Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες 2008 - Νο 17 - Και ξανά προς την δόξα τραβά!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά;; Τα νέα από το γιατρό ήταν καλά! Η φραουλίτσα βρίσκεται σε καλύτερη θέση ευτυχώς και είναι 660 γρ. Όχι πολλά αλλά είμαστε και κοπέλες!!! Πρέπει να προσέχουμε τη σιλουέτα μας!

Βασούλα μου γιατί απογοητεύεσαι;; Τα συμπτώματα στην αρχή είναι ΙΔΙΑ..Εγώ και στις δύο εγκυμοσύνες ήμουν σίγουρη ότι θα μου ερχόταν περίοδος. Ακόμα και να σου έρθει όμως πάλι δεν πρέπει να απογοητεύεσαι.Είπαμε πως η καλή ψυχολογία είναι το ΠΑΝ!

Άσπα για να παραιτήθηκε ο συνάδελφος μάλλον βρήκε κάπου αλλού καλύτερα. Μη στεναχωριέσαι πάντως για τη δουλειά. Δεν υπάρχει άνθρωπος απόλυτα ευχαριστημένος με τη δουλειά του..ΚΑΝΕΝΑΣ.

Τόνια καλό διάβασμα και κουράγιο.

Φανή σε χάσαμε τελείως...Πολλές κοπέλες δηλαδή και όχι μόνο εσένα. Καλά είναι τα παιδάκια σου;;

Δεν έχω να σχολιάσω και πολλά...Λογικά το ΣΚ δε θα μπει καμία..Τα λέμε από Δευτέρα λοιπόν!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!

ΒΑΣΟΥΛΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΧΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!5 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΡΕΛΟ ΑΝΧΟΣ ΑΠΟ ΜΕΡΙΑ ΜΟΥ,ΟΣΠΟΥ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕ 1 ΠΑΙΔΙ ΤΕΛΟΣ!!!1ΟΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ,ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ!!ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΤΡΑ ΣΟΥ Κ ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΜΕΙΝΑ??!!!!ΑΧ!!!ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΤΕΛΙΩΣ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ Κ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ!!!ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ Κ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ!!ΕΛΕΓΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!ΑΛΛΑ ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΧΑΡΗ Κ ΧΑΛΑΡΩΣΕ(ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ)!

ΑΝΘΗ Η ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!ΑΧ ΜΩΡΕ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΒΑΡΟΣ Κ ΝΑ ΕΡΘΕΤΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΚΑΜΙΑ ΝΥΦΗ,ΟΛΟ ΑΓΟΡΙΑ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΑΣ???ΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙ???ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ??

ΤΟΝΙΑ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΕΣΥ ΓΙΑ ΤΟ 3!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ!!!ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΧΡΟΝΟ!!ΚΑΤΣΕ ΤΩΡΑ ΓΕΝΝΗΣΑ!!!

ΤΑ ΝΕΑΚΙΑ ΜΑΣ !!!Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ!!!ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΕΧΕΙ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΩΡΙΤΣΕΣ ΤΗΝ ΠΑΩ 9 ΜΕ 1 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!!!Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΟ ΜΩΡΟ,ΜΑΜ ΚΑΚΑ Κ ΝΑΝΙ!!!ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ ΒΕΒΑΙΑ Κ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ Κ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ!!!!ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!!!ΑΥΤΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!ΣΑΣ ΦΙΛΩ Κ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΑΣΣΣΣΣΣΣΣ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια. τι κάνετε;; Χαθηκα εντελως... η αληθεια ειναι οτι τα εχω βρει ολιγον μπαστουνια με τα 2 πιτσιρικια :shock: αλλα θα στρωσουμε καποτε τι να κανουμε... ανοιξα σελιδα στο face επιτελους!!!!!! οποια ενιαφερεται ας μου στειλει πμ να της δωσω το ονομα που θα με βρει. Η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγο ασχετη με το θεμα και ακομα ψαχνομαι τρελλα.. αλλα θα το μαθω που θα παει.

Φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα εγραφα και η μικρη μου εκλεισε τον υπολογιστη και παει ο κοπος μου........... :evil: τελοσπαντων καλημερα και χρονια μας πολλα βρε!!!!ανθη μου καλα ειναι τα παιδακια μου εχουν αρχισει πια και ψιλιπαιζουν μαζι και κανουν χαζομαρες και γελανε και αγκαλιαζονται και φιλιουνται και γω τα καμαρωνω,μεγαλη υποθεση το δευτερο παιδακι .....θα το καταλαβεις οταν με το καλο ερθει στον κοσμο η φραουλιτσα σου,κατα τ αλλα καλα ο μεγαλος σχολειο ολο μαθαινει και μαθαινει καινουργια πραγματα και αρχισαμε να θαυμαζουμε τα κοριτσακια κιολας ,πολυ πλακα ε!εχει και κολλητο.απιστευτο μου φαινεται ολο μαζι σκανταλευουνε..........η δε μικρη περπαταει και περπατααει τα πειραζει ολα και ολους την κανω πολυ χαζι ειναι μια αυτη...........βασω μην ανχωνεσαι μες το καλοκαιρι κατι μου λεει οτι θα εχεις καλα νεα...τονια και τριτο μπραβο βρε θηριο ,εγω λεω να σταματησω στο δευτερο.....φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;; Εγώ τον τελευταίο καιρό περνώ πολύ καλύτερα γιατί χαλαρώνω με τη δουλειά! Πρώτα απ' όλα δεν έχω πλέον πολλή διόρθωση! Επίσης, θα δουλέψω και αυτή την εβδομάδα κανονικά και μετά αρχίζουν τα επαναληπτικά μαθήματα σε πολύ πιο χαλαρούς ρυθμούς! Ανυπομονώ να σταματήσω. Στη δουλειά θα πρέπει να επιστρέψω όταν σαραντίσω αλλά δεν είμαι και η μόνη γυναίκα στον κόσμο που θα το περάσει αυτό..Θα τα καταφέρω πιστεύω.

Σταμούλα μου καλή αρχή με το σχολείο!!! Ο Πανούλης χαίρεται για το αδερφάκι του και όλο μου φιλάει την κοιλιά και μιλάει στο μωράκι! Βέβαια όταν το δει LIVE θα είναι αλλιώς. Νομίζω όμως ότι δε θα έχω τρελό θέμα. Γενικώς δε δείχνει να ζηλεύει.. Θα δούμε! Θα κάνω ό,τι περνά από το χέρι μου να μη νιώσει παραμελημένος.

Φλωριάννα πολύ χάρηκα που διάβασα δημσίευσή σου! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Δύσκολα με 2 παιδιά ε;;; Για πες, για πες...Να προετοιμαστώ λιγάκι!Αν θες στείλε μου σε ΠΜ τα στοιχεία σου για το FB.

Φανούλα φαντάζομαι κι εγώ πως θα είναι όμορφα με 2 παιδάκια.Προς το παρόν μου φαίνεται πάντως πολύ περίεργο που θα έχω και άλλο ένα πλασματάκι δικό μου και μάλιστα κοριτσάκι..Συνήθισα βλέπεις να είμαι αγορομάνα :lol::lol::lol::lol::lol: Να μπαίνεις να μας γράφεις πιο συχνά τα νέα σου!

Πέρασα ένα γεμάτο ΣΚ. Χτες έκανε η ανιψιά μου πάρτυ για τα γενέθλιά της και περάσαμε όμορφα και σήμερα κάναμε μίνι παρτάκι έκπληξη στην κολλητή μου που είχε επίσης γενέθλια. Μου συνέβη και κάτι που δεν μπορώ με τίποτα να το βγάλω από το μυαλό μου. Το Σάββατο πήγα στα H & M μαζί με τη μαμά μου, τον Πάνο και την ανιψιά μου. Περίμενα λοιπόν στην ουρά του ταμείου. Ένα ταμείο είχαν μόνο ανοιχτό. Κάποια στιγμή φώναξαν υπάλληλο για να ανοίξουν και άλλο ταμείο και μόλις αυτός έφτασε μου είπε η μαμά μου να πάω για να μην περιμένω τόση ώρα όρθια και κουράζομαι..Πήγα λοιπόν στο καινούριο ταμείο και άφησα τα πράγματά μου. Σχεδόν ταυτόχρονα έφτασε και μια κοπέλα γύρω στα 23. Ακούστε διάλογος που ακολούθησε:

ΚΟΠΕΛΑ: Νομίζω πως εγώ προηγούμαι.

ΕΓΩ: Νομίζω πως μια έγκυος προηγείται..

ΚΟΠΕΛΑ: Δε με νοιάζει ούτε που είσαι έγκυος, ούτε αν πονάς, ούτε αν σωριαστείς μπροστά μου.. :shock::shock::shock::shock:

Κορίτσια ΕΜΕΙΝΑ. Με έπιασε ταχυκαρδία από την ταραχή και δεν μπορούσα να αρθρώσω ΚΟΥΒΕΝΤΑ.Η μαμά μου μόνο της είπε ότι θα έπρεπε να ντρέπεται για τα λόγια που ξεστόμισε και αυτή απάντησε ότι δε θα προσποιηθεί ότι συγκινείται γιατί δε νοιάζεται ΚΑΘΟΛΟΥ...

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο άσχημα ένιωσα και πόσο ταράχτηκα..Άλλο να το διαβάζετε και άλλο να το ζείτε...Τα θυμήθηκα και ξανασυγχύστηκα..Το πιο τραγικό ξέρετε ποιο ήταν;; Πετάχτηκε η φίλη της και λέει:" Με τέτοιους Έλληνες γι' αυτό δεν πάει η Ελλάδα μπροστά"..Κορίτσια εννοούσε εμένα :shock::shock::shock: Υπάρχουν άνθρωποι χωρίς ΗΘΟΣ, χωρίς ΠΑΙΔΕΙΑ..ΚΑΤΑΚΑΘΙΑ...Νέες κοπέλες να λένε τέτοια πράγματα και να μη σέβονται λίγο μια γυναίκα που κουβαλά μέσα της μια ζωή..

Πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες :!::!:

Μα ποσο χαιρομαι που επιτελους μπηκαν και αλλες κοπελες που ειχαμε τοσο πολυ καιρο

να ακουσουμε νεα τους..........

Ασπακι μου κανε υπομονη καμια δουλεια πλεον δεν ειναι ετσι οπως εμεις την θελουμε

τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα και το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι υπομονη...

και εγω εδω στην δουλεια εχω ξενερωσει με βαζουν πανω στην φορτωση που μονο γυναικεια

δουλεια δεν ειναι αλλα τι να κανω αναγκαστικα πρεπει να καθησω :evil::evil::evil:

Αυτη η εβδομαδα ειναι που καθομαι 3ωρες εδω και τις υπολοιπες στην φορτωση οποτε η μερα μου

ξεκιναει με αγχος και νευρα

Τονια καλο διαβασμα και κουραγιο :D

Σταμυ που εισαι κοριτσουδι :?:

Ασε για το αγχος μου δεν θα πω τιποτα δεν φευγει ουτε με σφαιρες να ρθει το καλοκαιρακι να

απλωσω την κορμαρα μου στις παραλιες μπας και χαλαρωσω :lol::lol::lol:

Φιλια στα ζουζουνια σου :)

Φανη ασε τον υπνο και να μπαινεις και να μας λες τα νεα σου..........σε χασαμε τελειως και εσενα ;)

Αχ μιλας για τα μικρα σου και θελω και εγωωωωωωωωωωωωωωωωωω :D

Φλωριαννα να σου ζησει η μπουμπουκα σου...τι κανετε :?:

Για πες πως ειναι :?: ο μικρος τι λεει :?:

Ανθη μου τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα για την φραουλιτσα σου :D

Μεγαλωσε καλε το κοριτσακι σου :)

Καλα ε επαθα πλακα με αυτο που σου ετυχε :shock::o:o:evil:

Ουτε σεβαση ουτε τιποτα δεν υπαρχει αν ειναι δυνατον απο νεα κοριτσια να λεγονται αυτα

πραγματικα απορω πως αντεξες και δεν τις εδωσες μια να στρωσει...αν ειναι δυνατον :evil:

Εγω κοριτσαρες περασα ενα ηρεμο σ/κ περιμενω περιοδο αλλα ακομη τιποτα το στηθος μου

με ποναει παρα πολυ πρωτη φορα ετσι εχει πρηστει τοσο που φαινονται και οι φλεβες :?

και φυσικα αυτο ειναι που με βαζει και παλι σε σκεψεις μηπως και εγινε το θαυμα...αχ δεν θα ηρεμησω ποτε τελικα....

Ο μικρος ειναι στα χαι του με εχει τρελανει ολο βολτες θελει αλλα απο σημερα ο καιρος μας τα

χαλαει ολη την βδομαδα βροχες λενε να δω πως θα τον κρατησω στο σπιτι

:?

Αυτα τα νεα φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και παλι εγω μονηηηηηηηηηηη..............

Καλη σας μερα κοριτσαρες :!:

Μα τι τρελη βροχη εριξε το βραδυ :?

Τι κανετε καλα :?:

Εγω ετοιμαζομαι να παω στην φορτωση :(

Απο βδομαδα θα παρω αδεια μαλλον την ανευ αποδοχων που εχουμε εχω και θεμα με τον μικρο

δεν θα εχω ποιος να τον κρατησει τις 4ωρες που θα τελειωνει τον παιδικο ειμαι απογευμα και συνηθως τον

κοιταει η πεθερα μου αλλα θα φυγει Γερμανια η αδερφη του αντρα μου εχει καρκινο και θα κανει

εγχειρηση :(

ειμαστε ολιγον σε κατασταση οτι να ναι.....

Τελος παντων να πανε ολα καλα και ολα τα αλλα θα τα βολεψουμε....

Ααααααααααα εκανα τεστ πρωι πρωι και φυσικα βγηκε αρνητικοτατο αλλη μια

φορα απογοητευση :(

Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;

Βασούλα μου καλή πότε περιμένεις περίοδο και έκανες τεστάκι;; Είχες τουλάχιστον μία μέρα καθυστέρηση;; Με βάση τον μεγαλύτερο κύκλο σου εννοώ...Δε θέλω να σου δώσω ψεύτικες ελπίδες αλλά αυτό με το στήθος που είπες μου φάνηκε καλό σημάδι! Κρίμα με την αδερφή του άντρα σου..Μακάρι να πάνε όλα καλά για τη γυναίκα..Θα βγεις κι εσύ σε άδεια και δε θα γράφει κανείς πια στο θεματάκι αυτό :roll::roll::roll: Κρίμα πάντως :(:(:(:(:(

Εγώ έχω ανεβασμένη ψυχολογία γιατί σε λίγο καιρό σταματώ τη δουλειά!! Περιμένω πως και πως! Θα ξεκουραστώ και το βασικότερο, θα είμαι ΟΛΗ ΜΕΡΑ με τον Πάνο μου!Τι καλά!!!!

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες :!:

Ανθη μου τους 2 τελευταιους μηνες η περιοδος μου ηρθε ακριβως στις 33μερες

με βαση αυτο εχω 4μερες καθυστερηση αλλα με βαση τον μεγαλυτερο κυκλο μου

ακομη δεν εχω.Πηρα ομως το τεστ που δειχνει απο την 4με 5η μερα συλληψης τι να πω

δεν νομιζω παντως ασε που με τοσο αγχος που εχω καθυστερη ακομη περισσοτερο :(

Σημερα η κουνιαδα μου θα μπει νοσοκομειο ειχε μπει πριν απο ενα μηνα και εκανε εγχειρηση

στον λαιμο την βρηκαν απο την μια μερια 50 κομματια και απο την αλλη 52 και τα περρισοτερα

ηταν κακοηθεις ογκοι(δεν ξερω και αν το λεω σωστα) τα αφαιρεσαν αλλα και παλι βγηκαν αλλα

4 και σημερα θα μαθει αν ειναι παλι ογκοι η αν ειναι κανενα αιματωμα απο την επεμβαση

η κοπελα ειναι χαλια εχει και εναν γιο 4χρ. και οποτε μιλαμε μου λεει οτι δεν θα βγαλει το καλοκαιρι

και να παρουμε τον μικρο της να τον μεγαλωσουμε εμεις γιατι θα πεθανει.........η κατασταση ειναι πραγματικα τραγικη στεναχωρεθηκα παρα πολυ :(

Μακαρι και ευχομαι ολα να πανε καλα...

Αντε τυχερουλα σταματας..τιποτα δεν εμεινε θα χαρεις τον Πανουλη σου τωρα

:);)

Η μπουμπου στην κοιλιτσα τι κανει :?:

Οι υπολοιπες παλι εξαφανισμενες....

Αντε καλε μπειτε μην ντρεπεστε :lol::lol::lol:

Τα φιλια μου σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου? :x:x:x

Βασούλα μου βρε δεν είπαμε μην το σκέφτεσαι και θα έρθει αυτο!

Ανθούλα μου πολύ χάρηκα με τα νέα σου, γλυκούλικο κοριτσάκι που θα σου έρθει!

Για το θεματάκι εντάξει τι να πω κ εγώ, τρέχω κ δεν προλαβαίνω, ελπίζω να μην χαθεί στον πάτο αλλά και τι να γίνει.. Παλιά ήταν η Βίκυ με την Ασπα που το κρατουσαν με τους διαλόγους τους αλλά είναι δύσκολο να συμβεί τώρα, μεγάλωσαν και τα μικρά και τρέχουμε όλες με αυτα και μ'εκείνα...

Φλωριάνα μου γλυκιά πολύ χάρηκα που σε είδα εδώ και ρωτουσα την Σταμούλα τι κάνεις κ αν γέννησες, δεν ήξερα τι γίνεται! Θα σου στείλω μηνυμα για το facebook..

Ασπάκι μη πέφτεις με τα τηε δουλειάς παντου χαμός γίνεται, κρατα γερά!

Τονάκι καλή επιτυχία με την εξεταστική!

Φανούλα φιλάκια!

Σταμούλα μου τρέχεις και εσυ ε?

εμεις είμαστε καλά παιδιά, ήρεμα γενικά, τα ίδια βασικά, δεν έχω και κάτι νεότερο να σας πω, μονο ότι πηγαμε στο σχολείο που θα πάει ο Κώστας τον Σεπτέμβριο, είχανε κάτι σαν ανοιχτή γιορτή για να σας δώσω να καταλάβετε, είναι δημοτικό αλλά έχει και προνήπιο που όμως τα μικ΄ρα έχουν διαφορετική αυλή απο τα μεγάλα παιδάκια. Τρελάθηκα! Μου άρεσε πάρα πολύ το σχολείο, πήγαμε στην τάξη του, ήταν μεγάλη τέλεια ξέρετε τώρα με τις ζωγραφιές των παιδιών, το πρόγραμμα και τα λοιπά, όχι τιποτα το σπουδαίο αλλά εμένα μου αρέσουν πολύ όλα αυτά...

Σε κάθε τάξη είχε κ ενα παιχνίδι που είχαν διοργανώσει τα παιδιά με τους δασκάλους τους, είχε μια αίθουσα με γλυκά που έφτιαξαν οι μαμάδες και τα αγόραζες, παιχνίδια, ταχυδακτυλουργούς και τέτοια.. ήταν τέλεια!

Τωρα θα πάμε στις 5 Ιουνίου να μας κάνουν την επίσημη ξενάγηση και να μας πουν γενικά για το σχολείο...

Κατα τα άλλα τίποτα καινουριο, εγώ τα δικά μου τα μαγειρικά μου, ο καιρός καλοκαίριασε και τώρα έχουμε 3ημερο οπότε όλο και θα κάνουμε καμια βόλτα παραπάνω...

Φιλάκια κορίτσια σε όλες!!! :x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας :!:

Τελικα απ οτι φαινεται σημερα θα μου ρθει απο στιγμη σε στιγμη (περιοδος)

Τερμα το αγχος τελεια και παυλα φτανει πια τοσο αγχος δεν μπορω συνεχεια ετσι

λεω αλλα δεν το κανω αυτη την φορα ομως το πηρα αποφαση οταν ειναι να ερθει να ρθει με το καλο

αλλιως ΑΝΘΗ ΑΚΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ :?::?::?: Θα μου δωσεις την φραουλιτσα σου να στην προσεχω

οταν ειναι να γυρισεις στην δουλεια :lol::lol::lol::lol::lol:

Ερη αντε με το καλο να ξεκινησει στον παιδικο φανταζομαι τα πραγματα εκει θα ειναι πιο

οργανωμενα και πολυ πιο καλυτερα απ οτι εδω σε εμας.......αντε να μπαινεις πιο συχνα να

μας λες τα νεα σου....

Εγω απο βδομαδα δεν ξερω αν θα εχω αδεια τελικα αυριο θα μαθω μπορει να με κανουν πρωινη μονο

και ετσι δεν θα εχω προβλημα με τον μικρο αν οχι θα παρω....

Σημερα θα παω να κανω μανικιουρ πεντικιουρ με την κουμπαρα μου,δωρακι απο αυτην να ξεφυγουμε

λιγο ;)

Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερίζω κι εγώ τις φιλενάδες μου!!!

Είστε όλες καλά????

Αχ βρε Έρη κάθε φορά που μας γράφεις βλέπουμε όλο και περισσότερες όμορφες φωτογραφίες από τα μέρη σου!!! Τι καλά που είστε εκεί εεε???

Φαντάζομαι το σχολείο πως θα είναι!!!! Εντωμεταξύ έτσι όπως είναι τα δικά τους σχολεία, έτσι κάπως θα είναι τα ιδιωτικά τα δικά μας, γιατί εννοείται δημόσιο δεν παίζει.

Σε λίγες μέρες θα πάω να γράψω κι εγώ την Μαρία μου στο νηπιαγωγείο. Θα κάνω αίτηση και για τον Λεωνίδα για προνήπιο και ελπίζω να τον δεχτούνε. Θα με βόλευε πάρα πολύ λόγω οικονομικών. Για να δούμε όμως….

Κατά τα άλλα κορίτσια είμαστε εδώ στα ίδια. Ο δε συνάδελφος που είχε παραιτηθεί ξαναγύρισε!!! Χαχαχα…η επανάσταση τέλος…τρομάρα του!!!!

Σε λίγο καιρό θα μετακομίσουμε κιόλας σε ένα εμπορικό κέντρο όπου τα γραφεία είναι κλάσης ανώτερα από δω που είμαστε, που κατάντησε αχούρι.

Ελπίζω αυτό να είναι ένα συν για όλους μας. Να αλλάξει κάπως τα πράγματα, προς το θετικό πάντα!!!

Μωρέ Βάσω λυπήθηκα για την κουνιάδα σου, εύχομαι τα καλύτερα….τι να πω??? Δεν μου αρέσει καθόλου να ακούω τέτοια πράγματα…

Σας χαιρετώ για την ώρα, φιλάκια πολλά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας και καλο χειμωνα :?8-)

Μα τι κρυο ειναι αυτο βροχη αερας :evil::evil: ελεος αντι να ερθει το καλοκαιρακι

ερχεται ο χειμωνας......

Καλα ε :!: εχθες περασα τελεια εκανα μανικιουρ πεντικιουρ και ανεβηκε η ψυχολογια μου

τι ωραια που ειναι να σε περιποιουνται οι αλλοι τωρα απο βδομαδα θα παμε για καθαρισμο

προσωπου ;) να ναι καλα η κουμπαρουλα μου που με τσιγκλαει αλλιως δεν θα εκανα τιποτα

μονη μου...........

Περιοδος ηρθε :( τι να πω δεν ξαναμιλαω για μωρα και τετοια............

Ασπακι βλεπω ο συναδελφος το μετανιωσε πολυ γρηγορα :lol: αχ τι να κανει ο ανθρωπος

αν εχει αναγκη.............(θα μου πεις και ποιος δεν εχει :?: )

Ωραιο μου ακουγεται που θα πατε σε νεα γραφεια θα ανεβει και η ψυχολογια σας ;)

Και εγω θα γραψω τον Δημητρη στο προνηπιο μακαρι να τον δεχτουν γιατι ειναι πολλα παιδακια

αλλιως παλι παιδικο τι να κανουμε...........

Λοιπον σας φιλω καλο σκ να εχουμε...

Απο Δευτερα δεν ξερω τελικα αν θα παρω αδεια η οχι μπορει να με βαλουν πρωινη που

με βολευει κιολας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα :!:

Τελικα δεν πηρα αδεια με εβαλαν πρωινη

Καλα ε ξενερωσα πρωι-πρωι μονο εγω γραφω.....μαλλον θα αρχισω να διαβαζω μονο

οπως οι περισσοτερες............να δω τι ομως που δεν γραφει καμια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Βάσω δεν σε πρόλαβα, μόλις μπήκα βγήκες.

Εν τέλει άδεια δεν πήρες εεε?? Δεν πειράζει βρε κορίτσι, την επόμενη φορά.

Εμείς κορίτσια είμαστε καλά. Βασικά έχω τεράστιο θέμα με τον μικρό, κατά την γνώμη μου. Εδώ και 2 εβδομάδες που γύρισε από το χωριό είναι σαν αγρίμι. Αν του χαλάσεις το χατίρι, φτύνει, μιλάει άσχημα, χτυπάει…κ.ο.κ.

Όσο κι αν προσπαθώ να τον ηρεμίσω μιλώντας τους ήρεμα, αυτός αποκτά περισσότερα νεύρα και σφίγγει τα χέρια του ώστε να μην με χτυπήσει.

Με στεναχωρεί η συμπεριφορά του πολύ. Ήταν ένα καλό και ήσυχο παιδάκι, τώρα έχει εξαγριωθεί πολύ.

Και η Μαρία είναι ζωηρή, αλλά όταν της μιλάω ηρεμεί και καταλαβαίνει τα λάθη της, αυτός δεν παίρνει καν από λόγια, τι μιλάω, τι όχι…το ίδιο και το αυτό είναι.

Βασικά είχα κι άλλα να γράψω, αλλά προέκυψε δουλειά και πρέπει να κλείσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;

Βασούλα ξενέρωσες που δε γράφει καμία ε;; Κι εγώ το έπαθα..Αραιά και που όλες....Κρίμα. Ήταν όμορφο το παρεάκι αυτό..Τέλος πάντων..Ξενέρωμα με την άδεια ε;; Όσο για το άλλο το θεματάκι δεν πειράζει που αδιαθέτησες.Μην το σκέφτεσαι ΚΑΘΟΛΟΥ και θα έρθει το νινάκι. Το καθυστερείς με το άγχος σου.

Άσπα μου μήπως η γιαγιά και ο παππούς του κάνουν όοοοοολα τα χατίρια όσο μένει μαζί τους;; Μένει αρκετό καιρό στο χωριό μαζί τους και αν του κάνουν όλα τα χατίρια είναι λογικό εσύ μετά να μην μπορείς να τον ηρεμήσεις. Προσπάθησε να του δείξεις με κάθε τρόπο ότι δεν περνά το δικό του και κάθε φορά που έχει τέτοια συμπεριφορά να τον τιμωρείς με κάτι που "τσούζει" (πχ πέταμα ενός παιχνιδιού που αγαπά)..Εγώ έτσι θα έκανα.

Εγώ φιλενάδες μου πλέον είμαι πιο χαλαρή με τα επαναληπτικά μαθήματα. Ξεκουράζομαι περισσότερο αν και το ξενύχτι ξενύχτι :lol::lol::lol: Ο Πανούλης είναι η μεγάλη μου αγάπη! Μου δείχνει τρελά την αδυναμία του! Επίσης δείχνει και απίστευτη τρυφερότητα στο θέμα της εγκυμοσύνης μου. Βέβαια άλλο να βλέπεις μια κοιλιά και άλλο ένα παιδάκι που εισβάλλει στο χώρο σου και διεκδικεί ίδια δικαιώματα με τα δικά σου :lol::lol::lol::lol: Κατά τα άλλα φιλενάδες όλα ΟΚ!!!!!

Σας φιλώ όλες (και ας μην μπαίνετε και τόσο συχνά :roll::roll::roll: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα του κάνουν τα χατίρια οι γονείς μου, αλλά σε λογικά πλαίσια. Θεωρώ ότι έχουν και οι ίδιοι μερίδιο ευθύνης για την συμπεριφορά του, αλλά επειδή ξέρω πως συμπεριφέρονται στα παιδιά δεν θεωρώ ότι τα κακομαθαίνουν πολύ.

Αυτό που ξέρω σίγουρα, είναι ότι άρχισε λίγο την επιθετική συμπεριφορά όταν πλέον κουράστηκε στο χωριό και ήθελε να γυρίσει κοντά μας. Βλέπεις δεν είχε και την Μαρία μαζί, όπου θα ήταν διαφορετικά, δεν θα τον πείραζε που θα έμενε τόσο καιρό.

Φταίω κι εγώ που ώρες ώρες χάνω την υπομονή μου και του φωνάζω, και όταν τον βάζω τιμωρία πάει ο άντρας μου και τον βγάζει διότι ο μικρός χτυπιέται και τον λυπάται. Λες κι εμένα μου αρέσει όλο αυτό που γίνεται και θέλω να τιμωρώ το παιδί μου. Δεν καταλαβαίνει ο άντρας μου ότι με την τιμωρία και τον περιορισμό μπορείς να πετύχεις τον στόχο σου, απ’ ότι με φωνές αργότερα.

Αν λειτουργούσαμε το ίδιο θα ήμασταν όλοι καλύτερα και δε θα ήμουν σε απόγνωση κάποιες φορές εγώ.

Να φανταστείς με αγχώνει λίγο το θέμα του σχολείου από Σεπτέμβρη. Ουφφφφ μακριά έφτασα, αλλά θα δούμε. :roll:

Κατά τα άλλα βλέπω πας μια χαρά και πολύ πιο χαλαρά από ότι μας είχες συνηθίσει. Εύχομαι έτσι να είσαι μέχρι το τέλος και το σημαντικότερο εύχομαι ο μικρός να δείξει την ίδια αγάπη και αφοσίωση όταν δει με το καλό και το μωράκι.

Βασούλα, τι κάνεις κοπέλα μου??? Μην μου στεναχωριέσαι για τίποτα…..είπαμε ΌΛΑ θα γίνουν!!!

Σας φιλώ όλες!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω Άσπα σε αυτό που λες..Είναι σημαντικό να κρατούν οι γονείς κοινή γραμμή. Συζήτησέ το με τον άντρα σου γιατί αν ο μικρούλης σου συνεχίσει να έχει επιθετική συμπεριφορά η τιμωρία θα είναι απαραίτητη. Το σχολείο να δεις που θα τον ηρεμήσει. Αλλιώς λειτουργούν τα παιδά στο χώρο τους και αλλιώς έξω από αυτόν. Όλα καλά θα πάνε, θα το δεις!

Όσο για μένα είμαι πράγματι πολύ πιο χαλαρή διότι και το πρόγραμμά μου είναι πολύυυυ πιο χαλαρό. Πιεσμένη θα με ξαναδείτε όταν θα επιστρέψω στη δουλειά 40 μέρες μετά τον τοκετό..Θα το αντιμετωπίσω όμως. Άλλωστε δεν είμαι και η μόνη γυναίκα στον κόσμο που γυρνά στη δουλειά τόσο νωρίς. Προς το παρόν σκέφτομαι το καλοκαιράκι παρόλο που φέτος δε θα κάνω μπανάκια..

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες :!:

Εχτες μπηκα αλλα δεν προλαβα να γραψω γιατι μας φωναξαν πανω για να

κανουμε σεμιναριο για την ασφαλεια........δουλεια δεν εχουμε και μ#λακιες κανουμε...

Ασπακι μου ειμαι η πιο ακαταλληλη για να σου δωσω συμβουλες για τον μικρο τα ιδια

τραβαω με τον Δημητρη το ξερεις αλλωστε το εχω πει πολλες φορες....δυστυχως το μονο που

πρεπει να κανουμε ειναι υπομονη και να τα μιλαμε σε ηρεμους τονους αλλα μερικες φορες δεν

γινεται τουλαχιστον εμενα ο Δημητρης ωρες ωρες με βγαζει εκτος εαυτου.........το μονο που λεω

ειναι υπομονη και θα μεγαλωσουν αντρες παιδι μου ;)

Παντως για το σχολειο μην σε αγχωνει καθολου εμενα στον παιδικο ειναι τελειος ακουει την δασκαλα

του και κανει οτι του πει ειναι το καλο παιδι.....................αφου οταν την ρωταω πως ειναι και μου

λεει τελειος μενω κοκαλο γιατι μαζι μας ειναι αλλο παιδι..τι να πω

Ανθη μου ποσο χαιρομαι που ο Πανουλης σου ειναι τοσο τρυφερος μακαρι να συνεχισει να ειναι

ετσι και οταν ερθει η φραουλιτσα σου :)

Ποτε με το καλο τελειωνεις απο την δουλεια :?:

Εμεις ειμαστε χαλια ο Μητσαρας επαθε ωτιτιδα και παιρνουμε αντιβιωση εχει και εναν τρελο βηχα

τον δινω και σιροπι αστα να πανε ειναι μεσα στην γκρινια συνεχεια και ολα τον ενοχλουν οτι θελει

το ζηταει μουρμουριζοντας :evil: κανω υπομονη αλλα ποσο .....τελος παντων...

δεν λεει να φτιαξει και αυτος ο καιρος το πρωι ηλιο το μεσημερι βροχη και το απογευμα αερας

ελεοςςςςςςςςςςςςςςςς :!::!::!:

Αυτα τα νεα μου σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι βρε κορίτσια, περιμένω κι εγώ πως και πώς να ξεκινήσει σχολείο για να ακολουθεί κι αυτός ένα πρόγραμμα.

Το πιστεύω ότι θα είναι το καλύτερο παιδάκι.

Να φανταστείτε το Σάββατο που τον μάλωσα πολύ, διότι είχαμε πάει στο μουσείο την ακρόπολης και μετά του έταξα goody’s παιδότοπο, εεεε με το που μπήκαμε στο μουσείο άρχισε τα τρελά του ο μικρός. Το μόνο δηλαδή που χαιρόταν και ασχολήθηκε λίγο ήταν οι κυλιόμενες σκάλες.

Εγώ ίσα που πρόλαβα να γυρίσω όλο το μουσείο και λίγο να δω τα αρχαία, δηλαδή τίποτα.

Φυσικά μου έσπασε τα νεύρα όσο ποτέ άλλοτε, ούτε στην συναυλία δεν προλάβαμε να απολαύσουμε, τίποτα απολύτως.

Θα ξαναπάω σίγουρα, αλλά χωρίς τα μικρά. Αν δεν έχετε πάει το συνιστώ ανεπιφύλακτα…μιλάμε για μαγεία!!!! Και λίγα λέω….

Απορώ όμως ρε γαμώτο, ήταν τόσοι γονείς με παιδάκια, καλή ώρα σαν κι εμάς και τι καλά που κάθονταν!!! Αυτά έβλεπα και φούντωνα με τον δικό μου. Μαλώσαμε στο τέλος και με τον άντρα μου και γίναμε όλοι μπίλιες.

Τέλος πάντων…

Βάσω πολλές ιώσεις είναι σε έξαρση πάλι! Ακούω πολύ κόσμο πάλι άρρωστο. Περαστικά σας εύχομαι! Εμείς για την ώρα είμαστε καλά. Βέβαια όλο και λίγο βήχα έχουμε, αλλά αυτός έχει καταντήσει συνήθεια για μας.

Ανθή φιλάκια πολλά στην κοιλίτσα σου!!!

Καλό απόγευμα κοπελιές!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;

Εγώ μια χαρούλα! Πλεόν ξεκουράζομαι πολύ περισσότερο και μου φαίνεται απίστευτο! Σήμερα πήγα και στο γιατρό να δω τη φραουλίτσα και όλα ήταν μια χαρούλα! Ο Πανούλης κάθε μέρα που περνά μου δείχνιε και μεγαλύτερη αδυναμία και προσκολλάται όλο και περισσότερο σε μένα. Πιστεύω ότι αυτό οφείλεται στην εγκυμοσύνη μου :? ..Για να δούμε πώς θα είνια τα πράγματα όταν με το καλό γεννηθεί η αδερφούλα του :?:?:?

Βασούλα μου περαστικά στο Δημητράκη σου! Μα καλά, δε θα απαλλαχτούμε ΠΟΤΕ από αυτές τις ιώσεις;;; ΕΛΕΟΣ πια. Μπαίνουμε στον Ιούνιο σε λίγες μέρες...Σταματώ τη δουλίτσα οριστικά τέλή Ιούνη αλλά το πρόγραμμά μου πλέον είναι πολύυυυυ πιο χαλαρό διότι έχω μόνο τα επαναληπτικά μαθήματα για τις εξετάσεις!

Άσπα πιστεύω πως θα ηρεμήσει με το σχολείο. Ο Σεπτέμβρης δεν αργεί και πολύ. Κάνε υπομονή. Προσπάθησα να δώσω και τα φιλάκια που μου είπες στην κοιλίτσα μου αλλά δεν τα κατάφερα :lol::lol::lol: Τα έδωσα λοιπόν στον αέρα :lol::lol::lol::lol:

Σας αφήνω κορίτσια μου γιατί νυστάζω. Έχει συσσωρευτεί αϋπνία και τα έχω δει όλα :shock::shock::shock:

Φιλάκια πολλάααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες :!:

Μας εχει ξεπατωσει αυτος ο καιρος τι βροχη εχθες απο το μεσημερι και μετα εβρεχε ασταματητα

τωρα εχει ηλιο αντε να δουμε 8-)8-)

Σημερα ο Μητσαρας θα παει εκκλησια με τα παιδια απο τον παιδικο και μετα θα φυτεψουν

λουλουδια...μονο για να ξεφυτευει ειναι καλος αντε να δουμε :?:?:lol::lol::lol:

Με την αντιβιωση παντως ειναι πολυ καλα εχθες πηρε τα πανω του και σταματησε η γκρινια..

Ασπακι και εγω οταν πηγαινω βολτα με τον Μητσαρα αυτο λεω για τα αλλα παιδια τι ησυχα που

ειναι γιατι κανει ετσι ο δικος μου και τα παιρνω πιο πολυ μαζι του που δεν ειναι ηρεμος...

η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα :lol: καποια στιγμη θα ηρεμησουν......το ποτε ομως αγνωστο

μπορει και ποτε :lol::lol::o:o

Ανθη μου πολυ χαιρομαι που εισαι πιο χαλαρη ετσι μπορεις να απολαυσεις και την εγκυμοσυνη

αλλα και τον Πανουλη σου....τωρα για το μετα την γεννα θα φανει πως θα το παρω εγω παντως πιστευω

πως θα ειναι ο πιο τελειος αδερφουλης........ :D

Εγω κοριτσαρες δεν ξερω αλλα πολυ κουραζομαι τις τελευταιες μερες ειναι και ο καιρος ετσι και

ψυχολογικα εχω πεσει πολυ....αντε να φτιαξει ο καιρος να παμε σε καμια παραλια να χαλαρωσουμε...

Σας αφηνω φιλια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασπακι και εγω οταν πηγαινω βολτα με τον Μητσαρα αυτο λεω για τα αλλα παιδια τι ησυχα που

ειναι γιατι κανει ετσι ο δικος μου και τα παιρνω πιο πολυ μαζι του που δεν ειναι ηρεμος...

η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα :lol: καποια στιγμη θα ηρεμησουν......το ποτε ομως αγνωστο

μπορει και ποτε :lol::lol::o:o

Αααα ρε Βάσω μέσα στο μυαλό μου είσαι!!! Κάπως έτσι είμαστε κι εμείς!!!

Καλημέρα και καλή Παρασκευούλα σε όλες!!!

Από χθες έχουμε πάρει βόλτα τους γιατρούς με την μικρή και μαζεύουμε τα απαραίτητα χαρτιά για την εγγραφή της στο νηπιαγωγείο. Από Σεπτέμβριο θα πάμε στο μεγάλο σχολείο, όπως το αποκαλούμε και χαιρόμαστε ιδιαίτερα για αυτό!!!

Κατά τα άλλα ο καιρός εξακολουθεί να είναι μουντός και κρύος. Ξέχασα και το μπουφανάκι μου το πρωί και έχω ξεπαγιάσει με το αμάνικο που φοράω.

Σαβ/κο δεν έχουμε κανονίσει κάτι το ιδιαίτερο, αλλά όλο και κάτι θα κάνουμε.

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...