Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πέτα τα παπούτσια σου


newagemama

Recommended Posts

Γιατί άραγε τα παιδάκια μας τρελαίνονται να βγάζουν τα παπούτσια και τις κάλτσες τους με την πρώτη ευκαιρία; Τι θέλουν να μας μάθουν;

http://wp.me/pS7gV-13o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μ'άρεσε το αρθράκι σου... Σωστά τα λέει. Ο μικρός μου (2) σε κάθε ευκαιρία τραβάει παπούτσια-κάλτσες όπως- όπως να τα βγάλει (ευτυχώς προς το παρόν μόνο μες στο σπίτι...) και μετά περπατάει ενθουσιασμένος κάνοντας πατ-πατ με τις πατούσες! Καλά, περιττό να αναφέρω αντιδράσεις πεθεράς..."ΤΙΙΙ? ΧΩΡΙΣ ΚΑΛΤΣΕΣ ΘΑ ΚΡΥΩΣΕΙΣ, ΕΛΑ ΔΩ, ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΜΩΝΑΣ, ΚΡΥΟ-ΚΡΥΟ!" :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ και ο αντρασς μου περπατάμε χωρις παπούτσια υπάρχει μια αίσθηση ελευθερίας. Μολις μπώ στο σπίτι το πρώτο πράγμα που θα κάνω είναι να βγάλω τα παπούτσια μου και τότε νιώθω πιο ξεκούραστη πιο ανάλαφρη.

Στο γιο μου οταν γεννηθηκε και εμεις αλλα και κάποιοι φίλοι φέρανε αυτά τα μικροσκοπικουλικα παπουτσάκια του τα φόρεσα οταν ήταν 2 μηνών τον έβαλα στο καθισμα του αυτοκινήτου για να πάμε βόλτα μέσα στο αυτοκίνητο του τα έβγαλα ένιωθα πως τον περιορίζω. από τότε δεν του τα ξαναέβαλα ετοιμάζομαι τώρα να τους κάνω από μία τρυπιτσα και να περάσω το ένα παπουτσάκι στα κλειδιά μου για μπρελόκ!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις δε φτανει που βγαζουμε καλτσες κ παπουτσια με την πρωτη ευκαιρια, μετα τα βαζουμε και στο στομα. Οταν τα κρυβω, μετα ψαχνει τις δικες μου παντοφλες. ΑναΓΚΑστηκα περπαταω με τις καλτσες μεσαα στο σπιτι γιατι μολις δει παπουτσια τρελενεται απο χαρα και τρεχει για να τα βαλει στο στομα...ελα παναγια μου χαχαχαχα Μα οσο και να την μαλωσω αυτη το χαβα της :x

Ειναι η ηλικια 8α της περασει :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ομορφο αρθρο!

Ο μπεμπης μου βγαζει τα παπουτσια του μανιωδως, τα τραβαει! Αλλα βγαζει και τις καλτσες το ιδιο μανιωδως. Κι οχι τιποτα αλλο, μετα τα ποδαρακια του ειναι παγωμενα τελειως! Αλλα εχει πλακα, τις δαγκωνει, τις πεταει, προσπαθει να τις ξαναβαλει, φυσικα δεν μπορει. Βασικα, το εχει βρει παιχνιδι, τις βγαζει αυτος, τις βαζω εγω, τις ξαναβγαζει κι ερχεται και μου τις δινει και μετα παιρνει δρομο μπουσουλωντας να τον κυνηγησω να τις βαλουμε! Απιστευτος!

Κι εγω μια ζωη ξυπολητη η με τις καλτσες γυριζω, τον καταλαβαινω απολυτα, απλα φοβαμαι μην κρυωσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα, χα, χα, οι αντιδράσεις των παιδιών είναι απίθανες! Και εμείς οι γονείς με μια έννοια συνεχώς: "πρόσεχε, θα κρυώσεις!". Μπορεί να μου εξηγήσει κάποια γιατί ποτέ δεν κρυώνουν από την ξυπολησιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια από τα ίδια κι ο δικός μου! Μέσα στο σπίτι δεν φοράμε ποτέ παπούτσια. Μας πήρε η γιαγιά μας κάτι πολύ ωραία καλτσοπάπουτσα και όλη μέρα με αυτά τρέχει!!! Πάλι θέλει να τα βγάλει βέβαια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • 17/3 ήταν η προτελευταία περίοδος (τελικά όπως φαίνεται ήταν η τελευταία). 22η μέρα του κύκλου έκανα ωορρηξία (επιβεβαιωμένο με τεστ) και 1 εβδομάδα μετά είχα αίμα. Το αίμα κράτησε ουσιαστικά 3 μέρες με την πρώτη να μην έχω καθόλου ροή. Οι άλλες δύο όμως είχαν κανονική ροή περιόδου οπότε υπέθεσα ότι είχα απλά μικρή ωχρινικη φάση λόγω θηλασμού. Ξεκίνησα κανονικά τα τεστ ωορρηξίας όπου έφτασα 27η μέρα του "κύκλου" και δεν έβρισκα θετικο. Ανωορρεκτικος  κύκλος σκέφτηκα, αλλά ας συνεχίσω τα τεστ μήπως και την πετύχω.. Και χτες που ήρθε η παραγγελία με τα νέα τεστ της hometest είδα αυτήν την απίστευτα έντονη γραμμη. Επιπλέον να συμπληρώσω ότι σε αυτόν τον υποτιθέμενο κύκλο δεν είχα καμία επαφή, περίμενα να βρω θετικό για να ξεκινήσουμε, μιας και με την μικρούλα και το κυλιόμενο ωράριο του άντρα μου οι επαφές είναι πολύ περιορισμένες.. Από συμπτώματα είχα ναυτιες την τελευταία εβδομάδα και έκανα και εμετό, αλλά το απέδωσα στο ότι από εκεί που έτρωγα σαλάτες και φιλέτο κοτόπουλο λόγω διατροφής, πήγαμε διακοπές και τρώγαμε συνέχεια junk (το ίδιο σκέφτηκα και για τα πονακια στην κοιλιά). Πολύ έντονη υπνηλία που μου φαινόταν φυσιολογικό με ένα μωρό που βγάζει δόντια. Και είχα και πόνο στις θηλές όταν θηλαζα αλλά δεν έδωσα σημασία.  Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Τα one step της ωορρηξίας δεν είχαν σίγουρα δεύτερη γραμμή, θα το πρόσεχαν αν ήταν μόνο η γραμμή του θετικού 100%. Και μάλιστα μου έκανε εντύπωση και έλεγα καλά σε κάθε κύκλο έστω κ αχνη, υπήρχε μια γραμμή, σε αυτόν τον κύκλο δεν υπάρχει καθόλου ορμόνη στο σώμα;; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να ήταν ελαττωματική παρτίδα...    Μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις κορίτσια μου. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει, θα καλέσω αύριο τον γιατρό μου να μου πει τι να κάνω. Λογικά θα πάω για υπέρηχο, δεν ξέρω αν έχει νόημα η χοριακη στην εβδομάδα που είμαι (από εκείνη την τελευταία ωορρηξία δεν είχα ξανά επαφή, άρα αποκλείεται να είμαι λιγότερο). Ο άντρας μου να σας πω ότι είναι σε μεγαλύτερο σοκ. Μου λέει "ΑΝ είσαι έγκυος.....". Λέω ναι αν είμαι... 😂😂 Αν δεν είχα αλλάξει τεστ ωορρηξίας άραγε ποτέ θα το μάθαινα;; 😂😂 Ο,τι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας, εγκυμονούσας και όσες προσπαθούν λ. Βλέπετε, από εκεί που δεν το περιμένουμε έρχεται τελικά 🥳🥳
    • Χρόνια πολλααααα σε όλες τις μανούλες❤️❤️❤️ αλλά και στις μανούλες που έχασαν τα μωράκια τους πριν ακόμη να έρθουν στη ζωή🙏👼🙏 χρόνια πολλα σε όλες μας κοριτσια μουυυυ και εύχομαι του χρονου να γιορτάζουμε με τα μωρά στην αγκαλια μας🥳🥳🥳🌈🥰🥰🥰
    • Κορίτσια μου, μαχητριες της εξωσωματικής χρόνια σας πολλά! Γιορτή της  μητέρας σήμερα και εσείς γιορτάζετε πιο πολύ από όλες όσες έχουμε περάσει απέναντι! Θα γεμίσει η αγκαλιά σας... Αργά ή γρήγορα θα γεμίσει... Το ξέρω και το πιστεύω! ❤️
    • @Elli13 κορίτσι μου σοοοκ!!! Ποσο πολύ χαίρομαι!! Με το καλό το δεύτερο μπεμπακι!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη που φέτος θα την περάσεις με την καλύτερη παρέα!! Φέτος τα Χριστούγεννα θα τα περάσετε όλοι μαζί ❤️❤️❤️
    • Χαχαχα αυτό με το φαγητό ξεκάθαρα έτσι είναι ναι! Και για το στήθος, πρησμένο αλλα μαλακό ταυτόχρονα έτσι fluffy!  Όσο για τον υπέρηχο μετράω αντίστροφα τις μέρες, ιδανικά θα ήθελα κάθε 3 μέρες να πηγαίνω 😅  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...