Μετάβαση σε περιεχόμενο

1α ΓΕΝΕΘΛΙΑ,ΠΡΩΤΑ ΒΗΜΑΤΑ Κ ΝΟΣΤΙΜΕΣ ΤΟΥΡΤΕΣ!


Recommended Posts

Καλησπερα!

Μαρικεν να τη χαιρεσαι και του χρονου! Τελικα επεσε ο πυρετος; Περαστικα!

Ρανια να ζησει ο Βασιλης σου και να περασετε τελεια!!!!

Μαρακι καλως τα δεχτηκες! Πιστευω οτι ειναι τοσο εντονα τα συμπτωματα επειδη ειχε τοσους μηνες να σε επισκεφτει, θα υποχωρησουν λογικα.

Ντεμι καλα εισαι; Παλιοκαιρος, αλλα απο Μ. Τεταρτη θα φτιαξει λενε.

Γιουλακι, μαϊμουδακι το μικρο μας ε;

Σοφουκακι μη σκας, θα το ακουσεις συντομα, ολα καλα θα ειναι!

Η αδερφουλα μου βγηκε απο το νοσοκομειο και παμε μερα μερα.

Κωνσταντινοε μου, το να γεννησει τωρα ειναι πολυ επιφοβο, το μωρο ειναι μολις 1100 γραμμαρια και δεν εχει πνευμονες ακομα, οποτε πρεπει να κρατηθει οσο γινεται, οι γιατροι λενε τουλαχιστον μεχρι την 32η εβδομαδα, αλλα αυτα μονο ο Θεος τα ξερει. Το αλλο μωρο δυστυχως δεν εχει καμια ελπιδα...

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 855
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρανια [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] να τον καμαρωσεις οπως επιθυμεις , γερος κ καλοτυχος.... αντε κ με μια κορη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα!!!!

Ευτυχώς ο πυρετός μας τελείωσε!!!! Πήγαμε και στη γιατρέσσα και είμαστε μια χαρά!!!! Είναι 78εκ. και 8550ΚG!!! Ο λαιμός της είναι λίγο ερεθισμένος και μάλλον από κει και ο πυρετός αλλά μπορεί να φταίνε και τα δοντάκια!!!

Ράνια μου, πως περάσατε? Του έκανες γενέθλια?

Χριστίνακι έχω χάσει επεισόδια μάλλον η αδερφή σου είχε δίδυμα και έχασε το ένα? Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά!!!!!

Φιλάκια πολλά κοριτσάρες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Ναι Μαρικεν μου καπως ετσι! Ευχαριστω! Μια χαρα η μπεμπα σου!

Κοριτσαρες μου ομορφες, επειδη μαλλον δεν θα μπορεσω να ξαναμπω σας ευχομαι καλο Πασχα και καλη Ανασταση με υγεια και αγαπη για τις οικογενειες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα !! τι μου κανετε ;;;

τι βλεπω σοφουκι ;; και συ εθισμενη στο γαλατακι ;;; κ γω μια απο τα ιδια... βεβαια προσπαθω να μην υπερβαλω στο γαλα γιατι "πρηζει" κ γενικως μου ανοιγει την ορεξη αλλα αμα ειμαι σε φαση χαλαρή απο διατροφή.... εκει το διλιτρακι το χω για νερό !!! ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ το γαλατακι! γιαμ γιαμ !!

μαρικεν μπραβο για τις μετρήσεις ! αντε με το καλο να σας γειανει κ ο λαιμουδακος !!

ρανια περιμενουμε να μας πεις για το παρτυ σας !

α και που σαι ;; *την ωορρηξια την εκμεταλλεύτηκες για; :lol:

εμεις ειμαστε πισω στις προετοιμασιες για την πασχαλινή εξοδο (Αγρινιο) αλλα θα τρεξω λιγο τις δουλιτσες αυριο-μεθαυριο να τα προλαβω... :roll:

πηγαμε κεντρο τωρα το απογευμα κ γυρισα με ενα πονοκεφαλο τρελό :?

μαλλον θα παρω κανα παυσίπονο αν συνεχιστεί... αρχιζει σημερα ο Ιησους απο τη Ναζαρετ (κλασικό) στον Αντεννα ή κανω λαθος ;;; :roll:

ΥΓ: καλα οι πονοι της περιοδου ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ... μα ειναι λες κ καθε μερα ειναι Η ΠΡΩΤΗ μερα ;;!!!! μια με buscopan (γυναικολογικά) μια με norgesic (για τη μέση) ειμαι... ελεος ..;;!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ σηκωθηκα κ πηγα να κανω εξεταση ΓΕΝΙΚΟΤΑΤΗ (και ορμονολογικες) αιματος να δω που βρισκομαι βρε αδελφέ... :mrgreen:

να δω κ την προλακτινη μου που με βασανιζε παλια κ σιγουρα κατι θα παιζει αφου θηλασα μεχρι πριν λιγο καιρο... για να δω για να δω... :geek::roll:

σας φιλω κ σας καληνυχτώ :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας!ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας κοριτσοπουλα!

καναμε το παρτακι μας χτες!το κατι χαλαρο που ετοιμασα,περιελαμβανε 40 ατομα τελικα!! :shock: κουραστηκα τοοοσο πολυ..εχω κ τη δουλεια που ειναι στα φουλ της..αφου το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω απο τον πονο στα ποδια μου.ειπα να ειμαστε καλα κ απο του χρονου σε παιδοτοπο η καπου εξω τελοσπαντων!ο μικρος ειχε κ γκρινια.δεν ειχε κοιμηθει ολη μερα,μετα πλακωσε λαος,τον βουταγαν ολοι για ματσα μουτσα κ γκρινιαζε!μια φωτο της προκοπης δεν εχουμε βγαλει!!ααα,θα παω να βαλω στο fb τωρα καμια.το κερακι εκανε φιλοτιμες προσπαθειες να το σβησει.φυσουσε πριν αναψουμε το κερι κ οταν ηρθε η ωρα,επειδη ειχε κατι ξαδερφουλες απο διπλα να τον τραβολογανε να μη πιασει την τουρτα,αυτος εκλαιγε κ δεν φυσηξε εννοειται!παντως καλα περασαμε,αλλα αυτο που μου εμεινε ειναι η ταλαιπωρια..το σπιτι ακομα εχει τον ασυμαζευτο..κ δουλευω σχεδον ολη μερα...

ουφ!δεν εχω το κουραγιο να σχολιασω τα νεα σας,αυριο πιστευω να ειμαι πιο ξεκουραστη.φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα, τι κανετε? γτ δεν εχει κινηση το ποστακι μας...? που ειστε ολες?

τα αυγουλακια βαφετε κ ειστε απασχολειμενες...?

ρανια ο βασιλακη βγηκε πολυ ωραια στις φωτο , δεν θελω να ακουω χαζα...

ο καιρος τι χαλια ειναι αυτα.. :( βεβαια σημερα εχει ηλιο αλλα τα προγνωστικα ιδιως στο λιβαδι ειναι βροχες κ καταιγιδες :evil: ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε βρε κοριτσια οεο!!!!!!!!!με εχει παρει η μπαλα με δουλειες με ψαξιμο για σταυρους βαπτιστικα και φορεματα γιατι 25 ιουνιο βαφτιζω με τον αντρα μου την κορουλα της ξαδερφης μου.........το θεμα φραουλιτσα..........κατα τ αλλα καλα ειμαστε ετοιμαζομαστε για κοζανη που ειναι τα πεθερικα μου και τα τσαντακια τα σακ βουαγιαζ τα παιχνιδακια κτλ ακομα προσπαθω να τα μαζεψω αλλα δεν πειραζει πεταω την σκουφια μου για καθαρο αερα και εξοχη γενικοτερα.....κουλουρακια εκανα τσουρεκια ομως οχι εφτιαξε χτες η πεθερα μου οποτε μιας και θα ανεβουμε θα φαμε αυτα και αυγουλακια θα βαψω λιγα για το καλο γιατι μεχρι την τεταρτη που θα γυρισουμε θα χαλασουνε.φιλια σε ολες και καλο πασχα .................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε πολλες αναδουλειες επεσαν στο θεματακι μας!

Τα νεα μας

Ο μικρουλης της αδερφης μου δεν ειναι πολυ καλα επαθε ουρολοιμωξη και το γυρισε σε σηψαιμια,ειναι στην εντατικη ο γλυκακης,αλλα μετα απο μια εβδομαδα ευτυχως επεσαν τα επιπεδα και αντιδραει στις αντιβιωσεις.

Στο μεταξυ εμεις φτιαξαμε τσουρεκια,βαψαμε κ αυγα και σημερα περιμενουμε τη νονα.

Τελικα πηρα ενα σουρωτηρι φουξ απο σιλικονη,εβαλα μεσα μαφινοθηκες σιλικονης και εβαλα τα αυγα και τα τσουρεκομαφινακια (Καλλιδης συνταγη),ετσι θα της μεινουν κ τα γκτζετακια για τη κουζινα τςη.

Εχω πλακωθει στις δουλειες,λαμπει το σπιτι.Επαθα εξαρτησ δεν μπορουσα να σταματησω τις δουλειες :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Η μικρη στο μεταξυ τελευταια εχει κρεμαστει απο πανω μου.Οπου πηγαινω απο πισω κ αυτη. Κουρευτηκα τελικα καρεδακι τα εκοψα.Πωπω ξελαφρωσε το κεφαλι μου!!

Ρανια μου καλη ξεκουραση αυτες τις ημερες.

Μαμμυς κι εγω λιγα εβαψα.Πηρα 20,εσπασαν τα 7 και εδωσα αρκετα κ στη νονα.Εμ τι να τα κανουμε τοσα αυγα 2 ατομα.Αφου καθε που εβλεπα ενα σπασμενο,χαιρομουνα :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑ !!!! εμεις ξυπνησαμε, πινουμε καφεδακι, φορτωνουμε το αυτοκινητακι κ την κανουμε για Αγρινιο !!! ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ! κ με το καλό να μαζευτουμε :x

εμεις μαλλον γυρναμε της Ζωοδοχου Πηγής :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας!χρονια πολλα κ καλη ανασταση να εχουμε!

εγω τελειωσα τη δουλεια χτες.πεθανα απτην κουραση.ημουν ολη μερα.κριση κατα τα αλλα..να ειμαστε καλα κ του χρονου να εχουμε τοση δουλεια!

τωρα γυρισαμε απτην αποκαθηλωση.ο τζουτζουκος εχει χορτασει εκκλησια.μια με τη γιαγια,μια με εμενα..το βραδυ θα παμε παλι στονω επιταφιο(αν δεν βρεχει).το πρωι πηγαμε που τον στολιζαν κ μετα σε μια κηδεια :( .πεθανε ενας γειτονας 72 ετων.ηταν ακριβως απεναντι μας κ τον χαιρετουσαμε καθε πρωι που ανοιγαμε την μπαλκονοπορτα..

ρε κοριτσια,να σας ρωτησω..αν κ ξερω την απαντηση.οι νονοι-ες σας πως ειναι απεναντι στα παιδια σας?εχω τα νευρα μου!δεν ηρθε στα γενεθλια του,εννοειται πως δεν του πηρε δωρο(που χεστηκα) κ την αλλη μερα πηγε ο αντρας μου απτο μαγαζι του να του δωσει τις φωτο απτη βαφτιση κ του εδωσε μια λαμπαδα του κωλου :oops: ,λες κ ειναι 50 χρονων το παιδι κ ενα σετ ρουχαλακια που τα ειχε παρει απο αθηνα η κοπελα του.ουτε παπουτσια,ουτε αυγα,ουτε τσουρεκι,ουτε ενα σοκολατενιο αυγο..κ το χειροτερο απο ολα,τα εστειλε με τον αντρα μου!δεν εμφανιστηκε καν...κ σκεφτομαι..γιατι το βαφτισες ρε φιλε αφου δεν θες να εχεις επαφη?τον ειχα ρωτησει πολλες φορες,επειδη τον ξερω τι ειναι.μηπως να μη τον βαφτισεις εσυ?αυτος επεμενε,κοντεψαμε να τσακωθουμε κ λεω,λαθος θα κανω,θα ερχεται να τον βλεπει..τα εχω παρει πολυ ασχημα.σκεφτομαι αυριο να τον παρω τηλ κ να του πω ευχαριστω για τα δωρα αλλα αλλη φορα αν δεν ερθει να τα φερει ο ιδιος,να μη στειλει καθολου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κοριτσουδάκια και καλή Ανάσταση!!! Κάθε καλό στις οικογένειές σας!!!

Ράνια μου, πιστεύω ότι δεν πρέπει να κάνεις κάτι "εν βρασμώ"... απλώς όποτε το φέρει η καλή ευκαιρία, να εξηγήσεις με πολύ όμορφο τρόπο ότι θα ήθελες να το βλέπει το παιδάκι, γιατί αυτό στην τελική έχει σημασία! η συμπεριφορά του πάντως δεν είναι και ό,τι καλύτερο, έχεις δίκιο!

ευτυχώς εμάς νονός+νονά είναι απίστευτα καλοί άνθρωποι, ίσως καλύτεροι και απο άτομα που γνωρίζουμε χρόνια εγώ και ο άντρας μου. μετράμε φιλία μόνο 5 χρόνων, αλλά τα παιδιά είναι μάλαμα κ τον λατρεύουν τον Γιώργο μας. όλα είναι θέμα ανθρώπου τελικά... προσπάθησε να του το πεις κ ελπίζω να καταλάβει.

κατα τα άλλα, πήγαμε στην εκκλησία μας, ο Γιώργος κύριος! βεβαια, βολτούλες δεν πολυκάνουμε γιατί ο καιρός μας τα χάλασε. ελπίζω την Κυριακή να είναι καλύτερα.

Να περάσετε καλά κοριτσάκια, κ πάλι καλή Ανάσταση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσοπουλα , τι κανετε?

εμεις πηγαμε επιταφιο , για ενα ποτακι μετα (με την κορη μονο ) κ επιστρεψαμε...

αυριο ετοιμαζοναστε για αναχωρηση αν κ οκαιρος μου την εχει σπασει...

ρανια κ μενα φετος καμια νονα δεν μου εφερε κ ρουχα κ παππουτσια , μαλιστα του κων.νου ουτε αυγο σοκολατενιο ισως να θεωρησε οτι ειναι μικρος κ δεν τρωει ακομη :roll: συγκεκριμενα του εφερε ενα σετακι , μια λαμπαδα στολισμενη κ ενα παιχνιδι της fisher price, τωρα οταν θα παμε σπιτι τους την αλλη βδομαδα να τους δωσουμε το τσουρεκι κ το δωρο δεν ξερω αν θα του δωσουν κατι...

οσο για την κορη της εφεραν ενα φορεμα (πολυ ωραιο) , την παιχνιδολαμπαδα κ ενα σοκ αυγο κ συνηθως οταν πηγαινουμε της δινουν ενα καλαθακι με ενα ατομικο τσουρεκι κ σοκολατακια κ 20€... μονο περσυ της ειχε φερει κ ρουχο κ παπουτσια

βεβαια σαφως κ εχεις χιλια δικαια που σας εδωσε τα δωρα στον "δρομο" κ στα γενεθλια με ποια δικαιολογια δεν ηρθε?

τεσπα καθενας οτι θελει φερνει κ σαφως οταν ο νονος- α εχει ηδη παιδια ειναι πιο τυπικες οι σχεσεις με τα βαφτισιμια... σας καληνυχτω κ καλη ανασταση να εχουμε...

φιλακια πολλα........!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σαςκορίτσια!!ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!Να περασετε όμορφα με τις οικογενειες σας!!Κ μεις πήγαμε εκκλησια,ενταξει δεν γκρινιαζε αλλά συνέχεια μιλούσε,έλεγε τα δικά του,πειραζε τος μπροστινούς,γενικά εχει ζωηρέψει..τι με περιμένει χριστούλη? :shock:

Για τους νονούς που λετε..εμάς η νονά μας έφερε την λαμπάδα κ ενα μικρό δωράκι από ζαρα και είμαι ευχαριστημένη,γατί ερχεται συνεχεια κ τον βλέπει κ αυτό ειναι που μετράει.Άλλωστε είναι κ αυτη μια άνεργη κοπέλα που μπορεί να μην εχει υποχρεωσεις αλλά οσο ναναι ζοριζεται,άσε που ήταν κοντα κ τα γενέθλια.Πλεον νομιζω ότι τα παπουτσακια που παιρναν οι νονοι για Πάσχα θεωρείται υπερβολή γτ θελουν στο σύνολο με λαμπαδα κλπ μια 80άρα το λιγοτερο.Πάνω από ολα να έχουν μια πολύ καλη σχέση με τα παιδιά μας και επικοινωνία,εγώ δεν ήμουν πολυ τυχερη από νονο αλλά ελπιζω ο μικρός να ειναι.Αλλα ξερετε κ μεις πρέπει να ειμαστε πιο χαλαρές γτ εχω ακούσει κάτι τρελα,μια φιλη μου που ειναι νονά κ μάλιστα πολύυυυ τυπική με δωρα κλπ,της είπε η μάνα του παιδιού(5χρονων) οτι θέλει να είναι κ αυτή για να διαλέξει τα παπουτσακια,κ φυσικα πήρε των 65 ευρώ,χωρια λαμπαδες κλπδηλαδή δε νιώθουν??????Οπότε αποψη να μάθουμε στα παιδια μας να λένε ευχαριστω όταν φερνουν δώρο οι νονοί κ τελος,τους αρέσει δεν τους αρέσει το δώρο..να μην εχουν απαιτησεις.ΑΛΛΑ ράνια αυτο που πρεπει με τροπο αρχικα να συζητήσεις με τον νονο ειναι τι σκοπό εχει θα τον βλέπει μια φορά τον χρονο??Οχι γτ μεγαλώνοντας το παιδάκι θα ρωταει που είναι ο νονός οεοοοοο??? :evil: να ξέρεις κ συ τι να του πεις.. φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!καναμε τα τελευταια ψωνια μας,σκουπισμα,πλυντηριο κ τα σχετικα στο σπιτι κ τωρα χαλαρωση κ ανοιγω την ορεξη μου για τη μαγειριτσα το βραδυ!!τη δευτερα θα μαζευτουμε να ψησουμε ενα κοκορετσακι κ ενα κοντοσουβλι μεταξυ μας..

οσο για το νονο,εννοειται πως χεστηκα για τα παπουτσια η τα ρουχα.εχω μαζεψει μεχρι κ για του χρονου το καλοκαιρι ρουχα.αυτο που θα ηθελα να του φερει κανα παιχνιδακι,μια μπαλα με 50 λεπτα απτο τζαμπο.ας μην παρει ρουχα,το παιδι δεν καταλαβαινει απο ρουχα.κ το κυριοτερο,να τα φερει ο ιδιος.δεν μου εκανε κοπος η εξοδα να του παρω μια λαμπαδα,δεν ζηταμε αυτο απο τους νονους.εμενα αυτο που μου τη δινει ειναι πως επεμενε απο οταν ημουν εγκυος να τον βαφτισει αυτος κ δεν μας αφησε να τον βαφτισει μια κολλητη μου που ηθελε κ ερχεται συνεχεια σπιτι κ το παιζει το παιδι κ ασχολειται...

τελοσπαντων,τωρα οτι εγινε εγινε,αυτο το νονο εχουμε...

κοριτσια,καλη ανασταση να εχουμε με υγεια κ αγαπη με τις οικογενειες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσακια μου τι κανετε? Χρόνια Πολλά κ Χριστός Ανεστη!!!!

Χάθηκα μια με το δοντι, μια με τις δουλειες κ το πασχαλινο τρεξιμο κ τωρα που χαλαρωσα ειπα να σας γραψω...Φετος δεν ειχα καθόλου διαθεση...περασα βαρετα κ εφαγα κ κατι συγχυσεις με ανθρωπους που μου την σπανε οποτε τους συνανταω...τεσπα περασε κι αυτο.

το ζουζουνι μου κανει προσπαθειες να περπατησει αλλά βιαζεται κ πέφτει.

συμφωνω με το βατραχακι να μην εχουμε απαιτησεις τρελες για υλικα αγαθα απο νονους διοτι το ποσο τα αγαπανε εχει σημασια κ αυτο δεν αποδεικνυεται με τα δωρα. εμας μας πηρανε ωραιοτατα παπουτσακια λαμπαδα,τσουρεκι αυγα...ε τι αλλο πια, μας πηρανε κ τελειο ποδηλατακι στα γενεθλια που ηταν κοντα...φτανει

αυτα σας φιλώ

υγ.χριστινακι ευχομαι ολα να πανε καλα με την σιστερ σου.

ρανια να χαιρεσαι τον υιο.

post-13527-13873939170778_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστος ανεστη, και του χρονου να μαστε καλα να χαιρομαστε τα παιδακια μας!! πως περασατε?? εμεις ησυχα, πασχα καναμε στην πεθερα μου με συγγενεις του αντρα μου και ηταν καλα. απο πεμπτη δε δουλευε και ο μπαμπας και η αληθεια ειναι οτι χορτασαμε τσαρκες!! απο τη μεγ. τεταρτη περπαταμε και κανονικα πλεον!! :D:D

το μικρακι μου ακομα δεν το νιωθω ομως... :?:?:? περιμενω πως και πως 7 μαιου να κανουμε το β επιπεδου να ηρεμησω... :?:? ευχομαι μονο να περναει καλα εκει μεσα... :|:|

κι εμεις απο τους νονους μας δεν εχουμε κανενα παραπονο, ουτε απο ενδιαφερον ουτε απο υλικα. βεβαια και η επιλογη δεν ηταν τυχαια. ειναι φιλοι μας εδω και πολλα χρονια, ειδικα η νονα που μας παντρεψε κι ολας, μεγαλωσαμε απο μωρα μαζι!το παιδι το βλεπουν και οι 2 τους τουλαχιστον 2 φορες τη βδομαδα και αυτο ειναι το βασικοτερο ολων. αλλα και απο υλικα να το δουμε, δεν εχω κανενα παραπονο και μαλιστα ξερω οτι κανεις απο τους 2 δεν ειναι ανετα οικονομικα. να ναι καλα τα παιδια.

αλλα και το παιδι μου οποτε τους βλεπει τους κανει απιστευτα χαδια και ναζια και ετσι τους ευχαριστει...

στο μεταξυ καθε μερα μας κανει και κατι καινουριο... τρελα ειναι απο εδω και περα νομιζω... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα!!υγεια κ ευτυχια να εχουμε με τα παιδακια μας!

εμεις περασαμε ησυχα,οικογενειακα,με βολτουλες!ειχε ερθει κ ο αδερφος μου μια εβδομαδα κ ο μικρος εγινε ξεφτερι!ασχολειται παααρα πολυ μαζι του κ ειδα απιστευτη διαφορα μεσα σε μια εβδομαδα.αρχιζει κ μιμειται φωνες (ψιλη,πιο μπασα),παλευει κ μιλαει..οτι του πουμε θα το επαναλαβει με τα δικα του βεβαια..χορευει σαν τρελο,εγινε πιο κοινωνικος..αλλο παιδακι!σημερα βεβαια εφυγε ο αδερφος μου κ μολις τον ειδε ο μικρος με τη βαλιτσα εβαλε κατι κλαματα..αφου ξαναγυρισε ο αδερφος μου κ εφυγε οταν κοιμηθηκε ο μικρος!

χτες ειχαμε κ ενα σκηνικο με τη συνυφαδα μου..ψησαμε ενα κοκορετσι κ ενα κοντοσουβλι κ πηρε το μικρο κ του εδωσε (ενω ξερει πως δεν θελω να τρωει αλατι κ ζαχαρη).μετα δεν ετρωγε το φαγητο του.ε βεβαια λεει,φαι ειναι αυτο?νεροβραστο κ αναλατο?(μπιφτεκακι με πατατες στο φουρνο)δωστου λιγο κοκορετσι να φαει!μετα που ειχα την τουρτα μπροστα μου,αρχισε να λεει,δωσε του μικρου να φαει γλυκο..οχι ελεγα,δεν θελω ακομα,εχει χρονια μπροστα του να φαει οτι θελει.οσο μπορω να το αποφυγω..αν ειναι δυνατον,φωναζε,δεν δινει του παιδιου να φαει!μου ηρθε να την πλακωσω!το ξερω πως ειμαι υπερβολικη,αλλα αφου ΔΕΝ θελω να δωσω γλυκο,δεν μπορει να το σεβαστει?πηγα ποτε στα παιδια της να τους χωσω ενα τσιγαρο η ποτο στα μουτρα?αφου θα πιουν κ θα καπνισουν(ισως) καποια στιγμη,γιατι να μην το κανουν απο τωρα?ουφ,τα ξαναπηρα που το θυμηθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ... ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ....

βλεπω ολοι καλοπερασατε κ εξαφανιστηκατε.. :D

κ μεις τα περασαμε πολυ ωραια, ο καιρος ευτυχως δεν εβρεξε καθολου, μια ηλιο μια συννεφια βεβαια αλλα ολα οκ ;) , τα παιδακια μου ευτυχως ηταν βολικα ...οσο βολικα μπορεις να τα πεις...

βγηκαμε ξενυχτισαμ , φαγαμε του σκασμου... κτλ

ρανια μου εγω σε καταλαβαινω , αυτην η εμμονη να φανε τα μωρα τουρτα δεν μπορω να την καταλαβω.... και τι λογος τους πεφτει για το τι θα φαει το παιδι..

Κοριτσια εχω προβλημα , ο υιος μου το μονο που τρωει χωρις να ναι αλεσμενο ειναι η μπανανα... :(

το φαγητο σε καμια περιπτωση κ δεν φτανει αυτο θελει για φαγητο μονο οτι εχει σαν βαση την πατατα.. με τπτ δεν θελει να φαει πχ ρυζι... τι θα τον κανω? εσεις αλεθεται ακομη? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xρονια Πολλα. Κ εμεις γυρισαμε και περασαμε πολυ ωραια.

Και εγω απο τις νονες δεν εχω παραπονο.Η μια ειναι η αδερφη μου (μεσα στο ζορι της η λεχωνα πηγε κ πηρε παπουτσακια) και η αλλη ειναι μια παιδικη μου φιλη.ΑΠο τα μηδεν μας ειμαστε μαζι κ μενουνμε κ κοντα.Και παροτι σαν ζευγαρια δεν κανουμε πολυ παρεα, παντα ερχεται εστω και για 5' πριν παει σπιτι της να τη δει.Μαε εφερε μια λαμπαδα πολυ ομορφη κ σαγιοναρες Χαβαγιανας...αχαχαχα εχουν πολυ πλακα τα δαχτυλακια της.Ειχαν συννενοηθει με την αδερφη μου και μας τα εκαναν απο μισα τα δωρα.

Κατα τα αλλα η μικρη εχει πολυ μυξα κ βηχα και ολη μερα την εχω με ορους.

Σουφουκακι με το καλο η β-επιπεδου!!!!

Τεση τι εκανες τελικα με το δοντι?

Το βατραχακι εχει δικαιο παντως.Και εγω ξερω οτι ζοριζονται οικονομικα οι νονες και δεν εχω απαιτησεις καθολου οικονομικες, απλα αυτο που λεει η Ρανια "ΘΕΛΩ" να εχουν επαφες και να ενδιαφερονται.

Και εγω περσυ που ημουν λεχωνα παρακαλεσα τη κουμπαρα μου (απο το βαφτιστηρι μου) να παει να της παρει ενα δωρο κ μια λαμπαδα απο μενα.Αν εχεις καλες σχεσεις δεν παρεξηγησε κιολας.

Σας φιλω παω να δω τη μυξιαρα κορη μου.

Χριστιν ατι κανει η αδερφουλα σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο μου ελειψε το παρεακι μας! Χρονια Πολλα Χριστος Ανεστη!

Για εμας το Πασχα φετος ηταν πολυ δυσκολο, αλλα πιστευω πως τελικα μας εφερε ενα θαυμα, αν και ειναι νωρις ακομα, αυτο πιστευω! Οπως σας ελεγα η αδερφη μου ειχε διδυμη κυηση με πολλα θεματα και δυσκολιες και το ενα μωρο μεγαλωνε χωρις αμνιακο υγρο και οι γιατροι μας ειχαν αποκλεισει καθε πιθανοτητα να επιζησει. Προσπαθουσαν να κρατησουν με νυχια και με δοντια την εγκυμοσυνη μεχρι την 32η εβδομαδα και μετα θα επαιρναν το ενα μωρακι και θα "μειωναν" αυτο που θεωρουσαν πως θα γεννηθει ημιθανες. Ανημερα το Πασχα η αδερφη μου εισηχθη εκτακτως στο Μητερα γιατι εσπασαν τα νερα και στον αλλο σακο, ειπαν θα την κρατησουν μια εβδομαδα αλλα τελικα επαθε λοιμωξη και γεννησε εκτακτως Δευτερα του Πασχα. ΔΥΟ ΜΩΡΑ!!!! Αγορακια! 1260 το ενα και 1120 αυτο που δεν ειχε υγρο! Πολυ δυσκολες περιπτωσεις μας λενε οι γιατροι, αλλα προς το παρον ανταποκρινονται ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ στο οξυγονο, η εγκεφαλικη τους λειτουργια ειναι καλη, το μωρο που φοβομασταν δεν εχει καποια ιδιαιτερη δυσπλασια, μονο λιγο στο χερακι και στο ποδαρακι αλλα αυτο φτιαχνει, η λοιμωξη που ειχε περασει απο την αδερφη μου στα μωρα αρχιζει να καλυτερευει (βεβαια το ενα χρειαστηκε μεταγγιση και μπορει να ξαναχρειασετει), γενικα παμε μερα με τη μερα, δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει, αλλα καθε μερα που περναει ειναι μια καλη εξελιξη! Εχω προσευχηθει οσο ποτε στη ζωη μου και περιμενω καθε πρωι και απογευμα να μαθω τα νεα. Και σκεφτομαι πως ισως ο Θεος ηθελε να μας προλαβει, να μην κανουν μειωση οι γιατροι και παει αδικοχαμενο ενα υγιες μωρο. Δεν θελω να λεω τιποτα, γιατι οι γιατροι ακομα και τωρα λενε οτι θα εχουμε να κανουμε με θαυμα αν ολα πανε καλα! Αλλα γιατι να μην πιστεψω σε ενα θαυμα;;; Προσευχηθειτε κι εσεις μαζι μας, ολα να πανε καλα!

Χαιρομαι που ολες περασατε καλα! Τα ζουζουνια μας οσο μεγαλωνουν γινονται απολαυση!

Ρανια μου εχεις απολυτο δικιο, τι να τα κανεις τα δωρα, ο νονος ειναι πνευματικος γονιος πρεπει να ειναι κοντα στο παιδακι παντα!

Σοφουκι θα το νιωσεις το μωρο μην αγχωνεσαι! Με το καλο η β' επιπεδου!

Γιουλακι το Εβελινακι εχει κολλησει με τη μανουλα; Πιστευω πως απο τη μια σε κουραζει αυτο απο την αλλη το χαιρεσαι! Τι εγινε με το ανηψακι σου, στεναχωρεθηκα, ακου σηψαιμια, τωρα ειναι καλα;;;;

Τεση το δοντακι πως παει;

Μαμυσ εσεις πως περασατε Κοζανη;

Ντεμακι τι κανετε;

Καλε Κωνσταντινε εγω δεν ειχα καταλαβει οτι εχεις δυο παιδια η χαζη!!!

Σας φιλω ολες μια μια ξεχωριστα, συγνωμη αν ξεχασα τιποτα, αλλα εχω τη συγκινηση μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κοριτσάκια, Χριστός ανέστη!

Χριστινάκι, συγκινήθηκα, με πήραν τα ζουμιά κανονικά.... Εύχομαι απο καρδιάς να πάνε όοοοολα καλά για τα 2 ζουζουνάκια κ ναι, γιατί να μη γίνει ένα θαύμα? Ο Χριστούλης προστάτεψε μάλλον και το άλλο αγοράκι σας! ό,τι καλύτερο για τα ψυχουλινάκια! Να μας ενημερώνεις!

χαίρομαι που περάσατε πολύ όμορφα με τα μικράκια σας. Ράνια, πολύ ενοχλητική η συνυφάδα κ γενικώς απαράδεκτο να "φυτρώνουν κάποιοι εκεί που δεν τους σπέρνουν"! κάνε αυτό που θεωρείς εσύ σωστό για το παιδί σου κ τέλος!

Κωνσταντίνε είμαστε απο τους τελευταίους των μοϊκανών που αλέθουμε κανονικότατα. δεν τρώμε ούτε την μπανάνα όπως εσείς. απόρροια της αργοπορίας των δοντιών είναι η συνήθεια να τρώμε το φαγάκι "νιανιατώδες", αλλιώς το φτύνουμε :| άι να δούμε πότε θα μασήσουμε....

γιουλάκι πολύ ωραίες οι φωτο σας απο το Πάσχα, περαστικάκια κιόλας!

εμείς περάσαμε φίνα, σουβλίσαμε, κλασικά ετοιμάσαμε τα πάντα κ φαγώθηκαν ελάχιστα! ο Γιώργος ξεσάλωσε με τις βόλτες :D

εκτός των άλλων, είμαι ευτυχισμένη γιατί σε 15 μέρες έχασα 3,5 κιλά κ σημειωτέον ότι ήταν και Πάσχα! καλά πάμε!

φιλιά σε όλες!!! καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...