Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

καλημερα αγαπουλες.Τι κανετε?πω πω χαλια το μαμμυ.

Εμεις καλα περασαμε καταφεραμε και ενα βραδυ κα βγηκαμε χωρις παιδια.

Λοιπον οταν φτιαξει θα πω και αλλα τωρα μου την σπαει ετσι!

φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλημέρα!!

Εγώ ότι γλυκά είχα απο τα Χριστούγεννα τα έφερα στην δουλειά να τα τσακίσουν - φυσικά με έβριζε ο άντρας μου γιατί ήθελε γλυκό και δεν είχα. Την Πρωτοχρονιά όμως έφτιαξε η μάνα μου γαλακτομπούρεκο και βασιλόπιτα τσουρέκι με δώρο ενα βάζο mereda!!!! Και εγώ μετά θέλω διαίτα!!!

Είμαι χάλια σήμερα- πονάει ο λαιμός. Έχω πλακωθεί στα χάπια, συρόπια και καραμέλες για να μην είμαι χάλια στην εκδρομή μας. Ο Νώντας εχει ακόμα μύξες και βήχα και αρχίσαν πάλι το δόντια...πολύ γκρίνια και πολλά σάλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες.....

ΠΟΣΟ ΘΑ ΚΡΑΤΙΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΛΙ ΟΕΟΟΟΟ????????????

Μπικα με την ελπιδα οτι θα εχει φτιαξει και θα εχουμε βρει και παλι τους ριθμους μας αλλα τζιφος :-((

Εγω ακομι εχω γλυκα στο σπιτι και τα πεταω λιγα, λιγα αλλααααα οχι στα σκουπιδια, στο στομαχι μου....Χαχαχαχαχαχα..

Σημερα ειμαστε απιρετοι μεχρι στιγμης και κανουμε παρτι, λαλαλαλα ...

Μακαρι να τελιωσε το βασανο μας και κιριος να εχουμε γλιτωσει την αντιβιοση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε???εγω εχω φουλ προγραμμα και αυτη την εβδομαδα αλλα οκ αντεχω ακομα...αυριο εχω τραπεζι στο σοι...βλεπετε κανενας δεν φιλοτιμηθικε να πει να παμε σπιτι του οποτε και εγω η κακια νυφη ειπα να μαζεψω παλι ολους να τους ταισω..οχι τιποτα αλλο αλλα το καρμα μου εγω το θελω καθαρο...

ακουσα διαφορα για διαιατες???ε???γινεται να χρησιμοποιουμε την λεξη διατροφη η προγραμμα φαγητου???εγω θα μπω σε αυτο την αλλη εβδομαδα κοριτσια γιατι τωρα δεν γινεται απο το ενα τραπεζι στο αλλο ειμαστε και εδω αν δεν φας σε ταιζουν...παντως πρεπει να το παρω σοβαρα γιατι εχω και μια βαφτιση που ερχεται...

τι νεα εδω μεσα?τιποτα συγκλονιστικο?η γκαστρουλα μας που ειναι?τι κανει η μπεμπα μας?με τα περισσοτερα κοριτσια βρισκομαστε στο φεις και για μενα ειναι πιο ευκολο μπαινω και απο το κινιτο στα πεταχτα..

εγω θα σας αφησω γιατι πρεπει να ξεκουραστω..αυριο ερχεται δυσκολη μερα...καληνυχτα λοιπον...ηρεμη και γλυκια να ειναι η βραδια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια,τι κανετε?

εγω γραφειο,τα μικρα στην μαμα!Ευτυχως εγιναν καλα!Ταλαιπωρηθηκε ο μικρος δεν ετρωγε που δεν ετρωγε πολυ τωρα με την αρρωστια μονο γαλα επινε...Αλλα απο χθες ολο πειναει :lol::lol::lol::lol: τον ξελιγωσε η αρρωστια...

Παρολο τισ αρρωστιες περασαμε ωραια στισ γιορτες ,φαγαμε εννοειται πολυ!και απο προχθες λεω ολο διαιτα αλλα τιποτα ακομα!Λοιπον πειτε ποτε ξεκιναμε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσόπουλα!!!

Εκεί που τις τελευταίες 2-3 μέρες κοιμόμασταν λίγο καλύτερα με ξυπνήματα μεν αλλά μόνο για φαί, το βράδυ το μωρό μου πνιγόταν στον ύπνο του κ δεν έπαιρνε ανάσα…… μπούκωμα κ μύξες…. Όλη τη νύχτα κάναμε πλύσεις με ορό κ ρουφούσαμε τις μύξες!!! Δεν έκλεισα μάτι κ βέβαια κουτουλάω! Ήθελα να τον πάω σήμερα στα αηδονάκια!!!! Αν είναι καλύτερα όμως θα πάμε…

Καλώς το Μαράκι!!!!

Που είστε τσούπρες?????

Έλα Ελίζα μου καλημέρα!!! Πάτησα υποβολή κ σε είδα!!!!

Ελπίζω σύντομα να ξεκινήσουμε γιατί…….

:shock::shock:

Κ ξαναπατάω κ βλέπω την Ίνα… καλημέρα Ίνα… αναρρώσατε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε ξανα απο την αρχη γιατι μου τα εσβησε το βλαμμενο!!!!!!!

Καλημερα Καλημερα!!Εβαλα ενα τεστακι για οσες ακολουθησουν διατροφη.Απαγορευετε να το κανει η φουσκιτσα μας.Η Αννουλα επιβαλετε να το κανει για να βαλει κανενα κιλο γιατι σε λιγο θα την παρει ο αερας!!

Ειδαμε χθες την Αννουλα με τον Ακη σε ανοικτο χωρο διπλα στη θαλασσα, γιατι ακομα δεν ειμαστε καλα.Ηταν ενας κυριος ο Ακης και μας χαμογέλασε και ηταν ενας γλυκας.Κριμα που ειμαστε αρρωστουλες και δεν μπορουμε να παιξουμε μεσα αλλα θα περιμενουμε τον Ακη το Πασχα που θα ξαναρθει για να παιξουμε!!

Αλικη και μεις μια απο τα ιδια ειμαστε αλλα το βραδυ πριν κοιμηθει βαζουμε τον ορο ρουφαμε με την μυξορουφυκτρα και μετα οτριβιν για παιδια μια σταγονα και υγραντηρα στο δωματιο της για να μην βουλωνει η μυτη της το βραδυ και ολοι κοιμουνται καλα το βραδυ.

Η διατροφη απο την αλλη εβδομαδα για να τελειωσουν τα γλυκακια μου please

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!Επιτέλους έστρωσε το Μάμμυ!!!Πως τα περνάτε φιλενάδες???Όλα καλά?!

Εμείς μια χαρά!Ο Άκης ξεσαλώνει εδώ με τους παππούδες!!!Εμένα τα νευράκια μου δεν είναι καλά....Πέρα του ότι περιμένω περίοδο, κάθε φορά που έρχομαι,θυμάμαι όλους αυτούς τους λόγους που με έκαναν να φύγω από το σπίτι με την πρώτη ευκαιρία!!Υπομονήήήή.........

Είδα την Ίνα που λέτε χθες!Είναι μια κούκλα!Και αυτή και η μικρή Αναστασία!! :D

Εύη και Ίνα τελικά μπορώ να έρθω αύριο το πρωί Θεσσαλονίκη!Θα πάρουμε το αμάξι του αδερφού μου και θα με φέρει ο άντρας μου!!Θα σας πάρω τηλ. να μιλήσουμε!!

Φιλάκιαααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφαγε τα μούτρα του πριν ο Σπύρος…. μαστόρευε στο ποδήλατό του έπεσε κ έκοψε τα χειλάκια του... Δεν είναι η μέρα του σήμερα!!!!

Υπομονή Άννα…… κ εγώ όταν έρχονται οι δικοί μου λέω ευτυχώς που δεν είμαστε κοντά να τους έχω όλη μέρα να μου σκοτίζουν τα τα τα….. ειδικά η μανούλα μου!!! :twisted::twisted:

Κ χθες πήρε βόλτα τον Σπύρο στο πάρκο κ μου τον γύρισε σαν χοτ ντογκ…. σκεπασμένος γύρω γύρω, πάνω, κάτω με το μπουφάν το δικό της κ από μέσα η μπλούζα του μέσα από τα παντελόνια…… όταν άνοιξα τη συσκευασία το παιδί ήταν μούσκεμα στον ιδρώτα!!! Κ το βράδυ ρουφούσα μύξες!!!! :roll::roll:

Καλά να περάσετε στην όμορφη Θεσσαλονίκη κοριτσάκια μου!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!επιτελους καταφερα να μπω λιγο!ολη μερα ο γιαννης ζηταει χερακια να πηγαινοερχεται στο σπιτι :shock: και τη κυρια απο την αλλη να κλοτσαει συνεχεια λες και καταλαβαινει οτι παιζουμε και θελει να συμμετεχει :lol:

τη δευτερα καναμε το παρτυ μας!εκτος του οτι πολλα παιδακια δεν ηρθαν λογω του οτι ηταν αρρωστα,ηρθαν ομως 4 και ηταν υπεραρκετα για να μου διαλυσουν το σπιτι :lol::lol::lol::lol: (στο επομενο παρτυ θα κανω περικοπες στα παιδακια)ο γιαννης επαιξε πολυ και γυρω στις 9 ηπιε το γαλα και επεσε τεζα απο το πολυ παιχνιδι!με τη πρωτη ευκαιρια θα βαλω φωτογραφιες γιατι τραβαγε μονο ο πατερας μου και δεν τις εχω τωρα.

διαβασα νεακια σας απ'οτι βλεπω ολες καλα και κατι διαβασα για διαιτες?θα σας ελεγα νε περιμενετε κι εμενα κανα τριμηνο αλλα μαλλον θα θηλαζω και ουτε τοτε θα μπορω! :lol::lol::lol: δε με ενοχλει που πηρα κιλα το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι το δερμα μου ανοιγει συνεχεια και κανω ραγαδες :? δε βαριεσαι...χαλαλι στη κοριτσαρα μου!σε αυτη την εγλυμοσυνη δεν καταλαβαινω πως περναει ο καιρος...σε τρεις μηνες εχουμε πασχα ....θα σπασει το αυγο και θα γεννηθει το δευτερο κοτοπουλακι μου,δε μπορω να το πιστεψω.σα τωρα νομιζω πως ειναι που σας ανακοινωσα την εγκυμοσυνη ..!

φιλακια πολλα πολλα πολλα!!!!καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε επιτέλους έφτιεξε το μαμμυ!

Καλά είστε κοριτσάρες μου;;;;

Εγώ είμαι πάλι σαν ανάποδο σίγμα από την μέση μου. Με voltaren συντειρούμαι. Σαράβαλο έχω καταντήσει...

Θα μου περάσει που θα πάει.

Εχτές είχαμε πάει γιατρό για την Σοφούλα. Έκανε μετά από πολύ καιρό (νομίζω από τον Ιούλιο) εμβόλιο το μαντού. Χαμός έγινε εννοείται από την τσιρίδα της και τα νεύρα της αλλά δωροδοκόντας της με μια καραμελίτσα ζελεδάκι η γιατρός, αγκαλιαστήκανε μετά και ανταλλάξανε και φιλάκια.

Από αναλογίες καλά πάμε πιστεύω. Είναι 10.300 κιλά και 77 πόντους ύψος.

Τρώμε τα πάντα από φαγητά (υγιεινά φαγητά εννοείται) και μας είπε τρεις φορές την εβδομάδα αμέσως μετά το μεσημεριανό αν θέλουμε να της δίνουμε και κανα γλυκάκι.

Και μας είπε αμεσως μετά γιατί έτσι λέει το γλυκό δεν παχαίνει τόσο όσο αν θα το φάμε σε άσχετη ώρα της ημέρας. Το λέω για τις κοπέλες που θα ξεκινήσουν δίαιτα και σίγουρα θα θέλουν να φάνε και γλυκό αν θέλετε κάντε το έτσι. Φάτε το αμέσως μετά το μεσημεριανό.

Εγώ πάλι θα εφαρμόσω το αντίθετο μπας και πάρω κανα κιλό (όχι ότι δεν το κάνω αλλά θα το προσέξω περισσότερο πλεόν). Στην δουλειά έχουν συχαθεί να με βλέπουν να τρώω γλυκά βέβαια και τα κιλά μου εκεί σταθερά... Μη βρίζετε ρε κορίτσια, να μην πω κι εγώ τον πόνο μου;;;

Περαστικά στον Σπυράκο Αλικάκι, εύχομαι να του περάσει γρήγορα. Κρίμα είναι να ταλαιπωριέστε μωρέ και οι δυο σας.

Μαράκι που είσαιιιιιιιιιιι;;;;;;;;;;;;;;;;; Μας λύπεις πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αννούλα ξεσαλώνει ο Άκης ε; Πότε γυρνάτε με το καλό; Θα δεις τα κορίτσια Ίνα και Ευη αύριο; Βγάλτε φώτο να σας δούμε ε;;;;

Ινα μου περαστικά και στην Αναστασία σου. Ελπίζω να μην είναι και έτσι αύριο.

Κατερινάκι μου χαρας τα κουράγια σου! Ένα να κλοτσάει και ένα να θέλει αγκαλιές. Πότε ξεκουράζεσαι εσύ μου λές;;;; Χαλάλι τους εννοείται αλλά πρόσεχε. Κράτα δυνάμεις για μετά που θα γυνοβολάνε και τα δυο μαζί! Πλάκα θα έχουν ε;;;;

Ωχ ακούω την μουρλή μου να γυρνοβολάει στην κούνια της... Αχ δεν θα το αντέξω αν ξυπνήσει...

Επανέρχομαι μάλλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικη επλιζω ο Σπυρος να το ξεχασει γρηγορα το μπαμ και να ειναι μικρο το κακο , γιατι εμεις ετσι σπασαμε λιγο το ενα δοντακι μας!!

Κατερινακι απο τη μια σε ζηλευω και απο την αλλη σε λυπαμαι!Παντως το σιγουρο ειναι οτι εισαι πολυ δυνατο κοριτσι!!!

Αννουλα ο κοσμος παντου ειναι κακος οχι μονο εδω απλως εδω ειμαστε λιγοι και φαινομαστε!!Χαλαρωσε χαμογελα και αστους αλλους να ανυσηχουν.Πλεον ολοι εχουμε τοσα προβληματα που δεν πρεπει να μας νοιαζει τι κανει ο απεναντι.

Εμεις βγαζουμε τη μυξα και μετα τρωμε πατατακι ετσι δεν κλαιμε και κανουμε υπομονη!Τι σας λεει???

Καλο βραδυ.!

ps H αναστασια τρωει τα πατατακι οχι εγω!εγω πινω μονο την κολα!

Μπραβο στη Σοφουλα.!Θα τρωει και γλυκακι μαλλο πρεπει να της δωσω και γω για μην πεσει με τα μουτρα αργοτερα!Εμεις τον αλλο μηνα εμβολιο τον Οκτωμβριο εκανε το τελευταιο και ηταν 77.5.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ίνα μου να της δώσεις γιατί γι'αυτό τον λόγο ακριβώς μας το είπε η γιατρός να της δίνουμε για να μην πέσει με τα μούτρα αργότερα.

Και πατάκια που και που να δοκιμάζει μας είπε και γενικά λίγο απ' όλα με μέτρο.

Θα έχει ψηλώσει η δικιά σου κι άλλο τώρα μια χαρά ψιλή είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά σου Νατασσούλα…..

Τελικά εδώ μέσα ο δικός μου είναι μινιατούρα!!!! Θα μεγαλώσει ποτέ????

Ίνα το ξέχασε ήδη αν κ ξαναέπεσε το απόγευμα!!!!

Κατερινάκι ξεκουράσου γιατί τώρα κλοτσάει μετά θα τρέχει!!!!

:lol::lol:

Πάω να πέσω για ύπνο γιατί είμαι από ξενύχτι κ ποιος ξέρει τι με περιμένει κ απόψε…..

Καληνύχτα κορίτσια μου!!!

Εξαφανίστηκαν όλες τώρα που πρέπει να ξεκινήσουμε «διατροφή»

:roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες καλησπερα και σιγα σιγα καληνυχτα γιατι ειναι και περασμενη η ωρα!!!

περαστικα στα μωρα που ειναι αρρωστουλια!!!υπομονη στις μαμαδες τους!!!

Αννα και Ινα θελουμε φωτο!!!!!

Νατασσα τι γλυκο θα τρωει η Σοφια;δεν ειναι νωρις λιγο για ζαχαρη;λεω εγω τωρα...

εμεις ειμαστε καλα,ο Ηλιας κερδισε το φλουρι στην δικη μας βασιλοπιττα,την εκοψα το πρωι της Πρωτοχρονιας!!! και την ωρα που ετοιμαζομασταν το μεσημερι να παμε στης μαμας μου να φαμε που γιορταζε,ο Ηλιας εφαγε τα μουτρα του στο μπρατσο του καναπε που εχω στο δωματιο του κι η μυτη του εγινε τουμπανο αμεσως κι ετρεχε αιμα!!!ακουσα ενα κρακ κι η ψυχη μου πηγε περα απο την κουλουρη..(αληθεια πού ειναι αυτη η κουλουρη;;;; :lol::lol: )..του εβαλα βιταμ κατευθειαν και τον πηγαμε στην Ευρωκλινικη Παιδων,μας ειδε ορυλας και ευτυχως δεν ειχε σπασει η μυτουλα του,ουτε εκανε αποστημα απο το αιμα (αυτο κυριως φοβοταν ο γιατρος)...ειπε οτι κι αν ακομα εχει ραγισει το κοκκαλακι της θα φτιαξει απο μονο του...δεν χρειαστηκε ΕΥΤΥΧΩΣ!!!!! να κανουμε ακτινογραφιες...ευτυχως κοριτσια που ο Μανος ηταν ψυχραιμος,γιατι αν βλεπατε πώς εκανα θα με λυποσασταν :shock::shock::shock: πιο πολυ εκλαιγε το μωρο που με εβλεπε σαν τρελλη,παρα απο τον πονο του,γιατι μετα απο λιγο γελαγε :o:o:o

σημερα πηγαμε στο ΜALL κι ενα σας λεω!με καμια δυναμη δεν ηθελε να τον κραταω απο το χερακι,ετρεχε μεσα στον κοσμο κι ουτε καν γυρναγε πισω να μας κοιταξει...εκει που γελαγα απιστευτα ηταν οταν πηγαινα να τον παρω απο το χερι και κυλιοταν κατω κι εκανε σαν υστερικος!!!τον αφηνα και καθοταν κι οταν με εβλεπε να φευγω,τοτε σηκωνοταν και πηγαινε σε αντιθετη κατευθυνση!!!!ο Μανος ειχε εκνευριστει με το μωρο επειδη ηταν λεει ανυπακουο :lol::lol::lol: κι εγω γελαγα με τα κατορθωματα του γιου μου,παρατηρωντας τον να μεγαλωνει και να αλλαζει συμπεριφορες!!!! βγαλτε ακρη με το μυαλο του Μανου...πού εχει μοιασει;στην μανουλα του μηπως =))=))=))=))=))8-}8-}8-}

κορες αυριο εχω παλι αδεια και πηρα την αποφαση και το απογευμα θα καλεσω ενα παπα να μας κανει αγιασμο!! ετσι για το καλο!! ειμαστε τρια χρονια και στο σπιτι και δεν εχω κανει κατι...ο Μανος δεν τα πιστευει,αλλα δεν του περναει!!!!

κορες σας αφηνω,παω να την πεσω και τα λεμε αυριο!!!!!

ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!! αλλα καλο θα ηταν να εχανα πεντε κιλακια...

με ποναει η μεση μου,τωρα μου ηρθε κι η μαλακω(περιοδος) και παω να ξαπλωσω!!!

φιλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!που ειστε ?

Βλεπω ολο ατυχηματα εχουν τα μικρα μας!

Μαριεττα μου παλι καλα φτηνα την γλυτωσε.

εμενα πριν 3 μερες επεσε παλι με τα μουτρα και για αλλη μια φορα ματωσε το ουλο του...ωσπου να δω απο που προερχεται το αιμα επαθε εγκεφαλικο και ημουν μονη στο σπιτι μαζι με τα παιδια.Ο μεγαλος μου δε δεν ηξερε τι να κανει ετσι που με εβλεπε να κανω σαν τρελη...Αχ παναγια μου τρεμω καθε φορα νομιζω οτι θα σπασει οσα δοντια εχει βγαλει.

Οσο για το γλυκακι εγω να σας πω την αμαρτια μου του δινω που και που λιγο σοκολατα και τρελαινεται...

η παιδιατροσ βεβαια μου εχει πει οχι αλλα τον βλεπω ετσι αδυνατουλη και αφου του αρεσει η σοκολατα του δινω!

Για ελατε μαζευτητε για την διαιτουλα που λεγαμε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Πόσο καιρό κρατάει το μπούκωμα κορίτσια…??? Ο καημένος ο Σπύρος τσαντίζεται που δεν παίρνει ανάσα το βράδυ κ σηκώνεται κ φωνάζει!!! Δεν τρώει κ τα φρούτα του…. εσείς τους δίνετε χυμό για το κρύωμα ή μόνο τα φρούτα τους???

Κ μένα το τεστ μου έδωσε συγχαρητήρια αλλά τα ρούχα μου δεν μου μπαίνουν…. :?:?

Είναι πιο οικονομικό να ακολουθήσω δίαιτα παρά να αλλάξω γκαρνταρόμπα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα !τούμπες βλέπω ,μείξες ,λαιμούς ,βήχες,πω πω πω κ φυσικά δίαιτα γκρρρρ :evil: αυτο το τελευταίο

εμείς έχουμε πολύ κλάμα κ τσιρίδα ξαφνικά μάλλον πάει να σκάσει δοντάκι από πάνω πολύ ταλαιπωρείται το μανάρι μου!

Σήμερα ή αύριο θα κάνουμε κ εμβολιάκι.

Με προβληματίζει το θέμα με το κάθισμα αυτοκινήτου..εσάς κάθονται στο κάθισμα??εμένα τσου :twisted: βέβαια το παιδί δεν είναι συνηθισμένο γιατι δεν βγαινουμε συχνα κ τωρα στις γιορτες που χρειαστηκε να μετακοινηθουμε τα ειδα όλα με κούρασε πάρα πολύ το κλαμα οταν τον έβαζα όταν στριφογύριζε κ κυνδινευε να σπασουν τα ποδαρακια του με τη ζώνη τυλιγμένη γύρω του μ ετο που παρακαλούσε για αγκαλιά......μήπως φταίει το καθισμα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα.. Να σας πω την αλήθεια και εγώ δεν ξέρω ποτε είναι η κατάλληλη  στιγμή. Ο ίδιος μας είπε πως δεν υπήρχε και νόημα να πάμε εχθές αλλά επέμενε ο άντρας μου από την χαρά του και δεν ήθελα να του το χαλάσω. Ρώτησα τον γιατρό για να πάμε μετά από 2 εβδομάδες και μου είπε πως την επόμενη θα μπορούμε να διακρίνουμε σίγουρα εμβρυϊκά στοιχεία και πιστεύει πως θα ακούσουμε και καρδούλα. Τι να πω… ακολουθώ τις οδηγίες του.
    • Καλημέρα κορίτσια... ούτε εγώ εχω ετοιμάσει κάτι ακόμα...τα έχω πάρει ολα οτι χρειαζομουν..εκτος απο: 1 κουβέρτα πικέ που θα χρειαστώ, σαμπουαν και κρέμες, παμπερς και μωρομαντηλα...και βάση για το καθισματακι του αυτοκινήτου...θα τα ετοιμάσω αρχές Ιουλίου λέω..να ξεκινήσω να πλύνω και να σιδερωσω ότι είναι! εξάλλου μέχρι τέλους Αυγούστου έχω πολύ καιρό μπροστά! εμένα αυτο που με αγχώνει είναι οτι είπε ο κουνιαδος μου οτι θα μ στείλει καρότσι και καθισματακι αυτοκινήτου και ακόμα δεν μου το εχει στείλει...και καπως ενα αγχος το έχω!
    • @Maria98Συμφωνώ κι εγώ με τη @Diwni! Είσαι πολύ νέα κι εφόσον οι εξετάσεις απ' τη μεριά σου δεν έχουν δείξει κάτι πρέπει ο σύντροφός σου να εξεταστεί άμεσα. Πραγματικά το σπερμοδιαγραμμα δεν είναι τίποτα, ίσως τον αγχώνει περισσότερο το αποτέλεσμα παρά η εξέταση η ίδια, αλλά ο,τι και να είναι (αν φυσικά υπάρχει θέμα, γιατί κι αυτός νέος είναι ο άνθρωπος) θα το αντιμετωπίσετε 😊 υπάρχουν πολλές κοπέλες εδώ που έχουν αναφέρει ότι με όχι καλό σπέρμα κατάφεραν εγκυμοσύνη και 1 και 2 φορές. Είναι θέμα χρόνο ότι θα τα καταφέρετε, 4 μήνες δεν είναι και πολύς καιρός. Όπως σου έγραψα και παραπάνω και σε μας η πρώτη εγκυμοσύνη ήρθε πανευκολα αλλά τώρα μας πήρε χρόνο χωρίς να έχουμε κάποιο "θέμα". Όλα είναι σχετικά, μην απελπιζεστε 🙏
    • @Maria98 ο σύντροφος σου καλο ειναι να εξεταστει αμεσα. Για να έχετε μια εικονα. Για σενα το ειπα με την εννοια οτι εισαι μεσα στα φυσιολογικά πλαισια για  σύλληψη κ δ χρειάζεται να αγχωθεις αμεσα με εξετάσεις. Να περασεις ομορφα τ καλοκαιρι σου και ο Σεπτέμβριος αν δ εχει έρθει μεχρι τοτε ειναι κοντα. Αν ησουν 36 πχ θα σ ελεγα ναι ψαξου κ συ αμεσα. Βαλε ενα χρονοδιάγραμμα, κανε τις προσπαθειες σου, αλλα εστιασε να περασετε ομορφα τ καλοκαιρι σας.
    • Εμείς η αλήθεια είναι πως προγεννητικό δεν είχαμε κάνει πριν μάθω για την εγκυμοσύνη επειδή δεν περιμέναμε πως θα πετύχουμε τόσο γρήγορα, μέσα σε 2 μήνες πιο στοχευμενης προσπάθειας είχε έρθει.  Εγω ειχα κανει καποιες εξετασεις ορμονολογικες-όχι ολοκληρωμενες- επειδη ειχε μια ανωμαλία η περιοδος πριν ξεκινησουμε ελευθερες επαφες, ειχα ξεκινησει και την μυο-ινοσιτολη που είχε προτείνει η γυναικολογος. Επισης εχω ελεγξει και θυρεοειδη ειναι οκ+ οτι εξετασεις ειχα κανει ως προγεννητικο στην αρχη της εγκυμοσυνης επισης οκ. Τώρα είναι 4 κύκλοι που έχουν περάσει, ξανά οι 2 τελευταίοι πιο στοχευμενης προσπάθειας (χρησιμοποίησα και τα τεστακια) . Αλλά περίμενα πως τώρα θα ερχόταν κάπως πιο γρήγορα το σπορακι , όσο δεν έρχεται απογοητευομαστε  Ειχα κανει και αυτές τις εξετάσεις για την θρομβοφιλία μετά την αποξεση ...αλλα τώρα τον έχει πιάσει ένας φόβος μήπως εκεινος έχει κάποιο θεματακι , θα το συζητήσω με τον ουρολόγο εδώ της περιοχής για αρχή και βλέπουμε  Η αλήθεια είναι πως καλύτερα να δούμε και το σπέρμα πιο πολύ και για κεινον , για να φύγουν τυχόν υποψίες ή ακόμα και να διορθωθεί κάτι αν χρειάζεται  Εγώ είμαι 26 χρονών, αλλά από την στιγμή που θέλουμε ένα μωράκι καλό δεν είναι να έχουμε ένα ολοκληρωμένο ιστορικό και να το παρακολουθούμε το πράγμα; κάπως σκέφτομαι πως δεν θέλω να το αφήσω και στη τύχη του  Είμαστε πολύ καλά ως ζευγάρι, έχουμε επικοινωνία περνάμε καλά όλα πολύ καλά, όσο και να θέλουμε το ότι είχαμε μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε μας περνάει από το μυαλό και το σκεφτόμαστε συχνά ίσως τώρα να είναι μια φάση που να το σκέφτεται και ο σύντροφος μου πιο έντονα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...