι τέτοια. Δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένη :cry:

Πονάει το χέρι μου, μπορεί να μπω πιο μετά πάλι

Ελενιτσα μου,εχεις και το ονομα της κορουλας μου!!! θα σου τα γραψω αναλυτικα για να δεις και να αποφασισεις!!!εγω γενικα ετρωγα πολυ και γιαυτο και το σακχαρο ηταν οριακο και ετσι μου ειπε η ενδοκρινολογος και ο γυναικολογος να ακολουθησω διαιτα .η διαιτα που μου χορηγηθηκε ειναι 1800 θερμιδων.μπορει να σου ακουγονται πολλες θερμιδες αλλα εχει ελαχιστο λιπος,καθολου γλυκο και καθολου τηγανιτα.ετσι μεσα σε 8 ημερες εχω χασει ηδη 2 κιλα!!!ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι δεν υπεφερα κανοντας την διαιτα αυτη.φυσικα νιωθω πεινα αλλα αντεχω!!! :lol:

Λοιπον ξεκιναω.....

ΠΡΩΙΝΟ: Μια φλιτζανα γαλα 1,5% και 30γρ δημητριακα

η αντι των δημητριακων μισο κουλουρι θεσνικης η 30γρ ψωμακι μαυρο.

ΠΡΟΓΕΥΜΑ:1φρουτο μεσαιο η μιση μπανανα

ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ:1η ομαδα:3 πατατες μεγεθους αυγου,η μια κουπα ρυζι η μια κουπα μακαρονια η 1 και 1/2 κουπας οσπρια η 1και 1/2 κουπας φασολακια μαγειρεμενα η αρακα.

2η ομαδα:120γρ χοιρινο η 120γρψαρι η 120γρ μοσχαρι η 120γρ κοτα η 90γρ τυρι και 1 αυγο

3η ομαδα:3 κουπες ωμη σαλατα η 1 και 1/2 κουπας βραστη σαλατα

και 3 κουταλακια ελαιολαδο

4η ομαδα:φρουτο μεσαιο η μιση μπανανα.

Απο την καθε ομαδα διαλεγεις 1 .δηλαδη :πχ.εχθες εφαγα: 1 κουπα ρυζι και 120γρ ψαρι και 3 κουπες ωμη σαλατα με 3 κουταλακια λαδι και ενα αχλαδι.χορτασα με το παραπανω!!!!πως σου φαινεται?καλο για μεσημεριανο ε?

Λοιπον συνεχιζω με αυτα που σε ενδιαφερουν περισσοτερο.....

Απογευματινο :1 φρουτο μεσαιο η μιση μπανανα *(γνωμη μου απεφευγε την μπανανα...)

Βραδινο:ισχυει οτι και στο μεσημεριανο ομως ....1)βαζεις 2 κουταλακια ελαιολαδο στην σαλατα

2)Αντι 120 γρ κρεας βαζεις 60γρ στο πιατο σου

3)Οχι φρουτο

Τελος προ του υπνου εχει :1 γιαουρτι 2% και 1 φετα ψωμι 30γρ και σημειωνει απο κατω οτι αν δεν θελεις να φας προ του υπνου μπορεις να τα βαλεις αυτα στο βραδινο σου.

εγω δηλαδη επειδη δεν θα φαω με τιποτα γιαουρτι....Τρωω μια φετα ψωμι στο βραδινο μου...!!!και μετα νανακια...

Οταν ξεκινησα την διαιτα αυτη ελεγα σιγα μην πεινασω!!!αλλα πεινας ....και κανει δουλεια!!!εχασα ηδη 2 κιλα!δεν φαινεται οτι ειναι διαιτα αλλα ειναι πολυ υγιεινα ολα κι ετσιο τρως σωστα και δεν παχαινεις αλλα αδυνατιζεις κι απο πανω...χιχιχιιχχιχ καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βελουδενια μου,κορσε οπως προανεφερα αλλα μαλλον μπερδευτηκες..δεν εχω βαλει στην 1η εγκυμοσυνη μου.Ο ιατρος μου μου ειχε πει πως δεν χρειαζεται γιατι ολα μπαινουν στην θεση τους φυσιολογικα.δεν χρειαζεται να βαλουμε.

κΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ Αποτελεσματα,πολυ χαρηκα!!!ετσι ολες οι μανουλες ναμαστε γερες και δυνατες!!!

Ο καιρος εφτασεεεεε!!!2 μηνακια και κατι μερουλες μας χωριζουν απο τα αγαπουλακια μας!!!εγω εχω κατααγχωθειιιιιι διοτι εχω ηδη ενα και φανταζομαι πως θα γινουν τα νευρακια μου κροσια και θα υποφερω απο αυπνιαααα......το θετικο βεβαια ειναι οτι θα μεγαλωσουν μαζι τα αγγελουδια μου και θαναι και φιλαρακια1εγω εχω διαφορα 9 χρονια με την αδερφη μου και πιστεψτε με τωρα καπως μιλαμε και κανουμε παρεα και με βοηθαει αποστευτα με το παιδι.δηλαδη ηταν σαν να μεγαλωσα σαν μοναχοπαιδι...περιπου,..χιχιχχιιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia . Etimes gia tis apokries??? Emis se ligo tha pame mia voltoula...

Xthes paraggilame to krevataki tis sttoke se lefko xromataki k pirame tin diakosmitiki tou kourtina kounoupiera se rozaki , se idio xroma pirame k to prostateftiko maxilaraki pou mpeni giro giro apo ta kagkela . Ta sentonakia ta pirame se diaforous tonous tou roz k... Ena telio zouzounistiko pexnidaki pou mpeni pano sto krevati k to kitai to moro otan xaploni .paraggilame k to karotsaki tis sigkekrimenis eterias se mpez xromataki, mazi me port bebe k kaithisma aftokinitou . Ime poli xaroumeni me tis agores gia tin zouzouna

Ps sixoreste me pou den sxoliazo tipota alla grafo apo kinito

Filakia polla kala na perasete to diimero .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera sas !

me to kalo na ta paralabeis Veloudenia mou !!!! ooooo rozzzz polu mou aresoun! ti kanete egkuoules mou?

emeis de vlepw na phgainoume gia kafe prwino o skoulikis koimatai gt gurise arga.

8a katevw katw sthn sis na pioume kafedaki omws auto mou arkei aurio elpizw na pame kapou.

koritsia 8a parw ton giatro thn trith. to asvestio me 8erizei toualeta kai emeto. x8es to vradi dustuxws phgan ton pappou mou sto nosokomeio kai epeidh h mhtera mou eleipe kapoios eprepe na prosexei th giagia mou pou exei altsxaimer.(oi gunaikes apo tous 8eious mou den to katalabainoun kai ths fwnazoun)

etsi phra th sis mou kai phga mexri tis 12 para kai ka8isame mazi ths :) polu gelio ,thn peirazw kai ekeinh pernaei kala :):P apo to na tis fwnazoun protimw na gelame omorfa.

auta...wra gia kafedaki loipon ,ekana ena psilomazema x8es to vradi kseskonisma ,skoupisma ,sfougkarisma kai mia genikh sto mpanio.shmera exei sidero to apogeumataki . mouts mouts!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???? :D:D:D:D ΕΙΣΤΕ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΟΛΕΣ????ΕΥΓΕΕΕΕ... ;);););)

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΕΓΩ ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗ ΜΑΙΑ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΘΗΛΑΣΜΟ!!! ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΒΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΙΧΕ ΙΚΤΕΡΟ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ, ΟΠΟΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ.ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΔΗΛΑΔΗ ΑΜΕΣΑ Ο ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗΣ. ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΡΥΘΜΙΣΤΕΙ Η ΡΟΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕ ΤΟ ΑΔΕΙΑΣΕ, ΜΕ ΠΟΝΟΥΣΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΑ ΑΠΟ ΠΟΝΟ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙΘΑ ΕΚΑΝΑ!!!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΑΙΝΑ ΚΑΙ ΜΑΣΤΙΤΙΔΑ!!!ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΔΑΝΕΙΣΤΗΤΕ ΤΑ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΥΣ..ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...

ΒΕΛΟΥΔΕΝΙΑ ΜΕ ΓΕΙΑ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΗΤΕ!!!

SOYKOU ΜΕ ΤΟ ΜΑΛΑΚΟ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ!!!

ΕΛΕΝΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ..ΕΓΩ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ..ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΑΣΗ.. :?:?:?:?

ΦΙΛΑΚΙΑ . ΚΑΛΑ ΚΟΥΛΟΥΜΑ ΑΥΡΙΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraa koritsia!!!ti kanete???

kala???emeis mia xara!!!

simera exei sinefia!!

xthes pira apo ta jumbo autokollitakia gia to dwmatio tou mpemph!!!

kai diafora diakosmitika!

perimenw na erthoun ta pragmatakia tou gia na ta valoume ola! :D

katerina den kserw ti na pw...kala vevaia an to xreiastoume mporoyme na steiloume tous sizigous na ta paroune...den einai anagki apo twra! :D tha se steilw minima an einai na vrethoume apo evdomada...kala??

Argyrw mporeis kai esy thn allh evdomada???

egw pempth-paraskeuh mporw gt apo aurio tha maste sto xwrio kai girname pempth :D

steilte mou minima na me peite

kala koulouma gia aurio koritsakia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!!ΚΑΛΗ ΑΠΟΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ!!!

ΕΜΕΙΣ ΝΤΥΘΥΚΑΜΕ ΧΘΕΣ ΤΡΥΠΟΚΑΡΥΔΟΣ ΚΑΙ ΠΑΠΑΓΑΛΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΧΟΥΑΝΙΤΟ

ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΓΕΛΙΟ ΑΛΛΑ...ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΑΝΤΟΧΕΣ....ΜΗΔΑΜΗΝΑ! :o:o

ΣΤΙΣ 10 ΒΓΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΙΣΩ!! :P

ΘΕΛΕΙ Η ΞΑΠΛΑ Η ΜΠΕΜΠΑ!ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΜΕΓΑΛΩΣΕΙ(ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ :lol::lol::lol: )ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΑ Κ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ!!

ΑΥΤΑ!!!

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΡΟΖΑΚΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΤΗΣ ΠΡΟΙΚΑΣ...ΤΕΛΕΙΑ............ :D

ΑΡΧΙΖΩ Κ ΤΟ ΣΥΝΕΙΗΤΟΠΟΙΩ!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!!ΚΑΛΗ ΑΠΟΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ!!!

ΕΜΕΙΣ ΝΤΥΘΥΚΑΜΕ ΧΘΕΣ ΤΡΥΠΟΚΑΡΥΔΟΣ ΚΑΙ ΠΑΠΑΓΑΛΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΧΟΥΑΝΙΤΟ

ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΓΕΛΙΟ ΑΛΛΑ...ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΑΝΤΟΧΕΣ....ΜΗΔΑΜΗΝΑ! :o:o

ΣΤΙΣ 10 ΒΓΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΙΣΩ!! :P

ΘΕΛΕΙ Η ΞΑΠΛΑ Η ΜΠΕΜΠΑ!ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΜΕΓΑΛΩΣΕΙ(ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ :lol::lol::lol: )ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΑ Κ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ!!

ΑΥΤΑ!!!

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΡΟΖΑΚΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΤΗΣ ΠΡΟΙΚΑΣ...ΤΕΛΕΙΑ............ :D

ΑΡΧΙΖΩ Κ ΤΟ ΣΥΝΕΙΗΤΟΠΟΙΩ!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!

με γειααα ολα τα καινουργια!!αντε να αρχισουμε να τα τακτοποιουμε σιγα σιγα ολα! :D:D

ωραια και σενα η κοιλιτσα σου!!φτου φτου!! :D

και εμεις χθες που βγηκαμε απο τις 12 μεχρι 4 το μεσημερι μετα ηρθα και κοιμηθηκα!!!πολυυυ κουρασηη! :lol: δεν εχουμε αντοχες πλεον!λογικο βεβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!Τι κάνετε;;; Εμείς είμαστε μια χαρούλα, ο μπεμπούλης κουνιέται όλη την ώρα και μας τρελαίνει και πλέον έχω αρχίσει να αντιλαμβάνομαι τις συσπάσεις κανονικότατα. θα το πω στον γιατρό την παρασκευή που θα πάω, μήπως χρειάζεται να πάρω κάτι γιατί ούτε να μείνω Ελλάδα από τώρα έχω όρεξη ούτε να κρεβατωθώ!!!Το στομάχι μου με πεθαίνει μετά από το φαγητό και έχω μειώσει πάρα πολύ τις ποσότητες που τρώω, θα μου βγει από τη μύτη στο τέλος....!!!!

Κατά τ' άλλα, το τριήμερο περνάει ήρεμα και ωραία με τον αντρούλη, χωρίς πολλά πολλά και γιατί οι επιλογές είναι περιορισμένες εδώ και γιατί οι αντοχές είναι λίγες και δεν βλέπω το λόγο να ταλαιπωρηθώ χωρίς να με ενθουσιάζει κάτι!

Μεγειά σε όλες τα πραγματάκια και καλά κούλουμα αύριο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως περάσατε κορίτσια? Παει και το τριήμερο!!! Ήταν να πάμε εκδρομή σήμερα αλλά φοβηθήκαμε τον καιρό και πήγαμε το μεσημέρι σε ενα ταβερνάκι για τα σαρακοστιανά. Ωραία ήτανε, είχε και λιακάδα, ευτυχώς στο γυρισμό μας έπιασε η βροχή. Το μεσημέρι είχαμε 19 βαθμούς, το βράδυ έκανε παγωνιά. Οτι να'ναι.

Πήγαμε οι δυο μας για φαγητό ή μάλλον οι τρείς μας :lol:

Καιρό είχαμε να βγούμε μόνοι μας, χρειάζεται κι αυτό που και που.

Καλό βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera ti kanete? wraia vlepw perasame oles x8es. emeis mazeuthkame 20 atoma katw sthn aderfh mou kai ekane o ka8enas apo duo pragmata kai htan arketa omorfa eixame gelia.

thn kuriakh ksupnhsa me tromerous ponous katw apo ton 8wraka kai genika olo to sk eixa duspnoia kai ponous sto sto stomaxi kai 8wraka.8a parw ton giatro na rwthsw an kai mou eipe h 8eia mou oti einai epeidh sprwxnei to mwro ta organa.einai paidiatros. gia na doume shmera...

polu kruo pantws shmera...eseis ti kanete ? h marianna pou exei xa8ei ? mouts mouts se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα!!!

Κι εμείς περάσαμε πολύ καλά το τριήμερο, χθες έφτιαξα καλαμαράκια και χταποδάκι κρασάτο και το βράδυ χαλβά σιμιγδαλένιο και κάναμε Κούλουμα σπίτι. Πολύ καλύτερα από το να τρώγαμε έξω, ειδικά τέτοια μέρα!!

sotkou μου εγώ δύσπνοια δεν έχω, δυσφορία με πιάνει καμιά φορά και πόνος στο στομάχι, που δεν ξέρω αν οφείλεται στο κοκτέιλ χαπιών ή στον μπεμπούλη που πιέζει. Θα ρωτήσω τον γιατρό την Παρασκευή που θα πάω. Και κουράζομαι εύκολα η αλήθεια είναι αλλά όσο αντέχω ακόμη, αρνούμαι να κάτσω!!! Στον 9ο που δεν θα έχω και επιλογές, μια και καλή!!! :)

Φιλάκια στις κοιλίτσες και καλημέρες σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΕΣ!!! :D:D:D:D

ΕΜΕΙΣ ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΑΓΑΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΧΑΡΤΑΕΤΟ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΚΩΛΟΚΑΙΡΟ!!!ΤΗΝ ΕΝΤΥΣΑ ΚΑΙ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΣΠΙΤΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ..ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑΜΕ ΕΚΕΙ ΚΑΝΕΝΑ 2ΑΚΙ ΚΑΙ ΗΠΙΑΜΕ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΑΠΕΡΙΣΠΑΣΤΟΙ.ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ... ;);););)

ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΦΡΕΣΚΑΡΟΥΜΕ ΜΕ ΒΑΨΙΜΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΚΡΕΒΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ. ΧΡΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΘΑ ΤΟ ΒΑΨΟΥΜΕ ΚΙΤΡΙΝΟ- ΣΙΕΛ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΓΙΑ ΑΓΟΡΙ - ΚΟΡΙΤΣΙ.ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΒΟΛΕΥΤΟΥΝ ΕΚΕΙ..

ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ... :P:P:P

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου ,καλή σαρακωστή.Να μαι και εγώ.Χάθηκα τελείως ,ούτε τα νέα σας δεν προλάβαινα να διαβάσω.Βλέπω τα περάσατε πάρα πολύ ωραία το τριήμερο,εμένα ο άνδρας μου το Σκ που είχε και καλή μέρα δούλευε οπότε δεν κάναμε τίποτα σπουδαίο.

Μεγάλωσαν πολύ τα ζουζουνάκια σας ε;Μπράβο.Και τι ωραίες κοιλίτσες!!!!!!!Εγώ θα πάω γιατρό την επόμενη εβδομάδα μάλλον.Τα αποτελέσματα της καμπύλης ευτυχώς νομίζω είναι καλά(έκανα τα 75ml -0,60,120-83,109,76) οπότε ελπίζω να μην με βάλει σε δίαιτα γιατί έχω πάρει 11,5 κιλά.

Α μωρουδένια εγώ δεν είχα καθόλου γάλα και ούτε κατέβηκε ποτέ.Με το ζόρι έβγαζα με νοσοκομειακό θήλαστρο που νοίκιασα όλη μέρα γύρω στα 20ml,όσο και αν προσπαθούσα.Βέβαια τώρα θα ξαναδοκιμάσω μπας και τα καταφέρω καλύτερα αν και είναι κληρονομικό μας ,ούτε η μητέρα μου είχε γάλα.Πάντως θέλω να το ζήσω,θέλω πάρα πάρα πολύ να θηλάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera egkioules , ti kanete ?? apo oti diabasa ta perasate poli omorfa to triimero :) . k emis orea perasame , tin kiriaki se apokriatiki parelasi k xthes katahara deftera gia fagito se psarotaberna ta dio mas , ixame skopo na pame k se ena dio parka gia boltoula alla xalase o keros opote meta to fagito spitaki . pantos xthes etsi opos kathomoun stin taberna nomizo pos den boleftika katholou stin karekla k to apotelesma itan olo to apogebma na me ponai i kilia mou k na exo piasti pantou . exoume k emis rantebou ston giatro tin paraskebi kai meta apo afto stin 32i ebdomada exoume k ton iperixo tis g epipedou . alithia tha ton kani kamia alli egkioula afto ton iperixo ??

filakia na pernate omorfa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...