Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 Νο 18!Μαζί τα ΦΑΓΑΜΕ!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 600
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πωπω...ριξαμε κατι υπνους με την μπεμπα....τρελα...ειχα πολλα μεσημερια να κοιμηθω ετσι...το καταευχαριστηθηκα...περιπου 2 ωριτσες κοιμηθηκαμε :shock::shock::shock: σε ναρκη επεσε η μικρη,μαζι κ εγω ;););) φαγαμε κ την κρεμα μας...νερακι δεν το πολυ ηθελα τωρα...το πρωι κατι ηπιε μ τα φρουτα...παρατηρησα οτι το θελει ζεστο

γιλεηζ να σε ρωτησω....αν παρω διχτυ κ το χρησιμοποιω στις κατσαρολες που εχω δεν θα γινεται στον ατμο...ή θελει χυτρα;με κατσαρολα γινεται;η αληθεια ειναι οπως ειπε κ η χρυσα...ειναι για 2 βδομαδουλες...μετα θα βαλουμε κ το μοσχαρι κ το κουτοπουλο οποτε θα τα καναμουμε σουπιτσες...αρα δεν λεει ουτε ο οατμομαγειρας ουτε το αλλο για τα μωρα....στην μεγαλη μια χαρα τα εκανα κ στο κατσαρολακι...ασχετα αν δεν τα ετρωγε :lol::lol::lol:

οσο για της κουβερτες δεν εχει ααφησει καμια...ολες σαλιωμενες τις εχει...κ τα μανικια της ολο μουσκεμα ειναι...απορω δεν τα ενοχλει τα χνουδια που μαζευουν...κ αυτα νοστιμα θα ειναι μαλλον :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρεεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςς

Κρύοοοοοοοοο....... μπρρρρρρρρρρ.........

Πώς είσαστε μανούλες??????

Εγώ μόλις έφαγα το πρωινό μου & πάω γι' αρμεξούλι δίπλα στο λουκουμά μου που κοιμάται.....

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Εχθές το βράδυ πρέπει να τον έπιασε το στομαχάκι του το πουλί μου.......

Αργήσαμε πολύ να φάμε φαρίν λακτέ (κατά τις 8.30) και μάλλον του 'πεσε βαριά.......

Εκτός του ότι μου έβγαλε γουλιές πάλι...... και μετά το βραδυνό γεύμα.....

Έκλαιγε τόσο παραπονιάρικα...... δε μπορούσα να τον κάνω καλά με τίποτα.......

Εσείς βρε κορίτσια μέχρι τί ώρα δίνετε κρεμούλα?????

Άλλη φορά κατευθείαν γάλα..... τί να κάνω κοιμότανε......

Με τα χέρια μου έχω απίστευτο πρόβλημα...... τρέχουνε...... ματώνουνε...... πονάωωωωωωω.......

Με το ζόρι πλένω τα μπιμπεράκια μας..... σε λίγο δε θα μπορώ να πλένω τα χέρια μετά το πιπί......

Και πώς θα πιάνω το μπόμπο μου οεεεεεοοοοοοοο???????

Έχω πάρει εδώ και καιρό μια φυτική κρέμα απ' το φαρμακείο κι όντως πάντα έκανε δουλειά εκτός από τώρα..... ούτε χρόνο φυσικά έχω να πάω σε δερματολόγο να με δει......

Χαιρετώ.....

Το βυζί είναι τούπμανο..... πάω.....

Εχθές με πήρε ο ύπνος προτού τελέψω...... πώς δεν μου έφυγε το μπιμπερό.......

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσα το πολυ μεχρι τις 7 του δινω κρεμουλα.Κ το φαριν λακτε ειναι πιο βαρυ.Αν θα δωσεις πιο αργα καλύτερα ρυζαλευρο.

Περαστικα για τα χερια σου.Ελπιζω να περασει συνομα.

Οι υπολοιπες πού ειστε σημερα?

Εγώ μια από τα ιδια...Ο μικρος ειχε κεφια χθες κ μετα τα εισπνεομενα ξυπνησε κ πηγε 11:30 να κοιμηθει.Εμεις σερνομασταν κι αυτος ηθελε παιχνιδια! Αστε που τον κραταει ο μπαμπας του κι οταν με δει να περναω κλαιει μεχρι να τον πάρω αγκαλιά!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεεεεεεεερες.....με πολυ μπρρρρρρρρρρ :?:?:?:?:? σημερα δεν μπορω να ζεσταθω με τιποτα....εχω κρυαδες ολη μερα...πηγα κ στην λαικη για φρουτα κ τον ηπια... :?:?:?:? απο χθες βραδυ τρεχει η μυτη μου,τα ματια μου....σημερα δε...δεν προλαβαινω τα χαρτομαντηλα...αψου κ αψου....τσουζει η μυτη μου κ τα χειλια μου εχουν σκασει.....περνω ντεπον κ ελπιζω να την σκαπουλαρω......

μαρακι ειπαμε....ο στεφανακος σε παιζει κανονικα....εμας ετσι κανει με τον μπαμπα της...του κανει κ κατι ναζακια του τυπου....γελακια κ γερνει στο πλαι το κεφαλακι κ κοιταει λοξα...ειναι τρελα...

πιπιτσα αυτες τις μερες κ τα δικα μου εχουν αρχισει κ σκανε...κατι τα νερα κατι τα αντισηπτικα...εχουν γινει χαλια......εγω βαζω αμυγδαλελαιο κ ηδη ειναι πιο καλα....οπως σου ειπε το μαρακι η φαριν λακτε ειναι πιο βαρυα...καλυτερα γαλατακι ή ρυζαλευρο....

παω να ετοιμασω το απογευματινο της μεγαλη κ επανερχομαι.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Πω πω κρύο!! ειμαι δίπλα στη θάλασσα και χιονίζει!!!!!!!!!!! Δεν το στρώνει αλλά ρίχνει χιονάκι!!!!!

Με τόσο κρύο που είχε δεν βγήκα καθόλου από το σπίτι. ΤΗ Δευτέρα δεν ανοιξα το μαγαζί γιατί τα πρωινά έχω το μπεμπη μαζί μου και φοβήθηκα να τον βγάλω. Σήμερα ήρθα το απόγευμα στο μαγαζί γιατί τα απογεύματα τον κρατάει η μαμα μου. Στο σπίτι δεν έχω internet.

Αυριο δεν ξέρω τι να κάνω φοβάμαι να τον βγάλω έξω μη μου κρυώσει.

Μιχαέλα μου περαστικά σου Ελπίζω να τη γλιτώσεις και να μην σε ρίξει στο κρεβάτι.

Χρύσα ο δικός μου μασουλάει την κουβέρτα του και την κάνει μουσκεμα.

Μαράκι εγώ είχα φοβερούς πόνους στην περίοδο αλλά μετά την γέννα δεν καταλαβαίνω τίποτα αφού ξεχνάω κα ότι είμαι αδιάθετη!!

Νικόλ περαστικά σας :(:( Τι κρίμα το μπεμπάκι να ταλαιπωρείται έτσι. :(:cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ξέχασα....

Τα χέρια μου είχαν σκάσει πάρα πολύ την περασμένη εβδομάδα μέχρι και πληγη είχαν κάνει το μόνο που μου έκανε δουλειά ήταν λαδάκι. Τι λαδάκι; Ελαιόλαδο το καλύτερο και το πιο αγνό είχα και μία κρέμα από το φαρμακείο και μόλις την έβαλα έτσουξε τόσο πολύ που μου ήρθε να βάλω τα κλάματα οπότε λαδάκι φαγητου δεν υπάρχει πιο αγνό πράγμα. Α και τα αμυγδαλελαιο που είπε η Μιχαέλα είναι πολύ καλό έβαζα αμυγδαλέλαιο και φυσικό βούτυρο κακάο από το φαρμακείο στην κοιλιά μου όταν ήμου έγκυος και δεν έκανα ούτε μία ραγάδα. καταπληκτική ενυδάτωση!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς είσαστε??????

Καλησπέρα σας!!!!!!!

Εμείς ετοιμαζόμαστε για γαλατάκι..... τί έχει πάθει τις τελευταίες μέρες ο μικρούλης μου και κοιμάάάάται...... τόσο που καθυστερούνε όλα τα γεύματα...... κι επειδή χθες την πατήσαμε με το στομαχάκι.... σήμερα κρεμούλα γιοκ..... είναι αργά!!!!!! Γαλατάκι μανούλας και μετά (λογικά) νάνι.....

Μόλις φάμε..... πλένω μία τα μπιμπεράκια μας (τώρα με τα χέρια...... μιά και καλή η μπουγάδα στην κουζίνα!!!!!) και πάμε κρεβατοκάμαρα...... θα τον ξαπλώσω στο κρεβάτι (η καλυτερότερή του!!!!! κουνάει χεράκια-ποδαράκια...... όόόόόλο χαρούλες & φωνούλες!!!!!!) για να συμμαζέψω τον ασυμμάζευτο που γίνεται εκεί μέσα αφού κατέβασα τα πιο χοντρά μας μάλλινα και τις πυζάμες μου ( 1 μήνα έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου..... το έχω πει χιλιάδες φορές στον άντρα μου οπότε...... βαρέθηκα να περιμένω άλλο!!!!!!) και γίνεται..... τση μουρλής!!!!!

Μίλησα με την παιδίατρο και μπορώ να βάζω bepanthol στα χέρια...... πονάω υποφέρω λέμεεε...... κανονικά δεν πρέπει να πλένω πιάτα στο χέρι αφού έχω πλυντήριο...... αλλά τος πάντων..... αυτά τα χαζά κάνω και μετά κλαίγομαι πως πονάω..... από αντισηπτικό πάντως την πάτησα..... είχε 50% οινόπνευμα (πάάάρα πολύύύύ!!!!!!!) και δεν το είδα προτού βάλω......

Πίνω και τη μπυρίτσα μου για το γαλατάκι (αν κι έχω στο ψυγείο 1 ακόμη γεύμα έτοιμο!!!!) και υπολογίζω τελευταίο άρμεγμα για σήμερα κατά τις 10-10.30 κι έπειτα νάάάάνι!!!!!!

Χαιρετώ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Βανεσσα

τι κανετε ομορφες!!!

Πιπιτσακι κρατα γερα...μια χαρα τα πηγες!!!

εμεις αναρρωνουμε..Παναγια μου κουραστηκα ολοι αρρωστοι..

Σημερα δε ξυπνησαν και τα δυο μαζι κατα τις 6..ελεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Χρύσα. Κάνε λίγο κουράγιο πόσο θα κρατήσει πια ιωση είναι θα περάσει.

Πολύ δύσκολο πράγμα ολοι στο σπίτι άρρωστοι. Περαστικά σας.

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες!! Τι κάνετε?

Μιχαέλα μια χαρά είναι και το δίχτυ!! Πολύ καλή ιδέα... Αυτό να κάνεις!!

Πιπίτσα για τα χέρια σπαθόλαδο! Είναι το καλύτερο φάρμακο! Περαστικά!

Ο Κερεμ τρώει στις 7μιση 8 το βραδυ αλλά επειδή είναι μόνο φρούτο δεν του πέφτει βαριά η κρέμα...

Μαράκι άρχισε να δείχνει τις αδυναμίες του ο Στεφανάκος??? :D:D αν είστε στην 30η-31η εβδομάδα είναι αλματάκι...προσκόλληση άγχος αποχωρισμού... εμείς τα περάσαμε και είμασταν αυτοκόλλητοι όλη μέρα!! :lol::lol::lol: εσκασε απο τη ζηλεια του ο μπαμπας μας!!! :lol::lol::lol:

Μιχαέλα περαστικά σου βρε! Κάνει τσαχπινιές η μικρή στον μπαμπά ε? Φαντάζομαι ο μπαμπάς πώς κάνει.... :lol::lol::lol::lol:

Βανέσσα αν το ντύσεις καλά το μωρό μπορείς να το βγάλεις...

Χρύσα κουράγιοο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδούλες μου. Τι κάνετε? Εμεις μια χαρα, ευτυχως.

Γιελιζακι εννοειται ειμαι η αδυναμία του Στεφανου!!! :lol::lol::lol: Τον λατρευω!!!! :D:D

Χρυσα μου πώς ειστε?

Βανεσσακι η αληθεια ειναι πολύ κρυο για μωρο να βγει.Ντυσε το πολύ καλά, σκουφακι, κασκολ κλπ κ ειναι οκ!

Πιπίτσα ακόμα μπυριτσες πίνεις? :lol::lol:

Μιχαελλα μου πώς εισαι? Ελπιζω να μην την αρπαξες τελικά...

Οι υπόλοιπες πού χαθηκατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!να εχουμε ενα καλο κ υγιη μηνα επιτελους!!!

περαστικα βρε μιχαελα!!κουκουλωσου οσο μπορεις!!!

βανεσα αν τον ντυσεις καλα τον φασκιωσεις δηλαδη μια χαρα θαναι!!αν ειναι καλα ντυμενα τιποτα δεν παθαινουν..εγω προσεχω μεχρι να μπουμε στο αμαξι να την εχω στο στηθος μου μπροστα και της εχω και ενα κοσκολ για να κοβει το κρυο.

χρυσταλενη μου να σου ζησει ο ανδρεας με τονομα!!!καλοφωτισμενο το παιδακι σου και παντα γερο και χαμογελαστο!και μεις εδω την τριτη μερα μετα την βαφτηση ερχεται ο νονος και κανει μπανιο το μωρο για να το καθαρισει απο τα λαδια και μαλιστα λενε η γιαγια μου το νερο που θα το κανεις μπανιο να μην πεταχτει αλλα να το ριξεις σενα φυτο για να ριζωσει...τι να πεις!!και 3 κυριακες το παει ο νονος για κοινωνια,καλα φυσικα εαν μπορει ο ανθρωπος,χχχ!!!

χρυσα κ μαρια περαστικα για μια ακομη φορα..αχ ρε κοριτσια δυσκολα ειναι ετσι,ξουτ μακρυα οι αρρωστιες....

νικολ αν ειναι δυνατον!!εμεινε και στο νοσοκομειο ο μικρουλης,παναγιτσα μου!περαστικα σας κοριτσακι μου,ελπιζω να το ξεπερασετε πολυ γρηγορα.

τονια ελα ρε με το ρυζαλευρο,κοιτα να δεις,αλλεργιες και στις κρεμες...και μεις με ρυζαλευρο ξεκινησαμε αλλα δεν το ηθελε με τιποτα και τωρα περνουμε την ανθος αραβοσιτου γιωτης και τρελαινεται..μεταξυ μας ειναι πεντανοστιμη!!και μοσχοβαλει και βαζεις και 6 μεζουρες για 150μλ,πιο οικονομικη βγαινει!!

η δικια μου εχει ενα θεματακι με τα φρουτακια της,τρωμε μηλο μπανανα ποτε με λαχταρα και ποτε με λιγο ζορι και αργαααααααα...της τα κανω αρκετα νερουλα πλεον,καταλαβα οτι δεν της αρεσει καθολου η υφη τους οταν τα κανω σκετα..ααα και δεν της αρεσουν και κρυα(ταχω και εκτος ψυγειου) οποτε βαζω σενα πιατο καφτο νερο και μεσα βουταω λιγο το μπωλ με τα φρουτα να ζεσταθουν κ το τρωει πιο καλα..ειναι κ απαιτητικη τρομαρα μας!!!και αυτα τα αχλαδια ρε παιδι μου μουχουν σπασει τα νευρα,ειναι πολυ σκληρα..εχω εδω και 10 μερες παρει απο το μαναβη και ακομη να μαλακωσουν..

και γω ειμαι της αποψης οτι δεν χρειαζεται να σπαταλαμε χρηματα παραπανισια για τοσο λιγο καιρο..και οπως και συ γιελιζ δεν θελω καθολου ναχω παραπανισια πραγματα στην κουζινα μου.εχω καλαθακι και οταν αρχισουμε λαχανικα θα τα κανω στον ατμο...αλλα απο την γκαντεμια μας σημερα μου χαλασε η χυτρα στο καλο,μαλλον το λαστιχο της θα την παω να μου την φτιαξουν.

γιελιζακι μου ενταξει ο κερεμ ειναι αστερι!!!ολα να τα τρωει,φτου να μην σου τον ματιαξω!!!και η δικια μου ορμαει σε οοολα!!!αντε να βγαλεται και σεις δοντακι,εμεις αποτι βλεπω εχουμε καιρο μπροστα μας,παντως τα περναει με γκρινια πολυ η καημενη..

σημερα κοιμηθηκε απο της 20+20 παρακαλω!!!θα με ξυπνησει χαραματα το βρυκολακακι μου!

αυτα κοριτσαρες μου!!!πολλα φιλια και ενα ησυχο βραδυ σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Σήμερα βρέχει και κάνει κρύο :cry::cry::cry::cry:

Αντε να τελειώσει ο χειμώνας να πάρουμε τα καρότσια και να κάνουμε βόλτες!!! :P:P:P

Κορίτσια τον ντύνω σαν κρεμμυδάκι οταν βγαίνουμε μακρυμανικο φανελάκι-φορμακι βελουτε-ενα ολοσωμο μπουφαν φόρμα με επένδυση-σκουφο τον βάζω στο κάθισμα του αυτοκινητου τον σκεπάζω με μια κουβερτούλα πάνω πανω και τον βάζω στο αυτοκίνητο καλα δεν κάνω και καμια μεγάλη διαδρομή το αυτοκίνητο είναι ακριβώς έξω από το σπίτι και όταν έρχομαι στο μαγαζί παρκάρω ακριβώς μπροστα και τον κατεβαζω γρήγορα και μπαινουμε στο μαγαζί.

Αχ με κουρασε αυτό το κρύο θέλω να έρθει η ΑΝΟΙΞΗ

[smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=toothy2.gif][smilie=toothy2.gif][smilie=toothy2.gif][smilie=toothy2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες.... τι κάνετε? Εμάς μας χιόνισε και σε λίγο θα φάμε φρουτάκι και θα βγούμε βόλτα να το χαρούμε!! :lol::lol:

Παρασκευή θα αρχίσει και η δικιά σου σιγά σιγά να τρώει πιο εύκολα και όχι με τόσες απαιτήσεις! :D:D Όσο για τα πράγματα πάνω στον πάγκο είναι το χειρότερο μου.... δεν μπορώ καθόλου να είναι γεματος ο πάγκος... οπότε μια χαρά είναι και η χύτρα, κάνει την ίδια δουλειά. Πάντως και σε κανονική κατσαρόλα γίνεται... το δοκίμασα, απλά κάνει κανένα 10λεπτο παραπάνω! Και το δίχτυ που είπε η Μιχαέλα πολύ καλή ιδέα!!

Όσο για τον Κερεμ... φαταουλ που λέει και η Μιχαέλα!!! :lol::lol::lol::lol:

Μαράκι μεγααααααααλη λατρεία όντως!!!

Βανέσσα μια χαρά το ντύνεις!!! Εγώ του φοράω το κορμάκι του (κοντομάνικο), παντελόνι μπλούζα ενα ζακετακι φουτερ και το ολόσωμο μπουφάν ( snowsuit) και είναι ετοιμος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια μου??? Εμεις καλά…Ο Στεφανάκος μου κοιμάται, όπου να΄ναι θα ξυπνησει. Θα εχουμε κι επισκέψεις κατά τις 6…ένας ξαδερφος του αντρα μου που δεν καταφερε να ερθει στη βαφτιση. Αυριο επιτέλους Παρασκευή!!!

Χρόνια Πολλά και στην Πιπίτσα μας!!! Πάντα ευτυχισμένη κοπέλα μου με τα αγορια σου!

Βανεσσάκι μου μια χαρά το ντύνεις το μωρό, μην αγχώνεσαι!!

Παρασκευή μου βλέπω απαιτητικη η μικρή σου!!! Εχει προτιμήσεις!!!!

Γιελιζ έπαιξε χιονοπόλεμο ο Κερεμ???? Κοντομάνικο του φοράς από μέσα???Εγώ μακρυμάνικο!

Οι υπόλοιπες πού χαθήκατε??Η Ευγενία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεεεεεεεεεεερα.....σημερα κ εμεις το ευχαριστηθηκαμε με το χιονι...βεβαια ξυλιασαμε αλλα ηταν τρελα...η μικρη δεν μαζευονταν μεσα...ελπιζω να μην μας βγει σε ξινο το χιονι κ να μην αρρωστησουμε...η δικια μου η μυτη ακομα τρεχει κ εχει γινει σαν του ρουντολφ.... :lol::lol::lol::lol: ειναι κατακοκκινη κ ποναει.....

η μικρη μου σημερα μου κανει ολο εμετο...ειτε θηλαζει ειτε φρουτα κ τωρα την κρεμα μου κανει εμετο......το πρωι τα χρειαστηκα γιατα καλα...εβγαλε μολις την ειχα θηλασει κ οχι κ μεγαλη ποσοτητα κ πνιγονταν...ειχε γουρλωσει τα ματακια κ χτυπιοταν,σπαρταρουσε σαν ψαρακι κ προσπαθουσε να αναπνευσει...λιγο ακομα κ θα εβγαινα εξω με τις φωνες...ημουν μονη μου,ο αντρας μου κ η σισσυ επαιζαν εξω..την σηκωσα ορθια,την φυσηξα της εκανα με το δαχτυλο στο σημειο του σταυρου κ πηρε αναπνοη....ειχε να μου κανει κατι τετοιο απο τοτε που ηταν ημερων κ εβγαζε γουλιτσες...κ αλλες φορες βγαζει αλλα δεν πνιγεται,τις καταπινει...το καημενο τρομαξε πολυ κ μετα αρχισε να τσιριζει με νευρα......οταν ηρεμησα μου ηρθε στο μυαλο η εβελινα της νικης...χριστε μου!!

μαρακι κ εγω μακρυμανικο φανελακι της φοραω....εκτος κ αν ξεμεινω καμια φορα,τοτε φοραμε κ κοντομανικο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι πάθατε βρε Μιχαέλα πω πω...

Γιατι σου κάνει εμετο; μηπως αρρώστησε το μπεμπακι;

Ωραίος ο χιονοπόλεμος εδώ δεν το έστρωσε μόνο κρύο πολύ κάνει.

Μαράκι καλά τώρα ο Στεφανάκος εεε;;; Μπράβο του ;);)

Γιελίζ βγήκατε βόλτα στα χίονια;; :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια!Μπηκα και εγω να πω τα νεα μας!Βγαλαμε 2 δοντακια!!! :D Με λιγη γκρινιτσα,πολλη αγκαλια και πολυ μεμε!Στο μεταξυ εδω και 5 μερες ξυπναει στς 5 αντι για τις 7.Την τρωνε τα ουλα της και μαλλον περναμε και αλματακι.΅Εχει και εδω πολυ κρυο και εχουμε κλειστει στο σπιτι.

Το μπεαμπα εγω το παρηγγειλα κοριτσια,το ειχα αχτι!Μου αρεσουν τα τσουμπλεκια στην κουζινα. :lol: Αφηστε που κατσαρολακι μικρο εχω μονο ενα οποτε θα αγοραζα αλλο.Και επειδη εχω τις φισλερ θα επαιρνα ενα φισλερ να ειναι καλο.Κανουν γυρω στα 50 ευρω!Ε,οποτε εδωσα 80 και πηρα το μπεαμπα.Σε προσφορα απο το e-bay.Noμιζω θα με βολεψει γιατι βαριεμαι να πλενω κατσαρολες.Φτιαχνει και κρεας και λαχανικα αλλα και ζυμαρικα!Δλδ οταν αρχισει στερεες θα της κανω εκει το ρυζακι και τα μακαρονια,στον ατμο.Και τα λαχανικα της το ιδιο,απλα δεν θα τα αλεθω. ;)

Νικολ περαστικα στον μπεμπουλη!Πως ειναι τωρα;

Μιχαελα πολυ ομορφα τα βαφτστικα!Ποτε ειναι η βαφτιση;

Κρυσταλλενη να σας ζησει ο Ανδρεας!

Τονια πως ειναι ο Μιχαηλ;Του εδωσες ανθος αραβοσιτου;

Χρυσα πως ειστε;

Συμπεθερα σου εχει αδυναμια ο γαμπρος μου!

Βανεσσα και εγω αυτο λεω,να φτιαξει ο καιρος να αρχισουμε τι καροτσαδες!Ασχετο,εχεις facebook;Εχουμε φτιαξει και εκει μια ομαδουλα και τα λεμε.

Γιελιζ ζηλευωωω!θΕΛΩ ΧΙΟΝΙ!

Πιπιτσα χρονια σου πολλα!!!

Πωπω Μιχαελα μου ποσο σε καταλαβαινω!Θυμασαι το ειχα παθει και εγω με την μικρη!Θελει να την γυρισεις μπορουμυτα με το κεφαλακι προς τα κατω και να την χτυπησεις στην πλατη.Τι εχει τελικα και κανει εμετο;Παναγιτσα μου να μην παθαινουν τετοια πραγματα τα μωρακια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μπεμπα μαλλον κρυωσε το στομαχακι της γιατι μυριζει κ ξινιλα...ισως την κολλησα κ εγω τιποτα που ειμαι συναχωμενη...τι να πω...τιποτα αλλο δεν μου εχει κανει,ευτυχως,αλλα ολο βγαζει...κ τωρα την ταισα μονο απο το στηθος για να μην της πεσει βαρυ το ξενο ετσι οπως ειναι...να δουμε τι ωρα θα μου ξυπνησει κ πως θα ειναι η νυχτα...την εβαλα για υπνο κ ηταν ανησυχη..ολο τσιριζε μολις εφευγα απο το κρεβατι της...ειναι κ πανεξυπνη...ημουν απο πισω της κ η κυρια εβλεπε την σκια μου στο ταβανι κ δεν γκρινιαζε...μολις εφευγα εξω απο το δωματιο αρχιζε τις φωνες....τελικα την κοιμησε ο μπαμπας της στα χερια γιατι μετα το γυρισε στο κλαμα,οποτε απο το να γανιασει κ να την πιασει υπερενταση την πηρε αγκαλιτσα...αλλο που δεν ηθελε κ αυτος...

νικη η βαφτιση ειναι 20 μαιου....εκτος απροοπτου...τα κλεισαμε η αληθεια αρκετα νωρις,αλλα λογω εκπτωσεων ειχε ωραια πακετα....ολα μα ολα...φορεμα,κουτι,λαμπαδα,λαδικα,λαδοπανα,παπουτσακια κ καλτσακια μας βγηκαν 280Ε...τωρα μας μενει το δευτερο φορεμα κ ο σταυρος...

οταν λες μπρουμητα...στα ποδια μου κ να κοιταει κατω;ασε γιατι σημερα ολη μερα καθομουν σε καρφια...δεν τολμουσα να την αφηνω μονη της ουτε λεπτο μια κ μου εβγαζε συνεχεια....τωρα τι μπορει να εχει θα δειξει κ αυριο....με βλεπω το βραδυ να φυλαω καραουλι απο πανω της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μιχαελα μπρουμυτα και το κεφαλι να ειναι χαμηλοτερα απο το υπολοιπο σωμα και χτυπας ελαφτα την ωμοπλατη.Περαστικα!

Δεν ηξερα πως κανουν και στα αφτιστικα εκπτωσεις!Θα παω να κοιταξω!πολυ φθηνα τα πηρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε μιχαελα τι παθατε και σεις.αμαν παναγιτσα μου,στραβοκαταπιε λογικα...αλλα οι εμετοι γιατι τοσο πολυ?μηπως αρρωστησε κιολας?

σημερα εφτασα στα ορια μου με την γκρινια της μικρης,μουρθε να βαλω τα κλαματα και γω μαζι της,δυστυχως περναμε δυσκολα με τα δοντια στο καλο..μιλησα με την παιδιατρο και μου ειπε οταν ειναι ετσι να της δινω σιροπακι ντεπον..σημερα δεν της εδωσα αλλα αυριο εαν ειναι ετσι στανταρ θα της δωσω γιατι ταλαιπωρειται τοσο πολυ η καημενη..και δεν βλεπω να βγαινει και τιποτα μωρε,απλα ειναι κατασπρα και κατακκοκινα μαζι..ενα περιεργο χρωμα..απο το πρηξιμο μαλλον.κοιμηθηκε και ξυπανει με κλαμα,αν δω οτι συνεχιζει ετσι θα της δωσω και σημερα..αντε να βγουν τα ρημαδια...... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...