Μετάβαση σε περιεχόμενο

1α ΓΕΝΕΘΛΙΑ,ΠΡΩΤΑ ΒΗΜΑΤΑ Κ ΝΟΣΤΙΜΕΣ ΤΟΥΡΤΕΣ!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσοπουλα!!με εχει πιασει ενας σφαχτης,αλλο πραγμα!κοιλια κ μεση απο την αριστερη πλευρα μονο.παω σαν χεσμενη σημερα..αντε να μου ερθει η βρωμοπεριοδος,απο αυτο ειναι λογικα.

κατα τα αλλα κ εμεις βολτουλες το σκ,γιουλακι κ εγω περιμενω μπουταρινες εξω να τρελαινομαι!!

χτες μαθαμε να στελνουμε φιλακι(επιτελους!).στην αρχη αποτυχημενα βεβαια...εβαζε το χερι στο αυτι κ εκανε μαα με το στομα!τωρα το βαζει στο στομα το χερι κανονικα αλλα ανοιγει τα δαχτυλα του κ τα γλειφει!πολυ προστυχος τυπος! :lol::lol:

επισης χτες μαθαμε κ πως κανει η μαμα!με κοροιδευει που γελαω δυνατα.χτες γελουσα με τον αντρα μου κ ανοιγει κ αυτος το στομα πολυ,ζαρωνει τη μυτη κ κανει χα χα!θα το φαω!!!

ααα,να ρωτησω τις αγορομανες..τωρα τελευταια το παιδι μας βγηκε λιγο καυλιαρικο :oops::oops: !καθεται διπλα μας με τα γονατα κ μας δινει κ καταλαβαινουμε!τριβεται.φαινεται σαν να μας αυτωνει κανονικα!ειναι νορμαλ αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 855
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για της ευχες να στε κα;λα...οσο για το καλοκαιρι το ποσο ανυπομονω δεν λεγετε........εχω ενα σιδερο βουνο παω να ξεκινησω φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα!!Χτες πηγαμε γιατρουλη για εμβόλιο 10.300 είμαστε 76 εκ.Τζιτζιφρίγκος γενικότερα,που είναι εκείνα τα μπούτια που ζουλούσα κάποτε? :roll: Μας έγραψε κ εξετάσεις αίματος.Θα πάμε μια απαυτές τις μέρες,αντε να δούμε μηπως μας λείπει σίδηρος κ τόσο γρήγορα νυστάζει,εχω αγωνία!

Ράνια κ μας έχει ένα θέμα με τη γλώσσα,θέλει να γλύφει τα πάντα.Μη δει καμιά βίδα σε κανένα έπιπλο ή κατι σιδερένιο πάει κτο γλύφει κ φιλάκι φυσικά με στόμα ανοιχτό κ τη γλώσσα έξω. :shock:

μαριεκεν ωραίο θέμα για το πάρτυ!

γιουλάκι καλά θα κάνεις να τη στείλεις,πιστεύω θα της αρέσει αφου θα παίζει με παιδάκια!ε όλη μέρα στο σπίτι με μας πιστεύω κάποα στιγμη βαριούνται μωρε.Κ γω θα ήθελα να βρω καμια δουλειά,όταν βγαίνει κάτι κάνω τα χαρτιά μου αλλά που???εκατομμύρια οι άνεργοι!Κ τώρα με το παιδί ουουου όλοι μένα θα ζητάνε!!τι να κάνουμε..υγεία μωρε να εχουμε κ κατι θα γίνει!

καληνύχτα μανούλες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σε όλα τα κορίτσια και τα μωράκια-νηπιάκια (τώρα πια ή όπου να 'ναι...)!

Ράνια, δεν παίζεται για ακόμη μια φορά ή περιγραφή σου! έσκασα στα γέλια! :D εμάς όπως λέει και η froggy βγάζει πολύ τη γλώσσα του και γλείφει τα πάντα... βρε μήπως εσάς κάνει καμιά κίνηση έτσι στυλάτη κ περίεργη κ το κατηγορείς άδικα το αγόρι? :?::lol:

ο καιρός έχει αρχίσει πια να είναι τέλειος, τον έβγαλα σήμερα μια βολτίτσα πριν τη δουλειά κ το φχαριστήθηκε. έχουμε πάρει και μηχανάκι-ποδηλατάκι αυτό που το οδηγεί κ καλά ο γονιός και είναι σούπερ. απολαμβάνει ο γλύκας μου! Ράνια ομοιοπαθούσες.. κ εγώ την περιμένω την άτιμη την περίοδο κ νιώθω πονάκια. κ θρηνώ κάθε φορά γιατί τραβάω μεγάλο ζόρι με τη ροή....

άντε σας καληνυχτώ. να έχουμε μια καλή Τετάρτη, νομίζω είναι και η παγκόσμια μέρα της ποίησης σήμερα ;)

φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια !! κ χαρουμενη μερα ποιησης (χααχαχα) :mrgreen:

αχ παιδια εγω τι να πω;;; απο τοτε που αποθηλασαμε ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΕΡΙ !!! υπηρξαν (κ θα υπαρξουν φανταζομαι) νυχτες αναστατες αλλα κ μονο υπαρχει νυχτα που κοιμαμαι σερι ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ χαχαχα νομιζω οτι κατα βαθος ειχα "χωνεψει" οτι δεν θα μου συμβει ποτε αυτο οποτε καταλαβαινετε την χαρα μου :lol: ε νομιζω στο επομενο μετα απο κανα διμηνο θα αντλω κ θα δινω στανταρακι 100- 150 ml για να κοιμομαστε οικογενειακως καλυτερα το βραδυ... (ακου τι λεεεεωωωω... :shock: )

:( εμας τις προαλλες εδωσε μια τρελή κουτουλια (αφου σκονταψε) στην πορτα κ κλαμααααααα... βιταμ κατευθείαν :roll: κ ουτε σημαδακι ! χθες του εκανα "γειααα, γειάααα" κουνωντας το χερι κ ξαφνικα το σηκωσε κ χαιρετισε κ αυτος !! χαχα !! φιλακια καμια φορα αμα εχει κεφια μου δινει αφου του το θυμίσω εγω (μααα, μαααα τη μαμά) κ γενικως εξασκει πολύ το περπατημα :mrgreen:

demie σκεφτομουν κ γω το ποδηλατακι που λες ! ειδα ενα στα praktiker αλλα θελω να τσεκαρω κ τα jumbo... ωστε το βολευτηκε ο δικος σας ε; για πες για πες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!στη δουλεια ακομα,κενουλι τωρα...αντε ναπαει 3 να παω σπιτακι μου!!

ρε κοριτσια,πειτε μου plssss!σας απαυτωνουν τααγορια σας??σας πηδανε,πως το λενε?χτες ηταν ξαπλα ο πατερας μου κ παει μπροστα του κ του εκανε αυτη την κινηση,μπρος πισω πανω στο κεφαλι του!! :lol::lol: ευτυχως δεν το πηρε χαμπαρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!! πως ειστε?? θελω ενα τσιγαρο σαν τρεληηηη!!! τι θα γινει?? στο νικολα δεν ειχα την επιθυμια, τωρα ομως τρελαινομαι λεμεεε!!! :?:?:? θα την παλεψω αραγεεε?? :D

κατα τα αλλα, μια χαρα αν εξαιρεσουμε οτι ο μικρος εχει μυξουλες καμια βδομαδα τωρα και σημερα ξεκινησαμε σταγονιτσες οτριβιν αφου με τον ορο δεν ειδαμε σωτηρια :?:? το καλο ειναι οτι χρονισαμε κ δεν επαθε το παραμικρο, ουτε μιση σταγονα ντεπον δεν ειχε πιει. και τωρα με μιση καρδια του εβαλα σταγονιτσες... θελω να το ψαξω λιγο και με την ομοιοπαθητικη... ;)

επισης, στελνουμε φιλακια με ανοιχτη παλαμη κ ανοιχτο στοματακι, τον ρωταμε ποσο μας αγαπαει και ανοιγει τα χερακια του οσο μπορει σαν να μας λεει τοοοοσσσοοοο!!! :x:x:x ,απο λεξουλες λεμεκαθαρα μπαμπα, μαμα, παππου, γιαγια, ατα,μαμ και παπουσι (παππουτσι) , κανει νια, γαβ και παπα οταν τον ρωταμε τι κανουν τα ζωακια και 3-4 μερες τωρα οταν βλεπει γατακι τους κανει και ψψψψ!!!! :D:Dγενικα αν του δειξεις κατι φαινεται να το αφομοιωνει πολυ καλα και γρηγορα! :D:D;););) . τωρα που βγηκε αρκετες μερες βολτα σερι, ερχεται συνεχεια και σου δινει μπουφαν και σκουφο για να τον βγαλεις εξω!

γενικα νομιζω μερα με τη μερα ολο και κατι θα κανουν απο εδω και στο εξης! :D

ααα!! σεξ ακομα δεν κανουμε!! :D

αυριο εχω και υπερηχο το πρωι και εχω μια αγωνιαααα... ελπιζω πια να δουμε το φυλο του μωρου μας!! :ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Ρανια μου! Εκανα τρελο γελιο με την περιγραφη του "πηδηματος"! Δεν ξερω τι μπορει να ειναι δεν το εχω ξανακουσει, αλλα σε αυτη την ηλικια υποτιθεται δεν εχουν σεξουαλικοτητα...

Σοφουκι μου φτου σκορδα, παντα ετσι γερο να ειναι το παιδακι σου! Αντε να δεις και το φυλο αυριο, ολα μια χαρα θα ειναι! Υπομονη θα ερθει και το σεξ, αλλωστε θα θυμασαι απο την πρωτη φορα οτι δεν ειναι και σουπερ γουαου στην εγκυμοσυνη με το νου συνεχεια να μην ενοχληθει το μπεμπε! Στο μυαλο μας βεβαια, αφου ολοι οι γιατροι λενε πως κανει καλο στο εμβρυο!

Φρογγυ φοβερος ο παιδαρος! Μεγαλωσε κι αυτος!

Ντεμι κι εμενα μου αρεσει αυτο, ειναι βολικο; Ειναι ασφαλες; Ο καιρος ειναι τελειος! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τον ατελειωτο ειχε αυτος ο χειμωνας!

Μαρια+Φωτης ειδες τι ωραια αισθηση; Αν κι εγω σπανια το καταφερνω, γιατι ολο και σηκωνομαι να τον τσεκαρω και να τον σκεπασω γιατι στριφογυρναει και τον βρισκω πανω στα σκεπασματα! Πωπω ολη την ωρα χτυπανε ρε παιδι μου, ο Θεος τα φυλαει και μονο!

Γιουλακι κι εγω το σκεφτομαι για σταθμο, αλλα παλι το Σεπτεμβρη θα ειναι 1μιση και οι περισσοτεροι γιατροι συστηνουν μετα τα 2 2μιση για να εχει χτιστει ο οργανισμος τους και η αμυνα τους...

Μαμυς και Κωνσταντινος τι κανετε;

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια, τι μου κανετε?

να σας ρωτησω να μην ξεχασω , μαξιλαρι τους βαζετε? γιατι ο δικος μου παει κ ξαπλωνει στα δικα μας κ του εβαλα ενα της chicco, για 12 μηνων + , το ειχα απο την κορη μου.

γιουλακι με αιφνιδιασες δεν περιμενα να εισαι ατομο που θες να αποχωρηστεις το αυτοκολλητακι σου... :lol:

η αληθεια ειναι οτι μου φαινεται μικρα 1 1/2 χρονων για παιδικο αλλα εφοσον δεν εχεις καθολου βοηθεια , στειλ την να να ξελαμπηκαρεις λιγουλακι ;)

τι αλλα νεα....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!!ωραια μερα σημερα,αλλα βαριεμαι τοοοσο πολυ να τον παω καμια βολτα,αφου θα παω για δουλεια κατα τις 14:00..

χτες βραδυ πηγαμε για καφεδακι,γυρναγε σαν σβουρα σε ολο το μαγαζι,φωναζε,γελουσε..ηρθαν κ 2 κοπελες απο διπλα τραπεζι κ με ρωτησαν να τον παρουν στο τραπεζι τους.αρχισε τις κονσομασιον ο κυριος!βεβαια δεν εκατσε,ηθελε τη μαμα του ο μπουλης!

τωρα τυχαια μου εβαλε νοβα κ εχει μια ταινια ολα τα λεφτα!να ειναι καλα το πουλακι μου!!

κων/νος,εγω του βαζω μαξιλαρι οταν πινει το γαλα του για να μην ειναι τελειως ξαπλα κ πολλες φορες το αφηνω.οχι πως καθεται πολυ ωρα σε μια θεση.

κ εγω ειμαι υπερ του παιδικου γιουλακι.βεβαια αφου εχω τη μανα μου,σκεφτομαι να τον στειλω απτου χροοονου το σεπτεμβρη,που θα ειναι 2,5,λογω ιωσεων δηλ..

σοφουκι,τελειος ο νικολας!ξερει πολλα πραγματακια κ λεξουλες!μπραβο του!οσο για το φυλο,μην πας στο γιατρο καλε σου ειπα!αγορι ειναι!

φιλια κ στα αλλ κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδεεεεςς τι κανετε?

τελεια μερα κ σημερα κ επιτελους ανεβηκε η διαθεση μας!!!!εγω σε πυρετωδεις προετοιμασιες παρολο που θα μαστε εμεις κ εμεις στα γενεθλια εκανα ενα σωρο ψωνια...ελπιζω να τα φανε. ααααχχχ εχω ενα αγχος...όσο μεγαλωνω τοσο πιο αγχωδης γινομαι :roll::roll: ψωνισα τελεια ρουχαλακια στο μωρο μου κ σημερα θα τα πλυνω κ το απογευμα θα παω να δω κ τπτ για μενα...απλα θα ντυθω με τζην αλλά θελω ενα κοραλι μπλουζακι για να νιωσω την ανοιξη :D:D αντε σας φιλώωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!α ρε Ρανια :lol::lol::lol::lol::lol: δεν ξερω να σου πω αλλα κατι τετοια με ρωταει η κουνιαδα μου που χρονιζουν σημερα κ εχει κ αυτη αγορακι.Οτι με το που τον ξεντυνει αρχιζει κ τραβαει το πουλακι του κ γελαει!!

Σοφουκι μου γλυκο μακαρι να δειτε το φυλο (ροζ θα ειναι ;) )αχ αυτο το τσιγαρο προσπαθησε να απασχολησε με κατι αλλο!!

Χριστινα δεν με νοιαζει τι λενε οι γιατροι γιατι πολυ απλα δεν καιγονται να βρει δουλεια η γυναιακ τους κ μιλουν με ιδανικες συνθηκες.Οταν δεν εχεις καμια πεθερο-μαμαδο βοηθεια δεν ειναι τοσο ιδανικα.

Αχ βρε Κωνσταντινος εχεις δικαιο σε αυτο που λες, ξερεις ποσο απολλαμβανω τις βολτες κ τα ολα μας,αλλα κατι πρεπει να βρω κ για το παιδι κυριως.Εδω για αποξεση πηγα κ ψαχναμε που θα την αφησουμε.Μεχρι κ στο μαιευτηριο πηραμε να ρωτησουμε αν μπορουμε να τη παρουμε μαζι :?

Σημερα μεταξυ αλλων εκανα κ αποτριχωση και ηταν στο καροτσι το καημενο κ εβλεπε να με τραβαν :lol::lol::lol::lol:

Και οσο ηταν μικροτερη ηταν πιο ευκολα καθοταν στο καροτσι ησυχα.Τωρα που περπαταει εχει παρει ο κωλος της αερα κ ολο να γυρναει θελει.Πως θα την παρω να βαψω μαλλι?

Τεση επειδη βλεπω να περισσευουν ενα καρο πραγματα γραψε λιγο τις διευθυνσεις μας να στειλεις τιποτις απο δω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω γαιδουρα!!!!!!!

ΒΑΤΡΑΧΑΚΙ να χαιρεσαι το Χρυσοστομο σου!!! Να ειναι γερός και να σας κανει παντα ευτυχισμενους [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρογγυ μου, να ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!Παντα γερος και καλοτυχος να ειναι!

Γιουλακι, σε αυτο εχεις δικιο, αν δεν μπορεις τι να κανεις; Μια φιλη μου τον ειχε βαλει απο 40 ημερων στο σταθμο, επρεπε να δουλεψει. Μα μονο για τις ιωσεις ειναι το θεμα, οπως σου ειπαν και τα κοριτσια, απο αλλη αποψη δεν υπαρχει θεμα, θα ανεξαρτητοποιηθει κιολας. Για αυτο το σκεφτομουν κι εγω, γιατι ειναι πολυ ζιζανιο και χρειαζεται να μαθει πειθαρχια, αλλα δεν ξερω προβληματιζομαι με τις ιωσεις, φετος στη σχολη τα παιδακια καταταλαιπωρηθηκαν!...

Τεση μην αγχωνεσαι ειμαι σιγουρη οτι θα πανε ολα τελεια και επειδη δεν θυμαμαι που μενεις εγω μενω Κερατσινι σε περιπτωση που ενδιαφερεσαι να στειλεις κανενα ταπερακι, ελατε για καφε!

Ρανια μου δημοσιες σχεσεις κι ο δικος σου; Μπραβο το ζουζουνι! Αλλα η μαμα σταθερη αξια!

Κωνσταντινος εγω του εβαζα ενα μπεμπε μαξιλαρι απο μικρο γιατι συνηθιζε να χτυπαει το κεφαλι του στα ξυλα της κουνιας και μαλιστα εκει που δεν εχει παντα εχω δυο μαξιλαρια καραμελες, αλλα τωρα πια τα καβαλαει κι αυτα και παλι χτυπαει. Το μαξιλαρι συχνα το παιρνει αγκαλια.

Αυτα κοριτσακια μου! Καλο απογευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol: αχ βρε ρανια :lol::lol::lol::lol:

λοιπον αν βαλουμε τον γιο σου μαζι με την κορη μου σιγουρα θα αποκτησουμε εγγονια αυτο σου λεω μονο :lol::lol::lol:

κ η ελενα οταν την εχω να καθετε στο ποδι μου κουνιετε μπρος πισω :oops::lol::lol::lol:

αυτο λεγετε βρεφικος/παιδικος αυνανισμος...

το ειχε κ θεμα η η σκορδα η η μενεγακη ειχαν καλεσμενο αυτον τον παιδιατρο τον γνωστο...

η γενικη οδηγεια που εδωσε ειναι οτι δεν μαλωνουμε το μωρο/παιδι απλα οταν μεγαλωσει λιγο το συμβουλευουμε να πλενει πρωτα τα χερακια του κ του φερομαστε σαν να κανει κατι φυσιολογικο γκουγκλαρε αν θελεις το βρεφικος αυνανισμος κ θα σου βγαλει σχετικα αρθρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

froggy να τον χαιρεστε!οντως,χαμπαρι κ εγω,γαιδουρα!

happy,ουτε να το σκεφτω δεν θελω αυτο το πραγμα!ακους εκει που θα του πω να πλενει κ τα χερια του πρωτα για να την παιζει χωρις μικροβια!να ανοιξει η γη να με καταπιει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ !! froggy μου να τον χαιρεστε !! παντα γερος κ δυνατος !!

ρανια, σκεφτομαι μηπως εχει να κανει με το τσουτσουνακι του αυτο το θεμα... εσεις του το "πειραξατε" νωρις ;; εμεις τωρα πηραμε το ok απο τη γιατρο μας κ σιγα σιγα μετα το μπανιο του το ψιλοκατεβαζουμε... λεω ΜΗΠΩΣ εχει καποια σχεση αυτο ;; :-B

Κωνσταντινος εγω απο τον πρωτο καιρο του χρησιμοποιω μαξιλαρι...γιατι ειδα οτι του καλαρεσε στα μαλακά κ αφρατα του πασακα...!! καλα ετσι κ αλλιως εγω ακολουθησα λιγο ανορθόδοξες μεθοδους υπνου (νεογεννητο ως 2 μηνων, του εβαζα μεσα την καλαθουνα μαξιλαρι ΚΑΝΟΝΙΚΟ για μεγαλους ως στρωμα κ κοιμοταν), δηλαδή ακομη κ τωρα (ετοιμαζομαι να το βγαλω πια βεβαια) εχω ΔΥΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ενα στην αρχη της κουνιας κ ενα στο τελος γιατι με το θηλασμο πινοντας ποτε απο δεξια ποτε απο αριστερά τον ακουμπαγα ποτε στο ενα ποτε στο αλλο μαξιλαρι :mrgreen: δεν ξερω αν γινομαι κατανοητή... βεβαια εχω ενα σεντονι με λαστιχο περασμενο απο πανω απο τα μαξιλαρια για να μην παει να μου χωθεί κατω απο το μαξιλαρι κ "σκασει" :shock: οποτε δεν διατρεχουμε κινδυνο...φανταζομαι οτι γι αυτο δεν επιτρεποντουσαν πιο νωρις τα μαξιλαρακια γενικως :geek:

οσο για τον παιδικό σταθμό... εαν δεν υπαρχει ηδη δουλεια ή προοπτική "καλης" δουλειας για τη μαμα, προσωπικα πιστευω οτι καλυτερα να μεινει σπιτι το νηπιο ως τα 2.5 - 3 ... για τις ιωσεις πανω απ ολα αλλα ... κ γιατι να φυγει τοσο νωρις αν δεν υπαρχει "αναγκη" για δουλεια (καλη δουλεια+αμοιβή) ;; ειμαι λιγο πιο παραδοσιακή σε αυτο, καλο ειναι τα παιδια να μενουν με τη μαμα οσο μπορουν ... ειδικα οσο μεγαλωνουν γινεται ολο κ πιο ευχαριστο κ δημιουργικό να περνας χρονο μαζι τους! :x[smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ την όμορφη παρέα!!!! Τι μου κάνετε?

Froggy μου, να το χαίρεσαι το αντράκι σου!!!!!

Παιδικός σταθμός εεεε? Θέλει ώρες συζήτησης!!!! Η γνώμη μου είναι να πηγαίνουν όταν κλείσουν τα δύο, για να έχουν πάρει λίγο τα πάνω τους!!! Αν και με το που πάνε ξεκινάνε οι ιώσεις και τα σχετικά!!! Αν δεν έχει βέβαια που να το αφήσεις το παιδί καλύτερα να το πας στο παιδικό παρά να παίρνεις νταντάδες και βλακείες!!! Δεν τις εμπιστεύομαι καθόλου!

Κορίτσια, εγώ το βρίσκω φυσιολογικό τα αγοράκια να πειράζουν το πουλάκι τους... είναι στη φύση τους άλλωστε... Θυμάμαι από τον ανιψιό μου, που όποτε ξυπνούσε ήταν πάντα όρθιο το πουλί του και πάντα το πείραζε!!! Τώρα αυτό με τα καθαρά χέρια, ε καλά πια και αυτοί οι γιατροί μας έχουν κάνει να φοβόμαστε και τη σκιά μας!!!!

Τις προσκλήσεις τις τελείωσα και έγιναν τέλειες!!!! Θα τις ανεβάσω όταν θα πάω σπίτι γιατί δεν μπορώ από δω!!! Περιμένω τα σχόλια σας....

Φιλάκια πολλά!!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω που για τις ευχες!! [smilie=blob6.gif] Αχ πως περασε ενας χρονος ουτε που το καταλαβα!Σαν χτεςηταν που ξεκινουσε το ΝΗΣΙ και μαζι με αυτο τα πονακια μου(τα εντονα)!Στις 10 οι πονοι,στις 12ημουν στο νοσοκομειο,στις 1.45 ειχε γεννηθει το μπουμπουκακι μου!Φυσιοογικα χωρις επισκληριδιο,κατι τραγικο για μενα αφου ημουν σιγουρη οτι θα κανω αλλα με επεισαν οτι δε χρειαζεται γτ γενναω κ θα καθυστερουσαμε τον τοκετο.Οπονος πολυς αλλα τελικα ηταν σωστη κινηση μιας κ το μπαρμπαδελι ειχε χεσει την μανουλα μεσα στην κοιλια απο το ζορι του(περιτυλιξη στο λαιμο)πραγμα ιδιαιτερα επικυνδινο για το ιδιο και χωρις να εχουμε παρει χαμπαρι τπτ.Μες στο σκατο ηταν,ειχε κ πολυ μαλλι..καταλαβαινετε. :? Ειναι οτιπιο σημαντικο εχω κανει στη ζωη μου,τοιδιο φανταζομαι ειναι για ολες σας!Να τα χαιρομαστε και να ειναι ΓΕΡΑ!Παω για νανι,αυριο party τρελο με τελεια τουρτα μικυ απτα χερακια τα δικαμου,της μαμας μου κ της αδερφης μου!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας!!πηγαμε μια βολτουλα με τα ποδηλατα με τον αντρα μου,μου βγηκε η γλωσσα εξω!δεν ξερω κ καλα κ αγχωνομαι κ χεζομουν πανω μου!κανει κ ωραιες μερουλες κ θα χορτασουμε βολτουλες!

froggy εχετε το παρτακι σας σημερα ε?τι καλα!εγω δεν ξερω τι θα κανουμε κ ποτε.πεφτουν Μ.Δευτερα τα γενεθλια του.λεμε μηπως μαζευτουμε κυριακη του πασχα για κατι χαλαρο(οχι αρνια κ τετοια λογω πενθους),αλλα απτην αλλη σκεφτομαι πως ολο κ ερθουν αδερφια μας κ φιλοι που το ξερουν ανημερα,οποτε μηπως κανω τπτ νηστισιμο κ τελειωνει η ιστορια..

μαρια,το πουλακι του το ειχαμε ανοιξει περιπου στους 7 μηνες.λες να ειναι απο αυτο?δεν πιστευω..σημερα δεν το εχει κανει καθολου παντως.το γλυτωσαμε το γαμ..ακι μας!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε froggy ! κ συ φυσιολογικο χωρις επισκληριδιο ;; κ γω κ το ηθελα απο την αρχή αλλα ουτε που το μετανιωσα... μαλλον το μετανιωσα τις πρωτες μερες μετα τον τοκετο γιατι ποναγα αρκετα εκει κατω αλλα ευτυχως με voltaren συστηματικά, μου περασε ! 4 ωριτσες ωδινες κ να σου πω την αληθεια...οσες φορες το φερνω στο μυαλο μου, ΠΑΛΙ χωρις επισκληριδιο θα εκανα (ιδιο) τοκετο... :mrgreen: --- καλα να τα περασετε !!!!

για πειτε τι νεα; σημερα σκυλοβαρεθηκα μες στο σπιτι... αλλα αισθανομουν τοσο κουρασμενη, τοσο "πρησμενη" κοιλιακά... τι στο καλο γινεται εκει μεσα ;; θα δω περιοδο αραγες :lol: συντομα ;

ρανια μου σε καταλαβαινω... η αδελφη μου η δευτερη εχει γενεθλια 6/4 κ παμπολες φορες πεφτουν Μεγαλη Εβδομαδα τα γενεθλια της... πακετο...

Μαρικεν συμφωνω για τις babysitters ... τοσα περιστατικά εχουν δειξει στην τιβι που κακοποιουσαν τα παιδακια που προσεχαν... μακριά !! ουστ !

ελα περιμενουμε τις προσκλήσεις !! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερουδια!!!!!!!!!!!!!τι χαμπαρια εμεις καλα αν εξαιρεσουμε της λιγες μυξουλες που παλι κανανε την εμφανιση τους,φρογγυ να χαιρεσαι το ζουζουνακι σου!!!!!!!!!!!ΣΗΜΕΡΑ Ο ΚΑΙΡΟΥΛΗς ΧΑΛΙΑΑΑΑΑΑ !!!!!!!μα καλα που πηγε ο ηλιος και καλομαθα......οσο για βοηθεια εχω οταν την χρειαζομαι αν και οι γιαγιαδες μενουν κανενα δεκαλεπτο με το αμαξι η μια και κανα εικοσαλεπτο η αλλη οταν της φωναζω παντα ερχονται και αν χρειαστει κοιμουνται και εδω αν εχουμε βραδυνη εξοδο.αλλα τωρα τα πραγματα θα τα βρω λιγο σκουρα μιας και η πεθερα μου μετακομιζει πλεον μονιμα κοζανη και τερμα η βολεψη.πηραν συνταξη κι ανεβαινουν στο χωριο τους..για να δουμε γιατι οσο να πεις μονο η μανα μου και συνεχεια δεν θα γινεται.ΚΡΑΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΚΡΑΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΚΡΑΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΞΩ...αλλα μια φορα το μηνα η το διμηνο που θα κατεβαινει η πεθερα μου θα την εχουμε εδω οποτε κατι ειναι και αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια Πολλά!!!!! Τι μου κάνετε?

Εμείς σήμερα είμασταν όλο το πρωί έξω, είχε τέλεια μέρα... Τώρα βέβαια είμαι κομμάτια αλλά λέω να περιμένω λίγο και μετά να πάω να την κάνω μπάνιο γιατί λίγο με την αλλαγή της ώρας έχουμε επηρεαστεί όλοι μας...

Κορίτσια, μην με κοροϊδέψετε αλλά δεν ξέρω πως κάνεις εισαγωγή φωτογραφίας!!! Τις πέρασα στο προφίλ μου αλλά δεν ξέρω πως να τις βάλω εδώ!!!!! Βοηθήστε με!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια!!!σημερα εχουμε λιωωωωσει στον υπνο!κοιμηθηκαμε μεχρι τις 11:30 (με την νεα ωρα) το πρωι κ το μεσημερι κοιμηθηκαμε 2-2,5 ωρες!να δω τι νυχτα θα βγαλουμε.ααα,εσκασε ενας τραπεζιτης,γιαυτο ξυπνουσε 3 βραδια τωρα κ εκλαιγε λες κ τον σφαζαμε!

δεν τρωει ρε γμτ καθολου.μονο γαλα(του δινω 280 τωρα) κ φρουτο.απο τα αλλα 2-3 κουταλιες.δεν στεκεται κ στον κωλο του καθολου.τρεχει περα δωθε οοολη την ωρα.τωρα του εδωσα κ εφαγε ενα ολοκληρο τοστ!συνηθως ετρωγε μισο.ευτυχως του αρεσει,οποτε θα του δινω καθε βραδακι τωρα που μεγαλωνει κ η μερα κ θα κοιμαται πιο αργα.του εχω παρει ανθοτυρο που ειναι αναλατο κ ισα που το ζεσταινω στην τοστιερα,το κοβω κομματακια κ το παιρνει με τα χερια του.

σημερα μαθαμε πως κανει το γουρουνακι,η κοτουλα κ καρατε!!τεντωνει τα χερακια του κ κανει ιιαα!

μαριεκεν,εγω δεν προκειται να σε κοροιδεψω!ισα ισα κ αυτο που εχεις βαλεις φωτο στο πλαι μου φαινεται ακατορθωτο για μενα!καμια σχεση με την τεχνολογια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε? κ παλι Δευτέρα.... μισω τις Δευτέρες..... :(:roll::(

α κ γω με τις φωτο στο μαμμυ δεν το χω ψαξει αν θες στο φεις πολυ ευχαριστως να σου πω... :lol:

ωραια τα περασαμε weekend αν κ λιγο ταλαιπωρια με την παρελαση... ξενυχτισα κ 2 συνεχομενα βραδια (ειχα εξοδο) οποτε.... μου λειπει υπνος... πως τα περασατε εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...