Μετάβαση σε περιεχόμενο

1α ΓΕΝΕΘΛΙΑ,ΠΡΩΤΑ ΒΗΜΑΤΑ Κ ΝΟΣΤΙΜΕΣ ΤΟΥΡΤΕΣ!


Recommended Posts

Καλησπερα!

Αναδρομος ξε-αναδρομος, εγω σημερα με τη λιακαδα εχω μεγαλη χαρα! Κατεβηκα και στο κεντρο για κατι δουλειες κι εκανα και την περατζαδα μου! Αει σιχτιρ μωρε πια, μεσα στη μιζερια, αφου και το βραδυ και αυριο και μεθαυριο τα ιδια προβληματα θα εχω, δοξα τω θεω που εχω γονεις και πεθερικα που βοηθανε πολυ, αυτο λεω, δοξα τω θεω, γιατι αλλιως παει ουτε να φαμε δεν θα ειχαμε, τωρα που τελειωσε κι η διανομη κι ο αντρας μου ειναι παλι ταπι! Αχ, δεν πειραζει, μολις μου σκαει ο μικρος ενα χαμογελο ολα τα ξεχναω! ΟΛΑ ομως!

Παντως σας διαβαζω ολες κι εχουν πολυ πλακα τα σκατουλια μας! Καθενα απο τωρα με το χαρακτηρα και τις παραξενιες του! Αλλος νταντα αλλος αντε αλλος κλαψα αλλος πειναει αλλος δεν τρωει αλλος υπναρας! Και ολα αυτα τα καινουργια που μαθαινουν ειναι υπεροχα!Εμενα τωρα παιρνει το μωρομαντηλο και καθαριζει το τραπεζι η το παρκο του, εχει φαει τρελο κολλημα με την ηλεκτρικη σκουπα, προσπαθει να βαλει τις καλτσες του και να χτενισει τα μαλλια του, οταν του λες "μακια" αν εχει ορεξη να σε φιλησει καλως, αλλιως σου φερνει το μαγουλο του στα χειλη σου να τον φιλησεις εσυ, ακουμπαει το χερι του στο καλοριφερ και κανει "αααα" οτι και καλα καηκε και στο δινει να το κανεις μακια και αλλα τετοια ΥΠΕΡΟΧΑ!Μαγεια ειναι να τα βλεπεις να μεγαλωνουν ειναι τοσο μα τοσο σοφα, εχουν να μας μαθουν πολλα!

Φιλια πολλα σε ολες τις μανουλες και τις εγκυουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 855
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι κανετε μανουλιτσες?

Εμεις γιατρο γιοκ.Ακυρωσαμε ο ραντεβου γιατι δεν εχω που να αφησω την Εβελινα.Αυριο το καναμε το μεσημερι για να ερθει κ ο αντρας μου μαζι.

Με τα νευρα μου παιζουν ολοι μου φαινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρες! θα συμφωνήσω ότι σε μια μυστήρια πλην γλυκιά φάση τα ζουζούνια μας!!! εμένα, αν δεν του κάνω το δικό του τσιρίζει :? ναι, ναι, μου παίρνει τ΄αυτιά! ελπίζω να μην κακομάθει...

gioulaki καλά αποτελέσματα αυριο στον γιατρούλη σας!

Μαράκι, αφού είναι ανάδρομος κ στραβός ο παλιοερμής, θα ήθελα να μου στείλεις σε κάποιο μέιλ τα αρωματάκια που λέγαμε, αν έχεις βρει τη λίστα σου. γενικά μου αρέσουν λουλουδάτες, ήπιες κ ελαφριές εσάνς. ελπίζω να έχετε κ κάτι τέτοιου είδους. :D

ένα μεγάλο γεια κ μια όμορφη καληνύχτα σε όοοοοολα τα κοριτσάκια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κοριτσάρες!!! Τι μου κάνετε?

Εμείς μια απ' τα ίδια ήσυχα... Όσο ήσυχα δηλαδή μπορείς να είσαι με ένα μωρό μες στο σπίτι!!! Χτες το απόγευμα εκεί που μπουσουλούσε έπεσε και χτύπησε το κεφαλάκι της στο ποδαράκι του πάρκου, έκλαψε λίγο αλλά μετά της πέρασε... Έκανε όμως το πρώτο της σημάδι από χτύπημα!!! Δεν είπαμε τίποτα στη γιαγιά μας γιατί θα μας φώναζε ότι δεν την προσέχουμε αλλά περιμένω να δω τι θα μου πει το μεσημέρι....

Λέμε απόψε με τον αντρούλη μου να βγούμε καμιά βόλτα, μας καλάρεσε την προηγούμενη Παρασκευή και θέλουμε και σήμερα!!!! :lol::lol::lol:

Ααααα ξέχασα να σας πω βρήκα θέμα για το πάρτυ της μικρής: ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑ!!!! Καλό? Είναι και μια εβδομάδα πριν το Πάσχα και λέω να τα συνδυάσω έτσι!!!!

Αυτά τα ολίγα!!!

Φιλάκια πολλά!!! Καλό ΣΚ!!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλε τι κανετε?εμεις τα ιδια!!!!!!!!παλι αρρωστουλια ημασταν και τα δυο αντιβιωση,ευτηχως τωρα ειναι σχεδον καλα .και θα παιρνουμε την αντιβιωσουλα μας μεχρι την δευτερα...τι ειναι αυτο το πραγμα φετος μα θερισε!!!! :twisted::twisted: και ο καιρος χαλια εκει που φτιαχνει και παιρνουμεμια ανασα εκει ξαναγινετε σκατα...εντομεταξυ πουλησαμε το αυτοκινητο μας και ψαχνουμε καινουργιο κα ι συντομα γιατι χωρις αμαξι μνε δυο παιδια δεν λεει,σημερα θα δουμε 3 ελπιζω καποιο να μας κατσει....απο περπατημα πως πατε ?εμενα στεκεται μονη της ορθια για λιγο και καθετε μετα κατα τα αλλλα περπαταμε με το ενα χερακι....γιουλακι περιμενουμε νεα!φιλια στης υπολοιπες ...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε?

Εγω οχι πολυ καλα.Πηγαμε στο γιατρο και ειδαμε τον σακο αδειο.Ανεμβρυικη κυηση.Μεγαλωνει ο σακος κ ο πλακουντας αλλα χωρις μωρο.Δεν πειραζει δεν ηταν η ωρα του να ερθει.

Κατα τα αλλα ειμαστε καλα.η Εβελινα τρεχει πανω κατω σαν τρελη.

Αντε ερχονατι κ τα γενεθλια του Κωνσταντινου της Μαριας μας!!! Μαρακι τι παρτακι θα του κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

gioulaki μακάρι να ήταν αλλιώς, ωστόσο μάλλον, όπως λες, δεν ήταν τώρα η ώρα του. θα έρθει όμως το μπεμπάκι! επικεντρώσου στο Εβελινάκι, το γλυκό κοριτσοπουλάκι, κ θα έρθει και το άλλο ζιζίνι.

αχ, αύριο πάλι δουλειά.. δεν αντέχω άλλο, να έρθει ο Μάιος να χαλαρώσουμε λίγο, δλδ τα τέλη του Μαη... μου άρχισαν και τα πονάκια περιόδου μια βδομάδα πιο πριν, αίσχος....

καληνύχτα!αύριο είναι μια καινούρια μέρα κ όλα είναι αλλιώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!σημερα φουλ μερα!καφεδακι το πρωι,καπακι μπυριτσα με ποικιλια(σλουρπ),μετα κρεπα σοκολατα σπιτι κ μετα νανι κ οι 3 στο κρεβατι μεχρι τις 20:00!να δω πως θα κοιμηθει το βραδυ!ο μικρος κυριος εξω,βεβαια πηγαινουμε σε μαγαζια που δεν εχουν πολυ κοσμο για να τριγυρναει!

καλα,το πρωι το σκατο με τρελανε!ημουν ξαπλα στο κρεβατι κ αυτος απο κατω.πιανω φοραω τη μια μου καλτσα κ εψαχνα την αλλη.δεν την εβρισκα.του δειχνω το ενα μου ποδι με την καλτσα κ το αλλο γυμνο.του λεω που ειναι η καλτσα μου?μετα απο κανα 5λεπτο,εκει που εβλεπα τηλεοραση μου χτυπαει το γυμνο ποδι με την αλλη καλτσα!την ειχε βρει καπου αλλου κ μου την εφερε να τη φορεσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι μου τα φιλια μου...χαιρομαι που το πηρες τοσο ψυχραιμα και φυσικα αιτια ειναι το γλυκο σου κοριτσακι...σου δινει δυναμη και ετσι πρεπει...την επομενη φορα πιο τυχερη...

αχ κοριτσια σημερα ειμασταν σε γενεθλια σε παιδοτοπο...πολυ κουραστηκα...ολο γκρινια κ ολο αγκαλια...εφυγα κακην κακως...ειμαι κ καπως αυτες τις μερες...αντε φιλια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki μου πολύ λυπάμαι,την υγεια σας να έχετε εσεις κ το Εβελινάκι και θα έρθει κ το αδερφάκι.Κράτα γερά! :YMHUG:

Καλά ε όλες εξαφανισμένες και πού να φτιάξει για τα καλά ο καιρός!χχεχε!

Πήγα jumbo σήμερα όλα τα τζιτζιλι μίτζιλι του πάρτυ αγοράστηκαν,τώρα μένει να ξεκινήσει η προετοιμασία για τον μπουφέ.Το επόμενο Σάββατο θα τα κάνουμε.

Αύριο έχει γενέθλια ο Κωνσταντίνος της Μαρίας αλλά και εγώ!!χιχι!Πάντα γερός να είναι Μαράκι!Να τον χαίρεστε!! [smilie=occasion13.gif]

Το κατσαριδάκι μου κάνει τζίιζ όταν πλησιάζει φούρνο,καλοριφέρ και τζάκι,μα το λέει τόσο ωραία! :D

Επιτέλους έμαθε ότι καίει!!Αλλα ρε κορίτσια δεν ξέρω είναι λογικό να νυστάζει σε δύο ώρες απτη στιγμή που ξυπνάει?Δε λέω κουράζεται απτο πέρα δώθε..πάντως μια εξέταση αίματος θα την κάνω για να μου φύγει η απορία.

όνειρα γλυκα! [smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ αγνωστες οι βουλες του Κυρίου :roll: εγω παντως αστρολογικά :mrgreen: σε εχω για παιδι φετο !!! στο χω πει ;)

FROGGY ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ Κ ΣΕΝΑ !!!! καλα το μαναρακι μου κοιμαται τωρα αλλα πραγματικά δεν το πιστευω οτι περασε κιολας ενας χρονος... περασαμε τοσο δυσκολα (ξενυχτια, θηλασμους, γκρινιες για δοντια, αρνηση να φαει πωπωωωωω) κ καθε μερα που μεγαλωνουν ολο και πιο πολύ συνηθίζουμε την καθημερινότητα μαζί τους... :x:x

εμεις δεν εχουμε πολλά αυριο, αφου οι περισσοτεροι δικοί μας νηστευουν... για πιτσιρικια θα εχω λιγα πεινιρλάκια/λουκανικοπιτακια/τυροπιτακια, χυμους-αναψυκτικά, κανα κρασακι/ποτο, τουρτα κ πιτα (φανουροπιτα γιατι εχει νοστιμη γεύση χιχι !!) νηστισιμη (ως ΠΕΡΠΑΤΟΠΙΤΑ χαχαχαχα) !!

προβλημα ειχα με το να αποφασισουμε ΤΙ να κερασουμε τους νηστευοντες (απο φαγακι) κ λεω μηπως να φτιαξω μακαρονακι φιογκακι + κοκκινη απλη σαλτσουλα ;;; δεν ξερουμε ΑΚΟΜΑ :shock: τε σπα...

ειμαι πολύ περιεργη κ ανυπομονη να δω την τουρτα γιατι την παρηγγειλα τηλεφωνικώς σε συγγενή μας σε καλο ζαχαροπλαστειο (Κωνσταντινίδη ;) ) αλλα δεν ξερω πως θα ειναι απο σχεδια (ξερω μονο οτι θα εχει τους ηρωες του Disney -κλασικό)

Θελω να τραβηξω βιντεακι κ να βγαλω μπολικες φωτο !!! να βαλω κ καμια καινουρια στο ψυγειο απ εξω γιατι εδω κ ενα χρονο λεω να παω να τυπωσω καμια κ ολο το ξεχνάω :?

ΣΑΣ ΦΙΛΩ και τρεχω για ξαπλα !!!

ΥΓ: Α froggy !! κ μενα ξυπναει πχ 8 το πρωί κ κατα τις 10 - 11 νυσταζει παλι κ κοιμαται για 1 -1.3 ωρα !!! μετα το παει σερι ως τις 8 - 9 το βραδυ ομως :geek: δε νομιζω οτι ειναι ανησυχητικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!αν και εχει τοσο ωραια μερα εμεις σπιτι γιατι ο μπαμπας μας δουλευει,ΜΑΡΑΚΙ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΟΥς ΓΙΟΥς ΜΑς!!!!!!!!!!!!!σημερα το απογευμα δεν θα κανουμε τιποτα μιας το γενεθλοοιακια μας τα καναμε στης 11 του μηνα αλλλα αυριο θα του κανω αλλο ενα παρτακι με τουρτα κλοοουν καπελακια καραμουζες κτλ στον παιδικο να το διπλοχαρει βτο μαναρακι μου με τους φιλους του και εκει........γιουλακι καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο και λυπηρ :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: ο αλλα δειξε υπομονη και ξεπερνα το με την βοηθεια της εβελινα σου!!!!!!και ολα θα πανε καλητερα την νεπομενη φορα θα δεις!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι μου το επομενο ομως θα ερθει για να μεινει!!!!μερικες φορες οτι γινετε,γινετε για καλο!!!!!

χρονια πολλα στους εορταζοντες!!!! [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] χαρουμενα γεννεθλεια!!!!!

ελα βρε froggy μην ανχωνεσε τα περισσοτερα μωρακια κοιμουντε αυτην την ωρα η ελενα ξυπναει περιππου στης 8 κ στις 10.30 την βαζω ξανα για υπνο γιατι το θελει!!!δεν νομιζω πως εχει κατι το ζουζουνι σου!!

μαρακι μου κ εγω σκεφτομουν καμμια σαλατουλα με μακαρονια,κεφτεδακια,κρυα σαντουιτσακια κομμενα σε διαφορα σχεδια...ευτυχως ειναι μετα το πασχα κ δεν χρειαζετε να φτιαξω κ νυστισημα :D ρανια :lol::lol::lol::lol: φοβερο το πιτσιρικι σου :lol::lol::lol:

βρε κοριτσια εμενα δεν λεει ουτε μια λεξουλα....πιο μικρη ελεγε μαμ οταν πεινουσε τωρα οχι λεει κατι μωρουδιακα ακαταλαβιστικα.. :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι να χαίρεσαι τον Κωνσταντινάκο σου!!!!!!!!! [smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] να τον καμαρώνετε με υγεία και κάθε καλό!

froggaki χρόνια πολλά και σ'εσένα!

ωραία μερούλα κ την κάνουμε για βολτούλα!φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!μαρακι κ μαμμυ να χαιρεστε τα παιδακια σας τα ομορφα!!

εμεις σημερα πηγαμε στο χωριο.κλεινει 2 χρονια ο κουνιαδος μου.σαν χτες θυμαμαι που ξεψυχουσε μπροστα στα ματια μας.δεν μπορω να το πιστεψω ακομα..περασαμε πολυ δυσκολα,μακαρι να μην τυχει σε ανθρωπο.

τελοσπαντων,μη λεω τετοια σημερα που γιορταζουν νινακια της παρεας!η ζωη προχωραει,να ειμαστε καλα κ ολα θα ερθουν!

καλε,κοινωνησαμε κιολας σημερα!κ φαγαμε κ ολο το φαι μας..ειμαστε καλα παιδακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΑ κ ΜΑΜΜΥΣ να χαιρεσται τους αγοραρους σας!!!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στα παιδακια σας να ειναι καλοτυχα στη ζωη τους !!!!

Βατραχακι χρονια πολλα κ σε σενα να εισαι γερη να καμαρωνεις το κατσαριδακι σου ;)

Ευχαριστω για τις ευχουλες σας.Χθες εκανα την αποξεση και ευτυχως ειμαι καλα.Τωρα παιζω με την Εβελινα μου η οποια εγινε σημερα η ατραξιον της πλατειας Αριστοτελους :lol::lol::lol:

Φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω για τις ευχες !! ολα πηγαν καλά ! λιτα κ απεριττα !! μεταξύ μας μεταξά χιχι !!

βρε mamys !! να χαιρεσαι κ συ τον γιοκα σου !!!

post-12238-13873939122922_thumb.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλή μας εβδομάδα!!!

mammys να χαίρεσαι τον γιο που απ'ό,τι κατάλαβα γενεθλιάζει!

Μαράκι σούπερ ο Κωνσταντινάκος! φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααα... τι μου κανετε?

μαμμυ γιορταζει ο μεγαλος ο γιος..? χρονια πολλα να τον χαιρεσαι...

το μαρακι το ευχηθηκα χθες απ το φεις!

εμεις μια απο τα ιδια , δεν εχω κατι καινουριο να σας πω :roll:

μισω τις δευτερες... απο τοτε που επιασα δουλεια :cry:

αυτααααααααα εν ολιγης ... φιλακιαααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι και Μαμυς ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ!!! Παντα χαρες να εχετε!

Οι υπολοιπες τι κανετε;

Γιουλακι μου καλα το αντιμετωπιζεις, εμ ενα χαμογελο της Εβελινας φτανει να διωξει καθε λυπη, μπραβο κοριτσι μου, στο νου μου σε ειχα.

Παιδια πολληηη δουλεια αυτες τις μερες και πολλες βολτες, οποτε που χρονος για να σας διαβασω και να γραψω! Σας φιλω ομως ολες μια μια και τα ζουζουνια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα!!!! Τι μου κάνετε???

Μαράκι και Mammy's να τα χαίρεστε τα όμορφα μουτράκια σας!!!! Άντε να παίρνουμε κι εμείς σειρά σιγά - σιγά!!!!

Το Σαββατοκύριακο έκατσα και της έφτιαξα τις προσκλήσεις για το πάρτυ!!!! Το θέμα μας είναι η ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑ και βγήκαν πολύ ωραίες, μόλις τις τελειώσω θα την βγάλω φωτογραφία να σας την δείξω!!! Σήμερα θα πάω Ηράκλειο στα jumpo για να της πάρω τα διακοσμητικά και για να πάρω μερικά αναμνηστικά δωράκια για να δώσουμε στα παιδάκια που θα έρθουν να μας δουν να σβήνουμε το πρώτο μας κεράκι!!!!

Πολύ κούραση αυτές τις μέρες έτσι χωρίς λόγο... Πέφτω το βράδυ στο κρεβάτι και δεν καταλαβαίνω πότε με παίρνει ο ύπνος....

Αλήθεια τι καιρό έχετε εσείς κορίτσια? Εμείς εδώ μου φαίνεται ότι μπήκαμε στη τελική ευθεία για καλοκαίρι!!!! Από το Σάββατο έχει τέτοιο ήλιο που δεν σου κάνει όρεξη να κάτσεις μέσα καθόλου!!!!

Αυτά είχα να σας πω κι εγώ!!!!!

Φιλάκια πολλάαααα!!!!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τι κανετε?

Αναδουλειες επεσαν στο θεματακι μας γιατι ετσι?

Εγω ειμαι καλυτερα εχω βεβαια ενα πρηξηματακι ακομα και αιαμτακι αλλα θα περασει.Την Κυριακη γιορταζει κ η τσουπριτσα μου κ δεν ξερω τι θα κανουμε.Θελω να ανοιξει ο καιρος για τα καλα να αλλαζουμε σιγα σιγα διαθεση κ να βγαινουν τ ακαλοκαιρινα.Αχ θα τα εχουμε φετος με τα μπουτακια τους εξω να τρχουν τα σκατουλια μας.

Σκεφτομαι να στειλω τη μικρη βρεφονηπιακο σταθμο απο Σεπτεμβρη.μηπως ψαξω κ εγω καμια δουλεια κ "ξελαμπηκαρω" λιγο.Γενικα να ειμαι λιγο πιο χαλαρη.Πολυ αυτοκολλητες γιναμε ενα χρονο τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...