Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ'11:ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥΜΠΕΣ


Recommended Posts

για κάποιο λόγο άνοιξα παράθυρο για να γράψω αλλά επεσε τηλέφωνο και ξεχάστηκα ...........................................

Sweety τα αλεσμένα τα σταμάτησες (γενικά...)

ααα ναι θυμήθηκα!!! Για τα ποσά του Σ/Μ, είστε πολύ καλά εγώ αν υπολογίσω και τα εξτρα μέσα στην εβδομάδα τότε βγαίνουν παραπάνω....αλλά ρε γαμώτο δεν μπορούμε να τρώμε συνέχεια το ίδιο...πχ σήμερα είπα να φτιάξω μεξικάνικο και ήθελα διάφορα επιπλέον.....ή κανένα περίεργο τυράκι που και που....

καλά στην μεγάλη ανάγκη θα τα κόψω όλα τα έξτρα δεν το συζητώ! Ψωμί και ελιες θα τρώμε!( και οι ελιές πανάκριβες ρε γαμώτο :lol::lol::lol::lol::lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξενυχτισμένη κι εγώ... Δόντι και βήχας! Αχ! Συντροφικούς χαιρετισμούς σε όλες τις άυπνες της παρέας!!!

Γλυκερία περαστικά, τίποτα δε θα'ναι, θα περάσει!

Αχ εμείς έχουμε μια σπατάλη εδώ μέσα καθώς ο άρχοντας του σπιτιού Βαγγέλης θέλει άλλο φαγητό μεσημέρι - βράδυ. Ευτυχώς πολλά τα μαγειρεύει μόνος του αλλά σπάνια τρώει δεύτερη φορά. Οπότε συνεχώς εγώ τρώω τα χθεσινά φαγητά (δε μπορώ να πετάξω φαγητό!) κι εκείνος καινούρια! Μόνο αν είναι κάτι που μπορεί να φάει ο σκύλος, του το δίνω.

Την πάντα κι εμείς την έχουμε ακόμα για να μη χτυπάει το κεφάλι του, θα βγει μόνο όταν θα προσπαθήσει να τη χρησιμοποιήσει για να σκαρφαλώσει έξω από τη κούνια. Επίσης έχουμε σεντονάκι κι ένα απαλό παπλωματάκι βαμβακερό με φλις από το mothercare που είναι για χρήση από νεογέννητο. Συχνά βέβαια σέρνεται προς το δικό μου κρεβάτι και χώνεται κάτω από το δικό μου πάπλωμα. Σε γενικές γραμμές πάντως δε θεωρώ πως υπάρχει θέμα πνιγμού από τη στιγμή που σηκώνουν το κεφάλι τους και γυρνάνε μόνα τους. Μόνο τους πρώτους 3-4 μήνες θεωρώ πως είναι επικίνδυνο. Όσο για ζωάκια κλπ. αν είναι υφασμάτινα και όχι μαλλιαρά, επίσης θεωρώ πως δεν υπάρχει θέμα. Ο Άρης έχει μόνο το βαμβακερό λαγουδάκι του. Τα μαλλιαρά, πάντως, είναι γενικώς ένα θέμα σ' αυτές τις ηλικίες γιατί μπορούν να εισπνεύσουν ή να καταπιούν τις τρίχες τους. Εγώ τα έχω βάλει σ'ένα ψηλό ράφι και θα τα πάρει πολύ αργότερα.

Δε θυμάμαι τι άλλο διάβασα, λυπάμαι!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mou efere i 3aderfi mou ena vivlio "Eisagwgi stin epistimi tis pliroforikis" gia na ma8w to programma tis excel giati to zitane se polles 8eseis ergasias pou vrika exei k askiseis mesa k molis koimisa tin mikri k eipa na asxoli8w ligo me auto eutixws 9 selides einai to programma pou 8elw na ma8w..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκερία,περαστικά σας!!!ελπίζω να μην είναι τπτ!

Άνδρια,η Μυρτώ κοιμάται 3-4 φορες από 20' μέσα στην ημέρα κ το βράδυ 10-11 ώρες,ξυπναει,θηλάζει κ αλλες 1-2 ώρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριά η Χριστίνα κοιμάται στις 21.00 περίπου,αλλά όλο ξυπνάει είτε για την πιπιλά της 2-3 φορές,είτε την νυχτα σηκώνεται για να παίξει, οποτε προσπαθώ να την νανουρισω,ε μετά ξαγρυπνάω κ αντε να κοιμηθώ.....το πρωί περνάει το χερι της απο τα κάγκελα κ μου τραβάει τα μαλλιά να ξυπνησω :lol:

Αννούλα ευχαριστώ για την ενημέρωση,θα δώ ποσο μεγάλο είναι κ αν χωράει στο σαλόνι...

Κορίτσια υπομονή ...Τα πράγματα είναι δύσκολα σε όλους τους τομείς,ας είμαστε καλά κ γεροι μαζί με τα παιδιά μας κ στα αλλα θα βρεθούν λυσεις....

Γεωργιάννα εγω δεν ψωνιζω λαχανικα απο το σουπερ,150 με 200 δίνω,ανάλογα.....

Καθε εβδομαδα 20 ευρω λαική....

Παρεπιπτόντως,εχτες κατσαμε με τον άντρα μου κ βγάλαμε το μενου της ημερας μεχρι του τελος του μηνα....1ον για να μην σκεφτομαι καθε μερα τι θα μαγειρεψω,2ον για να μην κανουμε περιττα έξοδα στα ψώνια,3ον για να τα συνδυαζω με τα ρεπο του κ τα ωραρια της δουλειας του ωστε να παίρνει κ μαζι του φαγητό κ να απολαμβάνει τα υπεροχα Κυριακάτικα γευματα για τους αλλους,στα ρεπό του που συνηθως ειναι καθημερινές.......

Μου εφυγε ένα τεραστιο βάρος κ χαιρομαι που τα γράψαμε στο ημερολογιο τοιχου ...

Βεβαια εχω κ το μενου της Χριστινας αλλοτε ρυθμιζεται με τα δικά μας αλλοτε όχι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΩΓΏ,ωραία ιδέα με το μενού!εμείς κάνουμε εβδομαδιαίο.μ'αρεσει η Ζήνα!!!σε ξυπνάει γλυκά γλυκά το πρωί! :lol::lol: η δικιά μου σήμερα όπως καθοταν στο κρεβάτι έπεσε πίσω κ χτυπησε λιγο το κεφαλάκι της στο κάγκελο!πάνω που λέγαμε για την μπάντα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω πολυ καλη ιδεα με το μενου! το ειχα πει στον ανδρα μου να του κανω για το φαι του αλλα με εγραψε!!!! Σε λιγο θα τον γραψω και εγω!!!! :lol::lol:

Εμενα τα Σ/Κ δεν με ξυπναει , ξυπναει τον Αλεξανδρο τραγουδοντας!!!

Ειμαι ΚΟΜΜΑΤΙΑ!!!!! και αυριο το ιδιο θα ειμαι!! θα τελειωσει αυτη η παραλαβη που θα παει!!! Μου αρεσει ομως η δουλεια(οχι το κουβαλιμα) γτ μιλαω με κοσμο, κανονιζω τα δρομολογια και γενικα η δουλεια γραφειου. Βεβαια την αλλη εβδομαδα ξεκιναμε να βγαζουμε παραγγελιες αρα παλι θα τρεχω!!!

Γλυκερια ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ στο μικρο σου!!! Να μας κρατας ενημερες!!

Δαφνη το ιδιο και ο ανδρας μου!! ευτυχως γλιτωνω το μεσιμεριανο τωρα αλλα το καλοκαιρι οχι! Βεβαια οταν δεν προλαβαινω οπως σημερα λογω κουρασης εαν θελει να παραγγειλει απ'εξω.

Κοριτσια δεν ξερω τι να τον κανω!! παλι κοιματε στον καναπε παρ'ολο που το Σαββατο του μιλησα. Βαρεθηκα να τον παρακαλαω! Σημερα που μου ειπε το πρωι να με φιλησει αρνηθηκα, για να καταλαβει οτι μ'ενοχλει. Τελικα μονη μου ειμαι και την ημερα και την νυχτα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K mena Gwgw stis 9 to vradi koimate alli oli tin mera mou vgazei tn pisti an koimi8ei 8a koimi8ei poli ligo, san twra einai sto paro k egw ekana practise merikes askiseis stin excel k eklaige tin pira agakalia na tin koimisw ekleise ta matia tis gia ligo (kanena 5lepto) k meta 3ipnise axxxx apo tin mia lew kalitera pou kourazete oli tin mera k koimate seri to vradi alla wres wres den antexw na eimai stin priza oli tin mera.. K emeis poli palia pou emena stous goneis mou kaname evdomadiaio programma ti 8a trwme ka8e mera gia na min agxwnete k i mama mou gaiti to ena fagito den to etrwge o aderfos mou to allo egw k etsi ka8e mera itan mesa sto agxos ti 8a kanei gia na fame oloi, to efarmosame gia ligo kairo omws :oops: Mou emeine mia selida na teleiwsw to ma8ima mou :D k skalwsa se mia askisi gmt :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧχχχ Δανάη μου έτσι ανώδυνα να είναι τα χτυπηματάκια των παιδιών μας....εμένα να δεις πόσες φορες έχει ψευτο χτυπησει ,ειδικά όταν κάθεται με φόρα στο πάτωμα την ποναει ο πωπος της κ κλαίει!!!

Οσο για την πάντα,έχω φτιάξει μια φλις κουβερτούλα σε σχημα Π κ την έχω βάλει στο προσκεφαλι μεσα απο την πάντα γτ αυτη στον υπνο της χωνεται παντού.....ειναι κ πιο ζεστα....

Ιδεα!!!

Πάντα απαραιτητως κ έχω σεντονάκια σαν πάνας αγκαλιάς ζεστα κ απο πάνω κουβερτουλα βελουδινη....πριγκηπισσα την εχουμε!!! :D:lol:

Γεωργιάννα κ εμεις για εβδομαδιαιο ξεκινησαμε κ πήραμα φόρα,θα βγαλουμε κ τον επόμενο μηνα κ θα φτιάξω 4 εβδομαδιαια μενού,άσε που συνηδητοποιησα ποσα φαγητα υπαρχουν κ ποσο σημαντικο ειναι να συνδυάζουμε σωστά τις τροφές...π.χ μία κρεας,μια λαχανικά,μια οσπρια κτλ......

Αντρια σε κτλαβαινω κ οταν εχεις χρόνο το βραδυ που κοιμάται δεν εχεις κουραγιο εσυ κ το μόνο που θες ειναι να ξεκουραστείς για να αντεξεις την επόμενη....ταλαιπωρια,αλλά τι να κάνουμε?

Θελουν κ τις θυσιες τους τα ζουζουνακια μας :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκερία, ήσουν τυχερή με τον οπάδ. Εγώ ούτε από εκεί βλέπω φως, ούτε από την ιδιωτική. Και τα θέλω για να βουλώσουμε τρύπες...

Οι πιπίλες ήρθαν τελικά και ο οσε μου είπε ότι θα μου επιστρέψει τα χρήματα από τη διπλή χρέωση!

Δάφνη, εμένα ευτυχώς ο αντρούλης μου είναι βολικός με το φαγητό. Αν μαγειρέψω πολύ, το τρώμε και τη 2η μέρα! Κι εμένα δε μου αρέσει να πετάω φαγητό ανέκαθεν. Έχω μάθει να το σέβομαι, και να κάνω καλό προγραμματισμό ώστε να μην πετάμε.

Εμείς έχουμε την πάντα κανονικά στο κρεββατάκι της και τη σκεπάζω με το παπλωματάκι. Δε φοβάμαι γιατί έχει μάθει και το χειρίζεται. Εδώ, το αναβοκατεβάζει και μου κάνει κου-κου-τζα!!!

Αγκαλίτσα παίρνει ένα μαλακό μαξιλαράκι!

Άντρια, μόλις κοιμήθηκε η Γεωργία ξάπλωσα λιγάκι και ξεκουράστηκα. Μέσα στη μέρα δεν κοιμάμαι. Είμαι λίγο δύσκολη με τον ύπνο. Αλλά τουλάχιστον ξεκουράστηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pali kala Anastasia mou, oute egw koimame eukola k an ta kataferw 8elw na 3ipnisw moni mou k oxi na me 3ipnisoun giati meta eimai mesa sta nevra epomenws epeidi den exw tin politeia na koimi8w oso 8elw mesa stin mera to apofeugw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιααα δεν την παλευω η μανα . Πρεπει να κλαφτω σε καποιον, ΟΚ, πονανε τα δοντια σου και ξυπνας σε παιρνω αγκαλια και σε περπαταω και ΕΧΩ Κ ΤΟ ΠΟΔΙ (που πεντε μηνες μετα επειδη εγινε τουμπανο πρεπει να παω σε δευτερο γιατρο αλλα ξεκιναω φροντιστηριο και ποτε θα προλαβω) ομως κυρια μου γιατι μετα παιζεις χαρωπη χαρωπη 4 -6 με τα παιχνιδια σου ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ;;;; συν τις 5 φορες που ξυπνα για βυζι πιπιλα πολλη αυπνιααααααα, απο τις 20 μαιου δεν εχω κοιμηθει ουτε 4,5 ωρες σερι θελω ψυχοφαρμακαααα. Δεν τρωει και το φαι εδω κ 13 μερες αν φαει θα ναι μεσημεριανο κροσια τα νευρα μου... Τη μερα κοιμαται 3 ωρες , 1,5 το πρωι και 1,5 το βραδυ στο μαρσιππο συνηθως καθως κανω δουλειες... αχχχχχχχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Ταλαιπωρημένη μάνα Αφρο,μήπως να δοκίμαζες να μην την κοιμίζεις το βράδυ γιατί είναι ξακούραστη κ μετά δεν κοιμαται τη νύχτα;επίσης μήπως να μην κοιμόταν πάνω σου;κ καλύτερα να ξεμάθενε το στήθος σαν πιπίλα....η γνώμη μου είναι ότι στην ηλικία της λογικά θα έπρεπε να έχει στρώσει λίγο ο βραδινός ύπνος κ να μην εχει ανάγκη (διατροφικά) το στηθος κατά τη διάρκεια της νύχτας...Γνώμη μου πάντα...

Εγώ είμαι ήδη στη δουλειά.σήμερα το πρωί με το ζόρι σηκώθηκα στις 6.30,την έβαλα να θηλάσει κ με πήρε ο ύπνος κ θήλαζε από τις 6.30 μέχρι τις 7.25!!! :o κ εγώ έπρεπε 7.30 να φυγω από το σπίτι!!!

καλή δουλειά στις εργαζόμενες εκτός κ εντός σπιτιού!!!!πάντως ο κωστας από τοτε που ξεκίνησα τη δουλειά κ την έχει όλο το πρωί,το βράδυ κουτουλάει.11 στο κρεβατάκι μας!!!

γεωργιάννα,τώρα που είπα κρεβατάκι θυμήθηκα,γιατί ο άντρας σου θέλει να κοιμαται στον καναπέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Αφρο,κουράγιο!!Εγώ ένα χρόνο τώρα κοιμήθηκα 1 φορά σερί και δυο φορές 6ωρο!Μέχρι τον 10μήνα ξυπνούσε 4-10 φορές τις νύχτες,τώρα ξυπνάει 2-3!Βέβαια εμένα με βοήθησε το ότι έχω κολλήσει την κούνια του στο κρεβάτι μας και έχω αφαιρέσει το κάγκελο και έτσι κοιμόμαστε όλοι μαζί και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι!

Δανάη,κι εμένα τυχαίνει να τον θηλάζω και να με παίρνει ο ύπνος! :shock: Είναι χαλαρωτικό,τι να κάνουμε.?!! :lol:

Χθες του έδωσα πρώτη φορά ακτινίδιο και του άρεσε!! :D Φάγαμε και παρέα μια κολοκυθόσουπα βελουτέ με ρυζάκι!Μιαμ μιαμ!!!Τώρα κοιμάται με τον μπαμπά του κι εγώ χαλαρώνω!Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια επειδη εμενα η κουνια δε χωραει στο δωματιο μας... εχω ενα μικρο παρκοκρεββατο και θα το χαλασω θα βγαλω το υφασμα απο τη μια πλευρα... αιντε να δουμε... αχ και βαχ

δαναη μου εχω δοκιμασει να μην την κοιμισω ενω ηθελε το απογευμα και μετα νευριαζει και παθαινει υπερενταση και κλαφτα χαραλαμπε... και ακου ποιο ειναι το προβλημα μου κι εγω θα ηθελα να μη μου πιπιλαει το στηθος γιατι κουραστηκα και γιατι εγω απο 13 ΦΛΕΒΑΡΗ ΘΑ ΧΩ ΔΙΑΒΑΣΜΑΑΑΑΑ και δουλιτσα ομως δεν πιανει αλλιως ξυπνα και θελει να την περπατας και εμενα το ποδι μου ειναι χαλια συγνωμη αν γινομαι γραφικη και κουραστικη σημερα δε θελω να σα πρηζω απλα θα σκασω εχω βαλει τα κλαματα απο το ποσο ποναει το ποδι και ο γιαννης με εχει βοηθησει αλλα δουλευει ολη μερα και δεν το θεωρω σωστο να ξενυχτα καθε μερα... οποτε πως να το κοψει το πιπιλισμα, σημειωτεον χθες της ειχα δωσει και συμπληρωμα το βραδυ αλλα αφου δε τρωει τα στερεα ηθελε και τοσο στηθος το βραδυ λετε ολο να ειναι δοντια;;;; και παλι σορρυ ξερω οτι παιζουν μεγαλυτερα προβλημαστα σε ολους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Αφρο δεν μας ζαλίζεις καθόλου,ειναι μεγάλο πρόβλημα αυτό φυσικά...η ξεκούραση κ η υγεία σου.

Ας προσπαθησουμε να προτεινουμε κάτι μήπως κ βοηθησουμε έστω κ ετσι την κατασταση...

Συμφωνω με την Δαναη για τον βραδυνό ύπνο,μήπως δλδ να μην κοιμόταν το απόγευμα κ το βραδακι να την κάνεις ενα μπανάκι να την χαλαρώσεις?Κατα τις 20.30 να ξεκινα η διαδικασία,θέλει τον χρόνο της να μπει σε πρόγραμμα δεν είναι εύκολο.Υπομονη κ επιμονη...

Κουραγιο βρε κοριτσάκι..... :roll: \

Αννούλα κ εμεις κολλητά με το κρεββατι μας έχουμε την κούνια αλλά με ψηλά το κάγκελο γτ είναι ικανή να φύγει κ φοβάμαι ...μηπως κ τυχει κ δεν την πάρω χαμπάρι...ξέρω κ εγω???

Καλά ο δικός σου δεν φεύγει,δεν ειναι κ ησυχούλης :lol:

Σκέφτομαι όμως να την μεταφέρω στο δωματιο της σιγά σιγά.....τρεχατε ποδαρακια μου μεχρι να συνηθισει...αυτο με προβληματίζει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

I Victoria koutoulise stin strata tis, me evlepe pou etoimaza tin krema tis k etsi anipomoni pou einai eklaige k xtipiotan k koutoulise dinata kokkinise k fouskwse pali sto idio simeio pou xtipise otan epese apo ton kanape..Opote lepei o george xtipaei k 8a nomizei pws den tin prosexw :evil:

Xtes pe8ane ena 26 minwn agoraki vre8ike nekro sto krevvataki tou vrefokomikou sta8mou pou itan, se ligo 8a poune ta apotelesmata tis nekro4ias alla mallon kardiaki prosvoli itan :cry: ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

I Victoria koutoulise stin strata tis, me evlepe pou etoimaza tin krema tis k etsi anipomoni pou einai eklaige k xtipiotan k koutoulise dinata kokkinise k fouskwse pali sto idio simeio pou xtipise otan epese apo ton kanape..Opote lepei o george xtipaei k 8a nomizei pws den tin prosexw :evil:

Xtes pe8ane ena 26 minwn agoraki vre8ike nekro sto krevvataki tou vrefokomikou sta8mou pou itan, se ligo 8a poune ta apotelesmata tis nekro4ias alla mallon kardiaki prosvoli itan :cry: ..

Τελικά πρέπει να τα παίρνουμε αγκαλίτσα όταν είναι ανυπόμονα,απο την αλλη έχεις κ να ετοιμάσεις φαγητό....πωπω ειναι καλά τώρα?

Αχχ το μωράκι το αλλο,σπάραξε η καρδιά μου......πολύ λυπαμαι γμτ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

αφροδιτη μου, εδω ειναι να λεμε τον πονο μας, να ακουμε η μια την αλλη και φυσικα, οπου μπορουμε να βοηθαμε!!! ο υπνος ειναι μεγαλη υποθεση και πολυ σημαντικο πραγμα....συνολικα ποση ωρα κοιμαται η αννουλα, μερα και νυχτα;;;μηπως να μειωνες τη διαρκεια του υπνου της μεσα στην ημερα, απο 1,5 σε μια;;;;το λεω γιατι τοσο κοιμαται η δικη μου,μια ωρα το πρωι και μια το απογευμα... επισης, αφου παιζει με τα παιχνιδακια της 4-6 το πρωι,μηπως να της αφηνεις μερικα στην κουνια της οταν ξυπναει να απασχολειται μεχρι να την ξαναπαρει ο υπνος;;;δοκιμασε τι ταιριαζει στο δικο σου παιδι, και δεν νομιζω οτι κανεις κατι λαθος, απλα πρεπει να βρεις τον τροπο της....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...