Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 Νο 18!Μαζί τα ΦΑΓΑΜΕ!!!!


Recommended Posts

Ευχαριστω Ιφιγενειάκι μου..αυτο θα κάνω...εγω περίμενα να γίνει τούμπανο το στήθος για να του δώσω για να είμαι σίγουρη ότι πίνει......

Cesiiki μου αυτο θα κάνω απο αυριο....θέλει πιο αραιο ήταν πολύ στούμπος, έβαλα λίγο λαδάκι αλλα είχα χύσει το βραστό νερό..........

ευχομαι να στο τσακιζει το κοτοπουλάκι........... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 600
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι κανετε κοριτσάκια μου??? Εμεις καλά, εχουμε παιδιατρο σε λιγο. Σημερα εντυσα τον μικρο τιγρη γιατι ειχχαν μασκε στο σχολειο του!!! Πολύ ωραίος ήτανε!!!Εβαλα φωτο στο προφιλ...

Νικολ τι κουκλι που ειναι ο γιοκας σου!!!!Δεν βαζεις και λιγο ζουμάκι απο αυτο που τα ψηνεις στο μπλεντερ?? Εγω του βαζω κι ελαχιστο ελαιολαδο και προς το τελος ελαχιστο λεμονι.

Μπραβο για τα νεα σας απο το γιατρο!

Χρυσα μου ακομη ταλαιπωρείστε!!!! απιστευτο!!! Αντε βρε κοριτσι μου να περάσουν να ηρεμησετε...Χαθηκες και σε εψαχνα!!! :D Ο μικρος με το αυτακι του πώς ειναι?

Ιφιγένεια εσύ ακόμη ξενυχτας???

Ο Στεφανος μου σημερα στη σουπιτσα του ειχε κοτοπουλο, κριθαρακι, καροτο, κολοκυθι, χυμο ντοματας και σπανακι!!!! Μια χαρα το καταβροχθισε ολο το μπωλ!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψυχή μου ενα τιγρακι...................παιδί μου εσυυυυυυυυυ

Μαρακι μου απο αυριο θα το κανω καλύτερα ...ευχαρσιτω με βοηθήσατε πολύ γιατι ο μπεμπάκος αηδίασε με τη χαζομαρα που του εφτιαξα..........

Μπράβο ο Στεφανακος μας που τρωει ολο το μπωλ................αναμένουμε τα κιλά σας απο τον παιδίατρο.. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για κιλα βλεπω τι θα γινει εγω 7 πηρα και εχασα 3...και ειμαι στασιμη απο φαγητο προσεχω αρκετα αλλα τπτ και ελπιζω να ειναι πριξιματα που ειπε η Ιφι...περιοδο ακομα δεν...τι θα γινει πιααα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε;;;

εμεις ειχαμε ενα βραδυ χαλιααααα

Μαρακι το αυτι δεν ξερω ακομα..αυριο εχουμε επανεξεταση αλλα πρεπει ακομα να εχει φλαγμονη...θα δουμε..

Καλε τι ομορφουλης...

εγω εχω στολες αλλα βαριεμαι απιστευτα να ντισω τον μικρο...ο μεγαλος ντιθηκε αναγκαστηκα, ειχαν παρτι στο σχολειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σες μου ασε σημερα ειμαι κ εγω χαλια πονολαιμο πυρετο και με ποναει ολο μου το κορμι τι ειναι αυτο ειναι η 4 φορα απο τον οκτωμβριο δεν παλευεται αντε να φυγει ο παλιοχειμωνες στο αλλο θεματακι μας δεν μπαινεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμένα. Εδω βρέχει αρκετά :(:(:(:(

Ιφιγένεια περαστικά. Και εγω περιμένω πως και πως να φτιάξει ο καιρός δεν αντέχω άλλο. Να δούμε τι θα κάνει και ο Μαρτιος είναι υπουλος μήνας πέρισυ είχε κάνει πολύ κρύο. Δε λένε Μάρτης γδάρτης εεε αυτό φοβάμαι :):):)

Χρύσα τι πάθατε το βράδυ;

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσα ασε..ενα βραδυ μη το συζητας..λειπει και ο αντρας μου..και τα καμαρια μου..οταν λειπει ο πατερας τους λυσσανε...

ο μεγαλος παραμιλουσε στον υπνο του..ο μικρος ξυπνησε και εκανε χαρουλες..ασε..

Ιφη μη το συζητας..ειμαι εδω και καιρο και εγω μπουκομενη..

στο αλλο θεματακι εχω να μπω καιρο ειναι αληθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες κ απο μενα....χαθηκαμε βρε....ιφιγενεια οταν εννοεις επαθα...τι εννοεις;εμενα μου κρεμασε το σαγονι μολις το ειδα...γινονται αυτα;περαστικα σου κιολας...εγω εχω τον αντρα μου ετσι κ ελπιζω να μην μας κολλησει τιποτα...

συμπεθερα βλεπω σουπερ το βραδυ σας...υπομονη βρε κοριτσι θα ερθει η ανοιξη κ ολοι θα στρωσουν...τι να πω

νικολ το ζουμκι μην το πετας,θ σε βοηθαει να δινεις καλη υφη στο φαγακι...τα μικρα εχουν μαθει σε υγρη μορφη,το γαλα, κ τους ειναι λιγο δυσκολο να συνηθισουν στον πουρε...οποτε οσο λιγοτερο πηχτο τοσο καλυτερο για αρχη...κ εμενα αναγουλιαζει κ γκρινιαζει να ειναι παραπανω πηχτο...

μαρακι ειπαμε ο τιγρακος σου ειναι ολα τα λεφτα κ μπραβο του που τρωει ολο το φαγακι...εμ τι τιγρακος θα ηταν :lol::lol::lol: εμεις αυριο θα ντυθουμε στο σχολειο κ σκεφτομαι αν ειναι κ η μικρη ξυπνια να την παρω κ αυτην....

η μικρη με φωναζει...ωρα για φρουτο..θα επανερθω με περισσοτερους σχολιασμους ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κάνετε?Εμεις καλά..ο Στεφανακος μου το εριξε στον υπνο.Εχει λίγη μυξουλα σήμερα, ελπιζω να μην αρπαξε τιποτα! Ηρθαν και οι γονεις μου προηγουμενως και ειχαμε παρέα!

Μιχαέλα μου περαστικά στον αντρούλη σου κι ελπιζω να μην κολλησετε.

Ιφιγενεια πως είσαι σήμερα?Περαστικά και σε σένα...

Χρυσα μου πώς ήταν το βράδυ σας?Τα μικρά σου ειναι καλύτερα?

Παρασκευή, βανεσσάκι, ευγενία, κι ολα ολα τα κοριτσια τι κάνετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημενες μου!!!Ποσο καιρο εχουμε (παλι) να τα πουμε????Τα κοριτσακια μου μεγαλωνουν κ απαιτουν πλεον ολο μου τον χρονο,που καιρος για ιντερνετ κ κουβεντουλα...

Ελπιζω να ειστε ολες καλα,αν κ λιγο που ειδα καποιες ακομη ταλαιπωρειστε με ιωσεις.Περαστικα γρηγορα ευχομαι κ σε εσας κ στα ζουζουνακια που ειναι αρρωστουλια :(:(

Εμεις ευτυχως ειμαστε πολυ καλα απο υγεια αν κ η αληθεια ειναι οτι πλεον προσεχουμε παααρα πολυ κ δεν ερχομαστε σε επαφη κ με πολυ κοσμο.Σημερα ομως που μας κανει τελεια μερα θα βγουμε επιτελους βολτουλα στην πλατεια μα ςπου εχει εκδηλωσεις.Στολες δεν πηραμε γιατι δεν προλαβαμε αλλα δεν μας πειραζει ;);) Επισης εχουμε μεγαλωσει πολυ,(μολις 8μιση μηνων κ ξεπερασαμε τα 80εκ,για αλλη μια φορα επαθε σοκ η παιδιατρος κ η μανουλα φουσκωσε απο περηφανια!!).Επισης κοιμομαστε ολο κ καλυτερα,οχι βεβαια τελεια ακομη αλλα το παλευουμε κι αυτο... Η Ελενα μας βγηκε υπερκινητικη κ ουτε στον υπνο της δεν ησυχαζει, η Κλειουλα μας παλι το κλεινει το 12ωρο της,9 με 9 κοιμαται :shock::shock:

Ελπιζω να καταφερω να ξαναμπω συντομα κ να τα πουμε.Σας φιλω ολες κ τα μωρακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να παιρνουμε θαρρος οτι υπαρχουν κ πιο δυσκολα...χαχαχα

καλημερα σημερα ειμαι πολυ καλυτερα ευτχως γιατι μονο με παναντολ πολυ δυσκολα......

μεγαλωσαν τα κοριτσακια σου πολυ μπραβο ψιλουτσικες τελεια διμετρες κοπελες θα γινουν...τι αλλο εμεις ησυχα για αποκριες δεν θα κανουμε τιποτα κ ουτε θα βγουμε κ εξω μιας κ ο δημος δεν κανει τιποτα μα τιποτα απολυτως ελεος βαρεθηκα αυτη την πολυ να μην κανει τιποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε;

Εχουμε χαθει ολες γμτ απο δω.Ο Μιχαηλ μου κοιμαται και ειπα λιγο να χαζεψω το θεματακι μας.

Τι θα κανετε την καθαρα Δευτερα;Τι θα μαγειρεψετε;

Καλα να περασετε ολες και καλη Σαρακοστη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο δω μαμαδοφιλεναδες!!!Τι κανετε?/εμεις μαμα κ γιος αρρωστοι κ παλι κ κανουμε μασκουλα αερολιν..ελπιζω ναναι η τελ φορα φετος ..με κουρασε αυτος ο χειμωνας..

Σοφιτσα μου ετσι να στε παντα καλα κ μακρυα απο αρρωστιες..

Εμεις Καθαρα Δευτεα σπιτι μας μια κ η παιδιατρος ειπε οχι εξω μια βδομαδα..

Φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Κατερινακι μου,παλι αρρωστοι?Περαστικα σας κ ελπιζω να ειναι η τελευταια φορα.Αυτος ο χειμωνας φετος πραγματικα δεν παλευεται...Εμεις εχθες κ σημερα βγηκαμε τη βολτουλα μας αλλα αρχισε παλι να χαλαει ο καιρος οποτε αυριο μεσα.Αφηστε που παλι θα λειπει ο αντρας μου κ συνεχεια να ετοιμαζω 2 μωρα κ να τα βγαζω μονη μου ειναι κ λιγο κουραστικο...Τωρα τις εβαλα για υπνο κ εχω πεσει κι εγω ξερη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα!Τι κανετε;Πωπω ερημωσε το ποστακι μας!

Εμεις ειμαστε καλα!Το ριξαμε στις βολτες!Ντυσαμε σημερα την μικρη κουνελακι ροζ και πηγαμε στο καρναβαλι!Μετα πηγαμε στην πεθερα μου για φαγητο.Πριν λιγο μαζευτηκαμε!Αυριο θα βγουμε εξω σε μια ψαροταερνα να φαμε.Εσεις τι θα κανετε;

Κατα τ'αλλα ξεκινησαμε φρουτακια και σουπιτσα.Σημερα φαγαμε κοτοπουλακι,της αρεσε πολυ!Τα σκετα λαχανικα δεν τα πολυηθελε.Τα φρουτα της αρεσουν.Δοκιμασα να της δωσω και κρεμα φρεζυλακ βιολογικη και εκανε σαν τρελη,της αρεσε πολυ!Να δουμε πως θα παμε την αλλη εβδομαδα με το μοσχαρι.Ελπιζω να της αρεσει!

Περαστικα στις αρρωστες μανουλες και μωρακια!

Αντε,να μην ξεχναμε και το ποστακι μας,κριμα ειναι... :(

Πολλα φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε? Ετσι να μαζευομαστε σιγα σιγα!!! Εμεις καλά ειμαστε..

Σοφακι οι μικρες σου θα ειναι διμετρες!!! Πολύ ψηλες!!! :lol::lol:

Ιφι χαιρομαι που εισαι καλύτερα.

Κατερινακι περαστικαα κι απο δω σε σενα κ στον μαγουληθρα σου!

Συμπεθερα της αρεσε το κοτοπουλάκι? Μπραβο!!!!

Καλά να περασετε ολες κοριτσακια μου κ μην χανεστε!!!!Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαναρακια μου μόλις γυρίσαμε απο νοσοκομείο.... :( Τεταρτη πήγαμε εκτάκτως τον μπεμπάκο με δύσπνοια για εισαγωγή.....Βρογχιολίτιδα για 3η φορά σε 2 μήνες............ΕΛΕΟςςςςςςςςςςςςςς

κορίτσια δεν το πιστευω αυτο που εχω πάθει................................το παιδί μου όλο κολάει........

και για το κερασακι στην τουρτα εγω επαθα φλεγμωνή κ ημουν στα έκτακτα το πρωι για το στήθος....δεν εχω γάλα έλεγα αλλα αυτο τουμπάνιασε κ δεν εβγαινε με τίποτα .......πονάω φρικτα...τη αρμεγμα έφαγα δε λέγετε........απίστευτος πόνος...................ο μπέμπακος δεν επινε λόγω αρωστιας κ έγινα τούμπανο...πέτρωσε κ δεν εβγαινε με θήλαστρο....το τι ακολούθησε φανταζεστε....

Περαστικά σας κοριτσακια μου οσες δεν ειστε καλά...προσεχτε τα μωρακια σας ε........

ααααααααααααααααα

Η αδελφή μου κοντα 4 μηνων μπήκε κ αυτη νοσοκομείο ....και εχουν 2 μέρες που δεν μπορούν να αποφασίσουν αν θα μπει χειρουργείο για σκvλικοειδiτη...........να σας θυμίσω πέρυσι τετοιες μέρες χειρουργήθηκα κ εγω.............ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ....... :shock:

είμαι πολύυυυυυυυυυυυυ στεναχωρημένη.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πρωι εγω στα επείγοντα ο μπέμπης στη παιδιατρική και η αδελφή μου στη γυναικολογική....

Οικογενειακή υποθεση το κάναμε..............τη θετική σας αυρα κοριτσακια μου να πάνε όλα καλά για την αδελφούλα μου...δεν μπορώ κ να είμαι δίπλα της με το μπέμπη...................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα τι μου κανετε?σημερα εδω βρ4εχει οποτε μεσα αλλα χθες περασαμαςε τελεια βγηγκαμε βολτα κ μετα πηγαμε φαγαμε εξω κ ειχα 2 αρνακια ποσο το καταχαρηκα δοξα το θεο ειμαι καλα πλεον φοβαμαι μην μουγυρισει σε κανα βηχα γιατι βηχω που κ που...

νικολ μου αμαν τι ειναι αυτο που παθατε παλι καλα ο μικρος που κολλησε παλι?εσυ πως αμελησες το στηθος?πρεπει να το βγαζεις οταν δεν πινει το μωρο πιο συχνα γιατι οπως τρωνε τα μικρα δεν μπορει να κανει το θηλααστρο στο λεω απο εμπειρια κ αν προχωρησει πετρωνει κ αστα βραστα 2-3 φορες εφτασα στα ορια αλλα το προλαβα μια στονκων/νο κ και στη μικρη 2 αλλα το προλαβα με ατελειωτες ωρες θηλασμου μιας κ ηταν στο ξεκινημα του πετρωματος στο μεγαλο μου ειχε πετρωσει το μισο αλλα παλι το προλαβα...

για την αδερφη σου αν κανει εγχειρηση θα εχει επιπτωσεις στο μωρο?τι να πω κοπελα μου ποιος σας μουτζωσε....περαστικα και ανωδυνα κ ολα καλα να πανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!! τι κάνετε?

Νικόλ μου περαστικά σας και πάλι... :(:(:(:(:( πολύ ταλαιπωρείστε ρε γμτ! Εύχομαι να πάνε όλα καλα και με την αδερφούλα σου όπως πήγαν και μεσένα μετά απο αυτό που είχες περάσει! Θα περιμένουμε να μας πείς τα καλά σας νέα!

Συμπεθέρα πολύ ψηλές οι κούκλες σου!! Μπράβοοοο!!Βλέπω τη φωτό του προφίλ σου και έχουν γίνει ΚΟΥΚΛΕΣ!!! φτου φτου!! Και εμείς όμως καλά πάμε απο ύψος... ε.. αν είμαστε και μερικά εκατοστά κοντύτεροι δεν πειράζει!! :D:D:D:D Καλέ θα κάνουμε και ψηλά εγγόνια!!! χιχι

Χρύσα μου εσείς πως είστε? Καλύτερα?

Κατερινάκι περαστικά σας και εσάς... άντε να φύγει ο χειμώνας να ηρεμήσουν τα μωράκια μας που είναι άρρωστα!

Νικάκι της άρεσε το κοτοπουλάκι της Εβελίνας ε? Μπράβο!! Καλή συνέχειααα!!

Μαράκι δεν έχω ξαναδεί πιο όμορφο τιγράκιι!!!!! :x:x:x:x:x

Ιφιγένεια σε εμάς έβρεχε χθές και σήμερα έχει αέρα... μπρρρ! Τι ωραία που βγήκατε και περάσατε καλά!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κανετε?Εμεις γυρισαμε στο σπιτι πριν απο λιγο.Χαλαρα περασε η μερα χωρις τιποτα το ιδιαιτερο.Ο μικρος αρχισε να εχει λιγο βηχα, ελπιζω να μην χειροτερεψει.Θα μιλησω αυριο κ με την γιατρο.

Βρε Νικολ μου πόσο στεναχωρεθηκα με τα νεα σου...Οπως λεει κ η Ιφι ποιος σας μουτζωσε? Δεν εχετε ηρεμησει καθολου.Περαστικα σας κοπελα μου.

Για την αδερφη σου τι λένε οι γιατροι?Επηρεαζεται το εμβρυο?Ειναι επειγον να γινει? Θα περιμενουμε τα νεα σας. Ειμαι σιγουρη πως ολα θα πάνε καλά.

Γιελιζ μου ευχαριστουμε!!!Τι κάνει ο Κερεμ?

Οι υπολοιπες πώς περνατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...