Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ'11:ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥΜΠΕΣ


Recommended Posts

Gwgw mou tis perissoteres fores i tin krataw egw agkalia i george i tin vazw sto parko alla otan tin krataw agkalia vazei ta xeria tis sto mpwl..Nai nai kala einai ekla4e gia ligo tin pira agkalia tis evala ligo voutiro k iremise twra pigenei sinexws sto saloni k mou kovei fulla apo tin glastra k erxetai k mou ta deixnei, einai eudia8eti :)

K egw stenaxwre8ika poli, dinami stous siggeneis tou mikrouli..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Gwgw mou tis perissoteres fores i tin krataw egw agkalia i george i tin vazw sto parko alla otan tin krataw agkalia vazei ta xeria tis sto mpwl..Nai nai kala einai ekla4e gia ligo tin pira agkalia tis evala ligo voutiro k iremise twra pigenei sinexws sto saloni k mou kovei fulla apo tin glastra k erxetai k mou ta deixnei, einai eudia8eti :)

K egw stenaxwre8ika poli, dinami stous siggeneis tou mikrouli..

αααα Αντριά ειναι ζωηρούλα αλλά κ ρομαντική η κορουλα σου!!!Σου φερνει λουλουδια,τι αλλο θές???

Παντως εγω όταν ειναι να της βάλω φαγητό,προσπαθώ να την απασχολησω με ότι μπορεις να φανταστείς ,μεχρι κ τα κολιέ μου της δίνω......αλλιώς δεν μπορεις κ να συγκεντρωθεις...δωστης ταπερ,κουτάλες κτλ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας βάζω και το δικό μας ποπουδάκι!! :D

Βρε Αντρια...τι ειναι αυτό που έγινε με τον μικρούλη?!! :? Πολύ στεναχωρέθηκα......Κουράγιο στους γονείς.....Περαστικά και στην ζουζούνα σου!

Από το κρεβάτι δεν φεύγει,γιατί βάζω μαξιλάρια και τον έχω μάθει να κατεβαίνει με τον ποπό!! :D

Άφρο,πες μου λίγο το πρόγραμμά σας μήπως μπορέσουμε και βοηθήσουμε...εμένα ξυπνάει 7:30-8 τρώει φρουτάκια,ξανακοιμάται 10-11 για καμιά ώρα,μετά ξανακοιμάται 2-3 για καμιά ώρα και για το βράδυ κοιμάται 8-8:30 ξυπνάει 2-3 φορές για μεμέ αλλά μη φανταστείς για κανένα 2λεπτο!

post-13601-13873938779394_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα εμεις γενικα δεν εχουμε σταθερο προγραμμα... μεχρι πριν καποιο καιρο ξυπναγε για να φαει το βραδυ λιγο στηθος αρκετες φορες αλλα οχι σαν αυτο που κανει τωρα το διωρο που μενει ξυπνια βεβαια αρχισαν και τα δοντια.. ξυπναει 7.30 με οχτω θηλαζει αλλοτε τρωει φρουτα αλλοτε οχι κ αμα δεν της φτασει το στηθος κ το τραβα σα λυσσασμενη μπορει να πιει ξενο, σημερα εφαγε φρουτοκρεμα κ ολα οκ μετα παιζει κατα τις 1 κοιμαται κ ξυπνα η μια η μια μιση παιζουμε δυο με δυο μιη τρωει θηλαζει οποτε θελει σε ολ τη μερα απο 3 λεπτα ομως ετσι κανει απο δυο μηνων. το απογευμα συνηθως δεν τρωει κατι μονο μερικες φορες τα καταφερνω κ θηλαζει (αμα πρεπει να φυγω ή ειμαι χωμα εδω κι ενα μηνα πινει κ λιγο συμπληρωμα παλι κ κοιμαται)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω τι τέλεια πωπουδάκια είναι αυτά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για διαφήμιση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Για φάγωμα....τι ωραία! :lol::lol::lol:

η δικιά μου κοιμάται μόνο με τον ΄κλασικό' τρόπο...

αλήθεια βρε κορίτσια, ξυπνάτε εσείς καμιά φορά μέσα στην νύχτα με αγωνία για το αν είναι καλά το μωρό? ή το κάνω μόνο εγώ και είμαι νευρωτική? Με πιάνουν κάτι απότομα τινάγματα μέσα στην νύχτα και τρέχω στο κρεβατάκι της να δω αν ειναι καλά....

χθες είχα φιλους/ες για φαγητό και βάλαμε και την μικρή στο τραπέζι στο καρεκλάκι της και έφαγε με λαιμαργία ....ουφ πάλι καλά γιατι τελευταία φώναζε και δεν ήθελε να φάει...

ααα και τελικά οι πελάτες μου που σας έλεγα τις προάλλες συνετίστηκαν και θα ακολουθήσουν την νομοθεσία! Γιουπι!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol: Βέβαια έχουμε συννενοηθεί για ευκολίες πληρωμής έως και σε 2 μήνες...................................τι να κάνουμε δεν πειράζει...αν δεν έχουμε πτωχεύσει μέχρι τότε!

'Αφρο να προσέχεις την υγεία σου! Μην την παραμελείς!

κοριτσάκια μου σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xexe annoula teleio kwlaraki..Euxaristoume gia ta perastika kokkinise ligo alla 8a perasei makari etsi xtipimatakia na exoume k oxi pio sovara..

Akrivws etsi eipa k egw, o 8eos na tous dwsei kouragio k dinami axxxx..

Milise enas kirios k elege pws meta ton 1o xrono mi kako pe8anei ena mwraki den milame gia aifnidio 8anato k pws pe8ane mallon apo emfragma miokardiou i eurima ston egkegfalo me tin nekro4ia den vgalane akri k 8a kanoune to3ologikes k alles eidikeumenes e3etaseis..Auta sas ta grafw giati 8a 8ela an 3erei kamia sas an mporoume na kanoume proliptika e3etaseis, kati tetoio diavassa apo alles mamades se ena site pou tixaia vrika alla den eimai sigouri..An 3erei kapoia kopela as me enimerwsei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φτου φτου, κατι ποπουδακια!!!χαχχα!!τι καλα που ειναι τα ζουζουνια μας οταν κοιμουνται!!! :lol: η δικη μου μονο ανασκελα τη βρισκουμε, αλλοτε οριζοντια αλλοτε καθετα!!!

κριμα, το παιδακι αντρια, αλλα πιστευω οτι αυτα ειναι πολυ σπανια.....

η αθηνουλα κοιμαται τωρα ,ειναι πολυ αγαπησιαρα σημερα κι ολο ναζακια μου κανει!!!

εγινε 8 μηνων τις προαλλες και ουτε που το πηρα ειδηση.... θα μου πεις, εδω κλεινουμε 14 χρονια με τον αντρα μου σημερα, και σαν χτες μου φαινεται που μου εδωσε το πρωτο μας φιλι...αααχ!!μεγαλωσαμε μαζι....

ψαχνουμε για φωτογραφο μεχρι 1000ε με καλλιτεχνικες ανησυχιες που να μην βγαζει μονο στημενες φωτογραφιες, και ταβερνα μεχρι 20ε το ατομο, καμια προταση;;;;;

επισης, βρηκαμε παγωτατζη με 1,5 ε το ατομο και μαλλον θα εχουμε καροτσι με παγωτο στη βαφτιση! μου αρεσε, γιατι ειναι αρχες καλοκαιριου,μεσημερι και θα χρειαζεται κατι δροσιστικο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο δε σας προλαβαίνω κ εγω...

κοιμηθηκε η μικρη νεκταρια κ μπηκα νασας διαβασω..

αΦρο καταρχην δενμας πριζεις.το προβλημα του υπνου ειναι απο τα συμαντηκότερα.. ελπιζω να στρωσει..σηυμφωνα με τον παιδαιτρο μας θα στρωσει στον 10ο μηνα..βεβαια νομιζω οτι μου το λεει για να παρω δυναμη..χαχα πιπιλα δινεις; εγω σκεφτηκα να δωσω εστω και τωρα...με ενοχλει το πιπιλισμα μέσα στην νυχτα...

Γωγω καλη ιδεα ο προγραμματισμος... πες και σε εμας καμια ιδεα ο αντρας μο ειναι πολυ δυσκολος με το φαγητό κι εμενα μοθ λειπει η οργάνωση δυστηχως

Γεωργιαννα ελπιζω να καταλαβει ο αντρας σου κ γενικα ολοι οι αντρες να δειχνουν λιγο κατανοηση!!!

Αντρια στεναχωρηθηκα με αυτο πουε ινε με τον μπεμπη ..κουραγιο στην οικογενεια.. οσο για την Βικτωρια σορυ εγω γελασα αν κ δεν ηταν αστειο... μαρεσει η εικονα ενω ςμωρου να τρεχαλιζει στο δωματιο.για τα χτυπηματα τι να πω κι εμενα ολο χτυπαει αλλα το ξεχναει το χρυσοψαρακι μου!!

αναστασια μου ειδες; φτιαχνουν ολα..αντε θα παρεις κ το επιδομα σου.. καλα τα ελτα με συγκινησαν κ απτι βλεπω συγκινησαν κι εσενα... δειτε κουλο..εστειλα δεματα με σκουφια στην Τουρκία κ στην Θεσ/νικη την ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ... εφτασαν τουρκια κ δνε εφτσαν θεσ/νικη !! Δηλαδη ημαρτον!!! εφτασαν κ σημερα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τα καλλυντικα μου......... 1 μηνα σχεδον τα περιμενα... ενταξει ελληνικα ταχυδρομια για παντα!!! χαχαχ

Αννα ο μικρος σου ειναι για φαγωμα!!

Κοριτσια ευχηθειτε μου καλη τυχη...αυριο παω στον δικηγορο για την δουλειά μου... ελπιζω να καταφερω να κανω αυτο που πρέπει..εβγαλα τα χρηματα μου και ειναι τοσα πολλα..ειναι κριμα να τα χασω επειδη καποιος μ@λακας στματησε να πληρωνει... επισης θα ηελα κ εγω να κλαφτω λιγακι αλλα δεν θα το κανω ... εχω λιγο απελπιστει με την κατασταση εδω στο σπιτι :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη εχω να σου προτεινω ταβερνα στην Ν. Φιλαδελφεια κοντα στην Εθνικη με 15 ή 16ε το ατομο. Εκει εκανα εγω τραπεζι στο γαμο και στην βαπτιση. Αλλα ποσα ατομα θε εχεις στο τραπεζι; Εχει πολυ καλο φαγητο και τα ψητα τα φτιαχνει εκεινη την στιγμη.

Θα τα πουμε μετα, παω να μαγειρεψω οσο εχω ακομη δυναμεις!!! Αχ που να εχω ορεξη μετα για σ.................... :lol::lol::lol:

Ειρηνη καλη επιτυχια!!! και να μας πεις και εσυ το πονο σου!! και εγω τον ειπα εχεθς το βραδυ και ηρεμησα λιγακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να μην το ξεχάσω,μεχρι το Σάββατο έχει όλες τις πάνες libero -50% στα Carrefour!!!

Αφρο μου,για μενα είναι πολύ σημαντικό η μικρή να έχει ένα σταθερό πρόγραμμα, όπως κ εμείς.καλό είναι να έχει σταθερές ώρες γευμάτων και πάνω κάτω σταθερές ώρες ύπνου για να συνηθίζει κ να μην αποσυντονίζεται.Για παράδειγμα σε αυτή τη φάση τα μωρά μας χρειάζονται φαι κάθε 3-4 ώρες (ανάλογα με το παιδί).μήπως να φτιάχνατα σιγά σιγά ενα σταθερό πρόγραμμα καθημερινό;Για παράδειγμα η Μυρτώ ξυπνάει συνήθως 7.00 (εκτός από την Πέμπτη που ξυπνάει 6.30 γιατί δουλεύω νωρίτερα),θηλάζει,φρουτόκρεμα στις 11.00,μεσημεριανό στις 14.00,ρυζάλευρο στις 17.00,μπάνιο στις 19.30,ύπνος στις 20.30.νομίζω ότι επειδή το συνήθισε το ζητάει κ η ίδια,δηλ όταν πάει 19.00 αρχίζει κ κουράζεται,θέλει αγκαλίτσες κ σιγά σιγά ετοιμάζουμε το μπάνιο της.μεσα στην ημέρα θα κοιμηθεί το πρωί αφού θηλάσει 7.30-9.00/09.30,μετά το φρούτο για 20' και κατά τις 15.30 για κανένα 30'.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη,τι δουλειά έχεις στο δικηγόρο;

Άνδρια,η παιδίατρος μας είπε ότι ενός έτους θα κάνουμε γενικές εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ η μικρή κοιμάται μάλλον νορμάλ,συνηθως κοιμάται στα 4 σαν να μπουσουλάει!!κ εγώ απορώ πώς ξεκουράζεται!?!?!

post-14553-13873938780477_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν! Έφτιαξα ένα κέικ! Αλλά ήθελα να κάνω ως συνήθως μια παραλλαγή και έβαλα μέσα 1 μήλο και 1 αχλάδι σε κυβάκια. Το μίγμα έγινε λίγο παχύρευστο και πασπάλισα από πάνω μαύρη ζάχαρη και κανέλα. :shock:

Τώρα είναι στο φούρνο. Για να δούμε πως θα βγει :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!! Κοριτσάκια μου όμορφα ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!! Με συγκινήσατε..άντε σιγά σιγά να πέρνετε κ οι υπόλοιπες σειρά.... :D Οι ναυτίες δν άργησαν να κάνουν την εμφάνιση τους κ το πρήξιμο επίσης.Κατα τ'αλλα καλά! Άντε να περάσει ο καιρός πάλι..ούφ! Ευτυχώς έχω τον μικρούλη μου κ τρελαίνομαι..που έχει γίνει λιγάκι θηριάκι!

Μακάρι να μπορούσα να μπαίνω πιο συχνά αλλα ναι το 2012 κ ο σκατο ΟΤΕ δν μπορεί να μου βάλει σταθερό κ ίντερνετ! Μας κοροίδεύουν τόσους μήνες οι ηλίθιοι αλλα τεσπα.. κάποια στιγμή ελπίζω να βρούμε λύση κ να επανέλθω πρίν γεννήσω το 2ο! :o:lol:

Τα νέα σας ατελείωτααααααα..ούτε που θυμάμαι σε ποιά σελίδα είχα μείνει..μάλλον πρέπει να τα πάρω απο την αρχή! Εύχομαι πάντως όλα να πηγαίνουν καλά!!

Θα σας ξαναγράψω με την πρώτη ευκαιρία! Φιλιά απο τον βαπτισμένο πλέον Ζοζεδάκο μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη, η πάντα ήταν επιλογή του μπαμπά μας από τα Pali.

Η μικρή είναι λίγο καλύτερα σήμερα. Έχει βροχικό άσθμα αλλεργικής φύσεως μάλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
    • Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!✨️🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...