Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 Νο 18!Μαζί τα ΦΑΓΑΜΕ!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 600
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοιτα στην αρχη τρωνε 3-4 κουταλιες..ε μετα ανεβαζουν στροφες..

μη περιμενςι δηλαδη φρουτα να φαει ενα και ενα..ο μεγαλο ςμου για κανεν αμηνα ετρωγε 1/4 μηλο 1/4 αχλαδι 1/4 μπανανα..και αυτο οχι ολο στην αρχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεεεεεεεεερρρρρρρες!!! Αν και μεσημέριασε! :lol::lol:

Τι κάνετε κούκλες?

Χρύσα μου εύχομαι να γίνει σύντομα καλά ο μικρός...

Νίκη είναι πολύυυυυ δύσκολα χωρίς νερό! Τόσες μέρες με εμφιαλωμένα είμαστε! Σήμερα επιτέλους ήρθε το νερό. Ελπίζω να μην είναι πάλι για 2 ώρες!

Δεν είναι λίγο τα 250γρ αν δείς και τα άλλα νεστλε νουνου κτλ τόσο είναι.

Χρύσα ο δικός σας γιατρός για το πετιμέζι τι γνώμη έχει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα εμείς ξεκινήσαμε στερεες μόλις κλείσαμε τον 6ο... μας είπε ο γιατρός ότι τα μωράκια πρίν τον 6ο δεν έχουν ένα ένζυμο στο παγκρεας που βοηθάει στη χώνεψη. Κρέμες δεν δώσαμε καθολου...ξεκινήσαμε με φρούτα το πρωί μετά απο κάποιες μέρες και το απόγευμα και τώρα τρώει πρωί απόγευμα φρούτο και το μεσημέρι λαχανικά και απο σήμερα και μοσχαράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου εμας μας απαγορευει να δωσουμε ζαχαρι και αλατι η μελι η οτιδηπτε πριν το χρονο..εξου και γιατι δεν τρωμε καθολου κρεμες ετοιμες..

το πετμεζι λεει οτι εχει μεσα ιοντα και ουσιες που δεν μπορει ακομα να επεξεργασει ο οργανισμος.

Ειναι και της αποψης να δινουμε στα παιδια για αρχη καθαρες τροφες...γι'αυτο και ξεκιναμε τα φρουτα σ\και τα λαχανικα ενα ενα και μετα κανουμε μιξεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ρώτησα γιατί η ξαδέρφη μου στη Γερμανία έλεγε ότι της πρότεινε ο γιατρός το πετμέζι... αλλά πρέπει να ήταν μεγαλύτερο το μωρό..

Και ο δικός μας δεν μας αφήνει να δίνουμε κρεμες... μόνο φυσικές και καθαρές τροφές όπως λες.. ούτε ζάχαρη και αλάτι βέβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και απο εμένα!! Πω πω θα τα πω γρήγορα γιατί ο μικρός γκρινιάζει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ θέλει να σηκωθεί απο το καρότσι.Λοιπόν ουτε εμεις έχουμε ξεκινήσει ακόμα στερεες. Την άλλη εβδομάδα θα πάμε στον παιδιατρο να μας πεί αλλα καταλαβα οτι προς το τέλος του μήνα θα ξεκινήσουμε. Λοιπόν κοιτάξτε εδω έχει ωραίες συνταγές http://wholesomebabyfood.momtastic.com/

Τα υπολοιπα το απογευμα κλαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα τώρα χωρις τον μικρό οπότε είμαι πιο ανετη. Εδω κάνει κρύο πολυυυυυυυυ και βρέχει :(:(:(:(:(:(:(

Βρε Γιελίζ πως τα καταφέρνατε χωρίς νερό; Μπάνιο με το μπουκάλι;;;;

Νικη και εμεις τώρα θα ξεκινήσουμε μην αγχώνεσε μωρέ θα την βρόυμε την ακρη :):):):):)

Κοιτάξτε το σαιτ που έδωσα παραπάνω εχει συνταγές για κρέμες χειροποιητες!!!!!!!!! Εχει και συνταγή για σπιτικό ρυζάλευρο!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κριτσακια μου...τι κανετε?εμεις καλά...σημερα ολη μερα ο μιρος φτερνιζεται ελπιζω να μην εχει αρπάξει πάλι τιποτα.

Γιελιζ γιατι δεν εχετε νερο?Λογω κακοκαιριας?Αρχιζετε πρωωτα μοσχαρι κ μετα κοτοπουλο? :roll: Μεγαλωσε πολύ ο Κερεμ!!!! :D

Αγγελική μου εμεις 5 μηνων ξεκινησαμε ρυζαλευρο και στις 15 μερες φρουτοκρεμα...Βασικά ο κάθε γιατρος λέει τα δικά του...

Συμπεθερα θα ειναι της βιολογικης διατροφης η νυφη μου? :D:D

Χρυσα μου αντε ελπιζω να ειναι η αρχη κ να τρωει ο μικρος.Περαστικά σας κ πάλι...

Παρασκευη μου τελειωσε η γκρινια σας? :lol:

Χρυσταλλένη μου σου εστειλα αιτημα φιλιας.

Οι υπόλοιπες τι κάνετε??Νυσταζω πολυ... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα και από μένα

Ο μικρός είναι λίγο μπουκωμένος και φταρνίζεται. θα δείξει.

με ειδοποίησαν για αντικατάσταση και ξεκινώ τη Δευτέρα για 3 εβδομάδες σε λύκειο και συγκεκριμένα 3 λυκείου :shock::? θα δείξει. :lol: Ο Θεός βοηθός.

Πάω να απλώσω πλυντήριο και σε λίγο την κάνουμε για το χωριό του άντρα μου.

φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες!

ειπα να μπω να πω ενα γεια και μαλλον θα μεινω σάυτο γιατι ο μικρος γκρινιαζει.

Νικη λεω να παρω κι εγω της χολ κρεμες να του δοκιμασω.πες μου κι εσυ τι θα κανεις τελικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου πάλι χάθηκα γιατι ήμουν εγω κλινική για εξετασεις αυτη τη φορά, εσπασε καποια κύστη κ το υγρο χύθηκε καπου κοντα στο έντερο κ δεν σας περιγραφω πόνο....πέρυσι τετοια εποχή με έπιασαν παρόμοιοι πόνοι 3,5 μηνων έγκυος κ μπήκα χειρουργείο για αφάιρεση ωοθήκης καταλαβαίνετε τον πανικό μου............... :shock: λέω πάλι καισαρική......................ευτυχως είναι λιγότερο σοβαρή λόιμωξη.....θα δείξει.................

και επειδή εχω γίνει κουραστική με τις αρρώστιες μου, ο μπέπμης μου που άρχισε να ξαναφουσκώνει ....σας στέλνει πολλα πολλα φιλάκια.........

οσο για κρέμες κ εγω σα το Μαρακι 5 μηνων ξεκινησαμε ρυζαλευρο και στις 15 μερες φρουτοκρεμα...

θα ειχαμε αρχίσει κ σούπες αλλα ....... ε θα ξεκινήσουμε σε λίγο .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσοπουλα τι μου κανετε?επεστρεψα οποτε θα τα λεμε καθημερινα...θα σας διαβασψω και θα σας σχολιασω τωρα σημερα αυριο θα δειξει...

μονο ειδα το πρωτο που εγραψε η νικολ αμαν κοπελα μου τι επαθες....περστικο να ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...τι κάνετε?Εμεις καλά...τρομαξα βεβαια χθες γιατι ο μικρος ανεβασε πυρετο 38,4 αλλά με το αντιπυρετικο επεσε αμεσως κ δεν ξαναεκανε.Ελπίζω να μην ειναι τιποτα...7 μηνων γινομαστε σημερα!!!Πώς πέρασε ο καιρος...

Χρυσταλλένη μου καλή αρχή τη Δευτερα κ πολύ πολύ υπομονή :D

Ιφιγενεια μου καλώς μας ηρθες κ πάλι!!!

Τονια μου κι ο Μιχαηλ γκρινιαζε χθες? Πώς ειναι σημερα?

Βρε Νικολ μου τι έπαθες πάλι κοριτσι μου?Πολύ στεναχωρεθηκα...ποιος σας ματιαξε? Σου εδωσαν φαρμακα? Ευχομαι να μην ειναι σοβαρό κ να μην χρειαστεί επέμβαση...Ο κουκλος σου τουλάχιστον ειναι καλά...πολλά φιλιά κοριτσακι μου!

πού ειστε οι υπολοιπες??αντε μαζευτειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ιφιγενειακι...κ εγω τρεχω κ δεν πολυ μπαίνω κ ας ειμαι ολο σπίτι.......αντε να τα λέμε .....

Τονια μου εχω πολυκυστκή ωοθήκη μάλλον εσπασε καποια κύστη απο την ωοθήκη....κατι σαν να πήγε να γίνει ωορηξία κ δεν..λογω προλακτινης απο το θηλασμό.....(1 γευμα μόνο πλέον...μου κόπηκε αισθητα) ή καποιο υγρο απο το περσυνο χειρουργειου...εσπασε τωρα κ χύθηκε λόγω βαρυτητας στο πίσω μέρος εξου κ οι φρικτο'ι πόνοι κ προς τα πίσω....δεν τα λέω ιατρικα ...οτι καταλαβα....πέρνω αντιφλεγμονώδες κ ελπίζω να φυγει μόνο του.......αυταααααααααα

Μαρακι μου ασε τι εχω παθει φετος................. :shock:

λοιπόν εχω νεα ....ΕΣΚΑΣΕ ΔΟΝΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :lol: με δαγκωνε κ ένοιωσα κατι να με γδέρνει.....εχει πολύ πλακα.....φαινεται πολύ λίγο αλλα ειναι σίγουρα........

φιλακια μαναρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου να κοιτας συνεχεια τον πυρετο.....τελικα εμεις δεν ειχαμε ουρολοιμωξη..κανανε λάθος στο νοσοκομειο....αντιβιωση αδικα κ ανιουσα κυστεογραφια επώδυνη για το παιδι με καθετηρα... :evil::evil: ενα σωρο καλλιεργειες.......ασε..κ η διαρροια οχι απο την αντιβιωση αλλα απο καποιο μικροβιο που πήραμε απο κει........κοριτσια να μην τυχει ποτε να πάτε το παιδι σε νοσοκομειο....γινανε κ πολλα αλλα αλλα με τον μπεμπη δεν μπορω να σας τα γραψω τωρα....

φιλια στο <Στεφανακο μας...7 μηνων αντραςςςςςςςςςς :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ μου εκανε εμφανιση το δοντακι??? :D:D:D Μπραβο σας!!!Μονο εμεις ειμαστε φαφουτηδες?

Σοβαρα μιλας??? Επαιρνε το καημενο αντιβιωση κ δεν ειχε τιποτα??? :twisted::twisted::twisted: Κ μετα θελουν να λέγονται κ γιατροι!!!

Πυρετο δεν ξαναεκανε ο μικρος, ευτυχως! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ βρε κοριτσι μου αυτο ειναι σοβαρο θα πονας πολυ.Σου ειπαν οτι θα απορροφηθει το υγρο;Ευχομαι περαστικα να ειναι.

Μαρακι περαστικα σας κι εσας!Δεν εκανε τιποτα αλλο εκτος απο πυρετο;

Εμεις ειμαστε καλα τωρα.Σημερα τελειωσαμε την αντιβιωση και το αερολιν.Δεν βηχει καθολου και δενεχει μυξουλες.Μονο που αγχωνομαι πια με το φαι γιατι μου βγαζει ρε γμτ την κρεμα.Αλλες φορες πολυ αλλες λιγο,αλλα παντα την δυσκολοχωνευει.Να το καταλαβω οταν τρωει λαιμαργα,αλλα οταν τρωει με το ζορι 10 κουταλιες γιατι να βγαλει γουλιες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ βρε Νικολ τι ειναι αυτο που επαθες....περαστικα...δοντακι εεεε...και εμεις ακομα...την τρωει μεν αλλα δοντι οχι...την Τριτη παμε για εμβολιο αντε να δουμε ποσο ειναι..απο κρεμουλες ρυζαλευρο τρωει...και εχει παχυνει λιγο εκανε μαγουλακια...απο υπνο..πφφφ καθε βραδυ αν δεν παει 1 δεν κοιμαται...ταλαιπωριααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι κάνετε ρε κορίτσια; Εμένα με έχει φάει η αϋπνία τις τελευταίες μέρες από τους πόνους στη λεκάνη..δεν ξέρω πώς να κάτσω πια..και δε φτάνει αυτό θέλουν να μου φέρουν τώρα να κρατήσω και τα μικρά του αδερφού μου για πόσες ώρες για να πάνε για φαγητό. Μα καμία ενσυναίσθηση; Γκρρρ τα νεύρα μου..
    • Κορίτσια αποφάσισα να αλλάξω γιατρό. Ή τουλάχιστον να πάρω δεύτερη γνώμη. Τα PI της μητριαίας αρτηρίας είναι πάνω από 2..δν ξέρω. Έχω αγχωθεί με την απάθεια του γιατρού και ότι είναι τόσο απρόσιτος.  Θέλω να ξέρω ότι έχω κάνει ό,τι μπορώ για να προλάβω τις πιθανότητες. Έστω ασπιρίνη προληπτικά.. δεν ξέρω. Ακόμη και το μέτρο στο αλάτι εγώ του το ρώτησα.. καμία οδηγία.. απλά "συνεχίζουμε κανονικά".
    • Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Ευτυχώς με τον άντρα μου έχουμε πολύ καλή επικοινωνία σαν ζευγάρι και η απόφαση για το δεύτερο μωράκι, πάρθηκε επειτα από πολλή συζήτηση και ανάλυση της υπάρχουσας και ενδεχόμενης μελλοντικής μας κατάστασης. Οπότε είμαι χαρούμενη που ξέρω ότι αυτό το μωράκι το θέλουμε εμείς οι δυο πάρα πολύ (όσο και να αγχωνόμαστε). Απλά, ξέρεις... Ίσως είναι και οι ορμόνες... απλά θα ήθελα ένα πιο υποστηρικτικό περιβάλλον, ειδικά όταν γνωρίζουν τι έχω περάσει. Τελοσπαντων, είμαι με κομμένη ανάσα μεχρι την Τρίτη 🙏🙏  Θα περιμένω και τα δικά σου νέα, θυμάμαι ότι έχεις ραντεβού να δεις το μικρουλι σου και εσύ την Τρίτη 🙏  Σε άλλα νέα, η μπέμπα σήμερα είπε πρώτη φορά μπαμπά, πολλές φορές κιόλας και συγκινήθηκα τόσο πολύ... Αχχχ τι ευτυχία που προσφέρουν αυτά τα μικρά πλάσματα, ξεχνάς αμέσως όλη την κούραση. Κάντε κουράγιο αγαπημένες μου, σε μερικούς μήνες θα έρθουν τα θαυματακια μας,και τότε ούτε που θα θυμόμαστε τις δύσκολες αυτές στιγμές του άγχους και του φόβου ♥️♥️  
    • Να μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Έτοιμη είναι όταν αισθανθεί σίγουρη θα περπατήσει κ μόνη της!!!😍😍😍 Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...