Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

Καλησπέρα!!!

Καλό μήνα να έχουμε…. !!

Μήπως έχουμε κανένα νέο από την Ίνα…..?!? Ελπίζω να είναι όλα καλά!!

Γιώτα μου κάπου θα χτύπησε… μπορεί κ στην κούνια!!! Κ ο Σπύρος έχει συχνά μελανίτσες στα πόδια του…. μην ανησυχείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εδω και γω πολυ καλυτερα απο χθες.

Πηγαμε σε παιδοχειρουργο και πηρε τα τσισα τελικα με καθετηρα και το πιο σημαντικο μας ανοιξε και το παπακι που ηταν κλειστο!Και ποιος φταει γιαυτο ο π@π@ρ@ς ο παιδιατρος που αμα τον πιασω στα χερια θα τον λιανισω αλλα δεν μπορω γιατι ειναι γαμπρος απο το σοι της πεθερας!

Που θελει το παιδι να κανει ενα σωρο εξετασεις για να καλυψεις τις μ@λ@κιες του.Αυτα που ακουσαν τα αυτια μου απο χθες ειναι αλλο πραγμα και ηρθε και ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι , καποια στιγμη αληθεια σας λεω νομιζω οτι σταματησε η καρδια μου.Γιατι και μεις μεγαλυτεροι μ@λ@κΕΣ εχουμε δωρεαν παιδιατρο και δεν παμε για να μην παρεξηγηθει το σοι και καθομαστε και πληρωνουμε και χανουμε μερες απο τη ζωη μας.Η Αναστασια το πηρε πιο ελαφρια απο μενα εγω ημουν ενα βημα πριν απο την εισαγωγη στο νοσοκομειο.Φυσικα περασαμε απο το Τζαμπο και πηρα μια σακουλα και οταν γυρισαμε χαρηκε τα παιχνιδια της.Τωρα περνουμε αντιβιωση με γευση τσιχλοφουσκακαι περιμενουμε τα αποτελεσματα να παμε να τα αξιολογησουμε με ενα σωστο ανθρωπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!Καλό μήνα να έχουμε!!

Νατασσάκι,εκδρομούλα ε?!!Σας ζηλεύω!!!Καλά κάνατε πάντως!!Πολλά δοντάκια το Σοφάκι μας...Κι του Άκη του σκάσανε το 9ο και το 10ο και είχαμε αρκετή γκρινίτσα...και άρχισε πάλι την αφαγία...ελπίζω να μην κρατήσει πολύ...Όσο για διαρροές από την πάνα,τι μάρκα χρησιμοποιείς?Εγώ είχα θέμα με τις Babylino!Για τον παιδικό πιστεύω όπως και η Αλίκη ότι η κατάλληλη ηλικία είναι μετά τα 2,5...Γύρω στα 3 είναι καλά..

Μαιρούλα,πως είναι ο Νικολής???

Ευάκο,ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! :D Πως πάει η δίαιτα?

Γιώτα,τελικά ξεαγχώθηκα και αποφάσισα να καλέσω 1 ζευγάρι με το παιδάκι τους που γνώρισα την μανούλα στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού και τα παιδάκια μας έχουνε 1 μήνα διαφορά και μια ακόμα φίλη μου με την κόρη της,αν μπορέσει γιατί ο μπαμπάς τους δουλεύει κι αυτή είναι εγκυούλα στο 2ο. Μέχρι εκεί,δυστυχώς δεν αντέχουμε για παραπάνω....Το όνειρό μου ήταν να καλέσω όλες εσάς αλλά...δεν γίνεται... :( Μόλις ανοίξει ο καιρός,να κάνουμε μια μαμαδοσυνάντηση...Πως είναι το ποδαράκι της Φωτεινούλας??

Κατερινάκι....πω πω...τι πέρασες κι εσύ...θα φοβήθηκες πολύ ε?!Ευτυχώς τέλος καλό...όλα καλά...Και σταμάτα να αγχώνεσαι για τον Γιαννάκη σου,μια χαρά είναι το παιδί!!

Ευγενία,και ο Άκης φιλάει στο στόμα πολλές φορές!!Πολύ πλάκα έχουν!! :lol: Μια χαρά με τα κιλάκια!Μπράβο!!

Κορίτσια εμένα τη μια τρώει το αυγό και την άλλη όχι...ανάλογα τις ορέξεις του!

Ίνα,περαστικά στο Αναστασάκι σου...Εύχομαι να τελειώσει πολύ γρήγορα η περιπέτειά σας...Για τον παιδίατρο δεν σχολιάζω...πλέον δεν εμπιστεύομαι κανέναν και τα ψάχνω όλα μόνη μου!!

Τελικά το παρτάκι (συγκεντρωσούλα) για τα γενεθλειάκια θα γίνει την Κυριακή γιατί 06/02 πέφτει Δευτέρα και το επόμενο Σαββατοκύριακο πέφτει μακριά!Αύριο έχει προετοιμασία,ψώνια γιατί μέχρι τελευταία στιγμή δεν ξέραμε τι θα γίνει τελικά...Για αυτό αν με χάσετε,μην ανησυχείτε!Από Δευτέρα θα είμαι πάλι εδώ!Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες..

ΙΝΑ μου πάλι καλά που πήγες στο νοσοκομείο το κορίτσι σου και βρήκατε άκρη..ηρέμησε τώρα και όλα θα διορθωθούν. Απλά να την προσέχεις πολύ τώρα - μπόλικο νεράκι στο πιπί και να της το ανοίγεις εσύ και να ρίχνεις νεράκι να φεύγουν όλα οι βρωμιές..είχε πάθει η βαπτιστήρα μου όταν ήταν 4 μηνών περίπου. Ο Νώντας σήμερα έφυγε επίσημα..έκανε βόλτες σε όλο το σπιτι και δεν μου ζήτησε καθόλου βοήθεια. Το βράδυ όμως απο τις 8.30 κοιμόταν όρθιος. Τελικά αφού του βάλαμε τζελ για τα δόντια γιατί έκλαιγε απαρηγόρητος κοιμήθηκε στις 9.30.Εμάς το φαγητο δεν το σταματάει με τπτ. Εγώ πήγα οδοντίατρο και ξεκίνησα πόλύ όμορφα...απονεύρωση!!

Γιούλα και εμένα έχει μόνιμα μια μελανιά σε αυτό το σημείο..κάπου χτυπάνε..ποιος ξέρει που!!!

Κοζάνη δεν μένεις? Πρέπει να έχει τρελό χιονι!!

Άννα θέλεις να σου στείλω στολίδια απο τα γεννέθλια του Νώντα? Νομίζω μένεις Δυτική Αττικη? Στείλε μου πμ την διεύθυνσης αν τα θέλεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο φαγητό είχαμε λοιπόν: γαλα, μια μπανάνα, πατάτες ψητές και μπρόκολο το μεσημέρι...από εκεί και πέρα τα απόλυτο τπτ λόγω δοντιού..ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλια μου...Καλο μηνα και απο εμενα..

Γιωτα μην ανχωνεσε με τις μελανιες παιδακια ειναι σινεχια θα χτιπανε απο εδω και περα, παρακολουθισε το και να δεις που θα εχει φηγει σε λιγες μερες...

Αννα την Κυριακη το Παρτακι του Ακη εεε??? Και εμεις ειμαστε καλεζμενη στης ξαδερφης-ανεψιας μου το παρτι που θα κανει την Κυριακη (θημασε που σου ειχα πει οτι εχετε γενεθλια την ιδια μερα??)..Απο οτι καταλαβα απο την περιγραφη σου μαλον θα ειναι και η Μπιλλη με την Ιριδα εεε..?Με το καλο οι ετιμασιες σας και να μας βαλεις φωτογραφια με τον Ακη να φισαει το κερακι του. :D

Ινα να διαλεξεις εναν παιδιατρο που να σου εμπνεει καπια εμπιστοσινη και ας τους να θημωσουν αν θελουν.

Σε πιον παιδοχιρουργο πιγατε??? Αντε να βγουν αυτες οι εξετασοις να ιρεμισετε επιτελους...

Εγω σημερα κοριτσια ειμαι πολυυυυ χαρουμενη γιατι ζηγιστικα και ειμαι -3,3 κιλα και το καλιτερο ειναι πως μου φενετε οτι φεβγουν απο το σοστο μερος γιατι εχει πεσει η κιλια μου :ymparty::ymparty::ymparty:

Ευγενια και εσυ εισαι μια χαρα 1,7 κιλα μιον δεν ειναι και ασχιμα για αρχη :-bd:-bd:-bd

Σημερα εφαγα για πρωτη φορα στην ζωη μου φαβα και μου αρεσε μπορω να πω...

Το απογεβμα ομως περασα ενα μαρτιριο γιατι εκανα βαφλες για την Φλωρα και μεχρι να τις ψησω μου εσπασαν τα ρουθουνια οι ατιμες (για να πω την αληθεια τσιμπισα μια γωνια αλλα σκετη χωρις μερεντα μεσα) :oops::oops::oops:

Εφαγε και ο μικρος μια, τον ειχα στο καρεκλακι του διπλα μου οσο εψινα και του εδωσα να δοκιμασει, μολις την εφαγε απλωσε το χερι πρως τις βαφλες και ελεγε μαμ, μαμ κανοντας την χιρονομια (ελα, ελα )με το χερακι του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!ΧΙΟΝΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ παρα πολυ μα παρα πολυ...τα παντα κλειστα ειναι Ευγενια μου....Σχολεια ,δουλειες αχ οντως καταντησαμε Σιβηρια!!!!Αλλα δεν θα ξεχασω ποτε το χιονι τη χρονια 2001...Στο δρομο εκτοσ πολης προς τα χωρια ειχε γινει τουνελ...ειλικρινα...περασε το γκρειντερ ανοιξε το δρομο και σκεφτητε δρομος διπλης λωριδας χωρουσε μονο ενα αμαξι εκει που περασε το γκρειντερ και διπλα στα πλαινα οπως ανοιγε το δρομο ειχε γινει τουνελ σχεδον 3 μετρα ψηλο να μην βλεπεις τα χωραφια αλλα το χιονι....και απο οτι βλεπω αν το συνεχισε ετσι το χιονι και τωρα και χιονιζει για καμια μερα ολοκληρη παλι ετσι θα γινει οπως τοτε!!!!

Κοριτσια δεν με ανησυχει η μελανια αλλα οτι σε εκεινο το σημειο ειναι πρησμενο εσωτερικα...σημερα λιγο καλυτερα βεβαια..θα το παρακολουθησω και θα σας ξαναπω...

Μπραβο Αννουλα αχ ωραια εχετε γενεθλια και οπως και να τα κανετε ειμαι σιγουρη οτι ο Ακης και εσεις βεβαια θα περασετε φανταστικα....Μαμαδοσυναντηση ε????ειμαι μακρια βρε κοριτσια εγω...Αντε Θεσ/νικη να παω στη Ευη και στην Ινα καλα ειναι αλλα Αθηνα...Αν και σκεφτομαστε να κατεβουμε στον Απριλιο εχουμε συγγενεις και θελουμε να παμε και στο Αστρος Κυνουριας στον Αγιο Πετρο στην Παναγια Μαλεβη,,εχουμε ταμα...την ξερετε???

Συγχαρητηρια στην Ευουλα και στην Ευγενια με την διαιτα ...Μπραβο κοριτσια μπραβο ετσι συνεχιστε...

Ινα μου και παλι περαστικα σας κοριτσι μου...Καλημερα κοριτσια θα τα πουμε το βραδακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπελάρες!!!

Τι μου κάνετε? Εμείς κοιμηθήκαμε αρκετά καλά…. Δόξα το Θεό…. γιατί είχα ανάγκη από ύπνο!

Ίνα μου τι κάνετε? Πως πάει? είναι καλύτερα η Αναστασία?

Άννα μου καλά θα περάσετε κ λίγοι να είστε!!!

Εγώ σας είπα άμα θέλετε, ευχαρίστως να μαζευτούμε κ σπίτι μου… θα χαρώ πολύ…. μεγάλο δεν είναι αλλά όλοι οι καλοί χωράνε!!!! ;)

Ευγενία ένα ένα διορθώνονται… τέλεια!! Κ εγώ να σου πω θέλω να κάνω έναν καθαρισμό κ να βγάλω τον φρονιμίτη μου αλλά όλο αμελώ!!!

Είπα κ εγώ, έλλειπε το βραδινό…?. Τελικά όμως έλλειπε γενικά!!!

Ευγενία όταν λες ο Νώντας έφυγε εννοείς περπάτησε? Μπράβο στο αγόρι μας!!! :ymapplause:

Μπράβο Ευάκι νερό θα φεύγουν τα κιλά από εδώ κ πέρα! Ααχχ αυτά τα γλυκά σου!!! Πώς να μην κολαστεί κ ο Τριαντάφυλλος??? Εδώ έφτασε η μυρωδιά της ζεστής βάφλας με σοκολάτα!!! =p~

Θέλω κ εγώ το Σάββατο να κάνω ένα κέικ με ολόκληρο πορτοκάλι κ γλάσο σοκολάτας…. θα φάω ένα κομμάτι εγώ, ένα ο άντρας μου κ το υπόλοιπο θα το πάρει η αδερφή μου!!

Κ τώρα τα δυσάρεστα…… μου ήρθε η ΔΕΗ, τα τηλέφωνα κ τα κοινόχρηστα 2 μηνών με το πετρέλαιο… αυτό που περιμένω να έρθει τώρα είναι το εγκεφαλικό! Γιατί εχθές ο άντρας μου μου ανακοίνωσε πως δεν μπορούμε να μετακομίσουμε σε μεγαλύτερο σπίτι γιατί μάλλον θα του πάνε τον μισθό του στα 600+200 με 8 εφημερίες που θα τις πληρώνουν όποτε θα έχουν!! Άρα εγώ θα φύγω με το μικρό στην Κέρκυρα, αυτός θα μένει σε κανένα σπίτι 2Χ2 με άλλα 2-3 άτομα κ θα μας στέλνει χρήματα για να ζήσουμε… σας θυμίζει κάτι??? :shock: Κ μη χειρότερα?? Τεσπα

Σήμερα μακαρόνια με βούτυρο κ τυρί! Το πρωί γάλα με δημητριακά κ καφέ. Φρούτα το απόγευμα κ το βράδυ ακόμη δεν ξέρω… μάλλον σαλάτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κέρκυρα? Η κολλητή μου είναι απο τον Αγιο Γιώργη, Νότια Κέρκυρα..ωραία είχαμε περάσει!!

Γιούλα έχει η εταιρεία που δουλεύω εργα στην Πτολεμαιδα, Κοζάνη, Καρδια (ΔΕΗ) και μαθαίνω τι γίνεται πάνω..

Εμείς δεν κοιμηθήκαμε καλά. Ο μικρός πονάει πολύ με τους τραπεζίτες που έχουν σκάσει. Ξυπνήσαμε στις 3.30 και ξανακοιμηθήκαμε στις 5.30. Φυσικά ξύπνησα μετά στις 8.45 και 9 πιάνω δουλειά!!! Πάλι καλά που είμαι 7-8 λεπτά απο την δουλειά και ήρθα με 10 λεπτά καθυστέρηση απλα (το κάνω έτσι και αλλιώς πολύ συχνά τώρα τελευταία). Υποφέρει το μαναράκι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία δώσε του λίγο ντεπόν….

Η καταγωγή μου είναι από νότια Κέρκυρα… έχω σπίτι εκεί! Πιο νότια όμως, τέρμα κάτω!!! Στον Άη Γιώργη έκανα το τραπέζι της βάφτισης του Σπύρου, δίπλα στη θάλασσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μανουλια μου....

Αχχχχ Γιωτα ζηλεβω θελω και εγω χιονια. Εδω χιονισε λιγακι αλλα ψιλα πραγματα ουτε στις σκεπες δεν επιασε...

Εμεις κοιμηθικαμε καλα. Τον εβαλα στης 22.00 ξιπνισε στης 7.30 αλαχτικαμε ταιστικαμε και στης 9 παλι νανι και ακομι κοιματε :o:o:o Βλεπω ομως να μην κοιματε το μεσημερι ετσι που παει και θα με τρελανει στο τρεξιμο ολη μερα...

Πρην λιγο εφαγα το κουλουρι μου με γαλα, το μεσημερι κοτοπουλο με σαλατα και το βραδυ θα δουμε..

Αλικη γιατι βαζεις βουτιρο στα μακαρονια και δεν βαζεις λαδι??? Κανε και μια κοκκινη σαλτσα με μπολικα μανιταρια και κρεμιδακι να χορτασεις φαγακι..

Ο αντρας σου σε νοσοκομειο δουλεβει??? Τετιο μισθο δεν ονειρεβοταν να εχει μετα απο 10 χρονια σπουδες???? :evil::evil::evil::evil:

Εγω παντος στις μερες μας αν ειχα ενα πτυχιο στα χερια μου που να μπορουσα να πιασω δουλεια ευκολα θα την ειχα κανει αμεσος, δεν ντρεποντε κιολας τα καθαρματα οταν μιλουν για μιωσεις μισθον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Εύη μου γιατί ειδικεύεται…. Θέλει 1 ½ χρόνο περίπου ακόμη!

Τόσες θυσίες…. καθυστερήσαμε να κάνουμε οικογένεια, εγώ έκανα 2 δουλειές πριν έρθουμε εδώ γιατί νομίζαμε πως το δύσκολο ήταν η Αθήνα κ δεν θέλαμε να αγχωθούμε γιατί μετά έπρεπε να κάνει κάτι δικό του! Κ τελικά τα δύσκολα είναι μπροστά μας! Αν χρειαστεί θα φύγουμε πάλι… τι να κάνουμε! Σίγουρα όμως δεν ονειρευτήκαμε αυτό σαν εξέλιξη! :-w

Βρε Εύη είμαι μόνη κ σήμερα… ο Σπύρος έχει φαί κ εγώ βαριέμαι να κάνω πολλά πολλά! Βασικά φυτικό βάζω αλλά δεν ξέρω γιατί δεν βάζω λάδι….!!! :-? Συνήθεια από παλιά!!

Αν χορτάσει ύπνο ο Τριαντάφυλλος ετοιμάσου να σου κάνει ένα διάδρομο για προπόνηση…… :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τρώω ήδη το μεσημεριανό μου..δεν αντέχω...πρωι γάλα με all bran (στις 11) γιατί στις 9 πήρα σίδηρο και τώρα χτυπάω ένα πρασόριζο ανάλατο.. (πρώτη φορά τρωω και μπορώ να πω πως μου αρέσει πολύ!!). Που να είχε και αλάτι. Το απόγευμα στάνταρ θα φάω άλλο ένα πιατο..Είμαι σίγουρη

Κορίτσια πόσες φορές κοιμούνται τα παιδάκια σας. Εμένα μέχρι πριν λιγο καιρό ξυπνούσε στις 7.30 και κοιμόταν ξανά στις 9.30 μέχρι 11 και μετά πάλι το μεσημέρι από 3-5. Τωρα μόνο μια φορά απο 12-3 το μεσημέρι και μετά κατευθείαν το βράδυ στις 9.30. Είναι εντάξει ή πρέπει να του αλλάξω προγραμμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα κάπως έτσι κοιμάται Ευγενία! Το βράδυ από τις 10 έως 7.30 ( με διαλλείματα βέβαια) κ μετά γύρω στις 12 με 1 για 1 ή 2 ώρες!

Παλιά έκανε έναν ύπνο γύρω στις 10 με 11 για μισή ή μία ώρα κ άλλον ένα πιο απόγευμα γύρω στις 4 για μισή, μία ή δύο ώρες (ανάλογα)!

Κ τώρα αν τον αφήσω μπορεί να κοιμηθεί το απόγευμα αλλά μετά για βράδυ πάμε μετά τις 12.30 οπότε τον απασχολώ για να μην….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Εμεις ειμαστε καλυτερα σημερα νομιζω!Εκανε πυρετο χθες και της εδωσα ντεπον γιατι πρεπει να πονουσε αλλα σημερα νομιζω θα την πιασει η αντιβιωση.Βεβαια ειναι εξαντλημενη κοιματε τωρα και ελπιζω να κοιμηθει και μετα αλλα δεν ειμαι και σιγουρη!

Ευη την πηγαμε στον Λαπα στη Γενικη για να ειμαι σιγουρη οτι θα το κανει ευκολα και γρηγορα.

Τη διατα την χαλασα λιγο σημερα και θα το πληρωσω εφαγα ενα κουλουρι θεσσαλονικης οποτε το μπιφτεκακι μου θα περιμενει τρεις ωρες να μπει στο στομαχακι μου.Αλλα ειμαι -3 κιλα και οντως φευγουν απο την κοιλια.Αντε να τελειωσει η κοιλια να αρχισει να φευγει η περιφερεια της κοιλιας!

Αρχιζω και εγω να λαχταραω διαφορα, πηγα να παρω κιμα και δεν ξεκολουσαν τα ματια μου απο ενα τελειο κοντοσουβλι!!Θα αμαρτησω καποια μερα απο της επομενες.

Αλικη ειναι κριμα και αδικο μετα απο τοσο κοπο να σου στερουν την αξιοπρεπεια σου.Δε λεω οτι στη Κερκυρα δεν θα ειναι καλα αλλα να διαλυθει και η οικογενεια σας ετσι.Εχετε κατεβασει το ενοικιο του σπιτιου σας καθολου?Μη σταματας να ψαχνεις ομως μπορει και να βρεις αυτο που θελεις με τα χρηματα που μπορεις να δωσεις.

Ευγενεια καλο κουραγιο σε εχουμε εδω να μας υπενθυμιζεις τον οδοντιατρο.Παντως η χειροτερη φοβια μου για την κριση ειναι να μην εχω χρηματα να παω στον οδοντιατρο και κοντευω.

Οσο μεγαλωνουν κοιμουνται λιγοτερο την ημερα.Το σημαντικο ειναι να κρατησεις σταθερη την ωρα το βραδυ.Αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι Ίνα μου που είναι καλύτερα….. κάθε μέρα κ καλύτερα!!! Πήρες άλλα αποτελέσματα εξετάσεων ακόμη?

3- 3 τα χάνετε τσούπρες μπράβο σας!!!

Κ εγώ άλλαξα τα χάπια κ έχω ξεφουσκώσει…. αλλά νιώθω τους Ρώσους να έρχονται σιγά σιγά!!! Θα έρθουν πριν το εγκεφαλικό…. :evil:

Δυστυχώς θα το περάσουμε κ αυτό αν δεν υπάρχει άλλη λύση…

Το ενοίκιο το κατεβάσαμε! Αλλάξαμε πάροχο στα τηλέφωνα, βάζω πλυντήριο τις ώρες που έχουμε οικονομικό ρεύμα, να βγαίνουμε έτσι κ αλλιώς δεν έχουμε χρόνο, να ψωνίζουμε δεν το κάνουμε εδώ κ πολύ καιρό κ λέμε κ δόξα τω Θεό….. τι άλλο πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς έρχονται και χειρότερα κορίτσια..το βλέπω μπροστά μου...εγώ λέω να σταματήσουμε την διαίτα να έχουμε απόθεμα για τα επόμενα χρόνια...

Στην Αθήνα το έχετε ακούσει που λυποθυμούν παιδιά στο σχολείο απο την πείνα? Κατοχή...

Όλοι μας ότι μπορούμε κόβουμε..τα ψώνια αφήστε το..πολύ παλιό άθλημα. Πάλι καλά που μου κάνουν τα ρούχα προ εγκυμοσύνης...εμείς δόξα το θεό και το αφεντικό μου μέχρι στιγμής δεν έχει κάνει καμία μείωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρασορυζο σπανακορυζο ντοματορυζο φασολια ρεβυθια φαβα και την κυριακη κεφτεδακια.

Εμεις εχουμε λαδι και ελιες αμα δεν μας τις κλεβουν σταρι θα μεγαλωσουμε το λαχανοκηπο ξυλα για θερμανση και για μαγειρεμα.Σκεφτομαστε τι θα κανουμε με το κοπαδι τα ζωα.Η Αναστασια θα περνει παπακι ζωντανο για το πασχα αλλα μετα τα χριστουγεννα δεν θα το ξαναβλεπει και για να παιζει θα αρμεγει την κατσικα .Η παιδικη μου ζωη ξανα μπροστα στα ματια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα τσουπρες, κοιμηθικε παλι ο Τριανταφυλλενιος και εκατσα και εγω με την σαλατα μου.

Ινα τον ξερω τον Λαπα εχουμε παει και εμεις εκει με την Φλωρα οταν ηταν 2,5-3 χρονον, πολυ μου αρεσε σαν γιατρος και με την Φλωρα ηταν τελειος, αγγαλιαστικαν φιλιθικαν πρην φιγουμε. Πρωτη φορα μας εβλεπε αλλα μας φερθικε πολυ καλα και δεν μας πιρε ουτε ευρω θιμαμε τοτε γιατι μας εστιλε ο παιδιατρος μας κατεφθιαν απο το ιατρειο του στον Λαπα επιδι πονουσε η κιλιτσα της και φοβιθικαμε οτι μπορει να ειναι σκολικοηδιτης...

Την εξετασε πατοντας την κιλια καναμε και εναν υπεριχο και τελικα ολα οσα μας ειπε βγικαν σωστα..

Τωρα που το ξανασκεφτομε μονο φετος δεν την επιασε ποτε η κιλια της, οπως μας ειχε πει τοτε, "μεχρι τα 7 θα τραβιεστε μας ειπε και μετα θα ισιχασει το παιδι"...

Μπραβω και σε εσενα :ymapplause::ymapplause::ymapplause: -3 κιλα εεε??? Παντος να ξερεις πως το κουλουρι Θεσσαλονικης ειναι μια χαρα για πρωινο και επιτρεπετε για διαιτα χωρις κανενα προβλιμα...Εγω σχεδον καθε πρωι τροω κουλουρι με 200 μλ γαλα, αγοραζω πολλα και τα βαζω στην καταψυξη για να εχω παντα...Η αλιος μπορεις να φας 3 λεπτα κριτσινια ολικης...Αυτο που πρεπει να προσεχουμε ειναι οι χυμοι, 1 ποτηρι χυμο= 2 φρουτα και η 1 μπανανα παλι ισοδιναμει σε 2 αλα φρουτα..

Για πρωινο καλο ειναι και το αβγο μαζι με 2 φριγανιες η 1 φετα ψωμι (μαυρο παντα).

Εμενα το μονο που δεν με χορτενει ουτε με κραταει αρκετα ειναι τα δημητριακα γιαυτο και σπανια θα τα φαω για πρωινο τωρα που κανω διαιτα γιατι οι ποσοτιτες ειναι πολυ μικρες και τσαμπα πανε οι θερμιδες.

Σας ζαλισα εεε???? Παντος να ξερετε οτι με βοηθατε πολυ με την διαιτα μου γιατι εσθανομε οτι πρεπει να σας δινω αναφορα οποτε κρατιεμε καλιτερα οταν μου' ρχετε να φαω.... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα αλα που λετε δεν θελω να σχολιασω γιατι με πιανει καταθλιψη....

Απο την μια καλα λεει η Ευγενια, να κρατισουμε και λιγο λιπακι πανο μας γιατι μπορει να μας χριαστει τα επομενα χρονια....

Φανταζεστε τι περνανε αυτοι οι γονοις που δεν εχουν ενα πιατο φαγιτο να ταισουν τα παιδια τους??? Θεε μου τι φρικη, στις μερες μας να πινανε παιδακια στην Ελλαδα :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια,γνώρισα την Ευγενία μας!!Είναι μια κούκλα!!!!!!!!!!!!!!!Ευγενούλα,ευχαριστώ και πάλι για όλα τα καλά πραγματάκια που μας έφερες και σας περιμένουμε όποτε θέλετε να παίξουμε στο κάστρο μας!!!!!

Φιλάκια κορίτσια,πάω να συμμαζέψω γιατί το σπίτι έχει τον ασυμμάζευτο!!!Η καημένη Ευγενία,θα έπαθε σοκ!!!Αλήθεια,δεν είναι πάντα έτσι το σπίτι μας!!!!! :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα παρακαλώ πολύ!! Δεν ήταν τπτ για εμένα. Αλήθεια σου λέω!! Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια... :oops::oops:

Εμάς να δεις τι γίνεται στο σπίτι όταν είναι ξύπνιος ο Νώντας!! Τι ηθελα να σας πω. Για όσες χρησιμοποιείτε πάνες libero ο βερόπουλος έχει προσφορά για αύριο Παρασκευή και Σάββατο 50% έκπτωση..Άννα στο κατάστημα Χαιδαρίου σχεδόν εξαφάνισα το Νο 4... :roll::roll::roll: Ίσχυε και σήμερα η προσφορά..

Εγώ λοιπόν έφαγα ξανά λίγο πρασόριζο με ανθότυρο το απόγευμα κατά τις 4.30 και τώρα τρώω φρουτοσαλάτα. Αυτά...Έυη και εμένα με βοηθάει που είμαστε μαζί παρέα και προσπαθούμε για να χάσουμε κανένα κιλο...

Ρε κοριτσια...σε εσάς τις παλιές απευθύνομαι...τι έγινε? Που είσαστε? Όλες μα όλες χαθήκατε!Μακάρι να είσαστε καλά εσείς και τα μπεμπάκια σας....Εγώ, η Κατερίνα και Έυη έχουμε μείνει σταθερές... :cry::cry::(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θελει ψυχραιμια κοριτσι μου και υπομονη. Επερνα προγεστερονη ολο το πρωτο τριμηνο προκληπτικα και το τριτο τριμηνο γιατι κοντενε ο τραχηλος για να αποφυγουμε τον προωρο τοκετο. Και εννοειται ξαπλα. Υπομονη και ολα θα πανε καλα.
    • Χρονικά υποτίθεται πως ναι, αλλά εγώ δεν έχω δει κάποια ιδιαίτερη διαφορά. Γι'αυτο ρώτησα. Βέβαια το υπολόγισα με βάση την ΠΗΤ, όχι την ημερομηνία γέννησης. Αλλά γενικά ξέρω πως μπορεί να έχουν απόκλιση τα άλματα.
    • Έλα ρε!!! Είναι σούπερ ο μικρός σας!!! Μπράβο βρε κοριτσάκι μου!! Τέλεια!! Οπότε ούτε ανησυχία για να γεννήσεις νωρίτερα ούτε τίποτα! Όλα καλά θα πάνε!! Μακάρι ολόψυχα να συνεχίσουν έτσι να έχεις ένα ήρεμο τοκετό όπως τον θέλεις χωρίς απρόοπτα! ❤️❤️❤️❤️ Σα χυμένη πλαστελίνη λέει το παιδί..🤣🤣🤣 κλαίω!!  @Kallia.Geoμου εσύ Doppler πότε έχεις; Μαζί με την @_piripiri_πήγαινες σχετικά θυμάμαι..  @lahesis και εσένα σε χάσαμε κοριτσάκι μου..! Πες μας τα νέα σας!!!   
    • Ναι σε εμβρυομητρικό, διαφορετικό από τον γιατρό μου. Μας δίνει ένα report που έχει όλες τις μετρήσεις, και κάποιες φωτογραφίες. Έχει καμπύλες ξεχωριστά για κεφάλι, κοιλιά, πόδια, κτλ τα οποία όπως βλέπω είναι όλα στο 50%.  Μας είπε κιόλας ότι θα είναι μικρότερος λογικά από τον πρώτο. Ο μεγάλος μου ήταν 2150 στο Doppler στην αντίστοιχη εβδομάδα. Φοβόμουν κιόλας ότι θα κάνω πάλι μεγάλο μωρό 😅 Και ο πλακούντας πολύ καλά! Από 2,8 εκ που ήταν, ανέβηκε στα 6 εκ! Οπότε όλα καλά! Δεν έχω το άγχος ότι δε θα έχω την επιλογή φυσιολογικού τοκετού! Θα δούμε τώρα πώς θα πάει μέχρι το τέλος. Επίσης, πάλι δεν καθόταν, ούτε στις 3D φωτογραφίες βγήκε καλά, είχε κολλήσει τα μούτρα κάτω, είχε βάλει και τον λώρο μπροστά στα μάτια του, δεν κάθησε στιγμή, πάλι σα χυμένη πλαστελίνη βγήκε 😆 αλλά μου φαίνεται ότι μοιάζει κάπως στον πρώτο!  😊😊  
    • Καλημέραααααα με άλλη ίωση στο καπάκι μετά την αμυγδαλίτιδα....τέλεια μπήκε η σχολική χρονιά και για μένα 🤧🤧🤧🤧🤧 κολλάω τα πάντα από τα παιδιά...δεν ξέρω αν συμπάσχει καμία μανούλα;;;😛 Επίσης κλείνω μια εβδομάδα από την ωορρηξία και προσπαθώ να κρατηθώ να μην κάνω τεστ,😛😛😛
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...