Μετάβαση σε περιεχόμενο

1α ΓΕΝΕΘΛΙΑ,ΠΡΩΤΑ ΒΗΜΑΤΑ Κ ΝΟΣΤΙΜΕΣ ΤΟΥΡΤΕΣ!


Recommended Posts

ουφ!!εκατσα!!

καταρχην σπιρτουλι να χαιρεστε το Μαρινο σας!!!να τον δειτε οπως επιθυμειτε!

χριστινα,αυτο με την ωρα το εχω ακουσει κ εγω απο παιδιατρο,οτι κατα τις 10 εκκρινεται αυτη ηορμονη..νομιζω πως ειναι λιγο μ..ιες ομως ολα αυτα!

γιουλακι κ εγω 41,οποτε καταλαβαινω...

εμεις για πασχα εδω,ουτε κ ξερω αν θα κανω τα γενεθλια ανημερα το πάσχα..βαριεμαι να κανω το οτιδηποτε!κ οσο σκεφτομαι τι δουλεια που θα εχω εκεινες τις μερες...αχχχχ!!αλλα θελω να κανω κατι καλο για το αγορακι μου.βεβαια με το πενθος κ τα σχετικα δεν ξερω για το αν θελει ο αντρας μου να κανουμε κατι "καλο"!

σημερα πηγα το μικρο σε ενα κτημα που εχουν οι δικοι μου με κοτες,αρνακια..τρελαθηκε!κυνηγουσε τις κοτες κ ελεγε μπεεε στα αρνακια!μολις γυρισαμε επιασα ενα ξεσκονοπανο κ ξεσκονιζα κ ηρθε διπλα μου με μια πετσετουλα τουκ ξεσκονιζε το τραπεζι του σαλονιου!μετα τον πηγα κ στα τζαμια αλλα τζιφος γμτ.. :lol::lol:

γενικα εχει ζωηρεψει παααρα πολυ.πειραζει τα παντα,τωρα εχει βρει παιχνιδι με το που θα βρει το μπανιο ανοιχτο θα παει κ θα ριξει μεσα στη μπανιερα οτι παιχνιδι βρει.πριν εριξε το μπιμπερο του μεσα στη λεκανη!συν οτι εχουμε ξενυχτι τα βραδια κ κοιμαται μονο στο κρεβατι μας!κατα τις 4-5 ξυπναει κ αν δεν τον παρουμε κλαιει..

κ ξανα ουφφφ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 855
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια τι κανετε?αυτο για την ορμονη πρωτη φορα το ακουω... ;) ευτηχως η δικια μου ομως οταν ειμαστε σπιτι στης 9 ειναι στο κρεβατακι της :D:D σπιρτουλι και παλι να χαιρεσαι την αγορινα σου ,ασχετα αν στα ειπα και στο fb ..οσο για ζωηραδα αλλο τιποτα......αυτη η μικρη μου καμμια σχεση με το γιο μου μωρο ,ειναι μια τσαπερδονα αυτη ολα τα πιανει ολα τα θελει ....ειδικα το τηλ.κινητο και σταθερο μην σε δει να μιλας τρελαινεται το πιανει εγω κλειδωνω το πληκτρολογιο και κανενα μισαωρακι το κλεινει καθε τοσο με τα αλλαμπουρνεζικα της πεταει και κανενα μαμα γιαγια μπαμπα νταντα κτλ και το αλλο το κορυφαιο παιρνει την βουρτσα της και χτενιζετε χτενιζετε και χτενιζετε,κοιτιεται και στην τζαμαρια της βιτρινας μου στο σαλονι και γελαει και μιλαει μονη της.......το νεο επιτελους βγαλαμε τα δυο επανω δοντια και μολις σημερα παρατηρησα τα δυο πλαινα κατω δοντακια συνολο 6 και απο περπατημα κανα δυο βηματα που και που και αρκετες φορες πλεον εδω και δυο μερες αφηνει χερια και στεκεται ορθια...αυτα σας ζαλισα?φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάρες! spirtoulaki να χαίρεσαι τον μαρίνο σου και απο εδώ!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=icon_bounce.gif] [smilie=wav.gif]

Ράνια, ξαναπιάσε τη γυάλα :roll: μήπως εννοούσες Ντέμη κορίτσι και Μαρία αγόρι? ναι, τώρα που το σκέφτομαι, μάλλον αυτό ήθελες να πεις κ μπερδεύτηκες :lol::lol::lol: εντάξει, το παραδέχομαι, θέλω να κάνω κόρη.άλλωστε το έχω ξαναδηλώσει. τεσπα, γερό μωρό, να έρθει εύκολα σαν τον Γιώργο μου κ ό,τι θέλει ο Θεούλης.

μέσα για μαμαδοσυνάντηση. το μόνο "εμπόδιο" είναι αν εκείνη τη μέρα έχω προετοιμασία πανελλαδικών. δεν θυμαμαι... θα τσεκάρω το πρόγραμμα κ θα σας ειπώ. αν κ δεν νομίζω να υπάρχει θέμα, αν κανονίσουμε απόγευμα. ;) ωραία, Μαράκι, θα σου πω και για τα αρώματα που θέλω.

sofouki περαστικά στον μικρούλη σας! κουράγιο, θα περάσει κι αυτό.. Μαράκι επίσης, περαστικούλα στον μικρό Κωνσταντινάκο.

christina μου, όλα καλά, δουλειά-σπίτι-κούραση το τρίπτυχο... σας έχω πει πόσο θα ήθελα να μη δουλεύω ή έστω όχι τόσο πολύ? διακαής πόθος εντούτοις... καλά να'μαστε!

σας φιλώ κ σας καληνυχτώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες, καλημέρες!!!!! Τι μου κάνετε???

Εμείς όλα καλά!!!

Spirtouli μου Χρόνια σας πολλά κι από δώ!!!!!!! Να το χαίρεσαι το αντράκι σου!!!!!!!

Gioulaki μου συνωνυμία είναι εκτός και αν μου την στείλουν δώρο από μόνοι τους!!!! Πάντως με ρωτάνε πολλοί γι'αυτό βλέπω έχει πολλούς φανατικούς η Μενεγάκη!!!!

Και ναι λοιπόν μπήκαμε στην τελική ευθεία για τα γενέθλια της μπουμπούς μας και δεν ξέρω τι να πρωτοκάνω!!!! Έχω αγχωθεί λιγάκι γιατί πρέπει όλα να είναι έτοιμα από την προηγούμενη γιατί τα γενέθλια είναι στις 11.00 το πρωί αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε!!!!!!

Είναι μέρες τώρα που σκέφτομαι πως ήμουν πέρυσι τέτοιο καιρό με την κοιλιά στο στόμα και με το άγχος κορυφωμένο!!!!!! Και μετά γυρίζω και την κοιτάω και τρελένομαι!!!! Πότε πέρασε ο χρόνος????

Ρε κορίτσια άσχετο, έμενα το κοριτσάκι μου έχει κολλήσει στα 2 δοντάκια δεν έχει βγάλει άλλα, να ανησυχώ???

Φιλάκια πολλά!!!!!

post-12477-13873939141526_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα !!!!!!!!!!!!

Μαριεκεν μου κ εγω βλεπω τη κοιλια μου αλλα ακομα φουσκωμενη ειναι :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εχω κολλησει στα κιλα κ δεν λεω να κατεβω!!!!

Ειναι φυσικο με τα δοντακια μην ανησυχεις θα σκασουν ολα μαζι.Ολα τα παιδακια βγαζουν απλα το καθενα θελει το χρονο του.

Μαμμυς ειδες τα κοριτσακια ειναι πιο τσαπερδονοκωλοσφηριχτρες :lol::lol: γυναικακια παιδι μου απο μικρες βιαζομαστε να τα εξερευνησουμε ολα,κουτσομπολακια!Τα αγορακια ειναι πιο ΦΕΕΕΕΕΕΤΑ και ετσι γινονται πιο αντρακια κ μεγαλωνουν κ ενω εμεις καθομαστε σε αναμμενα καρβουνα αυτοι αγναντευουν :lol::lol:

Γι'αυτο κ σε αυτη την ηλικια τα αγορακια ειναι καλυτερα,ειναι πιο "του χεριου μας".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααααα!

εγραφα , εγραφα κ δεν δημοσιευτηκαν :cry:

σπιρουλι χρονια πολλα να τον χαιρεσαι , μου διεφυγε τελειως χθες... :oops:

αυτο με την αυξητικη ορμονη ουτε κ γω το ηξερα... εσενα γιουλακι πρεπει να την πετυχαινει ακριβως την ωρα που εκκρινετε γτ ή κορη σου σου ειναι πολυ ή τα παιδια μας κοντα... :lol: ο δικος μου ειναι 77cm...

οσο γιατι κοιλια σιγα μην σου εμεινε... εγω αδυνατη σε βλεπω...

κ μεις απο δοντια κολλησαμε εδω κ 3 μηνες στα 6... την να κενεις... θα τα βγαλει μαζεμενα!κ απο λεξεις κατι μαμα, μπαμπα , ατα, παπα κτλ λεμε κ φυσικα τα αγαπημενα μας μαμ, και μπατσα ....

φιλακιααααααααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!! πως ειστε?? σπιρτουλι να χαιρεσαι το γιοκα σου!!

εμεις ειμαστε οικογενειακως χαλια! :?:? ο αντρας μου με αντιβιωση και τρελο βηχα, εγω με βηχα αλλα χωρις φαρμακα, η μαμα μου απο κατω που μενει με 39 πυρετο, και ευτυχως το μικρακι ειναι λιγο καλυτερα αν και δεν εχει ορεξη να φαει. χτες βραδυ δεν ηπιε ουτε γαλα... :(

ελπιζω να ισιωσουμε γρηγορα... μας γονατισε αυτη η ιωση... αν και του μικρου εχουμε βασιμες υποψιες οτι ειναι δοντια. χτες σκασανε 2 τραπεζιτες, συνολο 10. βλεπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σπιρτούλι να τον χαίρεσαι τον Μαρινούλη!! [smilie=occasion1.gif] χρόνια του πολλάκαι καλά!

sofouki περαστικά σας!Κρίνα να ταλαιπωρείσαι στην κατάσταση σου!

Πήρα τις εξετάσεις του μικρού,σήμερα θα πάω στον γιατρό να τις δει,φεριτίνη ελαφρως χαμηλα,αλλα αυτο δε με ανησυχει το πολυ πολυ να μας δωσει σίδηρο.αΛΛΟ δε μαρεσει,πολυ μεγάλες τιμές σε αλκαλικη φωσφαταση και τρανσαμινάσες(συκώτι),εκανα τη βλακεια να διαβασω στο ιντερνετ κ φυσικα φρικαρα..το πρωτο πάντως λένε ότι στα παιδια ειναι ανεβασμενο επειδη είναι στην αναπτυξη.Κ φανταζομαι οτι οι φυσιολογικες τιμες που εχει διπλα είναι για ενηλικες κ οχι για παιδια,δε ρώτησα,ξέχασα.Τεσπα θα μας πει ο γιατρός. :huh:

καλό απογευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!

Ρανια μου η κορη σου ειναι σαν το Δημητρακη μου, τα ιδια κανει ακριβως, ΟΛΑ τα θελει, δεν αφηνει τιποτα ορθιο, μαθαινει το κοσμο και διψαει για ζωη, αυτο ειναι υγεια, να το χαιρεσαι και ας μας κουραζει αρκετα ωρες ωρες!

Θελω προβλεψεις, καλε μη με ξεχνας!

Μαμυς γλυκα ειναι και η δικια σου, κοκετα κιολας εεε!

Ντεμακι κι εγω θα το ηθελα πολυ να μην δουλευω η να δουλευω οσο θελω απο το σπιτι, αλλα δεν παιζει με τιποτα!Μια μπεμπα θα ηταν τελεια, εν καιρω βεβαια...

Μαρικεν μου μην αγχωνεσαι ολα τελεια θα πανε στο παρτυ! Οσο για τα δοντια κι εμεις 4 εχουμε και τα δυο τα βγαλαμε μολις χρονισε, αλλα η γιατρος μου ειπε οτι αυτο ειναι καθαρα κληρονομικο και ρωτησα τη μητερα μου και μου ειπε πως πραγματι κι εγω ετσι ημουν.

Γιουλακι μου αστα! Δεν θυμαμαι με καισαρικη γεννησες; Αυτοι οι ποντοι απο την κοιλια δεν φευγουν με τιποτα! Γυμναστικη φανταζομαι θελει, αλλα δεν το εχω...

Φιλακια σε ολες, ελπιζω να μην ξεχασα καποια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περασα να πω μια καλησπερα - καληνυχτα κ να φευγω...

ΧΑΛΙΑ μας παει κ μας με το συναχι... ΧΑΛΙΑ... μυξες, μουρμουρα, αφαγια κ βηχαλακι... πυρετο δεν εχουμε, μονο δεκατακια αλλα η ταλαιπωρια παραμενει...

τωρα εχω κ γω συναχι κ το κεφαλι μου το νιωθω τοσο βαρύ... αστα να πανε...

Froggy μου ευχομαι κ γω να μην ειναι τιποτα, δεν ρωτας κ στο γκρουπ του Παπαβέντση στο facebook ?? ή αν εκανες κ εδω στο μαμυ ενα νεο ποστ με αυτο το θεμα ; μηπως καποια μανουλα αντιμετωπισε κατι παρομοιο ; :roll:

οσο για την αυξητική ορμόνη ... μου φαινεται οτι σε καθε πολη εκκρινεται κ διαφορετική ωρα :lol:

τι να πω ...;; μωρε μια χαρα θα ειναι ετσι κ αλλιως :mrgreen:

παω να κουρνιάσω στο κρεβατακι μου, να γειρω τη "βαρια" μου κεφαλουλα :lol:

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!

ΥΓ: ΑΑΑ!! οσες θηλασατε, ποσο καιρο μετα τον πληρη αποθηλασμο σας ηρθε η περιοδος ;;; σε καμια 10ρια μερες θα κλεινω σιγουρα μηνα χωρις θηλασμό... να ελπιζω ;; --ελα!! θυμηθείτε κ πειτε μου !! :mrgreen::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!χριστινα,ψαχνομουν με το κοριτσι που ειπες!αντρακλα εχω με μια...ισα με 3-4 ποντους!! :lol::lol:

σοφουκι περαστικα σας.μα ολοι μαζι να την αρπαξετε?να μην μπορειτε να φροντισετε το μικρο?ελπιζω να ειστε ηδη καλυτερα.

μαρακι,επισης περαστικα σας.αν θυμαμαι καλα περιοδος μου ειχε ερθει κανα μηνα (κ λιιιγο περισσοτερο) απο οταν σταματησα το θηλασμο.

το πρωι τον πηγα σε ενα παρκο που δεν ειχαμε ξαναπαει.το τι πιτσιρικι ηταν εκει δεν μπορω να σας περιγραψω.κυλιοταν στα χωματα κ ο δικος μου,επαιρνε τις μπαλες κ τα αυτοκινητακια των παιδιων,εκανε κουνια κ φωναζε γελωντας!ηταν τελεια!βεβαια δεν πλησιασε κανενα παιδακι.. :? δεν εχει μαθει με μικρα κ δεν τα πολυγουσταρει..αυριο θα τον ξαναπαω που δεν δουλευω το πρωι να συνηθιζει σιγα σιγα.του πηρα κ κουβαδακια με φτυαρακια!μονο οι αλλοι θα εχουν?

παω να πλυνω το μπανιο γιατι με το ζουζουνο το πρωι μονη μου δεν μπορω να κανω τετοιες δουλειες..καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας και σε σας και τα μωρακια σας ευχομαι υγεια πανω απο ολα!!! καναμε τα γενεθλια σπιτι τελικα με καμμια 10αρια ατομα αλλα ο μικρος δεν το χαρηκε καθολου... ηταν μεσα στη γκρινια και τα κλαμματα ολο το απογευμα...

Εγω παλι με ψυχολογια στα πατωμα γιατι πηγαμε εχθες στο νοσοκομειο στον αλλεργιολογο να δουμε αν περασε η αλλεργια και καταληξαμε στο να αρχισει ενα μαραθωνιο εξετασεων γιατι λεει το βαρος του δεν ειναι καλο και η αλλεργια μπορει να κρυβει κατι αλλο απο πισω... ειμαι να σκασω... αυτη τη βδομαδα 3 μερς θα παμε στο νοσοκομειο για εξετασεις... τι θα περασει το παιδακι μου δεν λεγεται.... μα καλα γιατι δεν μπορουν να δεχτουν οτι υπαρχουν και παιδακια που δεν περνουν τοσο πολυ βαρος????.... η παιδιατρος μου λεει πως το παιδι μου δεν εχει τιποτα... ειμαι να σκασω... αυτα οταν εχω νεα, ελπιζω ευχαριστα θα τα ξαναπουμε. φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Κωνσταντινος ειδες... η βιασυνη αυτα κανει! Ρανια Σορρρυυυυ!Σαν να ακουω για το γιο μου οι περιγραφες!

Βρε Μαρακι τι να πω περαστικα!

Φρογγυ μου τιποτα δεν θα ειναι θα το δεις! Αλλα εννοειται να το τσεκαρεις!

Ντεμι καλησπερα!

Σπιρτουλι μου πολυ στεναχωρεθηκα με αυτο που λες. Γιατι οχι τιποτα αλλο θα ταλαιπωρηθει ο μικρος! Το θεμα ειναι να μην εχει τιποτα το παιδι- που δεν θα εχει λεμε! Αλλα καλα κανουν και τα τσεκαρουν ολα βρε κοριτσι μου, καλυτερα να ειμαστε σιγουροι σε αυτα τα θεματα, δεν συμφωνεις; Ο μικρος ουτε που θα το θυμαται την επομενη μερα.

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι τι γλυκά που τα λες! με την καλή κουβέντα πάντα κ ευγενική! χαίρομαι που είσαι στο παρεάκι μας, όπως και όλα τα κορίτσια άλλωστε.

spirtouli δεν θα είναι κάτι, απλώς οι γιατροί πάντα "ρίχνουν το μπαλάκι" που λέμε... κάνε τις εξετάσεις, έχει δίκιο η Χριστίνα, ούτε που θα θυμάται μετά την ταλαιπωρία ο Μαρινάκος σου, κ θα ανακουφιστείς κ εσύ και ο μπαμπάκας του κ όλοι γενικώς!

Ράνια αρχίζω κ εγώ διαιτολόγο, γιατί δυστυχώς όσο κ να κρατιέμαι, μάλλον ο μεταβολισμός έχει πάθει κοκομπλόκο και δεν.... οπότε, μαζί στον αγώνα. εγώ θέλω να χάσω 15-20 κιλάκια. :shock: διακαής πόθος, αλλά να δούμε. μπορεί βεβαια να με προλάβει κ καμιά εγκυμοσύνη γιατί κάνουμε φρι, χωρίς μέρες όμως.

μια καληνύχτα σε όλες! αύριο έχουμε γενέθλια να πάμε κ έχουμε χαρά :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω ρε σπιρτουλι,σε τι διαδικασιες σας εβαλαν..αλλα καλα λενε τα κοριτσια,ας γινουν οι εξετασεις να δειτε πως ολα ειναι οκ να ανακουφιστειτε.ποσα κιλα ειναι ο μικρος?ειναι μια χαρα παιδακι ομως.κ ζωηρο κ τα παντα του.κ στο υψος του δεν ειναι οκ?μονο κιλα.τρωει κανονικα?ειναι μεσα στις καμπυλες?ε,ας ειναι κ αδυνατο το παιδι.κ τι εγινε?σωνει κ ντε ολα να ειναι πανω απτο μεσο ορο?μην ανησυχεις παντως,μια χαρα θα ειναι.θα φατε λιγη ταλαιπωρια βεβαια...

ντεμακι,εγω πρεπει να χασω 33 κιλα για να ερθω στα κανονικα μου(κανονικα θεωρω αυτα που ημουν μεχρι 20 χρονων).απο τοτε ξεκινησα να παιρνω,θυρεοειδης,αντισυλληπτικα,φαγητο κ συνολο πηρα 47 κιλα! :cry: πριν 2 χρονια ειχα κανει μια καλη προσπαθεια κ εχασα 28 κιλα με τη διαιτολογο μου.εμεινα εγκυος,αφεθηκα παλι,πηρα σχεδον 22 κ τωρα παλευω να χασω τπτ.δεν περιμενω να χασω 33,δεν ξερω αν θα μπορουσα η αν θα μου "πηγαιναν" τωρα πια.αυτο που θα ηθελα να χασω καμια δεκαρια αμεσα για να εχω περιθωριο για επομενη εγκυμοσυνη.κ μετα εχει ο θεος.οτι μπορεσω!με αυτα τα κιλα ομως νομιζω πως θα παιδευομαι μια ζωη..τωρα σταματησα τη διαιτολογο,αφου μου την εδωσε.ενα μηνα εχασα 700 γρ κ δεν εκανε κινηση να μου αλλαξει κατι στη διατροφη..οποτε μια εβδομαδα τωρα το παω μονη μου κ νομιζω πως ειμαι σχεδον 1,5-2 κιλα κατω ηδη.ουφ!!ειπα τον πονο μου βραδιατικα!!

αντε φιλακια κ ονειρα γλυκα!!κ απονηρευτα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι συμφωνω να τον ψαξουν αν και η παιδιατρος τοσο καιρο με διαβεβαιωνει οτι το μωρο ειναι μια χαρα αν και λιγα τα κιλα του 8.250 αλλα το συμαντικοτερο ειναι οτι σε κανενα μηνα δεν ειχαμε στασιμοτητα βαρους και μαλιστα μετα τον 6 εβαζε 500 γραμ. καθε μηνα. τωρα τους 2 τελευταιους εβαλε 300 καθε μηνα και στις καμπυλες ειναι στην τελευταια αλλα δεν εχει πεσει κατω απο αυτην... υψος και περιμετρος κεφαλης ολα καλα και η αναπτυξη του γενικα ειναι πολυ καλη. ειναι πολυ ζωηρο παιδακι.εμενα αυτο που με απασχολει και ειμαι να σκασω ειναι οτι θελουν να του κανουν μια εξεταση που λεγεται αερια αιματος και ποναει υπερβολικα.... ακομα και η μεγαλη ανθρωποι που την εχουν κανει δεν αντεχουν τον πονο :(:(:( και δεν θελω να το περασει αυτο και χωρις να υπαρχει ουσιαστικος λογος.... δεν θα τους αφησω να την κανουν οτι κιαν γινει.

μιλησα και με την παιδιατρο και μου ειπε πως θα μιλησει και αυτη με την γιατρο στο νοσοκομειο την τριτη που θα παμε...δυο μερες τωρα τα εχω παιξει στο κλαμα με εχει βγαλει... θα σας πω νεα απο βδομαδα. καλη σας νυχτα και ευχαριστω για την συμπαρασταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια μου βαδίζουμε στα ίδια! κ εγώ "ποθώ" να χάσω 10 κιλάκια για περιθώριο στην εγκυμοσύνη κ απο εκεί κ πέρα ό,τι καταφέρω. το ιδανικό κ τέλειο είναι τα 20 μείον, αλλά δεν βάζω στόχους τέτοιους. θα αρκεστώ σε μια πιο "διακριτική" αρχή κ μακάρι να έρθουν καλύτερα τα πράγματα. δυστυχώς ένα μείον της καισαρικής είναι μια άσχημη κοιλιά :? σαν να έχει κάπως ψιλοκρεμάσει σε ένα σημείο ρε γμτ... κ είχα συνηθίσει να έχω φλατ κοιλίτσα κ τώρα μου κακοφαίνεται... καλά, όσο για το βυζί, φόραγα 70 με 75β και τώρα έχει μεγαλώσει κ δεν είναι στητό όπως πριν... :evil: ουφ, τα'πα κ ξεθύμανα! Δευτέρα έχω ραντεβού με αυτήν κ θα σου πω εντύπωση.

εννοείς σε 1 μήνα 700γρ ή σε μια εβδομάδα?

να σας πω, θα συναντηθούμε τότε που λέμε? Ράνια εσύ πότε είπαμε έρχεσαι μαζί με τον Βασίλη σου?

ξανακαληνυχτα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtoulaki αν δεν είναι τόσο απαραίτητη η εξέταση αυτή, δείτε το! καλό αυτό που θα συνενοηθεί κ η παιδίατρος! βρε παιδί μου, μήπως καποιος απο την οικογένεια είναι λιγνός? κ μας ένα γνωστό μας κοριτσάκι στην καμπύλη ύψους είναι στην κατώτερη καμπύλη οριακά, αλλά δεν το κάνουν θέμα. το βασικό είναι να έχει 3πλασιάσει το βάρος γέννησης επάνω στο χρόνο. το έχει κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Ντεμι μου ευχαριστω πολυ, εισαι πολυ γλυκεια να λες κατι τετοιο, κοκκινισα! :oops::D

Καλα εμενα μονο η κοιλια μου εμεινε, ουτε καν το βυζι, που ειμαι σχεδον πλακα κι ελεγα οτι με την εγκυμοσυνη κατι θα γινει! Αλλα τζιφος!Αλλα η κοιλια και αυτα τα τελευταια 4 κιλα δεν φευγουν. Βεβαια θα μου πεις, αμα αγαπη μου δεν το ραψεις και δεν κανεις και λιγο γυμναστικη πως θα φυγουν; Εγω ομως θαλω να ξαναγινω οπως 20 χρονων που και τον αμπακο ετρωγα και δεν γυμναζομουν και εξτρα σμολ φορουσα! Ονειρα θερινης νυκτος!

Ρανια υπομονη με τα κιλα, δεν περασες και λιγα, ε και στην τελικη τι να κανουμε, δεν γινεται να ειμαστε ολες κειτ μοςς! Αμα πια! Τωρα βεβαια ειναι και θεμα υγειας το βαρος, αλλα και το αγχος καλο δεν κανει.

Σπιρτουλι μου μην κλαις και μη φοβασαι, αφου θα επιληφθει και η ιδια η παιδιατρος του θεματος...Η αληθεια ειναι οτι αυτη η εξεταση ειναι λιγο επωδυνη, αλλα οχι τοσο οσο φανταζεσαι, ξερω πολυ κοσμο που το εχει κανει, απλα κραταει ενα-δυο λεπτα και σε τρυπανε διαδοχικα, αλλα φανταζομαι οτι στο μωρο που θα κουνιεται κιολας κατι θα βαλουν για να μουδιαζει, ε; Παντως δεν ειναι τραγικο οπως και να εχει. Και να σκεφτεσαι οτι μπροστα στην υγεια του λιγα λεπτα πονου δεν ειναι τιποτα! Αν ειδικα ειναι να αποφυγει πονους και προβληματα χρονων. Κι εγω ξερω οτι πρεπει να τριπλασιασει το βαρος του στον πρωτο χρονο παντως.

Φιλια πολλα και καλο ΣΚ! Θα περιμενουμε νεα εννοειται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

σπιρτουλακι κι εγω θα σου πω να κανεις υπομονη και κουραγιο και ολα θα πανε τελεια και το μαρινακι σε λιγο δεν θα θυμαται τιποτα... παντως οπως και να το κανουμε βρε παιδια... πολυ δυσκολο πραγμα να τα ακους να κλαινε... ειδικα οταν ξερεις οτι δεν ειναι απο πεισμα και οντως πονανε. εμενα ο δικος μου στα εμβολια, σπαραζει πραγματικα, κλαιε με δακρυα κανονικοτατα, αλλα εμενα η καρδια μου ραγιζει οταν πια κατεβουμε απο το ιατρειο και ξαναμπει στο καροτσι του, που ενω τα ματακια του ειναι ακομα κοκκινα και υγρα, μου σκαει ενα τεραστιο χαμογελο ανακουφισης... ουφφφ σαν να λεει παει κι αυτο... :?:?

εμεις ειμαστε ακομα χαλια... ο αντρας μου πηρε αντιβιωση και ειναι πλεον οκ, αλλα εγω δεν την παλευω. 2 μερες ειμαι νηστικια σχεδον, πινω καμια φρεσκια πορτοκαλαδα μονο και κανα τοστακι με το ζορι οταν ειναι να παρω ντεπον. ο γιατρος αφου ειδαμε οτι δεν περναει, χτες βραδυ μου ειπε οτι πρεπει να με δει παθολογος γιατι αν εχει προχωρησει σε κρυο, θα πρεπει να παρω οπωσδηποτε αντιβιωση. :(:(

το απογευμα περιμενω το γιατρο κατα τις 6 να ερθει απο το σπιτι και βλεπουμε.

το μικρο τον πηρε η πεθερα μου για σαβ-κο ευτυχως αλλα κι εκεινος ακομα εχει λιγο βηχαλακι και τρεχει η μυτη του. ο παιδιατρος λεει μονο φυσιολογικο ορο για το συναχακι και 1-2 σταγονες οτριβιν μονο αν εχει μπουκωμα. για το βηχα μου ειπε να βραζω συχνα νερο με ευκαλυπτο και να πηγαινω κοντα το μικρο να αναπνεει και να υγραινεται το λαιμουδακι του. αν χειροτερεψει μου εδωσε ενα φυτικο σιροπακι με εκχυλισμα κισσου. αυτα προς το παρον...

χριστινακι συμφωνησω κι εγω με ντεμι. αν καναμε εκλογες στην παρεα, θα σε ψηφιζα σιγουρα για την πιο γλυκια-καλη-ευγενικη-καλομιλητη!! :D:D γενικα εισαι απο τους ανθρωπους που κανεις τον αλλον να θελει να σου βγαλει τα εσωψυχα του!! ;);):D:D να σαι καλα!!

παω να μαζεψω λιγο πριν ερθει ο γιατρος. 2 μερες δεν κουνησα το χερακι μου και ο νεροχυτης φωναζει βοηθειααααα!! σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ρε κοριτσια!τι ταλαιπωρια τραβατε ακομα ρε σοφουκι..τουλαχιστον ο μικρος ειναι σχετικα καλα.προσεχε κ εσυ,να τρως οσο μπορεις για τον αλλο παιδαρο που εχεις!

σπιρτουλι αυτη την εξεταση δεν την εχω ακουσει,αλλα αφου λεει κ η χριστινα πως δεν ποναει τοσο...οπως κ να εχει,κανε την καρδια σου πετρα κ καντην να ξενοιασετε.χτυπα ξυλο πες οτι παιζει τπτ,δεν πρεπει να το μαθεις?που δεν προκειται,μια χαρα ειναι το βαρος του,δεδομενου κ της αλλεργιας που ειχε απο μωρο.εμενα πρεπει να ειναι γυρω στα 9300-9500 τωρα.κ σκεψου πως απο σεπτεμβρη μεχρι γεναρη περιπου δεν ειχε παρει καθολου.ο γιατρος δεν ανησυχουσε αφου επαιρνε υψος.παντως κ εμεις που κλεινουμε χρονο σε λιγο δεν εχει τριπλασιασει το βαρος του που λετε.δεν το ηξερα αυτο.γεννηθηκε 3500.

κ εγω ψηφιζω χριστινα για σταρ ευγενεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλο αλοοοοοο !! ψηφιζω κ γω Κριστιν χιχιχιχι !! :x

κ μας που τριπλασιασε το βαρος γεννησης απο τον 8ο μηνα (γεννηθηκε 2800 );;; κολλησε μετα ως τον 11ο νομιζω... καπου εκει...

Σπιρτουλακι μου να κανεις οτι λεει το ενστικτό σου, κανε κ μια προσευχούλα να σε φωτίσει η Παναγία κ ολα καλα θα πανε... :x σου ευχομαι οτι καλυτερο κ γω :x

α demie μου... ξεκινησατε κ σεις α; χιχι ... εμεις δεν σταματησαμε ποτε (ααχαχαχαχαχ) αλλα εχουμε φυσικο αντισυλληπτικό την ελλειψη ωορρηξιας μου απ οτι φαινεται :lol::lol:

ΡΑΝΙΑ αστα λοιπον κ συ αυτα περι κιλων κλπ κ παρε τον καλο σου γιατι κοιταζα τις προαλλες τα παλαιοτατα ποστ λιγο πριν μεινουμε εγκυες κ εντοπισα εσενα, εμενα, την demie κ την λολι !!! οκ η Λολλι εκανε μ ενα ζμπαρο δυο τριγώνες (κ τι τριγωνες εεε;; χιχι!!) αρα παμε δυναμικά εγω εσυ κ η ρανια !!! ΦΥΓΑΜΕ !!! για ελα να γραφουμε κανα χαζο οπως κ τοτε στο θεμα "Toν Απριλιο Δεν θα ξαναρθει" ΓΙΑ ΕΛΑ !!! χαχαχαχαχαχαχα :lol: αυτα τα ποστ αποδειχθηκαν γουρλιδικα οπως ειδες ;) καποτε...

...κ κατι ακομα... ωστε με εχεις για κορη ε;;;;;; ολοι αυτο μου λενε... μωρε... για ενα λογο θα ηθελα παλι αγορι.... γιατι σκεφτομαι οτι θα ειναι πιο καλη παρεα (το ιδιο φυλο) για τον μεγαλο... αμα πχ ειχα πρωτα κοριτσι, μαλλον θα ηθελα παλι κοριτσι... αλλα ας ειναι ... εννοειται να ειναι ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ πανω απ ολα !!!!! δεν θελω μονο να γινει αγοροκοριτσο... θα την τρελανω στις Barbie απο βρεφος :lol::lol::lol:ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ Κ ΚΑΛΗΝΥΧΤΟΥΔΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...