Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 Νο 18!Μαζί τα ΦΑΓΑΜΕ!!!!


Recommended Posts

na μαι παλι λιγο που σας διαβασα μπολικες ιωσεις περστικα κοριτσια τι να πω...

σες μου για τις ψειρες επειδη εγω κολλουσα πολυ μου εδωσαν μια παλια τεχνικη κ απο τοτε ποτε καθε πρωι θα βαζεις βιξ πισω απο το αυτακια και δεν θα κολλησει ξανα...τωρα για τιο φαγακι εμεις ενα μηνα καναμε να φαμε φαγητο και τωρα δοξα το θεο τρωει χορτοδουπα δεν εφαγε καθολου και κρεμες μετα απο 1,5 μηνα λεω οτι τρωμε πλεον και εκει καλα.νομιζα θα ειναι ευκολη αλλα μπα οσο για τις ετοιμες δεν ειναι κ αμαν κ ντε κακο να φανε ετοιμη ο μεγαλος μου δεν εφαγε ποτε φρεσκια φρουτοκρεμα δεν την ηθελε με τιποτα τον δοκιμαζα συνεχεια κι τιποτα..τωρα τρωει φρεσκα φρουτακια μια χαρα...

για τις βαφτισεις που λετε τα κοπανε ολα γιατι σπου λενε θα τα παρουν τι θα κανουν η κουμπαρα μου που βαφτισε τη μικρη αυτη ειναι η δουλεια της εβλεπα τον καταολογ κ μου ελεγε ποσο τα αγοραζουν και επαθα σοκ...

νικολ μου τι τρβατε κ εσεις ελπιζω ολα καλα απο εδω κ περα η αδερφη σου τι κανει?τι εννοεις με το γαλα σου κοπηκε σε αυτη τη φαση παρα πολυ δυσκολα να γινει δηλ μετα απο τοσους μηνες

κ για το κλαμμα που λετε εγω την μικρη αμα την μαλωσω κλαιει κ δεν σταματαει με τιποτα εχει γινατι μπορει και μια ωρα να κλαει δοκιμασμενα πραγματα τον μεγαλο τον αφηνα και σε 10 λεπτα σταματουσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 600
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νικολ με γεια το δοντακι διαβασα και μου ειπαν τι νακανετε οταν βγει το δοντι να ριξετε στην αγκαλια του σοκαλατες και γλυκα για να βγουν γλυκα τα δοντια και να παρετε ενα δωρακι οποιας αξιας για το καλο που βγηκε...αχ μην μου λετε για υπνο γιατι ημικρη ενω κοιμαται αμεσως ξυπναει πολλες μα πολλες φορες τσιρζοντας παντα 3,5 μηνες εχω αυτη την κατασταση κ δεν ξερω γιατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες! Τι κάνετε?

Νικόλ μου περαστικά σου βρε κοριτσάκι μου.... τι έπαθες πάλι... εύχομαι όοοολα να περάσουν σύντομα και μην ταλαιπωρηθείς άλλο!

Ιφιγένεια καλώς μας ήρθες!

Μαράκι μας είπε μοσχαράκι για αρχη, ναι... κοτόπουλο πιο μετά. Νερό και ρεύμα δεν είχαμε λόγω κακοκαιρίας...

Νίκη άσε πίκρα τόσες μέρες χωρίς νερό, κουβαλούσαμε απο τη μαμά μου που έχουν γεώτρηση αλλά όταν δεν είχε ρεύμα δεν δούλευε ούτε αυτό...

Με το καλό να ξεκινήσετε τα φρουτάκια!!

Βανέσσα μπάνιο με λεκάνη και κανάτα!! χαχαχαχα όπως τον παλιό καιρό!

Νικόοολ με γειααα το δοντάκιιι!!! Καλές μάσεςς!! :D:D:D:D Οι γιατροί απαράδεκτοι, τι ναπώ...

Μαράκι μόνο εσείς και εμείς μείναμε φαφουτακια!!!! :lol::lol:

Τόνια μπράβο τον Μιχαήλ που είναι καλύτερα!!!

Εύη με το καλό το εμβόλιο την Τρίτη!

Γειά σου ιφιγένεια, νυχτερινή και εσύ!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα μια γρηγορα και παω για υπνοο Γιελιζζζ εσυ εισαι μεταμεσονυκτιος τυπος χαχα Ιφιγενεια μου εγω που εχω ειδη γαμου βαπτισης σε πληροφορω ηρθε ο καινουργιος καταλογος απο εναν που αγοραζω και εχει αγοριτσικο βαπτιστικο μαζι με ΦΠΑ και μεταφορικα στα 200 ευρω ..χοντρικη...εγω ποσο να το πουλησω οεο??Και εγω δεν ειμαι και πολυ παλιο μαγαζι για να εχω στοκ και να πουλαω πολυ πιο φτην αοτι εχει μεινει απο παλια γιατι και να εχει μεινει τα βαπτιστικα ειναι ενα στυλ αλλα πες μου τι να πω στον πελατη εχω πολυ μεγαλο προβλημα και απο μπομπο να σου πω εγω δεν εχω καν καιρδος απο τον ενα τα κουφετα απο τον αλλο τα τουλια και κορδελες και απο αλλου οι μπομπο οοολα αυτα με μεταφορικα μαζι αλλα τις εχω γιατι ερχονται για μπομπο και θα πουμε για κλοουν και μπαλονια...ασε σου λεω..εγω θα τα βγαλω αυτα σιγα σιγα γιατι δεν βλεπω να κατεβαζουν τιμες και εγω ντρεπομαι να πουλαω τι να πω στον κοσμο εγω βαπτιζω και 200 ευρω χοντρικη να δωσω για 1 σετακι χωρις τα υπολοιπα??ελεος..φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα δεν σας ειπα εχει κανα 20μερο η μικρη μου στεκεται ορθια την βαζω στο καναπε η κατω και τσουπ ορθια η κυρια εχω βεβαια στο ποπο το χερι αλλα θελει ολο ορθια κ οχι να καθεται κατω η σκατουλα κ στη περπατουρα μας πλεον που τη βαζω γυρναει μονη της ολο το σπιτι πολυ πλακα εχει που το μπορει....βιαστικη η μικρουλα μου...σημερα θα παμε να κανουμε και τα εμβολια μας.σας αφηνω για την ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Νικολα αμαν πουλακι μου τι παθατε!!

περαστηκα και αγυρησατα..κριμα το καημενο να ταλαιπωρειται

Ιφη μπραβο για το φαγακι..εμεις κουτσα στραβα φαγαμε μερικε ςκουταλιες απο μηλο- μπανανα και πατατα- καροτο..παλη καλα..ΟΚ δενε χω τρομερες απαιτησεις..τρωει καλο ειναι..

φυσικα μου κακοφαινετε..αλλα ελπιζω συντομα να αντικαταστησει...

Σοβαρα με το βιξ....θα βαζω εχω σπιτι..μακαρη γιατι ΟΚ τις ξεφορτωθηκαμε...πηρα και ενα φσιτ φσιτ που μου ειπε η Μιχαελλα..θα δοκιμασω και το βιξ...γιατια λλιως δεν τη παλευω..μπρρ..απαισιες ψειρες

Ευακι γιατι τοσο ακριβα καλε;;;;..πολυ ακριβα χοντρικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολύ...αυριο θα ξανακανω εξετασεις να δω αν εχει υποχωρήσει η φλεγμωνή.....μακαρι...........

Ιφιγενειάκι μου ..όταν μπήκε ο μπέμπης μια βδομαδα νοσοκομείο......λόγω βρογχιολίτιδας κ ταλαιπωρίας στο νοσοκομείο δεν ήθελε πολύ το γάλα μου ..ουτε το ξένο...εχασε 750 γρ. επιπλέον εγω απο τη στεναχω΄ρια μου που εβλεπα το παιδί έτσι + 6 μέρες με 4 ώρες ύπνο ...ηρθαν κ με διέλυσαν κ όταν πήγα σπίτι συνειδητοπόιησα ότι το στήθος γεμίζει απο το πρωι ...αργα το βραδυ...

εκει που γεμιζε καθε 4-5 ωρες τωρα θέλει 12.... :cry: αρα εχω μόνο 1 γευμα .........

καλο εμβόλιο...χωρις κλάμα ;) α κ μένα στεκεται σούζα ...δεν θέλει αγκαλια καθιστος.....

Cesiliaκι μου μακαρι να μην ξαναπάθουμε τίποτα..........

DIOSA ασε χωρις νερό δεν παλευεται ...........ξέρω γιατι κ σε μας όλο κατι γίνεται......

οι γιατροί σούπερ απαραδεκτοι....κ δεν σας εχω πει κ άλλα που κάνανε..............

kiska μου κ εγω με τον ύπνο του μπέμπη εχω θέμα..........

τονια μου μακαρι να πάνε όλα καλά......... να του καθαρίζεις τη μυτούλα πριν το γευμα μηπως δεν μπορει να ανασανει καλά....................

Ναι Μαρακι μου αντιβιωση τοσες μέρες αδικα και πολλα άλλα.............ασε....

ευτυχως ο Στεφανάκος σου ..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ μου και εμενα τωρα που ηταν χαλια ο μικρος και δεν ετρωγε παρατηρησα ραγδαια μειωση του γαλακτος που αντλω..μιλαμε απο 150 που εβγαζα μετα απο 6 ωρες απραξιας..επεσα στα 50..ευτυχως που εχω ακομα αποθεμα στην καταψυξη..αλλιως θα επινε φορμουλα..

φυσικα και δεν αντικατεστησε γευμα..εμ με τοσο χαλι που να φαει το καημενοοο.....βεβαια τωρα βγαζει τα σπασμενα αφου ολη νυχτα θηλαζει...γκρρρρρ

Μακαρη ολα καλα με τους γιατρους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι 12 χαζομαρα έγραψα........τον ταιζω αργα το βραδυ και ξαναγεμίζει το άλλο βραδυ........σε μια μέρα 1 γευμα ...

ευχαριστω cesiliaki μου καλό.....ναι μωρε κοβεται αν σου τύχει και στεναχώρια..........πάλι καλα που εχεις φυλάξει........εγω δυστηχώς ποτε δεν είχα τόσο πολύ ωστε να φυλάξω ..γεμιζε - έπινε ....συμπλήρωνα κ ξένο πολλες φορές........

και εγω τη νύχτα τον θηλάζω .....χτες του έφτιαξα κ ξένο μήπως δεν χόρτασε κ μου εσπρωχνε το μπουκάλι κ βούταγε το στήθος.........το τέρας μου..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τα χω παρει με την χοντρικη...βιοτεχνεια ειναι...δεν ξερω ρε παιδι μου...ιφι καλα η δικια σου δεν παιζεται μια το δοντι μια αυτο χαχααα...γενικασ βλεπω τα κοριτσια βιαζονται εε???για τις ψυρες ναι βιξ το εβαζα μικρη το εβαζα και στο χριστοφορο εχω και αυτο του κορε και βαζω καιο εμενα θηλαζε εχτες καθε 1 ωρα ολο γκρινια ηταν...δεν θα μου ρθει ποτε περιοδος ετσι χαχααα..αχ και εμενα δεν πιανει μπουκαλι ολο πεταω γαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακη μου εμενα περιοδος μου ηρθε στους 4 μηνες...πολυ γργορα :evil::evil:

Ρε συ πολλα λευτα για ρουχο βιοτεχνιας..βαρεθηκα να λεω ποσο τηρα τα Λαπιν μας...

Νομιζω οτι το εχουν παρακανει..ειναι τουλαχιστων καλα πόιοτηκα;;;;

Νικολ μου εγω ειχα ξεκινησει να φτιαχνω τραπεζα ενα μηνα πριν επιστρεψω στη δουλεια και εβγαζα και τα Σκ..αλλιως σηγα μην ειχα...

αλλα δε θα καθομουν να σκασω κι'ολας αμα επινε σκονη..με καποιον τροπο επρεπε να τραφει ..τι να κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κίσκα μου και εγω δεν εχω αδιαθετήσει ακόμα............όσο θηλάζω λέει........αν κ με τόσο λίγο περιμένω να έρθουν...

σεσιλιάκι μου πολύ καλα έκανες.....εννοείται πως δεν στεναχωριομαστε για ότι δεν μπορούμε να κάνουμε.... ;)

πάω εξω για δουλίτσες ...ειμαι γραφείο σήμερα κ έρχομαι...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περασα κ εγω να δωσω παρον.....παρολο που σας διαβαζω,ολο λεω θα σχολιασω κ ολα κατι βγαινει.....

ρε νικολ τι ειναι αυτα που διαβαζω...τετοια ταλαιπωρια το μικρο κ τζαμπα;καλα τι σοι εξετασεις του εκαναν...λαθος αποτελεσματα σας εδωσαν; :?:?:? τι αλλο να σκεφτω....η φαση ειναι οτι μπαινουν για κατι κ εκει κολλανε τα μυρια οσα..ετσι κ εμεις περυσι με κοιλιακο αλγος μας κρατησαν κ τον φοβο ουρωλοιμωξεης κ τελικα κολλησαμε μεσα κ ωτιτδα....προχθες ειχε η κουμπαρα μου την μικρη στο νοσοκομειο...τα λαιμα της,με πυρτο ακατεβατο 40 κ φογηθηκαν για κρυφοπνευμονια επειδη εκανε εμετο ολα τα φαρμακα....ευτυχως τους κρατησαν ενα βραδυ προληπτικα μην τυχον κ χρειαστει ενδοφλεβια αντιβιωση....κ τις λεω αν ειναι καλα το παιδι να σηκωθουν ν φυγουνε γιατι ολα εκει μεσα ηταν με πευμονια κ βροχιολιτιδες....

εσυ πως εισαι;πωπωπωπω θυμαμαι οταν ησουν εγκυος που εκανες την επεμβαση κ φοβοσουν για το μωρο...μακαρι να φυγει απο μονη της κ να μην χρειαστει να ξανακανεις....περαστικα σας...

ιφηγενεια καλως μας ηρθες...μας ελειψες κ εσυ κ τα αρθρα σου :D:D:D ...ξεκουρστηκες;καλε μεγαλωσε τοσο πολυ η μικρη κ κοβει κ βολτες;τι καλα...

συμπεθερα αρχισε ο γαμπρουλης μου κ τρωει σιγα σιγα....αντε μακαρι ετσι να συνεχισεται...καλε μηπως να τον ταιριαξουμε αυτην με την μεγαλη μου κ να δωσουμε την μπεμπα στον χριστοφορο :lol::lol::lol: ....εκτος κ αν καταφρουν τα φαγανα κ στρωσουν τα αφαγα.... :lol::lol::lol::lol: εμεις χθες κ σημερα προσθεσαμε κ σσελινο...για την ωρα το εφαγε κ αυτο...εχουμ κ για αυριο φαγακι κ μετα θα δοκιμασουμε κ το κολοκυθι....το σαβκο θα φαμε κ κρεατακι...αντε να δουμε....αληθεια το δοκιμασατε το προπολιν;αυτο με το βιξ δεν το ηξερα...θα το εφαρμοσω κ αυτο...δραστικα μετρα...ειδικα τωρα που θα μπει κ η ανοιξη,παρτυ θα κανουν οι ψειρες....μπρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisaki μου αστα να πάνε...

κατα 1ον του βγάλανε ουρολοίμωξη απο ενα πολύ σπάνιο μικρόβιο με αποτέλεσμα να πάρουμε πολλές μέρες αντιβίωση και να κάνουμε ενα σωρό εξετάσεις...επώδυνες για το παιδί...ενω τελικά δεν είχε.

κατα 2ον ξεχάσανε μεσα στο νοσοκομείο να του δώσουν αντιβίωση κ δεν το δεχόντουσαν...για την βρογχιολίτιδα

κατα 3ον χτύπαγα να ξυπνήσω τη νοσηλεύτρια να μου δωσει φάρμακο για να κανω μασκα στο παιδί (πάλι δεν θα του φέρνανε φάρμακο)!!!!

κατα 4ον κατα 99% κόλλησε ενα μικρόβιο με αποτέλεσμα να πάθει διάρροιες 12-13 μέρες...αλλαζα 15 πάνες την ημέρα και 7-8 φορμακια.....ξενύχτια απίστευτα και αφυδάτωση ο μπέμπης......

κατα 5ον κόλλησα απο τον μπέμπη κατι σαν γαστρεντερίτιδα...στο καπάκι ο άντρας μου κ η μάνα μου που με βοήθαγαν...διάρροιες όλοι............

κατα 6ον οταν ζήτησα το ιστορικό να το παρει η παιδίατρος για να δούμε τι θα κάνουμε δεν μου το δίνανε..

κατα 7ον κλείσανε 10 μέρες νωρίτερα απο ότι έπρεπε ανιούσα κυστεογραφία κ δεν μου αλλάζανε το ραντεβού ..με αποτέλεσμα να κλείσω αλλου.....δεν θα πέρναμε σωστα αποτελέσματα πάλι....ενω ο ίδιος ο ιατρός του νοσοκομείου έβρισε την ειδικευόμενη κ της είπε να το αλλαξει.....αυτη δεν το ..

έκανε.......

κατα 8ον με όλα αυτα μου σχεδόν κόπηκε το γάλα.....

αυτααααααααααα με το νοσοκομείοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

αχ σισακι μου αυριο θα πάρω αποτελεσματα για το πως πηγαίνω ...ευχομαι να τελειωσει εδω η ταλαιπωρία μου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na μαι παλι αχ για το γαλα που λετε εμενα παλι με πρηζεται καθε 4ωρο με 5ωρο σιγουρα αλλα βαριεμαι να αντλω και εστι τις δινω μετα απο καθε φαγακι μιας απο νερο και τσαι πολυ λιγο πινει και τωρα με τα δοντια καθολου.οσο για το ξενο τις δινω κ ουτε να το φτυσει λεω μπας κ φαει και κοιμηθει και δεν με ξυπνησει τι νυχτα με ξυπναει οχι για να φαει απλα κλαιει τρωμε γυρω στις 11 και μετα γυρω στις 6-7 μονο οταν εβγαζε δοντι θυμαμαι ηπιε 3 φορες απο 60γρ

καναμε τα εμβολια μας 2 ουτε κιχ η μικρη παχυναμε πηραμε 900γρ παρακαλω εγω ελεγα κανα μισο κιλο αλλα απο 7550 πηγαμε 8400 κ ενα ποντο υψος και το κεφαλακι 2εκ.μια χαρα...χθες τις εδωσα πρωτη φορα μοσχαρακι δεν ξετρελαθηκε αλλα εφαγε κανα 150 σημερα λιγο παραπανω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι θυμαμαι για τα lapin κοιτα αμα εχεις στοκ τα βαζεις οτι τιμη θες οχι οτι στα βαπτιστικα αλλαζει η μοδα και ετσι καθε χρονο σχεδον ιδια ειναι..εγω δεν εχω ειμαι καινουργιο σχετικα μαγαζι και εχω μονο δειγματα οποτε οτι καινουργιο παρω το πληρωνω και μαλιστα αν δεν βαλω τα λευτα δεν το στελνουν οποτε αν μου πει πχ ο πελατης θα σε πληρωσω σε 1 μηνα εγω πρεπει να τα εχω πληρωσει εκει...ασε σου λεω αυριο παμε για εμβολιακι και ακομα δεν κοιμαται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω της μικρης το πρωτο ρουχο το αγοραααμε απο μαγαζι με νυφικα ειχαμε παει σε πολλα μαγαζια αλλα ερκεινο μας αρεσε κ ειχε καπελο μπολερο φουστανακι παλτο τσαντουλα και παπουτσια 290 αυτα τα δευτερο φουστανακι με μπολρεο μου το εραψε η κουμπαρα εγω διαλεξα απο μαγαζι το σχεδιο κ μου το εκανε ιδιο οπως και τα λαδοπανα και τις πετσετες ολα τα εκανε κεινη κ τις μπομπονιερες ηδουλεια της ειναι να αναλαμαβενι γαμους κ βαφτισεις δεν εχει μαγαζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε? Από χθες ξημερώματα κανω εμετούς και επαθα γαστρεντεριτιδα κι εγώ. Κυκλοφορώ στο σπιτι με μασκα αλλά ειμαι τοσο εξαντλημένη που τον μικρο δεν παίρνω καθολου αγκαλιά.κλαιει το καημενο γιατι με θελει αλλα αν με δει με τη μασκα με κοιταει παραξενα και δεν ηρεμει. Τωρα ειπα στη μαμα μου να ερθει να τον παρει μαζι της στο χωριο 2μερούλες να συνέλθω και γιατι δεν θελω με τιποτα να τον κολλησω..

Ειμαι πολύ χαλια και δεν σας γραφω περισσοτερα..Εννοειται πως ειμαι σπιτι με αδεια....

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω βρε Νικόλ τι έγινε; ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!!!!!!

Περαστικά σε σένα και ευχομαι οι εξετάσεις σου να εχουν καλά αποτελέσματα.

Βρε Μαράκι περαστικά σου :( Πόσο δύσκολο είναι να μην μπορείς να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά :(:(:(:(:(

Εμείς πήγαμε παιδιατρο 7900γρ 67εκ. Ο κακομοίρης έκλαψε πααααααρα πολύ

:(:(:(:(

Μας είπε να ξεκινήσουμε κρεμουλες. Τελευταιοι και καταιδρωμένοι :D:D:D:D:D

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι;

Την πρώτη εβδομάδα μου είπε για ρυζάλευρο την δευτερη φρουτόκρεμα και την τρίτη κρεατόσουπα έτσι γρήγορα ξεκινησατε και εσείς; Γιατι καποια κορίτσια έγραφαν οτι έδιναν τα λαχανικά ένα ένα εμάς μας είπε όλα μαζί και το κρέας.

Δεν ξέρω θα ήθελα τη γνώμη σας.

Ευχαριστώ!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Συμπεθερα περαστικα!

Νικολ τι παθατε ρε κοπελα μου!Ακου εκει λαθος διαγνωση στο μωρο! :evil: Περαστικα και σ'εσενα και καλα αποτελεσματα.

Ιφιγενεια καλως μας ηρθες παλι!Ακομα δεν κοιμαται η μικρη;

Με τις υπολοιπες τα λεμε και απο το φ/β.οποτε δεν σχολιαζω. :lol:

Εγω δεν ειμαι πολυ καλα...Ο αγαπημενος μας γατουλης που τον ειχαμε 10 χρονια πεθανε προχθες.Πολυ κλαμα και στεναχωρια.Και το χειροτερο ειναι οτι ηταν η συντροφια της μαμας μου.μΑΖΙ κοιμοντουσαν,τον φροντιζε σα παιδι.Δεν μπορει πια να κοιμηθει μονη της στο σπιτι και κοιμαται εδω στο δικο μας.Πολυ δυσκολο κοριτσια...Ειναι σαν να χαθηκε ενα μελος της οικογενειας μας. :(

Χθες αρχισαμε φρουτακια.Δεν της αρεσε καθολου το αχλαδι,το εφτυσε.Ουτε το μηλο.Ηρθε ο γιατρος για τα εμβολια σημερα.Μου ειπε να της δωσω μηλο και μπανανα για να γλυκιζει λιγο και βλεπουμε.Αχ,αντε να δουμε τι θα γινε αυριο με την μπανανα,στεναχωρηθηκα που δεν τα τρωει...Θελει να αρχισω και σουπιτσες αλλα θα το καθυστερησω μια εβδομαδα,να συνηθισει τα φρουτακια πρωτα.Κατα τ'αλλα αυτη την φορα εκλαψε παρα πολυ,ετρεμε η κακομοιρα....Πηγαμε 6710 και 67 ποντους,μια χαρα!Ετοιμαζονται να σκασουν και τα πανω δοντια.Ηδη με δαγκωνει στο στηθος και ποναω..Να δω τι θα κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσα και εμεις τωρα στον 6ο αρχισαμε φρουτοκρεμα.Ετοιμες κρεμες δεν θα δωσω και σημερα που τον ρωτησε ειπε και εκεινος οχι.Τα λαχανικα ειπε να τα ξεκινησυμε και αυτα αλλα θα το καθυστερησω.Ολα μαζι μου ειπε,καροτο,πατατα,σελινο,κολοκυθι...Και σπανακι αν ειναι η εποχη του.Και μετα απο μια εβδομαδα κοτοπουλο!Τα φρουτα ηθελε ενα ενα αλλα τελικα αυριο οπως ειπα θα φαμε μηλο-μπανανα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Νίκη το ξέρω οτι δεν θές να δώσεις έτοιμες εγω θα τον ξεκινήσω με ρυζάλευρο γιατί ξέρω οτι βοηθάει το στομαχάκι του να προσαρμοστεί στις στερρες τροφές και βοηθάει στο να ξεκινήσει να χωνευει τις κρέμες μετα θα τον ξεκινήσω τα φρουτάκια αλλά μου είπε για την σούπα να βάλω κατευθείαν και το κρέας και τα λαχανικά και μετα απο 7-8 μέρες το μοσχάρι να το κάνω κοτόπουλο :?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου είναι δύσκολο ο χαμός ένος κατοικίδιου. Πάντα είχαμε ζώα στο σπίτι και ξέρω. Πριν 3 χρόνια μου σκότωσε τον ΄σκύλο μου ένα λεωφορείο και δεν μπορούσα να συνέλθω. Η αγάπη που σου δίνουν είναι τόσο αγνή και το μόνο που σου ζητάνε είναι λίγο φαγάκι και ένα χάδι σου. :(:(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο Ιφιγένεια΄μου 900 γρ πολύ καλά...θυμάμαι είχες άγχος με τα κιλα΄......

κίσκα μου ευχομαι να πληρώνεσαι προκαταβολικά τέτοιες εποχές.........είναι σίγουρα δύσκολα τα πράγματα κ για εσάς με τα μαγαζιά........

Αχ Μαρακι μου ..είναι ότι χειρότερο..........περαστικά σου κοριτσακι μου...μπάλα μας πάει μια εγω μια εσύ...έλεος.........

Ασε Vanessaki απαράδεκτοι εντελώς.........για τις τροφές που ρωτας κ εμεις με ρυζαλευρο είχαμε ξεκινήσει 2 βδομάδες κ μετα φρουτόκρεμα...1 φρούτο καθε 2-3 μέρες για σούπες εχουμε αργήσει επειδή μας έτυχαν όλα αυτα......θα ξεκινήσουμε φανταζομαι μολις μας ξαναδει η γιατρός μας..

Ευχαριστω νίκη μου, αυριο θα πάω για αποτελέσματα........

Οσο για το γατούλι ξερω ακριβως τι περνατε εχω κατοικιδια απο μικρό παιδί..είναι χαμός μέλους οικογένειας και έιναι μεγάλη η θλίψη......υπομονή να περάσει ο καιρός.....

Μην το βαζεις κατω με τα φρούτα μπορεί άλλη φορά να τα φαει με μεγαλύτερη ευχαρίστηση...δωστης χρόνο να συνηθίσει τη νέα γευση....θα τα φαει υα δεις............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα καλημερα...νικολ μου για τους γιατρους τι να πω οτι κ να πω ειναι λιγα...

για το φαγητο η δικια μας η γιατρο μας ειχε πει μολις κλεινεις το 5 ρυζαλευρο και φρουτοκρεμα στην αρχη αχλαδι μηλο μπανανα στον 6 χορτοσουπα κ πορτοκαλι στη φρουτοκρεμα στον 7 κρεατοσουπα κ φαριν λακτε κ γιαουρτακι

στο γιο μου ειχα παει 6 μηνων σε μια αλλη γιατι ελειπε η δικια μας κ μας ειχε πει ολα μαζι κατευθειαν αναλογα τον γιατρο...

σηασια εχει να τρωνε κ να κομουνται εμας ακομα ο υπνος δραμα,δηλ μπορει να με ξυπνησει απο τις 11,30 εως τις 4 απο 3 εως και 10 αναλογα δεν ξυπναει και καθεται απλα κλαει μεσα στον υπνο της κι ο μεσημεριανος της ετσι ειναι θα κοιμηθει 1 με 1,30ωρα κι ξυπναει 3 φορες...ολοι μου λενε γυρω στα 2 θα στρωσει αλλα εγω θελω να ελπιζω πιο νωρις μεχρι τους 3 κοιμοταν ξυπνουσε για να φαει μονο κ νανι οχι αυτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
    • Κορίτσι μου και εγώ στην κόρη μου είχα μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη. Εμετούς κάθε μέρα, ναυτιες, ζαλάδες,  Σε αυτήν (είμαι 9+3 και τελευταίο υπέρηχο έκανα την Πέμπτη) σχεδόν ξεχνάω ότι είμαι έγκυος. Θηλάζω και εγώ οπότε δεν έχω ούτε πόνο στο στήθος. Λίγες ανακατωσουρες που και που ειδικά αν πεινάω, και έντονη κόπωση. Αυτά... Σε σχέση με την προηγούμενη εγκυμοσύνη δηλαδή είναι μια όαση!! Αλλά από την άλλη λέω ευτυχώς γιατί μπορώ να φροντίσω την μπέμπα αφενός και αφετέρου δεν θα άντεχα να περασω πάλι τόσο δύσκολα!!  Και εγώ στην αρχή ανησυχούσα που δεν είχα συμπτώματα, πλέον το απολαμβάνω όσο δεν πάει 😋😋
    • Εμένα 41 εβδ δεν με άφησε πάντως 🤷‍♀️  φοβούνται είναι λίγο ρίσκο.. στο εξωτερικό πάντως αφήνουν σίγουρα να περιμενεις τόσο  @Katiana1987 είναι νωρίς ακόμα να σε σκέφτεσαι τα γρ κορίτσι μου έτσι και αλλιώς στο τέλος παίρνουν πιο πολύ βαρος ακομα είναι νωρίς μια εκτίμηση κάνουν και αυτοί μια χαρά θα είναι 
    • Έφτασε κιολας στην β επιπέδου ;; Πωπω ποτε πέρασε ο καιρός μου φάνηκε πολύ γρήγορα το δικό σου 😂 Άντε πάει και αυτό όλα είναι καλά πολύ θετικό που έχεις και καλύτερες μετρήσεις από την πρώτη εγκυμοσύνη για την πίεση 😊 εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις  μια χαρά είναι 3 κιλά να μπορέσεις να το γεννήσεις και πιο εύκολα 😊 πως αντεχεις και δεν έμαθες ακόμα το φύλλο πραγματικά απορώ 😂 καλα αν ήταν αγόρι εκεί στην εξέταση δεν θα έβλεπες και κάτι να κρέμεται 😂;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...