Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

αλικακι [smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob1.gif] περιμενουμε νεα και απο τη χοριακη!!!!πολλα σπορακια γιουπιιιιιιι!

συμπεθερα τι απαισιοδοξιες ειναι αυτες.περναει φαση ο νωντας με τα δοντακια του?εμενα κοριτσια τα εχει σχεδον ολα τα δοντακια.σιγα σιγα ξεμπερδευουμε.μη σε παιρνει απο κατω,οποτε νιωσεις ετοιμη βαζεις μπρος και για το δευτερο.

μαριετα περαστικα!!!

ελενη που εισαι χαμενη βρε?(κοιτα ποια μιλαει)!

αναστασια πιστευωκι εγω ειναι αυτο που λεει η αλικη κι εγω το εχω ακουσει αυτο με τη μητρα μετα τη γεννα.

ινα η μικρη σου ειναι καλα???

σημερα πηγαμε μινι εκδρομουλα κορινθο στη κουμπαρα μας,περασαμε σουπερ!ειχε και σκυλακι,το οποιο ειχε τρελαθει με το γιαννη και ολο τον επαιρνε απο πισω,ο γιαννης ομως δεν τον ηθελε ολο τον εδιωχνε!του εριξε και κατι ξεγυρισμενα γλιψιματα στη μουρη.....πολυ γελιο :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Γεια σας μανουλια.....

Αλικηηηηηηηη wowwwwww!!!!!!!!!!! Τι τελεια νεα ειναι αυτα που διαβαζω, με το καλο αυριο να εχεις και μια τεραστια χοριακη......Αχχχχχ παρα πολυ χαρικα με τα νεα σου :-bd:-bd:-bd

Κατερινα σινχαριτιρια και στον Γιαννακη :ymapplause::ymapplause::ymapplause: Καταλαβε το παιδι οτι θα αρχισεις να το τρεχεις στους γιατρους και ειπε να σε βγαλει απο τον κοπο..

Αννουλα ειδα τις φωτογραφιες απο την τουρτα σας στο fb και ηταν παρα πολυ ωραια, μορε τι προκομενες μανουλες εχουμε εμεις στο παρεακι μας..Καλα ο Ακης προβλεπετε να ειναι και ο πρωτος γκομενιαρης :lol::lol::lol: Απο τωρα εχει βαλει σκοπο να ξελογιαζει ολα τα κοριτσια, δεν το αφισε σε ισιχια το κοριτσακι.....Οι ευχες αυριο....

Μαριεττα τι επαθες? Δεν εσθανεσε καλα?? Κανε γαργαρες με μαγιρικη σοδα..Και εγω οταν σκουπιζω βρισκω οτι θες κατο απο τους καναπεδες..

Σημπεθερα και εσυ κανε γαργαρες με σοδα και να πινετε και κανενα χαμομιλακι με μελι. Η νυφουλα μου τι κανει?? Μιλισες καθολου με τον παιδιατρο σας για τον βηχα?? Μιπος ειναι οντος κατι αλεργικο οπως ειπε και η Γιωτα??

Μαρακι και ο δικος μου εχει γινει ενα τερατακι, το οχι και το μη μαλον το εχουν διαγραψει απο τον σκλιρο. Προχτες ετσι οπως ημουν γιριζμενη στον παγγο της κουζηνας και δεν τον εβλεπα για λιγο κανονισε το παιδι να βρει κατι προχιρο να τσιμπισει. Ειχε παρει μια μπανανα απο την φρουτιερα που εχω πανο στην τραπεζαρια, στρογκιλοκαθισε στον καναπε και ετρωγε την μπανανα μαζι με την φλουδα :roll::roll:

Γιωτα καλη η ιδεα σου με την αβγοφετα, θα την δοκιμασω και εγω γιατι ουτε ο δικος μου δεν τρωει το αβγο του..

Εμεις περασαμε πολυ ωραια εχθες με την παρεουλα μας, τελικα εφαγα και εγω μαζι με τα παιδια αλλα γεμισα το πιατο μου με σαλατα και εφαγα μονο ενα κοματι chiken pai και ιπια μονο ενα ποτιρι κρασι...

Τα γλυκα δεν τα ακουμπισα καν, αν και ειχε αρκετα να διαλεξω. Τα παιδια εφεραν σοκολατοπιτα και τουρτα καραμελα και εγω εφτιαξα μιλφε'ι'..Το κακο ειναι πως τωρα ειναι το ψυγειο μου γεματο γλυκα.

Σημερα πιγαμε στο χωριο μου στα γενεθλια της ανεψιας μου (απο πρωτη ξαδελφη) εκλισε τον πρωτο της χρονο και η ζουζουνα μας...Ο τριανταφυλλος δεν σταματισε να τρωει στο παρτι, πιγενε απο τραπεζι σε τραπεζι και ελεγε μαμ μαμ σινεχια... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ινα και Ευγενια πως πανε σημερα τα κεφια????

Ινα αν θελεις δωσε διεφθινση να σου στιλω γραμμα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ευγενια μου εσυ γιατι δεν εισαι καλα??? Πιος σε πιραξε και το εχεις ριξει στο ποτο??

Δεν μου αρεσει που δεν ειστε καλα, θελω ολες μας να ειμαστε ευτυχιζμενες, αν και αυτο ειναι δυσκολο στις μερες μας...

Ινα μην ξαναδεις ειδισεις, ουτος η αλος μονο δισαρεστα ακουμε σινεχια....

Κοριτσια παω να κοιμηθω γιατι παει 1 η ωρα και αυριο εχει εγερτιριο στης 7...

Φιλακια πολλα σε ολες σας :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ ΑΚΗ !!!!!!!

Αννουλα να τον χαιρεστε τον κουκλο σας, παντα γερος και ευτυχιζμενος να ειναι στην ζωη του.... [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Αντε και του χρονου με μια αδερφουλα σας ευχομε.....

Ολα ειναι πανεμορφα απο το παρτι σας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα!

Αννουλα χρονια πολλα ,να χαιρεσαι το αγορακι σου!ολα τελεια!

Ευακι καλημερα!εγω τισ ειδηδεις τισ εχω κοψει...δεν μπορω να δω καθολου!

Σημερα επιτελουσ θα παω τον μικρο για εμβολιο ,...του εχουν περασει οι μυξεσ...ελπιζω να μην του βρει τιποτα καινα το κανουμε...εχουμε παει ενα μηνα πισω το εμβολιο!

Αλικακι περιμενουμε νεακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αννούλα τι τέλεια που τα έφτιαξες όλα και ο μικρός κουκλί να τον χαίρεστε!!!Δε μπαίνεις πια στις "καταρρέουσες" και είπα να σου ευχηθώ από δω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε για τις ευχές!!! :D:D:D

Πολύ αρνητική ενέργεια διαισθάνομαι στο θεματάκι μας και δεν μου αρέσει καθόλου!!!!!!!!!

Ίνα,ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ!!!Είναι μια απάτη!!!!Μας κάνουν πλύση εγκεφάλου και πλασάρουν αυτό που ΕΚΕΙΝΟΙ θέλουν να δούμε και να ακούσουμε!!!Όλα καλά θα πάνε,θα δεις!!Στο κάτω κάτω επικεντρώσου στα θετικά...Μήπως επιτέλους ξυπνήσει η ανθρωπότητα μέσα μας και δούμε τον συνάνθρωπό μας με άλλο μάτι...Άς έρθουμε πιο κοντά...Ας κάνουμε ξανά μεγάλα οικογενειακά τραπέζια,να μοιραστούμε και τα έξοδα!Ας μην βγαίνουμε να πάμε σε ταβέρνες,να πάμε στην παραλία ή σε ένα δασάκι να κάνουμε πικ-νικ!Στο κάτω κάτω οφείλουμε να είμαστε θετικοί και αισιόδοξοι για τα παιδιά μας! Όλα θα γίνουν...Να μάθουμε να ζούμε και με τα λίγα και να είμαστε ευτυχισμένοι!Η Αναστασία είναι καλύτερα έτσι?Να της δώσεις ένα φιλί!!

Αλίκη,περιμένουμε με αγωνία τα νεάκια σου!!!! :D

Εύη, τερατουλίνι και ο Τριαντάφυλλος ε???Κι εμένα καμιά φορά πάει να φάει την μπανάνα με την φλούδα!! :lol: Να χαίρεσαι την ανηψιά σου!!!

Περαστικά στις άρρωστες μανούλες και παιδάκια!!Να πίνετε κάθε πρωί στημένο πορτοκαλάκι!!!

Κατερινάκι,εκδρομούλα ε??!!!!Αχ κι εγώ θέλω!!Καλά κάνατε!!!Εμένα ο Άκης,μην δει ζωντανό,αρχίζει να κάνει ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!Και τεντώνει χεράκια να πάει να το πιάσει!!! :mrgreen:

Αυτά θυμάμαι κοριτσάκια!!Πάω να πλύνω κανένα πιάτο...Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αννούλα τι τέλεια που τα έφτιαξες όλα και ο μικρός κουκλί να τον χαίρεστε!!!Δε μπαίνεις πια στις "καταρρέουσες" και είπα να σου ευχηθώ από δω!

Ευχαριστώώώώ!!Καλά έκανες!!!Βασικά δεν καταρρέω πια,τον έβαλα να κοιμάται μαζί μας και τελείωσε το δράμα μου!!χιχιχιχιχχι!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα πολύχρονος ο Άκης σου!! Να είναι πάντα ευτυχισμένος και χαρούμενος και εσύ να τον βλέπεις και να τον καμαρώνεις!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif]

Αλίκη περιμένουμε μια τεράστια χοριακή!! [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Ο Νώντας μου είχε πάλι ανησυχία το βράδυ αλλά το έχω μάθει πλέον - depon και τζελ κατευθείαν χωρίς να τον σηκώσω απο το κρεβάτι του. Σκάνε ταυτόχρονα 3 τραπεζίτες και ένα μπροστά..το μανάρι μου και πάλι δεν γκρινιάζει πολύ για τον πόνο που περνάει. Δεν φταίει ο μικρός για το πως είμαι - άλλοι φταίνε. Αντίθετα λέω μακάρι και το δεύτερο παιδί μου να είναι τοσο καλό οσο ο Νώντας.

Απλά πρέπει να τους γράψω όλους μα όλους στα παλιά μου τα παπούτσια, να κοιτάω τον εαυτό μου και να κάνω αυτό που γουστάρω και μου αρέσει χωρίς να τα ψάχνω πολύ τα πράγματα...επειδή ενδιαφέρομαι για την οικογονειά μου γίνομαι κακιά, γκρινιάρα και καταπιεστικη.. μόνο εγώ σκάω και όλοι οι υπόλοιποι είναι στα ..... οπότε τους γράφω και εγώ εκεί και ηρεμώ...ψυχολικά δεν είμαι καλά για να κάνω δεύτερο παιδί αν και το είχαμε στο πρόγραμμα να βάλουμε τώρα μπροστά. Θα μου περάσει και αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα σας :D

Αννούλα Χρόνια σας Πολλά ,να χαίρεσαι τον γιόκα σου,χρονίσατε κ κάνατε υπέροχο πάρτυ!!

Τι υπέροχα νέα διαβάζω Αλίκη??????η τρίτη εγκυούλα ?????πες μας νέα...ανυπομονώ......

εμείς είμαστε μια χαρά!να εξαιρέσω την δική μου αδιαθεσία με την εγκυμοσύνη που όλα βουνό μου φαίνονται όλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και για να μου φτίάξει η μέρα ακόμα περισσότερο ανακοινώθηκαν μειώσεις στους μισθούς στην δουλειά μου και δηλώθηκε οτι αυτή είναι μόνο η αρχη.....

Μαίρη με την εγκυμοσύνη γενικά έχεις αγχωθεί ή με τα δίδυμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Καταρχάς ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στον Άκη μας!! Να ζήσει ευτυχισμένος κ να σκορπίζει παντού χαρά!!!!

Είστε υπέροχοι κ οι τρείς…. κ η τούρτα τέλεια!!!

Μετά να σας πω πως περιμένω τα αποτελέσματα το απόγευμα αργά κ βέβαια θα σας ειδοποιήσω!!

Κ ύστερα να σας ξαναπώ πως σας ευχαριστώ όλες σας μέσα από την καρδιά μου… με συγκινεί ιδιαίτερα το ενδιαφέρον σας!!! Είμαι τόσο καινούρια σε αυτή την παρέα κ όμως νιώθω να σας ξέρω χρόνια!!! :YMHUG:

Συγχωρέστε με μόνο για λίγο… να τελειώσω κάτι δουλίτσες που έμειναν πίσω κ θα επανέλθω να σχολιάσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι κοριτσοαγορομανες.....

Μαιρη γιατι εισαι ανχωμενει, αρχισαν οι αναγουλες??? Ειναι και οι ορμωνες τωρα κουκλιτσα που σε τρελενουν, κουραγιο :)

Ευγενια αρχισαν τα οργανα και για εσας βλεπω εεε??? Πες μας ρε σι τι σε στεναχορει για να τα βγαλεις απο μεσα σου...

Εγω αυτο εχω σκοπο να κανω τωρα κουκλες, να σας τα πριξω λιγακι τα σικοτια (για να μην σας πω τα βιζια και με παρεξιγισετε :?:? )

Ξιπνισα μια χαρα αλλα κανοντας δουλειες σκεφτομουν διαφορα και καταλαβα πως μια κουβεντα που εκανα με την μανα μου την Παρασκευη ακομι με τρωει..Τελεφτεα καθε φορα που θα χαλαστω τοσο αφορμη ειναι με καπιο τροπο οι γονοις μου....

Θα σας πω τι ειπαμε και θελω αν εχετε διαθεση να μου πιτε αν αδικος με πιραξε αυτο που με ειπε....

Πρην ομως αρχισω θελω να πω κατι αλο. Αλικακι πλεον εισαι κομματι της παρεουλας μας και ειναι οντος σαν να ησουν μαζι μας απο την αρχη,αν και δεν ζησαμε την εγκυμοσηνη του Σπυρου τωρα θα ζησουμε την δευτερη και θα μας δινεις αναφορα καθε μερα ακους :lol::lol::lol::lol:

Κοριτσια ξεκιναω σε αλη διμοσιεφση γιατι οταν γεμιζει η σελιδα μου την σπαει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

ΑΚΗ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ!!!! :ymparty::ymparty: Χρόνια πολλά, να τα εκατοστήσεις κουκλάκι και να είσαι πάντα χαμογελαστός και τσαχπίνης! Αννούλα μου να τον χαίρεσαι! όλα πρέπει να ήταν τέλεια στο παρτάκι σας, και φαίνεστε όλοι πολλοί χαρούμενοι μπράβο, πολύ σας καμάρωσα :D

Είμαι στο γραφείο και μπήκα στα γρήγορα να ευχηθώ στον Ακη μας, δυστυχώς δεν μπορώ να σχολιάσω και πολλά. Το μόνο που θα πω είναι ότι όλοι ψυχολογικά είμαστε κάπως λόγω όλων όσων γίνονται και ακούγονται, προσπαθώ να εφαρμόσω αυτά που πολύ ωραία είπε η Αννούλα όσο κι αν δυσκολεύομαι, αλλά είναι μέρες που λέω οκ θα είμαστε μια χαρά και μέρες που με παίρνει από κάτω και λέω σε τι κόσμο έφερα το παιδί μου και τι μου φταίει... Αλλά το θέμα είναι πως ότι είναι να γίνει θα γίνει, όλα είναι προσχεδιασμένα, δεν αλλάζει κάτι με το να χαλιόμαστε κι εμείς. Οπότε προσπαθείστε όσο γίνεται να είστε αισιόδοξες, τα λέω για να τα ακούω κιόλας κι εγώ!

Ευγενία για τι μείωση στο μισθό μιλάμε; μεγάλο ποσό; τι να πω ρε γαμώτο, και μη χειρότερα...

Αλίκη, περιμένουμε τα δικά σου ευχάριστα το απόγευμα να χαμογελάσει λίγο το χειλάκι μας :)

Πολλά φιλιά κορίτσια, τα λέμε αργότερα

Καλημέρα συμπεθέρα σε είδα στην υποβολή, πες τα μας να ξελαφρώσεις εδώ είμαστε εμείς! τα φιλιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Επλιζω να μην πεσει κανενας κεραυνος στο κεφαλι μας σημερα!

Αλικακι ειμαστε ολο αγωνια και περιμενουμε!

Ευη Αστους να λενε εσυ κανε αυτο που θεωριες σωστο τα μυαλα τους ειναι διαφορετικα απο τα δικα μας!

Οσα και να μας δινουν σε λιγο θα λεμε ευχαριστω που δουλευουμε και θα φιλαμε κ....ς για μια δουλεια του κ..ου.Που θα παει θα μαθουμε να ζουμε ετσι!Τι να πω.

Αννουλα μπραβο ηταν πολυ ωραιο το παρτι σας!και εισασταν ολοι κουκλοι.

Παω για τη σουπα και ερχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πες τα Έυη να ξεσπάσεις γιατί εγώ και που τα είπα στις κουμπάρες μου(παιδικές μου φίλες) με κοροιδευαν...και βαριόντουσαν να τα ακούσουν..πάλι καλά που έχω και μια που με ακούει τουλάχιστον και μόνο με αυτήν μπορώ να μιλήσω πλεόν.. με όλους και με όλα τα εχω βάλει γιατί εγώ ήμουν πάντα διπλα τους και σε εμένα δεν είναι καμία (η καθεμία κοιτάει μόνο τον εαυτό της). Ήθελε να έρθει και η πεθερά μου μέσα σε όλο τον πανικο...επέμενε...δεν μπορεί να καταλάβει ότι δεν γούσταρα να την δω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενεια δεν εισαι μονο εσυ ετσι!Οι παιδικες φιλες ειναι καλες αλλα το τοτε με το τωρα εχει διαφορα!Αλλιως μεγαλωσε και εξελιχθηκε η καθε μια.Το ξερω οτι εχεις αναγκη να μιλας με εναν ανθρωπο και θες μονο εναν οχι πολλους πια!Οποτε εχεις μια φιλη για να μιλας και τις αλλες για να πινεις καφε και να μιλας για τριχες.Οσο για το θεμα οικογενεια ειναι καυτη πατατα οπως να το πιασεις καιγεσαι.

Οταν σχολασεις με το καλο πηγαινε σπιτακι σου, παρε το παιδακι σου βαλτο κατω και για δυο ωρες παιξε και γελασε μαζι του.

Οσο για το δευτερο παιδακι να τα βαλουμε κατω ολες μαζι εδω μεσα να παρουμε μια αποφαση γιατι και γω δεν ξερω τι να κανω!Μακαρι να αποφασισει μονο του αν θελει να ερθει σπιτι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Παρασκευη λιπον οπως ολες τις αλες φορες πιασαμε την κουβεντα με την μανα μου στο τηλεφωνο, μιλουσαμε 1 ωρα και 46 λεπτα :shock::shock: Οποτε ειπαμε πολλα. Πανο στην κουβεντα την ρωτισα αν εχουν κανει καμια κινιση για να μας βρουνε σπιτι, φισικα και η απαντιση ηταν αρνιτικη οπως το περιμενα αλοστε...Εντομεταξι καπιοι φιλοι (ζευγαρι ειναι )τον γονιον μου εχουν εδω και χρονια σινεργιο καθαριζμου μεγαλο (γιρο στα 150 ατομα προσοπικο) και οχι μονο αυτο. Γενικα εχουν βγαλει πολυυυυ χρημα και τωρα στινουν τα παιδια τους ενα βρεφικο πολυκαταστιμα (τιπου Λητο) και θα προσλαβουν καπια ατομα προσοπικο, τα κοριτσια τα ξερω απο μωρα παιδια και εχουμε καλες σχεσοις και σε ενα τετιο μαγαζι θα μπορουσα ανετα να δουλεψω, μ'αρεσει και το αντικιμενο οποτε θα ημουν σε ενα ευχαριστο περιβαλον και ο αντρας μου θα μπορουσε ισως να δουλεψει στις αποθικες και να ειμαστε ολοι μια χαρα...

Της λεω λιπον πες κατι στους ανθρωπους για να δεις την αντιδεαση και αν ειναι θετικη το προχοραμε... Ξεχασα να σας πω οτι αυτο το πολυκαταστιμα θα ειναι αρκετα μακρια απο την περιοχη που μενουν οι γονοις μου αλλα εμεις δεν περιμενουμε να τα βρουμε ολα τελεια πιγενοντας εκει...

Αρχισε παλι τα γνοστα της λιπον "ξερεις ποσο μακρια ειναι και πως θα πιγενετε εκει καθε μερα και εγω δεν θα μπορω να σε βοηθισω καθολου με τα παιδια αν μενετε μακρια"...

Θα πω τωρα μια εκφραση που λεει ο αντρας μου καπου καπου και ας μην ειναι πρεπων.. "Βρικαμε μουνι το θελουμε και ξιριζμενω" Σορι εεε :oops::oops::oops::oops:

Εχω φτασει κοριτσια να μην θελω να παω πλεον εκει η εστο να μην ειμαι καν κοντα τους γιατι εχω σπαστει παρα πολυ μα παρα πολυ με ολα αυτα....

Και στο τελος ειπε και κατι ακομι που με πιραξε πιο πολυ απο ολα......Κανανε μια κουβεντα με τον μπαμπα μου της προαλες και της ειπε ο μπαμπας μου "οταν θα παρω την σινταξη μου να φιγουμε στην Ελλαδα γιατι εδω θα εχουνφ τα λεφτα που περνουν περισοτερη αξια και θα ειναι πιο ανετοι και του λεει η μανα μου " Ναι και σου κανει καρδια να αφισεις τα παιδια και να φιγεις" ενοωντας τα παιδια του αδερφου μου, εγω φισικα περομενα να ακουσω κατι σε στιλ " εεε τι να κανουμε τουλαχιστον θα εχουμε τα αλα εγγονια μας κοντα" αλλα μπαααα τπτ ....Εδοσε και ενα παραδιγμα και καλα ρωτοντας τον μπαμπα μου παντα " Σου φτανει που βλεπεις τα αλα τα εγγονια σου μεσα απο το λαπτοπ ???? " Αφου δεν τους φτανει και καλα γιατι δεν κανουν κατι για να ειμαστε ολοι μαζι και δλδ αν ειναι να διαλεξουν αυτα που δεν μπορουν να αποχοριστουν ειναι τα παιδια του αδερφου μου ενο τα δικα μου δεν βαριεσε....Τωρα σας τα λεω ετσι στα γριγορα γιατι σας εχω ζαλισει αλλα πολυ με πιραξε ρε κοριτσια αυτο που ειπε..Εχθες μου ηρθε να κατσω να τα πω ολα στην θεια μου γιατι ξερω πως θα πιγεναν καρφι στην μανα μου (τα λενε ολα αναμεταξι τους οι αδερφουλες βλεπεις) αλλα δεν ηθελα να χαλασω την ατμοσφερα......Οταν υπιρχε μονο η Φλωρα επερνε το αεροπλανο και ερχοταν τρις και λιγο αλλα τωρα ολο κατι εχει........Ασε δεν θελω να πω αλα γιατι θα αρχισω να κλαιω παλι.......

Πες κι' αλλα να πεις????? Μας τα εκανες τουμπανα (τα βιζια) :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι κ εγώ…..!!!

Ίνα μου χαίρομαι που πάνε όλα καλά με τη μικρή Αναστασία…. Να δείτε κ τον γιατρό σύντομα…. Σας σύστησαν να κάνετε κυστεοσκόπηση??

Τα γράμματα εε??.... όσες είναι λίίίγο πιο μεγάλες θα θυμούνται ακόμη φαντάζομαι πως ήταν να ζεις, χωρίς κινητό, ιντερνέτ… έχω ακόμη ένα μεγάλο κουτί με γράμματα από όταν ήμουν μικρή μέχρι κ φοιτήτρια!! Δεν ήταν άσχημα!!! Χαχαχα

Κατερινάκι μου…. ορίστε ο Γιαννάκης έχει όλα τα δόντια… πόσα παιδιά στην ηλικία του έχουν τόσα δόντια??? Βλέπεις λοιπόν που κάτι έχει που δεν έχουν άλλα παιδιά….

Καλά έκανες Εύη μου κα έφαγες κ ήπιες γιατί πέρασες καλά….. είναι εξίσου σημαντικό για την υγεία μας ψυχική κ σωματική!!

Ελιζάκι :-*

Αααα ο Άκης είναι πολύ ερωτύλος…. Προσέχετε τις κόρες….. χαχα!!

Ευγενία μου καλά θα κάνεις να κοιτάξεις τον εαυτό σου…. Οι άλλοι ας κοιτάξουν το δικό τους…άμα χρειαστούν τη βοήθειά σου θα στο πουν κ άμα μπορείς να τη δώσεις καλώς! Είναι λάθος να στεναχωριέσαι κ να αναλώνεσαι προσπαθώντας να τους αποτρέψεις να κάνουν λάθη… έτσι ήμουν κ εγώ αλλά φτάνει τώρα!!

Για τη δουλειά τι να πω… τα είπαμε όλα την προηγούμενη εβδομάδα!!! Θα τα καταφέρουμε όλα…. όρεξη κ θέληση να έχουμε κ πάνω απ’ όλα την υγειά μας!!

Ούτε εγώ βλέπω ειδήσεις κ είναι καλύτερα έτσι!!!

Μαιρούλα μου κουράγιο…. Είναι δύσκολο αλλά αντέχεται… άμα μπορείς ζήτα βοήθεια να ξεκουράζεσαι!!!

Ελέέένη φτάνει με τα άγχη…. Χάνεις το σήμερα με το να σκέφτεσαι το αύριο!!!

Ευγενία μου είσαι πολύ δοτικός άνθρωπος κ γι’ αυτό υποφέρεις περισσότερο… με τους φίλους μας πολλές φορές αλλάζουν τα δεδομένα γιατί οι δρόμοι μας είναι διαφορετικοί κ διαφορετικές είναι οι επιλογές κ οι καταστάσεις που ζούμε!!!

Απλά δυσκολεύεσαι να το δεχτείς γιατί εσύ δεν τους άλλαξες θέση στη ζωή σου…αλλά εσύ είσαι εξαίρεση!!! Δεν σημαίνει βέβαια πως δεν σ’ αγαπούν κ δεν σε σκέφτονται…!

Ευάκι μου…. αυτές τις πικρίες τις κατανοώ κ ξέρω πως ότι κ να σου πω δεν θα αλλάξει κάτι! Δεν είναι σωστό σίγουρα οι γονείς να κάνουν διακρίσεις έστω κ χαζές

κ μάλλον λάθος έκανε με αυτήν τη συζήτηση η μαμά σου!

Ωστόσο θεωρώ πως όπως εσύ δεν θα έβλεπες διαφορετικά τα παιδιά της Φλώρας από αυτά του Τριαντάφυλλου, έτσι κ οι γονείς σου δεν θα το έκαναν ποτέ. Απλά μεγαλώνουν κ δεν είναι εύκολο να κάνουν τα ίδια που έκαναν πριν…. μετά ζώντας πιο πολύ με τα εγγόνια από τον αδερφό σου είναι λογικό να υπάρχει ένα δέσιμο που συνδέετε με την καθημερινότητά τους κ είναι δύσκολο να αποχωριστούν!

Το γεγονός που δεν σε βοηθούν να πας εκεί, για μένα οφείλεται στο ότι φοβούνται πως η αλλαγή θα φέρει προβλήματα στο γάμο σου! Οι γονείς έχουν άλλα μυαλά κ είναι δύσκολο να τους τα αλλάξεις… δεν είναι μόνο οι δικοί σου έτσι!!! Γι’ αυτό καλό θα ήταν να βρεις τον τρόπο να πας εσύ εκεί κ να ψάξεις αυτά που θέλεις μόνη σου!! Μόνο έτσι θα καταλάβουν πως εσύ το εννοείς κ θα αναγκαστούνε να συνεργαστούν… κ αυτοί κ ο άντρας σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την προηγουμενη κυρια!

Ευη προσπαθησε να βρεις την ακρη μονη σου και οταν με το καλο πας εκει θα ειναι διαφορετικα οση ωρα και να μιλας απο το τηλεφωνο δεν ειναι το ιδιο .Δεν μπορει να σε βοηθησει κανεις αλλος εκτος απο τη μαμα σου για το σπιτι και τη δουλεια.Ισως ο αδερφος σου καταφερει να σου βρει δουλεια και σπιτι.Μην απογοητευεσε και μην το βαζεις κατω τοσο ευκολα.Αν η ζωη σας ειναι καλυτερα εκει μην το αφηνεις!

Ναι Αλικη ο παλιος ο παιδιατρος μας ειπε να κανουμε αυτη την εξεταση αλλα περιμενω να δω τι θα μου πει και ο καινουργιος και μετα θα αποφασισω.Δεν θελω να παιδευω το παιδακι μου.Ελπιζω να μην χρειαστει να την κανουμε.Αλλωστε η ουρολοιμωξη προηλθε μαλλον απο τον κλειστο κολπο.Θα δουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες!! ειμαι γραφειο..προσπαθω ποση ωρα να σας διαβασω...διακρινω μαυριλα και πεσιμο ψυχολογικο...

οχι οτι εγω ειμαι καλυτερα...σκατα ειμαι κι εγω για διαφορους λογους...κατι σαν την Ευγενια,ενα πραγμα...

θα σας διαβασω καλυτερα το βραδυ κι αν μπορεσω θα σχολιασω...

ΚΟΡΕΣ!!! μακρυα απο αρνητικους ανθρωπους,γεγονοτα,ειδησεις...εγω εχω ποσο καιρο να δω ειδησεις...καμια φορα βαζω STAR για να γελαω....

κι εμεις φαγαμε κι αλλη μειωση στον μισθο..σε σημειο που θα πρεπει να το σκεφτω πολυ αν θα καθομαι να εργαζομαι για μαλακιες,αντι να παω σπιτακι μου να μεγαλωνω τον Ηλια μου μονη μου....

κοριτσια λιγη αισιοδοξια...ειναι μεταδοτικη!!!! κρατα με να σε κρατω...να ανεβουμε το βουνο...το θυμαστε αυτο;

οταν ειμαι σκατα.οπως πχ ημουν το Σαββατο,βαζω δυνατα μουσικη (προτιμηση σε λαικα πχ Θεοδωριδου) και κανοντας τις δουλειες μου τραγουδαω και ξεδινω απιστευτα...

βαλτε και τα παιδια σας στο λαικο προγραμμα!!!!παιζει πολυ!!!!

μη μασατε ρε κορες!!! μονο τσιχλες αν θελετε!!!!!

φιλια πολλα σε ολες!!! ολες μαζι μια γροθια!!!

κλεινω γιατι θα πω κι αλλες μαλακιες και θα με βριζετε ομαδικως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΑΚΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΩ ΜΕΣΑ ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...Τελειες τουρτες τελεια ολα μπραβο σου!!!!Καλα ο Ακουλης φοβερος...το βραδυ κοριτσια καλυτερα θα σχολιασω φιλακια πολλαααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ ΓΕΡΟΣ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ!!!!!!!!

ΓΚΟΜΕΝΙΑΡΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!

ΑΝΝΑ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΟΣΑΣΤΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...