Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 Νο 18!Μαζί τα ΦΑΓΑΜΕ!!!!


Recommended Posts

Μιχαελα μου είναι τέλεια!!! Ειδικά το φορεματάκι μου άρεσε πάρα πάρα πολύ!! Με γεια σας!!! Και με το καλό η βάφτιση...

Όπως τα λες ειναι για το γάλα...την σουπίτσα την τσάκισε!!! :D

Μεχρι στιγμής σήμερα ήπιε 120μλ γαλα...ελπιζω να πιει και απόψε και θα ειμαι ευχαριστημενη.Γιατι το πρωι ειχα δει παλι αλλαγη στο χρωμα απο τα ούρα του και αγχωθηκα.Η γιατρος μου είπε όταν αλλαζουν ειναι σημαδια αφυδατωσης! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 600
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πωωωωω...μποχα...κ εκει που λεγαμε οτι κανει κακα μια φορα στις 5-7 μερες τωρα δεν την προλαβαινουμε...με τα φρουτα που ξεκινησαμε μας εχει βρωμισει :lol::lol::lol: χθες εκανε 3 φορες αλλα ζοριστηκε πολυ το καημενο...το πρωι κατα της 6 εκει που κοιμομασταν ριχνει μια τσιριδα κ ενα κλαμα...τελικα οταν ξυπνησε κ την αλλαξα ειχε μια κουραδιτσα...μαλλον γιαυτο το κλαμα...μετα ξαναεκανε με λιγο ζορι...στην φρουτοκρεμα σημερα της εβαλα 1 ολοκληρο αχλαδι κ ενα δαχτυλο μηλο κ μπανανα κ πριν λιγο μας τα εκανε κ παλι....αυτη τη φορα κανονικα ;)

ΝΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ....ακους...υπομονη μεχρι τα φρουτα...δεν θα προλαβαινετε μετα :lol::lol::lol::lol:

αυτο μαρακι με τα τσισα δεν το ηξερα...τι χρωμα εχουν δηλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες!!!

Βανέσσα σε μια εβδομάδα θα προσθέσουμε και κολοκυθάκι..

Μιχαέλα τέλειο και το φορεματάκι και τα παπουτσάκια σας!! Με γειά και με το καλό!! Φαταούλ δεν λές τίποτα!! Και εμένα μαρέσει πολύ αυτή η διαφήμιση!!!

Νίκη μια χαρά σε βρίσκω με τη γενική... και εγώ θέλω να κάνω αλλά βαριέμαι... όπως λέει το Μαράκι απεργώ!!! :lol::lol: Ναι ναι φαγανός μας βγήκε ο μικρός....

Μαράκι μπράβο τον Στεφανάκο που ήπιε 120μλ!! Μήπως τον ενοχλούν τα δοντάκια του γιαυτό δεν θέλει το γάλα? Εύχομαι να αρχίσει να πίνει κανονικά το γαλατάκι του...

Μιχαέλα νομίζω ότι όταν αφυδατώνεται ο οργανισμός τα ούρα βγαίνουν πιο σκούρα.... προς το πορτοκαλί...

Πρίν απο λίγο άρχισε να χιονίζει...μακάρι να το στρώσει και να είναι όλα κάτασπρα αύριο!!! :D:D

Κοριτσάκια μου εύχομαι να έχετε μια τέλεια Κυριακή όλες!! Καληνύχτα!! Φιλάκιααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια??Ερημιές σήμερα...Εμεις τα ιδια.Στο σπιτι με απίστευτη βαρεμάρα. Ο Στεφανος εδώ και 3 μέρες το ρίχνει στον ύπνο. Μαλλον θελει να καλυψει τις ωρες που εχασε την προηγουμενη βδομάδα. :D Απο γάλα δεν είναι οτι πίνει οπως πριν αλλα με λιγει πίεση κατι κάνουμε.

Μιχαέλα μου οπως ειπε κι η Γιελιζ ειναι προς πορτοκαλι τα ούρα. Εμενα μικρες κηλιδες ειχε στην πάνα του. Ευτυχως σημερα δεν ειχε.

Γιελιζ σας χιονισε τελικά??? Εχω να δω χιονια πολλά χρονια!!! :roll:

Εδώ βρεχει...

Οι υπολοιπες???

ΦΙλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σας εχασα....χθες γυρίσαμε απο το νοσοκομείο.... :cry: ο μπεμπάκος μπήκε με δύσπνοια Δευτέρα πρωι νοσοκομείο...6 μέρες εφιάλτης....βρογχιολίτιδα και ουρολοίμωξη.....αφήστε τι εχω περασει κ εγω κ αυτος....να μου τον τρυπανε να σπάνε οι φλέβες...να μην μπορεί να ανασάνει......

αχ πάω γιατι τα κανει παλι...7 φορες σήμερα νερό... :cry: αχ το παιδακι μου ...............δεν είναι καλά ακομα..αντιβιωση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχου ρε νικολ περαστικα σας...μα τι πραγμα ειναι αυτο πια με τα μωρακια....περαστικα κ αγυριστα...φανταζομαι πως θα ενοιωθες...εδω μεγαλο παιδι ειναι που μπορεις να συννενοηθεις μαζι του κ ειναι δυσκολα στο νοσοκομειο....οχι ενα τοσο μωρο....πολλες μερες σας κρατησαν ε;γιατι τα κανει νερο;...απο την αντιβιωση;σας ευχομαι γρηγορη αναρρωση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω Νικολ μου...πολύ στεναχωρεθηκα...Κι εσεις τα ιδια με εμας ε???Τουλαχιστον εμεις γλυτώσαμε τη διαμονη στο νοσοκομειο.

Φανταζομαι τι περάσατε γιατι τα ειχαμε κι εμεις εντος σπιτιου.Πόσο μάλλον εσείς με χιλιες δυο εξετασεις.

Βρε Νικολ μου ειχε καποιο συμπτωμα για την ουρολοιμωξη??

Η παιδιατρος μου ειχε πει ότι πολύ σπανια δυο λοιμωξεις (αναπνευστικο - ουρολοιμωξη ) συνυπάρχουν. Κι ετσι δεν αγχωθηκα μηπως επαθε και ουρολοιμωξη... :roll:

Περαστικα κοπέλα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε σισακι μου τι περασα.....απο βηχα το πρωι μεχρυ το βραδυ ειχε γινει βρασιμο κ μεχρι τα ξημερωματα δύσπνοια....απο Δευτερα μέχρι Σαββατο κατσαμε.....με θεραπεία ενδοφλέβια....τι πόνο τραβηξε το μωρό μου δεν λέγεται....και τωρα λόγω αντιβίωσης μου κανει διάρροια...ευχαριστω πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

την ουρολοίμωξη Μαρακι μου τη βρηκαμε επειδη κανανε καλλιεργεια ούρων....μάλλον λόγω πυρετου το υποψιάστηκαν......να που συνυπάρχουν...... ευχομαι να μην ξαναρωστησουν τα μωρακια μας....

σε ευχαριστω Μαρακι μου....ο Στεφανακος είναι καλα τωρα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Τώρα κάθησα να ξεκουραστώ.

Νικόλ μου πολύ λυπήθηκα για το αγγελούδι σου. Τι ταλαιπωρία για το μωρό. Ελπίζω σύντομα να αναρρώσετε και να μην ταλαιπωρείται και έιναι κρίμα τόσο μικρά τα μωρά μας.

Εμεις σήμερα βαφτίσαμε τον μικρό Ανδρέα. Απ το άγχος μου ξύπνησα στις 4 το πρωί. Μέχρι τις 9.30 το πρωί είχα στολίσει κέντρο είχα κτενιστεί και βαφτεί. Τρελό τρέξιμο.Ο μικρός πολύ χαρούμενος ορεξάτος μέχρι που πήγαμε στην εκκλησία. Εκεί σοβάρεψε και στη μέση της βάφτισης που άρχισε και να βαριέται και να νυστάζει άρχισε το κλάμα. Πολύ κλάμα. Ημουν έτοιμη να αρχίσω και εγώ να κλαίω. :lol::lol:

Με το που πήγαμε στο κέντρο επανήλθε έκανε χαρούλες αλλά στεναχωρίεμαι τόσο γελαστό μωράκι να μην έχει ούτε μια φωτογραφία απ την εκκλησία που να χαμογελάει;;; :?:?:? Ο κόσμος μου λεγε οτι είναι γλύκας και πολύ κουκλί μωράκι και εγω ψήλωνα απο περηφάνεια.Ευτυχώς 6 δώρα ήταν όλα και όλα και τα υπολοιπα λεφτά γιατί βαριέμαι τη διαδικάσία αλλάγματος. Την Τρίτη θα χουμε τα Μύρα.

Μαράκι μου και εσείς την πρώτη κυριακή μετά τη βάφτιση πάτε εκκλησία με το νονό να τον κοινωνήσει; έτσι μου παν. Πως πάει η ανάρρωση του Στεφανούλη;

Πάω για ύπνο. Είμαι διελυμένη.

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

Κρυυυυυυυοοοοο!!!!!

Ξυπνησε γυρω στις 7 κι εφαγε το νινι μου γι'αυτο και ειμαι ετσι πρωινη.Τωρα καθεται στην κουνια του και μουρμουριζει.

Νικολ τι διαβασα ρε παιδι;τι ταλαιπωρεια ηταν αυτη;αχου περαστικα να ειναι και προσεχτε μονο λιγο παραπανω με την ουρολοιμωξη.θα στα πει και το Κατερινιω που τα ξερει καλυτερα.

Βρε κοριτσια σας ακουω που τα ταιζετε και ζηλευω.Εμεις εχουμε μεινει πολυ πισω.Με τις πιθανες αλλεργιες και με ολα αυτα ,κοψαμε και τα φρουτα και τις κρεμες,μεχρι και το συμπληρωμα που του εδινε μερικες φορες το βραδυ.Σημερα θα επικοινωνησω με την παιδιατρο να της πω οτι παμε πολυ καλα με το εντερο του και εφυγε και το παρατριμμα απο τον πωπο του.Ισως χρειαστει να του δινω υποαλλεργικες κρεμες,εστω.Πρεπει ομως να ξεκινησουμε και τα λαχανικα καποια στιγμη.

Αχ και λιγουρευομαι να αγορασω τον ατμομαγειρα της beaba ρε γμτ.Γιελιζ εσυ που ξερεις απο αυτα βρες μου καμια καλη προσφορα στο αμαζον. :):):)

Μιχαελα πολυ ωραιο το βαφτιστικο.Τα κοριτσιστικα γενικως ειναι τελεια.

ΚΟριτσακια σορρυ αλλα κλαει το μπεμπε μου.Φιλακια σε ολες οσες ξεχασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε κουκλες μου;;;

εμεις ειμαστε χαίααααααα

απο τη βαφτιση και μετα δε λεμε να συνελθουμε...

μ'αρεσει που εβαλα και μπομπο βαφτισης γουρια με χαντρες θαλασσιες και ματακια...τρομαρα μας..

κουραστηκα...ευτυχως με τις ενεσες ο αντρας μου ειναι πολυ καλυτερα

νυσταζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!Τι κάνετε? Εμεις στο σπιτι...εμενα μου ηρθε περίοδος και πονάω πάρα πολύ! :(:twisted: Ο Στεφανος μου συνεχιζει να εχει βηχα και να μην τρωει ικανοποιητικα.Κατα τα άλλα εχει κέφια και κάνει τρελλιτσες! :)

Νικόλ μου σημερα ή αυριο θα παμε πάλι παιδίατρο και θα την πω να κανουμε καλλιεργεια ούρων να είμαι ησυχη. Φανταζομαι πόσο ταλαιπωρήθηκε το μικρό σου...Ευχομαι να περάσει πολύ γρήγορα...

Χρυσταλλένη μου καλοφώτιστος κι από εδώ!!! Ειδες που μια χαρά τα πρόλαβες ΄΄ολα!!!! Για την εκκλησια που λες, έτσι λένε αλλά εγώ δεν ειπα στο νονο να ερθει...πήρα τον μικρο και πήγα μονη μου. Οι περισσότεροι πάντως πανε οι ιδιοι τα παιδιά τους.Κι εμεις που βαφτισαμε δεν ειχαμε πάει. :) Ευτυχως κι εγώ ένα δωρο ειχα μονο στη βαφτιση.

Τόνια μου έχασα επεισοδια???Τι εχει ο μιρκος με αλλεργιες???Σορρυ αν το εγραψες και δεν θυμαμαι!!! Μην αγχώνεσαι πάντως και θα αρχισετε κι εσεις τις κρεμουλες σας μια χαρα.

Χρύσα μου ακόμα αρρωστοι κι εσείς??? Το ποστ του γιατρού είμαστε εδω!!! :lol:

Τι έγινε με το αυτάκι του μικρού??Ελπιζω να ηρεμήσετε κι εσείς συντομα!!!!

Οι υπόλοιπες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεεεεεεεερα.........

κρισταλενι να σας ζησει κ με το ονομα....επισημα πλεον....λογικο ηταν να ξυπνησεις απο τις 4 κ με τοσα που ειχες να κανεις....οσο για τις φωτο...μην στεναχωριεσαι...τα περισσοτερα μωρακια ειναι ετσι....κατι ο κοσμος ο πολυς κατι οι φωτο...κουραζονται κ βγρινιαζουν...εμεις με την μεγαλη μου ειχαμε τρομερο αγχος γιατι γενικα ηταν ενα μωρο που δεν τα πηγαινε καλα με τον κοσμο...οσοι ερχονταν στο σπιτι για το δωρο,μολις της μιλουσαν εκλαιγε με λυγμους...να φανταστεις στην αρχη μονο στην μαμα μου,στην κολλητη μου κ στην πεθερα μου δεν εκλαιγε....ουτε καν στις θειες...ειδικα με τις γυναικες ειχαμε μεγαλο θεμα...ειχα σκεφτει στο προσκλητηριο να βαλω υποσημειωση: προσοχη μην πλησιαζετε....τσιριζει :lol::lol::lol::lol: ....κ τελικα μας εξεπληξε ολους...ηταν το καλυτερο παιδι κ δεν εκλαψε καθολου...μονο στην βουτια :D:D:D τωρα με την μπεμπα...θα δειξει...κ εμεις το εχουμε μετα την βαφτιση ο νονος να πηγαινει το μωρο να το κοινωνισει στην εκκλησια....τρεις κυριακες,αν δεν μπορει ο νονος το παει η μαμα...κ περνουμε κ την λαμπαδα μαζι για να καει...κ μετα την αφηνουμε στην εκκλησια....

τονια αυτο με τις αλλεργιες πως το καταλαβατε οτι εχει;απο κοκκινιλες κ εξανθηματα;κ το παρατριμα τι ακριβως ειναι;τουλαχιστον με τις βιολογικες μηπως κ αρχισετε να τρωτε....

συμπεθερα ακομα να σηκωσετε κεφαλι.....καλε εσεις κρατησατε καμια μπομπο;μηπως τα γουρια επιασαν στους ξενους μονο ;):lol::lol: κουραγιο μανα......

εμεις σημερα πηγαμε με την μεγαλη εκκλησια...σχολικη γιορτη κ πισω στο σπιτι....η μικρη μολις ξυνπησε κ τοιμαζομαστε για τα φρουτα....χθες βραδυ κατα τις 4.30 την ακουω που μουγκριζει κ σφιγγεται....κ μετα η μποχα με ξυπνησε για τα καλα :lol::lol::lol: ειχε να μου κανει κακα την νυχτα απο τοτε που ηταν ημερων.........πωπωπωπω αυτο θα γινεται τωρα;ειπαμε να χεσει κ αυτη το παραχεσαι...συγγνωμη για την εκφραση :lol::lol::lol::lol: ευτυχως την αλλαξα...την ταισα με την ευκαιρια κ ξανακοιμηθηκε ευκολα κ γρηγορα...φοβηθηκα μηπως κ νομισει οτι ξημερωσε κ αρχισει τσ τραγουδια κ δεν κοιμαται...αλλα ευτυχως....

παμε να φαμε φρουτακια.........τα λεμε :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα!!

Νικόλ μου τι πάθατε βρε κοριτσάκι μου!! Φαντάζομαι πώς θα ένιωσες... δύσκολο να είναι άρρωστο το μωρό... Καλύτερα να αρρωσταίνουμε εμείς παρά αυτά! Περαστικά σας... Μα τι πάθανε μωρέ τα μωράκια μας? :(:(:( Εύχομαι να γίνει γρήγορα καλά ο μικρός και να μην ξανααρρωστήσει ποτέ! Όπως και όλα τα μωρακια μας...

Μαράκι χιόνισε αλλά δεν το έστρωσε... με τέτοιο αέρα... έγινε το χιόνι "όσα παίρνει ο άνεμος" :(:(:( Και σήμερα έχει τρελλό αέρα και κρύο! μπρρρρρρ!!!

Χρυσταλλενη μου να σας ζήσει ο Ανδρέας σας!!! Πάει και αυτό... τώρα ξεκούραση!

Τονια μου θα μπείτε και εσείς σε πρόγραμμα... εύχομαι να μην έχει τελικά αλλεργία ο μικρός... όσο για το beaba έχει μόνο αυτά στο αμαζον http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_i_0_9?url=search-alias%3Dbaby&field-keywords=beaba+babycook&sprefix=beaba+bab%2Cbaby%2C440 και είναι ακριβούτσικα... Εγώ πάντως τα κάνω στον ατμό στη χύτρα... στο ειδικό καλαθάκι που έχει... και γίνονται τέλεια και πολύ γρήγορα!

Χρύσα μου τι ταλαιπωρία και αυτή η δικιά σας... εύχομαι να στρώσουν μικροί μεγάλοι πολύ πολύ σύντομα!!! Περαστικά και πάλι!!!

Μαράκι μου τέτοιος πόνος ε? Πάλι καλά που μετά τη γέννα δεν πονάς (λένε) Περαστικά βρε κοριτσάκι μου! Όσο για τον Στεφανάκο έίναι θετικό που έχει κέφια... σημείνει ότι είναι καλύτερα... ο βήχας λένε κάνει καιρό να φύγει και ας έχει γίνει τελείως καλά το μωρό... για το φαγητό τώρα.. μάλλον απο τα δοντάκια του είναι.

Μιχαέλα καλές μάσες!!! :lol::lol::lol: και εγώ σε λίγο θα πάω να του ετοιμάσω τα φρούτα του!!

Οι υπόλοιπες που είστε???

Εδώ γύρω θα είμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου καλημέρα! Τουλαχιστον τωρα με επιασε το παυσιπονο και ειμαι καλά!!! :D Εχω πολύ ροή όμως από τότε που γέννησα! :twisted:

Λες να ειναι απο τα δοντάκια του???Θα δειξει...Ξερεις τι έκανε χθες???Καθόταν στο καρεκλάκι φαγητου και εσκυβε να δαγκωσει το τραπεζάκι του!!!Τον μάλωσα 2-3 φορες αλλα γελουσε...ε την επόμενη φορά το έκανε με δυναμη και χτυπησε μαλλον γιατι εκλαιγε!!Τοση μανία με τα δόντια! :lol::lol:

Ο Κερέμ τι κάνει??

Μιχαέλα μου από ότι κατάλαβα πολύ χέσιμο ε?? :lol::lol::lol: Τι έγινε τα εφαγε τα φρούτα η μικρή???

Πήρα την παιδίατρο και μου είπε να τον περιορίσω ακομα μια βδομάδα στο σπιτι. Να συνεχισουμε τα εισπνεομενα μεχρι Παρασκευη και μετά θα τα μειώσουμε σταδιακά.Για το γάλα ίσως να το βαρεθηκε...υπομονη και θα επανέλθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μαρακι ευτυχως....τα τρωει...σημερα μονο μου εκανε ολο πρρρρρρρρ κ γιναμε κ οι δυο χαλια :lol::lol::lol: ο καημενος περασε μεαλο ζορι γιαυτο κ δεν τρωει...θα δεις θα επανερθει μονος του...εφοσον απο την αρχη ηταν παιδι που ετρωγε δεν θα εχεις προβλημα...φαση περναει ο καημενος...ο παιδιατρος μου ειχε πει παλια γιατην μεγαλη οτι μετα απο αντιβιωση ανοιγει η ορεξη στα παιδια...μακαρι να ισχυει κ σε εσας....η μεγαλη παντως μετα απο τις μερες που ηταν αρρωστη...παρολο που δεν πηραμε αντιβιωση,δεν την προλαβαινω...καθε μια ωρα μου λεει πειναω....φτου φτου μην την ματιασω...δεν την εχω ξαναδει ετσι :?:?:?:?

γιεληζ κ εμεις εδω μια απο τα ιδια.........πολυ αερας...με ηλιο κ πολυ κρυο......μπρρρρρρρ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρισδταλλενη να σου ζησει ο Ανδρεας. Γερος και δυνατος και καλοτυχος να ειναι.

Τονια μου εγω το εχω το μπεαμπα...οχι το ισιο, το ακριβες αντιγραφο του μαρκα ςπρεναταλ, μας το εκαναν δωρο αλλιως σηγα μη το αγοραζα.

Δεν ειναι κατι ιδιετερο μη φανταστεις..και για τοσους λιγους μηνες δεν αξιζει τα λευτα του πιστευω

Γιελιζ φιλακια στον Κερεμ..τι τελειο φαγανο παιδιακι..

ο δικος μου ο μαφιοζος τζιφος...

τιποτα δεν τρωει, ολα τα φτινει..μαλλων δεν ειναι ετοιμος ακομα, θα επιχειρισω αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν δεν αξιζει τα λεφτα του να παρω κι εγω ενα καλαθακι για να τα κανω στον ατμο.Μια χαρα δουλεια θα κανει και θα το χρησιμοποιω κι εγω.

Μιλησα με την παιδιατρο το πρωι και μου ειπε να αλλαξουμε το ρυζαλευρο και να του δινω για αρχη και βλεπουμε,το ανθος αραβοσιτου της Γιωτης.Το ρυζαλευρο του αλλαξε το ΡΗ στα κακα του και ειχε κανει ενα παρατριμμα που δεν περνουσε εδω και 15 μερες.Τωρα ειναι μια χαρα το παιδακι μου.Απο την περασμενη Πεμπτη τρωει μονο στηθος ,αλλα δεν εχει κανει και κακα του και βοηθησε κι αυτο.Περιμενουμε να τα κανει οκυριος για να ξεκινησει παλι στερεα τροφη.την κρεμουλα του και το φρουτακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως παρε ενα καλαθακι μια χαρα δουλεια θα κανει.

Εξαλλου σε 2-3 μηνες θα προτιμισεις να του κανεις σουπιτσα σε κατσαρολακι, ε και μετ ατο χρονο τρωνε συνηθως τα δικα μας φαγητα.

Εγω ειχα ατμομαγειρα με γιαλινα καλαθια, αλλα και ανοξειδοτο ατμομαγειρα- κατσαρολα, οποτε δε μου χρειαζοταν, αυτον μας τον εκανα δωρο στη βαφτιση..του Χριστοφορου, και δεν τον Χρισημοποιησα σχεδων καθολου, εφενος γιατι ο Χριστοφορος εκοψε πολυ νωρις τα αλεσμενα, προτιμουσε να τρωει κομματακια αφετερου μιας και εκανα σε αυτον..εκανα και σε μενα στον ατμομαγειρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαγαμε τα φρουτακια μας ήπιαμε λίγο νεράκι λίγο βυζάκι και πέσαμε ξεροί... :lol::lol: ρίχνει κάτι ύπνους τώρα... κάνει και βουυυυυ έξω ο αέρας!! :lol::lol::lol::lol:

Μαράκι και ο Κερεμ σε κάθε γεύμα που τον βάζουμε στο καρεκλάκι του δαγκώνει το τραπέζι!! και μου λέει ο άντρας μου "φέρε γρήγορα το φαγητό!! πεινάει το παιδί, σε λίγο θα φάει το τραπέζι!!" :lol::lol::lol: λές να βγάζουμε και εμείς δοντάκι? :o:o:o

Μιχαέλα η μεγάλη τελικά μήπως βλέπει τη μικρή που τρώει και άρχισε να ζητάει και αυτή??? Πάντως καλό είναι αυτό! Και εμάς εδώ έχει ΤΟΝ ήλιο αλλά και αέρα και πολύ κρύο!!

Χρύσα ευτυχώς μέχρι στιγμής είναι φαγανός... το τρώει όλο του το φαγάκι... μακάρι να συνεχίσουμε έτσι... γιατί δεν θα αντέξω να κάνω βόλτα όλη τη γειτονιά για να φάει μια μπουκιά (έτσι με ταιζε εμένα η μαμά μου... μετά ξέφυγα και μου έλεγε φτάνει μη τρώς άλλο!! δεν ήξερε και αυτή τι ήθελε :lol::lol::lol: )

Μπορεί όπως λές ο δικός σου να μην είναι έτοιμος ακόμα.. μη του δίνεις για λίγο καιρό και ξαναδοκίμασε.. πιστεύω ότι θα φάει το φαγάκι του σύντομα... αφου ήταν φαγανούλης- αφρατούλης μέχρι τώρα!

Μαράκι και εγώ μετά την πρώτη καισσαρίκή είχα μεγαλύτερη ροή απο πρίν.. να δούμε τώρα τι θα γίνει... οοοοταν μου έρθει!

Τόνια έκανε τέτοιο πράγμα το ρυζαλευρο ε? Άντε να τα κάνει και να ξεκινήσετε τις μάσες!!! :D:D

Καλέ ναι!! Μια χαρά γίνονται και στη χύτρα με το καλαθάκι! Τσάκ μπαμ! Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ δεν θέλω να μαζεύω ένα σωρό πράγματα που δεν θα τα χρησιμοποιώ μετά... απο την στιγμή που μπορώ να κάνω τη δουλειά μου και χωρίς αυτά... και δεν είναι και λίγα τα λεφτά...γιατί να μην πάρω κάτι άλλο στο παιδάκι μου που θα το χαρεί κιόλας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως Γιελιζακι μου, ακριβως, τι να τα κανεις..ολα αυτα ειναι πλασματηκες αναγκες.

Και ειλικρινα δεν αξιζει, αφου μετανιονω πως το ξεχασα και δεν προλαβα να παω να το αλλαξω με κατι και μου εμεινε αμανατι.

Χρισημο μπορει να σου φανει μονο εανταξηδευεις πολυ με το μωρακι, τοτε ναι, εχει καποια χριση γιατι τα εχεις ολα σε μια συσκευη, μαγειρεμα, πολτοποιηση τα παντα...

Ναι και εγω ετσι λεω, καμια βδομαδα να περιμενω..

ασε εχει γινει πολυ μαφια ο Ιωαννης μας...

χτες πχ τον ειχα στο καρεκλακι και με κοιτουσα και επαιζε..και εγω σηδερωνα...σηγα σηγα χωρις να βγαζει φωνη,..τσουπ...παρτην κατω τη στοιβα με τα ασηδερωτα..και μολις τον ειδα..με κοιταει πονηρα και ζωγραφιζει ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια...

να μου το θυμηθειτε..θα πινω νερο στο ονομα του Χριστοφορου..μπροστα σε αυτη τη μικρη σουπια

Επισς ρε κοριτσια..μασουλανε και τα δικα σας παιδια κουβερτες και μαξηλαρια;;;

ο δικςο μου μη δει κουβερτουλα η μαξηλαρι..παθαινει οιστρο..ορμαει με μανια να τα φαει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Χρύσα και ο Κερεμ ορμάει πολύ στα μαξιλάρια!!!! Αφού ο άντρας μου λέει δεν μπορεί να τον κουμαντάρει όταν κάθονται στον καναπέ και δεί το μαξιλάρι!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου το θέμα ειναι οτι ο Στεφανος το κάνει και απλά όταν καθεται και παίζει.Βεβαια απο χθες που χτυπησε δεν το ξαναεκανε...για να δουμε...Μακαρι να βγαλει δοντάκι να ηρεμησει λιγο.Χθες τον αλλαζα πάνα και εβαλε το ποδι στο στομα και πιπιλούσε το δαχτυλο!!!!!!!! :shock::shock::shock: Με επιασε ενα γελιο οταν τον ειδα!!!

Εγώ του έδωσα σουπιτσα τωρα, πιο νωρις σημερα...Και σε κανενα μισαωρο θα τον δοκιμασω για γαλα..

Για τον καιρο τωρα...εμεις δεν εχουμε καθολου ήλιο και μολις αρχισε να βρεχει. Φανταζομαι πως θα εχει κρυο...αφου εχω απο την Παρασκευή να βγω!!!! :D

:lol::lol::lol: Χρυσα οχι μονο τις κουβερτες και τα μαξιλάρια αλλα επιτιθεται και στα κοντρολ της τηλεορασης!!! Κι οταν τα μαζεψω νευριάζει κιολας!!!!

Α και χθες τον ειχα στο ρηλαξ απεναντι μου και δεν τον εδεσα...τον παρακολουθουσαμε που προσπαθουσε να κατεβει προς τα κατω και αφησαμε να δουμε τι θα κάνει...Το αποτέλεσμα??? Εφτασαν τα ποδια του στο πατωμα και τα χτυπούσε και γελούσε!!!!!

Τόνια μου όλο αυτο που παθατε απο το ρυζαλευρο??Λες να φταιει η συγκεκριμενη εταιρεία???Δοκιμασε και το βιολογικο να δεις τι θα γινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...