Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

Να μετακομίσετε κ αφού βρεις δουλειά βάζεις μπροστά για παιδί…. στη Σουηδία είναι πολύ καλά για τις μητέρες που δουλεύουν από όσο ξέρω! Όχι???

Είχα μία φίλη παντρεμένη εκεί που δούλευε κ όταν έμεινε έγκυος πληρωνόταν μέχρι να πάει το παιδί 2 χρονών… εντωμεταξύ έμεινε έγκυος στο 2ο

Κ εμένα ήρθε το σκατό….!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Οτι ειναι πολυ καλα για τις μελουσες μανουλες ειναι, αλλα και παλι δεν περνεις 100% τον μισθο σου αλλα το 75% αν θιμαμε καλα και εμεις αν παμε θα χριαζομαστε καθε κορονιτσα ...Γιατι και οι δυο θα ξεκινισουμε απο το 0 ξανα και σιγουρα θα ζουμε μονο με τον βασικο μησθο....

Ασε που του χρονου τετιο καιρο θα βαδιζω προς τα 38 :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου έχεις 2 υπέροχα παιδιά ήδη… η ηλικία καταλαβαίνω να σε προβλημάτιζε αν δεν είχες ακόμη ή αν είχες ένα κ ήθελες ένα ακόμη! Ένα τρίτο έρχεται στο χαλαρό χωρίς ηλικιακά άγχη!! Τι θα είσαι μεγάλη κ δεν θα έχεις αντοχές?

Μια χαρά θα είσαι από κάθε άποψη… τώρα για τα οικονομικά εντάξει… αλλά αν πηγαίνουν όλα καλά κ το θέλεις πραγματικά τίποτα δεν είναι αρκετό για να σε σταματήσει!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ πότε πήγε 8.30??? πάω να κάτσω λίγο με τον άντρα μου γιατί σήμερα τον έχω γραμμένο εκεί που δεν παίρνει μελάνι… χαχαχα :D

Προσπάθησα να κάνω άλμπουμ στο προφίλ αλλά αργεί… θα ξαναπροσπαθήσω!!!

Θα τα πούμε μάλλον αύριο γιατί σήμερα έφαγα γλιστρίδα κ είναι ώρα να το βουλώσω!!!

Καλό βράδυ… φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια και Αλικη μεσα απο την καρδια μου σας ευχομαι μεχρι την Ανοιξη να μας ανακοινωσετε τα ευχαριστα!!!

Μαρακι για σενα ευχομαι την επομενη εγκυμοσυνη να την ζησεις μακρυα απο αρνητικους ανθρωπους,γιατι αν συμβει κατι τετοιο,ολη παρεα απο το μαμμυ θα κατεβει στην Κρητη και θα τους καθαρισει :evil::evil:

Ευη κι εσενα ευχομαι να γινει γρηγορα η πολυποθητη μετακομιση,να φτιαξετε την ζωη σας μακρυα απο μιζεριες...

εμεις φαγαμε φακες το μεσημερι,κοιμηθηκαμε απο τις 15:00 μεχρι τις 18:20 και παιζουμε με τον μπαμπα...

λιγο βαριεμαι....θελω να κοιμηθει το μωρο το βραδυ και να ξεραθω κι εγω στον υπνο...

κι επειδη διαβαζα για ποτηρια και λοιπα...ποτε θα ερθει ο καιρος που θα σηκωνονται να φτιαχνουν το πρωινο τους και να μας φτιαχνουν κι εμας εναν καφε;;;;;ζηταω πολλα!!!!το ξερω....

με ποναει λιγο ο λαιμος μου γαμωτο...εχω και την περιοδο απο χθες κι ειμαι λιγο σκατα...αν και απο τοτε που γεννησα,ουτε το στηθος ποναει ουτε η κοιλια...σας συμβαινει κι εσας αυτο;

μεσα στον μηνα θα πρεπει να κλεισω κι εγω ραντεβου με τον γιατρο μου για Παπ...περασε ενας χρονος απο τοτε που εκανα...μετα την γεννα....ανυπομονω να παω να τον δω και να παρω και τον Ηλια μαζι μου!!!

εχει ερθει και γκρινιαζει....σας φιλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο μου λεει και ο αντρας μου Αλικη, " εχουμε 2 γερα παιδακια τι τις θελεις τις περιπετιες"...

Τα δικα μου βλασταρια δεν εχει πολυ ωρα που ξιπνισαν :o:o:o Να δω ποτε θα κοιμηθουμε σημερα???

Αυριο εχω καλεσει και 2 ζευγαρια φιλους με τα παιδια τους να ερθουν για να φαμε κατι και να πιουμε κρασακι.......

Ακομι δεν εχω αποφασισει αν θα σιμετεχω στο φαγοποτι η αν θα σινεχισω αυστιρα το προγραμμα...

Την Κυριακη θα παμε και σε παιδικο παρτι, αλλα εκει δεν θα φαω τπτ το εχω αποφασισει ιδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη αληθεια???εχεις καθυστερηση???μακαρι κοριτσακι μου και αφου το θες κι ολας τωρα μακαρι...καλα κανεις και ονειρευεσαι...εγω θα του ειχα δωσει και ονομα...

φιλεναδα εννοια σου και τουτη την φορα εχω εγω τα κλειδια του σπιτιου μου...και κατεβαζω ρολα ανετα παντως...μωρε αυτη την φορα δεν θα με νοιαξει τιποτα και κανενας...κι αν ηταν και στο χερι μου ουτε που θα τους το ελεγα...

ρε ευακι και εγω θελω κρασακι..να κανω μια παρεα με ενα φιλο να κατσουμε σπιτι και να παιξουμε μπιριμπα... :(:(:(:(:(:( ποσο μου λειπει αυτο...δεν προκειται ποτε να την συγχωρησω ποτε ομως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυλογούδες μου κατάφερα και σας διάβασα επιτέλους!

Τι να πρωτοθυμηθώ τώρα όμως έτσι που είναι το μυαλό μου σήμερα κουρκούτι!

Γύρισα από την δουλειά σήμερα κορίτσια 6 η ώρα! Είχαμε meeting μεταξύ μας για να συζητήσουμε και να λύσουμε τυχόν προβλήματα συνεργασίας με τους συναδέρφους μας, τους πελάτες και τους προμηθευτές.

Αμ δεν τους ξανακάνω εγώ την χάρη να κάτσω σε meeting με τίποτα. Θα τους λέω ότι έχει δουλειά η μάνα μου και πρέπει να παραλάβω το παιδί μου.

Anyway... Διάβασα τα κατορθώματα των ζουζουνιών μας της παρέας μας και χάρηκα! Χαίρομαι πολύ να μαθαίνω ότι εξελίσονται τα παιδάκια μας και μεγαλώνουν φυσιολογικά και μαθαίνουν καινούργια πραγματάκια.

Και η δικιά μου κάνει και λέει διάφορα.

Πρώτα απ' όλα ευτυχώς έχουμε καταφέρει μέχρι στιγμής να μην πέρνει πράγματα που δεν είναι δικά της. Δεν αρπάζει τίποτα πάνω από ένα τραπέζι δηλαδή όσα πράγματα κι αν έχει όπου κιαν είμαστε είτε στο σπίτι μας είτε έξω.

Της έχουμε επιτρέψει μόνο ένα ντουλάπι να ανοίγει και να βγάζει πραγματάκια που της έχω βάλει εγώ ακίνδυνα του τύπου μπολάκια κουταλάκια κατσαρολικά μικρά παιδικά και τέτοια. Δεν έχουμε καταφέρει να τα βάζει πάλι πίσω μόνη της. Μόνο αν το κάνουμε μαζί για παιχνίδι κι αυτό όχι πάντα.

Βέβαι κάνει και τις σκανδαλιές της... Ανεβαίνει στον καναπέ του σαλονιού και χορεύει, πέφτει με δύναμη στα μαξιλάρια και πηγαίνει η καρδιά μου στην κούλουρι αλλά ποτέ δεν έχει χτυπήσει σοβαρά ευτυχώς!

Απο λεξούλες λέει και μας μπόλικες. Εκτος από τα κλασικά μαμα, μπαμπα και όλο της το σόι λέει μερικά ζωάκια (το πως κάνουν δηλαδή η γάτα, ο σκύλος, το παπάκι, η αγελάδα, ο κόκκορας και το πουλάκι). Απο φαγητά λέει καθαρά αυγό

(που παρεπιπτόντως το τσακίζει! Της αρέσει πάρα πολύ), γάλα και μπανάνα. Και άλλες πολλές και φυσικά πολλά αλαμπουρνέζικα που όπως και το Μαράκι συμφωνώ κι εγώ σε ότι κι αν μου λέει :lol::lol::lol:

Με την πιπίλα κι εμείς δεν έχουμε πολύ έξαρτηση, την θέλουμε μόνο για τον ύπνο μόνο που απαραιτήτως πρέπει να έχουμε μία στο στόμα και μία στα χέρια για να κοιμηθούμε!

Αυτό με την αγκαλίτσα μέσα στην νύχτα το έχει κι εμένα μερικές φορές. Την πέρνω κι εγώ λίγο στο playroom που εχω μόνιμα ανοιχτο έναν καναπέ κρεβάτι ημίδιπλο, της αλλάζω μπειμπιλίνο γιατί τις περισσότερες φορές είναι στο maximum βρεγμένη και κοιμάται αμέσως σαν πουλάκι πάλι. Άλλοτε την ξαναπάω στην κούνια της κι άλλοτε κοιμόμαστε αγκαλίτσα.

Τα κακά εμένα μου τα λέει εφόσον τα έχει κάνει όμως η σκατιάρα μου αλλά κάτι είναι κι αυτό ε;

Αυτά κι από μένα την κουκοβάγια μάνα! Θα μπορούσα να σας μιλάω ώρες για την κόρη μου αλλά στο τέλος θα βαρεθείτε να με διαβάζετε. :roll::roll::roll: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι ωραιο να εχεις ενα φιλο διπλα σου οτι ωρα τον θες!

Νατασα για να μην το ξεχασω κανενας εδω δεν βαριετε να διαβαζει για τα κατορθωματα ενος αστεριου.Ολα τα αστερακια μας ειναι υπεροχα.

Δεν ξερω τι να γραψω και τι να αφησω.Το βασικο ειναι οτι αρχιζω και πνιγομαι και δεν βρισκω σανιδα να πιαστω.

Αυριο θα ειναι μια αλλη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσαρες μου.....

Μπενω να πω ενα γεια και να την κανω γιατι σημερα τρεχωωωωωωω και δεν φτανω....

Αναστασια φισικα και δεν βαριομαστε ποτε τα κατορθοματα της Σοφουλας.....

Εχθες το ξενυχτισαμε για τα καλα, ο μικρος κοιμηθικε στης 12,30 και την Φλωρα την εβαλα με το ζορι για υπνο στης 1,15. Ειχα και ενα καρο δουλειες και το μονο που καταφερα ειναι να ετιμασω τις σαλατες γιατι ο Ταρζαν μου ηταν στα φορτε του.....

Σημερα εξωρια στην γιαγια τους για να τελιωσω...

Σας αφινω μανουλια, καλο Σ/Κ..

Ινα σου στελνω πμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...νατασσακι κανεις δεν βαριεται οταν ακουει μικρα κατορθωματα...πες κι αλλα..

και πες μου σε παρακαλω πως εκανες αυτο με τα πραγματα που δεν τα παιρνει...οτι φτανει το μαζευει το τερας μου..οτι κι αν του εχω πει οτι και αν του εχω κανει με το μαλακο με το αγριο εκεινος θα κανει το δικο του...μωρε τι πεισμα ειναι αυτο???και οχι τιποτα αλλο αλλα ειναι και ψηλος και φτανει πανω στον παγκο και πρεπει να εχω παντα τον νου μου να τα βαζω ολα μεσα μεσα...ποσες φορες τον εχω πετυχει με πιατα μαχαιρια πιρουνια και κουταλια στα χερια δεν λεγεται...καρδιακια θα με κανει...

σας εχω πει που δεν τρωει αβγο???μα με τιποτα ομως μονο ομελετα θα το φαει...ουτε να το πλησιασει δεν θελει..

ινα υπομονη κοριτσι μου και οποτε θες να ξεσπασεις εδω ειμαστε πες τα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια και εγω σας διαβασα.....λιγο λιγο τα καταφερα...παλι 6 σελιδες σε μια μερα γεμισατε...

Εγω της δινω μονο κροκο ακομα...το τρωει αλλα δεν την δινω συχνα..μια φορα την εβδομαδα..ποσο συχνα πρεπει να το δινουμε το αυγο βρε κοριτσια,δεν ξερω...μαρακι καντον αυγοφετα να φαει...βουτηξε ολο το αυγο σε μια φετα ψωμι και δωστου να τη φαει...ετσι θα παρει ολο το αυγο...

Ελενακι και εμενα χαλασε το προγραμμα τησ...γιατι ετσι βρε κοριτσια...εκει που την αφηνα στο κρεβατακι της και κοιμοταν μονη της απο 3-4 μηνων τωρα θελει αγκαλιτσα νανουρισματα αλλιως κλαειιιιιι...τι πραγμα και αυτο αντι να βελτιωνεται ο υπνος καθως μεγαλωνουν χαλαει,,αμαν..

Μαρακι,Αλικη και εγω μαζι σας ειμαι...και εγω θελω και αλλο νινι το θελω πολυ,,,σας το ελεγα αλλα το σκεφτομουν λογω βοηθειας,,αλλα τωρα το σκεφτηκα αλλιως ..ο Θεος τα δινει και ο Θεος σου δινει τη δυναμη να τα μεγαλωσεις...οποτε ας ερθει οποτε θελει Εκεινος....Ευχομαι μεχρι και το Πασχα ολες μαζι σπορακια....Τι αλλο γραφατε αχ θολωσα τωρα...ειμαι και λιγο καπως πεσμενη σημερα και δεν εχω πολυ διαθεση...Θα τα πουμε και παλι το βραδυ κοριτσια...Φιλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!!!

Σήμερα από το πρωί ήμασταν έξω με τον άντρα μου! Πήγαμε να ψωνίσει ένα μπουφάν κάτι άλλα που είχε ανάγκη κ γυρίσαμε στο μωρό μας που έμεινε με την θεία σπίτι!! Οι άλλοι έφαγαν λαζάνια κ εγώ μία σαλάτα (το έραψα σήμερα…!!), για βράδυ δεν έχω ιδέα ακόμη!!

Εύη μου να φας… δεν είναι ανάγκη να φας ποσότητα αλλά για την παρέα με ένα ποτήρι κρασί επιβάλλεται!!!

Μαριέττα σαν μεγάλες προσδοκίες δεν έχεις από τον Ηλία, να διπλώνει ρούχα, να φτιάχνει καφέ….??

Κ εγώ μετά την εγκυμοσύνη ούτε πονάω πια, ούτε πρήζεται το στήθος… μόνο τα νεύρα μου έμειναν ίδια!!!

Καλά κάνεις Νατασσάκι κ μιλάς για την κοράκλα σου…. Άμα δεν διηγηθεί η μάνα τα καμώματα του παιδιού της ποιος θα το κάνει???

Αλαμπουρνέζικα λέει κ ο δικός μου…. κ αν δεν του απαντήσουμε τσαντίζεται!!

Ο Σπύρος ντουλάπια δεν ανοίγει για την ώρα αλλά αν με δει να τα ανοίγω τρέχει να περιεργαστεί…. Γι’ αυτό κ εγώ του δίνω κάθε φορά που ανοίγω ένα ντουλάπι κάτι ακίνδυνο από μέσα!! Πιπίλα δεν πήρε ποτέ…

Ίνα εδώ είμαστε κ το εννοώ…. αν μπορώ να κάνω κάτι μη διστάσεις…

Το αυγό Γιώτα στην ηλικία σας το τρώγαμε κάθε μέρα (μόνο κρόκο). Μετά το χρόνο 3 φορές την εβδομάδα (ολόκληρο), τις μέρες συνήθως που δεν τρώει κρέας!

Μαρία άμα δεν θέλει να φάει κάτι γιατί να σκας…. μια χαρά παίδαρος είναι Μανωλιός φτου φτου!!

Λες να το βαφτίσω..?? :lol:

Σήμερα είπα με τον άντρα μου γυρίζοντας σπίτι, πως αφού για τη ωορρηξία είμαι σίγουρη μένει να μάθω αν αυτή η καθυστέρηση είναι διαταραχή από τα χάπια…

κ γιατί να μην δοκιμάσω ένα τεστ! Αν είναι αρνητικό μάλλον αυτό θα φταίει… αν όμως τα χάπια δεν κάνουν καθυστέρηση τότε το τεστ θα είναι θετικό!

Το τεστ είναι θετικό…..!!!! Την Δευτέρα πάω για χοριακή!!!

Μακάρι να είναι όλα καλά!!! Ακόμη είμαι πολύ συγκρατημένη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα τι κανετε???εμενα αρχισε η αδεια του αντρα μου και ειμαι πολυ χαρουμενη!σημερα καναμε βολτιτσες και το κατευχαριστηθηκαμε.βρε κοριτσια μου ηρθε φλασια γι'αυτο μπηκα μια στα γρηγορα να σας ενημερωσω.εγω μετα τη γεννα του γιαννακη ειχα σβησει εντελως το Facebook και εχασα και ολους του φιλους...πριν κανα δυο μηνες ξανανοιξα καινουργιο.οσες θυμαμαι επιθετο σας κανω add οι υπολοιπες καντε ενα κοπο να με ξανακανετε!φιλακια πολλααααπαω να ξυπνησω το γιαννη γιατι δε θα μου κοιμαται το βραδυ.πιο μετα ευελπιστω να διαβασω νεακια σας.πολλες σελιδες ειδα πολυλογουδες....κρητικομαρακι εσυ τα φταις ολα εμφανιζεσαι και σε πιανει λογοδιαρια! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ελπιζω να ειστε οοοολες καλα φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε δεν ειπα το σημαντικοτερο φτου μου!ο γιαννακης απο χθες προσπαθει να σηκωθει στο παρκο με τις τρυπες,δεν τα εχει καταφερει ακομα,αλλα εγω και μονο που προσπαθει ηρεμησα.επισης εκανε τα πρωτα του βηματακια μονος :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: αν δεν ημουν εγκυος βρε κοριτσια(και το επετρεπαν και τα οικονομικα μου :lol::lol::lol::lol: )θα σας εβγαζα ολες στα μπουζουκια για κερασμα!πρεπει να το γιορτασουμε ειναι κοσμοιστορικο γεγονος!

παρολαυτα παντα ζηταει ακομα ομως τα χερακια για να παει καπου ο χεστρακος μου!

το εχετε παρατηρησει οτι καθε φορα που απελπιζομαι με κατι την επομενη μερα με αφηνει αφωνη με αυτα που μου κανει ξαφνικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικη ευχομαι ο,τι καλυτερο!!!!!! φτου φτου!!!

Κατερινα ειδες ο γιος σου!!! καθε φορα που κατι σε αγχωνει,το παιδι το καταλαβαινει και βαζει τα δυνατα του να σε κανει και παλι αισιοδοξη!!!!!!!!!!! Γιαννη!!!!!!!!!!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Ινα για ο,τι χρειαστεις,ειμαστε εδω μια γροθια ολες!!!!

Φωτεινη κι εσενα ευχομαι ο,τι καλυτερο για δευτερο μωρακι!!! με το καλο να μας πεις κι εσυ ευχαριστα!!!

Νατασσακι μιλα για το Σοφακι συνεχεια!!! ειναι σαν να την βλεπω μπροστα μου με τα καμωματα της!!!!

Ευη φαε παιδι μου σημερα...απλα μη φας γλυκα και τα σχετικα....

εγω εχω λιγο τον λαιμο μου....το πρωι πηγε ο Μανος με το μωρο βολτα στην παραλια...πηρε και την μανουλα του μαζι...εγω εκατσα σπιτι,γιατι κρυωνα παρολο που ειχε ηλιο...αλλα εκανα δουλειες...κοριτσια το τι ανακαλυψα σημερα κατω απο τον καναπε..δε λεγεται...μεχρι και κοντρολ της NOVA που ειχαμε χασει...το βρηκα(αλλα την NOVA την κοψαμε λογω οικονομικων...)...

αν αυριο εχει καλο καιρο,θα παρω τον γιο μου να βγουμε βολτα...

φιλια κορες και αν μπορεσω θα μπω αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικάκη!!!!!!!!!!!!!!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!!!!!!!!! Αν και είμαι σίγουρη ότι έχεις ένα σποράκι στην κοιλιτσα σου!!! Τι καλά!!!!!! Πληθαίνουν τα σποράκια μας!

Ινα μου τι είχες εχτές κοπέλα μου;;; Είσαι καλά σήμερα; Η Αναστασία σου;; Πως είναι;

Γιωτάκι εύχομαι κι εσύ σύντομα να έχεις ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου όπως επίσης το εύχομαι και στο Μαράκι μας μέχρι το Πάσχα όντως να έχει φουσκώσει η κοιλίτσα της!

Κατερινάκι!!!!!!!!!!!!!! Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά;;; Μπράβο στο Γιαννάκι σου!!!!!!!!!! Είδες το παιδάκι σου μωρέ σε καθυσηχάζει. Για ηρέμησε λοιπόν τώρα γιατί την μπεμπούλα θα την κάνεις αγχωτικιά την κακομοίρα εφόσον σε νοιωθει πλέον.

Ευάκι μου εύχομαι να περάσετε καλά σήμερα και καλά σου λένε τα κορίτσια να φάς! Τσάμπα πεδεύοσουν να τα ετοιμάσεις δηλαδή; Δικαιούσαι άλλοστε να έχεις και ελεύθερο μενού μια μέρα την εβδομάδα νομίζω στις δίαιτες.

Μαρριετάκι κι εγώ όταν διαβάζω για τα παιδάκια εδώ της παρέας μας έτσι νοιώθω σαν να τα βλέπω και μάλιστα κάνω και τις ανάλογες γκριμάτσες στο πρόσωπό μου με τα κατορθώματά τους!

Κρύωσες μωρέ; Τι σε πονάει ο λαιμός σου απλά ή βήχεις κιόλας; Πρόσεχε τον Ηλία ε;

Μαράκι νομίζω ότι είναι στο παιδί και όχι δικό μας κατόρθωμα το ότι δεν απλώνει το χέρι της σε πράγματα. Φαντάζομαι ότι τα ίδια κάναμε κι εσύ και εγώ. Από τότε που ξεκίνησε να πηγαινοέρχετε μόνη της και να μπορεί να πιάνει πράγματα της απαγόρευα ΠΑΝΤΑ χωρίς εξαιρέσεις να ακουμπάει πράγματα που δεν την αφορούν. Ήμουν πολύ σταθερή και επίμονη σ΄αυτό με πολύ σοβαρό ύφος και έπιασε! Απλά έτυχε μάλλον...

Όσο για το αυγό μη σκας. Δεν έγινε και τίποτα. Δίνε τε του ομελέτα ή έτσι όπως σου λέει η Γιώτα και όσο φάει.

Εμένα επειδή της αρέσει πολύ της δίνω κάθε μέρα εκτός από τις μέρες που τρωει ψάρι. Λέτε να μην κάνει κάθε μέρα; Δεν το είχα σκεφτεί αυτό.

Για την περίοδο που λέτε εγώ το αντίθετο γαμώτο. Πριν να μείνω έγκυος δεν καταλάβαινα Χριστό και τώρα σκυλοπονάω γιατίιιιιιι;;;; Είναι άδικο!

Αυτά προς το παρόν κουκλιτσες μου.

Που είστε όλες; Θα μαζευτούμε για καμια κουβέντα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια.

Αλικη μου μακάρι να έχουμε και ανεβασμένη χοριακή την Δευτέρα!! Πόσο χαίρομαι για εσάς κορίτσια!! Εγώ μετά από σκέψη τον τελευταίο καιρό είπα να το αφήσω για λίγο αργότερα αν και θέλω πάρα πολύ ένα δεύτερο παιδί..θα δούμε.

Εμείς ειχαμε γενικά μια δυσκολη νύχτα, μέρα, σημερινο βράδυ, αυριανή μέρα....δεν είμαι καλά ψυχολογικά, οπότε έτσι θα πάει το ΣΚ. Ο Νώντας το βράδυ ξύπνησε στις 3 και ξανακοιμήθηκε στις 5.30 - πόναγε, γκρίνιαζε, ήθελε να παίξουμε, εγώ να μην ξέρω τι να του κάνω..ελπίζω το σημερινο βράδυ να είναι καλύτερο για να ξεκουραστώ λιγάκι. Το μόνο θετικό της ημέρας είναι οτι πήγα με μια φίλη μου για καφέ (χωρίς τον Νώντα - τον άφησα στον πατέρα του) και ξέφυγα λιγάκι..Παω να φτιάξω μαλλι και να πέσω για ύπνο γιατί δεν την παλεύω πολύ. Φιλάκια και καληνύχτα σας!!

Εύη φάε!!\

ΑΑΑ εγώ σήμερα ολίγον σκατά..γάλα με δημητριακά το πρωι. 2 ποτήρια κρασί το απόγευμα με λιγα κρακεροσαλαμακια (2 μπουκιές κανονικα) και το βραδυ 1 1/2 μπιφτέκι και ένα κομμάτι τυρόπιτα για να συνέλθει το στομάχι..α και ένα ποτήρι χυμο τώρα..ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραια νεα ακουω...Αλικακι ευχομαι ενα σπορακι να ειναι στην κοιλιτσα σου και τιποτα απο ολα τα αλλα που λες...Τι ωραια πολυ χαρηκα τωρα...

Αλλα και αλλα ωραια νεα ακουω για την Γιαννακη μας....Μπραβο αγορι μου μπραβο ετσι να κανεις περηφανη την μανουλα σου....Ειδες Κατερινα μου....Σε νιωθει μωρε το καημενο οτι αγχωνεσαι και τσουπ την αλλη μερα στα κανει ολα...

α τοσο συχνα το δινουμε το αυγο???δεν ηξερα..θα αρχισω να της το δινω πιο συχνα τουλαχιστον και οχι μια φορα τη βδομαδα..Νατασσα μου η μικρη ειναι υπεροχη και παντα να λενε ολες οι μαναδες για τα καμαρια τους αλλωστε για αυτο ειμαστε εδω να μοιραζομαστε χαρες,αποριες,λυπες που αφορουν τα μωρα μας..

Γεια σου Ευγενια μου καλη ξεκουραση τωρα σε ειδα...φιλακια σε ολες και εγω νυσταξα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικακι τι ωραια νεα ειναι αυτα!Να πανε ολα καλα και να ποναει γρηγορα το στηθος σου πολυ!!

Αντε με το καλο!Τωρα εχω αγωνια !

Σημερα καθαρισμα ολημερα!

Αυριο στη γιαγια και στο παππου!

Καλη ξεκουραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίκη;;;; τι ευχάριστα νέα ήταν αυτά που διάβασα;;; \:D/ \:D/ :ymparty:

Ολα καλά θα είναι γιατί όχι άλλωστε; ένα αρνητικό τεστάκι έχει πιθανότητες να μην είναι αρνητικό, αλλά το θετικό τεστάκι είναι τετελεσμένο γεγονός! κάνε βέβαια και τη χοριακή να το πανηγυρίσουμε και πιό επίσημα :D ! Μπράβο πολύ χάρηκα, μόλις 1 χρόνο μετά τα γεννητούρια μας και έχουμε ήδη 3 εγκυούλες! ποιός μας πιάνει!!

Από τον ενθουσιασμό μου ξέχασα να χαιρετήσω! Γειά σας κούκλες! που χάθηκαν καλέ οι βραδινές και είχα όρεξη για κουβέντα, μόνο εγώ παρέμεινα ξενύχτω;;; είχαμε τον κουνιάδο και τη νύφη μου παρεούλα απόψε, κοίμησα το μικρό και το μεγάλο μωρό, συμμάζεψα και μπήκα να σας διαβάσω. Νέα δεν έχω, όλη μέρα δουλειές έκανα που να τα βρω...

Κατερίνα είδες ο Γιαννάκης; από τώρα σας έχει αρχίσει τα καψόνια βρε; μπράβο του είδες που όλα είναι μια χαρά; να του δώσεις ένα φιλάκι από εμένα, εύγε Γιάννη!

Μαράκι καλά κάνεις και ονειρεύεσαι το επόμενο μωράκι, σε λίγο καιρό δεν θα είναι όνειρο αλλά πραγματικότητα! άσε και το δικό μου τερατάκι δεν αφήνει τίποτα όρθιο... το ίδιο θέμα έχουμε με τον πάγκο της κουζίνας!

Νατάσσα το Σοφάκι μας νομίζω ότι είναι το πιό υπάκουο μωρό της παρέας! και εννοείται ότι μας αρέσει να διαβάζουμε τα κατορθώματα των υπολοίπων παιδιών, κι εγώ χαίρομαι να τα διαβάζω και τα καμαρώνω τα ζουζούνια μας! για το αυγό ξέρω ότι δεν κάνει κάθε μέρα, 3 φορές την εβδομάδα μου είπε και η δικιά μου παιδίατρος, άσχετα αν δεν το τρώει η Αφροδίτη παραμόνο ομελέτα.

Εύη περάσατε καλά; ελπίζω να έφαγες το κάτιτι σου, το δικαιούσαι ένα διαλειμματάκι.

Βρε Μαριέττα τι να το κάνεις το τηλεκοντρόλ, κανένα 100ευρω δεν βρήκες ρε γαμώτο; κι εγώ είμαι κάπως, λίγο πονόλαιμο και μπούκωμα, έχω πλακωθεί στα comtrex μπας και συνέλθω. Να πάτε βολτούλα αύριο και να κάνετε και μια τσάρκα και για εμάς που δεν μπορούμε να πάμε πουθενά.

Εμείς αύριο μέσα, κλασσικά, θα μαγειρέψω και θα έρθουν το μεσημέρι και οι γονείς μου με την αδερφή μου, ίσως και τη γιαγιά. Δουλειές δεν θα έχω πολλά πολλά μιας και πλακώθηκα σήμερα, οπότε ίσως ασχοληθώ λίγο και με μένα και φτιάξω κανένα νύχι. Πολλά φιλιά μανούλες, καλό ξημέρωμα να έχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου δεν πρόλαβα σήμερα να σας πω μια καλημέρα…..!!!

Πήγαμε τον μικρούλη μου στην εκκλησία κ μετά ήπιαμε ένα καφεδάκι μετά από πολύ καιρό!!! Γυρίσαμε, ξεκίνησα να μαγειρεύω κ να συμμαζεύω γιατί εχθές δεν πρόλαβα!!

Σήμερα μπιφτεκάκια στο φούρνο με πατάτες κ σαλάτα… είπα να μην τα κάνω ψητά… Κυριακή είναι!!

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον που δείξατε κ για τις ευχούλες…. είστε πολύ πολύ γλυκές!!! Κ είστε κ οι μοναδικές που το γνωρίζετε!!! Τη Δευτέρα θα δούμε!

Καταρχάς να πω μπράβο στο Γιαννάκη…. κ στην μανούλα του να σταματήσει να αγχώνεται με το παραμικρό!!! Είναι κρίμα να γεράσει γρήγορα!!!

Νατάσσα μου, δεν κάνει γενικά να τρώνε πολλές πρωτεΐνες την ημέρα διότι κάνει κακό στα νεφρά τους πρώτον κ μετά είναι επικίνδυνο για παχυσαρκία, οπότε καλύτερα να δίνεις το αυγό τις μέρες που δεν τρώει κρέας!! 3 - 4 είναι καλά!!

Για την περίοδο θα σου πω τι μπορεί να συμβαίνει! Η μήτρα στις γυναίκες έχει μία κλίση… συνήθως οι γυναίκες που έχουν οπίσθια κλίση πονάνε περισσότερο. Μετά την εγκυμοσύνη η κλίση μπορεί να αλλάξει… σε εσένα μπορεί να έγινε το αντίθετο κ γι’ αυτό να πονάς!! Καλό είναι βέβαια να ειδοποιείς τον γυναικολόγο για αυτές τις αλλαγές για να το ελέγξετε!!

Γιατί δεν είσαι καλά Ευγενία μου?? Για το Νώντα?? Έλα βρε θα περάσει κ αυτό....!! ;)

Όποτε νομίζεις πως είναι καλύτερα να έρθει να έρθει κορίτσι μου!!!

Ίνα μου όλα καλά με την μικρή??

Τι μου θύμησες τώρα με το στήθος! Στην πρώτη εγκυμοσύνη το είχα κάνει χλαπάτσα από το πασπάτεμα γιατί δεν με πονούσε κ το θεωρούσα κακό…!! Τώρα πάλι δεν πονάει ιδιαίτερα… θα δούμε!!

Ελενάκι μου να μην χάνεσαι…. γιατί χάνεσαι συχνά!!! :roll:

Σήμερα είναι το παρτάκι του Άκη… αλλά θα του ευχηθούμε αύριο εεε??? Καλά να περάσουν απόψε!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια....θα γράψω μονο για το Αλικακι γιατί δεν προλαβαίνω ,περιμένω επισκέψεις......οι υπόλοιπες αυριο :lol:

Αλίκη μου εύχομαι όλα να ειναι καλα και να μεγαλώνει ένα σπορακι στην κοιλιτσα σου!χάρηκα παρα πολυ πραγματικά!!!!!!!

Φιλακια πολλα θα τα πούμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!

Αλίκη,συγχαρητήρια!!!!!!!Πολύ όμορφα νέα!!! :D:D:D Να έχεις μια πολύ πολύ μεγάλη χοριακή αύριο και να έρθει ένα νέο ζουζουνάκι στην παρέα μας!!!

Το παρτάκι μας τελείωσε!Όμορφα περάσαμε,εμείς και ακόμα ένα ζευγάρι με την μικρούλα τους! Ο Άκης δεν σταμάτησε να την πέφτει στην μικρή! :lol::lol::lol: Εν τω μεταξύ έφτιαξα τόσα πράγματα και όλα έμειναν,δεν μαγειρεύω τις επόμενες 3 μέρες!!!Η τούρτα έγινε πολύ νόστιμη,πολύ καλύτερη από όσο το περίμενα!!Ίνα χρησιμοποίησα την συνταγή σου με διάφορες παραλαγές! ;) Θα σας βάλω φωτογραφίες αύριο και θα σχολιάσω πιο αναλυτικά!Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα Να σου Ζησει το Αντρακι σου και σημερα και αυριο!!!!Να ειναι γερος και τυχερος στη ζωη του. :ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif]

Εμεις ειμαστε καλα και περνουμε την αντιβιωση μας.Αυριο ειχα στο προγραμμα να παμε θεσσαλονικη σε γιατρο αλλα θα εχει πολυ δυνατη καταιγιδα οποτε νομιζω θα το μεταφερω για την επομενη εβδομαδα.

Το σαββατοκυριακο μας ηταν καλο , αμα δεν ακουγαμε και ειδησεις ισως να ημασταν πιο καλα ψυχολογικα.Ειμαι στη φαση να βγαλω τα ταπερ απο τα ντουλαπια και να γεμισω μακαρονια ζαχαρη ρυζι γαλα και αλευρι.Μετα μου ερχετε στο μυαλο πως θα ειμαστε στα γεραματα γεροι και χωρις συνταξη.

Ελπιζω να μας λιπηθει οποιος Θεος ειναι απο πανω και να αλλαξουν τα πραγματα για τα παιδακια μας.

Να ανταλλαξουμε διευθυνσεις για να αλληλογραφουμε με το ταχυδρομειο σαν τον παλιο καιρο!Τοτε που περναμε και κανενα γραμμα εκτος απο λογαριασμους.

Να αρχισουμε να λεμε και τα θετικα της κρισης για να περνουμε κουραγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
    • Προσωπικά να μην κάνεις άλλη χοριακη, να πας για υπέρηχο.  Αχ δεν μπορώ να θυμηθώ το ψευδώνυμο της φίλη μου να την έκανα ταγκ. Είναι στο θέμα εξωσωματικη 2022 Έκανε χοριακες είχε κάτι παρόμοιο με εσένα κραταει την κορούλα της στην αγκαλιά της. Και η μικρή μας είναι σχεδόν 2 Χρ     
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...