Μετάβαση σε περιεχόμενο

1α ΓΕΝΕΘΛΙΑ,ΠΡΩΤΑ ΒΗΜΑΤΑ Κ ΝΟΣΤΙΜΕΣ ΤΟΥΡΤΕΣ!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου!!! τι κανετε?? εδω και καποιες μερες λεω να γραψω και ολο και κατι γινετε και δεν τα καταφερνω...

αχ τι καλα που βρεθηκατε!!! και γω θα ηθελα να σας δω απο κοντα αλλα μας χωριζουν θαλασσες :lol:

αν ερθει καμμια παντως διακοπες προς Ηρακλειο να το πει εεε??

λοιπον, εμεις καλα,η αλλεργια συνεχιζει αλλα το βαρος μας εχει ανοδικη πορεια και πρεπει να εχουμε περασει τα 9 κιλα...αρχες του επομενου μηνα θα παμε για ζυγισμα...το κακο ειναι οτι τωρα και καμμια βδομαδα δεν πινει σχεδον καθολου γαλα ουτε τρωει ιδιαιτερα το μεσημερι... μαλλον αυτα τα ατιμα τα δοντια ειναι :roll::roll::roll:

αυτα τα νεα μας... ααα τον αλλο μηνα παντρευομαι και εχω λιγο τρεξημο..και το σεπτεμβρη θα βαφτισω το καμαρι μου!!!

φιλακια σε ολες!!! demie,Μαρια, ρανια προσοχη στο τανι-τανι μην παθετε καμμια υπερκοποση :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: !!! καλη επιτυχια, τον αλλο μηνα δεν θα ξαναρθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 855
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσια!γυρισαμε το πρωι απο αθηνα.ολα πηγαν καλα κ με τη βαφτιση κ με το Βασιλακη μας.2 μερες στο ξενοδοχειο δεν ακουστηκε καθολου.εγινε η μασκοτ.ολοι τον φωναζαν με το ονομα του κ αυτος χαιρετουσε με τα 2 του χερια λεια λεια(γεια γεια)!με το που μπαιναμε ετρεχε σφαιρα προς το ασανσερ κ περιμενε να το ανοιξουμε να μπει μεσα.γενικα βολευτηκαμε καλα κ με το φαγητο του.λιγο γαλα,κρεμα,καμια μπανανα,κανα κριτσινι.ετσι κ αλλιως δεν τρωει περισσοτερο..

οσο για τη συναντηση τι να πω?ηταν πολυ ωραια,αν κ δεν πολυκατσαμε να μιλησουμε με τα κοριτσια.η χριστινα ηταν η καλυτερη του χωριου,δεν ειχε κανεναν να κυνηγησει.ακολουθουσε η δημητρα με τον τρομαγμενο απο τις φωνες του Κων/νου,Γιωργο.ειχε λουφαξει στην αγκαλια της κ δεν αφηνε τη μαμα του καθολου.εγω κ η μαρια τρεχαμε το κατιτις μας!οσο το θυμαμαι γελαω!ο κων/νος τσιριζε απτη χαρα του κ ο γιωργος καθε φορα εβαζε τα κλαματα.σου λεει τι γινεται εδω περα?αντε να δω ποτε θα ξαναρθω να το κανονισουμε παλι!

βλεπω το μικρο καθε μερα να μαθαινει ολο κ περισσοτερα πραγματα.ειδικα αυτες τις μερες που ασχολουμασταν συνεχεια μαζι του,εχει αρχισει κ επαναλαμβανει οτι του λεμε με τα δικα του λογια.εχει πολυ πλακα που τον λεμε πιτσιρικο κ λεει μετα "μπιγκι μπιγκι".εχουμε μαθει πως κανουν τα περισσοτερα ζωακια,δειχνουμε τα αυτακια,μυτουλα κ τα σχετικα,ζηταει μαμ οταν πειναει,λεει μπα (μπανιο) οταν κανει κακα..κ χτες απαντησε στην κοπελα στη ρεσεψιον που τον ρωτησε αν περασε καλα "ναι"!θα τον δαγκωωωωσσσσωωωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα κ το αλλο καλο!οταν τον ρωτας τι ωρα ειναι δειχνει το χερι του που συνηθως εχει ζωγραφισμενο απο τη μανα μου ενα ρολοι κ λεει δεκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα! Τελειος Ρανια μου ο Βασιλακης! Κι ο Γιωργακης μια μπουκιτσα ηθελα να τον κανω! Και τι να πω για τον Κωνσταντινο, τι γελιο, τι χαρα ηταν αυτη! Πολυ ωραια περασα και χαρηκα πολυ που επιτελους τα ειπαμε και απο κοντα! Ειστε και οι 3 γλυκυτατες!!!Ο παιδοτοπος πολυ ωραιος, την επομενη φορα θα φερω ελπιζω και το Δημητρακη!

Παντα αξιοι και για τη βαφτιση, γερα και καλοφωτιστα να ειναι!

Σπιρτουλι μου μια χαρα τα πατε, παιρνετε σιγα σιγα τα πανω σας! Κι εμενα τρεις μερες τωρα δεν τρωει τιποτα σχεδον, λες να ειναι δοντια;;; Ειδωμεν...

Φιλια πολλα σε ολες, καλη εβδομαδα να εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie,Μαρια, ρανια προσοχη στο τανι-τανι μην παθετε καμμια υπερκοποση :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !!! καλη επιτυχια, τον αλλο μηνα δεν θα ξαναρθει!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: γεια σου βρε Σπιρτούλι!!! μας έλειψες! μπράβο για τον μικρούλη σας!

οσο για τη συναντηση τι να πω?ηταν πολυ ωραια,αν κ δεν πολυκατσαμε να μιλησουμε με τα κοριτσια.η χριστινα ηταν η καλυτερη του χωριου,δεν ειχε κανεναν να κυνηγησει.ακολουθουσε η δημητρα με τον τρομαγμενο απο τις φωνες του Κων/νου,Γιωργο.ειχε λουφαξει στην αγκαλια της κ δεν αφηνε τη μαμα του καθολου.εγω κ η μαρια τρεχαμε το κατιτις μας!οσο το θυμαμαι γελαω!ο κων/νος τσιριζε απτη χαρα του κ ο γιωργος καθε φορα εβαζε τα κλαματα.σου λεει τι γινεται εδω περα?

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: όσο το θυμάμαι, ξεραίνομαι στα γέλια!!!!! και σήμερα επίσης έγινε το κορυφαίο: μόλις μπήκε η διαιτολόγος μς την τσάντα της κ την είδε ο μικρός, τα έμπηξε γιατί νόμιζε ότι ήταν η παιδίατρος, η οποία ήρθε πριν απο 2 βδομάδες. μέχρι να δει ότι πήγαινε για άλλον η τσάντα, δεν έμπαινε μέσα στο σπίτι :lol::lol::lol:

Ράνια μου (έχω συνηθίσει τη διαδικτυακή version του ονοματος 8-) ...), να σας ζήσουν τα νεοφώτιστα, πάντα άξιοι!

Χριστινάκι, γειααα!!!

πολλά φιλιά σε όλες, πάω να τσιμπήσω και να χαλαρώσω. για τάνι δεν το κόβω, γιατί πολύ πετάνει σήμερα με τη δουλειά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειας κοπέλες!!Τι κάνετε??Νέκρα ε??Εμεις μια χαρούλα!Πολύ ξενέρωμα όμως ο καιρός εδώ.Το βράδυα έχει ψύχρα κ αν δ βρέχει σίγουρα ψιχαλίζει.

Αχ μπράβο που βρεθήκατε κορίτσια και περάσατε όμορφα!Δεν βγάλατε καμιά φωτο?

Μια ερώτηση παρακαλώ στις Αθηναίες!!Θα κατεβούμε οικογενειακώς Αθήνα την άλλη βδομάδα και θα μέινουμε σε μια φίλη μας στην Πανόρμου,μήπως μπορείτε να μου πείτε ιδέες για το που να πάμε με τον μικρο για να χαρει?Με μετρό θα μετακινούμαστε.Ελεγα για Αττικο ζωολογικό πάρκο,καλή ιδέα ή μπα?Κανένα εμπορικό με ωραίο παιδότοπο?Αχ διαφωτείστε με παρακαλώ.Δεν έχω ιδέα από Αθήνα.

Α να σας πώ και ένα καινούργιο..δεν τρώμε φρουτόκρεμα!Την βαρέθηκε μάλλον.Αν και βάζω συνέχεια διάφορα φρόυτα.Με τιποτα δεν καταπίνει.Σήμερα έφαγε γιαούρτι με μέλι.Να δω τι θα τρώει στο τέλος αν τα βαριέται όλα έτσι..

Καλό τάνι τάνι στις μάχιμες!!Και με τα καλύτερα αποτελέσματα εύχομαι.Εγώ πήγα χτες για παπ όλα καλά και μου είπε ότι το ωάριο ήταν έτοιμο να σκάσει οπότε ή το χρησιμοποιούμε ή αποφευγουμε τις επαφές! :roll: Διαλεξα το δεύτερο χεχε!Είναι νωρίς ακόμα γα μένα.. ;) φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!

αχ βρε froggy !!! θα εισαι αρκετες μερες Αθήνα ;;;; αν ναι, θα σου στειλω το τηλ μου να βρεθουμε !

εγω ειμαι στο μετρο Αγιος Ιωαννης (προς Αγιο Δημήτριο μερια δηλαδή) κ εχουμε εμπορικο κεντρο προς τα μερη μας ;) ( το Athens Metro Mall) δεν ειναι τοσο μεγαλο οσο του Αμαρουσιου....αλλα ειναι ικανοποιητικό για βολτιτσα ! εχει κ καφετερια/παιδοτοπο με κερματοπαιχνιδια κ λιγο χωρο να αλωνισουν τα μικρα μας! φερε τον μικρο Χρυσοστομο να βολταρει με τον Κωνσταντινακο !!!

σημερα εμεις πηγαμε με τον μπαμπα μας (κ την εφηβη αδελφή μου ΦΥΣΙΚΑ που ειναι πια λες κ την υιοθετησαμε χαχαχαχαχαχα - με την καλη την εννοια, αφου ειναι το δεξι μου χερι σε βοηθεια !) στον Αλιμο εκει που βρεθηκαμε την προηγουμενη φορα με ρανια-demie-Χριστινα !! ομως σημερα ειχε ΠΑΡΑ πολυ κοσμο, παρ ολ αυτα περασαμε καταπληκτικά !!! ειχε κ δροσουλα διπλα στη θαλασσιτσα... μια χαρουλα !!!

κατα τα αλλα ΠΡΕΠΕΙ να σηκωσω το ακουστικό μου κ να τηλεφωνησω σε γυναικολογο για ραντεβου ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ... εχω κατι σπυρακια κει κατω, εχω κ ενα περιεργο "γρομπαλακι"/εξογκωματακι στο μπρατσο κοντα στη μασχαλη... γενικα θελω "κοιταγμα" κ εγω ΧΑΖΕΥΩ...

...απο Δευτεραααααααααα.......... :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια! του αγίου Πνεύματος σήμερα, οπότε αργία κ χαλαρότητα. μόνο ο αντρούλης μου δουλεύει, κρίμα... και ο καιρός είναι για μπάνιο! Μαράκι, ωραίος ο χώρος εκεί, βεβαια με αρκετό κόσμο δεν ξέρω πώς θα είναι, αλλά οκ, και πάλι μια χαρά για τον μικρό Κωνσταντίνο! :D τα μικρά μας θέλουν κόσμο άλλωστε. σίγουρα θα ξαναέρθουμε κ εμείς, κι αυτοί τη φορά θα πάρουμε και τους αντρηδες μαζί.

όσο για τον γιατρούλη, και δεν παίρνεις ένα τηλ να σου φύγει η έννοια? κ εγώ είμαι λίγο αμελής σε τέτοια θέματα, ας πούμε τώρα το κλωτσωβαράω να κλείσω ραντεβού με την οδοντίατρο.... αλλά πρέπει!

froggy, την έχω ψιλοαφήσει την Αθήνα κ ειλικρινά δεν ξέρω τι να σε συμβουλέυσω... πάντως εκεί που πήγαμε με τη Μαρία είναι πάρα πολύ ωραία, όπως άλλωστε και η ευρύτερη περιοχή στα νότια προάστια.καλά να περάσετε!

πού χαθήκατε οι υπόλοιπες? άσχετο, αλλά επιτέλους μπορώ να γρ'αφω στο μαμμυ. βεβαια οπτικά, η ιστοσελίδα τα χει παίξει!!! τα έγραψα και στις δημοσιεύσεις... φιλάκια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια , τι μου κανετε?

που ειναι ολες εξαφανισμενες και μας εχουν εγκαταλειψει?

εμεις περασαμε πολυ ωραια το τριημερακι πηγαμε και θαλασσιτσα , βεβαια ο κων.νος δεν το κουνησε ρουπι απο την ξαπλωστρα.. τον στατιζε η αμμος κ ουτε που ηθελε να πατησει κατω :lol::lol::lol: μηπως να ριξω αμμο σε ολο το σπιτι να μην κατεβαινει απο το κρεβατι - καναπε κτλ? :lol::lol::lol: καλα για θαλασσα δεν το συζητω καν... ουτε το ποδι του δεν ηθελε να βουτηξει.... σε αντιθεση με την κορη που με το ζορι την εβγαλα απο την θαλασσα...

τι αλλο κανετε? γενικως με τον κων.νο τα χω παιξει πολυ ζουρζουβιλης... τι θα τον κανω δεν ξερω....

καλημερα σας και φιλακιαααααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ χαρα σας!!κ εμεις ενα τριημερο μουρλια περασαμε!λες κ ημασταν σε διακοπες.μπανακι κ τις 3 μερες,καφεδες στη θαλασσα,καφεδες τα βραδακια.πολυ ωραια ηταν!περσι με το θανατο της πεθερας μου κ την αρρωστια του πεθερου μου,ειχαμε κανει μονο ενα μπανιο με τον αντρα μου.φετος να ειμαστε καλα κ λογω του παιδιου ελπιζω να χορτασουμε!κ εμας δεν την καλοηθελε τη θαλασσα ο μικρος.μονο χτες πλατσουριζε αρκετα κ μπηκε σχεδον ολος.γενικα χτες τον αφησα μονο του κ οσο ηθελε.καθε φορα ομως που εμπαινε κ λιγο ακομη,γκρινιζε.κρυωνε!αλλα ευτυχως καθεται τοοοσο ησυχος στην παραλια..το σαββατο κλεισαμε 3ωρο μπανιου-καφε κ ηταν καθιστος ολη την ωρα κατω απτην ομπρελα κ επαιζε με τα κουβαδακια του.φτου του μη το ματιασω!

χτες βραδυ ομως μου εβγαλε το λαδι!κοιμηθηκε απο τις 9 γυρνωντας απο το χωριο του αντρα μου κ 4 το πρωι ειχαμε πανηγυρια!μεχρι τις 6 να τραγουδαει,να φωναζει γελωντας (με επιαναν κ μενα τα γελια κ δωστου περισσοτερο αυτος).μου εδειχνε κ μια εικονα στο δωματιο μου και να φωναζει μααααα!!κ μετα κοιμηθηκε 7:30-8 που σηκωθηκα για δουλεια..τωρα γυρισα κ κοιμαται αλλα φοβαμαι πως αν παω να ξαπλωσω θα ξυπνησει!

αα,το αλλο καλο!σας εχω πει το ζορι που εχουμε με το αυτοκινητο.αν ειναι πρωι κανει εμετο κ γενικα κλαιει πολυ κ προσπαθει να σηκωθει να τον παρουμε αγκαλια.χτες λοιπον γυρνωντας απο το χωριο (30 λεπτα αποσταση),λεμε ειναι καιρος να μην καθεται κανεις μαζι του πισω κ οπως παει.αν κλαιει πολυ θα σταματησουμε να κατσω πισω.του εδωσα ενα μωρομαντηλο στο χερι (τον πιανει μανια να καθαριζει τα χερια του με τις ωρες!) κ στο δεκαλεπτο ξαφνικα κοιμηθηκε!!χωρις γκρινια,χωρις πιπιλα (απαραιτητη στο αυτοκινητο),χωρις τπτ!κ λεω τελικα,μηπως το σκατο γκρινιαζει γιατι μας βλεπει κ περιμενει αγκαλια?θα το τσεκαρω απο εδω κ περα!

αυτα...φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας!

Εχω παρα πολλη δουλεια και μου εχετε λειψει!

Μαρακι μην κανεις τετοια πραγματα, με αυτα δεν παιζουν, πηγαινε γρηγορα στο γιατρο!

Μπηκα να σας πω ευχαριστα! Ο Παρουλης μας τα καταφερε και βγηκε απο τον αναπνευστηρα! Κι οχι μονο αυτο, αλλα εκανε αλμα και ειναι τωρα 5 μερες χωρις καθολου οξυγονο!!! Περιμενουμε βεβαια ακομη να σιγουρευτουμε αλλα μια χαρα! Ο Αλεξανδρος ειναι πια σε κουνιτσα, τον ταιζει η αδερφη μου και οι νοσοκομες με μπιμπερο, ειναι 1900 γραμμαρια, στα 2200 τον παιρνουμε!! Αλλα εχει παθει κατι το ματακι του, βλεφαροπτωση, δηλαδη οι μυες δεν ειναι δυνατοι κι ετσι δεν μπορει να το ανοιξει. Ξερει καμια αν αυτο φτιαχνεται, γιατι δεν μας λενε παλι τιποτα; Βεβαια ισως περασει και απο μονο του...

Αυτα! Ειμαι πολυ χαρουμενη! Τελικα μαλλον θα το κανουμε το γλεντι! Α! Να σας βαλω και το προσκλητηριο να μου πειτε γνωμη!Αλλα δεν ξερω πως μπαινει εδω φωτογραφια απο τον υπολογιστη, καθοδηγηστε με.

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ρε χριστινα!!!πολυ χαρηκα!επιασαν οι προσευχες ολων μας!αντε με το καλο να τα παρει κ σπιτι η μανουλα!οσο για τη βλεφαροπτωση,πιστευω δεν θα ειναι τπτ..ισως ακομα ειναι αδυναμοι οι μυες,αλλα θα δυναμωσουν.μην ξεχνας την ταλαιπωρια που εχουν περασει οι ψυχουλες μου!

για φωτο εγω δεν εχω ιδεα πως μπαινουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!Τι έμαθα??Το έπαθε το Ελσάκι μας? (σπιρτούλι)???Μίλησε καμιά μαζί της?έμαθε τίποτα?πως είναι?Ανησυχώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχαν μια συνάντηση με κοπέλες από Κρήτη σε έναν παιδότοπο και φαίνεται περνούσε τον δρόμο με τον μικρό αγκαλιά και έγινε το κακό...από όσο έμαθα δεν έπαθαν κάτι σοβαρό αλλά δεν ξέρουμε λεπτομέρειες... http://irakliotikosteki.blogspot.gr/2012/06/14.html κι εδώ λέει λίγα πράγματα..μου το είπε μια κοινή γνωστή μας που ήταν εκεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε γμτ...στενοχωρηθηκα πολυ.παντως απο οτι λεει δεν ειναι κατι σοβαρο.μακαρι παναγια μου!δεν εχω κ κανα τηλ της..μονο στο fb.θα της στειλω μνμ..αν μαθεις τπτ νεοτερο ρε συ αννουλα,πες μας κ εμας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι θα ενημερώσω!ήλπιζα ότι θα ξέρατε κάτι παραπάνω...ας κάνουμε μια προσευχούλα όλες,να έχουμε σύντομα ευχάριστα νέα και να είναι και οι 2 καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι να μην ηταν τπτ.βεβαια κ μονο η ταραχη που θα πηρε η καημενουλα...ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω!θα δουμε μηπως κ κανα αλλο κοριτσι εδω εχει το τηλ της μηπως μαθουμε νεοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις με ενημέρωσαν ότι θα μείνουν προληπτικά για 24ωρο μέσα,οι ακτινογραφίες δεν έδειξαν κάτι,ευτυχώς!!Άντε και σύντομα να την έχουμε πάλι κοντά μας και να την βοηθήσουμε όσο μπορούμε να ξεπεράσει το σοκ που έζησαν...Ελσάκι,περαστικά σας!Είμαστε μαζί σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! είπα κ εγώ να διαβάσω νεάκια κ έφαγα το απίστευτο σοκ με την Έλσα και το μωρό!

Αννα, ευχαριστούμε για την ενημέρωση σχετικά με την καλή πορεία και των δύο, μακάρι να μείνει μέχρι εκεί όλο αυτό κ να γυρίσουν πολύ σύντομα σπιτάκι τους! η προσευχή μας είναι σίγουρα μαζί τους, μαζί με τις ευχές μας για καλή ανάρρωση!

ελπίζω να είστε όλες καλά. σας αφήνω να πάω δουλίτσα κ θα τα πούμε ίσως και το βραδάκι.φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...