Μετάβαση σε περιεχόμενο

1α ΓΕΝΕΘΛΙΑ,ΠΡΩΤΑ ΒΗΜΑΤΑ Κ ΝΟΣΤΙΜΕΣ ΤΟΥΡΤΕΣ!


Recommended Posts

Χριστινα διαβασα την ιστορια της αδελφη σου και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα και συντομα να κρατησετε τα ανηψακια αγκαλιτσα!!!!!!!!!!!! το αξιζει και η μαμα που τοσο πολυ παλεψε να τα φερει στην ζωη. Ο Θεος ειναι μεγαλος και σιγουρα θα δωσει ενα χερακι να γινουν τελειως καλα τα αγορακια!!! πραγματι ειναι ενα θαυμα!!!

Κωνσταντινε να προσεχεις με το αλεσμενο γτ πολλα παιδια βολευονται ετσι. μηπως να επρεπε να πιεσεις λιγακι; ο παιδιατρος τι λεει; εμενα ο μεγαλος το εκοψε στο παιδικο γυρω στο 14 μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 855
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα... αντε σημερα επιτελους ειδαμε τον ηλιο...

χριστινακι μας συγκινησες για τα καλα.... μακαρι να πανε ολα καλα για τα μωρακια σας...

georgi ξερω οτι ειναι προβλημα αυτο με το αλεσμα αλλα θελω να τον αφησω κ νηστικουλι :roll:

δινω παραταση αλλο εναν μηνα με τα αλεσμενα κ μετα ιδωμεν... χθες του εκανα αστρακι εφαγε τρεις τεσσερις κουταλιτσες κ μετα ουτε να το δει δεν ηθελε.... τεσπα τι να πω...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!!ουφφφφ,τι νυχτα κ η χτεσινη..τι ξενυχτι ριχνουμε τις τελευταιες μερες.τι στο καλο εχει παθει?ξυπναει κατα τις 2 κ για καμια ωρα κλαιει.τι τον παιρνουμε στο κρεβατι μας,τι αγκαλια,τπτ..χτες κοιμηθηκε με ντεπον κ μια μπουκαλα γαλα 3 το πρωι..εχουμε φτασει να πινει 300 ml γαλα.κ απο φαγητο ελαχιστο ολη μερα.μηπως δεν χορταινει μονο με το γαλα γιαυτο ξυπναει?να ειναι τα δοντια του?εχει βγαλει ενα τραπεζιτη κ ετοιμαζεται κ αλλος.

κων/νος,οντως ζορι αυτο με τα αλεσμενα.πως θα του το κοψεις?εμενα ευτυχως δεν εφαγε ποτε αλεσμενο(βασικα ποτε δεν εφαγε τπτ!).κ τωρα προσπαθω να τρωει απο τα δικα μας τα παντα,αναλατα βεβαια.δηλαδη αποφευγω τις σουπες.το δινω πιο στεγνο το φαγητο να μαθει να μασαει κανονικα.

παντως εχει γελιο απο εδω κ περα.αρχιζει κ παπαγαλιζει οτι του λεμε επιμονα.τζιζ,μπαμ,μπουμ,bye bye,ντηλι (απτο ντηλι το καντηλι),μπε (απτο gummy bear),μιμι το ψωμι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!Χαθηκα γιατι εχχω ετοιμασίες!!Αυριο πετάμε για Ρώμη!! :D:D Τέλειαααα!Αχ πρωτη φορά θα τον αφησω τον μικρουλη μου...θα μου λείψει,αυτός βέβαια μια χαρα θα περάσει με τη γιαγιά!!

Χριστινακι ανατρίχιασα!!Να πάνε ολα καλα με τα μωράκια!Είναι μαχητές!Να μας ενημερωνεις για την πορεία τους!!

Αλεσμένα τρώμε και μεις,βέβαια ψωμι κ μπισκοτα μια χαρά τα δαγκώνουμε!!Αλλά έχει 4 δοντια μόνο ας μην έχω πολλές απαιτήσεις!

Ράνια τραγική η συνυφαδα,εχω καεί κ γω έτσι απο κουνιάδα..γκρρρ.Βασικά το θέμα ειναι ένα εσύ εισαι η μανα κ ότι γουστάρεις θα κανεις.Δε πάει να είσαι κ η πιο υστερική με το φαγητό του,την καθαριότητα κλπ,είναι δικαίωμα σου!τελος!!Η καθε μια κουμάντο στο παιδάκι της!Ασε γτ κ γω θα εχω μάχες το νιώθω,τα ανήψια του αντρα μου τρώνε συνέχεια γαριδάκια,κέτσαπ και τέτοια δυστυχως τα πεθερικα εχουν ψιλιακτζίδικο κ τα πουλάνε... αν δω κανέναν να δίνει στο μικρο θα δαγκώσω κόσμο.Στην τελική ουτε εγω τα τρωω αυτά εκτος από κανενα πατατακι αραια κ που γτ να δινω στο παιδί μου..απο τώρα κιόλας!!??φφφφφ τεσπα..φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μου σας ευχαριστω που με σκεφτεστε...το λοιπόν το δόντι ακομα ανοικτο κ συνεχιζω τις επισκεψεις στην οδοντιατρο διότι η μολυνση δεν περασε. με ψιλοενοχλει αλλά εκεινος ο τραγικος πονος που ειχα περασε...

χριστινακι μου ολοι προσευχομαστε για τα ανηψακια σου ...δυσκολες καταστασεις αλλά επειδη εχουμε δει πολλούς πρόωρους τοκετούς να εξελισσονται πολυ καλα κ τα μωρακια υγιεστατα ευχομαι γρηγορα να τα παρετε σπιτακι σας!!!Η αδελφή θελει πολλή στηριξη ...την νιωθω απόλυτα!!!

σοφουκακι νομιζα οτι στην δευτερη εγκυμοσυνη ειμαστε πιο χαλαρες μιας κ ειμαστε παλιες αλλά βλέπω το βιώνεις σαν ναναι πρωτη φορα!!!υπομονη κ ολα θα πανε καλα...αυτο το μαθαινουμε καλα στην εγκυμοσυνη..υπομονηηηηηη...(καλα εγώ φοβαμαι μονο στην σκεψη για τρίτη εγκυμοσυνη - κ ακομα περισσότερο για τριτη γεννα)

κοριτσια εχω θεμα με την μικρη μου....σας το χω ξαναπει αλλά τωρα ειναι ακομα πιο εντονο...χτυπάει βρε κοριτσια κανει συνεχει ντα ντα...εμεις ποτε δεν της καναμε τετοια χειρονομια...η γιαγια της της το εμαθε ...ομως μας χτυπαει συνεχεια στο προσωπο κ εχω δοκιμασει τα παντα...αδιαφορια - τιποτα,της εξηγω οτι δεν κανουμε ντα - τιποτα...ουφ δεν ξερω τι νακανωωωω

αυτα κ σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες και την πολυυυυυ συγκινητικη υποστηριξη! Παμε μερα με τη μερα, προς το παρον αισιοδοξα δειχνουν τα πραγματα αν και δυσκολα, αλλα συνεχιζουμε την προσευχη και την ελπιδα!

Ρανια μου κι εγω εχω το ιδιο προβλημα και σκεψου οτι εγω απο 6 μηνων του δινω τα παντα αλλα με μετρο. Ε λοιπον τωρα τελευταια αλλος του δινει κουλουρακι,αλλος μπισκοτο,αλλος πουρακι, αλλος σοκολατενιο αυγο, ειδα κι επαθα να εξηγω οτι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ τοσα πολλα γλυκα μεσα σε μια μερα! Ευτυχως με τα αλεσμενα δεν εχω θεμα, τρωει κι ετσι, τρωει και ολοκληρα κομματια. Μαλιστα προσπαθει να φαει και μονος του και εχει πολλη πλακα. Εγω δεν εχω θεμα, να φαει ενα κομματακι σοκολατα υγειας η ενα σοκολατακι η ενα-δυο μπισκτακια, αλλα οχι ολα και οχι συνεχεια! Τεσπα, αρχισα να φωναζω και αρχισαν να με ακουνε...ελπιζω! Τωρα υπομονη με το ξυπνημα, ισως οντως να μη χορταινει. Πλακα πλακα, αν την ωρα που ξυπναει δοκιμασεις αντι για γαλα φαγητο, μηπως πιασει; Παντως πολλα παιδακια ειναι περιεργα με το φαγητο, εγω να δεις τι εκανα στη μανουλα μου, τιποτα δεν ετρωγα!Τωρα βεβαια δεν μαζευομαι...χεχε!

Ντεμι μου πολυ καλα κανατε και ξεσαλωσατε! 3,5 κιλα σε 2 βδομαδες! Μπραβο!

Georgi να εισαι καλα κοπελα μου. Κι εμεις 14 μηνων ειμαστε κι ολο και τα κοβω σιγα σιγα. Βλεπω οτι του αρεσει οποτε...Για πες, σταθμο ποσο τον πηγες; Το πηρε καλα;Ησουν ευχαριστημενη;

Κωνσταντινος , αν δοκιμαζες κατι μαλακο μεν, πολυ νοστιμο δε, οπως μπιφτεκακι η παστιτσιο; Να τον δελεασεις δηλαδη...

Φρογγυ μου και εμεις 4 εχουμε, αμα τους αρεσει κατι βρισκουν τροπο και το μασανε, εμενα μασαγε απο 6 μηνων με τα ουλα. Καλα να περασετε στη Ρωμη να βγαλετε πολλες φωτο να ζηλεψουμε! Θα σου λειψει, αλλα χρειαζεται και το ζευγαρι λιγο χρονο! Με το καλο να πατε και με το καλο να επιστρεψετε!Αυτα που λες ουτε κι εμεις τα τρωμε, οποτε υποθετω στο σχολειο θα τα πρωτοδει, ομως εμεις ειμαστε γλυκατζουδες και οι δυο και ειναι δυσκολο να κρυφτεις απο το μωρο...

Τεση μου υπομονη με το δοντι, αφου παει καλυτερα θα περασει καποια στιγμη! Λοιπον εχω ακριβως το ιδιο θεμα. Οταν φωναζα στη μαμα μου ΜΗΝ του μαθαινεις ντα για τιποτα, μου ελεγε "θες να το κανουμε χαζο το παιδι να το χτυπανε και να μην αντιδρα;" Βρε τι με το καλο, τι μαλωναμε, ενταξει μου λεγανε κι απο πισω εκαναν αλλα, το καταλαβαινα γιατι εβλεπα τις αντιδρασεις του μπεμπη. Τωρα, κανει συνεχεια ντα, εμενα κυριως, αλλα εχει τυχει δυο φορες να κανει ντα αλλο παιδακι. Τον μαλωσα πολυ φυσικα. Θα μου πεις σιγα τη δυναμη που εχει, αλλα δεν θελω να κανει ντα χωρις λογο. Αυτος το εχει βρει παιχνιδι και οταν το κανει, φωναζω και μετα κανει καλο καλο! Κι εγω τα παντα εχω δοκιμασει, φωνη, εξηγηση, τιμωρια, εκοψα τελειως και να του δινω καμια στο μεσα του χεριου οταν πειραζει πραγματα μπας και το κοψει αλλα δεν...Τωρα δεν του λεει κανεις πια να κανει ντα, ολοι του λενε οτι δεν κανει, αλλα τωρα ειναι αργα. Οταν ελεγα πως το παιδι δεν μπορει να ξεχωρισει ακομα ποτε και που κανουμε ντα και το παιρνει για αστειο, με λεγανε υπερβολικη, τωρα εγω τα τραβαω! Τεσπα, ελπιζω πως μεγαλωνοντας σιγα σιγα θα το κοψει, με την κουβεντα και με την αδιαφορια, λενε πως τα παιδια ξεχνανε, για να δουμε. Αν βρεις παντως λυση, πες την μου σε παρακαλω, μπας και...

Σας φιλω ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα μου διαβασα τι εγινε με την αδερφη σου και σου στελνω οση θετικη ενεργεια μου εχει απομεινει.

Παντως να ξερεις πως η διευθυντρια των προωρων εκει στο Μητερα ειναι αυθεντια.Και η αδερφη μου που γεννησε σε αλλο μαιευτηριο ψαχτηκαν και τελικα πηγε αυτη εκει κ τους εβαλε σε ταξη.Αφου αυτο μου λεει " Μου το εσωσε το παιδι" Ακομα βεβαια κ αυτος στην εντατικη των προωρων ειναι αλλα καλυτερευει.Και αισιως εφτασε στα 2500 κιλα.Ειχε χασει πολυ βαρος.Γεννηθηκε κ νωρις κ δεν ετρωγε.

Ολα καλα θα πανε.Εχουν πολυ καλη ομαδα στο Μητερα. ;)

Η Εβελιαν συνεχιζει τις μυξες και εγω στελνω σε ολες σας απο ενα μεγαλο φιλι γιατι βιαζομαι να τη ταισω!

Μολις εχω χρονο θα μπω να σας μιλησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλακι σε ευχαριστω για τη θετικη ενεργεια, εμεις ειχαμε ενα αρνητικο νεο, το μωρο που ειχε το προβλημα επαθε ενα αιματωμα στο κεφαλακι, ασχετο με το προβλημα, εσπασε ενα αγγειο, αλλα δεν παιρνει καποια θεραπεια, απλα η θα απορροφηθει απο τον οργανισμο η θα χειροτερεψει...

Ελπιζω και παλι οτι θα ειναι ενας ακομα σκοπελος που θα ξεπεραστει, αλλα ξερω πως οι επομενοι 2 μηνες θα ειναι γεματοι σκαμπανεβασματα για γερα νευρα και φοβαμαι για την αδερφουλα μου, ειναι ηδη χαλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!πωπω ρε χριστινα τι γινεται ρε γμτ με το μωρακι?φανταζομαι την αδερφη σου πως θα ειναι..σκεφτομαι ποσο ευλογημενες ειμαστε με τα παιδακια μας.βλεπω δικους μου ανθρωπους που παιδευονται με εξωσωματικες,με αποβολες,τωρα αυτα που λες για την αδερφουλα σου κ ποσες αλλες παρομοιες περιπτωσεις κ κοιταω κ το ζουζουνακι μου κ εκτιμω ακομα περισσοτερο το θαυμα που μου εδωσε ο θεος.ας μας ξενυχταει,ας μην τρωει,ας γκρινιαζει,ας χεζεται ολη μερα,αρκει να ειναι καλα κ να τον βλεπω να μεγαλωνει ευτυχισμενος.να πανε να χεστουν κ τα λεφτα κ τα ρουχα κ τα παιχνιδια,να εχουμε την υγεια μας να τους δινουμε ποοολυ αγαπη κ ολα θα γινουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι ειναι πραγματι απαρηγορητη η αδελφη σου!! Μακαρι να ειναι γερα τα μωρακια και να τα ξεπερασουν ολα!

Ο μικρος μου κλεινει την Κυριακη χρονο, δεν παει ακομη παιδικο. μιλαγα για τον μεγαλο που ειναι τωρα 8 χρονων. ημουνα πολυ φοβιτσιαρα, 24ετων βλεπεις τοτε!!!! Τωρα δεν φοβαμαι τοσο πολυ και αρχιζω να του κοβω σιγα σιγα τα αλεσμενα.

Ρανια ο μικρος κοιματε μονος του σε διπλανο δωματιο; αυτα τα κλαματα μου τα εκανε εμενα στον 7ο μηνα και τον εβαλα στο δωματιο του και σταματησε. μην ανυσηχεις που δεν πολυ τρωει θα μεγαλωσει και θα τον κυνηγας μετα να μην τρωει!!!! παθισα!!! το βραδυ που τρως δεν θελει να δοκιμαζει απο σενα; ο δικος μου θελει παντα να τρωει λιγακι απο μενα. βεβαια ειμαστε και 11 κιλα!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ομορφα, σας διαβασα, δεν εχω χρονο να σχολιασω, ευχαριστω και παλι! Εμεις ειμαστε σε σταθερη κατασταση και τα δυο μωρα και αυτο ειναι καλο. Για το αιματωμα και για τη λοιμωξη πρεπει να περασουν 10 μερες περιπου για να μπορουμε να πουμε με σιγουρια, επισης περιμενουμε ποτε θα μπορεσουν να πιουνε γαλα για να παρουν βαρος, γιατι τωρα τρεφονται με ορο και χανουν γραμμαρια. Η σημερινη μερα ηταν ησυχη και αρα θετικη, μερα με τη μερα θα δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας!χριστινα,θετικο το οτι ειναι στασιμη η κατασταση τους,ωραια!

Γιωργια,με το καλο τα γενεθλιακια σας!ο μεγαλος ειναι 8 χρονων ε?μεγαλη διαφορα.πως κ το πηρες αποφαση μετα απο τοσα χρονια?που λες,κοιμαται στο δωματιο του απο 20 ημερων.αλλα ουτε κ οταν τον παιρνουμε στο κρεβατι μας κοιμαται οταν τον πιασει η γκρινια του τη νυχτα.αν κ χτες που τον εβαλεγια υπνο η μανα μου γιατι ειχαμε βγει,κοιμηθηκε μια χαρα.παντα οταν τον βαζει η μανα μου για υπνο κοιμαται ξερος.αφου την κοροιδευουμε μηπως του βαζει ουζο στο γαλα!

οσο για το φαγητο ζηλευει οταν τρωμε αλλα αν του δωσω απο το δικο μου το φτυνει!απλα ζηλευει κ ζηταει,δεν θελει να φαει ομως.εμενα ειναι 9500 κιλα,εδω κ 2 μηνες περιπου εχει κολλησει παλι στα κιλα του.

παω να τον βαλω για υπνο να χαλαρωσουμε κ εμεις!καληνυχτα κοριτσαρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!

τωρα επιστρεψαμε απο Αγρινιο ! διαπιστωσαμε κ ενα δυσαρεστο (εκλεψαν την κουνιαδα μου :( ) αλλα μες τη ζωή ειναι ολα ...τι να πω...

δεν εχω διαβασει τα νεα σας, ευχομαι ομως ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ !!! μονο ευχαριστα να εχει το παρεακι ! παω για ξαπλα γιατι ειμαι κομ-μα-τι-α ....κ θα μπω χαλαρότερα αυριο να δω τι μου κανετε :x:x:x:x:x:x:x:x:x

:roll: ΚΑΛΗΝΥΧΤΟΥΔΙΑ :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!! αχ ρε χριστινακι... τι γολγοθας κι αυτος... τι λογια να πεις σε αυτη τη μαμα ρε γαμωτο να την ηρεμησεις?? :?:?:? ο θεουλης να της δινει κουραγιο, σε εκεινη και σε ολους σας... ευχομαι ολοψυχα να πανε οοολα καλα και συντομα να εχετε 2 ακομα παιδαρους στο σπιτι σας!!! :D

εμεις ειμαστε καλα, χτες πηρε η πεθερα μου το μικρο για σαβ-κο και ελεγα οτι θα χορτασω υπνο... αγγουρια... :shock: απο τις 8μιση ειμαι ορθια... ας οψονται οι συχνοουριες μου... :?:?:?

τουλαχιστον θα ετοιμαστω με την ησυχια μου και θα κατεβω με την κουμπαρα μου να απολαυσουμε εναν ωραιοταταο καφε στην παραλια μονες μας... :D:D μηνες εχει να τυχει ετσι... ουτε αντρες... ουτε παιδια... :D:D:D

κι εμεις κοψαμε τα αλεσμενα στο μεσημεριανο. χτες εφαγε μισο κομματι παστιτσιο το μεσημερι. δικο του φαγητο κανω μονο αν δε μπορει να φαει απο το δικο μας, οπως μπριζολες. (απο αυτες γλυφει μονο κοκαλακια! ;) ). τα φρουτα τα αλεθουμε ακομα, κι αυτο γιατι θελω ν παιρνει ακομα τις βιταμινες τους. αν του δωσω στο χερι, θα φαει μονο μια μπανανα, αντε να πιει και λιγο φυσικο πορτοκαλι... κατα τα αλλα, οοοολη μερα μασουλαει, και στερευουν και ποι ιδεες μου πια... θελω να κοψουμε και την απογευματινη κρεμα... τζαμπα θερμιδες που δε χρειαζομαστε. στο χρονο ηταν 11,5 κιλα!! :D:D

προσπαθω να του βρω καινουριες γευσεις... αλλα τι????

τελος παντων, παω να κανω μπανακι και να ετοιμαστω... εχει και εναν τεραστιο ηλιο σημερα!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια μαλλον ο γιος σου περναει μια φαση με την γιαγια του. θα περασει και αυτο με τον καιρο.

Οι καταστασεις δεν μου επετρεψαν να κανω 2ο παιδι πιο νωρις, χωρισμος και παλι απο την αρχη. Με βοηθαει παρα πολυ ο μεγαλος με το μικρο. Ολα αυτα που τα τραβας εσυ με το φαγητο τα εχω περασει με τον μεγαλο! απο 12 μηνων μεχρι 2 ετων ηταν 10-11 κιλα, σταθερος! τωρα εχει κανει κοιλια απο τοφαγητο!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια !!!

Χριστινάκι καλή δύναμη κ κουραγιο στην οικογενεια σου κ κυριως στην αδελφή σου ... ειναι τρελες οι ορμονες μετα τον τοκετό να χεις κ τετοια στεναχώρια... κουραγιο :x:x:x:x:x

ρανια σεξουαλα νομιζω οτι τα ΥΠΕΡΚΙΝΗΤΙΚΑ παιδια ειναι φυσιολογικό να κολλανε καποιους μηνες στα κιλα... κ μεις το ιδιο παθαινουμε μετα τον 8ο - 9ο (ειχε ηδη ΤΡΙπλασιασει το βαρος γεννησης) αρχισε να κολλαει ανα διμηνακι περιπου... αλλα ειναι κ φυσιολογικό νομιζω... δεν γινεται να παιρνουν βαρος γρηγορα συνεχεια... θα γινοντουσαν μποβολια !!! (σκαστουνια βρε αδελφέ...χαχαχαχαα :lol: )

Εγω εδω κ καιρο του δινω αντι για αλεσμενα, ψιλοκομμενα φαγητουλια αλλα μικρες μπουκιτσες γιατι φοβαμαι ρε μαμωτο... μπανανα τη λιωνω λιγο τη μπουκιτσα με τα δαχτυλα μου (την ψιλοπατικωνω) αλλα τωρα στη γιαγια του στο Αγρινιο του δωσαμε ενα κουλουρι (απο αυτα που θρυμματιζονται ευκολα) κ το εφαγε μονος του !!!!! μαλλον θα πρεπει να του δωσω κ γω καμια μπανανιτσα ολοκληρη να ξεθαρευει κ αυτος κ εγώ.... :roll:

παντως κ μας, μια εβδομαδα λειψαμε κ η συναναστροφή με τα ξαδελφάκια του (8 κ 6 ετων) τον εκανε ξεφτερι...ξεπεταχτηκε βρε παιδί μου !!!!! ειναι ολοφανερη η αλλαγή ! καλα δεν μιλαμε για το ΤΙ ΧΑΡΑ εκανε μολις συνειδητοποιησε οτι ξαναρθαμε σπιτι ... εβλεπες τα ματακια του να κοιταζουν τοσο περιεργα αλλα χαρουμενα... φαινεται νομιζε οτι αλλαξαμε περιβαλλον για παντα (οταν πηγαμε Αγρινιο) ;;; ποιος ξερει... :roll: πηγαινε περα δωθε, φωναζε, γελαγε... τρελή χαρα για την επιστροφή :lol:

και οπως βλεπω κ απο το τικερ μου.... μαλλον πλησιαζουν οι γονιμες μερες :P για να πολλαπλασιαζόμαστε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: αλλα οπως ειπε κ η ρανια.... κ μονο αυτο το μαναρακι να εχω στη ζωή δεν πειραζει !!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΓΑΠΗ :x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!!

Χριστινάκι εύχομαι όλα καλά με τον μπεμπάκο! να περάσει ο καιρός και να ηρεμήσουν όλα, να πάρει η αδερφούλα τα μωράκια της σπίτι και όλη αυτή η αγωνία να ξεμείνει πίσω, πολύ πίσω...

τι κάνει ο δικός σου ζουζούνος?

Καλώς επιστρέψατε και πάλι Μαράκι! ουάου! έ-ε-ε-ρχονται οι γόνιμες, δωσ'του να καταλάβει! :!: τελικά εγώ λέω απο καλοκαιράκι να ξεκινήσω, να χάσω πρώτα άλλα 6-7 κιλάκια, να έχω περιθώριο να τα ξαναπάρω :|

αισίως έχασα 4,5 και τι να πω... μου φαίνεται πολύ ωραία φάση, αν κ έχω τσιμπήσει αυτή τη βδομάδα 2-3 γλυκάκια εδώ κ εκεί, παρόλ'αυτά όλο "πέφτει" η ζυγαριά. απο φαγητό όμως είμαι σπάγγος. ούτε λίπη, ούτε νόστιμα, ούτε τίποτε. κάνω το μενού ακόμη πιο light. ουφ, ίδωμεν!

τεση, μήπως να εξηγούσατε στη γιαγιά να μην της κάνει το ντα? τα μικρά απορροφούν σαν σφουγγαράκια κ έτσι τώρα - μέχρι τουλάχιστον να το ξεχάσει - όλο και το κάνει που και που. μην αντιδράτε για να ξεχαστεί, απλώς πείτε στη γιαγιά να μην της το θυμίζει.

σας φιλώ, πάμε σε γιαγια+παππού για μαμ κ μετά καμιά θαλασσίτσα για βόλτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μαρακιιιι θα τριξουν οι σομιεδες!!!!ξεκινα απο τωρα κ τον επομενο μηνα να μην ξανα ερθει!!!!!!ξουτ ξουτ κυρια με τα κοκκινα δεν σε θελουμε!!!!!!! :lol::lol::lol:

χριστινακι μου τις ευχες μου για τα διδυμακια,να τελειωσει γρηγορα αυτη η περιπετεια να βοηθησει η παναγιτσα μας...οσο για την αδερφουλα σου τι να πω δεν υπαρχουν λογια να παρηγορηθει η κοπελα μονο οταν παρει τα αγορακια της θα ηρεμησει...δυναμη κ κουραγιο...θυμαμαι πως μολις γεννησα κυριακη βγηκαμε απο το νοσοκομειο κ δευτερα ξανα πηγαμε στο πανεπιστημιακο αλεξαδρουπολης στην εντατικη νεογνων λογω υψηλου ικτερου για 4 μερες μου την κρατησαν κ εκανα σαν τρελη ολη μερα εκλαιγα,αυτη η κοπελα μπορω να φανταστω πως νοιωθει....

ευχομε να εχει μονο ευχαριστα απο δω κ περα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑ ναι ναι ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τανι τανιιιιιιιιιιιιιιιι μεχρι να πετανειιιιιιιιιιιιιιιιιιι :lol::lol:

εγω παρ ολο που εφαγα του σκασμου μιλαμε τοσες μερες... οσα εφυγα τοσα γυρισα... ΠΩΣ εγινε αυτο, δεν καταλαβαινω... κ ο θυροειδής μου ηταν λιγο ανεβασμενος στις εξετασεις που εκανα πριν φυγω...

(η TSH ηταν 5.20 για την ακριβεια...τε σπα) ομως αυτες τις μερες αισθανομαι τουμπανιασμενη οπως πριν την περιοδο... περιεργα πραματα... ενιγουέι :P

πρεπει παντως να συμμαζευτώ κ γω γιατι καλα εχασα αυτα τα 7 κιλακια αλλα εμεινα στασιμη κ καλο θα ηταν να επεφτα κ λιγο ακομα... σιγα σιγα ομως !

παντως εφτιαχνε κατι φαγητα αυτες τις μερες η πεθερα μου..................πεντανόστιμα... δεν ξερω αν σας εχω πει τη σχεση μου με την κουζινα... εγω αν ημουν μονη μου ή που θα ημουν σαν τα παιδακια της Μπιαφρας (που λενε) ή θα ζουσα μονο με κρεατικα της σχαρας :lol::lol::lol::lol: γενικως δεν κοβω κ φλεβα για να μαγειρέψω...ποσες φορες εχω παρει τηλ τον αντρα μου (που ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ να μαγειρεύει) να μου θυμισει πως φτιαχνουμε τα γεμιστά ή αλλο φαγητό... μη γελατε !! δεν τα συγκρατώ :lol: ... καλα βγαινουν ομως ! ΣΠΑΝΙΑ με συγκινεί καμια συνταγή να την παλεψω (πχ κανελονια με κιμα κ σπανακι !!!) στα ξεκαρφωτα :mrgreen:

για να μην σας πρηζω, η πεθερα μου φτιαχνει αυτα τα ωραια απλα φαγητά της μαμας ρε παιδι μου!!! αυτα τα απλα κ νοστιμοτατα φαγητα που τα τρως, γουσταρεις και δεν παχαινεις !!! γεια στα χρυσα της τα χερακια ! :D:D:D:D:D:D:D

κ αφου σας ειπα για την πεθερα μου (σας επρηξα δηλαδή) ... σας φιλω κ παω για ΥΠΝΟ ! :lol:

ΥΓ: σημερα θα παω για υπνο... το τεστ ηταν αρνητικό :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια, μαρακι καλως ηρθατε πισω! εγω λεω να αφησεις τα τεστ και δωσ του να καταλαβει!! :D

εμεις χορτασαμε βολτες το σαβ-κο. ο μικρος ελειπε στης πεθερας μου κι εμεις δεν κατσαμε σπιτι ουτε λεπτο. ερχομασταν, καναμε ενα μπανακι στα γρηγορα και στο καπακι ολο και καπου πηγαιναμε. χτες βραδυ πηγαμε και τον παραλαβαμε με 2 καρουμπαλακια στο κεφαλι!! :(:( τα πρωτα μας καρουμπαλα εμφανιστηκαν... και τις δυο φορες κουτουλησε στο ποδι του τραπεζιου!! στεναχωρηθηκα εγω... στεναχωρηθηκε και η πεθερα μου που τον ειχε... τελος παντων... :?:?

σημερα τον πηγα στην παιδικη χαρα και καναμε κουνιαααα!! πολυ του αρεσει η κουνια!! :D:D ηπια κι εγω το καφεδακι μου με μια φιλη, ωραιοτατα ηταν... ;)

γυρισαμε και επεσε ξερος στον υπνο!

ρε κοριτσια εχω ξεμεινει απο ιδεες φαγητου για το μικρο... ειδικα για το απογευμα...

βαρεθηκα ακομα κι εγω να του δινω συνεχεια κρεμα και γιαουρτι... κι αυτος ολο μαμ φωναζει...

ξεκινησαμε βεβαια να τρωμε και ρυζογαλακι που και που... τι τους δινετε εσεις??? σημερα θα φαμε τραχανα οικογενειακως. του αρεσει πολυ.. ;)

χριστινακι που εισαι??? περιμενουμε νεα απο τα μπεμπακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!βαριεμαι!!θελω να απλωσω πλυντηριο,να πλυνω πιατα,να κανω μπανιο..θελω να περασω απτο γυναικολογο μου σημερα,αν μπορει να μου κανει καμια ψηλαφιση η να με στειλει για κανεναν υπερηχο..εχω μια ψιλοενοχληση τελευταια στο στηθος κ ανησυχω..κ μετα θα παμε στον αδερφο μου που γιορταζει!

τωρα που ειπα γιορτη,ντεμακι να χαιρεσαι το γιοκα σου!κ οποια αλλη εχει εορταζοντες(αντρα κτλ) να τους χαιρεστε!

σοφουκι,εγω πολλες φορες το απογευμα εκτος απο κρεμα η γιαουρτι,του δινω η απο το μεσημεριανο,συνηθως οταν δεν μου το τρωει δηλαδη(σχεδον παντα)η του φτιαχνω ψωμακι με λαδακι,ντοματα κ ανθοτυρο η κανα τοστακι με ανθοτυρο ελαφρως ψημενο.εχω αρχισει κ του δινω κ βραδινο κατι τετοιο.μπορει να φαει κρεμα κατα τις 19:00 κ κατα τις 20:00-20:30 θα του δωσω λιγο ψωμακι με ανθοτυρο η οτιδηποτε τετοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσες καλησπερα και καλη εβδομαδα!

Εμεις οπως τα ξερετε,σταθερα και ησυχα, για το αιματωμα περιμενουμε ακομα καθως και για να αρχισουν να τρεφονται με γαλα, ως εδω καλα παντως. Πολυ σας ευχαριστω και παλι ΟΛΕΣ!!!

Ο Δημητρακης μου το εχει ταμα καθε μερα να κουτουλαει καποιο σημειο του κεφαλιου του! Τι να πω, ελπιζω να μη χαζεψει πια!

Ρανια μου μην αγχωνεσαι κοριτσι μου με το φαγητο, πολλα παιδακια ειναι ετσι, καποια στιγμη θα φαει τι θα κανει, η γιατρος μας λεει παντα "απο αρχαιοτατων χρονων το μονο φαρμακο για την πεινα ειναι το φαγητο"! Μια χαρα ειναι η αναπτυξη του, το βαρος του δεν το εχει τριπλασιασει; Τα κεφια του δεν ειναι καλα; Τοτε ολα καλα!Παντως πολυ καλη ιδεα το ανθοτυρο με το ψωμι και την τοματα!Μην αγχωνεσαι, τιποτα δεν θα ειναι, αλλα να πας να σου φυγει η εννοια!

Σοφουκακι εσυ τουλαχιστον εισαι εγκυος κι εχεις συχνοουριες! Εγω τι να πω που δεν ειμαι και ξυπναω 5 φορες καθε βραδυ;;; Κι εγω συνηθως το δικο μας φαγητο του δινω πια, ουτως η αλλως δεν τρωμε πολυ αλατι, αλλα το απογευμα οντως τι να δωσεις πια! Εγω πηρα και κουακερ αλλα ουτε να το δει δεν θελει, ουτε με γιαουρτι, ουτε με γαλα, ουτε σαν κρεμα με γαλα και μελι! Εγω θα το φαω κι αυτο!

Γεωργια ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ!!! Να χαιρεσαι τα παιδακια σου! Ετσι ειναι με τη μεγαλη διαφορα, εχεις και βοηθο!

Μαρια μου ειδες τι καλο τους κανει η εξοχη; Αλλα παιδια γυρνανε! Αλλα το σπιτι ειναι παντα σπιτι, οσο καλα και να περνανε αλλου!Αντε με το καλο και στο δευτερο και ξεχνα τις ημερομηνιες και τα τεστ, χαλαρωσε κι απολαυσε το!! Οι πεθερες ειναι μεγαλο θεμα, κι εμενα τελεια μαγειρευει και τρωω σαν το βοδι καθε φορα! Κατα τα αλλα ειμαι ακριβως σαν εσενα με τη μαγειρικη, με τη διαφορα οτι δυστυχως ο αντρας μου δεν μαγειρευει!

Χαπι μου εγω ουτε να το φανταστω δεν μπορω το τι περναει, ο Θεος να της δινει δυναμη, πιστευω μεσα μου βαθια πως ολα θα πανε καλα!

Ντεμι μου κι εγω εχω κολλησει με τα κιλα, αλλα δεν εχω βαλει και φερμουαρ ο,τι να 'ναι τρωω και συνεχεια! Θελω να χασω 4 κιλα, αλλα σιγα να μην τα χασω, αφου ειμαι κοιλιοδουλη, μου ειναι αδυνατον να αντισταθω σε φαγητο και γλυκο, ΑΔΥΝΑΤΟΝ!Να χαιρεσαι το παιδακι σου!

Εχει καμια αλλη εορταζοντα; Εμενα ο καλος μου εχει γενεθλια σημερα!

Φιλια σε ολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

helloooooooooooooooooooo !!! με τοσες μερες στερηση μαμυλαντ (στις διακοπές) οπως βλεπετε ειμαι τακτικότατη καθε βραδυ χαχαχαχαα !!

δεν ξερω για εσας... εγω παντως διαπιστωσα οτι στην περιπτωση μου ταιριαζει οτι "τα παιδια δεν γινονται πια με ερωτα...αλλα με μαθηματικά !!" :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

νταξει δεν ειμαι απο τις σουπερ γονιμες γυναικες, απλα φαινεται ο οργανισμός μου οτι θελει "προγραμματισμό" :lol::lol: δεν παει κουτουρού :P στον Κωνσταντινάκο μας καναμε λευτερα κανα 8μηνακι ΧΑΛΑΡΑ ομως κ μια τρουπα στο νερο καναμε :lol: τωρα που πηγα 32, ε νομιζω οτι δεν θελω να αργησω κ πολύ... :roll: γι αυτο ΜΙΑ ειναι η λυση στην περιπτωση μου... ΤΕΣΤΑΚΙΑ ;)

ΤΕ ΣΠΑ... αν κ σε υγιή ζευγάρια, πανω στις καταλληλες μερες οι πιθανοτητες για γονιμοποιηση ειναι μονο 20% :shock: αφου οταν το συνειδητοποιησα την πρωτη φορα που το εμαθα, απορησα ΠΩΣ διαιωνιζεται το ανθρωπινο ειδος με αυτα τα ποσοστα :lol::lol::P --ΠΩΩΩΩ ΣΑΣ ΕΠΡΗΞΑ... :? -

τι κανετε κατα τα αλλα ;;; οντως ωραια ιδεα ρανια το ανθοτυρο ;) θα το εφαρμόσω !

και ο τραχανας καλή ιδεά θα το εφαρμοσω κ αυτο, γιατι εχω ΠΟΛΥ καιρο να του φτιαξω ! :D

εγω πανω που εκανα καλη διατροφουλα δυο μερουλες, ηρθε η αδελφη μου με κατι παγωτα πριν λιγο...πααααει περιπατο ο χαρακτηρας που κρατουσα.... τα τσακισα !!! ααααααχχχ ! :roll:

παω να αραξω τα κιλά μου, να ξεκουραστω γιατι ειχα κ γενική σημερα (με πιασε προκοπή)...

:x ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΣΤΟ Γιωργακη Ραφαήλ της demie's !!! γιορταζε κ την Λαμπροτριτη (το δευτερο ονοματακι του) !! :x:x:x:x:x:x στο Γιουλακι μας επισης Χρονια Πολλά κ σε οποιον/αν αλλο/η Γεωργο/ια εχουμε εδώ κ μου διαφευγει ! (κ σεις ρανια να τον χαιρεστε τον αδελφο) :mrgreen: καλα να περαστε αποψε :) ΦΙΛΙΑ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα χριστος ανεστη.

κι εμεις πηγαμε στο πατρικο μου στο βολο για πασχα αλλα μας τα χαλασε ο καιρος.δεν υπηρχε και διαθεση δεν ξερω.δεν περασαμε καλα και μετα στεναχωρεθηκα/ηθελα να χαρω το πασχα αλλα αμα σου τη σπανε οι συγγενεις....εμενα δεν ηρθαν σπιτι γιατι βγαζαμε τα παππουτσια εξω και τους φανηκε καπως....ε απο εκει και περα περασαμε μια ομορφια....

τι να πω...αν τους ξαναπαρω τηλεφωνο....

τεσπα χριστινακι ολα να πανε καλα με τα ανηψακια.το μητερα δεν ξερω αν λες της αθηνας.αν ναι εχει απο τις καλυτερες μοναδες προωωρων.ολα να ειναι περαστικα και να παρετε δυο λεβεντες σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια σας!! ντολφιν χαθηκες!! τι κανουν οι παιδαροι?? φανταζομαι πως ειναι να κυνηγας 2 μεθυσμενα να περπατανε γυρω γυρω!! :D:D μη δινεις σημασια σε συγγενεις... ολοι πανω κατω τα ιδια περναμε... ;)

εμεις ειμαστε καλα, βολταρουμε ολη μερα αν και βλεπω τις αντοχες μου ολο να μειωνονται... ο μικρος τωρα που αρχισε να περπαταει, εχει γινει πιο ζωηρος και ανεξαρτητος... :?:? τον απολαμβανω αλλα μου λειπουν και οι στιγμες που τον ειχα στο ριλαξ και εκανα ολες μου τις δουλειες με την ησυχια μου! :D

αυτες τις μερες επιτελους αρχισα να νιωθω και το μικρακι μου... δεν το περιμενα, αλλα ειναι παλι ακριβως ο ιδιος ενθουσιασμος, ακριβως το ιδιο καρδιοχτυπι.. :x:x

αυτη τη φορα νομιζω δεν κρατιεμαι... θελω να περασει γρηγορα ο καιρος και να γεννησω... :D θελω να τον δω!! :D:D τι να κανουμε... υπομονη...

σημερα το απογευμα θα παμε να χαιρετησουμε το νονο του μικρου που γιορταζε χτες και δεν τα καταφεραμε... τωρα περιμενω και τη μαμα μου να ερθει και να τον εχει (αν και κοιμαται ακομα) και να κατεβω να πληρωσω κατι λογαριασμους, να παρω και το δωρο του κουμπαρου και να γυρισω. τα λεμε αργοτερα. φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...