Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 Νο 18!Μαζί τα ΦΑΓΑΜΕ!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 600
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα κορούδες μου

Τι κάνετε;

Εβλεπα τώρα στην τηλεόραση που δείχνει ενα ρεπορτάζ για την Ελλάδα. Άστεγοι, συσσίτια, λες και είμαστε στον Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο.Λέει για λιποθυμίες μαθητών στα σχολεία που τα μωράκια πάνε νηστικά στα σχολεία. Καταστεναχωρήθηκα. Τέλοσπαντων. Μακάρι να ρθουν καλύτερες μέρες.

Γιελίζ μου βγαίνετε για βολτούλες;;

Μιχαέλλα μου πως είναι τώρα το μωράκι; Αγχώθηκα μόνο που διάβαζα την περιγραφή σου. Τι θα τράβηξες κορού μου. :(

Μαράκι μου τι κάνεις; εγώ σε αναμονή. Δεν κατάλαβα αν ψηφιστηκε η όχι σήμερα το κονδύλι για τις αντικαταστάσεις. Αν μαθεις μου λες.

Ευχαριστώ για τις ευχές σου Νίκη μου. Η βάφτιση τελείωσε τώρα θα βαφτίσω εγώ μωράκι της κουμπάρας μου και θα αρχίσω πάλι ψαξιμο. Βγάλατε δοντάκια έ;;; εμείς 8 μηνών και τίποτα άκομη.

Παρασκευή μου υπομονή και θα βγουν.

Πιπίτσα μου να ζήσεις.

Σήμερα πήγαμε γιατρό. Το βάρος μας και το ύψος μας αν και θεωρούνται φυσιολογικά ειδικά το βάρος μας – σε σχεση με τις περισσότερες απο σας κοπελιές – μου φαίνεται λίγο. Είμαστε 8 μηνών και είναι 8.200, λίγο πιο κάτω απ το μέσο όρο της καμπύλης.Υψος στα 70 cm. Στο μεταξύ το μωρό έχει και τα μαγουλάκια του και δεν μπορώ να πω τρώει αρκετά καλά. Τι τον ταίζεις Γιελίζ μου και είστε τουλάχιστον 2 κιλά περισσότερα;;; :lol::lol:

Το καλύτερο δεν σας το πα εδώ και 2 μέρες λέει ΟΛΗ ΜΕΡΑ παπα μαμα γιαγιά και απο σήμερα τα χει ξεχωρίσει. Οταν με βλέπει φωναζει μαμά το ίδιο για το μπαμπα και πριν λίγο ήρθε η μαμά μου σπίτι μας και μολις την είδε ο Ανδρέας μου φώναξε γιαγιά. Οχι, πεστε μου δεν έχω μια ιδιοφυία γιο;;;;;; είμαι μαμά ψωνάρα!!!!

φιλιά πολλά, καληνυχτούδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!!

τι κανετε;;;;

εγω δεν αντεχω αλλο...ειλικρινα σας το λεω..ειμαι ετοιμη να καταρρευσω...

Χρισταλλενη δυστιχως ετσι ειναι τα πραγματα..

αλλα πιστευω πως τα πραγματα ηταν ετσι εδω κλαι καιρο απλα τωρα ξυπνησαν...

τα συσσιτια υπηρχαν παντα..τουλαχιστων τα τελευταια 22 χρονια που μενω εγω στην Ελλαδα..ξερω ανθρωπους που τρεφοταν απο αυτα. Αλαλ ναι ειναι γεγονος οτι οι ανθρωποι αυτοι ολο γινονατι ολο και περισσοτεροι

Μπραβο παντως στον Γιοκα σου..ειναι αστερηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ οχι..και πηγαινουμε παο το κακο στο χειροτερο..

δεν ξερω τι αλλο θα μας βρειε ιλικρινα..ειμαι ετοιμη να ανευω στην ταρατσα και να αρχισω να ουρλιαζω και να τραβαω τα μαλλια μου μπας και με περασουν για ψυχασθενη και με κλεισουν για κανα μηνα στο Δαφνι να συνελθω..

περα του οτι απο τη βαφτηση και μετα ο μικρος δεν εχιε συνελθει και ΟΚ ο Χριστοφορος ειναι ουτως η αλλως τεζα..εκανα την εμφανιση τους και οι ψειρες... :evil::evil::evil:

Οταν μας το ειχαν πει στον παιδικο εκαναν την αγωγη παρολο που τον ειχα χτενισε με το χτενακι και δεν ειχα βρει κατι...δεν εμφανησε κατι..η αγωγη επαναλαμβανετε καθε 7 ημερες για αλλες δυο φορες..την πρωτη ηταν παλη καθαρος..χτε ςπου τον εκανα βρηκα 3 ψεριραρες ναααααααα..οποτε αυτο σημαινει οτι κολησαν προσφατα πανω του και εχουν κανει αυγα...οπερ και σημενει καθε μερα λοπυσιμο με το απρεσιλ και αλλες 2 φορες αγωγη..συν αγωγη σε ολους μας..εκανα και του Ο και εμενα και ειμαστε καθαροι- για την ωρα αλλα ποιος ξερει...και φυσικα χτες βραδιατηκα δωστου να αλλαζω σεντονια, να πλενω σκουφια να βαζω πλυντηρια...

Ο Δε Χριστοφορος τις τελευταιες μερες εχει παθει μια απιστευτη κριση μαμακιασης και ειναι κυριολεκτηκα πισω απο τον πισινο μου...

χτες δε ειχα τοσα νευρα που του φωναξα να φηγει, μα να φοβαμαινα γυρισω μη τον χτιπισω γιατι κυκλοφορει σαν ουρα..κολλιμενος στον πισινο μου...

Του μικρου το αυτι ειναι ακομα κοκκινο..επαθε ρηξη τιμπανου και στο δευτερο αυτι..ελεος...

ο Ο του ποναει η μεση του ΠΑΛΗ!!!!

αυριο δουλευει..το επομενο Σαββατο και το Μεθεπομενο ΠΑΛΗ δουλευει- να υπηρχε και κανενα οφελος οικονομικο απο αυτες τις δουλιες..παει στα κομματια..αλλα

ειμαι ~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωωωωωωω ρε χρυσα κ μονο που τα δαιαβαζω παθαινω εγω παρακρουση....οταν εισαι εξαντλημενη κ το παραμικρο σου την δινει στα νευρα....οχι τοσα σοβαρα πραγματα...με τις ψειρες ειχαμε κ εμεις θεμα στον παιδικο κ απο την πρωτη μερα που πηγε της εβαζ κ της βαζω κ τωρα στα νηπια το προληπτικο...καθε πρωι που χτενιζομαστε φσιτ φσιτ παντου...κ δοξα το θεο ειμαστε στο τριτο χρονο τωρα δεν ειχαμε τιποτα...μια φορα την ανοιξη ειχα βρει αυγα αλλα σπασμενα...οι ψειρες αφαντες....μπλιαχ...αν θες δοκιμασε το τωρα που θα ειναι καθαρος....ειναι της apivita to propoline,σε ενα μπλε μπουκαλι σε σπρευ....εγω σωθηκα....

κ που κ που,μια στης 15 την κανω με το σαμπουαν...

ο μικρος γιατι τετοια ζημια ρε παιδι μου; τι να σου πω....η υπομονη ειναι πλεον ανυπαρκτη στν περιπτωση σου...μπορα ειναι κ θα περασει ρε κοριτσι...τι αλλο να πω...αληθεια βοηθεια απο αλλου δεν εχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα το δοκιμασω το σπρει...

ειχα βρει στο νετ ενα hedrin αλλα της απιβιτα τα προτιμω....

Βοηθεια εχω αλλα ποση πια..

η πεθερα ειναι ολη μερα με τον μικρο...λογικο ειναι εχει και το σπιτι της η γυναικα, πρεπει να μαγειρεψει να συμαζεψει- μετα τον βομβαρδισμο- εχει και καποιες δουλιες ο αντρα ςμου ερχετε καθε μερα κατα τις 6-6:30, ε μεχρι να κανει ενα ντουζακι και να φαει παει 7..

μετα αρχιζζουν τη μοιρλα...να κοιμθουν..τι να πρωτοπρολαβω.

Σημερα η μαμα μου θα παρει τον Χριστοφορο να κοιμηθει εκει...

αυριο το μεσιμερι θα τον παρω και οτι κανω σημερα, και μη φανταστεις...κανω τα βασικα ομως ενα σπιτι εχει πολυ δουλεια...

δεν ξερω..τα εχω φτισει, λεω καμια φορα θα ξυπνισω πιο νωρις..και εκεινη την ημερα ΚΑΙ τα δυο θα ξυνισουν..λες και με παιρνουν μυρωδια...

αλλα οι αρρωστιες τουε δεν παλευονται αλλο..ειλικρινα...

εχω κουραστει πραγματικα...καθε μα καθε φορα κατι εχουν....να ερθει το καλοκαιρι- το οποιο σε γεννικες γραμμες δεν πολυσυμπαθω, δεν αντεχω τη ζεστη- να ισηχασουμε.

Ασε που με ολα αυτα νιοθω οτι δεν χαιρομαι τα παιδια μου και φυσικα ειδικα ο μεγαλος οσο πιο πολυ τον απομακρινω..τοσο περισσοτερο κολλαει..

ο μικρος ειναι πολυ πιο ανεξαρτητος..-ευτυχως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! Ευτυχώς μαλάκωσε λίγο το κρύο.

Νίκη δοντάκια εεεε;;;; Μπράβο σας!!!! [smilie=toothy4.gif]

Παρασκευή και εμένα μου είχε πει η παιδιατρος depon δεν είναι κακό απο το να ταλαιπωρείτε το παιδάκι.

Κρυσταλλένη μου αστα να πάνε η κατάσταση είναι τραγική πολύς κόσμος αστεγος.

Χρύσα κράτα γερά!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανεσσα μια χαρα σημερα η μικρη....ολη μερα δεν μου ξαναεκανε εμετο...μονο το απογευμα που της εδωσα την κρεμα, δεν την καλοεφαγε κ γκρινιαζε...μολις εφαγε επειδη την κουνουσα για να την αλλαξω μου εκανε εμετο....εγω ειμαι πιο καλα σημερα....που κ που η μυτη γεμιζει κ φρρρρρρρτ...λιγο υποχωρησε το συναχι....

εμεις κ σημερα σπιτι...δεν ειχαμε σχολειο κ παιξαμε κ παλι με το χιονι...χθες βραδυ εριξε κ ολα το πρωι ηταν ασπρα κ παλι...αλλα μεχρι το μεσημερι ειχαν λιωσει....ανεβηκε η θερμοκρασια...καμια σχεση με τις προυγουμενες μερες...μπαμπας κ κορη βγηκαν πρωι πρωι εξω δημιουργησαν κ παλι...θα θαυμασατε το αριστουργημα τους στην ομαδα :lol::lol::lol::lol:

το απογευμα πηγαμε βολτουλα....η νονα μου αρραβωνιασε την κορη της κ πηγαμε για κερασμα....η μπεμπα ηταν πολυ καλη κ ολους τους κοιτουσε εναν εναν με το στομα ανοιχτο...ακτινογραφια τους περασε ολους :lol::lol::lol: με τοση φασαρια κοιμηθηκε κιολας.....μια χαρα ηταν....τωρα ολα κοιμουνται...κ θελω να παω κ για μπανιο κ βαριεμαι απιστευτα...οταν ερχεται αυτη η ωρα κ κοιμουνται τα μικρα δεν θελω να κανω τιποτα...θελω να αρραζω στον καναπε παρεα με λαπιτοπι ή τβ....τωρα που ειναι χειμωνας....το καλοκαιρακι ροκανιζω οτι βιβλιο κυκλοφορει :D:D:D

αυταααααα...παω να δωσω αναφορα κ λεω να παω για μπανιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX Μην ακουω για όρια τρέλας.............. :shock: εγω να δέιτε...βγήκαμε απο το νοσοκομείο μετα απο 6 μέρες αγωνία αϋπνία...και μεχρι χθες ειχα τον μπέμπη με διάρροιες...15 πάνες την ημερα..κ στα όρια την αφυδάτωσης............δεν σας περιγραφω....εγω με γαστρεντερίτιδα και τωρα ο άντρας μου με 38 πυρετο είναι πάνω τεζα.........ο κ οι κουμπάροι μας χωρίζουν .....κριμα φυσικά αλλα πρεπει να βρω νονούς για Μαιο - Ιουνιο.. :((:(( κ φυσικα η εποχή είναι πολύ δύσκολη κ δεν μπορώ να το προτείνω...

Γενικα εχουν συμβεί πολλα κ στον μπεμπάκο μου ακόμα εξετασεις κανουμε ...αλλα θα πρεπει να γραψω εκθεση.............

Καλή μου υπομονή...γιαυτο εχω χαθεί.........

καλησπέρα σας είπα....? καλησπέρα κοριτσακια μου

cesiliaki περαστικα μωρε στα αυτακια σας.............γαμωτο δεν μπορω να βλεπω μωρα να πονανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α μου κόπηκε και το γάλα.....ο μικρός δεν κομαται χωρίς μεμε το βραδυ...του το δίνω κ είναι αδειο...αφήστε καταθλιψη με εχει βρει....πάνε οι κόποι μου...μεσα σε 1 μβομαδα παθών παέι το γαλατακι μου.... :((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ ρε νικολ τι παθατε....δεν κανετε κανενα ευχελαιο ρε κοριτσι μου...τι να πω...φυσικο ηταν να σου κοπει το γαλα με τοσα...τουλαχιστον ο μικρος ειναι λιγο καλυτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω σισακι θα κανω..... ο μικρούλης σήμερα σταματησε διαρροιες κ περιμένουμε αποτελέσματα ούρων...Δευτερα.....Πεμπτη ανιουσα κυστεογραφία κ ο Θεος βοηθός.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου.Τι κανετε? Πάλι για αρρωστιες διαβαζω και στεναχωριέμαι.. :roll:

Εμεις καλά είμαστε...αυριο θα τον πάω και βρεφοκομικο κι ελπιζω μην εχουμε άλλα. Τωρα πήγαμε στην εκκλησια και κοινωνησε κι επεσε ξερος!!! :D Ειδες τι σου κάνει το κρασάκι??? :lol: Να ξυπνησει, να φαει κρεμουλα και σημερα θα πάμε βολτουλα μετά απο....δεν ξερω κι εγω πόσο καιρό!!!! Ε καλά όταν λεω βολτουλα μην φανταστείτε κατι ιδιαιτερο..στο σπιτι του ξαδερφου του άντρα μου!!! :lol:

Εχω και πολλή δουλειά για το σχολείο να κάνω...ουφ... :?

Χρυσταλλένη μου νομιζω πως δεν το εγκριναν ακόμη...απλά δεσμεύτηκαν να το εγκρινουν..Δεν ξερω και πολλά απο αυτά η αληθεια είναι αλλά εύχομαι να βρεθει μια λύση σύντομα. Μπράβο του Αντρεα σου, μια χαρά τα λεει...Εχω και τον αντρα μου που καθεται και λεει στον Στεφανο "κλεινουμε 7 μηνων και μπαμπα δεν φωναξες...αντε πες!!!!" :lol::lol::lol:

Για τα κιλά αφού το μωρό τρωει και ειναι καλά τοτε δεν νομιζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας. Εμεις τελευταία φορά είμασταν 8800γρ τωρα που ταλαιπωρηθηκε και δεν ετρωγε δεν ξερω πόσο είναι.

Χρύσα μου πολύ ταλαιπωρία κορίτσι μου.Ευχομαι να ηρεμήσετε σύντομα. Ρηξη τυμπανου και στα 2 ο μικρος??Εχει καμιά επιπτωση στην ακοή αυτό ή δεν επηρεάζει? Υπομονη κοπέλα μου...

Νικόλ μου πάλι αρρωστοι κι εσεις???Τι κακό είναι αυτό βρε κορίτσια??Περαστικά σας κοριτσάκι μου κι ευχομαι να εχετε τα καλύτερα αποτελέσματα απο τις εξετάσεις του μικρού.Για το γάλα λογικό ήταν να κοπεί. Αν τον ευχαριστεί το στήθος έστω και άδειο πάλι καλά να λες!

Μιχαέλα μου ολα καλά με την μπεμπα???Ισως να κρυωσε λίγο και γι'αυτο να έκανε εμετούς. Ειστε χιονισμένοι ακόμα??? :lol:

Παρασκευή μου πώς πάτε από γκρίνια??? :D Αυτά τα δοντάκια, να βγουν να ηρεμήσουμε όλοι!!!! :D

Βανεσσάκι τι κάνετε εσείς???Τελικά πήγες στη δουλειά με το μωρό?

Συμπεθέρα αυτη την αδυναμια του γαμπρου σου χθες την πλήρωσα ακριβά!! :lol: Ειχα τα πεθερικά για φαγητο και προσπαθούσα να συμμαζεψω και να μαγειρεψω πριν ερθουν και δεν με αφηνε..Καθοταν στον καναπε με τον μπαμπα του και τα ματια του ήταν καρφωμενα στην κουζινα...με το που ξεπρόβαλλα αρχιζε να κλαιει!! :roll:

Η νυφη μου εβγαλε τα δοντάκια της ε??? Ο γαμπρός σου απλά βαζει στο στόμα ότι βρίσκει...και έπαθε κι ενα κολλημα με τα κοντρολ της τηλεορασης.

Προσπαθώ να του μαθω την εννοια του "οχι".Μην γελάτε αλλά απο τωρα μπορουν να το καταλάβουν.Κι ετσι καθε φορά που πάει να βάλει στο στόμα κατι που δεν κανει του το λεω. Και ο ατιμος το κατάλαβε...Αφου οταν του λεω όχι με κοιτάει και κατεβαζει το χερι κατω. :D:D

Λοιπόν σας αφηνω...φιλιά σε όλες...ξύπνησε ο αντρακλας μου!!! (ο Στεφανος μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φιλεναδες σημερα ποναω εκει που εκανα επισκληριδιο απο την υγρασια πωπωωω λες και την εχω μεσα την βελονα ειναι αφου στο κρεβατι δεν βολευομαι...παλι αρρωστιες εε ρε πο@ μου πως μπηκε ετσι η χρονιααα ελεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ελπίζω η εβδομάδα να μπηκε με το δεξί. Εμείς πήγαμε με τη νονά μας και κοινωνήσαμε χθες. Πολύ χαρούμενος ο κύριος, όχι όπως στη βάφτιση.

Σήμερα που έβλεπε το μωρό μου να φεύγει για δουλειά ο παπάκης του εκλαιγε και του φώναζει παπά, ο άντρας μου όλο κοντοστεκόταν και δεν έφευγε :lol:

Μαράκι μου εμάς λίγο πριν γίνει 8 μηνών μας τα είπε στη φάση όμως που να απευθύνεται σε μας. Μέχρι τώρα απλά τα έλεγε ασυνάρτητα.

Νικόλ μου κάνε υπομονή και ελπίζω να χετε τα καλύτερα αποτελέσματα και να τελειώσει η ταλαιπωρία σας σύντομα. Κρίμα παντως για το θηλασμό τόσοι κόποι ρε συ.

Μιχαέλα μου σταμάτησαν οι εμετοί. ελπίζω να ναι ένα περαστικό κρύωμα και να φύγει.

Χρύσα μου πως έιναι ο μικρός καλύτερα;

Παρασκευή μου τα δοντάκια πως πάνε;;;;

Θέλω λίγο τα φώτα σας. Θα βαφτίσω το μωράκι της κουμπάρας μου 1η Ιουλίου και του χρόνου ακόμα ένα της άλλης μου κουμπάρας άρα θέλω να βρω ώραία πράγματα σε φυσιολογικες τιμές. Πήγα χθες για να δω για σταυρό, ανεβηκε η τιμή του χρυσού και μου παν για ένα καλό σταυρο 500-700 ευρώ!!!!έπαθα σοκ :o Το θέμα της βάφτισης έιναι ο tiger o φίλος του γουίνι. ξέρετε καμια σελιδα κορίτσια εσείς απο Ελλάδα να δω μήπως βρω κάτι.

Μαράκι μου εσείς που βαφτίσατε από που τα πήρατε στην Κύπρο;;

Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσια???Εμεις μια χαρα.Ο Στεφανακος μου πηγε στο βρεφοκομικο σημερα. Εκει δεν τον παιρνουν πολύ αγκαλιτσα για να κοιμηθει κι ετσι τωρα το εριξε στον υπνο.Κατευθειαν χωθηκε στην αγκαλια μου το μωρο μου.

Χρυσταλλενη μου τι κάνεις?Σε ειδοποιησαν για αντικατασταση??? Ποσα σου ειπαν για σταυρο???Πλάκα κάνεις!!!! :shock::shock::shock: Πάρα πολύ ακριβά!!! Δεν ξερω απο πού πηραν τον σταυρο οι νονοι μας, τα βαφτιστικα τα πηραν απο το ΚΑΝΖ το οποιο ειναι ακριβο πάλι. Απο σαιτ Ελλαδας θα τα βρεις πολύ πιο φθηνα. Α και για σταυρο αν θες να ρωτησω ενα φιλο μου κοσμηματοπωλη που μου κανει καλες τιμες. Μονο να μου πεις τι περιπου θες να τον ρωτησω πανω κατω τιμες.

Ευη μου πώς είσαι σημερα??

ΠΟύ είστε όλες???Αντε να μαζευομαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα Μαράκι μου με κάλεσαν σήμερα για 4 μέρες λίγες ώρες όμως Κλήρου και αρνήθηκα.Δεν υπάρχει λόγος. Αν ήταν κάπου πιο κοντά καλώς, ή αν ήταν περισσότερες οι ώρες θα πήγαινα.

Πήγα και έιδα τώρα βαφτιστικά σ ένα κατάστημα, 500 ευρώ το πακέτο. Βαφτιστικό, μυροπάνια, ΄πετσέτες μπάνιου, 3 αλλαξιες, σεντονακια, ζακέτα, πιτζάμες, παπούτσια, λαμπάδα, μπαούλο και όλα τα άλλα εκτός από μπομπονιέρες και το σετ καλυντικών. Αρκετά καλά ετσι;

Ο σταυρός που είδα ήταν 18 καρατίων και η καδένα το ίδιο, λευκόχρυσο. Εσύ τι πήρες; Ναι ρε αν μπορείς να ρωτήσεις σε παρακαλώ κάντο.Μήπως να πάρω τον 9 καρατίων;;;; Για πες

τα υπολοιπα κορίτσια που είναι

ερήμωσε το ποστάκι μας.

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

Πω πω αρρωστιες;Βρε Νικολ τι παθατε;Καλα αποτελεσματα.Κριμα και για το γαλα μετα απο τοσο καιρο,ειδικα αν ειχες σκοπο να θηλασεις για πολυ καιρο ακομα.Τι να πω πια!

Χρυσα αυτο ειναι πολυ σοβαρο με τα αυτακια του.Και τωρα τι γινεται;

Μαρακι καλα κανεις και του μαθαινεις το οχι.Εγω του φωναζω κιολας αν χαζοκλαιει χωρις λογο και αφου πατησει ενα πιο δυνατο κλαμμα γιατι χεζετε μετα σταματαει και με κοιταει σαν κουταβι.Ασε με αυτο το τηλεκοντρολ πο λες κι εσυ.Τι κολλημα ειναι αυτο ρε παιδι μου;

Γεια σου Χρυσταλλενη μου .Εχει ςβαφτισεις λοιπον.Εμεις που εχουμε 2 βαφτιστηρια εχουμε αρχισει να τα βλεπουμε σκουρα.Πολλα λεφτα ρε γαμωτο και τωρα που εχουμε και το δικο μας μωρο μας κακοφαινετε.Και στεναχωριεμαι κιολας γιατι τωρα αναγκαζομαι να τους κανω πιο φτηνα δωρα.Το ενα ειναι 4 χρονων αγορακι και ξεγιελιεται πιο ευκολα,αλλα η βαφτησιμια μου ειναι ειναι 9 χρονων και εςιναι και κοκετα και οπως καταλαβες.....

Εμεις κατα τ'αλλα ειμαστε χαλια αυτες τις μερες.Ειχε ιωση ο αντρας μου και μας κολλησε και ειμαστε οικογενειακως ενα ματσο χαλια με εμενα χειροτερη απ'ολους.Σημερα ειναι η πρωτη μερα απο την Πεμπτη που δεν εχω πυρετο.Ομικρος ευτυχως αναρρωσε ευκολα,τον προλαβαμε δηλαδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες!!!

τι κανετε;;;

η ρηξη τιμπανου δεν επιρρεαζει την ακοη σε τοσο μικρα παιδια..αλλα για καλο και γι ακακο θα παμε να κανουμε λιγο αργοτερα ακουογραμμα.

Βασικα ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ ΤΟΥ, αντι για αεροθαλαμο θα κανουμε μαλλων με νεφελοποιητη και με αλλου ειδους φαρμακα..αλλα ΟΚ..θα στρωσει που θα παει .

βασικα να πω την αμαρτια μου εχω κουραστει

Επ[ισης δεν τρωει ΤΙΠΟΤΑ...

παιδια με βλεπω να πηγαινω και να αγοραζω μπισκοτοκρεμες και φαριν λακτε..που οσο και να μη τις χωνευω...

τιποτα..χτε ςτου ειχα κανει πατατα καροτο στον ατμο και ουτ ενα το φτυσει..τελικα το καρικεψα με διαφορα και το εβαλα σαν βαση στο σαντουιτσ μου

Τονια περαστηκα σας ρε..ασε χαλια ολοι μου φαινετε

παντως στο θεμα βαφτηστηρια..ειναι θεορω και λιγο στο χερι του γονεα να μαθει στο παιδι του να μην εχει απαιτησεις απο την νονα του,.

Εγω δενε χω θεμα..οσες φορες δεν μπορεσα να κνω καποιο ακριβο δωρο δεν ειχα ουτε βλεμμα απογοητευσης ουτε μουτρακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα τι γινεστεεε ναι ρε κοριτσια και εγω βαπτιζω και σε ενα μαγαζι που πηγα καπου τοσο παει ο σταυρος χαλι...οσο ενα πακετο βαπτιστικων...αστα να πανε...να δωσω και εγω συμβουλη μια ςκαι μπηκαγια βαπτιστικα...αμα παρετε ξυλινα ανεβαζουν πολυ την τιμη πιο οικονομικα ειναι οι τσαντουλες δερματινες τυπου με στολισμο επανω και τα κουτια τα χαρτονενια..τα οποια διακοσμημενα ειναι παααρα πολυ ομορφα...απο βαπτιστικα ενα εχω να πω...εδω στην ελλαδα τα πουλανε πανακριβα...πανακριβα ομως..εκμεταλευονται πολυ...εγω εχω διαφορα κουτια στο μαγαζι που δεν τα πουλαω τα εχω για δειγμα αλλα τωρα που θα βαπτισω το ενα θα το χρησιμοποιησω δεν παει...δεν μπορω με τιποτα να αγοραζω ολοκληρο πακετο ααα και λαδοπανα παρτε τα πιο φτηνα που ειναι γυρω στα 50ευρω δεν χρειαζεται 100ευρω για λαδοπανο που το λαδωνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες κ απο μενα....ειμαστε αγκαλια με την μπεμπα...οποτε καταλαβαινετε πως θα γραφω :lol::lol::lol: απο το πρωι προσπαθω να συμαζευτω κ εχω κ τον αντρα μου να με τρεχει σε δουλειες τις οποιες μπορει να κανει κ αυτος :twisted::twisted::twisted: τα ναυρα μου...δυο λογαριασμους να πληρωσει κ πρεπει να το κανω εγω....μην του πεις να παει σε τραπεζες κ υπηρεσιες...τον ακοτωνεις....κ εχω ενα καρο δουλεις κ ετοιμασιες για την παρασκευη....αααα κ τελικα τζαμπα κατεβηκαμε...ειχαν απεργια :evil::evil::evil: τζαμπα παει η μερα...ακομα δεν εχω προλα βει ουτε σκουπα να βαλω κ εχω κ το απογευμα το σεμιναριο....γκρρ....ευτυχως εκανα τα λουκανοπιτακια μου κ τα εβαλα....ευηηηηηηηη καταψυξη :lol::lol::lol: παει το ενα....αυριο θα κανω κ την τουρτα σκατζοχοιρο για το σχολειο κ τα υπολοιπα την πεμπτη ωστε να μου μεινουν μονο τα ψησιματα παρασκευη πρωι....

εβαλα να γινετε το φαγητο μας....πατατα,γλυκοπατατα κ καροτο....αντε καλη αρχη να εχουμε :lol::lol::lol::lol:

ωχ συμπεθερα....τι να κανεις μωρε κρεμες...κρεμες...απο το τιποτα...ειμαι σιγουρη οτι σου κακοφαινεται επειδη ειχες ενα παιδι που ετρωγε τα παντα...κ τωρα ο μπεμπης σε ζοριζει...ισως μεγαλωνοντας αλλαξει...οσο ζω ελπιζω :lol::lol::lol:

τονια οσο περνανε οι μερες θα εισαι ολο κ καλυτερα

κρισταλενη πολλα εξοδα ρε παιδι μου...ειναι δυσκολα τετοιες εποχες....

τα νεακια μας.....δυο μερες τωρα γινετα ο κακος χαμος..πολυ αερας κ βροχη...το πρωι πηγαινοντας για το σχολειο ειδαμε κ ενα δεντρο πεσμενο μεσα στο χωριο...πως δεν χτυπησε κανεναν...μαλλον την νυχτα θα εγινε....ααααα χθες μαθαμε οτι η νονα μας περιμενει αντρακι.... :D:D:D:D ειδαν κ τα προσοντα του...μου λεει ηταν κ σηκωμενο...αντε βρε της λεω απο τωρα... :lol::lol::lol: κ θυμηθηκα το μαρακι που μας ειχε βαλει κ φωτο απο τα πλουσια προσοντα του στεφανου :lol::lol::lol: επιτελους λεω να μπει κ ενας αντρας στην παρεα μας...ολα τα παιδακια της παρεας μας ειναι κοριτσια,μονο ενα αγορακι εχουμε...που να τα βγαλει το καημενο περα με τοσες τσουπρες :lol::lol::lol::lol: τωρα μενει κ συννιφαδα μου να δουμε τι θα εχει...αν κ αυτην την κοβω για αγορακι....γερα να ειναι τα μωρακια

παω να κοιμησω την μπεμπα κ να κανω καμια δουλεια κ ν φαμε γινεται εχει κολλησει το στομαχι μου στην πλατη :lol::lol::lol::lol: cu

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!!

χρυσταλλενη πολυυυ ακριβος μωρε ο σταυρος,περσι που βαφτησε ο αντρας μου πηραμε με 300 ευρω σταυρο μαζι με αλυσιδα,γιατι δεν ψαχνεις στο ιντερνετ?εχει πολυ ωραια πραγματα και απλα και περιτεχνα..εχει καποια σαιτ οπως το κοσμημα.γρ ή το κοσμιμα24.γρ που εχει πολυ ομορφους σταυρους..και οικονομικους.παρε μια ιδεα.οσο για το θεμα τιγρης πατα στο γκουγκλ και θα σου βγαλει ιδεες,λιγες ομως.

τονια επιτελους περασε ο πυρετος σου!!αντε να ανεβαινεις σιγα σιγα!

νικολ πως ειστε?καλυτερευει ο μικρουλης σου?το ευχομαι!

χρυσα μου εμενα δεν της αρεζαν καθολου τα φρουτα και αγορασα μια φρουτοκρεμα ετοιμη και πλεον της βαζω στο μπλεντερ μηλο αχλαδι μπανανα και 2 κουταλακια απο τη σκονη και τα τρωει..αα και τα τρωει μονο ζεστα οποτε στο μπλεντερ ριχνω καυτο νερο και μετα το μπολακι της το βαζω σε ενα πιατο επισης με καυτο νερο για να κραταει η θερμακρασια και μια χαρα,βρηκα το κουμπι της επιτελους..μου κανε πολλαααααα ναζια αλλα ειδικα σημερα την εφαγε σε 10 λεπτα..τρελαθηκα απο τη χαρα μου.

καταταλλα η γκρινιες συνεχιζονται,δοντακι δεν βλεπω στο τουνελ...υπομονη θα περασει ετσι λεω για να κραταω!

μιχαελα καλη αρχη!!!να μας πεις αν το φαγε!!!θα της βαλεις κ λεμονακι κ λαδακι?αχ πολυ αγχος τοχω το λαχανικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...