Μετάβαση σε περιεχόμενο

1α ΓΕΝΕΘΛΙΑ,ΠΡΩΤΑ ΒΗΜΑΤΑ Κ ΝΟΣΤΙΜΕΣ ΤΟΥΡΤΕΣ!


Recommended Posts

Καλημέρα!!!Μα να μην προλαβαίνω να γράψω..παρόλαυτα σας διαβαζα!

Καταρχήν ράνια μου πολύ χαίρομαι που τα "κορίτσια" μου είναι σε καλά χέρια!! :D Μου έφυγε ένα βάρος!!χεχε!

μαρακι ελπίζω σημερα να είναι μια καλή μερα!!Μήπως έχει κανένα αναδρομο?,εσυ τα ξέρεις αυτά.. ;)

Αχ χριστινάκι κ demie μου η θετική μας ενεργεια δυστυχως δεν ήταν αρκετή για την φίλη μου,χοριακη αρνητική.Αυτά είναι τα δυσκολα,τι νατης πω τώρα ρε γμτ,ακόμα δεν έχουμε βρεθει αλλά φανταζομαι θα είναι φαρμακομένη :( που είσαι ρε γιουλάκι να με βοηθήσεις!!!

α γιουλάκι να σου ζήσει ο ανηψιός!καλότυχοςνα ειναι!

Εμείς χτες ολα υπεροχα,πήγαμε κούνιες,τσουλίθρα κτλ,ωραια μερα λέω,τη νύχτα στον υπνο του έβηχε :shock: την πατήσαμε??όταν ξυπνήσει θα του κανω χαμομήλι..αχ δε θα ήθελα..... :sick:

φιλιά σε όλες..σοφουκι εσυ δωσε κ στην κοιλίτσα!! \:D/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 855
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερούλες, αν κ λίιιιιιγο μεσημεριανές, δεν πειράζει :)

froggaki κρίμα για τη φίλη, όμως προσπάθησε να την εμψυχώσεις λέγοντας πως η επόμενη προσπάθεια θα είναι η τυχερή και πως θα έρθει το μωράκι, ακόμη κ αν λιγακι αργεί. το πιστεύω αυτό, αφού χτες κ σήμερα έμαθα διαδοχικά 2 εγκυμοσύνες για δύο πολύ καλές φίλες, που η αλήθεια είναι ότι περίμεναν αρκετούτσικα κ πέρασαν αγωνίες κ στενοχώριες... θα έρθει λοιπόν και για τη φιλενάδα σου αυτή η μαγική στιγμή, με μία συμβουλή όμως για έναν καλό γιατρό, γιατί τελικά αυτή είναι η αρχή του παντός!

Μαράκι, δύσκολη χτεσινή μέρα? σήμερα ελπίζω να είναι πολύ πολύ καλύτερη!

σοφούκι σκέψου όμως το εξής: όταν εμείς θα είμαστε με κοιλούμπες, εσύ θα κάνεις τάνι τάνι μέχρι να πετάνε, με αεροπλανικά κ τέτοια πικάντικα, που εμάς θα είναι στη σφαίρα της φαντασίας :lol:

με το καλό να ακούσεις κ να δεις το νινάκιον! να δείτε ξανά κ το φύλο, αν κ τι σημασία έχει, ωστόσο θυμαμαι την περίπτωση μιας κοπελας απο το μαμμυ που ενώ είχε πουλάκι, τελικά το πουλάκι ήταν λώρος και ο μάγκας πριγκίπισσα!!!

σας χαιρετώ και σας φιλώ, πάω να τελειώσω το μοσχαράκι μου κ να φυγω συντόμως δουλίτσα. :geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι υπομονη, ελπιζω η σημερινη μερα να ειναι καλυτερη απο ολες τις αποψεις.

Σοφουκι εμεις καναμε τανι στην εγκυμοσυνη, αλλα βρε παιδι μου μεσα στο αγχος, δεν ειναι το ιδιο, ακου την ντεμι και παρηγορησου! Ξερει τι λεει...Με το καλο να ακουσεις το μπεμπε!

Ντεμακι εχω ακουσει κι εγω τετοιες περιπτωσεις, εμας μαλιστα μια φορα ειχε τυλιξει με τα χερακια του το πουλακι του και δε φαινοταν κι ενω παντα μας ελεγαν αγορι μας λεει να ζησει η μπεμπα, κοκαλο εμεις, τελικα με λιγη προσοχη και κουνημα του υπερηχου ελυθη το μυστηριο...

Φρογκι λυπαμαι πολυ πραγματικα για τη φιλη σου. Δεν μπορεις να πεις και πολλα, μονο να εισαι κοντα της και να την εμψυχωνεις, να της πεις να μην το βαλει κατω, καποια στιγμη ο Θεος θα της το στειλει το αγγελουδι της

Εγω σημερα ειμαι πολυ νταουν...στεναχωρηθηκα για την αδερφουλα μου.

Σε αλλο ποστ εχω γραψει για τα προβληματα που αντιμετωπιζει στην εγκυμοσυνη της, εχει πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη, επιασε με 2η εξωσωματικη διδυμα, αλλα το ενα εσπασε ο σακος και δεν αναπτυσσεται, με κινδυνο λοιμωξης που θα επηρεασει και το αλλο. Ως τωρα το παλευουμε με νυχια και με δοντια να σωσουμε το αλλο παιδακι, να φτασει δηλαδη μεχρι την 32η τουλαχιστον εβδομαδα, με πολλα προβληματα ομως. Μεχρι χτες καλα πηγαιναμε, αλλα χτες το βραδυ μπηκε στο Μητερα με αιμορραγια, δεν ξερουν απο τι, αποκολληση δεν φαινεται να υπαρχει, κανει ομως συσπασεις και την εχουν με ορο για τις συσπασεις και με ενεσεις κορτιζονης να επισπευσουν την αναπτυξη του αναπνευστικου του μωρου σε περιπτωση που προκληθει τοκετος. Το αλλο δεν εχει καμια ελπιδα. Τωρα περιμενουμε, ειναι πολυ σημαντικο να κρατηθει 4 εβδομαδες, ειναι ακομα στην 28η και ειναι υψηλου κινδυνου εγκυμοσυνη. Εχω σκασει πραγματικα, ευχηθειτε ολα να πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια ευχαριστω πολύ για την συμπαραστασή σας ! οντως ηταν μια καπως καλυτερη μερα...πηγα κ γω στους δικους μου απο πανω κ ετσι δεν αφησα περιθωρια να ξεφυγουμε παλι μανα+γιος χιχι....

τελικα διαπιστωσα οτι αυριο εχουμε ΠΑΝΣΕΛΗΝΟ ακριβως πανω στο κεφαλι μου (Ζυγος) :evil: γι αυτο ολα αυτα τα στραβα... που ξεκινουν μαλλον απο τη δικη μου ασχημη διαθεση... εμ τι να κανεις...αμα το 70% του ανθρωπου ειναι νερό δεν γινεται το φεγγαρακι κ οι φασεις του να μην μας επιρρεασουν...

τελος παντων... τωρα με επιασε κ τετοια σκατοανακατωσουρα... μα τι θα γινει ; ωρα ειναι καπακια μετα την ιωση με το συναχι να με πιασει κ καμια γαστρεντερίτιδα...αχ αχ...

Χριστινακι ευχομαι να πανε ολα καλα με την αδελφή σου !!!

froggy μου, δωσε δυναμη στην φιλεναδα σου :x να σκεφτομαστε θετικά -οσο μπορουμε :x

κοριτσια μου σε ολες ΦΙΛΑΚΙΑ Κ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ !!!!! :x:x:x:x:x:x:x:x:x

α...και... ρανια ...: ΤΑΝΙ ΤΑΝΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΤΑΝΕΙ :P:P:P:x:x:x:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!εχω ενα πονοκεφαλο...τι στο καλο τις επιασε ολες κ θελουν να φτιαχτουν?λυπηθειτε με κ εμενα!ας μην παραπονιεμαι ομως,δουλεια να υπαρχει κ ας ειναι τοοοσο φουλ!

χριστινακι,πολυ στενοχωρηθηκα με την αδερφουλα σου..ελπιζω ηδη να ειναι καλυτερα τα πραγματα..αντε μωρε,ολα καλα να πανε να γεννηθει εστω κ το ενα μωρακι γερο :YMHUG:

εμεις τελικα ψιλοκαταληξαμε για τα γενεθλια.θα τα κανουμε Μ.Δευτερα,οπως πεφτουν κανονικα,καμια 20αρια ατομα?ουτε κ ξερω..μπορει κ παραπανω.παρηγγειλα κ τουρτα με το μικυ σημερα,θα φτιαξω κανα τυρο-λουκανικοπιτακι,πιτσα,κεφτεδακια κ καμια σπανακοπιτα,κολοκυθοκεφτεδες,πατατες φουρνου για τους νηστευοντες..θα δω τι αλλο θα προλαβω αφου θα δουλευω κιολας..

αυτα...σας αφηνω,παω να ριξω καναν εμετο να συνελθει στομαχι,κεφαλι(τον εχω πολυ προχειρο τον εμετο),μπας κ μου ερθει ορεξη για τανι τανι κ σημερα..15η μερα του κυκλου σημερα,οποτε μην το αφησω καλυτερα.ουφφφ,ποιος εχει ορεξη για τετοια?μαλλον πετανει για σημερα! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι μου τι ωραια που τα λες στην προηγουμενη περιγραφη σου με τον μικρό....οσο για την αδερφουλα σου λυπάμαι παρα πολύ για την ταλαιπωρία της την νιωθω γτ εχω περασει σχεδον τα ιδια... είναι πολύ θετικο οτι ειναι στην 28η εβδομαδα κ αν κ με δυσκολίες στο τελος τα μωρακια σαυτες τις εβδομαδες τα καταφερνουν πολύ καλα κ χωρις κανενα προβλημα μελλοντικά....προσπαθηστε (οσο μπορειτε φυσικά) να την ηρεμειτε... το αγχος ειναι ασχημος παραγοντας γιαυτες τις καταστασεις. αααχχχχ τι μου θύμισες τωρα...τελικα κοριτσια οσο κ να προχωραει η ζωη μας κ οσο κ αν η καθημερινοτητα αλλάζει μερικες πληγες δεν κλεινουν ποτέ...ειδικά σε γιορτες οπως Χριστουγεννα - Πάσχα με πιάνει μια νοσταλγία κ μια μελαγχολια μεσα μου...κ ακομα κ τωρα ευχομαι τα πραγματα να ηταν αλλιώς....

σας νταουνιασα τωρα...σορι ας μιλησουμε για τπτ ευχαριστα...λοιπόοοοονννν

πονάααααωωωωωω....ναι συνεχιζω να ποναω διότι εκανα ενα αποστημα ναααα μετα συγχωρησεως κ πρηστηκε όοοολη η αριστερη πλευρα μου...σαν κουασιμοδος εγινα.η γιατρος μου χαλαρηηηη ,δεν τρεχει τπτ περιμενει την Μ.Τριτη να την κοπανησει κ εγω εδω στον πονο μου...θα την απατησω μου φαινεται :lol::lol: περιττο να πω το τι χαπια εχω κατεβασει αυτρς τιις μερες :?:?

αυτα κοριτσια μου....σας φιλώ ολες...απο δεξια ομως γτ απτην αλλη ποναααααωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γυρισαμε!!!!

Διαβασα τα νεα σας αλλα πρωτα απο ολα θελω να ευχηθω για την αδερφη σου Χριστινα να πανε ολα καλα. παρομοια περιπτωση ειχε εδω μεσα και η Ζαχαρενια η οποια κραταει τον μικρουλη της τωρα αγκαλια.Γεννησε πολυ νωριτερα απο διδυμη κυηση, τον μικρο τον κρατουσαν με νυχια κ με δοντια.Αν την πετυχεις σε καποιο ποστ θα μπορεσει να σε βοηθησει , ειναι φοβερη κοπελα.

Λοιπον Τεση να πας ΑΜΕΣΑ το αποστημα μπορει να σου κανει ζημια μεχρι κ στη καρδια.Εγω το αφηνα κ κατεληξα σε αφαιρεση οστου απο τα επανω μπροστινα δοντια.

ειμαι με 11 πορσελανες, ολα τα υπολοιπα με σφραγισματα και γενικα με τα δοντια μου τρεχω απο 15 χρονων κ δεν φτανω.Εχω κανει τα παντα και ξερω πλεον οτι δεν ειναι να καθυστερεις.

Οι υπολοιπες βλεπω γκρινιτσες και το μυαλο στο τανι ε? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Παω να αδειασω καμια βαλιτσα κ να συμμαζεψω το χαμο που γινεται!!!!

ΑΑΑΑ ξεχασα να σας πω ο ανηψιος κουκλος.Πολυ μικρουλι βεβαια, ευτυχως τον προλαβα χθες βγηκε απο την εντατικη (πρωορακι) κ ηθελα να τον φαω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες! πως ειστε?? χριστινακι μεσα απο την καρδια μου ευχομαι ολα να σας πανε καλα και με ενα γερο μωρο στην αγκαλια της αδερφουλας σου! δεν ειμαι και πολυ καλη σ αυτα... :?:?

εμεις χτες πηγαμε γιατρουλη, ο μπεμπακος μας ειναι κινητικοτατος, λεπτο δεν ησυχαζει!! 20 λεπτα υπερηχο καναμε για να δουμε τα βασικα! :shock: μεγαλωνει οπως πρεπει και ειναι 170 γρ. αντρακι!! :D:D

δεν ξερω γιατι, αλλα σε αυτη την εγκυμοσυνη δεν κρατιεμαι να γεννησω!! ανυπομονω τρελα να τον παρω αγκαλιτσα, ανυπομονω τρελα να δω το μουτρακι του νικολα οταν τον αντικρυσει πρωτη φορα!! :D:D:D

κατα τα αλλα, ευτυχως ακομα δεν εχω παρει ουτε ενα κιλο και πολυ χαιρομαι, αν και με ολοκληρο καλοκαιρι μπροστα μας, δυσκολα τα πραγματα... :?:? επισης ακομα φοραω τα κανονικα μου ρουχαλακια, μονο ενα κολανακι εχω παρει... αφαντη η κοιλιτσα μου βρε κοριτσια(της εγκυμοσυνης εννοω- η αλλη η παλια μια χαρα στη θεση της φουσκωτη και καμαρωτη βρισκεται... :?:?:D ). βασικο επισης για μενα, ακομα μπορω και κοιμαμαι μπρουμυτα... αχ ποσο θα μου λειψει αυτο παλι σε λιγο καιρο... :(

αυτα τα νεα μας, ο μικρος πολυυυ μυξα ρε κοριτσια!!! 20 μερες σχεδον τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερίζω σύντομα γιατί σήμερα ψιλοπνίγομαι στη δουλειά...

Βασικά Χριστινάκι όλη μου τη θετική ενέργεια στην αδερφούλα! ο Άγιος Ραφαήλ και η Παναγίτσα μας να τη βοηθήσουν, εκείνη και το μωράκι, μακάρι και τα δυο μωράκια! σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ! ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ! ΠΟΛΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Μαρια μου πολλη ανακατωσουρα ακουω! Μηπως ηδη πολλαλασιαζεστε;;; Μακαρι στο ευχομαι! Για ολα τα αλλα φταιει η πανσεληνος, μη δινεις σημασια...

Ρανια μου κι εσυ ανακατωσουρες, μπας και;;;; Λες να εχουμε ευχαριστα;;!!!

Τεση μου καλη κι εσυ περασες τοσα! Αστα να φυγουν απο το μυαλο σου οσο μπορεις, αν και καποιες πληγες μπορει να κλεινουν μα ποτε δεν επουλωνονται τελειως...τα φιλια μου στη ζουζουνα! Τα περαστικα μου για το δοντι και προσεξε το μη σου κανει αλλα προβληματα, αν η ιδια δεν μπορει να πας αλλου.

Γιουλακι μου αντε με το καλο να κρατησεις κι εσυ ενα ακομα μωρακι!Νομιζω την εχω διαβασει την ιστορια της Ζαχαρενιας.

Σοφουκακι μπραβο που ειναι καλα το μπεμπε! Καλε δε χαιρεσαι που δεν μεγαλωσε κι αλλο η κοιλια; Εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ουτε νουμερο δεν αλλαξα, μονο φοραγα πιο φαρδια γραμμη και πηρα 2 τζην εγκυμοσυνης με καταβολεψαν. Ειμαι πολυ μικροσωμη κι ημουν ολοκληρη μια κοιλουμπα!!!Πολυ γελιο!

Περαστικα μωρε για το παιδι! Νομιζω μπερδευτηκες, της Αννουλας1987 ο Δημητρακης ειχε γενεθλια 6/2, αν εννοεις αυτο το μωρο.

Ντεμακι τα φιλια μου!

Αν δεν τα πουμε καλο ΣΚ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alooooooooooooo alooooooooooooooooooo !!

καλησπερα κ αντίο χαχαχαχα τοσο συντομα περασα να πω ενα γεια κ να τρεξω στο κρεβατακι μου :x

Χριστινάκι ουτε στα πιο τρελά μου ονειρα να ημουν ΤΩΡΑ εγκυος κ να χα ΠΗΤ Δεκεμβριανή...αχ αχ :x

αλλα μπα... ισα ισα μου φαινεται οτι θα δω περιοδο !!!!! σημερα σηκωθηκα γεματη σπυρακια (μπλιαχ...) αλλα δεν μπορεί...δεν γινεται να κανω τοσο λαθος ΠΙΑ !!!

τουλαχιστον θα μπορεσω να βρω τις γονιμες μερες μου ... !! χιχι :mrgreen: κ ετσι το ΤΑΝΙ ΤΑΝΙ να πιασει κ τοπο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΤΡΕΧΩ για ξαπλαααα!!! ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!! :x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας!!τι μερα κ η σημερινη...απτο πρωι που σηκωθηκα,πηρα παραμασχαλα το μικρο κ πηγα σε 2 σουπερμαρκετ κ στο τζαμπο να ψωνισω τα των γενεθλιων του.μετα σπιτι,μπανιο,φαι κ τρεχοντας οδοντιατρο,δουλεια..τελειωσα 22:00 κ πηγα στον αδερφο μου που ειχε παει ο αντρας μου με το μικρο.τρωμε κ γυρναμε 23:00,τον βαζουμε για υπνο λιωμα κ πλεναμε μπατζουρια κ μπαλκονια μεχρι τωρα!ουφφφφ!!

τεση,οντως,αλλαξε οδοντιατρο,μην το αφηνεις.κακως σε αφησε τοσες μερες με αποστημα.

χριστινα,αντε,μια χαρα η αδερφη σου,προχωραει καλα.αντε να περασει ο καιρος να γεννησει με το καλο!

γιουλακι,να σας ζησει ο ξαδερφουλης!

σοφουκι,τι καλα ο μπεμπης σας!κ ακομα πιο καλα που δεν εχεις παρει κιλακια!!

μαρια...ασε,πρεπει τανι τανι σημερα(βλεπω πολλα υγρα :oops: ) κ εγω πρεπει να πετανει απτην κουραση!!

ντεμι φιλια!

καληνυχτα κοριτσοπουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρασα για μια καληνύχτα κ πάω για νάνι!!

χριστινάκι εύχομαι να πάνε όλα καλά για την αδερφούλα σου.Άδικό να περνάνε κάποιες γυναίκες τόσο δύσκολεςκαταστάσεις,πραγματικά άδικο.

tesh μου μόνο χαρές να έχεις στη ζωή σου,μετά από όσα πέρασες αξίζεις μόνο τα καλύτερα,το κοριτσάκι σου είναι εδώ για να απαλύνει κάθε πόνο.

ράνια καλό βόλι ρεεεε!χεχε \M/

μαρία..ε..ε..ερχεται η περίοδος..η ώρα για σπόρι πλησιάζει! :-bd

μαριεκεν να χαίρεσαι την κόρη σου!!Στα λέω απο σημερα γιατί αυριο δε ξέρω αν μπω!Να είναι γερό το παιδάκι σου! [smilie=occasion1.gif]

φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως την δεχτηκες μαρια!! :lol::lol: αντε,βουρ στον πατσα τωρα!!!μαριεκεν,χρονια σας πολλλλλλααα!!!να τη χαιρεστε!

εμεις αυριο εχουμε τα δικα μας,εχω ακομα να σκουπισω,να κανω μπανιο κ κουζινα κ λεω να στρωσω τραπεζι να ειναι ετοιμο γιατι ποιος ξερει τι ωρα θα ξεμπλεξω αυριο απτη δουλεια..κατα τις 7-7:30 ειπα να ερθουν..τετοια κουραση αυτες τις μερες,δεν σας λεω τπτ!αλλα χαλαλι του!ειναι το αστερακι μου!να κοιμοταν κ λιγο τωρα να εκανα καμια δουλειτσα...εχουμε κ το μπαμπα μας που φτιαχνει επιδερμιδα καθε μεσημερι! :lol: δεν πειραζει ομως,με αφηνει κ κοιμαμαι το πρωι σ/κ μεχρι τις 10-11!

αυτα..προς το παρον!θα μπω αργοτερα με ηρεμια(ελπιζω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κορτσιουδια...

μαρακι τοση χαρα για την περιοδο πρωτη φορα εχω δει :D , οπως επισης μπορει να εισαι κ το μοναδικο ατομο που θελει να γεννησει δεκεμβριο :roll: ολοοοοι ισχυριζονται οτι ειναι τα πιο αδικημενα στο σχολειο γιατι πηγαινουν πολυ μικρα , εγω δεν ηθελα με τπτ να γεννησω νοεμ - δεκ κ οκτ μην σου πω...

μαρικεν να χαιρεσαι την μαρια σου , γερη κ καλοτυχη να ναι!

γεια σου ρανια σεξουαλα....

χριστινα μου ευχομαι ολα καλα να πανε στην αδερφη σου , ομως δεν ειναι προτιμοτερο να γεννησει εστω κ τωρα απο το να το ρισκαρει ? δεν εχεο πολλες πιθαμοτητες να ζησει στην εβδομαδα που ειναι? για το αλλο τι λενε ? δυσκολα ή απιθανο να επιζησει?

εμεις το ριξαμε στις βολτες σημερα, ειχε κ τελεια μερα... μακαρι να μην χαλασει κ να συνεχιστει ετσι ως το πασχα ;)

φιλακιααααααααααααααααααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις κοιμηθηκε ο μικρος κ σουρτουκευω λιγο στον ιστό χιχιχιχιχι...

πωπωωωω τελικά χιλιες φορες καλυτερα που δεν ειχα περιοδο με τον θηλασμό...ποναει η μεση μου, ποναει η κοιλια μου... νιωθω ΧΑΛΙΑ.... ρε σεις...συνηθως λενε οτι μαλακωνει η περιοδος μετα απο τοκετό...εμενα γιατι εγινε χειροτερη (απο συμπτωματα) ;;;;;;;;; σπανιοτατα πονουσα κ ειχα ενοχλήσεις κατα την περιοδο, τωρα ....;;; ετσι θα ειναι ..;;; αααα για να φευγει παλι (αντικατασταση με εγκυμοσύνη εννοώ χιχι...) :P:P:P:P:P

Κωνσταντίνος τι αδικημένα ;;; εγω (κ συ φανταζομαι αφου εισαι Ζυγος) δεν ειχα κανενα θεμα στο σχολείο παρ ολο που ειμαι γεννημενη μεσα Οκτωβρη... σιγα...

ισα ισα ειναι ολα στολισμενα γιορτινα κ θα κανεις κ τρελα γενεθλια του παιδιου καθε χρονο... μια οπτασία θα ελεγα χαχαχαχα :D (παντα αναποδη ειμαι, σε πολλα θεματα... :lol: )

ΜΑΡΙΚΕΝ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΣΟΥ !!!! ΓΕΡΗ Κ ΔΥΝΑΤΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ! :x

Ρανια με το καλο κ τα δικά σας γενεθλια αυριο !! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μαρακι μου ξεχνας κατι πολυ σημαντικο : οταν πηγαιναμε εμεις σχολειο "αδικημενα" ηταν τα παιδια που γεννηθηκαν φεβρ/ μαρτιο γιατι κερδιζαν χρονια κ ηταν τα πιο μικρα... αρα κ εγω κ εσυ ειμασταν στην μεση περιπου ηλικιακα... βεβαια ο αντρας μου φεβρ ειναι κ ηταν πολυ καλος μαθητης αλλα σιγουρα δεν υπαρχουν κανονες σε αυτα τα θεματα...

σημερα γτ δεν εχει καθολου κινηση που ειστε οοοοολες?

καληνυχτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσόπουλα και χρόνια πολλά για την ( χτεσινή :) ) μέρα! περάσαμε πολύ όμορφα, ο Γιώργος όλο βόλταρε! όμως ρε κορίτσια, χάλασε απο αργά απόγευμα ο καιρός :?

Όλε Μαράκι, όλε όλε! καλώς την την περίοδο! εγώ ήμουν το αντίθετο. όταν μου ήρθε στις 40 μέρες αν θυμαμαι καλά απο τη γέννα, ήταν πολύυυυυυ ήπια κ λέω "τέλεια!", "αυτό ήταν, ξεμπέρδεψα με τα παλιοσυμπτώματα και την έντονη ροή!". του κάκου όμως, γιατί τους επόμενους 2-3 μήνες μου άλλαξε τα πετρελαιοφάναρα! δεν μπορούσα ούτε βρακί να κατεβάσω απο το αίμα... βεβαια, οφείλω να ομολογήσω ότι δεν ποναω πια, εγώ που δάγκωνα κουβέρτες, σεντόνια, χέρια, ό,τι έβρισκα απο τον πόνο :cry: τώρα η ροή είναι έντονη, υπάρχουν ακραίες ώρες ή μέρα, αλλά κάνω υπομονή. τζούφιος ο μύθος περί βελτίωσης...

με τη δίαιτά μου πάω καλά, έχασα τα πρώτα 2 κιλάκια με ευκολία κ απο αύριο ξεκινά η 2η εβδομάδα και νηστίσιμη.

Χριστινάκι πώς πάει η αδερφούλα? ολα εύχομαι καλά!

Μαρικέν μου να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!!

Ράνια μου καλές ετοιμασίες για τον μικρό Βασιλάκη!

φιλιά σε όλες κ καλή Μεγαλοβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

μαρικεν να χαιρεσαι την κορη σου κι εσυ ρανια το μικρο βασιλη!! να περασετε τελεια σημερα!!

εμεις ολα καλα, μεγ.δευτερα σημερα και ειπαμε να νηστεψουμε ολη τη βδομαδα. το μονο που θα μου λειψει ειναι το γαλα! πινω 1-2 λιτρα τη μερα!! :shock::shock::D:D

κατα τα αλλα ολα καλα, ρε κοριτσια ποτε θα νιωσω το μωροοοοο??? :?:? πιστευα οτι επειδη ειναι το δευτερο, θα το ενιωθα πιο γρηγορα... τονικολα τον ειχα νιωσει νομιζω λιγο πριν το β επιπεδου, τωρα???

τελος παντων... μαρακι καλως τα δεχτηκες βρε!! η αληθεια κι εγω πρωτη φορα βλεπω τετοια χαρα για την περιοδο!! χαχαχα!! τελικα ο σκοπος αγιαζει τα μεσα!! ;);)

εγω πριν γεννησω πονουσα πολυ στην περιοδο, ειδικα την πρωτη μερα. απο τοτε που γεννησα, μου σταματησε τελειως ο πονος και αυξηθηκε λιγο η ροη. μια χαρα δλδ... φοβαμαι πολυ μηπως μετα τη δευτερη γεννα, ξαναγυρισουν οι πονοι... :?:?

τα ξαναλεμε αργοτερα... καλημερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσάρες καλημέρα!!!! Τι μου κάνετε?

Ράνια μου να χαίρεσαι το ζουζούνι σου!!!!!!!

Σας ευχαριστώ όλες για τις όμορφες ευχές σας!!!!! Περάσαμε καταπληκτικά, αν εξαιρέσεις ότι απ' την ώρα που γυρίσαμε σπίτι έχει πυρετό το μωρό μου!!!!! Μέχρι 39 έφτασε, πήρα τη γιατρό και μου είπε μόνο αντιπυρετικό να της δίνω και αύριο που έχουμε ραντεβού θα δούμε τι γίνεται... εγώ πιστεύω ότι είναι δόντι γιατί και την προηγούμενη φορά που έκανε πυρετό μετά από λίγες μέρες πέταξε δοντάκι!!!! Είναι όμως το ζουζούνι μου σαν το μαραμένο λουλουδάκι.... Anyway, πιστεύω ότι θα περάσει!!!!

Διαβάζω παραπάνω και λέτε για την περίοδο σας... Εγώ κορίτσια πριν μείνω έγκυος ΥΠΕΦΕΡΑ μέχρι και στο νοσοκομείο πήγαινα για παυσίπονα!!!! Από τότε που γέννησα, απλά βλέπω το αίμα και από κει καταλαβαίνω ότι αδιαθέτησα!!! Ευτυχώς δηλαδή γιατί δεν το άντεχα άλλο!!!!!

Αυτά τα ολίγα κι από μένα!!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια κ μαριεκεν ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να χαιρεστε τα ζουζουνια ασς.Μπηκα γρηγορα κ βγαινω γιατι κρεμεται απο πανω μου κ δεν μπορω να πληκτρολογησω!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια να χαίρεσαι τον Βασίλη σου κ επισήμως! συγκίνηση, ε? να περάσετε καλά!!!

τι καταιγίδα ήταν αυτή ρε κορίτσια? τα είδα όλα για να επιστρέψω απο δουλειά :shock: ωραίος καιρός.... :(

φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...