Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ'11:ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥΜΠΕΣ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τονια μου ακομη χαλια με το μικρο; αχ αυτη η νυστα!!!

Εγω ρωτησα εαν δουλευει η Δαναη σημερα!

τον εχεις αφησει να κλαψει λιγακι στην νυχτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!! μου λειψατε!!!

τονια καλως ηρθες στην παρεα μας!!εγω ειμαι η αφροδιτη και εχω μια μπουμπουκα σχεδον 8 μηνων, την αθηνουλα μου!! ειμαι καθηγητρια γαλλικων, και η θεση μου ειναι στην αρτα, αλλα τωρα που εχω την αδεια ανατροφης ειμαι σπιτι μου στην αθηνα!!εσυ τι ειδικοτητα εχεις;;;περαστικα στο μπεμπουλη σου!πως τα λενε τα αγορακια σου;;

γεωργιαννα, κριμα που δεν εγινε η δουλεια σου...κωλοκρατος!!αληθεια, δεν ηξερα οτι εισαι απο ρουμανια, εκει γεννηθηκες;;;τα ρουμανικα ειναι μητρικη σου γλωσσα;;;εγω το μονο που ξερω ειναι οτι επειδη ειναι λατινογενης μοιαζει πολυ με τα γαλλικα...σκεφτεσαι να κανεις το διονυσακο διγλωσσο;;;

αννα μου, ο ακης ειναι παιδι περιπτωση!!!να τον χαιρεσαι!!καλα, διαβασα για γιογιο 11 μηνων και επαθα πλακα!!!ευχομαι να βρει ο αντρας σου δουλεια γρηγορα , και να μεγαλωσετε την οικογενεια σας :)

να μην ξεχασω, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ (καθυστερημενα) ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΖΗΝΑ!!!γερο να ειναι το πρωτο σας δοντακι, μπραβο!!!τελος τα φαφουτικα μωρα στην παρεα, και η νεκταρια μας και η χριστινα μας εχουν δοντακια!!!τελικα που θα την κανετε την βαφτιση γωγω, γιατι μπερδευτηκα :?::?: και ευχομαι να στεριωσει το σπορακι στην κοιλια της κουμπαρας σου, και η δικη μου παιδευτηκε με τις εξωσωματικες, αλλα ευτυχως τωρα εχει το αγορακι της!!

ερωτηση : δαναη, πηρα αβοκαντο σημερα, πρεπει να τα αφησω μια εβδομαδα εξω απο το ψυγειο οπως κανω με τα αχλαδια για να ωριμασουν;;;και ποσο της βαζω στην φρουτοκρεμα;;;μισο;; η μυρτω εχει ακομα μυξες;;;και η δικη μου εχει λιγες..που θα παει, θα φυγει ο παλιο χειμωνας!!

δαφνη, στεναχωρηθηκα, που θα κανει ο αρουλης εξετασεις, και ελπιζω να μην χρειαστει να ταλαιπωρηθειτε παραπανω....σχετικα με τους παιδιατρους, εχω παψει να τους βλεπω σαν θεους, και συχνα οι συμβουλες τους δεν απτονται της παιδιατρικης και εκνευριζομαι!!πιστευω οτι εισαι πολυ καλη μανουλα και το ενστικτο σου θα σου πει να κανεις το καλυτερο για τον αρη..

ελενα, να ευχαριστηθεις την εγκυμοσυνη σου, και να μην κανεις μακρινες σκεψεις, ολα καλα θα πανε!!

γιουλακι, ελπιζω να μην στεναχωριεσαι για βλακειες!!το φορουμ δεν ειναι μετρητης κοινωνικοτητας, ποια ειναι η καλυτερη, ποιος μου μιλα και ποιος οχι....ελπιζω να περνας καποια φαση ( που ειναι φυσιολογικο, ολες περναμε που και που) και να επιστρεψεις, γιατι εμενα μου λειπεις! τελικα εισαι σε γραφειο;;;;τι μεταθεση πηρες;;;

σουλακι, τι κανεις γκαστρουλα μου;;;;τελικα το κεικ καλο;;ααααααχ!!!με κολαζεις, κανω και διαιτα!!ειπα να χασω 10 κιλα μεχρι τη βαφτιση!!

αντρια , καλα η βικτωρια;;

εχω αφησει τη μικρη στο μπαμπα της, στο σαλονι,και βρηκα ευκαιρια να δω επιτελους τα νεα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις απολυτο δικαιο με τα χαρτια, θελουν 700ε και να εισαι παντρεμενη 8 χρονια και περνεις αυτοματα.

Μακαρι να βρει κατι και να βαλετε μπρος για 2ο. σε ποια ειδικοτητα ψαχνει;

Δαφνη τι εγινε με τον Αρη; Εκανες την εξεταση;

Τώρα πια ψάχνει ο,τι να'ναι,δουλειά να'ναι...αποθηκάριος,σεκιούριτι,πωλητής...αχ μακάρι να βρεθεί κάτι....

Τόνια περαστικά στο παιδάκι σου..

Γεια σου Αφροδιτάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα πια ψάχνει ο,τι να'ναι,δουλειά να'ναι...αποθηκάριος,σεκιούριτι,πωλητής...αχ μακάρι να βρεθεί κάτι....

Τόνια περαστικά στο παιδάκι σου..

Γεια σου Αφροδιτάκι!!

μακαρι αννα, κι ο δικος μου ψαχνει, αλλα δυσκολα τα πραγματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!! μου λειψατε!!!

τονια καλως ηρθες στην παρεα μας!!εγω ειμαι η αφροδιτη και εχω μια μπουμπουκα σχεδον 8 μηνων, την αθηνουλα μου!! ειμαι καθηγητρια γαλλικων, και η θεση μου ειναι στην αρτα, αλλα τωρα που εχω την αδεια ανατροφης ειμαι σπιτι μου στην αθηνα!!εσυ τι ειδικοτητα εχεις;;;περαστικα στο μπεμπουλη σου!πως τα λενε τα αγορακια σου;;

γεωργιαννα, κριμα που δεν εγινε η δουλεια σου...κωλοκρατος!!αληθεια, δεν ηξερα οτι εισαι απο ρουμανια, εκει γεννηθηκες;;;τα ρουμανικα ειναι μητρικη σου γλωσσα;;;εγω το μονο που ξερω ειναι οτι επειδη ειναι λατινογενης μοιαζει πολυ με τα γαλλικα...σκεφτεσαι να κανεις το διονυσακο διγλωσσο;;;

αννα μου, ο ακης ειναι παιδι περιπτωση!!!να τον χαιρεσαι!!καλα, διαβασα για γιογιο 11 μηνων και επαθα πλακα!!!ευχομαι να βρει ο αντρας σου δουλεια γρηγορα , και να μεγαλωσετε την οικογενεια σας :)

να μην ξεχασω, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ (καθυστερημενα) ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΖΗΝΑ!!!γερο να ειναι το πρωτο σας δοντακι, μπραβο!!!τελος τα φαφουτικα μωρα στην παρεα, και η νεκταρια μας και η χριστινα μας εχουν δοντακια!!!τελικα που θα την κανετε την βαφτιση γωγω, γιατι μπερδευτηκα :?::?: και ευχομαι να στεριωσει το σπορακι στην κοιλια της κουμπαρας σου, και η δικη μου παιδευτηκε με τις εξωσωματικες, αλλα ευτυχως τωρα εχει το αγορακι της!!

ερωτηση : δαναη, πηρα αβοκαντο σημερα, πρεπει να τα αφησω μια εβδομαδα εξω απο το ψυγειο οπως κανω με τα αχλαδια για να ωριμασουν;;;και ποσο της βαζω στην φρουτοκρεμα;;;μισο;; η μυρτω εχει ακομα μυξες;;;και η δικη μου εχει λιγες..που θα παει, θα φυγει ο παλιο χειμωνας!!

δαφνη, στεναχωρηθηκα, που θα κανει ο αρουλης εξετασεις, και ελπιζω να μην χρειαστει να ταλαιπωρηθειτε παραπανω....σχετικα με τους παιδιατρους, εχω παψει να τους βλεπω σαν θεους, και συχνα οι συμβουλες τους δεν απτονται της παιδιατρικης και εκνευριζομαι!!πιστευω οτι εισαι πολυ καλη μανουλα και το ενστικτο σου θα σου πει να κανεις το καλυτερο για τον αρη..

ελενα, να ευχαριστηθεις την εγκυμοσυνη σου, και να μην κανεις μακρινες σκεψεις, ολα καλα θα πανε!!

γιουλακι, ελπιζω να μην στεναχωριεσαι για βλακειες!!το φορουμ δεν ειναι μετρητης κοινωνικοτητας, ποια ειναι η καλυτερη, ποιος μου μιλα και ποιος οχι....ελπιζω να περνας καποια φαση ( που ειναι φυσιολογικο, ολες περναμε που και που) και να επιστρεψεις, γιατι εμενα μου λειπεις! τελικα εισαι σε γραφειο;;;;τι μεταθεση πηρες;;;

σουλακι, τι κανεις γκαστρουλα μου;;;;τελικα το κεικ καλο;;ααααααχ!!!με κολαζεις, κανω και διαιτα!!ειπα να χασω 10 κιλα μεχρι τη βαφτιση!!

αντρια , καλα η βικτωρια;;

εχω αφησει τη μικρη στο μπαμπα της, στο σαλονι,και βρηκα ευκαιρια να δω επιτελους τα νεα σας!!!

Αφροδιτη μου τα λογια σου ειναι παρηγορα...ισως περναω φαση ποιος ξερει...ακομη δεν εχω μαθει για τη μεταθεση τιποτα...δεν ειμαι πολυ καλα..αυτος ο καιρος με ριχει αφανταστα...θελω να παω βολτα με το καροτσι...εχω μουχλιασει εδω μεσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τωρα που πηγαινεις;;;στο πλοιο;;;κανε λιγη υπομονη να περασει το πολυ κρυο πας μεθαυριο βολτα με το καροτσι, στο νεο ηρακλειο εχει 2 βαθμους εξω!!!αντε, περιμενω να χιονισει να κανει η πεθερα μου τηγανιτες!!!παρασπονδια στη διαιτα,αλλα το σκ ημουν καλο κοριτσι!!!

ασχετο, στην πεθερα μου μιλαω ακομα στον πληθυντικο, την ξερω απο 20 χρονων κοριτσακι και δεν μπορω να ξεκολλησω...εσεις πως τους μιλατε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τωρα που πηγαινεις;;;στο πλοιο;;;κανε λιγη υπομονη να περασει το πολυ κρυο πας μεθαυριο βολτα με το καροτσι, στο νεο ηρακλειο εχει 2 βαθμους εξω!!!αντε, περιμενω να χιονισει να κανει η πεθερα μου τηγανιτες!!!παρασπονδια στη διαιτα,αλλα το σκ ημουν καλο κοριτσι!!!

ασχετο, στην πεθερα μου μιλαω ακομα στον πληθυντικο, την ξερω απο 20 χρονων κοριτσακι και δεν μπορω να ξεκολλησω...εσεις πως τους μιλατε;;;;

Κι εγω στην αρχη μιλουσα στο πλυθηντικο,αλλα μολις μου αρχισε να μου λεει τα δικα της,και καταλαβα περι τινος προκειται,κομμενα ολα...Βαγγελιω τη φωναζω ετσι την λενε,πχ βαγγελιω να σου πω και τετοια,η πεθερα την λεω αλλες φορες και επειδη ο ανθρωπος δεν αλλαζει οταν μου πεταει κοτσανες η απρεπειες της λεω ειρωνικα Μητερα τι ειναι αυτα που λες?και κατι τετοια...Και τρελαινεται αλλα στα @@@@@ μου..Τωρα προς το παρον καθομαι σπιτι κ περιμενω να με ειδοποιησουν για το που θα παω τελικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιάννα,δεν σου ειχαν πει εγκαιρως τι δικαιολογητικα χρειαζεσαι;κ γιατι χρειαζονται δυο μηνες για να εκδοθει μια βεβαιωση;;;

αφροδίτη.εγω τα εχω αφησει εκτος ψυγειου γιατι οταν τα εκοψα ηταν σκληρα.δεν της εχωδωσει ακομη αλλα σκεφτομουν να το βαλω στο μεσημεριανο.εγω τα τρωω με λεμονακι κ μου ταιριαζουν περισσοτερο με αλμυρη γευση παρα με φρουτο.που μένεις στο Ν.Ηράκλειο;κ εγώ έμενα εκεί στα σύνορα με Ν.ιωνία κοντά στο ΑΒ.αχ,ωραία ήτανε..κ εγώ στο πληθυντικό της μιλάω,βεβαια την ξέρω μόνο 2,5 χρόνια αλλά δεν νομίζω να της μιλήσω ποτέ στον ενικό,βεβαια ποτέ μην λες ποτέ.

παω να ετοιμάσω το μπάνιο της μικρής,δεν την παλέυει κ οι μυξες καλά κρατουν!τι ορό,τι physiomer,τι σταγόνες,τη συσκευή αναρρόφησης,σημερα θα δοκιμάσω να της βάλω από το γάλα μου στη μυτη οπως έγραφε η Δάφνη στο Fb.για να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια ...

βρε σεις μην ασχολειστε με τετοια συγνωμη κιολας μου φαινεται λιγο αστειο δε μου απαντησες, δε σ απαντησα, δεν το ειδα οποιος γουσταρει απαντα... στο διαδικτυο ειμαστε δηλαδη αν ειναι δυνατον.... εφηβικο μου φαινεται σορρυ κιολας.

Καταρχας

δαναη μου δοκιμασε αντι αλγκοφρεν ως εναλλαγη στο ντεπον ειναι πιο ελαφρυ πιο αγνο αμα θες...

αννουλα οχι στο 38,5 παυσιπονο οπωσδηποτε στο 38... Απο το 38,5 μεσα σε δεκα λεπτα μπορει να φτασει σαραντα και καλο ειναι να προφυλασσομεθα απο πυρετικους σπασμους... γνωμη μου παντα! εμας που λες μας ετυχε η μικρη! αλλα αυτα ειναι το ωραια δεν ηταν σχεδιασμενο δεν ειμασταν καν παντρεμενοι, απλα συγκατοικουσαμε εξι μηνες, το καλοκαιρι ισως κλεισουμε πεντε χρονια που ειμαστε μαζι με το μπαμπα μας

προς ολεςςςςςςςς ναι ναι ναι εσκασε μυτη το κατω δοντακι υποφερει το χρυσουλακι μου αλλα οχτω μηνων και δεκα μερων σπασαμε τη φαφουτιλαααααα.... ποναει η δολια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτακι ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!! βγηκε και το δοντακι της αννουλας!!!τωρα θα παρετε φορα και θα τα βγαλετε γρηγορα!!!

αντρια, μια χαρα ειναι η αθηνουλα, δεν την χορταινω , ολο γλυκα ειναι και γελακια!!φτου φτου το παιδακι μου!!

οποτε, γιουλη περιμενεις νεα....αντε, ευχομαι να σε πανε εκει που θελεις!!!

δαναη, κι εγω παλια το αβοκαντο το εβαζα στη σαλατα, αλλα το εκοψα γιατι εχει πολλες θερμιδες.... στο μεσημεριανο πως θα το βαλεις;;;θα το βρασεις, η ωμο;;; καλε, που εμενες;;;εγω μενω πισω απο τον βασιλοπουλο στη λεωφορο κυμης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου με γεια το δοντακι!!!!

Αρα εμεινε ο Γιωργακης της Ελενας φαφουτης, καλα ειναι απλα δεν εχει ιντερνετ ακομη.

Δαναη μου πολυ κοντα και σε μενα εμενες!! Κριμα που εφυγες, ξερω αυτες τις περιοχες παρα πολυ καλα γτ μεγαλωσα στην Μεταμορφωση και πηγαινα με τα ποδια παντου.

Και ναι μια βεβαιωση που κανονικα βγαινει σ'ενα λεπτο γτ ειχα σε αδεια παραμονης 5 χρονια συνεχη στα χερια τους θελουν 2 μηνες για να το γραψουν. Οσο για την βλαμενη απο το δημο δεν ηξερε τι της γινετε, αλλα μου ελεγε πριν 1 μηνα αλλα τωρα και αλλα οταν εφυγα. Γι αυτο και δεν προκειτε να παρω αδεια απο την δουλεια μου για να καταθεσω τα χαρτια. Δεν θα κατσω να σκασω απλα ξενερωσα πολυ σημερα.

Αφροδιτη εγω της μιλαω στον ενικο μετα απο την δικη της απαιτηση, στον πεθερο μου στον πληθυντικο. Τωρα πια μετα απο 20 χρονια πιο καλα ξερω τα ελληνικα παρα την ρουμανικη γλωσσα.Προσπαθω τον Διονυση να μαθω ρουμανικα τα βασικα ετσι ωστε να μαθει και ο Αλεξανδρος. Μου ειχαν πει να μην μιλαω και της 2 γλωσσες στον Αλεξανδρο γτ θα τον μπερδεψω, δεν ισχυει κατι τετοιο και ετσι τωρα στον Διονυση πολλες φορες μεταφραζω.

Αφρο μου θα διαφωνησω με το Αλγοφρεν, ειναι πιο δυνατο απο το ντεπον, αυτο μου ειπε ο παιδιατρος μου. και παντα δινω πιο λιγα μλ απ'οτι δινω το ντεπον, οι οδηγιες του. Πως πανε με το σιτε; το προχωρατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιάννα,αυτό που ξέρω για τα δίγλωσσα παιδιά είναι ότι πρέπει σταθερά ο κάθε γονιός να μιλάει μόνο μία γλώσσα μέχρι το παιδί να μάθει να μιλάει κ να κατακτήσει τη γλώσσα,δηλ πχ εσύ μόνο ρουμάνικα κ ο άντρας σου μόνο ελληνικά.ετσι το κάνει κ η κολλητη μου που είναι μισή ελληνίδα κ μισή γερμανίδα με τον άντρα της που είναι γερμανός.έτσι μεγάλωσε κ αυτή.βέβαια τα δίγλωσσα παιδιά μπορεί να αργήσουν να μιλήσουν λίγο σε σχέση με τα υπόλοιπα.

Αφρο,με γεια το δοντάκι σας!!καλορίζικο!!εγώ έμενα στην οδό Αττικής απέναντι από ενα σχολείο.Η παιδίατρος είπε να της δινω κ το algofren 1/3 του βάρους της.δεν ξέρω ποιο είναι πιο ισχυρό,απλά μου είπε ότι το algofren μπορω να το δίνω κάθε 3 ώρες ενώ το depon καθε 6.ευτυχώς σήμερα δεν χρειάστηκε να της δώσω τπτ,ειχε 37,4 στον ποπό.τώρα κοιμάται ήδη εδώ και κανένα τέταρτο.ηταν πτωμα το ζουζούνι.το αβοκάντο όντως έχει πολλές θερμίδες αλλά είναι πολύ θρεπτικό.θα της το βάλω ωμό στο μεσημεριανό.θα το αλέσω με τα υπόλοιπα.

αυριο θα χρειαστεί να πάω Ηράκλειο για ολομέλεια του προσωπικού κ κοπή της πιτας.θα πάω στη δουλειά στις 12 κ θα επιστρέψω σπίτι γύρω στις 7.ευτυχώς θα την δω περισσότερο το πρωί.παω να φτιάξω γιουβέτσι για αύριο κ μετά να χαλαρώσω επιτέλουςςςςςς

φιλιάααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το αλγκοφρεν ειναι ibufren

δεν ειναι πιο ελαφρυ απο το ντεπον το τριωρο εννοουν τρεις ωρες απο το ντεπον οχι καθε τρεις ωρες αλγκοφρεν ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ δηλαδη 6 ωρα ντεπον και μεχρι τις 12 που θα ξαναπαρει θα δωσεις αλγκοφρεν στις 9 απο τον εαυτο του τουλαχιστον εξαωρο, η ιπομπρουφενη εχει πολυ πιο πολλες παρενεργειες απο την παρακεταμολη και τη δινουμε σε εξαιρετικα επιμονο πυρετο σε μωρα κατω του ετους που θελουμε να αποφυγουμε την εναλλαγη με πονσταν αυτα δεν τα λεω εγω αλλα ο ΠΟΥ...

ευχαριστω για τα καλοριζικα το δουλευουμε ακομα το σιτε θα παρει μηνες και πολυυυυ τρεξιμο...

λοιπον γιωργιαννα επειδη η πρωτη μου σχολη ειναι το φιλολογικο και μαλιστα το γλωσσολογικο τμημα αν θελουμε ενα παιδι να γινει γνησιο διγλωσσο δηλαδη να εχει δηλαδη δυο γλωσσικους μηχανισμους στο κεφαλι του και να εχει 2 γλωσσες σα μητρικες πρεπει να ξεκινησουμε απο την αρχη ο ενας γονιος να μιλα π.χ ρουμανικα και ο αλλος ελληνικα και αυτο μεχρι να γινει 3-4 πρεπει να ειναι σταθερο και απαραβατο. Τωρα αν θελουμε απλα να προσκειται φιλικα σε μια αλλη γλωσσα αρκει να τη μιλαμε συχνα και να αγορασουμε και παιχνιδακια η εφαρμογες σε αυτη τη γλωσσα εγω αυτο κανω με τ αγγλικα ΔΕ μπερδευονται τα παιδια ειναι μυθος υπαρχουν και τριγλωσσα παιδια απλα απαιτει στρατιωτικη συνεπεια και θεμιτο ειναι οι γλωσσες να ειναι μητρικες και για τους γονεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!

Αφρο,με γεια το δοντάκι σας!!Κι εμάς έτυχε ο μπόμπιρας,δεν ήμασταν παντρεμένοι αλλά συγκατοικούσαμε 5 μήνες!!χεχε!Όσο για τον πυρετό,έτσι μου είχε πει παιδίατρος και ίσως να μπορούμε να το καταπολεμήσουμε με κρύες κομπρεσούλες και αν επιμένει,τότε να δώσουμε παυσίπονο!!

Δανάη,δοκίμασε να βάλεις μισό κρεμμύδι στο προσκέφαλο όταν την κοιμήσεις,βοηθάει πολύ!

Εγώ πεθερά δεν έχω...στον πεθερό δεν μιλάω σχεδόν...

Andria, ψάξε να πάρεις την αλοιφή choc apaisyl!Είναι 100% φυτική και την χρησιμοποιείς για χτυπήματα,κακώσεις, γρατσουνιές,μώλωπες κτλ.Είναι φοβερή!Απαλύνει τον πόνο και βοηθάει στην επούλωση!!Κορίτσια,ψάξτε την κι εσείς! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Αυτά με τις υπηκοότητες κορίτσια δεν τα γνωρίζω για να σας ενθαρύνω,μπορώ όμως να συμπάσχω μαζί σας στο θέμα της γραφειοκρατίας που όλοι έχουμε βιώσει.Απλά η Ελλάδα δεν παίζεται,είμαστε ανοργάνωτοι κ πολύ χύμα κατασταση,εγώ έχω κλάψει απο τα νεύρα μου οταν έφτιαχνα το βιβλιάριο του πατερα μου,το τι τράβηξα για να τα καταφέρω δεν περιγράφεται...κ να πώ ότι πρόλαβε να ζήσει λιγο καλυτερα με το επίδομα....τελος πάντων.

Δεν ήξερα ότι πληρώνεται κιόλας.Πάντως καλή δύναμη!

Αφροδίτη μου,τι κανει η Αθηνούλα?Ναι,δεν έχουμε αποφασίσει το μέρος ακόμα...ξέρουμε μόνο ημερομηνια 10/6.

Η κουμπάρα σου δλδ με την εξωσωματικη μετα απο πόσο καιρό εμεινε έγκυος?Σορρυ αλλα εχω κ εχώ πολυ αγωνια κ στεναχωριέμαι ,δεν θελω να ταλαιπωρείτε!

Ελενα θα εχεις σκαμπανεβάσματα ψυχολογικά,εντελώς φυσιολογικό,υπομονή κ το αποτέλεσμα θα σε ανταμειψει,το ξερεις!

Γιούλη υπομονή ,τα ίδια περνάμε με το κρύο κ μενα μου λείπουν οι βόλτες :(:(

Αφρο πολυ ενδιαφέρον η ενημερωση για τα φαρμακα αλλά κ τα γάλατα στα supermarket,εγώ θα τα προτιμουσα απλά κ μόνο για να μην πηγαίνω κ στο φαρμακείο...αλλα οκ.

Μεγια το δοντακι!!!καλο....φαγωτο??? :lol:

Κορίτσια δεν θυμαμαι κατι αλλο ,εχω επιβραδύνει τωρα...

Εχουμε νέα απο την Χριστίνα όμως!!!

Σήμερα με ταιζε στο στόμα κ γέλαγε!Μοιραζόταν το μπισκότο της μαζί μου!!!Δεν το πιστευα!

Επίσης έμαθε να κατεβαίνει κ απο το κρεββάτι μας που είναι αρκετα ψηλό,γυρνάει,τουρλώνει κώλο,βάζει τα ποδαράκια της οπισθεν κ κατεβαίνει!Την έβαλα τουλαχιστον 5 φορές να το επιβεβαιώσω.

Ο μπαμπάς της την εκπαιδευσε γι αυτό :D

Αυτα προς το παρόν!!!Αυριο πρέπει να βρω πιστολάκι για τα μαλλια κ μια τοστιέρα...

Γράφω ημερολόγιο???Ε δεν πειράζει!Σας αγαπώ! :D

Καλά τον καναπέ ανεβα-κατέβα τον έχει για πλάκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν παιζεται η κορη σου γωγω!!! η κουμπαρα μου ειχε ενδομητριωση και δεν καταφερνε να συλλαβει φυσιολογικα....τελικα εμεινε εγκυος με τη δευτερη εξωσωματικη!!της πηρε ,ομως, αρκετο καιρο η προσπαθεια, 5-6 χρονια, με θεραπειες, επεμβασεις και φαρμακα.....

για τα διγλωσσα παιδακια, το ιδιο ακριβως ξερω κι εγω με σας κοριτσια, καθε γονιος μιλαει αποκλειστικα και σταθερα μια γλωσσα....

αννα, τι γινεται με το κρεμμυδι;;;;καθαρισμενο;;;για τις μυξες ειναι αυτο;;;

δαναη, δεν πολυκαταλαβα που ακριβως εμενες, νεα ιωνια ειναι αυτος ο δρομος;;;παντως, αυτη την εκδοχη του αβοκαντο δεν την ειχα σκεφτει, καλη ιδεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ζουζούνες!

Τέτοιο καταιγισμό από post πρώτη φορά είδα :lol:

Διάβασα όλα τα νέα σας. Θα ήταν όμως λίγο άτοπο να σχολιάσω τώρα. Πάντως χαίρομαι που είστε καλά!

Εμείς τις τελευταίες μέρες κοιμόμαστε καλύτερα. Αφού βγήκε και το 8ο δοντάκι!!! Ούφφφφφφ!

Διάβασα ότι μετά τα πρώτα 8, κάνουνε μια παύση για λίγο. Πάλι καλά για να κοιμηθούμε και λιγάκι, και να πάρουμε δυνάμεις για τα επόμενα :lol:

Τόνια και Άννα καλώς ήλθατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεταμεσονύχτια κι εγώ... Χμμμ... Πράγματι Αναστασία... καταιγισμός!!

Θα μου επιτρέψετε και μένα να μη σχολιάσω αναλυτικά... είναι και περασμένη η ώρα... ;)

Ευχαριστώ πολύ όλες για το ενδιαφέρον και τις προτάσεις σας. Γιούλη είναι μικρός για συμπληρώματα και είμαι κατά της χορήγησής τους χωρίς αποδεδειγμένη έλλειψη, Ειρηνάκι, τρώει ήδη ψωμί, μπανάνα, αβοκάντο και βραστή πατάτα με το χέρι σε κομματάκια, Άννα το θέμα με τα Σάββατα είναι πως ο άντρας μου είναι ξενυχτισμένος γιατί παίζει μουσική σε μια ταβέρνα τις Παρασκευές και θέλει ησυχία για να κοιμάται και καθότι Βαγγέλης=ξεροκέφαλος, όπως έγραψε η Σούλα μας (παθούσα κι αυτή από Βαγγέλη :lol: ), προτιμάει να ταλαιπωρούμαστε εγώ και ο μικρός αλλά θ' ασκήσω βέτο! Αφροδιτούλα σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Γεωργιάννα τη κάναμε σήμερα τη εξέταση, μια χαρά, πήγαμε, θήλασε, βεβαιωθήκαμε με υπέρηχο πως γέμισε η κύστη, τον τσίμπησαν, έκλαψε αλλά τον πήρα γρήγορα αγκαλιά και ηρέμησε. Η γενική ήταν πολύ καλή, περιμένουμε και την καλλιέργεια μεθαύριο. Γωγώ σ’ ευχαριστώ, αν είναι θα σου πω για τον παιδίατρο.

Το αβοκάντο εγώ το βάζω και στα φρούτα (πάει πολύ με τη μπανάνα) αλλά και το απόγευμα μαζί με γλυκιά κολοκύθα ή με γλυκοπατάτα.

Δανάη περαστικά βρε στη Μυρτούλα, τελικά κρατάει η ίωση ε? Το κόλπο με το κρεμμύδι που σου είπε η Άννα, το ξέρω κι εγώ, δε το έχω κάνει όμως, αν το δοκιμάσεις πες μας αποτελέσματα. Γαλατάκι σου δοκίμασες να της βάλεις στη μυτούλα τελικά?

Άφρο με γεια το δοντάκι!

Τέλειο το Χριστινάκι Γωγώ!! Και πολύ γλυκό αυτό με το μπισκότο!!

Άντε Αναστασία, κάντε μια παύση τώρα με τα δόντια για να σας φτάσουμε οι υπόλοιποι! :lol:

Έλενα όλα καλά θα είναι με τα δυο παιδάκια, οι ορμόνες έχουν στήσει πανηγύρι τώρα, μη μασάς!!

Τόνια καλά κουράγια εύχομαι κι ο δικός μου ξυπνάει τη νύχτα αλλά κοιμόμαστε μαζί και δε μένω άυπνη.

Γεωργιάννα τι άθλια γραφειοκρατία είναι αυτή?! Κρίμα που δε ξεμπέρδεψες σήμερα… Για τα δίγλωσσα παιδιά κι εγώ ξέρω πως το καλύτερο είναι να μιλάει κάθε γονιός τη δική του μητρική γλώσσα στο παιδί.

Αννούλα εύχομαι να βρεθεί δουλίτσα για το Γιώργο σύντομα, ζούμε μια πολύ άθλια εποχή...

Γιούλη μου και σε όλα τα κορίτσια, το κρύο δεν είναι λόγος να είστε κλεισμένες μέσα, δεν παθαίνουν τίποτα τα μικρά μας αν είναι καλά ντυμένα, ίσα ίσα τους κάνει και καλό. Η κλεισούρα είναι κακός σύμβουλος!

Εμείς (εγώ κι ο Άρης) σήμερα πήγαμε Μαρούσι, κάναμε την εξέταση, πήραμε το βιβλιάριό μας από το Ιασώ, κάναμε βόλτα στο Avenue, φάγαμε έξω τα δυο μας και όταν γυρίσαμε βγάλαμε και το σκύλο μας βόλτα!

Και το βραδάκι μπουσουλήσαμε επισήμως!!! :D Και γενικώς δε βάζει κώλο κάτω ο Άρης ο ταρζάν!

Ήθελα κι άλλα να γράψω αλλά πέφτω κάτω από τη νύστα. Μη με στήσετε στο τοίχο! :P;):lol:

Μουτς μουτς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...