Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012


Recommended Posts

pasxalitsa mou εγω ειχα εμετους οταν ετρωγα...εως κ την 11 βδομαδα....μετεπειτα....απο την 11 εως τωρα εχω εμετους κ ταση για εμετο αν ειναι αδειο το στομαχι... :? συνεχεια κατι πρεπει να εχει μεσα...γι αυτο κ θα γινω ΒΑΡΕΛΟ.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα!!!

εχω μερες να μπω, και μου λειψατε!!! αλλά εχω τρομερη υπνηλία και κουραζομαι με το παραμικρο! τι κρυο ειναι αυτο??? ευχομαι μεχρι αυριο να το εχει στρωσει ωστε να μην ερθουμε για δουλεια!!!

ο μικρουλης μου εχει τοση πλάκα αυτες τις μερες κανει ολο ναζια και εχει μαθει ενα σωρο καινουρια πραγματα!!!! μας τρελλαινει!!!! οι ναυτιες εχουν περιοριστει πολυ, αλλά η υπνηλία δεν λεει να φυγει!

εκλεισα ραντεβου για αυχενική, στις 15/ 2 ..΄λέτε να δω το φυλο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

renaki μπορει κ να το δεις....εμενα μου ειπαν κοριτσι..βεβαια αν κ θελω κοριτσακι δε το δενω...γιατι λαθη γινονται..... :!: αλλα αν εχει παρει θεση θα σου πει τουλαχιστον τι φαινεται μεχρι στιγμης......ειναι μαγικη η εξεταση της αυχενικης....θα δεις ενα ανθρωπακι περιπου 7 εκατοστων... :( τι μου θυμησες τωρα...θελω να παω να την ξανα κανωωωωωω...!!!! :) στη φωτο ειναι η κοιλιτσα που εχεις κανει΄????? εχεις κοιλιτσα εσυυυυυυυυ...!!! κ μενα περιπου τοση ειναι η κοιλιτσα μου αλλα ειμαι στις 13 βδομαδες.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mia pagwmeni kalimera koritsakia mou :D ti kanoume shmera?egw edw exakolouthw na eimai koukoulwmeni prepei na sikwthw omws se ligo na mageirepsw gia na yparxei fagaki gia to antraki mou to meshmeri...tha valw kaskol gantia skoufi kai tha plasw mpiftekakia :? xaxaxaxax

pasxalitsa mou elpizw syntoma kiesy na hremiseis me tis anagoules sou re gmt...krima einai tosi talaipwria an kai me ayta pou exeis perasei sto prwto sou paidaki eisqai hrwas!!oso gia ta peri douleis kai misthwn...ta afhnw asxoliasta...ypomoni mono tha pw kai dynami na mporoume na palevume....

mariagiorgos axxx makari na mporesoume na doume kiemeis kati se sxesi me to fillo na dw an i diasthisi mou mou ta leei kala i me exei paraplanisei entelws...wraia i idea sou na to kanonisoume kapoia stigmi otan ftiaksei o kairos fysika na mporoume na kukloforisoume mhn ginoume arxaies ;)

rena mou apolayse ypno oso mporeis gia na exei kouragia meta den peirazei!!oso gia to kruo koukoukotite koriasides!!!

sas filw prostoparon

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Simera mou irthan oi panes deigma pou parageila apo tin Chico pou mas eipe h Maxim!

Wraies einai exoun panw kai kati sxediakia. Egw parageila 2 noumera to prwto pou einai gia neogenita kai to deutero.

Kangaro, les na itan auto pou eniwsa? Den eimai sigouri giati den to eniwtha sunexomena kai tis upoloipes imeres...to eniwsa mia kai meta merikes meres tipota...meta pali alli mia kai meta liges meres tipota.

Kanw upomoni na to akousw...alla san polu den argei???

Auto gia to A test...h triplo test...einai prin tin B epipedou pou se stelnei gia eksetaseis aimatos...mporei na min sas to onomasei etsi o giatros alla na sas grapsei na kanete kapoies eksetaseis aimatos. Den eimai kai sigouri...apla auto to xarti pou mou exei dwsei, to plano twn rantebou pou grafei analutika ti kanw sto kathe rantebou ta leei. Kai to exw diabasei kai sto internet. Pata A test h triplo test na deis ti tha bgalei.

Aleka mou, opote mporeis allakse me gia B epipedou tha tin kanw 1/3 !

Koritsia simera exei polu kruo! Ax kai douleuw to apogeuma! De thelw na paw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia mou... pws eiste.. exw meres na grapsw alla sas diavazw oles.. upomoni koritsia me tis anagoules tha perasoun diavasa oti ta mppiskota me piperoriza kataprainoooun tis prwines nauties.. den to exw dokimasei... wraia boob kalws irthes kiolas stin parea mas k me to kalo to mwraki sou... egw loipon exw fouskwsei gia ta kala preipei na vala k kana kilo.. niwthw to zouzounaki mou na kounietai pou zwiro tha mas vgei auto to mwraki k oli tin wra tentonetai... anagoules k nauties den exw edw k kairo eutuxos.... oute aman k ti ligoures....upnilia exw mpoliki me to pou ksaplwsw k axalarwsw ligaki koimamai kiolas k tis teleutaies meres me exei piasei i poli suxnouria...... egw eimai apo thessaloniki k mallon tha gennisw sin genniki kliniki... sas euxaristw k pali oles gia tis euxes sas sas euxomai oti kalutero oles.... sas filw gluka stis koilitses...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lil βλεπω ειμαστε κ οι οι δυο 13 ωδομαδες κ 1 ημερων που γεννας....??? ο γιατρος σου εδωσε ΠΗΤ 23/07??? ΕΜΕΝΑ γιατι μου εδωσε 06/08??? ΟΕΟ ??? να αγχωθω...??? να σωριαστω τωρα ??? χαχχαχαχαχχαχα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagiorgos μη μου πειτε οτι ακομα συνεχιζεται τη συζυτηση για τα σκυλακια γιατι θα τρελαθω! παντως αν μας παρει το ΔΝΤ το σπιτι θα ηθελα να φιλοξενιθω στα 60τμ κηπο που εχεις στο σπιτακι του σκυλου!!! μπυριτσα ακουω και καφε εισαι δικια μου εσυ μαζι θα τα πινουμε και θα χαιδευουμε τις κοιλιες μας!

νενε μου μπραβο σας για το κοριτσαρο σου!!!! φαε και για μενα κανενα παιδακι γιατι την κυριακη εφαγα κοκορετσι! αργουν παρα πολυ να φανουν τα βαλιτσακια, κατα τον 7ο περιμενε! μπορεις να ταξιδεψεις μεχρι 7μηνων χωρις χαρτι γιατρου, απο τον 7ο και μετα πρεπει να εχεις χαρτι με την αδεια γιατρου που σου επιτρεπει να ταξιδεψεις (αλλιως μεγαλο παλτο και δεν φαινεται η κοιλια)

κοκονα θελεις να με τρελανεις με το φαγητο!!!

μαξιμ μου το εκανα αλλα παραγγειλα για τη σαντυ μου το δειγμα αν και να σου πω την αληθεια για την ηλικια της σαντυς βγαινουν ακριβες οι chicco ενω βρισκω της λιμπερο πολυ πιο οικονικες σε τοσο μεγαλες συσκευασιες. τωρα θα ξεκινησω να ψαχνω τιμουλες για τα μωρουλια μας και θα σε ενημερωσω αν συμφερουν ή οχι η chicco

pasxalitsaki αυτο να λες να ειναι γερο και ολα τα αλλα θα περασουν ειμαστε παλιες καραβανες δε μασαμε! και εγω πεθαινω για οτιδηποτε υγρο και ιδιαιτερα νερακι κρυο παγωμενο! υπομονη θα περασουν ολααααααα

xtinaki βρε λουκουμαδες? γιατι μου το κανεις αυτο. παω στο μαρινοπουλο να παρω να φτιξω το απογευμα! σταματησα να τρωω σοκολατα την αηδιαζω... ασε μη λες για μισθους και τετοια γιατι ο αντρας μου του χρωστανε ενα μηνα και αδεια επιδομα και δεν ξερει αν θα τον παρουν και στο ιδιο ξενοδοχειο του χρονου. ευτυχως εγω ειμαι και πληρωμενη και το αυγουστο θα παω δουλεια αλλα θα μου κοψουν σιγουρα αφου θα δουλευω λιγοτερες ωρες.

kangaroo αχ αυτα ειναι τα καλα της πρωτευουσας εδω στο νησι μονο σε κανενα παιδοτοπο ειναι η διασκεδαση μας (καλα ειναι και μικρουλα η σαντυ)

lil μου με γεια τα ψωνια σας!!!! πηρες και για τη κοιλιτσα σου???

gasperaki μου λιστα ενημερωθηκε!!!! περαστικουλια στη κοπελαρα σου

ελενακι εισαι σιγουρη οτι αυτο που λες ειναι υπερηχος??? μηπως ειναι μικροβιολογικη και ειναι το αλφα τεστ???

αντε να μπει ο μηνας για να ξεκαθαρισουμε το τοπιο στις κοιλιτσες μας! αλλες αυχενικη, αλλες σιγουρεμα φυλου και αλλες β'επιπεδου! θα ετοιμαστω να παω να παρω τη κοκοπικου απο το παιδικο και τα δικα μου νεα οταν με το καλο γυρισω φιλακια στις κοιλιτσες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai mallon sas mperdepsa....h A epipedou den eipa oti einai uperixos....aimatologikes eipa oti einai...

Legetai kai triplo test giati eksetazoun 3 pragmata, apla den thumamai ti akribws einai auta.

Aleka euxaristw gia tin enimerwsi tis listas.

Maxim pithanon na to ekanes idi kai na min sto eipe A test. Einai aimatologikes.

Sorry an sa mperdepsa. Pithano na tis kanate sto rantebou prin ti B epipedou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα.

Σημερα εχει πααααααααααααααρα πολυ κρυο. Εννοειται οτι οι θερμοκρασιες ειναι αρνητικες αλλα εχει ηλιο. Η λιμνη ειναι αλλου παγωμενη και αλλου οχι και ειναι πολυ ωραια απο ψηλα ;);););););)

Το μενου εχει κοτοσουπα για τον πριγκιπα και εμεις μακαρονια με κιμα. Μιαμ μιαμ μιαμ αντε να ερθει ο αντρουλης μου να φαμε γιατι μου επασε τη μυτη!!!!!!!!!!!!

Αλεκα (μας ελειψες ;);););););) ) πολυ ωραια η ιδεα σου για τους λουκουμαδες. Θα στειλω τον μπαμπα μας να παρει απο το σουπερ και θα κανω και εγω αλλα δεν ξερω αν θα πετυχω το σιροπι...... Ολο κατι γινεται και δεν μου αρεσει στο τελος. ΚΑι εδω στην ΚΑστορια δεν εχει κανενα μαγαζι που να πουλαει φρεσκους και ζεστους της ωρας. Που εισαι ρε Μυτιληνη με τους ωραιους λουκουμαδες του Ταξιαρχη.............................................

Κατα τ' αλλα τα ιδια.Αλλη μια νυχτα με ναυτια και τωρα ξεκινησα να εχω οοοοοοοοοοοοοολη μερα και νυχτα χωρις το πρωινο 3ωρο διαλλειμα. Τι να πω...... Ελπιζω να κοντευουν στο τελος τους γι αυτο και να ειναι πιο εντονοι. Ουφ.......... Ειπατε σταματανε οταν κλεισουμε τη 12η εβδομαδα ή τον 3ο μηνα??????? ΚΑθενας με τον πονο του :(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μου και κοριτσαρες μου φουσκωμενες ενημερωση ενημερωση! δεν κανουμε ολες το αλφα τεστ. το αλφα τεστ(που γινεται στο 4ο μηνα πριν την β'επιπεδου) ειναι μια αιματολογικη εξεταση για το συνδρομο νταουν και συμπληρωνει το PAPPA τεστ. γινεται σε περιπτωσεις που το pappa ειναι "παλιας τεχνολογιας", δηλαδη πρωτα τα pappa βγαζαν κατευθειαν ποσοστο για συνδρομο νταουν 1 προς κατι και εκανες αυτη την εξεταση στο 4ο και εβλεπες αν χαμηλο πολυ το ποσοστο εκανες αμνιοπαρακεντηση για να απορριψεις το ενδεχομενο το μωρακι να εχει προβλημα γεννετικο(συνδρομο νταουν). υπαρχει ομως μια καινουργια μεθοδος για το pappa που βγαζει ενα νουμερο 1.4 ας πουμε και το δειχνουμε στο γιατρο και ο γυναικολογος βασει μιας καμπυλης που εχει συγκρινει και ο ιδιος βγαζει το ποσοστο 1/5000 για παραδειγμα και εκεινος κρινει αν ειναι πολυ χαμηλο να κανεις αμνιοπαρακεντηση. η καινουργια μεθοδος λεγεται "ΠΡΟΓΕΝΝΕΤΙΚΗ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ ΧΡΩΜΑΤΙΚΩΝ ΑΝΩΜΑΛΙΩΝ"(ελπιζω να το εγραψα σωστα) και ειναι το εξελιγμενο pappa που κανουμε.

λοιπον το αλφα τεστ πολλες φορες βγαινει "ΨΕΥΔΗΣ" δηλαδη σου δειχνει λαθος αποτελεσματα σου δειχνει οτι το μωρο εχει προβλημα ενω δεν εχει και πρεπει να κανεις αμνιοπαρακεντηση για να σιγουρεψεις που δεν ειναι επιπονη εξεταση αλλα ψυχοφθορα. ετσι την ειχα πατησει στη σαντυ.

πολλοι γιατροι ακομη κανουν το παλιο pappa αλλοι το καινουργιο παντως ελενα μου εχε απολυτη εμπιστοσυνη στο γιατρο σου και ολα καλα θα πανε.

δεν θελω να σε πανικοβαλλω με αυτο που σου εγραψα απλως να ξερεις τι σου γινεται και γιατι πρεπει να κανουμε καποιες εξετασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειας κοριτσια μου!!!!!!!!!! λοιπον.....ηταν ενα απαισιο πρωινο ταλαιπωριας για παρινγκ στην Αγιας Σοφιας που ειναι ο γιατρος..το αποτελεσμα.....????? :(:(:(:( πηγαμε κανονικα στο ραντεβου μας 11:30 και περιμεναμε..εντωμεταξυ ηταν αλλες 2 κοπελες που περιμεναν.η γραμματεας μου δινει ενα εντυπο να γραψω με τα στοιχια μου κτλ και παμε να καθησουμε να περιμενουμε..αφου περασε 1 ωρα ρωταει μια κοπελα ο γιατρος θα ερθει τελικα??και τι λεει η γραμματεας,τον παιρνω κ δεν το σηκωνει λεει..ο αντρας μου τα πηρε στο κρανιο γιατι δεν μας ειπε τιποτα η γραμματεας αν ειναι εκει,η αν ειχε μια γεννα εστω κ να περιμενουμε..γιατι θα περιμεναμε αλλες 2 ωρες με τις εγκυες που ειχαν ραντεβου πριν απο μας κ ο ανδρεας στις 2 ειχε δρομολογιο.ακυρωσαμε το ραντεβου κ εκλεισα σε μια αλλη εμβρυολογο στις 8-2 στις 11 το πρωι..μου ειπαν οτι ειναι η καλυτερη στην θεσσαλονικη.στεναχωραθηκα πολυ,γιατι περιμενα να δω την μπεμπουλα μου σημερα. :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! ειμαι η Ελενα και πριν λιγο καιρο ανακαλυψα το φορουμ αυτο. Διαβαζω μερες τωρα και αποφασισα να γινω και εγω μελος. απο οτι εχω καταλαβει εδω εχετε μαζευτει οι εγκυουλες με ημερομηνια γεννας το καλοκαιρακι. Ειστε πολυ ωραιο παρεακι και θα χαρω πολυ να τα λεμε.

οπως σας ειπα με λενε Ελενα θα κλεισω τα 28 σε λιγο καιρο και περιμενω το πρωτο μας παιδακι, που ειναι κοριτσακι μεχρι τις 13 ιουνιου :)

Ελπιζω να με θελετε για συντροφια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalws irthes elena... meto kalo to mwraki sou grapse mas pit gia na se valei i aleka mas stin listoula mas.. k tha ta leme apo dw...

maraki upomoni koukla mou mexri tin alli vdomada....

se euxaristoume aleka gia tin enhmerwsh den tin iksera autin tin eksetash

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

delphine....εσυ το εζησες αλλα νευριασα κ εγω....να περιμενα να το δω κ να με εγραφε ο γιατρος....θα τοθ σπαγα τα μουτρα.....α τον χαζο....τι να πω...κ ο αντρας σου με το δικιο ε μα πια...!!! φανταζομαι ποσο ξενερωσες....!!!

ελενα καλως ηρθες........ στο παρεακι μας....!!!! σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη...!!!

αλεκα σε βρισκω πληρως ενημερωμενη γι αυτο κ εισαι o coach της ομαδας.....σωστα το εγραψα τωρα??? τεσπαα....φιλουρεςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) ευχαριστω για το καλωσορισμα :)

χαρηκα πολυ :) η ΠΗΤ μου ειναι 13 Ιουνιου, και μολις ειδα την ωραια λιστουλα που εχετε φτιαξει! συγχαρητηρια :)

να σας ρωτησω και κατι, σαν τις εικονες κατω απο τα μηνυματα σας πως γινεται να βαλω και εγω? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι οντως...υπομονη αλλη μια βδομαδα,αλεκα στης 8-2 ειναι! :( ελενα καλως ηρθες..με το καλο το μωρακι σου!!! boud απο που εισαι? θεσσαλονικη?θα μας πει η κικιτσα αυριο τα νεα της!!! :):) μαρια ναι ασε..ξενερωσα κ λυπηθηκα συγχρονως.ο αντρας μου ειπε: οτι ηταν υποχρεωμενος να ενημερωσει και στο κατω κατω λεει 160ε θα επαιρνε,δεν θα πηγαιναμε τζαμπα. μενουμε εξω απ'την θεσσαλονικη.δεν ειμαστε κοντα για να καθομουνα κ να περιμενα μετα μονη μου.αλλα κ παλι τελικα με πηγε στο αμαξοστασιο πηρα λεωφορειο και γυρισα στο χωριο γιατι δεν προλαβαινε ο αντρας μου λογου δουλειας να με γυρισει πισω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pwpw delphine mou megali talaipwria kAI fantazomai pio polu psixologiki tha itan...ela kane ligo ypomoni akoma kai tha to deis to mpempaki sou :))

elena kalwsirthes sthn parea mas na exeis mia yperxomi egimosini :D

alekaaaaaaa mas eleipses kale!!kai me treleneis pou exeis oles tis pliroforeies!!eisai o mentoras mou pia!!xaxaxaxaxaxax fwties anapsa me tous loukoumades e??asta na pane...poli ypoglikaimia re paidi mou!ante kali oreksi shmera :D

pasxalitsa mou kathe mera pou se diavazw to poso simpasxw den fantazesai....sa na to zw mazi sou..ypomoni ti allo na pw...pwpw ayto me tis vdomades kai tous mhnes akoma den to exw katalavei...xaxaxax eimai kai apeiri i kahmenoula ti na kanw..giati egw nomiza oti otan kleineis ti 12 vdomada eisai ston trito??lathos nomiza??

re koritsia na rwtisw kati??ektos apton kafe pou logo tsigarou den pinw pia..alkool pinete?kai mpira?kai an nai se ti posotita kai sixnithta?giati egw niwthw tipseis kai fovamai...kai na kserate poso thelw mia mpira merikes fores...pffff

filakia se oles prostoparonnnnn

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα πας σε καποιανης απο εμας την εικονα κ εκει κατω δεξια λεει make a pragnancy ticker πατας εκει κ σε ωγαζει σε αλλη σελιδα κ εκεινη η σελιδα σου λεει κατω χαμηλα get a pregnancy ticker πατας εκει διαλεγεις χρωμα βαζεις ημερομηνιες.....κ μετα κανεις copy to bbcode....k paste τοιχο σου....νομιζω να τα ειπα καλα...ετσι το θυμαμαι τουλαχιστον....

delphine εγω καταλαβαινω οτι ταλαιπωρηθηκες τσαμπα.....περιμενες με ανυπομονυσια την ημερα αυτη κ σου την εχεσε...!!! ουτε να ξανα πας σε αυτον αμητιαλλο δε φερθηκε εππαγελματικα....!!!

χτινακι ο γιατρος μου ειπε να πινω καμια μπυρα που κ που η μπυρα βοηθαει στο να δημιουργησουμε γαλα....κ να εχουμε κ ποσοτητα.....κ φυσικα μου ειπε αλλο η μπυρα αλλο τα αναψυκτικα...τα αναψυκτικα μου τα εκοψε....η μπυρα λεει αποτελειται απο κριθαρι ( σωστα το λεω ?? :oops: ) ενω τα αναψυκτικα απο κατι αλλο δε θυμαμαι... :cry: αλλα ηταν κακο αυτο που ειπε...!!!

οσο για τα αλλα μου ειπε ενα κρασακι την εβδομαδα ( σε περιπτωση που πινω αρκετα κρασακι) δε κανει κακο...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια εκλεισα σε αλλη εμβρυολογο..κρασι τις μερες των χριστουγεννων επεινα σχεδον καθε μερα ενα ποτηρι..τωρα αραια και που.μπυρα με πινετε συχνα η αληθεια ειναι,.αλλα μονο οταν εχω καποιον μαζι μου για να την μοιραστουμε γιατι μεγαλη ειναι..θα την πιω ολη κ δεν ξερω κατα ποσο καλο κανει..γιατι εχει κ μπυρες χωρις αλκοολ για τις εγκυες. και να πω την αληθεια πινω σχεδον καθε μερα κοκα κολα,αλλα γουλια γουλια :(;) μου αρεσει πολυ η ρημαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Καλωσόρισαν και οι καινούργιες μαμάδες στην παρέα μας!

Άντε βρε Αλέκα...πολλές μέρες εκτός ήσουν! Πασχαλιτσάκι υπομονή, δεν ξέρω τι άλλο να σου πω!Ελπίζω σύντομα να σου περάσουν οι ναυτίες, να νιώσεις και εσύ καλύτερα!

Αχ βρε delphine τι ταλαιπωρία ήταν αυτή σήμερα για σένα! Ελπίζω να μην σου ξανασυμβεί.

Εγώ ακόμα κοιλίτσα δεν έκανα...ούτε στο πρώτο μου παιδάκι είχα κάνει πολύ κοιλίτσα, ακόμα φοράω τα τζιν μου. Αν θυμάμαι καλά περίπου στον 5ο είχε αρχίσει να μου φαίνεται η κοιλίτσα. Να πω την αλήθεια όμως έτσι δεν το καταλαβαίνω ότι είμαι έγκυος... :( Τέλος πάντων, θα δείξει.

Να σας ρωτήσω κάτι κορίτσια? Εσείς έχετε βάψει καθόλου τα μαλλιά σας? Εγώ επειδή τα είχα ξανθά τα μαλλιά μου, όταν έμαθα ότι ήμουν έγκυος τα έβαψα στο φυσικό μου (καστανά) αλλά φοβάμαι να μην έκανα βλακεία... :( κάπου διάβασα ότι δεν κάνει να τα βάφεις στο πρώτο τρίμηνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...