Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

Γεια και παλι κοριτσαρες...

Σας γραφω στα γριγορα, οσο κρατανε οι διαφιμισοις σιγγεκριμενα...

Ο τριανταφυλλενιος ξιπνισε και βραζουμε αβγο, που τελικα δεν θα φαει και θα του κανω φρουτοκρεμα. :?

Και η δικη μου η γιαγια ειχε κανει δυδυμα κοριτσακια, η μια πεθανε ομως, 2-3 εβδομαδον ηταν και τα ειχαν αεροβαφτισει γιατι περιμεναν να πεθανει η αλη θεια μου που ηταν πολυ μικροτερη...

Εγω εχω το ονομα της θειας που πεθανε.....

Παω για το αυγουλακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλημερα !!!

Αντε να ειναι γουρλιδικα τα μπεμπακια μας σπορακια³ τι καλα !Θα ειναι δυσκολο αλλα θα μεγαλωσουν!

Εμεις εχουμε ακομη πυρετο το μεσημερι θα βγει η εξεταση ουρων να δουμε για ουρολυμωξη και το απογευμα μπορει να παμε θεσσαλονικη σε ενα αλλο γιατρο και βλεπουμε ελπιζω να μην φτασουμε σε νοσοκομειο.

Εδω εχουμε ηλιο με κρυο και τζακι που δεν μπορω να αναψω!

Ινα και η δικια μου ειχε αρωστισει 13 μηνων με ιοση και πολυυυυυ ηψιλο πυρετο για 5 μερες, 40 + σινεχια.. Τα ειχα δει ολα τοτε απο τον φοβο μου, πιγαμε νοσοκομειο αλλα εφιγα τρεχοντας οταν ηθελαν να μας βαλουν σε ενα θαλαμο με αλα 8 παιδακια και 8 μαμαδες :o:o:o:o:o

Εγω βεβεα ειχα την πισηνη (την θεια μου) και φιγαμε για εκει. Τελικα μας εβαλε η θεια σε μονοκλινο με τουαλετα δικια μας και μας ταιζαν οικογενιακος για 2 μερες...Καναμε εξετασοις αλλα δεν βρικαν τπτ. το 5ο 24ωρο εκδιλοσαμε το λεγομενο εφνιδιο εξανθιμα και σιγουρεφτικαμε οτι ειναι ιοση...

Περαστικα στην Αναστασια, ελπιζω να γινει καλα γριγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί να μην το φάει Εύη… ??? Ο Σπύρος μόλις το έφαγε! Κ πριν έφαγε κ την φρουτόκρεμα! Εσύ του δίνεις ή το ένα ή το άλλο??

Καλά λέω… 2-2 θα έρχονται!! :o

Τελείωσα το φαί… έπλυνα τα συμπράγκαλα κ έβαλα κ το Σπύρο για ύπνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα άντε να πω φρυγανια ολικής,τυρί,καφε,μοσχαρακι με λίγο ρυζακι και σαλατα μετα κανα φρούτο και βράδυ γιαούρτι.

Ευγενία αυτήν την φοιφα την έχω ακούσει απο φίλες μου. στοιασω δεν ειναι?λίγο στριμενη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη η μαμά μου είναι αεροβαπτισμένη… τελικά τη γλίτωσε!

Κ εγώ έχω το όνομα μιας θείας που πέθανε!

Έτσι μπράβο Ελίζα….. μην ξεχνιόμαστε… :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παλι με πεταξε και σβιστικαν οσα εγραψα :evil::evil::evil:

Μα και εγω τι βουρλο ειμαι σημερα αφου παντα κανω copy πρην πατισω υποβολη...

Σορι κοριτσια αλλα δεν ξανασχολιαζω παλι, ασε που τα εχω ξεχασει κιολας....

παμε για τα τελεφτεα news μονο...

Αλικη εγω αβγο του δινω αρεα και που γιατι δεν το τρωει και το πεταμε, δεν με πιραζει που το πεταμε αλλα αφου δεν το θελει δεν θελω και εγω να τον πιεσω να φαει κατι που δεν του αρεσει..Ουτε η Φλωρα ετρωγε το αυγο και μια χαρα μεγαλωσε...Καλα η Φλωρα γενικα δεν ετρωγε και δινοπαθισα με το φαγητο της..

Εμεις σημερα φαγαμε κοτοσουπα.

Εγω εφαγα πρωινο κουλουρι Θεσσαλονικης + 200 μλ γαλα

κοτοσουπα +πιπεριες φλωρινης (δεν εβαλα λαδι πουθενα)

απογευμα κανενα φρουτο και το βραδυ δεν εχω αποφασισει ακομι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι κοριτσια σορυ!!!!!Δεν σας ξεχναω μπηκα σας διαβασα αλλα και εσεις ειστε πολυ γρηγορες....Τι ωραιες φατσουλες ειναι αυτες που εχω δει...Ο Σπυρακος, ο Ακης, ο Ηλιας ολα κουκλακια....Αννα ο Ακης ειναι απο μυτη και πανω ειναι ο αντρας σου και ααπο μυτη και κατω ειναι εσυ.....Μα πολυ σου μοιαζει!!!!Αχ και διαβασα τοσα αλλα ακομα γελαω με την Αννουλα που ειπε οτι ο Ακης εχει τα βυζια της κολλημα!!!!ΧΑΧΑΧΑ!!!Α και οσο για τα γενεθλια Αννα μου να κανεις μεχρι εκει που μπορειτε..και κοσμο να μην μπορεις να καλεσεις αρκει μια αγκαλει απο σενα και τον μπαμπα και ολοι μαζι να σβησετε το πρωτο κερακι...τι πιο γλυκο!!!!

Ινα μου και εμεις οταν πηγαμε νοσοκομειο για την γαστρ. δεν αντεχα και εγω να την ακουω να σπαραζει...εκλαιγα και εγω απο εξω,,αλλα επρεπε και αιμα να την παρουν και ουρα και να της βαλουν τον ορο....αστα πολυ πικρα...δεν θα το ξεχασω...εκεινη την ωρα περνουσε ο διευθυντης της Παιδιατρικης και ηρθε με μιλησε με ηρεμησε που με ειδε που εκλαιγα...Αλλα ειναι για το καλο της οτι χρειαστει καντο...

Μαριεττα περαστικα να ειναι να ειναι τα χτυπηματα των μωρων μας αλλα σε καταλαβαινω ποσο αδικο ειναι να μην εισαι εκει εκεινη τη στιγμη να τον κανεις μια αγκαλιτσα!!!ΠΩ πω πω...!!!

Μαιρουλα μπραβο και παλι μπραβο...Διπλο οπως και τα μωρακια.....Τελεια!!!!Ολα καλα να πανε σου ευχομαι!!!

Τι ειδε ακουσε 2 καρδουλες ο γιατρος και το καταλαβε η τα ειδε κανονικα???

Ευγενια μπραβο για τον συζηγο....καμαρωνε κοπελα μου καμαρωνε...αξιζει!!!

Δεν θυμαμαι κατι αλλο αν ξεχασα κατι αυτο που θελω να σας πω οτι εμεις πρεπει να εχουμε τα λιγοτερα δοντια στην παρεα...εχει μονο 4 ακομα...τα 2 πανω και τα 2 κατω...τωρα βλεπω λιγο φουσκωμενα τα 2 πανω τα διπλανα απο τα κεντρικα...θα φανει ποτε θα σκασουν και αυτα...

Φιλακια κοριτσια και καλο ξημερωμα να εχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!!!τι κανετε???μπηκα λιγο να σας πω τα νεακια μας και να διαβασω και τα δικα σας.δεν εχω χρονο τελευταια ουτε να κατω ενα λεπτο στο ιντερνετ.ο γιαννης μια χαρουλα ολη μερα θελει να βολταρει παντα βεβαια κρατοντας χερακια.ακομα ο ατιμος να κουνηθει απο τη θεσουλα του...θελει μαλλον να αποτρελανει τη μανουλα του απο το αγχος!σχετικα δειτε και στο καινουργιο ποστ που ανοιξα...οποια εχει παρομοια εμπειρια απο δω να μου απαντησει.κατα τ'αλλα η μπεμπουλα μας μια χαρα ζωηροτατη στη κοιλιτσα,με τη διαιτα που κανω λογω ζαχαρου εχω χασει ηδη τρια κιλα! :shock: χθες λαχταρισαμε...με πιασανε κατι σαν πονοι γεννας ξαφνικοι.πηρα τηλ το γιατρο και μου ειπε οτι γενναω μαλλον.μετα δε μπορουσα να σηκωθω απο το καναπε απο τους πονους και ηρθε και με πηρε ασθενοφορο.τελικα ηταν μεν πονοι γεννα που τους πυροδοτησε ομως κολικος.....τελικα μετα απο λιγο που εφτασα εκει περασε.δεν ειχα καμια διαστολη και η μπεμπουλα μια χαρα.οποτε ηταν το εντερο.ολα καλα!πραγματικα σας λεω νιωθω λες και εχω κανει αλλη μια γεννα τοση ωρα που ποναγα :?

ανυπομονω να παρει ο αντρα μου αδειουλα να προετοιμαστουμε λιγο για τη μπεμπουλα μας,αυτα τα νεα μας,παω να σας διαβασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριετα τι εγινε με τον ηλια ολα καλα τωρα??????

μαιρουλα διδιμακια?????μετο καλο κοπελα μου!!!!!εσυ πως το πηρες??η αληθεια ειναι οτι αν μου λεγανε πως εχω διδιμακια στο δευτερο θα παθαινα ενα ψιλοεγκεφαλικο :lol::lol::lol::lol::lol: οπως και να΄χει παντως χαρουμενα ειναι αυτα!

ινα ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να ειναι γινει γρηηηηγορα καλα η αναστασια σου και να μη ταλαιπορηθητε αλλο!

αναστασια πηγαται στο χωριο ε??κι εγω σκεφτομουν να φυγω κανα τριημερο καμια εκδρομουλα αλλα μετα τα τελαυταια γεγονοτα μαλλον θα κατσω στα αυγα μου :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Λοιπόν έφαγα γάλα με all bran, χυμό πορτοκάλι, μακαρόνια αναλατα, μια μπανανα και το βράδυ λίγο τραχανα...πάω να κάνω μπάνιο να κοιμηθώ μήπως και ξεχάσω την πείνα μου..

Πολλά είναι αν τα διαβάσεις, αλλά όταν τα τρως δεν σε κρατάνε...αύριο το πρωι παω για εξετάσεις θυροειδή και να μου κάνουν την ένεση κορτιζόνης.Το απόγευμα οδοντίατρο...

Είχε έρθει η βαπτιστήρα μου το απόγευμα και φιλούσε τον Νωντα στο στόμα..από τώρα άρχισαν!! ήταν για φωτογραφία..

Και εμένα από τα δίδυμα της γιαγιάς μου έζησε η θεία μου που ήταν το πιο αδύναμο απο τα δυο μωρά και πέθανε στον πρώτο μήνα το αγοράκι..τι περνάγανε και τότε οι γιαγιάδες μας..να γεννάς και να χάνεις μωρά έτσι χωρίς λόγο...

Elisa είναι πολύ στριμμένη αλλά λένε ότι είναι απο τις καλύτερες..μου την είχε συστήσει ο γιατρός μου και έμαθα στην πορεία από γνωστούς ότι έχει σωσει πολλές δύσκολες καταστάσεις.. Αλλά πολύ κράξιμο τρώμε..ειδικά αν έβαζα κιλά μου τα έχωνε άσχημα. Δεν πάω να με ξαναδεί για αυτό το λογο. Πρέπει να μαζευτώ λίγο και μετά να πάω... ;)

Αλίκη στο βάθος το έχω και δεν το λέω παραέξω εκτός απο εσάς..μακάρι να μου ξαναέρθει μωράκι και ας είναι ότι να θέλει ο θεός...

Καληνύχτα!!

Μαριέττα που είσαι? Ελπίζω να είσαστε καλά..

Κατερινάκι μου τώρα διαβάζω τα νέα σου..τι πέρασες κοριτσάρα μου? Πάλι καλά που δεν ήταν τπτ άλλο και τώρα είσαι μια χαρά και εσύ και η μπεμπούλα και δεν βιάστηκε να βγει.

Είδες είχες φαγωθεί για τα κιλά που είχες βάλει..μοντελάκι θα γίνεις πριν γεννήσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο θα πεσει πολυ κλαμα η μαμα κλαει απο σημερα.Θα παμε να δωσουμε τα τσισα με καθετηρα μαλλον η δεν ξερω πως αλλιως?γιατι εχουμε ουρολοιμωξη .ελπιζω να ειναι αυτο το μεγαλυτερο κακο που θα παθει και να τελειωσει εδω!Μετα θα την παω στο jumbo ελπιζω να χαρει και να το ξεχασει γρηγορα γιατι εγω οχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΝΑ περαστικά σας!! Μην κλαις κοριτσι μου..δεν θα πάθει τπτ το κορίτσι σου. Θα πάρει την αντιβιωση και θα είναι πολύ σύντομα καλά!! Κάνε υπομονή και σύντομα θα είναι μια ανάμνηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες...

Κατερινακι τι επαθες μορε?? Πω πω φανταζομε ποσο θα ανχοθικες εεε, ευτυχος ολα τελιωσαν καλα εντελι και δεν εγινε και κατι χιροτερο :?:? Μοντελακι θα εισαι μεχρι να γενησεις μπραβο, αμα πρεπει τι καλα το ραβουμε το ριμαδι...

Ινα βγικαν οι εξετασοις σας εεε??? Μην ανχονεσε μορε λογικα σακουλακι θα της βαλουν και θα περιμενετε να κατουρισει..Εμας τοτε ετσι μας εκαναν οταν ειμασταν 13 μηνων..25 ημερων που χριαστικε να νοσιλεφτει η Φλωρα της εκαναν παρακεντιση απο την κιλιτσα κατεφθιαν στην κιστη για να εχουν οσο δυνατον καλιτερο διγμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο θα πεσει πολυ κλαμα η μαμα κλαει απο σημερα.Θα παμε να δωσουμε τα τσισα με καθετηρα μαλλον η δεν ξερω πως αλλιως?γιατι εχουμε ουρολοιμωξη .ελπιζω να ειναι αυτο το μεγαλυτερο κακο που θα παθει και να τελειωσει εδω!Μετα θα την παω στο jumbo ελπιζω να χαρει και να το ξεχασει γρηγορα γιατι εγω οχι.

Ινα που θα πατε να δωσετε ουρα?? Οι σημερινες εξετασοις δεν κανουν??

Οπως λεει και η Ευγενια, αντιβιωση θα σας δοσουν και θα ειναι περδικι μετα..

Αφου βρικατε απο που ανεβαζει πυρετο τα αλλα διορθωνοντε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ινακι μου κουραγιοοοοο ξερω οτι ειναι δυσκολο.τουλαχιστον να σκεφτεσαι οτι βρικατε τι ειναι και θα περασει.η μικρη σου κι αν κλαψει μετα θα το ξεχασει αμεσως να εισαι σιγουρη.

ευη ναι...εγω ειμαι και ατομο που δε μπορω να κανω διαιτα ειμαι πολυ λαιμαργη...τις πρωτες μερες δε με ενοιαζε αλλα τωρα μετα απο μια βδομαδα σκληρης διαιτας εχω τρελαθει...ο αντρας μου μονο που δε με εχει δεσει για να μη πιασω το τηλ να παραγγειλω σουβλακι...η μανα μου απο την αλλη δε με αφηνει μονη στη κουζινα ουτε λεπτο.ειμαι υπο στενη παρακολουθηση σα φυλακισμενη ουφφφ!

ευγενια κι εγω πειναωωωωωω!!!!και η μπεμπα επισης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφιστε κοριτσια εχει πεσει πολυ πεινα και εδω, αυριο κλινω 3 εβδομαδες διαιτας και λεω να το παω ετσι μεχρι το καλοκαιρι :((:((:((:((:((:((Αμμμμ οταν τα ετρωγες καλα ηταν τωρα κυρα μου ραψτω για να βαλεις μιαλο Κοριτσια οπως καταλαβενετε αρχισα να παραμιλαω κιολας :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφιστε κοριτσια εχει πεσει πολυ πεινα και εδω, αυριο κλινω 3 εβδομαδες διαιτας και λεω να το παω ετσι μεχρι το καλοκαιρι :((:((:((:((:((:((Αμμμμ οταν τα ετρωγες καλα ηταν τωρα κυρα μου ραψτω για να βαλεις μιαλο Κοριτσια οπως καταλαβενετε αρχισα να παραμιλαω κιολας :lol::lol::lol::lol:

Σας αφινω παω να πεσω για υπνο πρην με προλαβει η λιγουρα και δεν μπορω να κλισω ματι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε;

Εμεις είμαστε καλά.

Σήμερα ξύπνησα και κοιτόντας από την μπαλκονόπορτα μου είδα χιονισμένα τα μπαλκόνια μου και τον δρόμο. Άργησα να πάω στην δουλειά. Ήταν όλα παγωμένα. Αύριο το πρωϊ προβλέπεται να είναι περισσότερο. Μακάρι! Να κάτσω να χουχουλιάσω με την κορούλα μου δίπλα στο τζάκι με ζεστό καφεδάκι.

Κατερινάκι τί ήταν αυτό που σε πιασε;;; Γιατί κολικός; Έτσι ξαφνικά; Φαντάζομαι την τρομάρα που θα πήρες. Τέλος καλό όλα καλά όμως ε; Εύχομαι να μην ξανατρομάξεις οσότου έρθει η κανονική ώρα να βγει υγειέστατη η μπεμπούλα σου.

Ινα μου κάνε κουράγιο κοριτσάκι μου και μην ανυσηχείς. Σκέψου ότι είναι για καλό της. Θα βρουν ποια αντιβίωση πρέπει να πάρει και θα γίνει πολύ γρήγορα καλά η Αναστασούλα μας. Κρίμα δεν είναι να ψήνεται στον πυρετό τόσες μέρες το πουλάκι μου;

Έχουμε δώσει κι εμεις ούρα με το Σοφάκι έκλαψε, τσίριξε αλλά μόλις γυρισαμε σπίτι και αρχίσαμε τα παιχνίδια, τα ξέχασε όλα και η διαθεσή της επανήλθε.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Φιλενάδες σας καληνυχτώ, πάω να ξαπλώσω γιατί τα ματια μου κλείνουν.

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσούπρες!!!

Κρύο κ σήμερα!!

Κατερινάκι μου φαντάζομαι πόσο θα αναστατώθηκες!!! Αυτός ο πόνος του κολικού εντέρου είναι όντως φρικτός!! Εμένα με είχε πιάσει στις αρχές της εγκυμοσύνης κ νόμιζα πως θα έμενα στον τόπο!! Σε προχωρημένη εγκυμοσύνη δεν το συζητώ!!!

Ίνα μου μην στεναχωριέσαι…. όλα θα τα ξεχάσει η Αναστασούλα! Να βγουν καλές οι υπόλοιπες εξετάσεις της κ να τελειώσει η περιπέτεια εδώ…… μη κλαις κ μη στεναχωριέσαι.... :YMHUG::YMHUG:

Γιώτα πως πάνε οι ετοιμασίες σας… πλησιάζει η μέρα…

Εύη μου καλά κάνεις κ δεν τα πιέζεις τα παιδιά… κ εγώ αυτής της άποψης είμαι! νόμιζα πως το έτρωγε το αυγό ο Τριαντάφυλλος κ μόνο εχθές δεν το ήθελε….

Ο Σπύρος δεν θέλει με τίποτε το γιαούρτι…. Θα έχει τους λόγους του!!! :roll:

Ευγενία πεινάς??? Δεν πειράζει για καλό είναι!!! Θα γίνεις μοντέλο κ μετά θα ευχαριστηθείς (με μέτρο βέβαια) αυτά που στερήθηκες!!!

Κ βέβαια με το καλό να έρθουν όσα μωράκια επιθυμείς κ όπως θέλει ο Θεός!!

Εύη αξίζει τον κόπο μόνο κ μόνο ψυχολογικά θα σε ανεβάσει η κορμάρα σου…. Κ μην νομίζεις μέχρι να πεις κύμινο ήρθε το καλοκαίρι, δεν είναι μακριά!!

Βρε Νατάσσα μου επίτηδες μου το κάνετε με τα τζάκια, το κρύο κ τον ζεστό καφέ!!! :lol::lol::lol:

Εντάξει σου εύχομαι να είσαι σπίτι σήμερα με το Σοφάκι σου να παίζετε μπροστά στο τζάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έχω μπιφτέκι με σαλάτα πάλι!!! Είμαι μόνη κ δεν μαγειρεύω, τρώμε ότι έχουμε από τις προηγούμενες μέρες!!!

Έχω πιεί ένα γάλα με δημητριακά κ έναν καφέ!!! Κανένα χυμό αργότερα κ φρούτα… το βράδυ θα φάω γιαούρτι γιατί εχθές τελικά έφαγα τοστ!

Ο Σπύρος χαζεύει τις νιφάδες χιονιού από το τζάμι σαν γατάκι….. :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μήνα κορίτσια!!

Κατερίνα μου κάνε υπομονή και εσύ για το καλό της νυφούλας μου...πες της ότι της κάνει συμπαράσταση και η πεθερούλα της..

Εγώ πήγα σήμερα έκανα τις εξετάσεις μου, μου έκαναν και την ένεση κορτιζόνης και τώρα πετάω!! Εγώ στην νηστεία και όταν μου πουν ότι πρέπει να κάνω διαίτα για κάποιο λόγο ειμαι τυπικότατη..διαφορετικά δεν μπορώ να κρατηθώ με τπτ. Εγκεφαλικό εντελώς το θέμα της διατροφης...παντως πάω καλά. ζυγίστηκα σήμερα και είμαι εκεί που επρεπε -1,7 κιλό. Αν και έχω πορεία ακόμα...

Σήμερα έχω φάει ενα ποτήρι γάλα και μια μπανανα. Το μησημέρι έχει ψητές πατάτες και μπροκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια...θα σας διαβασω αργοτερα μπηκα να μου πειτε κατι και εσεις γιατι αγχωθηκα...ειδα στο ποδαρακι του μωρου κατω απο το γονατο πανω στο κεντρικο κοκκαλο δεν ξερω και πως λεγεται κνημη θα σας γελασω,,τεσπα ειδα ενα μελανιασμενο σημειο και σχετικα πρησμενο σε εκεινο το σημειο...λετε να χτυπησε απο καπου βρε κοριτσια και να μην το πηρα χαμπαρι???σας τυχαινε και εσας αυτο???ειναι και λιγο πρησμενο οχι μονο μελανο...αχ γιατι αγχωθηκα ετσι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια...θα σας διαβασω αργοτερα μπηκα να μου πειτε κατι και εσεις γιατι αγχωθηκα...ειδα στο ποδαρακι του μωρου κατω απο το γονατο πανω στο κεντρικο κοκκαλο δεν ξερω και πως λεγεται κνημη θα σας γελασω,,τεσπα ειδα ενα μελανιασμενο σημειο και σχετικα πρησμενο σε εκεινο το σημειο...λετε να χτυπησε απο καπου βρε κοριτσια και να μην το πηρα χαμπαρι???σας τυχαινε και εσας αυτο???ειναι και λιγο πρησμενο οχι μονο μελανο...αχ γιατι αγχωθηκα ετσι???

Εγώ κατά καιρούς βρίσκω διάφορα στα πόδια,στα χέρια του..μην αγχώνεσαι,παρακολούθησέ το!!Κορίτσια,θα σας διαβάσω το βράδυ και θα σας σχολιάσω...δεν προλαβαίνω!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
    • πωπω πάρα πολλές πληροφόριες πήρες! Μπράβο κορίτσι μου, χαίρομαι που πήγε καλά η αυχενική σου!! ❤️ να τα μας, κι άλλο κοριτσάκι στην παρέα!! πότε θα σου πουν για σίγουρα;;  εγώ περιμένω μήπως και μας πουν στην αυχενική αν κι ο γυναικολόγος που μας είδε τη Δευτέρα κάπως μας είπε να μην έχουμε και πολλές προσδοκίες. Από την 16η εβδ και μετά θα φανεί λέει 🤪 εκτ΄ός κι αν είναι αγοράκι όπου θα ε΄ιναι ένα τσικ πιο εμφανές  😝🤣🤣🤣🤣 Αν φοβάσαι τις κρέμες για ραγάδες, η κολλητή μου πρότεινε αμυγδαλέλαιο! ό,τι πιο φυτικό και ενυδατικό! εγώ προς το παρόν β΄αζω μόνο μια ενυδατική που είναι 98% φυσικά συστατικά αλλα΄ το έχω στο νου μου να πάρω αμυγδαλέλαιο προσεχώς. Όσον αφορά το που θα γεννήσω που ρώτησες κορίτσι μου, στην Ελλάδα δεν έχω καμία ασφάλιση και το ΑΜΚΑ μου είναι ανενεργό από τότε που δηλώθηκα ως κάτοικος εξωτερικού... Να φανταστείς μια φορά έτυχε να χρειαστώ να πάω για μια ακτινογραφία στο Παπαγεωργίου στη Θεσ/νικη και με πήραν με την ΕυρωπαΪκή Κάρτα υγείας από το εξωτερικό που έχω εκδόσει και το όνομά μου ήταν γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες... Η χώρα μου με αντιμετωπίζει σα τουρίστρια πλέον 🥲🥲🥲 Οπότε, όχι ότι το σκεφτόμουν διαφορετικά, θα παραμείνω εδώ μέχρι και το τέλος, με το καλό, της εγκυμοσυνης, που έχω την ιδιωτική μου ασφάλιση κτλ. Δε θα έρθω Ελλάδα ούτε για Χριστούγεννα για τους προφανείς λόγους... Με το καλό το μωράκι μας θα πάει πρώτη φορά στην Ελλάδα το καλοκαίρι του '25 🙏🙏🙏 Και μετά μας περιμένει ο γολγοθάς της δήλωσης γεννήσεως κτλ.... Δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι 😅😅 Αχ τώρα που σας τα γράφω αυτά, μ έπιασε μια συγκίνηση που την επόμενη φορά που θα έρθω Ελλάδα θα έχω το μωράκι μου 😍😍😍 όταν έφυγα τον περασμένο μήνα δε το είχα συνειδητοποίησει ότι ήταν η τελευταία φορά που πηγαινοερχόμουν "μόνη" 🥲🥲🥲
    • Κρίμα βρε κορίτσι μου, πολύ δύσκολο αυτ΄ο που περιγράφεις, αλλά πιστεύω θα σταματήσει κάποια στιμγή, δε μπορεί! Πάντως είναι για καλό, αυτό να σκεφτεσαι όσο μπορείς ❤️ Εγώ έκανα όλο κι όλο 4 εμετούς μεταξύ 6η-9ης εβδ, μετά υποχώησαν αρκετά οι ναυτίες και επανήλθαν κάπου στην 11η εβδ με αποκορύφωμα χθες που ήμουν 12+1 έκανα εμετό μετά από τόσο καιρό και ήταν ο χειρότερος μέχρι στιγμής.... δλδ σα να έβγαλα και την ψυχή μου ένα πράγμα 😅 δε ξέρω τι φάση... και στο μεταξύ ενώ είχα ψιλοεπανέλθει και με την ενέργεια, από χθες είμαι ένα κουρέλι, σήμερα να φανταστείτε, κατά τις 4μμ λέω ας ξαπλώσω λίγο έτσι 30 λεπτά, μιας και δεν είχα άλλα μιτιγκς, και κορίτσια ξύπνησα στις 6+μμ!! πάλι καλά δε μ' έψαξε κανείς απ τη δουλειά 🤣🤣🤣  και χθες τα ίδια, είχα πάρα πολύ κακή διάθεση και τρομερή εξάντληση... πιστεύω όμως ότι σε 1-2 εβδ να είναι πάλι καλύτερα τα πράγματα. Τλχ τώρα που είδα το μωρό να χοροπηδάει σα βατράχι την περασμένη Δευτέρα, ξέρω γιατί επανήλθαν οι αναγούλες  🤣🤣🤣 
    • Όχι καλε τι μόνη είμαιστε πολλες εδώ 😂 Εεε και εγω λόγο παλινδρομήσεις είχα πολύ άγχος και με έβαζε κάθε εβδομάδα δεν μου πήρε σε όλες τις επισκέψεις λεφτά  εεε συνήθως οι αναγούλες μετά την 7-8 εβδ αρχίζουν αλλά μπορεί και να μην έχεις βέβαια 
    • Κορίτσι μου, μην μπαίνεις σε αυτη τη διαδικασία. Ακου τον γιατρό σου που έτσι κι αλλιώς τον εμπιστεύεσαι!! Μια χαρα ειναι τα νούμερα. Εγω δεν ρισκαρα αμνιο ουτε οταν είχα ζήσει αυτά που σας έγραφα χθες... Ολα καλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...