Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 59 - Full of life!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 908
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

Ψήθηκε το πουλάκι μου... :(

Όλη νύχτα 39,5, τώρα 39 και μόλις έκανε κι εμετό, έβγαλε το γάλα. Τρέχει κι η μύτη ελαφρώς, έχει κι έναν ψευτοβήχα... :?

Το απόγευμα θα πάμε παιδίατρο.

Αναβάλλεται προφανώς η άνοδός μας... :(:(:( Αν είμαστε καλά, μπορεί να το κάνουμε Κυριακή με Τετάρτη... Ευτυχώς που δεν είχε πάρει άδεια ο αλφαβήτας μου! :P

Αργυρούλα... Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό, αλλά σήμερα συμφωνώ με αυτά που λες περί γάμου!!! :P:lol:

Για μένα η μεγαλύτερη παγίδα, είναι να θεωρήσεις ότι ο σύντροφός σου είναι δεδομένος... Να επαναπαυτείς, να αφεθείς και να αρχίσει η κατηφόρα... ΑΛΛΑ για να λειτουργήσει αυτό, πρέπει να το 'χουν συνειδητοποιήσει κι οι δύο... Ο ένας δεν αρκεί... ;)

Aλλά συμφωνώ και με τη Χρύσα και το καθαρό, περιποιημένο χομγουερ :lol: στυλ μέσα στο σπίτι! Είπαμε... Όχι και με μαλλί κομμωτηρίου! :P

Απ' την άλλη, συμφωνώ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ και μ' αυτό που λέει η Μαρία... Αν αγαπάς πραγματικά τον σύντροφό σου, δεν θα σταθείς σε μια αλλαγή στην εμφάνισή του... (Την έζησα κι εγώ σε κάποια συγκεκριμένη φάση κι ήταν μεγάλο σοκ, οφείλω να ομολογήσω...) ;) Γιατί αυτή μπορεί να οφείλεται σε ένα ατύχημα κλπ ή και μία κακή (ψυχολογικά) περίοδο στη ζωή του... Αν θες να αλλάξει, θα πρέπει να του σταθείς και να τον βοηθήσεις!!!

Πολύπλευρο το ζήτημα, σταματώ την φλυαρία! :oops:

Ήθελα κι άλλα να πω, αλλά είμαι μόνη και πάλι με τα μικρά... Το μαραμένο μου λουλουδάκι και το φωνακλούδικο μικροβιάκι!!! :?

Θα διαβάσω τα υπόλοιπα αργότερα, λαλούν και τα δύο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μασ ζαλησες!!!

Μερικες φορες το μητρικο ενστηκτο υποσκαπτετε απο το ενστηκτο για επιβιωση

περαν της πλακας..

θυμαστε που σας ελεγα πως τραβηξα τα μαλλια του Χ που με δαγκωσε στην κοιλια μεχρι να ματωσει..ε ο μονος τροπος για να σταματησει να με δαγκωνει..ενστηκτοδως ηταν αυτος..εκλεψα..και τι να κανω;;; μονο του μου βγηκε.

Ε αυτο δεν το μετανιωσα

Φρανι θα εχεις τετοια..η προσχολικη ηλίκια ειναιμι αμικρη εφηβια..σκεψου πως χειρηζεσαι τοςυ μαθητες σου..καπως ετσι ειναι..

Ο Χ αυτο που κανει- που ματωνει τον αφαλο του- ειμαι σηγουρη πως το κανει αρχικα απο αντιδραση...του επεσε πολυ βαρυ το να αποκτησει αδελφακι.

και ποιος σου ειπε πως δεν φωναζουμε εμεις...

ουυυυ

αφου σε καποια φαση ενας στηνομικος που μενει διπλα- ξερει γεννικα..και αυτος μικρα παιδια εχει- μου ειπε πως οι γειτονες τον ρωτησαν εαν υ[οψιαζετε οτι δερνουμε τον Χ ετσι οπως τσιροκοπαει..

ηρεμααα...καταλαβε τον..θ'αλλαξει...και προσπαθησε..οσο το δυνατον μπορεις..οταν τον βλεπεις να "φορτωνει" να αλλαξεις χωρο..παρασταση..να τον αγνοησεις..

μια φορα αφισα το καροτσι και φυγαμε απο το ΣΜ και εγω εσερνα απο το χεριε να νηπιο που τσιροκοπαγε και ουρλιαζε..ολοι με κοιτουσαν σαν εξωγιηνη..και λεγανε απο μεσα του ςτο καημενο το παιδι..αταραχη..θες να σερνεσε..συρσου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανίτα εγώ πιστεύω ότι θα αρχίσει να αλλάζει όταν αισθανθεί ασφάλεια, όταν αισθανθεί ότι είναι στο σπίτι του,....μπορεί να είστε όλοι μαζί η οικογένεια όπου και να πάτε, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι και τα παιδιά χρειάζονται την ρουτίνα τους, χρειάζονται να ξέρουν ΠΟΙΟ είναι το σπίτι τους, πού θα πάνε όατν γυρίσουν από το σχολείο κ.λπ για αυτό και είναι πολύ σημαντικό, όταν θα αρχίσει το σχολείο, να μείνετε καπου, αν όχι μόνιμα, έστω για κάποια χρόνια :!: .....

ναι μπορει και σε μας να έχει συμβεί αυτό που έκανε ο Σεμπ, αλλά τα δικά μας έχουν μία βάση, έχουν μία ρουτίνα, μία καθημερινότητα.....προσωπικά πιστεύω ότι δεν μπορούμε να κάνουμε σύγκριση....ο Σεμπ δεν έχει καθημερινότητα, δεν έχει τον χώρο του, να ξέρει ότι θα πάει στο κρεβάτι του, στα παιχνίδια του......εγώ νομίζω ότι εκεί είναι το πρόβλημα.....χωρίς να είμαι ειδική βέβαια.......και αυτό που παρέθεσε η Αφρο να σωστό μιλά γενικώς για τα νήπια, δεδομένου ότι έχουν κάποια βάση........

ποιά είναι η βάση του Σεμπ?!

μίλησέ του, θα καταλάβει, ρώτα τον γιατί το κάνει? εξήγησέ του και όσα καταλάβει..... :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι η απαντησ ειναι ΝΑΙ.

Εχω τιγκαρει το ντουλαπι με ξηρα τροφη που ληγει απο τον δεκεμβριο του 13 και περα

Κονσερβες δεν πηρα ακομα..εκτος απο κατι σαλτσες ντοματας

Δεν ξερω ποσα πακετα οσπρια και μακαρονια και δημητριακα αλατι καφεδες κλπ εχω αλλα εχω κανει.

Απο φαρμακα εχω παρει μερικα πακετα αντιβιωτικα- ας λεει οτι θελει η παιδιατρος μας- ενηληκων και παιδικα, παυσηπονα, αντιφλεγμονωδη, αντιπυρετηκα, αιμοστατικο σπρει, ραματα, μπεταντιν κλπ.

Επισης αυτη την εποχη ανανεονω το στοκ με τα λευκα ειδη..κοινως κουβερτες ..παπλωματα παπλωματοθηκες.

Μιτσακοκουμπαροσυμπεθερακι μου τα φιλια μου..ανυπομονω να σας δω...

παιδια δεν εξρω ..αλλα οταν νιωθεις καλα με τον ανθρωπο σου ..ακομα και εαν ειναι μερικα κιλα παραπανω...αξηρηστος ατιξμελιτος..(οχι βρομυλος) το βρισκεις και λιγο χαριτομενο..δεν ξερω.

εχουν υπαρξει και αλλοι αντρες στη ζωη μου..πολυ πιο εμφανισημοι απο τον Ο..αλαλ αυτο που νιοθω με αυτος..ειναι αλλο...ακομα και οταν ειναι ακουρευτος τον κοροιδευω και του λεω οτι μοιαζει με τον κομη δρακουλα το λεω χαρητομενα..αστεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρούλα... Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό, αλλά σήμερα συμφωνώ με αυτά που λες περί γάμου!!! :P:lol: !!!

:YMHUG::YMHUG: το ίδιο έλεγα και πριν, αλλά μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά, ώστε να συμφωνήσεις μαζί μου από την αρχή!!! :P:lol::lol::lol::lol:

περαστικά, τι να πω! θα περάσει και αυτό και εύχομαι να πάτε Θεσ. κάποια στιγμή! :D

πολύ άτυχοι είστε σε αυτό το θεμα!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραγκισκα τι ειναι αυτα που λες ρε κοριτσαρα μου???

Εχεις τα νευρα κροσσια κ τα βλεπεις ολα μαυρα τωρα!!!

Ολες μας φωναζουμε!ΠΟΛΥ!Και εγω την εχω βρισει αλλα χαμηλοφωνα!Και τι δεν της εχω σουρει που λενε...και φυσικα μετα ΜΕ βριζω κ νιωθω αθλια...Χθες χωρις ιδιαιτερο λογο(επειδη δεν κοιμηθηκε μεσα σε 2 λεπτακια οπως θα'θελα :P:oops: για να βγω) της ειπα "Σκασμος επιτελους" :shock::shock::shock::shock: Δλδ ελεος!Εβγαζα καπνους η ηλιθια!Αλλα ημουν σκασμενη απο τον Α...Κ εσυ ετσι...σε αλλη φαση θα ειχες περισσοτερη υπομονη και δε θα εδινες τοση σημασια σε τετοιες εκρηξεις...

Σε φιλω!Χαλαρωσε!ασ τον κασπερ να ασχοληθει κ πηγαινε καμια βολτα...3ημερη!!! :lol:

Δε σας διαβασα στην τελευταια σελ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου έστειλε η αδελφή μου, από Αθήνα, δύο βιβλία για τα παιδιά, το ένα για την Ρ. παραμύθια οκ....αλλά του Λ. μου έκανε εντύπωση: λέγεται στην χώρα των δεινόσαυρων και μέσα γράφει για τον Λ. :o:o:o:o π.χ. ο Λ. πήγε στο δωμάτιό του για να διαβάσει το βιβλίο ....... πιο κάτω γράφει Η Ρ και ο Φάμπιο και ο Αρτουρ (φίλοι του) χαίρονται που ο Λ., μπλα μπλα μπλα :D τέλειο? πολύ μου άρεσε!!! :D

Αφρο πιτζάμες? :o:o:o:o:o:o:lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να επαναφέρω το θέμα λοιπόν...

αποθηκεύετε τρόφιμα, φάρμακα κλπ κλπ??

Κ εγω αναρωτιομουν μερικες σελιδες πριν αλλα... :?:? Βασικα ΤΙ εννοουμε αποθηκευση?10 πακ μακαρονια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμ εγώ που τις περισσότερες φορές φοράω και πυζάμες και είναι και του Γ :D:D:D

μου αρέσουν περισσότερο από τις δικές μου, είναι πιο μαλακές, ειδικά αν τις έχει φορέσει

έχουν το άρωμα του και μοσχοβολάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ναι ρε Τασια..10 πακετα μακαρονια..10 φακες...10 φασολια..φαβα( τωρα που το ειπα μνιαμμ..θα φτιαξω φαβα σημερα)..ρεβυθια κλπ κλπ...

αμα μου εγγυοταν καποιος οτι θα υπηρχε παροχη ρευματος..θα αγοραζ ατωρα τον καινουριο καταψυκτη και θα τον τιγκαρα στα φασολακια τους αρακαδες και τις κολοκυθες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραν...οπως ειπα ολες εχουμε αντμετωπισει τετοιες καταστασεις!

αυτο που εχει κανει η Χρυσα να φυγει απο το σουπερ ...το εχω κανει εγω...εχω φυγει απο θεατρο...ειχαμε συμφωνησει οτι δεν θα απομακυνθει απο εμενα...και δεν αθ ζητα να της αγορασω ξανα και ξανα τα ιδια παιχνιδια..και δεν τηρησε αυτα που ειπαμε ...η τιμωρια της ηταν να μην δει το θεατρο...την επομενη πιστεψε με ητνα πολυ καλυτερη!

αυτο που επησις κανω ειναι οτι μεταφερω τα παντα στον Π.

π.χ. εσπρωξε ενα κοριτσακι στη ρυθμικη και μου το μετεφερε η κυρια της...

απιστεφοντας σπιτι...το ειπα στον Π. ο οποιος της ειπε οτι αν δεν θελει δεν θα παει παλι ρυθμικη...και πως να το συνεχισει θα την διωξουν απο εκει...

για ολες τις υπολοιπες φορες ηταν υποδειγμα...και ολο ελεγε οτι δεν εσπρωξε κανενα παιδακι..

ενοειται οτι σε ολες εχει ξεφυγει το χερι μας...το θεμα ειναι να ελεγχουμε που παει το χερι!

Μαρια ...εγω μαζευω...αυτο το 10ημερο εκανα λιγη παυση λογω οικονομικου

αλλα τα πραγματ δεν βαδιζουν σωστα...

για την ωρα..

μακαρονια. κριθαρακι,ρυζι,φακες, φασολια,πουμαρο,ζαμπον, τονους, ψαρακια, αλατι, ζαχαρη, καφε

αντιβιωση, αντυπυρετικα, γαζες, σαπουνι,γκαζακια,λαδι

μακαρι να μην γινει τιποτα..και να τα μοιρασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χμμ...γκαζακι..σωστα..αυτα τα ειχα ξεχασει

Επισις για οσες εχουν κανενα παρτερι πρασινου..παρτε και κανενα σπορο απο ζαρζαβατικα

Προτιμιστε τους βιολογικους καλου κακου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν πρέπει να δω τι έχουμε στα ντουλάπια και να μαζέψω ε?

αλλά ρε παιδιά που να τα βρούμε τα μαμωλεφτά να στοκάρουμε και τρόφιμα και φάρμακα :?

κάποτε πρόπερσι είχμαε πάρει αλλά τα καταναλώσαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ εγω εχω πολυ κρεας :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: τιγκαρε ο Κ τον καταψ πριν φυγει για να εχω :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ετσι και αλλιως μονο κρεας τρωμε :lol::lol::lol::lol::lol:

α ναι εχω και παρα πολλα μπαχαρικα μα παρα πολλα !!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΡΑΝ!!! Κόψε τις βλακείες και ηρέμησε!!! [smilie=director.gif]

Μία είναι η απάντηση...

Terrible twos and horrible threes!!! ;););)

ΟΛΑ τα παιδάκια περνούν τις ίδιες φάσεις, με παρόμοια συμπτώματα, άλλα λιγότερο, άλλα περισσότερο!!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ παιδάκι που να μην παρουσιάσει κρισάρες...

Είναι για αυτόν ακριβώς το λόγο που λέει η Χρύσα... Η ηλικία αυτή είναι παρόμοιας συναισθηματικής διαταραχής με την εφηβεία... Νιώθουν ότι αρχίζουν να αυτονομούνται, δοκιμάζουν τα όρια τους και τα δικά μας, αλλά ταυτόχρονα σε κάθε βήμα νιώθουν και τρομερή ανασφάλεια...

Κι αυτό ισχύει για ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!

Μη λες βλακείες, ότι δεν είσαι καλή μαμά, κι αν αναγνωρίζεις λάθη στον εαυτό σου, προσπάθησε να τα διορθώσεις. Αλλά νομίζεις ότι είσαι η μόνη μου κάνει λάθη;;;; ΟΛΕΣ το ίδιο κάνουμε... Βάσει τρόπου ζωής και χαρακτήρα, σφάλουμε, διορθώνουμε, ξανά, ξανά και ξανά... ;););)

Συμφωνώ και σ' αυτό που λέει η Αργυρώ... Είναι εξαιρετικά πιθανό να δημιουργείται ακόμα μεγαλύτερη "διαταραχή" στη ψυχούλα του, δεδομένου του ότι δεν υπάρχει σταθερή βάση για εκείνον... Το οποίο, κατά τη γνώμη μου, έχει τα θετικά και τα αρνητικά του φυσικά...

Αλλά είμαι σίγουρη ότι εφόσον τον μεγαλώνετε σωστά, στο τέλος θα του βγει σε καλό... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια...συμφωνω σε σχεση μετα χρηματα...και εμας δεν φτανουν ...δυστηχως και σε πολλους αλλους...

αυτο που κανω εγω εινια...παω σουπερ...θα τα παρω 2πλα και το ελαν θα το αποθηκευσω...ενοειται οτι δεν το εχω μεσα στο σπιτι...

Αφρο...που τον εχετε ειπαμε τον καταψυκτη?

να ερθω για καφε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α Φρανίτα εγώ θα ακύρωνα τις δραστηριότητες για σήεμρα και θα του έλεγα ότι εξαιτίας της συμπεριφοράς του δεν θα κάνει τίποτα, κάτι σαν τιμωρία δλδ, κάτι σαν αυτό που έκανε και η Βίκυ.....γιατί αν δεν έχει και κάποια συνέπεια πάνω του θα το ξανακάνει...... :!:

επίσης δεν υπάρχει γονιός που να ΜΗΝ έχει κάνει λάθη στο μεγάλωμα ενός παιδιού, δεν υπάρχει καλύτερος γονιός, οπότε αυτό το "δεν είμαι καλή μητέρα" ούτε να το σκέφτεσαι.....αν και εγώ το έχω σκεφτεί για μένα/μας!!!.....αλλα είναι λάθος....ακόμη και οι ειδικοί στα παιδιά κάνουν λάθη ;)

Μιτσάκη 2η φορά μέσα σε μία μέρα συμφωνείς μαζί μου? :o:o:o:D:lol::lol::lol:

μήπως έχεις και εσύ πυρετό?!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια στο μπαλκονι ? σε αποθηκη?

για να μην τα εχεις τσο μυαλο σου!

Λενα.....τελεια...ειδες που ειχες αγχος!

ολα καλα!

απλα δεν γουσταρει να σε χ...ζει!

νεα απο τη Γωγω:

η μικρη απο την πεμπτη ειχε πυρετο...ο παιδιατρος που την ειδε ειπε ιωση αλλα σημερα και ενω συνεχιζε πυρετο ανεπνεε με θορυβο ...διαγνωση πνευμωνια...εκαναν εισαγωγη στο ιατρικο γι αενδοφλεβια αντβιωση , οξυγονο και μασκα..!

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
    • Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...