Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 59 - Full of life!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 908
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κορες! Τι κανετε?

Καλε ολη Ελλαδα χιονισμενη ειναι! Εδω εχουμε μειον 13 και κατι ξεχασμενα χιονακια στα απατητα μερη απο προπροχθες. Χθες σηκωθηκα στης 3 και πηρα παυσιπονο δεν αντεξα. Μετα με ξεσκισε ο Γ. και ξυπνουσε ανα τεταρτο μεχρι της 5.30 :twisted:

Αφρο να χαιρεσαι τον Μανωλιο σου!!!!! :ymparty: Πολυχρονος να ειναι και παντα γερος και τοσο καλο παιδακι οσο τωρα! [smilie=occasion13.gif]

Βενετια μεγαλο μανικι η μετακομιση. Ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω που μετακομιζα περισυ 15 Δεκεμβριου με την κοιλια στο στομα και 3 εβδομαδες πριν γεννησω. Κουραγιο εσυ εχεις και την δουλεια και ειναι ακομα χειροτερα. Θα μενεις κοντα στην Θου τωρα?

Χρυσακι τι δουλεια εχει αυτη να ανακατευεται ρε συ στα δικα σου οικονομικα? Και που ξερει αυτη τι αγοραζεις εσυ για τα παιδια σου και τι οχι? Τι ηλιθια γμτ εγω θα της την ελεγα παντως δεν μπορω να ακουω τετοια. Με τον Κουρκουλη μακρινα ξαδερφια ειμαστε. Οι πατεραδες μας ειναι ξαδερφια δηλαδη εμεις δεν ξερω τι ειμαστε :lol:

Ιουλια τι σου εκανε παιδι μου η Αναστασια και κανεις μηλοπιτα πρωι πρωι? :mrgreen: Σαν να παραμπηκες στο ισιο δρομο! :D

Βικυ με γεια τα ψωνια. Ωραια αθλητικα.

Αργυ εδω εχουμε παγωνια. Τσουζει το προσωπο σου εξω και εχουμε και λιακαδα, φαντασου να μην ειχαμε.

Μαρακι γιατι δεν θες φετος χιονια?

Ξυπνησε ο Γ. σας αφηνω φιλακιαααα! ωχ ειπατε και αλλα, θα τα διαβασω μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είπα και εγώ :roll::roll::roll:

πρόσεξε όμως μην συνηθίσει και βρει και σπίρτα και βάλει και πραγματική!!!! :?

καλέ η γυναίκα του Παπαδήμου, 25 χρόνια στην Ελλάδα και δεν μιλά ούτε μια λέξη ελληνικά!!! :o:o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα μου οχι δε τα ψηνω τα μηλα!τα λιωνω στο μουλτι βαζω κανελα κ ζαχαρη κ τη ζυμη την κανω θριφτη..μουρλια γινεται! ;) κ πανευκολη! ;)

αχ τί ωραια σπιτι..σιδερωσα κ τα βρακακια του γιωργου..τα μονα που σιδερωνω πια! ;) μα ποσο ωραια ειναι τα παιδικα βρακακια! :D:D:D

φαγητο εκανα εχθες..αλλα βαρεθηκα να βαλω ηλεκτρικη..οποτε σημερα! :):)

βενη πραγματικα δεν εχεις βοηθεια στη μετακομιση; :o:o:o:(

κ εγω κανω ψωμι με μπεικιν,γενικα με μπεικιν μαγειρευω..τη μαγια δε τη χρησιμοποιω..βαριεμαι να αγοραζω κ συνηθως οταν μου ερχεται η ορεξη να κανω κατι..μπεικιν υπαρχει παντα στο σπιτι!κανονικα βαζεις νερακι,μπεικιν,αλατακι,αλευρι ολικης οσο σηκωσει,αν θες βαζεις λευκο ή κ λιγο καλαμποκαλευρο,απλα εμεις το κανουμε με ολικης,λιγο λαδακι,ζυμωνεις..αφηνεις μια ωριτσα να φουσκωσει..πλαθεις,εγω σαν φορμα το κανω,ψηνεις στους 180 στις αντιστασεις μεχρι να ροδισει,εμενα συνηθως κανενα 40λεπτο θελει,αλλα κανω κ το τεστ της οδοντογλυφιδας! ;)

αλλα για ποσοτητες ακριβως,επειδη εγω κανω κ πειραματα,θα ρωτησω τη μαμα μου κ θα σου πω!

χρυσα χεστους!εγω απο τοτε που αρχισα να αγοραζω κ παλι μικροπραγματα για εμενα εγινα αλλος ανθρωπος!αυριο θα χτυπησω κ ενα ζευγαρι μποτες! ;):D

δε στερω απο τιποτα το παιδι,το αντιθετο μαλιστα,αλλα δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει εγω να ειμαι σα την κακομοιρα για να ειμαι καλη μαμα! :evil::evil::evil::evil: ηδη εχεις βαλει πολλα θελω σου πισω..αιντε χαμογελα κ εσυ! 8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)

φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφιες μου!!!!!!!!!!!

μου στε καλα?

καταρχας σημερα έχει γενεθλια ο γαμπρουλης μου ο όμορφος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:x:x:x:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:[smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif]

να τον χαιρομαστε αγαπη μου τον μανωλιο μας και εμεις και η λυδια μας!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol: βεβαιως βεβαιως..γερα παπιοπαιδα να κανουν :D:D:D μα πανω απόοοολα να ναι γερος!!!!!!! στην ζωουλα του,τυχερος,ευτυχισμενος και να τον καμαρωνετε μια ζωη..θα σε παρω πιο μετα τηλ ....αφρο μου..

αγαπες να σας ρωτησω κατι γιατι σιγουρα εχετε εμπειρια και θελω τα φωτα σας... :idea::idea::idea::idea::idea: γιατι στεναχωρηθηκα πολυ χθες το βραδυ :cry::cry::cry:

ηταν καπως καλυτερα η μικρουλα μου και ξαφνικα αρχισε να κλαιει το βραδυ πηγα μεσα και ολο και εκλαιγε δυνατοτερα επιανε το αυτακι της και ελεγε οτι ποναει φωναζοντας ...πιστευω καμμια ωτιτιδα θαναι :roll::roll: αλλα δεν το χε ξαναπαθει και λεω τωρα τι να κανω...παιρνω τη γιατρο και μου πε να της δωσω πονσταν που ναι πιο δυνατο απο το ντεπον για να την πιασει ;);) και επειδη ειναι παρα πολυ μπουκωμενη :cry::cry: παρα το σπρει που της εβαζα μου πε να της βαζω οτριβιν 3 φορες την ημερα...αλλα δεν ξερω αν ενδιαμεσα επιτρεπεται να της βαζω σπρει :?::?::?::?: ξερετε?????? την πηρα ετσι στα γρηγορα και δεν σκεφτηκα να την ρωτησω λεπτομερειες ετσι οπως εκλαιγε το λυδιακι μου...

εντωμεταξυ σημερα μου πε οτι δεν ποναει το αυτακι αλλα λεω προληπτικα μηπως τησ δωσω πονσταν το μεσημερακι...

αναμενω απαντησουλες...σας ευχαριστω φιλεναδιτσες μου εκ των προτερων... :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν εχω βοηθεια? :?:? η μαμα μου εχει την μεση της κραταει και τον μικρο και μας μαγειρευει κιολας..κατι ψιλα μου κανει.π.χ. μαζεψε τα χαλιά στην κρεβατοκαμαρα..

ε ποσα να κανει με το παιδι ολη μερα?? :?:?

η πεθερα μου ειναι πλεον στο χωριο... :?

εγω και ο κωστας..και επειδη no money no honey βαφουμε μονοι μας το σπιτι..

μονο μαστορια ηρθανε για τα ταβανια αναγκαστικα..

αχχχχχχχχχχχ

ααα ωραια μηλοπιτα ειχα κανει τις προαλλες με βρωμη..θα την βαλω μολις μπορεω ητανε πανευκολη και πεντανοστιμη... :)

περαστικα καρολ..δε νξερω για την ωτιτιδα.. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρόλ δεν ξέρω να σε βοηθήσω, δεν μου έτυχε....περαστικά όμως :x

Ιουλία όταν μάθεις για ποσότητες γράψε το εδώ να το δω και εγώ :D , επίσης για πες πώς κάνεις την μηλόπιτα να κάνω και εγώ, σαν εύκολη μου ακούγεται!!! :D

α για την επιτυχία της μηλόπιτας πρέπει να είμαι μακιγιαρισμένη? 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βένη άρα έχεις βοήθεια, είναι πολύ σημαντικό να μην έχεις να ασχολείσαι και με το παιδί......και εμείς εδώ μόνοι κάναμε μετακόμιση και ο άντρας μου έβαψε το σπίτι, ξήλωσε το πάτωμα, έβαλε το πάτωμα.....εγώ πακετάρισα τα πράγματα, ήταν και τα πεθερικά....και η πεθερά με βοήθησε να πακετάρουμε 2-3 κούτες με τα ποτήρια.....αλλά είχα και το μπουμπούκι που μόνο εγώ μπορούσα να είμαι μαζί της.....τουλάχιστον τα πεθερικά είχαν τον Λ.!!! :!: ....ήρθε η μεταφορική, μετέφερε τα πράγματα, αλλά πάλι το ξεπακετάρισμα ήταν όλο δικό μου!!! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!Χιονι και εδω!Και συνεχιζει!

Βεβαια εγω ειχα κανονισει βολτες για σημερα αλλα...τι να γινει?!

Αφροδιτη να τον χαιρεσαι τον πυροσβεστη σου!!!!Υγεια,ευτυχια και τυχη θα του ευχηθω! :D:D

Ιουλια μηλοπιτα εε?!Μμμμμ πραγματι την κανεις ωραια!

Επισης κοριτσια δεν της εγραψα εγω το προγραμμα! :P Απλα την "εκοψα" πως αν οργανωνε λιγο καλυτερα το χρονο πχ γραφωντας τι πρεπει να κανει θα ηταν καλυτερα για να μην "χανεται"!

Μεγεια τα ψωνια σας!!!

Βικυ :o:o απιστευτη!!!Εδωσες 130ε για αθλητικα????και εισαι και εγκυος και δεν παιζει φανταζομαι να πας γυμναστηριο ή κατι τους επομενους μηνες!!! :lol::lol::lol: Ειναι τελεια παντως!!!Τι νο φορας?Εμ σε λιγο καιρο σε βλεπω να μου τα πουλας! :lol::P:P

Χρυσουλα αστους να λενε!!!Ενα συναισθημα ειναι κ η ζηλια,τι να γινει..???

<για πες!Τι συμφερουσες αγορες εκανες??? :D:D

Α!Ηθελα να ξεκαθαρισω για εκεινο που ειχα γραψει με το πανεπιστημιο/γαμο...Ειχα βαλει εισαγωγικα στο "πρεπει" και στη συνεχεια εγραΦΑ πως το οτι θα βγαλεις πανεπιστημιο ή "πανεπιστημιο" δε σημαινει πως θα βγεις καλυτερος...μπορει να βγεις χειροτερο στουρναρι! ;););) Δε θυμαμαι ποια εγραψε τι και θελησα να το ξεκαθαρισω!Επισης αυτο για τις γυναικες οδηγους το ειπα επειδη το λενε γενικως κ οχι γτ πιστευω πως ισχυει! ;)

Κοριτσια μη γελασετε αλλα θελω βοηθεια!Πως να ΞΕ ηλεκτρισω το παιδι μου???Απο το ΣΚ εχει ηλεκτριστει τρελλα και πλεον την ακουμπαω και ποναμε κ οι 2!Φυσικα ηλεκτριζομαι κ εγω! :lol::lol::lol: Να βγουμε εξω ξυπολυτες??? :lol::P:roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολ ουτε εγω ξερω για το σπρευ κλπ!Μ'αρεσει που νομιζες οτι στανταρ θα εχουμε απαντηση!χαχαχααχ :P Περαστικα της μωρε.... :D:D:D

Πωπω θελω κ εγω μηλοπιτα!και μετακομιση! :P:P:P:P:lol: Αλλα τρωω σαν γουρουνα οποτε δε θα φτιαξω μηλοπιτα(γτ μετα θα ειμαι σαν βοδι) και δεν μετακομιζω (γτ ποιος θα με ταιζει? :lol::P)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρω μου η μαμα μου κραταει το παιδι οταν δουλευω..οταν γυρναω τον παιρνω με εμενα..δεν καθεται κατω..αρα δεν εχω να μου κραταει κανεις το παιδι...οταν κανω μετακομιση..εγω εβαζα πραγματα σεκ ουτες αυτος εβγαζε..εγω εβαζα και εβαζε και αυτος ασχετα..εγω εβαζα διπλωμενα ρουχα αυτος τα ξεδιπλωνε και μου τα εδινε γιατι ηθελε ΑΥΤΟΣ να τα δινει..απισης ΟΤΑΝ δεν εμπλεκεται με αυτα που κανουμε φερνει ολο το σπιτι βολτα..πεταει πραγματα στο πατωμα..φε4ρνει παιχνιδια στο σαλονι..δηλ. μου βγαζει και αλλη δουλεια συναμα..

επισης σκεψου πως η μερα μου για την μετακομιση αρχιζει μετα τις 6-7 το απογευμα ΜΑΖΙ με το μικρο.. :(:(:(:( μονο αυριο θα ειμαι ολη μερα στο νεο σπιτι να καθαριζω μονη μου...

αυτο το θεωρεις βοηθεια? :?:?:?:?:?:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βενετια κουραγιο μανααα..

Τουμπα..ελπιζω να εχει παρκινγκ..αλλιως δεν ερχομαι να ξες!!! :lol::lol::lol:

Λοιπον Τασια..να σου πω οτι ξοδεψα το φετινο μπονους σχεδων ολοκληρο για παρτι μου...

Εχει ενα στοκατζιδικο επι της Μοναστηριου που φερνει επωνυμα ρουχα σε εξευτελιστικες τιμες

Και αυτες τις μερες εχει προσφορα 2 ρουχα συν ενα δωρο.

Πηρα λοιπον 3 φορεματα που κανανε 101 ευρω συνολο 1 παλτο με πλεξη ψαροκοκκαλο τουιτ μαλινο που εκανε 130 ευρω, ενα μπουφαν μακρι με κουκουλα και γουνακι στην κουκουλα και ζωνακι, ξες αυτα τα μοντερνα που κανουν και λιγη σουρα με 140 ευρω, και ενα ζευγαρι μποτες καφε με μετριο τακουνι οι οποιεςκανανε κανονικα 90 ευρω αλλα τις πηρα σαν τριτο δωρο.

Ολα αυτα ηταν Gui Laroche ю Επισης πηγα στα hondos και πηρα μια τσαντα Guess με 90 ευρω, σε ανοιχτο μπεζ- καφε χρομα για να την κουβαλαω το καλοκαιρι, και μερικα καλλυντηκα για να ανεναοθω λιγακι..

επισης κουρεψα και το μαλλι, και πηρα και τα 10 μανικιουρ με 50 ευρω ..

Πηρα και ενα φορεματ playlife απο το στοκ της μπενετον και ενα παντελονι σισλευ απο το ιδιο στοκ και για τα δυο εδωσα 60 ευρω . Και αυτο ηταν!! ολα αυτα τα περιττα πραγματα ειναι τα ρουχα μου .

Μπορει να αδυνατησα ρε παιδι μου..αλλα το σωμα μου δεν ειναι ιδιο οπως πριν και δε με στρωνουν τα ρουχα τα παλια κυριως τα παντελονια..δεν μπορω να τριγυρναω σαν τον λετσο....

Και οσο για το παιδι μου...για του χρονου τον χειμωνα..ειναι υπερκαλλημενος. Το μονο που πρεπει να του παρω ειναι μερικα εξτρα φανελακια- ειχε μονο 2 πακετα στο νουμερο του στα μαδερκερ και μποτακι- παπουτσι, αθλητικα εχει...

Και οταν της το ειπα μου αντιγυρησε οτι επρεπε να τα αποταμιευσω...-σωπα καλε...

Επισης να σας ρωτησω κατι ρε κοριτσια...τα λευτα τα οποια δινουν καποιοι στα παιδια σας..γιαγιαδες, παπουδες, γειτονες- φιλοι..τα αποταμιευετε του καθενα χωριστα η και των δυο μαζι..

ΠΧ εμας εχει εναν κουμπαρα ο Γιαννης, και εναν ο ΧΡιστοφορος...ε οτι δινουν ξενοι στον Χριστοφορο τα βαζουμε στον δικο του κουμπαρα και οτι του Γιαννη στον δικο τους νατισοιχα..

Αυτα τα λευτα δεν εχουν σχεση με τα λευτα που βαζουμε στην ακρη για τις σπουδες των παιδιων μας...

Και μου ειπε πως και ετσι κανω αδικια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα τελεια!!μεγεια!!!!Νομιζω ανανεωθηκες αρκετα!!!!

Τα μανικιουρ τα 10 τα ειχες παρει παλιοτερα ετσι δεν ειναι?

Επισης εχεις παει καθολου στα αθλητικαδικα στη μοναστηριου?Θα ηθελα φορμες κλπ για την Αννυ...εχει τιποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και στα δικα μας..

καριλινακι μπορει να βαζεις ορο στο ενδιαμεσο..με προσοχη ομως και οχι με συριγκα..καλυτερα με ορους τυπου σπρει.

Αναστασια εχει αρκετα..ΑΛΛΑ οχι ακομα στις τιμε ςπου θελλω..ειναι ακομα λιγο τσιμπομενες..

περιμενω να πανε τα παιδικα τους στο 50%.

Καθ εςμερα περναω απο εκει και περιμενω την ανακοινωση...

Αθλητικα παντως σε αρκετα καλες τιμες εχει και στα Ιντερσπορ.

Καλα φετοςε ουτε τα Ζαρα δενε καναν καλες τιμες..

καλουτσικες εκαναν τα Η&Μ..

Βασικα εγω βολευτηκα πολυ με φορμες απο τα τα peekaboo οπου πηρα φορμες για του χρονου Fun Strike που με βολεψαν αρκετα φετος, και εχουν περιπου 12-15 ευρω και η ποιοτητα τους ειναι πολυ καλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ πλέκωωωωωωωω :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ευκολάκι! Το'χω λέμεεεεεε... Έχω και βελονάκι και θα ξεκινήσω και με αυτό! Με το βελονάκι θα κάνω σκουφάκι για τα κορίτσια. Επίσης ένα φορεμα μαύρο παλιό που χάλασε, θα πάρω ύφασμα και θα το ράψω πάνω σε αυτό γιατί μου αρέσει τόοοοσο πολύ!

Χρύσα μεγειά σου! Πλέον εγώ αγοράζω (μάλλον αγόραζα) για μέναότι έβρισκα σε προσφορά μέχρι 10 ευρώ 8-)

Μέχρι εκεί φτάνει το μπάτζετ 8-) Αποταμίευση για σπουδές? :? Με άγχωσες τώρα :(

Κι εμείς έχουμε 2 κουμπαράδες (έναν για την καθεμιά) και από ένα λογαριασμό σε τράπεζαμε ψιλά όπου βάζουμε τα δώρα τους κλπ κλπ...

Κάρολ όταν παραπονεθεί δώσε παυσίπονο. Γιατί να δώσεις προληπτικά? Και αν δεν περνάει ή ξαναπονάει πήγαινε την μια βόλτα στον παιδίατρο να δει το αυτάκι.

Λενάκι όταν σκέφτομαι πόοοσοι (ακόμη και στην πολυκατοικία μας) δεν έχουν χρήματα για θέρμανση ή τους άστεγους όχι δεν το θέλω το χιόνι. Μας δυσκολεύει τη ζωή :( Μεγειά και για τα δικά σου ρούχα ;)

Βένι με το καλό στο νέο σας σπιτάκι :D

Αναστασία και τα κορίτσια μου συνήθως ηλεκτρισμένα είναι! Μα λες και είναι μονίμως στην πρίζα :lol::lol:

Άφρο Χρόνια σας Πολλά! Να το χαίρεσαι το Μανωλάκη σου!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά μόλις έμαθα ότι το γραφείο μας είναι ανοιχτό και ότι κάποιοι πήγανε για δουλειά

έλεος!!! κι εμάς δεν μας είπε κανείς τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχαχα Βένη, ναι ρε έχεις βοήθεια!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

γέλασα με τον Φίλιππο!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: έχεις βοήθεια από......τον Φιλιππάκο!!! :lol::lol::lol:;)

Χρύσα μεγειά! :D

και τα δικά μας έχουν ο καθένας τον κουμπαρά του και τον λογ/μό του! δεν τα μπερδεύουμε ;)

την επόμενη φορά κάνε τις αγορές σου και μην λές τίποτα σε κανέναν, μόνο σε μας!!!! :lol::lol::lol:

ερώτηση προς Ιουλία (γιατί βαριέμαι να ψάξω :oops::oops::oops: ) και όποια άλλη ξέρει φυσικά:

πώς γράφεται σωστά η κρεβατοκάμαρα και το κρεβάτι? με ένα "β" ή με δύο? :?::?::?::?:

Μαρία μπράβο για το πλέξιμο! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρολινακι μου δεν σε προλαβα .

Μαρια εχεις επιπτωσεις τωρα που δεν πηγες ?

ο Μικρος ειναι μεγαλος φαταουλας ...εφαγε μια μπολαρα φρουτα και τωρα με βλεπει να τρωω το γιαουρτακι μου και τσιριζει να του δωσω :o ...του δεινω λιγακι για να μην τσιριζει !!....

Βενη πολυμου αρεσουν οι μετακ !!!...τα διαφορετηκα σπιτια οχι η διαδικασια :lol::lol::lol::lol:

χρυσα μεγεια .....και :lol::lol::lol::lol::lol::lol: για την αποταμιευση :lol::lol::lol::lol::lol: εδω γελαμε :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
    • αν χρειαστείς κάτι άλλο μου λες!
    • Συμφωνώ κ γω με τα κορίτσια πως καλό θα ήταν να ξεκινάς 9η μέρα τα τεστ κ εάν δεις να σκουραινει καλό θα ήταν εκείνες τις μέρες να κανεις 2 τεστ ένα μεσημέρι κ ένα αργά το απόγευμα. Εγώ βρίσκω ωορρηξία συνήθως απόγευμα κ την επόμενη το πρωί είναι πάλι αχνό. Τώρα με κύκλο 26 ημερών θεωρητικά η ωορρηξία σου γίνεται 12η μέρα. Εκτός αν έχεις ωχρινικη φάση 12 ημερών αντί για 14 που κ πάλι είναι απόλυτα φυσιολογικό. Μόνο με τα τεστ θα το δεις αυτό ή με παρακολούθηση ωορρηξίας 
    • Καλημέρα κοριτσαρες, για εξωσωματική δεν ξέρω τιμές εγώ έκανα στη new life κ μας βγήκε 3000€. Πάνω κάτω εκεί είναι όλοι εδώ Θεσσαλονίκη. Για τη γεννα το 2021 εάν θυμάμαι καλά δώσαμε κάτι λιγότερο από 1700€ στην κλινική για δίδυμα με καισαρική. Θα τη φάω!! Δεν μπορώ αυτά τα ποδαράκια κ τα χεράκια!! Να τη χαίρεσαι τη κουκλίτσα κοριτσάρα μου!!😍😍😍 Κάνε 2 τη μέρα καλύτερα, εγώ πχ συνήθως βρίσκω το peak απόγευμα. Το μεσημέρι έχω άχνη κ το απόγευμα είναι τέρμα κόκκινη κ αντίστοιχα απότομα πεφτει την επόμενη μέρα.   Κοριτσάκι μου τώρα που είστε υποψιασμένοι θα έχετε το νου σας κ θα είσαι ασφαλής!! Όλα θα πάνε καλά. Υπομονή για την περίοδο η προηγούμενη δεν ήταν κανονική ήταν λόγω εξωμήτριου. Με το καλό η βάπτιση κοριτσάκι μου!! Να χαίρεσαι το ζουζουνι σου💙💙💙 Για σένα είμαι σίγουρη ότι θα είσαι η επόμενη!! Τώρα που βρήκατε γοατι είχες τόσες βιοχημικές η επόμενη θα είναι κ η τυχερή!! Θα μπορούσε να γίνει νωρίς η ωορρηξία. Σου έχει συμβεί ποτε; Εμένα πχ παίζεται από 10η μέρα μέχρι 16η με τον τελευταίο καιρό 10η-11η μέρα ωορρηξία. Είχες επαφές εκείνες τις μέρες ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...