Μετάβαση σε περιεχόμενο

1α ΓΕΝΕΘΛΙΑ,ΠΡΩΤΑ ΒΗΜΑΤΑ Κ ΝΟΣΤΙΜΕΣ ΤΟΥΡΤΕΣ!


Recommended Posts

Κορίτσια σας διάβασα στα γρήγορα γιατί είμαι στο πόδι με ένα άντρα με γαστρεντερίτιδα(τον κόλλησα :( ) κ ένα μωρό που ξυπνάει απτα δόντια!

sofouki ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!Με το καλό το μπεμπέ!! :ymparty:

Εγώ με κάλτσες τον έχω κ για τιν ακρίβεια με καλτσόν χοντρό!!Μη γελάτε απτα λιντλ το πήρα για αγοράκια είναι,με κορόιδευε ο αντρας μου αλλά τώρα μου λέει έπρεπε να έπαιρνα κι αλλο.Ότι πρέπει είναι γτ κάθεται συνέχεια στο πάτωμα!Α τι νούμερο παπούτσι φοράνε τα δικά σας?Εμένα μάλλον 19.Της βάφτισης δε τα φόρεσε καθόλου νουμ.18..

μαρακι και ήθελα να στο πω για τα ισπανικα είδα κ στο fcbook ότι το κατέχεις!Πόσο σε ζηλεύω!!Την λατρεύω αυτή την γλώσσα!Εκανα σχεδόν 2 χρόνια αλλά δυστυχώς λόγω σχολής τα παράτησα.Αν ήσουν κοντά θα απαιτούσα ιδιαίτερα!! :P

σπιρτουλι depon μπήκα αρκετές φορές σε πειρασμό να δώσω αλλά έχω τον μπαμπούλα (αντρα)που σιχενεται τα φαρμακα κ δε μαφηνει.

Καληνύχτα!besitos!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 855
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

BUENOS DIAS QUERIDAS !! :)

froggy μου μαλλον μετα το Πασχα θα ξεκινησω παλι, ειχα ηδη μια προταση για μαθημα αλλα ειχα σκεφτει στο παρελθόν κ τα μαθηματα μεσω web camera, μου ειχε ζητησει μια φιλη μου να κανω στον αδελφό της :mrgreen: κ λογω αποστασης μου ειχε περασει απο το νου χιχι... οποτε μη σκεφτεσαι την αποσταση σαν εμποδιο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

κ πρεπει να σε ενημερωσω οτι απο μενα ΘΘΘΘΘΘΘΘ δεν θα ακουσεις γιατι εμαθα με την προφορα λατινικής αμερικής που ΛΑΤΡΕΥΩ ! ζω μονιμως στο "καρναβαλι" αφου στο σπιτι παιζω συνεχεια salsa, mambo, merengue etc :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΑΧ Αννουλα με την περιοδο δεν βλεπω φως συντομα, αφου κ πριν την εγκυμοσυνη ειχα αστατο-τατο κυκλο κ τωρα μειωσαμε τους θηλασμους αλλα επειδη βλεπω οτι μας βολευει που θηλαζει πριν κοιμηθει (ως νανουρισμα;) κ ετσι δεν θα βιαστώ να του το κοψω, φοβαμαι μην επιρρεασει γενικοτερα την ψυχολογια κ συμπεριφορα του ...αλλωστε ΜΟΛΙΣ βαλαμε σειρα με τις στερεες, δεν θελω να πιεσω καταστασεις ! :roll:

η γυναικολογος μου, μου ειχε πει να δω πρωτα περιοδο για 2 φορες κ μετα να παω για τεστ ΠΑΠ... κ τωρα εμαθα οτι πηρε κ μεγαλη αδεια λογω υγειας της... θα περιμενω λιγο ακομα μαλλον... εμεις δηλαδή bebe... "οραματιζομαι" απο την ανοιξη :cry:

ΑΑΑΑ δευτερη μερα που ριχνει χιονακι στην Αθήνα (κεντρο) !!!!!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα,χτες βραδυ εκανε καμια 15αρια βηματα!!αυτο σημαινει οτι περπαταει?η οταν κανει βηματα αρκετα χωρις να πεφτει?

=))=))=))=))=))=))=))=))=)) συγνωμη ρε κοπελια πρεπει να τρεξει 100 μετρα το παιδι για να παραδεχτεις οτι περπαταει?

καλημερααααααα , τι κανετε? ο δικος μου χθες κατα τις 3 η ωρα τον επιασε ενα κλαμα απαρηγορητος τελειως.... καναμε κανενα μισαωρο να το συνεφερουμε! αστα... τι τον πιανει δεν μπορω να καταλαβω!

γιουλακι την καταλαβα την διαδικασια, βολευει να χρησιμοποιησεις τα καταψυγμενα ωστε να γλυτωσεις την διαδικασια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κυριες μου και καλο μηνα!!! ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!

καλτσον φορατε βρε στα αγορια σας??? :shock::shock::shock: και τις καλτσες τις βγαζουν?? οχι ευτυχως εμενα αν δεν σκεφτει να τις φαει δεν τις βγαζει... :lol::lol::lol:

ααααα το καλο δεν σας το ειπα... το παιδι μου μαλλον ακουει στις ειδησεις πως λεφτα δεν υπαρχουν και αρχισε να μαζευει απο το χαλι οτι ψυχουλο εχει πεσει για να το φαει :lol: τιποτα δεν παει χαμενο :lol::lol:

Ρανια...στο ειπα??? περπατατε βρε... αντε με το καλο και στο τρεξιμο!!!!! παλι μας αφησε πισω εμας τους μεγαλυτερους ο δικος σου..!!!

εμεις εδω κατω ουτε με το χιονι δεν βλεπουμε ασπρη μερα ρε γαμωτο....

froggaki περαστηκα κοριτσακι!!!

Αννουλα γιατι δεν κανει να φορανε παπουτσακια μεσα στο σπιτι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα! :D

χαχαχα Μαρακι έχουμε ίδια γούστα!Μόνο που εγώ λατρεύω το θθθθθ στους Ισπανούς! Θα ήμασταν καλές συμπεθέρες αλλά να που κάναμε κ οι 2 αγόρια..αν το 2ο είναι κορίτσι..δεν το συζητώ!αφιερωμένο σε όλες! :o):o):o):x να μπαίνουμε κ στο κλίμαhttp://www.youtube.com/watch?v=lArGoRhFr4E!

Καλέ δε σας είπα το ψαράκι χτες κ προχτές μια χαρα το χλαπακιασε..΄βαρέθηκε ο καημενουλης τα ίδια κ τα ίδια! :?

Αχ έχει πολύ κρύο εξω,λίιιγο να μαλακώσει για να βγούμε λίγο γτ θα λαλήσουμε απτο πολύ μέσα!!! @-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα σπιρτουλι πάτησα υποβολή κ σε είδα από πάνω μου!χεχε!

Αυτο με τα ψίχουλα το κάνει κ ό δικός μου,το κακό είναι ότι το κάνει κ όταν βρει κανένα χνουδάκι μικροσκοπικόοο ,πάει να το βάλει στο στόμα...μα που τα βλέπουν :?::?::?: Με το ζόρι τα πιάνει το μάτι σου!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

froggy τωρα διαβασα οτι του βαζεις καλσον... κ ο δικος μου τις βγαζει μονιμως τις καλτσες αλλα καλσον δεν του χω βαλει.... παπουτσακια μονο εξω φοραμε... (αν κ τα βγαζουμε κ αυτα) :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουχου!!! Καλημέρα κ καλό μήναααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σούπερ, πολύ συγκινούμαι που ξεκινούν κ επισήμως τα πρώτα γενέθλια!!! :ymparty::ymparty::ymparty:

Πού να ήξερα πέρυσι τέτοιο καιρό, ότι δεν θα πλησιαζα καν τον Μαρτη και ότι σε 18 μέρες θα κρατούσα τον Γιώργο στην αγκαλιά μου :lol:

Αυτό το επεισοδιακό θα έχω πάντα να το λέω! άντε να δούμε στο 2ο μωρό. θα φτιάξω - πρώτα ο Θεός - βαλίτσα απο τον πρώτο υπερηχο.... :lol:

Α, δεν σας είπα το απολύτως τέλειο. Δεν έχω σήμερα δουλειά, λόγω χιονιού! αυτή η εβδομάδα κυλάει πιο χαλαρά λοιπόν!

Ναι, konstantinos είχα σκάσει καμιά 60 άρα, έτσι για να τεστάρομαι κ να μάθω ποτε έχω ωορρηξία. όμως δεν εξακρίβωσα με αυτό το ηλεκτρονικό τι γίνεται κ μετά δεν ξαναπήρα, γιατί ο Γιώργος μας ήρθε στον 3ο μήνα ελευθερων επαφών. και τώρα θα ήθελα αυτά τα τεστάκια, να δω ποτε κάνω - εξάλλου ο κύκλος είναι σταθερότατος - για να κάνουμε free χωρίς ακόμη να έχουμε στο μυαλό μας ένα 2ο μωρό. βεβαίως βεβαίως αν έρθει, θα είναι καλοδεχούμενο!!!

να, κι εγώ σαν το Μαράκι μας! από την Άνοιξη μεριά και μετά το βλέπω το νεο μπεμπέ, που ανθίζουν τα λουλουδάκια ...

gioulaki , το παραδέχομαι ότι σε έχω πρήξει, αλλά τι γίνεται μ'εκείνη τη σοκο? μου τρέχουν τα σάλια.... τι γουρούνα που είμαι.... αποφάσισα πλέον να μην τρώω τίποτα απολύτως το βράδυ, για να φύγουν τα παλιοκιλά....ένας σημαντικός λόγος που καθυστερώ την εγκυμοσύνη...

να σας πω κορίτσια, τι άλλο κρεατακι δίνετε στα ζουζούνια σας? εγώ του βάζω κοτοπουλο-πατατα-καρότο-σπανακι-μπρόκολο και ενίοτε κολοκυθάκι αν είναι καλό, κ αντί κοτόπουλου, κρεατάκι (μοσχάρι) με τα προαναφερθέντα λαχανικά. φακές σκέτες δεν τρώει, άρα μπορεί να ρίξω λίγες μέσα στο κρεατάκι, μπας κ συνηθίσει τη γεύση.. τι άλλο να του δώσω? καμιά ιδέα?

επίσης, έχουμε θέμα με το αυγό, το οποίο δεν τρώει :? πρεπει να γίνει ολόκληρο σόου να του δώσω κάτι ψήγματα μαζί με την φρουτόκρεμα, αλλά κ πάλι αηδιάζει κ βγάζει και την κρεμα, οπότε πάνε του κάκου και τα φρούτα... καμιά ιδέα? να το αλέσω στο φαγητό του? που είναι αλμυρό κ δεν θα φαίνεται τόσο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello hello helloooooooooooooooooo ΞΑΝΑ... σημερα ριχνει κατι μισαωρους υπνακους ο μικρος, μου θυμισε τον 4ο μηνα που ολο θηλαζε κ αποκοιμιοταν ετσι για λιγη ωριτσα στην αγκαλια μου χαχαχα...

βρε τι περασαμε το καλοκαιρι... οσο τα θυμαμαι σε σχεση με τωρα που θηλαζουμε ελαχιστα κ που ολη την ωρα ειναι στο χαλι ή στο παρκο κ παιζει ενω τοοοοτε ηθελε ολο αγκαλια... απιστευτο μου φαινεται που το περασα χωρις να μπω φρενοκομειο χαχαχαχαχαχαα ... γι αυτο σας λεω στην περιπτωση μου καλυτερα να εχει ηδη ξεπεταχτει το "νεο" μωρο πριν τον Ιουνιο !! χαχαχαχαχα...

ελα Demaki μαζί την ανοιξη χιχι ! ;)

FROGGY :shock: ΘΕΟΣ ΦΥΛΑΞΕΙ να ΜΗ ΣΥΜΠΕΘΕΡΕΨΟΥΜΕ ΤΩΡΑ αχαχχαχαχαχα στο επομενο στο επομενο !! δεν ειμαι τοσο προχώ μάνα αχααχαχαχαχα :lol:

"συμπεθέεεεεεραααααα" που λεει κ ο Λαζόπουλος !

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααα!

Τι ομορφα που τα λετε!

Μαρακι, λατρευω Ισπανικα, εννοειται χωρις το θθθθθ, κι εγω ετσι τα εμαθα. Αν μενεις Αθηνα πολυ ωραια μουσικη τετοιου στυλ εχει ο pepper 96,6.

Φρογγκι μου ευτυχως ο δικος μου ο,τι βρει, ακομα και χνουδακι, το πιανει και μου το δειχνει, εχω προλαβει πολλα ετσι!!!!

Ντεμι μου εμεις σημερα φαγαμε πρωτη φορα φακες κανονικα οχι μεσα στη σουπα και τρελλαθηκε ο μικρος! Δεν ξεκολλαγε! Οσο για το αυγο, μηπως αν δεν του το εκανες μελατο; μηπως αυτο τον αηδιαζει;

Ρανια σε λιγακι δεν θα τον πιανεις!

Σπιρτουλι, Σοφουκι, Γιουλακι, Κωνσταντινος, τα φιλια μου!

Κοριτσια, μηπως εχετε καμια καλη ιδεα για τουρτα; Σε 10 μερες εχουμε γενεθλια! Θελω κατι ιδιαιτερο, ισως σε καποιο σχημα να ειναι η τουρτα, πχ αυτοκινητακι η καστρο η κανενα ζωακι; Ξερετε κανενα να φτιαχνει τετοια; Στον Πειραια η Αιγαλεω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας!επιτελους πηγα οδοντιατρο!!πονουσα κανα διμηνο..ξεκινησα απονευρωση :evil::evil:

ο μικρος συγκαμενος οσο δεν παει σημερα..γιατι ρε γμτ?τον αλλαζουμε συνεχεια κ ποτε μωρομαντηλα.μονο πλυσιμο.εχω ακουσει πως μερικες φορες οταν βγαζουν δοντακια τα κακα τους ειναι πιο καυστικα.δεν ξερω αν ισχυει.

περπαταμε καλε??αχ,πολυ χαιρομαι!κανει φιλοτιμες προσπαθειες παντως!τα 10 βηματα τα εχει ανετα!

ντεμι μηπως μαζι με το αυγο να του δινεις λιγο ψωμακι?κ λαδι ισως?δεν ξερω αν κανει αλλα σλουρπ!κ λιγο τυρακι κ μια ντοματοσαλατα κ ενα μουσακα..κανω κ διαιτα,μην παρεξηγειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα ντεμι εγω του δινω εκτος απο κοτοπουλο,μοσχαρι,κατσικι,γαλοπουλα κ κουνελι.κ ψαρι βεβαια.κ απο λαχανικα του εχω βαλει τα παντα.επειδη εχουν κ κηπο οι δικοι μου εχουμε διαφορα.μπροκολο,φασολακια,αρακα,κουνουπιδι (τρελαινεται για σκετο με λεμονι).κ γενικα επειδη ο πατερας μου τρωει αναλατα λογω κορτιζονης του δινουμε πολλες φορες οτι τρωει κ ο πατερας μου.φακες,σουπα αυγολεμονο,κοκκινιστα,λαδερα,τα παντα σχεδον.

καλσον κ εγω του εχω παρει απο το λιντλ,απλα μου εχουν ξεχειλωσει πια.αυριο θα φερει παλι,θα παω να του παρω κανα 2 ακομα.αλλα κ καλτσες που του βαζω,δεν τις βγαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουχου!!!

Ντεμη μου απο τη πρωτη στιγμη που τη ζητησες την εβαλα τη συνταγη καλε, δεν σε εχω ξεχασει.Θα ψαξω τη σελιδα(λιγες ειναι ακομα) και σου γραψω το λινγκ.

Σημερα εδω σα κατι εξετασεις για τον ΟΤΕ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: αριστα εγραψα!!

Παπουτσια δεν της φοραω στο σπιτι αλλα κατι παντοφλοειδη ,σημερα την εχω με παπουτσια γιατι της τα πηρα το πρωι απο το adidas stock και τρελαθηκα.Μ'αρεσει οπως πηγαινει αγαρμπα η πατουσα της.Αφηστε που ειναι κ ασημενια,τα βλεπει κ γελαει.Αυριο θα γυρισουμε στη παντοφλα...αχχαχαχα

Κρεας δινω μοσχαρι,κοτοπουλο,αρνι-κατσικι,εχω δωσει κ χοιρινο σε ενα τραπεζι εξω που ειμασταν.Τα αλλα δεν τα δινω λογω ιδεολογιας.Δεν τρωω κουνελια,λαγους,κυνηγια και ττετοια κ δεν θελω να τρωει κ το παιδι μου.

Βρε μη δινεις ωμο καροτο στο παιδι, μπορει να πνιγει.Μηλο κ καροτο ειναι τα νουμερο ενα σε πνηγμους μωρων.Αν θελεις κρατα τα στο ψυγειο βρασμενα ολοκληρα να ειναι πιο μαλακα. ;)

Και εμεις καθαριζουμε το πατωμα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ετσι δεν ειχε βρει ενα κομματακι ζαχαροπαστα και μετα εκανε να κοιμηθει 7 ωρες το παιδι? :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντεμη μου ειναι στη σελιδα 5 τουτουνου του θεματος :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αντε κ σε λιγοτερο απο εβδομαδα ανοιγει ο χορος των γενεθλιων!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ ναι gioulaki???? καλά, είμαι κ λίγο "γεια σας" με τη δουλειά κ τα συναφή κ καμιά φορά χάνω τις σελίδες κ τη σειρά απο τα νέα :? θα αναζητήσω εγώ τη σελιδα πιο πίσω, θα τη βρω!

εντάξει, Ράνια, όλα τα λεφτά η περιγραφή με το αυγό, το μουσακά κ.λπ.... :lol::lol::lol:

βασικά, δεν μπορώ να του δώσω ψωμάκι γιατί θα πνιγεί, δεν έχουμε δόντια ακόμα κ τα θέλει όλα αλοιφή :|

ποια κοπελια μου είπε για μελάτο? η christina? το έχω δοκιμάσει με πολλούς τρόπους το αυγό, αλλά τίποτις....

σας ευχαριστώ για τις συμβουλές κρεατικών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ντεμι μου εγω στο ειπα. Ε αστον τοτε μην τον πιεζεις για λιγο καιρο και μετα ξαναδοκιμασε. Αν το κανεις ομελετα; Με νερο ομως τηγανισμενη.

Οσο για φαγητο του δινω τα παντα. Και οταν δεν ειχε καθολου δοντακια του εδινα μικρα μικρα κομματακια απο μαλακα φαγητα και ψυχα ψωμι σε σαλτσουλα η λαδακι, μετα απο παροτρυνση της γιατρου για να μαθει να μασαει. Και οντως, αν τον δεις τωρα ποσο προσεκτικα μασαει, θα παθεις! Καροτο και μηλο ομως ποτε σε κομματακια και ωμα, μπορει να πνιγει το μωρο. Το κουνελι ειναι απο τα πιο θρεπτικα κρεατα, αλλα εγω δεν εχω φτιαξει ακομα.

Γιουλακι γιουχου! Καλε γιατι εκανε 7 ωρες να κοιμηθει με τη ζαχαροπαστα;Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις!

Ρανια μου εισαι πολυ τυχερη που εχετε δικα σας λαχανικα και ξερεις ο τι του δινεις φρεσκα παντα και καθαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ christina!!! έχεις δίκιο, πρέπει να αρχίσω σιγά σιγά με πιο μαλακή τροφούλα.

Αννούλα εσύ του δίνεις καροτάκι ωμό? εγώ μόνο βραστό, στα κλασικά... απο σκληρό, τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με τοση ζαχαρη που εφαγε μαλλον, εκει το αποδιδω. Καθως την εκοβα μου επεφταν κατω κομματια και τα ετρωγε, χαμπαρι δεν πηρα και μετα πηγα να τα μαζεψω αλλα ελειπαν ολα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τα μαζεψε η "χουβερ"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω πιστευω ασχετα με το αν εχουν δοντια πρεπει να αρχισουν να μαθουν να μασανε.εξαλλου εχουν τοση δυναμη κ τα ουλα τους που φτανει.καλα,εμεις βγαλαμε απο 4 μηνων τα πρωτα δοντια,οποτε αρχισε τις γκουμουτσες το ψωμι απο νωρις!κ εγω του δινω καροτο ωμο.αν του κατσει κατι στο λαιμο,ψιλοβηχει κ βγαζει το κομματι που τον ενοχλει εξω.

σημερα ειπαμε να βγουμε για ποτο μετα απο..ουτε κ εγω θυμαμαι!σιγουρα πανε 2 χρονια,πριν πεθανει ο κουνιαδος μου.βεβαια εγω νυσταζω,αλλα ειναι ευκαιρια.αυριο δεν δουλευουμε,ειναι τοπικη εορτη εδω(γιορταζω κιολας) κ ειναι ολα κλειστα.

τωρα εχω το ζουζουνο στα ποδια μου,πιανει τα δαχτυλα μου,τα τραβαει κ γελαει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που μενεις ειπαμε; της υπαπαντης ειναι αυριο σωστα; ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ! Και καλα να περασετε! Πρεπει κι εμεις να το κανουμε αυτο συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Χριστινάκι δεν σε καλωσόρισα στο παρεακι μας !

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΣΟΥ! ναι Αθηνα ειμαι, σχεδον κεντρο θα ελεγα... μας εφαγε η τσιμεντουπολη ... αχ αχ...

espanol pa siempre που λες χιχι... λατρεια μεγαλη :x:x:x:x:x:x

αποψε δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα, ηδη ξυπνησε 2 φορες κ κλαιει... τι μας περιμενει ; τι μας περιμενει βραδιατικο.... ;;;; προς το παρον δεν εχω καταλαβει τι τον ενοχλει (σημερα) ... δοντι; κρυωμα (σα να ακουσα κατι μυξες) ; ονειρα ;

δεν ξερω...

οσο για αυγο, αφου αργησαμε τις στερεες, δεν του δινω ακομη αλλωστε σε εναμιση μηνακι θα χρονισει κ μας κ τοτε λεω να του δωσω κ αυγο + ψαρι με την ησυχία μου...

στο αυγο σκεφτομαι να δωσω (τοοοοτε) ή βραστο ή ΑΥΓΟΦΕΤΑ !!! νομιζω θα ειναι πιο νοστιμο ;)

καλα μελατο δεν δινω λογω δικου μου "παιδικου ψυχολογικου τραυματος" :lol:

μας εβαζε στη σειρα η μανα μου τις 3 αδελφες κ με 1 αυγο μελατο (μπλιαχ :? ) μας ταιζε κ τις τρεις... σιχαμα !!! ιδιο κουταλι, τι σαλια; τι αηδία το ασπραδι του αυγου ετσι ...;;;!!!! απαπαπαααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Καλό μήνα!!

froggy,κι εσύ καλτσόν ε??!!Βολεύει πολύ!!Από παπούτσια κανονικά έχει 19 νούμερο ποδαράκι αλλά τον βολεύει καλύτερα το 20 για να έχει περιθώριο,τα 19 μου τα βγάζει!

konstantinos,τα παιδάκια σε αυτή την ηλικία,βλέπουν όνειρα,μήπως είδε κανένα κακό όνειρο και τρόμαξε??

spirtouli,κι εμένα το έκανε αυτό με τα ψίχουλα,χνούδια κτλ.και το κάνει ακόμα αλλά τον μαλώνω και τελευταία όταν εντοπίσει κάτι,με κοιτάει πρώτα αν τον βλέπω!! :lol::lol::lol: Για τα παπουτσάκια στο σπίτι μου είπε παιδίατρος ότι ξυπόλητο το πόδι αναπτύσσετε πιο σωστά!Μόνο αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα βάζουμε παπουτσάκια ορθοπεδικά!

demie_14,εγώ κάνω την αρχή με τα γενέθλια νομίζω...Την Δευτέρα είναι αλλά θα φέρω λίγους φίλους την Κυριακή και θα έχω τρεξίματα αυτές τις μέρες γιατί θέλω να φτιάξω μόνη μου τούρτα και διάφορα φαγώσιμα!!Τι έπαθες αν επιτρέπεται και γέννησες νωρίτερα???Από κρέας δίνω κοτόπουλο και μοσχάρι αλλά επειδή δεν πολυτρώει,τα κάνω μπιφτέκια συνήθως!Και βέβαια ψαράκι!Το αυγό ούτε ο δικός μου το έτρωγε και του έφτιαχνα αυγόφετα και την έτρωγε μια χαρά!Και σε ομελέτα επίσης...τώρα τελευταία το τρώει και βραστό!Από λαχανικά,τρώει τα πάντα!Και από φρούτα μόνο φράουλα δεν δοκιμάσαμε ακόμα!Καρότο εγώ του δίνω ωμό αλλά όχι κομματάκια,έτσι όπως είναι ολόκληρο και με τα δοντάκια το κάνει φλύδες και το τρώει!

christina leli, εγώ σκέφτομαι για τούρτα να φτιάξω ένα 1,αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω...

ρανια28,ΝΑΙ περπατάτε!!!Το ξέρω αυτό με τα δόντια...εμένα δεν συγκαίεται επειδή είναι πιο καυστικά αλλά επειδή κάνει διάρροιες και συχνά,ενώ συνήθως μου κάνει κακά 2-3 φορές,με τα δόντια μπορεί να πάει και 5!Βάλε σπαθόλαδο ή κεραλοιφή!Περαστικά!Χρόνια πολλά κιόλας!!

Μαράκι,και ο δικός μου ξύπνησε και τον κοιμίζει ο μπαμπάς....Κουράγιο μας...

Μπορεί να χαθώ λίγο λόγω προετοιμασίας για τα γενεθλιάκια!Θα τα πούμε απο Δευτέρα λογικά!Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα, ναι! Κάνεις την αρχή με τα γενέθλια του Άκη σου! καλές ετοιμασίες κ περιμένουμε εντυπώσεις! Στον μικρό μου που λες, είχα ημερολογιακή πητ 26/3, βέβαια ο γιατρός με είχε "μεταφέρει" για 9 με 10/3 τελικά.. Είχα μια τελεια εγκυμοσύνη, με κανένα συμπτωμα, δουλευα μέχρι τέλους, ακούραστα, οδηγούσα, κλπ, κλπ... Απλώς ένα Σάββατο στις 7.20' το πρωί, έτσι ξαφνικά (που λεει και ο Ρέμος :lol: ) ξυπνάω γιατί νιώθω κάτι υγρό (κακή ώρα, όπως στην περίοδο, μπλιαχ...) και πετάγομαι σαν ελατηριο :shock: μετά έγινε το υγρο-σώσε! έσπασαν λοιπόν τα νερά, ξαφνικά στις 35+1!!!! (ημερολογιακά, γιατί μάλλον ήμουν λίγο πιο ώριμη...). έτσι, τη μέρα που είχα ραντεβού να δω το Ιασώ, εγώ ήμουν μέσα για γέννα :lol: α, χωρίς τον γιατρό μου, γιατί ο άνθρωπος με είχε δει Πέμπτη βράδυ (ένα 24ωρο πριν) και ήμουν μια χαρούλα κ προχωρούσα, οπότε έφυγε για συνέδριο στο εξωτερικό... Αυτή είναι η ιστορία του Γιώργου μου, που γεννήθηκε 2900 και 50 πόντους, Σάββατο, 19/2! [smilie=love4.gif][smilie=love7.gif][smilie=love4.gif]

Ράνια, χρόνια πολλά για αύριο!!!

μαράκι, καλό σας βραδάκι κ ήσυχο! i-)

Κορίτσια, ευχαριστώ για τις συμβουλές φαγητού. θα ήθελα μια διευκρίνιση για την αυγοφέτα :roll:

καληνυχτούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...