Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 Νο 18!Μαζί τα ΦΑΓΑΜΕ!!!!


Recommended Posts

Γειας σας κοριτσάκια μου.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές περι βάφτισης. Εγώ ξύπνησα ανάποδα σήμερα. Μου χει ψιλογυρίσει που μαι τόσο καιρό σπίτι. Με κάλεσαν νέα αντικατάτασταση, πάλι χάλια επιλογές, η μια πέρα της μιας ώρας μακρια΄πάνω στο βουνό και η άλλη πιο κοντά ελάχιστες ώρες :( Τις απέρριψα. Στην επομενη που θα με καλέσουν πρέπει να αποδεχτώ δεν δικαιούμαι να απορρίπτω συνέχεια. Τσαντίστηκα και με τον άντρα μου γιατί αυτός χαίρεται όταν απορρίπτω αντικαταστάσεις....λέει πως αμα δουλεύω ανατρέπονται οι ισορροπίες του σπιτιού και τρέχουμε και δεν προλαβαίνουμε γιατί έχω και τα ιδιαίτερα το απόγευμα. Δεν λέω ότι έχει άδικο και ξέρω ότι άμα δουλεύω θα κλάιγομαι ότι δεν τα προλαβαίνω όλα αλλά....ούφου. Συγγνώμη για το παραλήρημα. :lol::lol::lol::lol:

Ελπίζω να χετε καλό απόγευμα.

φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 600
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παρασκευη το εφαγε κ ηθελε κι αλλο :lol::lol: εβαλα πατατα,καροτο κ γλυκοπατατα με νερακι να βρασουν κ στο τελος εριξα το λαδακι...λεμονι δεν της εβαλα...μια χαρα το εφαγεκ ετσι ;);) μην αγχωνεσαι σιγα σιγα θα βρεις το κουμπι της κ τι της αρεσει...οπως κ με τα φρουτα μια χαρα ειστε τωρα...

αχ κρισταλεννι μου εσυ ξερεις καλυτερα...αν νομιζεις πως με τα ιδιαιτερα ειστε καλα...εχει καλως...αλλα δεν ξερω τι γινεται με τις ωρες που λες...μαζευεται μορια για κατι μονιμο;αν ναι τοτε θα πρεπει να κανεις ωρες;...σε λιγο κ εγω θα αρχισω να παραμιλαω....θελω δουλεια τωωωωρα.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! Εδω και 2 μέρες βρέχει συνέχεια :(:(:(:(

Εμείς είμαστε λίγο γρινιάρηδες :x:x:x:x

Νικολ περαστικά σας τι πάθατε ρε γαμ@το. Πως είναι τώρα;

Μαράκι ναι τελικά βγήκαμε κανόνικά τον έντυσα καλά βέβαια :)

Τόνια μου περαστικά και σε εσας

Χρύσα απο το να μην τρώει τίποτα καλύτερα κρεμούλες δεν πειράζει. Τι έχει η αναπνοή του; :cry:

Μιχαέλα μπράβο σας :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Παρασκευή και εμένα γκρινιάζει απο τα δοντάκια του. Σημερα μου δάγκωσε το πηγούνι και μουγκριζε :lol::lol::lol:

Χρισταλλένη πολλά τα έξοδα και δύσκολοι οι καιροί θέλει ψάξιμο το θέμα υπάρχουν αρκετές ευκαιρίες ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορούδες μου

Σας έγραψα ένα κατεβατό και σβηστήκανε. Κρίμα. Σας εξηγώ άλλη φορά το θέμα με τη μοριοδότηση στην Κύπρο. ΄Απλά όσο μαζοχιστικό και αν ακούγεται ΄μ αρέσει να μαι σαι τάξη να διδάσκω και μετά να μπάινω στην ομαδούλα μας και να σας κλαίγομαι για τους μαθητές μου. :lol::lol: Πάντως στα σχολεία μας έχουμε πάρα πολλους καθηγητές από Ελλάδα πλέον.

Σίσι μου δεν είναι αρκετά τα ιδιαίτερα και δεν είναι σταθερά. Ελάχιστες ώρες την εβδομάδα. Εσύ τι δουλειά ψάχνεις/θέλεις;

Βανέσσα μου έχεις απόλυτο δίκαιο δύσκολοι καιροί.

Νικόλ μου και Τόνια περαστικά. Πως τα πάτε;

Χρύσα μου τι έχει η αναπνοή του μωρού;

Ο γιος μου ΄σημερα κατάλαβε ότι είχα τις μαύρες μου και ήταν απίστευτα ήσυχος. Ετρωγε, κοιμόταν ξυπνουσε έπαιζε. Δεν εκλαψε λεπτό σήμερα. Απλά τέλειος. :lol::lol:

Καληνυχτούδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα εδω και εγω..σημερα μου εκανε μεγαλη ρουκετα κανα μισαωρο μετα την κρεμα εφαγε 60γρ αλλα και παλι δεν της καθησε καλα το ειχα παρατηρησει και στο ξενο γαλα οτι αμα δεν ρευοταν καλα το εβγαζε εστω και 30γρ πειεργη η κορη μου...φυσικα ξενο δεν πινει με τιποτα και νερο μετα την κρεμα το πινει μονο απο το ποτηρι...αυριο κλεινει 5 μηνες δεν το πιστευω πως περναει ο καιρος εχει και ο αντρας μου γενεθλια και θα κανω γλυκακια Μιχαλεα με αντιγραφεις?οχι πλακα πλακα θα δεις οτι ειναι βολικο οκ δεν τα κανω και εγω οοολα για καταψυξη αλλα εχω συγκεκριμενα φαγητα που τα κανω δεν παει αλλιως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!Επιτελους βρηκα λιγο χρονο να δαβασω τα ποστ!Τ κανετε;Εμεις εδω ειχαμε χθες φοβερη κακοκαιρια!Ξεριζωθηκαν δεντρα,κεραιες κλπ.Κατα τ'αλλα ειμαστε μια χαρουλα!

Νικλο μου τι παθατε...Περαστικα στον μπεμπουλη!Για το γαλα σε καταλαβαινω αλλα τι να κανεις.Μην στεναχωριεσαι...

Συμπεθερα και εμενα η Εβελινα εχει κολλημα με τα τηλεκοντρολ! :lol: Θελει να τα τρωει! :lol: Αλλα δεν την αφηνω.Καλα κανεις και του μαθαινεις το οχι,και εγω της το μαθαινω και αμα δεν καθεται ησυχη στο μπανιο την μαλωνω και καταλαβαινει και με κοιταει το σκατουλι!

Κρυσταλλενη αστα να πανε!Πανακριβα τα βαφτιστικα.Ευτυχως εχουμε 3 νονες και α μοιραστουν τα εξοδα...Δυσκολοι καιροι...

Χρυσα μου τι να πω βρε κοπελα μου...Ολα μαζεμενα σας ηρθαν!Πωπω,δεν μπορω να ακουω για αυτια...Ειχα χασει και εγω προσωρινα την ακοη μου απο το ενα αυτ πριν 2 χρονια και απο τοτε εχω εμβοες. :( Δεν μπορω να ακουω για προβληματα σε αυτια,ειδικα σε παιδακια...Με την αναπνοη τι θεμα εχετε;

Δεν πειραζει να φαει και λιγη κρεμουλα,απο το να μενει νηστικος...

Τονια μου πως ειστε;Καλυτερα;

Παρασκευη ισως να ετοιμαζει δοντακι η μικρη και γκρινιαζει.

Βανεσσα και εσεις το ιδιο,ισως σκασει το δοντακι!

Ευη μηπως δεν την δεχεται την κρεμα και την κανει εμετο;Γιατι δεν δοκιμαζεις καποια αλλη;

Μιχαελα μια χαρα η μικρη με την χορτοσουπα!

Σας αφηνω,παω για νανι...Καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες..τι κανετε;;

Εμεις ειχαμε ένα βραδυ…αστα να πανε..

Καταρχας χτες πηγα τον μικρο νοσοκομειο..πηγαμε στη γεννικη κλινικι για εξετασεις γιατι μετα από ένα 10ημερο αντιβιωσης ηταν ακομα χαλια…Ειχε και πολύ βαρια αναπνοη και φοβομουν για πνευμονια.

Καναμε τα παντα..ακτινογραφιες αναλυσεις αιματος γεννικες και βιοχιμηκες…αλλα μειναμε εκει 7 ωρες…από τις οποιες τις 5 περιμεναμε να κατουρησει για να κανουμε εστω τη γεννικη ουρων ετσι ώστε εάν εδειχνε καποιο μικροβιο να καναμε και καλλιεργια…

Αφιστε τα..ειμασταν με το μωρο τσιτσιδο με το σακουλακι να κρεμετε και την τσουτσου απ’εξω..και τρο σκατιαρικο δεν κατουρουσε..αμ πώς να κατουρησει αμα δεν ετρωγε..ηρθε μια γιατρος, η οποια κατι πιεσε πασπατεψε στην κοιλιτσα…και εδεησε να κατουρησει- που ηταν πριν δεν ξερω-όταν δε το εκανε..χαρα να δειτε..μονο που δεν πανηγηργηζαν οι νοσκομες οι οποιες μας λοιπηθηκαν.

Σκεφτομουν χιλια δυο…όταν οι ακτινες βγηκαν καθαρες..ελεγα δοξα τον θεο δενε χει πνευμονια..οταν μια μια οι εξετασεις αιματος βγαιναν καθαραες..ελεγα παλη δοξα τον Θεο…αλλα οσο δεν κατουρουσε..τοσο εβραζα..ελεγα παει ουρολοιμωξη είναι τελειωσε..αλλα ΕΥΤΥΧΩΣ δεν ηταν ουτε αυτό…

Τελικα είναι από τα αυτια…αυριο μεσιμερι εχω ραντευου με έναν ΩΡΛ στο κεντρο αντε να δουμε

Κατά τα αλλα αυτό που λεει η Ευη για την Βαφτιση..συμφωνω απολυτα…εμεις ειχαμε παρει ένα απλο χαρτονενιο κουτι αποθηκευσης το οποιο μας το στολισανε και η λαμπαδα ηταν μια απλη την οποια μας τη στολισανε στα χρωμματα της βαφτισης, λαδοπανα και σετ λαδιου ηταν τα πιο απλα και οικονομικα τα οποια επισης μας τα στολισαν στα χρωμματα της βαφτισης…οσο για ρουχα εκεινα ηταν τα μονα στα οποια δωσαμε λευτα..ηταν Λαπιν αλλα τα βρηκα σ επολυ καλη τιμη και ηταν ρουχ απου θα φορεσει σηγουρα- το παντελονακι ηδη το βαλαμε μια φορα, επισης εγω δεν πηρα δευτερο ρουχο ουτε πολλα μπιζλιμπιδια ο Σταυρος μας ειχε κατω από 300 ευρω αν θυμαστε αλλα ηταν φιλικη τιμη εντελως.

Στον μεγαλο μας η νονα ειχε παρει ένα μπαουλο- πολυθρονα το οποιο ακομα προσπαθω να δω που θα καταχωνιασω γιατι ναι μεν εμφανισιακα είναι ωραιο..αλλα παντελως αχριστο..και ειχε παρει του κοσμου τα ρουχα..απο τα οποια δεν φορεσε..ΤΙΠΟΤΑ απολυτως, εκτος από ένα φανελακι.

Παντως με το θεμα φαη δεν εχω προβλημα…αμα είναι να φαει ας φαει και κρεμες αη στο καλο πια…ειπαμ εοπως λεει και η συμπεθερα μου..ειχα ένα παιδι το οποιο εφαγε πολύ υγειηνα πραγματα ανοιγε το στομα του και χλαπακιαζε..ε μη τα θελω και όλα δικα μου

Πηγα και του πηρα μπισκοτοκρεμα..αμα μου τη φτισει ΚΑΙ αυτην στα μουτρα..ε θα πηδηχτω από το παραθυρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax ΄κορού ταλαιπωρηθήκατε πολύ τόσες ώρες και να σε τρώει και η αγωνία για το τι θα δείξουν οι εξετάσεις. Πάλι καλά που βγήκαν καθαρές να ανασάνεις και συ.

Ευτυχώς που η κουμέρα μου είναι πολύ οκ και θέλει φυσιολογικά πράγματα σε φυσιολογικές τιμές. Εγώ σπίτι κλασσικά ο μικρός κοιμαται από στιγμή σε στιγμή θα ξυπνήσει να φάει την κρεμούλα του. Περιμένω άλλη κουμερούλα μου να ρθει για καφεδάκι τώρα και στις 2 ξεκινώ ιδιαίτερα μαθήματα.

φιλιά πολλά σ όλες. Πήγαινε και μας λες τι είπε ο γιατρός για τα αυτάκια του αγγελου σου.

φιλιά πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας είπα ότι θα βαφτίσω 1η Ιουλίου της μιας της κουμέρας μου. Είναι έγκυος και η άλλη μου κουμέρα που επίσης θα βαφτίσω. Θα γεννηθεί μέσα Οκτωβρίου. :shock: Δεν το περίμενα τόσο σύντομα. Εχω χαρεί πολύ και του χρόνου το καλοκαίρι θα βαφτίζω και άλλο μωράκι :lol::lol::D:D:D

Νομίζω 2 είναι καλά και έχει και ο άντρας μου άλλη βαφτισιμιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε? Σας γραφω με ενα χερι καθως εχω τον Στεφανο αγκαλιά που προσπαθει να κοιμηθεί.Εμεις καλά ειμαστε.Ακουσα τωρα στις ειδησεις για ενα παδακι 2,5 χρονων που το βρηκαν νεκρο στην κουνια του σε βρεφοκομικό σταθμο κι εχω σοκαριστει... :o:( Πολύ στεναχωρεθηκα, ούτε να σκεφτω μπορω τη ζωή μου χωρίς τον Στεφανο μου...Ο Θεός να φυλάει όλα τα παιδια του κόσμου...

Αχ κοριτσια κοιμαται και γελάει δυνατα στον υπνο του!!!! :D:D

Χρυσταλλένη μου μην παρεις τοσων πολλών καρατιων σταυρο.Κατι επαθε το κινητο μου κ μολις το φτιαξω θα σε παρω τηλ να σου πω οικονομικές λύσεις! Υπομονή με τη δουλειά...να σκεφτεσαι οτι τουλάχιστον χαίρεσαι το Αντρεάκη σου!

Χρυσα μου μεγαλη η ταλαιπωρια σας αλλά τουλάχιστον οι εξετασεις ειναι καθαρες.Περιμένουμε νεα απο τον ΩΡΛ.

Εδω και μια ωρα προσπαθω να σας γραψω...εγραφα, σταματησα κι εβαλα τον μικρο για ύπνο, επλυνα πιατα, σιδερωσα τα ρουχαλάκια του Στεφανου και τώρα ξεχασα τι ειχα να γραψω!!!

Βανεσσάκι, Παρασκευή,Μιχαέλα, Εύη, Γιελιζ κι όλα όλα τα κοριτσάκια μας...πολλά φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαράκι μου το άκουσα και εγώ για το μωράκι και συγκλονίστηκα. Θελώ να ακούσω τί ακριβώς θα δείξουν οι εξετάσεις.

Ναι ρε, μόλις μπορέσεις πάρε με να μου προτείνεις κάποιες πιο οικονομικές λύσεις.

φιλάκια σ όλες σας.

Οι άντρες μου κοιμούνται και εγώ χαλαρώνω περιμένω να ξεκινήσει το Dr House.

Καληνύχτα και κάντε κάτι να ζωντανέψει το ποστάκι μας.

Μας βλεπω τα επόμενα χριστουγεννα να ανοίγουμε το ποστάκι νούμερο 19

:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!!!!!!!!!!!

Τι κρύο πάλι και σήμερα. Ουφ κουράστηκα θέλω να φτιάξει αυτος ο βρωμοκαιρος :x:x:x:x

Χρυσα μου τι ταλαιπωρια :( Ελπίζω οι εξετασεις του ΩΡΛ να ειναι καλές!!!!!

Τα υπόλοιπα κοριτσια τι κάνουν;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και απο μενα!Τι κανετε;

Χρυσα μου τι ταλαιπωρια ηταν αυτη;Ευτυχως που βγηκαν καθαρες οι εξετασεις...Να πατε να κοιταξετε τα αυτακια του,κριμα να ταλαιπωρειται το μωρο.Περαστικα!

Κρυσταλλενη θα εχεις 2 βαφτιστηρακια!Τι καλα!

Συμπεθερα πες και σ'εμας για τον σταυρο.Τι να διαλεξουμε;Δεν εχω ιδεα απο αυτα...

Βανεσσα καλημερα!Και εδω χαλια ο καιρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια? εγω προσπαθω να κοιμησω τον μικρο γι'αυτο δεν θα γραψω πολλα.

Τα περισσοτερα κοριτσακια μαζευτηκαμε στο facebook σε πμαδα που εφτιαξε η Ευη.

Χρυσταλλένη μου εχεις facebook? δεν θυμαμαι...Αν ναι να σε καλεσω στην ομαδα.

ααα μου ειπε η Γλυκερια οτι της ειπες ότι μιλάμε!!! :D:D

Φιλάκια σε ολες κ ας μην ξεχναμε το ποστακι μας. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερούδια σας

Ο μικρός μόλις κοιμήθηκε και βάλαμε ταινιούλα με τον αντρούλη.

Μαράκι μου θα με βρεις chrystalleni christodoulou προσθεσε με στην ομάδα με τα υπόλοιπα κορίτσια :D Τ της το πα πριν καιρό ότι ένα κορίτσι που μιλάμε εδώ θα έρθει κάποια στιγμή στο σχολέιο σου ότι ήσουν με άδεια τοκετού.

Γεια σου Νίκη μου και Βανέσσα μου

φιλιά Καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περασα κ εγω για μια καληνυχτα..... ;);) τελειωσα με τις ετοιμασιες κ δεν εχω κουραγιο για μπανιο...μαλλον θα το αφησω για αυριο αυτο...μονο που σταναχωρεθηκα γιατι τα δυο παιδακια φιλες της μικρης που θα ερχοταν αρρωστησαν κ το καημενο θα ειναι μονο του...μονο η ξαδερφουλα μας θα ειναι αλλα ειναι μικρο κ αυτο...ελπιζω να μην στεναχωρεθει....

συμπεθερα ολα καλα τελικα....πολυ ταλαιπωρια ρε γαμωτο κ ειδικα με τοσο μωρο...

δεν εχω κουραγιο να πω κ πολλα η αληθεια...αντε κ αυριο με υγεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και πολλα εκανες μιχαελα!!!κριμα μωρε στο καλο που αρρωστησαν οι φιλεναδες της...ας μην στεναχωρηθει!

χρυσα ευτυχως βρηκατε απο τι προερχεται τουλαχιστον,καλα η νοσοκομα μαγια του κανε και κατουρησε?χαχαχα!!γρηγορα να γινει καλα!

εμεις ειμαστε πολυ καλα,οι γκρινιες σταματησαν ή μαλλον μειωθηκαν παρα πολυ αφου νομιζω οτι το σπιτι αδειασε τοσο πολυ ηρεμια..τρωμε φρουτα και αραβοσιτου γιωτης μια χαρα με τα κολπακια μας βεβαια-δοξα το θεο!!λεω αυριο να της βρασω καροτακι πατατα,κανονικα ξεκιναμε στις 14 αλλα βιαζομαι να δω αντιδραση...σημερα εκανα σουπα βελουτε με κουνουπιδι καροτο πατατα κ πριν βαλω τα διαφορα της εδωσα με το μικρο μου δαχτυλακι και εκανε σαν τρελη και επειδη δεν ξερω εαν επιτρεπεται το κουνουπιδι δεν της εδωσα αλλο και με κοιτουσε σαν κουταβακι η καημενουλα...

εμεις πηγαμε prenatal να κοιταξουμε για καρεκλακι και ειχε εκτπτωσεις στα βαφτηστικα 70% χειμωνιατικα και επειδη βαφτιζω 5 μαιου της πηρα λαδοπανα,πετσετες,φορεμα με μακρυ μανικι αλλα πολυ λεπτουλι οτι πρεπει για την εποχη,παππουτσακια και λαμπαδα και ολα αυτα 100,7 ευρω!τιποτα,ε ναι κοριτσια πηρα τις κουμπαρες μου τηλ.μου δωσαν το οκ και τα πηρα!δεν ειναι καιρος για σπαταλες και μου κατσε πολυ καλα,ουτε θελω να ξοδευτουν οι φιλες μου( 2 θαναι κουμπαρες κ νονες).ολοι ειμαστε στριμωγμενα και αφου τα βρηκα και μου αρεσαν ειμαι πολυ τυχερη.αντι για κουτι σκεφτομαι να της παραγγειλω απο το ιντερνετ ενα τρολλευ-βαλιτσα πεταλουδα και θα ναι και χρησιμα για τα ταξιδια μας..ναι ετσι θα κανω!

φιλια σε οοοοοοολες χρυσταλενη χρυσα βανεσα μαρια νικη γιελιζ μιχαελα και κτλ καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!!!

Σας διάβασα πολύ βιαστικά... Εύχομαι να είστε όλες καλάααα και τα μωράκια σας επίσης!! Τόσες μέρες λόγω κακοκαιρίας δεν είχαμε ρεύμα - ιντερνετ - νερό... νερό δεν έχουμε ακόμα (απο την Κυριακή) Θα μπώ αύριο να σας διαβάσω!

Απλά είπα να πώ ένα γειά!!

Να ευχηθώ περαστικά σε όοοολα τα μωράκια!!

Μιχαέλα σήμερα έχει γενέθλια η μεγάλη σου??? Να τη χαίρεστε!!! Να τα 1000000000000000στήσει να είναι πάντα γερή τυχερή και ευτυχισμένη!!!

Χρυσταλλένη ο Κερεμ είναι φαταούλ!! όλα τα τρώει!! χαχαχαχαχα Μια χαρά είναι τα κιλάκια σας καλέ! Ο δικός μας έχει ξεφύγει εσείς μια χαρά είστε!

Σήμερα πήγαμε για εμβόλιο (1 ακόμα θα κάνουμε τον Μαρτιο και μετά πάλι τον Σεπτέμβριο γιουπιιιιι)

Αύριο ξεκινάμε μοσχαράκι! και μόλις κλείσουμε τον 8ο κοτόσουπα... Είμαστε 10700γρ και 76 εκ. αυτάαα!!! Θα μπώ αύριο να σχολιάσω πιο αναλυτικά!!

Σας φιλώωω όοοοοολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Τ κανετε;Εμεις καλα.Εχω δουλειες και βαριεμαι.....

Μιχαελα να χαιρεσαι την κορουλα σου!Ευχομαι να μην στεναχωρηθει για τις φιεναδες της.

Κρυσταλλενη σου εκανα αιτημα φιλιας!

Παρασκευη πηρα και εγω τηλ. στα πρεναταλ αλλα εχει μονο χειμωνιατικα,κριμα...

Γιελιζ μεγαλωσε πολυ ο Κερεμ!Πως την παλευετε χωρις νερο τοσες μερες;

Και εμεις αρχιζουμε φρουτακια την Δευτερα!

Χρυσα πως ειναι ο μικρος;Αληθεια,εσυ τι του δινεις τα απογευματα αντι ετοιμη κρεμα;Θελω να την αποφυγω,για πες καμια ιδεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...

τι κανετε;;

εμεις καλα..

τελικα ο μικρος κανει αλλεργικη ρινιτιδα και απο αυτο σε συνδιασμο με τα μικροβια κανει μεση οξεια ωτιτιδα..

ειμαστε με αγωγη και σταγονες ζιρτεκ απο το στομα συν καποια αντιμικροβιακα στη μιτη...

μετα αππο 15 ημερε ςθα μας ξαναδει..

αλλα ξερω τι με περιμενει....οτι και με τον μεγαλο..κανα χρονο καθαρησμα μερα παρα μερα...

τεσπα...

Νικη τωρα ακομα δεν τρωει..εχουμε πολυ κακη αρχη με τις στερεες

εγω του πηρα καποιες κρεμες της χολε..αλλα ειμαι σηγουρη οτι δεν προκειτε να τις φαει μεταξη μας ειναι λιγο μπλιαχ..

οποτε θα κανω οτι και στον μεγαλο μου..πηρα κεχρι και φαγοπυρο το οποιο μπορει να το φαει απο 6 μηνων και θα του το βραζω στο ζουμακι απο τα λαχανικα να το φαει, γινονται πολυ ,αλακα και δεν θελουν αλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα τι ταλαιπωρια!Περαστικα σας!

Που τα βρισκω αυτα που λες,σε βιολογικα;Δεν ξερω καν που εχει....Τι ειναι ακριβως;Δημητριακα;Γινονται πχ.και με γαλα;'Η μονο αλμυρα με ζουμακι;Δεν θα αρχισουμε ακομα λαχανικα...Σαν το κουακερ ειναι;

Μωρε δεν ηθελα να δωσω ετοιμη κρεμα,ειναι μεσα στη ζαχαρη!Εχει καμια χωρις ζαχαρη;Αυτες οι χολε ειναι βιολογικες;Εμας ισως μας πει για υποαλλεργικη λογω της αλλεργιας που ειχε εμφανισει...Σε ζαλισα... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου κι απο δω..ειδα τα κουκλακια σας στις φωτο κι ειπα να πω ενα γεια!!

Βρε κοριτσια εσεις που ειστε ενα βημα μπροστα, ποτε ξεκινησαν στερεες τροφες τα μωρακια σας?και πως παει?ρυζαλευρο και μετα απο 15 μερες μηλο?εμας μας ειπε η πδ οταν θα μπει στον εκτο..απλα ειχα την εντυπωση οτι ειναι πιο νωρις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι Χολε ειναι χωρις ζαχαρη και ουσιαστικα ειναι αυτο...νυφαδες κεχρι, βρωμη, μουσλι..εχει διαφορα..δες και εδω http://www.pharmacy4u.gr/holle-m-413.ht ... ba8affbc05

εχει διαφορα.

Το κεχρι και το κινοα ειναι δημιτριακα..δηλαδη στην ουσια σποροι..ανικουν μαλλων στα ψευτοδημητριακα..δενε χουν γλουτενη και το κεχρι και το κινοα μαγειρευονται οπως το ρυζι , γινονται μια χαρα και με γαλα σαν κρεμα...

με γαλα μπορεις να φτιαχνεις και σημηγδαλοκρεμα..απο 10 μηνων γινετε πολυ ωραια

ΛΚοιπον, σημερ ατου εφτιαξε η πεθερα μου κρεμα με βραστη γλυκοπατατα κολοκυθα και αβοκαντο και εφαγε 4 κουταλιες...μονο παρτι που δεν κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Πολυ ωραια Χρυσα!Θα δοκιμασω να παρω αυτες τοτε!Δεν ξερω που εχουμε εδω βιολογικα...Σ'ευχαριστω!Την σιμιγδαλικρεμα πως την φτιαχνεις;

Καλημερα κοριτσακι και απο εδω!Και εμεις στον 6ο ξεκιναμε φρουτακια,δεν θελει ο γιατρος μας νωριτερα!Καποιοι ομως αρχιζουν και στον 5ο.Την δευτερα ξεκιναμε εμεις!Ετοιμη κρεμα δεν θα δωσω.Θα τ συζητησω παλι την δευτερα αν και του το ειχα ξαναπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μπορεις να παραγειλεις απο το σαιτ που σου εστειλα, εγω απο κει τις παιρνω, εκτος που ειναι πιο φτινες..μεχρι 30 ευρω εχει 2,5 ευρω εξοδα αποστολης και απο 30 και πανω δωρεαν, εγω μεχρι και φυσιολογικο ορο για τη μυτι απο κει παιρνω

Εμας η παιδιατρος μας ειναι της Γερμανικης μεθοδου και ξεκινησαμε με λαχανικα, αλοι ξεκινανε με φρουτα..δεν ξερω...για την ωρα δεν πολυτρωει..ειδομεν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...