Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

Με λένε Ευγενία και είμαι καλά! :lol::lol::lol:

Σαν τους γέρους θα είμαι από εδω και πέρα - με μια σακούλα φάρμακα για τον επόμενο μήνα.Τζελ και ένα άλλο υγρό για ψωρίαση, βιταμίνες και ένεση κορτιζόνης (αν την βρω πουθενά) για αλωπεκία, σίδηρο με φολλικό οξύ γενικά και εξετάσεις θυροειδή και αίματος και βλέπουμε!!! [smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif]:shock::shock:

Ο Νώντας σήμερα άρχισε να βολτάρει επιτέλους, να σκύβει..αν και έφαγε μια ωραιότατη τουμπά σε ενα τραπεζάκι και έκανε ένα καρούμπαλο να...το ξεπέρασε γρήγορα και συνεχισε τις τσάρκες του..

Φλουρί δεν κερδίσαμε φυσικά...φάγαμε κάπνα όμως μπόλικη, λίγο κρέας και φυσικά βασιλοπιτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλημέρα κορίτσιααααα!!!

Αχχ Εύη είναι βασανιστήριο…… ανάθεμα τον Παρλιάρο κ όλους τους ζαχαροπλάστες, την είδα κ εγώ!!!!

Βρε Εύη έχεις κάνει κανένα γλυκό του Παρλιάρου ποτέ? Μία φορά που δοκίμασα δεν τα κατάφερα….. ίσως θέλει πολλά σύνεργα που πρέπει να έχεις κ εγώ δεν έχω!!!

Μαριέττα εννοείται να τα πάρεις… δεν τους τα χρωστάς!!! Κ τώρα που το θυμήθηκα πρέπει να πάρω ένα τηλέφωνο γιατί ακόμη μου χρωστάνε τα υποαλλεργικά γάλατα!!

Ευγενία χαχαχαχα χαίρομαι που είσαι καλά!!!! :lol::lol::lol:

Θυμήθηκα την κουμπάρα μου!!!

Μια φορά ο άντρας μου της λέει περίμενε να πάρω ένα χαρτί να γράψω όλα αυτά που έχεις μήπως βρεθεί κανένας να σε θέλει, να ξέρει τι παίρνει μη μας ζητήσει αποζημίωση!!! Γεμίσαμε ένα φύλλο Α4!!! :o

Εντάξει καμία σχέση με σένα..... εσύ φαίνεσαι ευχάριστος άνθρωπος αυτή έχει τη φάτσα του γκρινιάρη κ όχι μόνο!!!

Αχχ κορίτσια ζυγίστηκα εχθές κ έχω χάσει λιγότερο από ένα κιλό!!! Κ για να είμαι πιο σωστή είχα χάσει 1 κιλό αλλά έχει ξεκινήσει η άνοδος για μένα…. τα χάπια που παίρνω κάνουν κατακράτηση υγρών κ αύξηση βάρους!!! Δυστυχώς η διατροφή δεν έχει αποτέλεσμα!!! Εννοείται συνεχίζω χωρίς όμως να περιμένω αποτέλεσμα… ελπίζω μόνο να μην πάρω πολλά κιλά!!!! :cry:

Σήμερα μάλλον ελεύθερο μενού γιατί αύριο θα λείπει ο άντρας μου οπότε θα μαγειρέψω κάτι απλό!!!

Κοριτσάκια μου καλό ΣΚ να έχετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....

Μπραβο στον Νωντα με τις τουμπες του :ymapplause::ymapplause::ymapplause: Εχετε να φατε τουμπες απο εδω και περα ουυυυυυυυ.....

Μορε Αλικη που την ψωνισες αυτην την κουμπαρα??? Δεν το λεω για τα προβλιματα υγειας που εχει προς Θεου αλλα δεν τους μπορω καθολου τους ανθρωπους τους μουντρουχους και τους γκρινιαριδες..

Εγω εχω φταξει καπια γλυκα του Παρλιαρου, δεν λεω νοστιμοτατα και εκει που τα κερασα με ροτουσαν αν οντος τα εφτιαξα εγω αλλα τι να το κανεις αν θελεις στην κιριολεξια μιση μερα και μια μερα να μην σου πω για να τα φτιαξεις...

Δεν πιραζει που δεν εχασες κιλα, με την διατροφη που κανεις τουλαχιστον δεν πιρες κιλα...Ασε που εσεις ειστε ολες μοντελακια και μου θελετε και διαιτες....

Εγω τωρα πλενω σαλατες για να εχω το Σ/Κ, πηρα κατι ντοματακια κιτρινα κοριτσια μουρλια =p~=p~

Αν δεν ηταν Σαββατο και μπορουσα να παρω αλλα για αυριο θα τα ετρωγα σαν σνακ....

Σημερα σαλατα με κοτοπουλο και αυριο σαλατα με τονο εχει για μενα...

Για τους αλους κεφτεδακια με πατατες και στον μικρο θα δοσω πρωτη φορα κεφτεδακι να δουμε αν θα το φαει...

Τα λεμε αργοτερα αν πετυχο καμια εδω γιατι εχει και κρυο και δεν ειναι για πολλες βολτες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη αν σου πώ τι μου έχει κάνει στο γάμο κ στα βαφτίσια από τη τσιγκουνιά της, θα πάθεις…!!!!

Ένα σου λέω, πήρε του Σπύρου βαφτιστικά για 2- 3 χρονών παιδί επειδή ήταν σε προσφορά κ καθόταν η μάνα μου τη μέρα της βάφτισης κ ξήλωνε έραβε για να μη γίνουμε ρεζίλι!!! Εκτός του ότι ήταν 8 μηνών είναι κ μισή σταλιά ο καημένος!!

Καλέ ποια προβλήματα??? Κατά φαντασίαν ασθενής!!! Για να μας πρήζει τα…. καρύδια!!!

Πόσες φορές έχω πει με τον άντρα μου γιατί να κάνουμε τέτοιο λάθος….. αλλά είναι καλό παιδί κατά βάθος… ψυχούλα!!! :D

Ναι τα γλυκά του είναι μπελαλίδικα…. τουλάχιστον εσένα σου πετυχαίνουν, εγώ τα πετάω κ είναι κρίμα!!!

Ο Σπύρος έχει ένα τιγράκι που χωρίς αυτό δεν κοιμάται…..είναι πολύ γλυκός όταν το αγκαλιάζει, το φιλάει κ το χαϊδεύει!!! Γενικά λατρεύει τα λούτρινα!!! Εσάς έχουν κάτι ανάλογο αγαπημένο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αλικη και εσυ την πατισες μια φορα στον γαμο και μετα την εκανες και νονα του Σπυρου???

Τα γλυκα του Παρλιαρου ηταν πρω Τριανταφυλλου εποχη τωρα δεν μου περισεβει χρονος για πιραματα..Εχω τις δοκιμαζμενες μου συνταγες και κανω τετια που ξερω ποσο χρονο θα χριαστω...

Ο δικος μου δεν εχει κατι σιγγεκριμενο που θελει να εχει σινεχια μαζι του, ουτε η Φλωρα ειχε κατι τετιο..

Αυτος που ειχε κολιμα με καπιο αντικιμενο ηταν ο αδερφος μου ο μικρος, κουβαλουσε παντου το μαξιλαρι του αλλα χωρις μαξιλαροθικη και ειχε παντα την μια γωνια να τον νανουριζει κατο απο την μιτη οταν κοιμοταν..Οταν το επλενε η μαμα μου καθοταν και το κιτουσε εξω απο το πλιντιριο..Μιλαμε για τρελο κολιμα τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα....εμεινα λιγο πισω...αλλα σας διαβασα,,,,...

να πω ενα μεγαλο μπραβο στα κοριτσια που αντεχουν και συνεχιζουν τη διαιτα...λιγεσ το κανουν να ξερετε...ο πειρασμος ειναι μεγαλος τελικα....Τωρα και εγω αν και δεν κανω διαιτα αλλα δεν θελω και να παχυνω σκεφτομαι να φαω γιαουρτι η να παραγγειλω πιτσα....και μαλλον στην πιτσα θα καταληξω...Δεν μπορω πειναω κοριτσια...

Κατερινα μου κουκλος και ο μικρος και η τουρτιτσα τελεια...αυτα κοιταω και εγω αυτες τις μερες...τι τουρτα να κανω και τη στολη να παρω τη μικρη...και σκεφτηκα μινι μαους στολη και το ιδιο και την τουρτα και τα πιατακια και ολα....Να εχουμε θεματακι μινι μαουσ...Εχω μπροστα μου βεβαια αλλες 20 ημερες σχεδον αλλα μου αρεσει ετσι να ψαχνω..

Αλικη παμε γερα και με τσαμπουκα και θα δεις θα γινει το θαυματακι στην κοιλιτσα σου...Χαρα στο κουραγιο σου ομως.....Δουλειες μωρο και 2-3 φορες φικι φικι...πω πω πω..!!!!!!!!!!!!!

Τι ειναι αυτο το αριναξ πως το ειπατε δεν θυμαμαι...Για τις αλλεργιες??Πρεπει να το εχουμε στο σπιτι μας???Εμενα δεν μου ειπε τιποτα ο γιατρος και ουτε καν το ξερω αυτο το φαρμακο...

Αλικη εμενα η Φωτεινουλα εχει μια κουβερτα,,οχι τις χοντρες μια καλοκαιρινη μακο ετσι σαν πανα περιπου ειναι...Επειδη δεν επαιρνε πιπιλα σκεφτηκα να την κανω να εχει κατι για να ηρεμει..οποτε την εριχνα απο μωρο αυτην την λεπτη κουβερτουλα πανω της και ετσι την εμαθε...την τριβει πανω της την δαγκωνει και κοιμαται...Οταν νυσταζει και την λεω που ειναι η κουβερτα αρχιζει γελαει,,και με το που της τη δινω την γραπωνει μιλαμε και αρχιζε τα δικα της...

Περαστικα και παλι στα αρρουστουλικα παιδακια ποτε επιτελους θα ηρεμησουμε απο αυτες τις ιωσεισ...

Αυτα κοριτσια μου,,,καλο σκ και τα λεμε αυριο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μου κανετε?

Εμεις παλι ανεβασε πυρετο το απογευμα μεχρι να βγουν αυτα τα δοντια θα μας αλλαξουν τα πετρελαια!!

Εγω την προσπαθω τη διαιτα αλλα καμια φορα ξεφευγω λιγο .Χθες πηγαμε σε μια κοπη πιτας και ηταν λιγο δυσκολα αλλα στο τελος δεν αντεξα.Ξεκινησα να πινω νερο μηπως δεν εχει χωρο για φαγητο μετα επειδη καθομουν σε μια γωνια και για να σηκωθω για τουαλετα επρεπε να σηκωθουν αλλοι 5 αφησα το νερο και ξεκινησα το φαγητο.Δυο σουτσουκακια και λιγο μπριζολα σουβλας και ενα κομματι βασιλοπιτα ο απολογισμος.Σημερα για τιμωρια παλι φακη.

Ευη θα το τσακισει το κεφτεδακι να εισαι σιγουρη βαλε και καμια τηγανιτη πατατουλα διπλα να ολοκληρωθει ο ανθρωπος.

Εμεις μετο που μαζεψα τις κουβερτες για το καλοκαιρι η μικρη δεν μπορουσε να κοιμηθει γιατι ειχε συνηθησει να κραταει την δικια μου κουβερτα ετσι της εδωσα μια μικρη φλις και απο τοτε αν δεν την παρει στα χερια της δεν κοιματεαι.Δενβ πειραζει εγω την δικια μου κουβερτα την ειχα ως φοιτητρια.Μου την εδωσε η μανα μου μαζι και την ειχα στρωσει κατω απο το στρωμα αμα περνουσε το χερι μου απο κει κατα λαθος καθομουν και την κρατουσα.

Κατα τα αλλα τα ιδια !!!

Ευη ευτυχως που δεν εχει ζαχαροπλαστειο στη θεσσαλονικη ο Παρλιαρος κατασκηνωση απο εξω θα ημασταν!

Αλικη προσπαθησε να κοψεις το αλατι και να πινεις πολυ νερο για να μην φουσκωσεις απο τα χαπια εγω δεν το εκανα και εγινα τουμπανο!

Η Μαρια χαθηκε τελειως τελικα?????

Γεια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμα αρχισω να πεινω κιντερτε(το τσαι που τα διναμε μωρα) τι λετε να παθω?Θα εχει τις ιδιες επιδρασεις που ειχε σε αυτα οταν ηταν μικρα?

Σας αφηνω μου κανουν κατασχεση η/υ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες γεια και χαρα και ξανα γεια για καληνυχτα!!!

εμεις ειμαστε ετσι κι ετσι:θα δειξει αν ο Ηλιας εχει γαστρεντεριτιδα..το μεσημερι εκανε εμετο πολυ,ειχε φαει κοτοπουλο κι ετσι οπως τρωγαμε κι εμεις μαζι του,του εδωσα λιγο απο το φαγητο μας...καποια στιγμη εκανε να ξερασει και βαζω δακτυλο για να του βγαλω την τροφη...ε!! τα ξερασε ολα το κακομοιρο!!

απο το απογευμα δε ξαναεκανε,πηρα την παιδιατρο μου συστησε διατροφη πατατα,καροτο,ρυζι και κοτοπουλο...φρουτα μονο μηλο και μπανανα και απογευματινο ρυζι με μπανανα και δυο κοφτες φαριν-λακτε..

αντε να δουμε!!!

Ινα υπομονη με τα δοντακια...κι εμεις εχουμε μια σχετικη γκρινια...ολο την πιπιλα θελει ολη μερα!!!τα ουλα μεσα ειναι πρησμενα πολυ!!

Ο Ηλιας απο δυο μηνων αν δεν ακουμπησει ενα λουτρινο μικρο αρκουδακι,δεν υπαρχει περιπτωση να κοιμηθει..μολις τον ξαπλωσω στο κρεβατι,ετσι οπως ειναι μισοκοιμισμενος,ψαχνει με το χερακι του τον αρκουδο του,τον αγκαλιαζει,τον τριβει στην μυτη του και κοιμαται!! στις διακοπες να φανταστειτε ειχα αγχος μη τυχον και το ξεχασω να το παρω...ειναι πιο απαραιτητο κι απο την πιπιλα το βραδυ!!!

φιλια σε ολες κοριτσια...εγω ακομα με την διαιτα εχω ενα θεμα...δεν το εχω παρει ακομα ζεστα..σας ζηλευω και ντρεπομαι..οποτε απο Δευτερα...............διαιτα =))=))=))8-}8-}:-?:-?:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηallo μανες, πως πιγε σημερα η μερα σας???

Εμας τπτ σπουδεο, σπιτι με τα κεφαλια μεσα γιατι αλιος θα μας τα παρει ο Βαρδαρης..

Ο μικρος ειχε αρκετη γκρινια σημερα, το πρωι μου εκανε και εμετο οπως και εχθες το μεσημερι και το απογεβμα διαρια..Γιναμε μες στο σκατο και τον εβαλα κατεφθιαν στο μπανιο για απολιμανση..Σημερα με αφισε επιτελους να δω τα ουλα του και αν εχει καινουρια δοντια. Εχει 2 νεα και τα ουλα τουμπανο ετιμα να σκασουν αλα 2..

Το κεφτεδακι το εφαγε ολο με λιγες πατατες (οχι τιγανιτες), φανικε οτι του αρεσε...

Ινα παλι πυρετο η Αναστασια??? Ποσο ανεβαζει, μιπως δεν εινει απο τα δοντια???

Το κιντερτε τι το θελεις καλε??? Λες να σε πιασει τσιρλιπιπι αν πινεις πολυ απο αυτο??

Αχχχ παλι με επιασε το στομαχι μου το σκαζμενο, παω για malox...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!!!

Ο Σπύρος όλο το βράδυ είχε ντέρτια….. κάθε 1ώρα σηκωνόταν φώναζε κ τραγουδούσε!!! Μου έσπασε τα νεύρα όλο το βράδυ!!

Τελικά Εύη την πατάω γενικά εγώ… όλο στεναχωριέμαι εγώ για να μην στεναχωρηθούν οι άλλοι!!! Αλλά είπα τέλος…. εδώ κ λίγο καιρό έχω αλλάξει!

Κ έτσι εχθές ξαναγίναμε μπίλιες με τον άντρα μου… δηλαδή εγώ δεν μιλάω απλά ειρωνεύομαι με χαμόγελο!! Αυτός παρεξηγήθηκε…. κ ο μπέμπης δεν έφαγε όλη μέρα τίποτα γιατί τώρα κόβω κ την όρεξη!! Άλλες φορές του έβαζα με το ζόρι να φάει εχθές έφυγε η κατσαρόλα με το φαί στα σκουπίδια κ τελείωσε η ιστορία…. !!! όπως καταλαβαίνετε το ελεύθερο μενού το έφαγε ο τενεκές!!! :-w

Αχ τι ωραία Γιώτα…προετοιμασίες….. ανυπομονώ ξανά για του χρόνου!!! Εμείς για καρναβάλια δεν ξέρω ακόμη τι θα τον ντύσουμε!!!

Ίνα αναρωτιέμαι τι με περιμένει με τα δόντια κ εμένα γιατί τώρα κάνουμε διάλλειμα!!! Ναι το αλάτι έπρεπε να το έχω κόψει αλλά δεν μου πήγε στο μυαλό από την αρχή!!! Το κιντερτέ δεν κάνει τίποτε…. Εγώ το έπινα όταν έκανα ειδική διατροφή για το μικρό που είχε αλλεργία!

Αλήθεια χάθηκε το Μαράκι…!!!

Τον κόλλησες τελικά Μαριέττα? Περαστικά του μωρέ!!! Μας δουλεύεις με τη δίαιτα εεεε???? Παλιοκόριτσο!!!!

Ωχ κ ο Τριαντάφυλλος έχει διάρροια κ εμετό?? Υπομονή κ περαστικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Αλικη τα νευρα στο κοκκινο!Αλλη φορα θα αφηνεις το φαγητακι κριμα ειναι!Θα ανοιγεις την πορτα θα αφηνεις μεσα τον αντρουλη σου να κραταει το γιοκα σου, θα περνεις την αδερφουλα σου θα πηγαινεις για καφε και θα γυρνας στο σπιτι σου κυρια και ηρεμη!!

Ναι ευη γιαυτο το θελω το κιντερτε!!θα το δοκιμασω!μπας και φυγει κανενα κιλο παραπανω

Το απογευμα θα ερθει ο doctor να δει την κοκονα μου γιατι δεν αντεχω να το βλεπω με πυρετο με πιανουν τα κλαματα!Χθες ανεβασε 39.4 ανεβαζει ανα 10ωρο .4.30 το βραδυ παιζαμε με τα μανταλακια για να το πει.Αφου το πηρε μετα ηθελε τατα στον παπουκα και να φαει πιτα!Ωραια δεν περναμε???

Μαριεττα δεν παθαινει κατι αμα φαει απο το φαγητο σας!Απλως αν ειναι κατι που δεν το ξερουν ανεγουλιαζουν λιγο μετα ηρεμουν.καλυτερα να τον γυρνας μπρουμυτα και να του χτυπας την πλατη και αν ειναι αυτο θα τα βγαλει!

Ξανα εκανε εμετο?Εμεις εχουμε εμβολιο για την γαστρεντεριτιδα κραταει δυο χρονια !!

Η μικρη μου συνηθως τρωει απο το φαγητο μας σπανια να της φτιαξω κατι διαφορετικο συνηθως τρωμε εμεις απο το δικο της!

Νιωθω πολυ ωραια που ξεφουσκωσα λιγο πολυ μου αρεσει!!!

Παω να κανω τη σαλατα μου και μπριζολα απο το φαγητο της μαμας και η μικρη θα φαει τις πατατες φουρνου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Ίνα μου μην στεναχωριέσαι….. ένας πυρετός που θα περάσει είναι! Τώρα θα την δει κ ο γιατρός κ θα ηρεμήσεις!! Ελπίζω…… :roll:

Δεν ήθελα να το πετάξω…… πραγματικά….. απλά εκνευρίστηκα!!!

Αυτό είναι το τιγράκι που φιλάει!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!!Τι κάνετε?????Πως τα περάσατε το Σαββατοκύριακο???!!!Εμείς χαλαρά...Το Σάββατο απόγευμα πήγαμε σε μια μαμαδοσυνάντηση και έβαλα τον Άκη πρώτη φορά στον παιδότοπο!!Ξετρελάθηκε με τις μπάλες!!Θα σας βάλω φώτο να δείτε!!!Σήμερα ήταν όλη μέρα μέσα στην γκρίνια......Άτιμα δόντια!!! :?

Κατερινάκι,σε ευχαριστώ για τα λινκ!!Είναι πολύ χρήσιμα!Ελπίζω να τα καταφέρω κι εγώ τόσο καλά όσο εσύ!!!!Πως πάει η μικρή μας στην κοιλίτσα???Κλωτσάει??!!!! :D Αχ μου λείπει η κοιλίτσα μου!!!!!

Νατασσάκι,αμάν πάλι,τι έπαθε το Σοφάκι μας???Τελειώσατε με την αντιβίωση?Είναι καλύτερα?Πολλά δοντάκια βγάλατε...μήπως ο πυρετός ήταν λόγω δοντιών?

Αλίκη,ωραία ιδέα μου έδωσες για τα σουβλάκια...θα δω τι θα κάνω...ΑΝ κάνω τελικά γιατί δεν βγαίνουμε οικονομικά....Πρέπει να δώσουμε 100 ευρώ για να πάρω την υπηκοότητα και είναι και η έκτακτη εισφορά και από τα 2 ενοίκια που παίρνουμε...οπότε...πολύύύ δύσκολα... :( Κρίμα.....Τι έγινε με τις γουλίτσες??Μην απογοητεύεσαι με τα κιλάκια βρε...περιόρισε τα αλμυρά και θα είσαι οκ!Γέλασα πολύ με τα βαφτιστικά!!!!ΕΛΕΟΣ!!!Πολλά νευράκια βλέπω....κι εγώ έχω θέμα με τα νευράκια μου οπότε πήρα βαλεριάνα και όταν νιώθω ότι θα εκραγώ,χαπακώνομαι και χαλαρώνω!!! :mrgreen: Μωρέ τι γλυκό που είναι το αντράκι σου με το τιγράκι του!!!!Αχχχ σκέτη γλύκα!!

Ελίζα,πρέπει να έπαθες σοκ όταν είδες τον μικρό να κοκκινίζει και να ξύνεται ε??!Που να θυμάσαι τι έχει το κάθε τι που τρώει....Α παρεμπιπτόντως,τα Χριστούγεννα πέρασαν,έρχονται οι Απόκριες,μήπως να βάλεις φώτο προφίλ μωράκια καρναβαλάκια??!! :D

Ευγενία,τι γέλιο έριξα με τον Νώντα!!αχαχαχα!!!Κι εμένα καμιά φορά που τον γδύνω και τον παίρνω αγκαλιά να τον πάω για μπάνιο και μου ρίχνει κάτι πορδίτσες όλα τα λεφτά!! :lol::lol::lol: Το καρούμπαλο έφυγε???Δεν πειράζει για το φλουρί...του χρόνου τώρα!!Ψωρίαση έχει και μια φίλη μου και έχει δοκιμάσει διάφορες θεραπείες αλλά το μόνο που κατάφερε είναι να μην φαίνονται τόσο έντονα τα σημάδια...

Εύη,ο Παρλιάρος είναι κόλαση!!!!!!!Δεν έχω επιχειρήσει να φτιάξω πολλά από αυτά που κάνει γιατί δεν έχω ούτε τον εξοπλισμό,ούτε τον χρόνο...αλλά κάποια γρήγορα έχω κάνει και είμαι γιάμμμυυ!!!!Πως είναι ο Τριαντάφυλλος?!!

Μαριέττα,με γεια το μαλλί!!Βάλε καμιά φώτο να σε δούμε!!!Πως είναι ο Ηλίας?Συμφωνώ με την Ίνα,καλύτερα να τον γυρνάς μπρούμυτα και να χτυπάς στην πλάτη,εμένα όταν βάζω δάχτυλα να δω για δόντια,αναγουλιάζει!

Εμένα δεν έχει κάτι αγαπημένο που δεν μπορεί χωρίς αυτό...ήήήή μάλλον έχει.....τα βυζιά μου!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Γιώτα,που χάθηκες εσύ???Ωραίο το θέμα Μίνι Μάους...για τα κοριτσάκια βρίσκεις εύκολα χαριτωμένες στολές,με τα αγόρια τι κάνουμε??!!!!

Ίνα,περαστικά στο Αναστασάκι....Υπομονή...θα βγουν τα δοντάκια και θα ηρεμήσετε!!!

Αυτά τα νέα!!Καλό βράδυ!!!

post-13601-13873938685533_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Αννουλα ηρθες μας ειπες τα νεα !Το σηγουρο ειναι οτι ο Δημητρακης δεν σου μοιαζει.Οι υπολοιπες που ειναι οεο???Ελενηηηηηη !!!Μαρια!!!!!!το καινουργιο σπορακι μας καλα?Ρουλα??Νατασα!!Γιωτα!!!ΜΑριετα σε βλεπω ;)

Εμεις ηρθε ο γιατρος μας ειδε βρηκε 10 δοντια και τιποτα αλλο α και καποια φουσκωμενα!Οποτε περιμενουμε πριν λιγο εφτασε 40!Ξερετε αλλα παιδακια να ανεβαζουν τοσο πυρετο για τα δοντια.Την προηγουμενη φορα που το ξαναπαθε εβγαλε 4 μαζι.

Αλικη κουκλος για ζουπηγμα,αλλα αυτα τα μαξιλαρια πιανουν ακομη για να μην πειραζει την τηλεοραση?Εμενα μαζευει οτι φτανει πλεον απο τα επιπλα, και αμα δεν μαζεψω γρηγορα τραβαει ακομα και αυτο που στρωνω στο τραπεζι για να φαμε, μαζι με τα πιατα πανω!Αντε να δουμε τι νυχτα θα περασουμε παλι σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες γεια και ξανα καληνυχτα...

ο Ηλιας μαλλον ειναι καλα και δε κολλησε...σημερα απο το πρωι δεν εκανε κακα,εφαγε ελαφρα και το απογευμα εκανε κακακια κανονικα...το μεσημερι πηγαμε στης μαμας μου και τον ταισε αρνι στον φουρνο με πατατες...ειχε ηδη φαει το δικο του...απλα για την γευση..ε!! παλι πηγε να το κανει τον εμετο...απλα η μαμα μου τον σηκωσε και εκεινος ρευτηκε πολυ δυνατα...ισως να ειναι αυτο..τρωει και δε προλαβαινει να χωνεψει...παντως κι αυτο που ειπε η Ινα νομιζω να ειναι σωστο...το οτι δοκιμαζει νεες γευσεις κι αν δε του αρεσουν αναγουλιαζει...εμετο παντως δε ξαναεκανε απο χθες...

το απογευμα εκανα ενα σωρο δουλειες...ειμαι ευχαριστημενη απο τον εαυτο μου ως Μαιρη Παναγιωταρα...

Αλικη ο Σπυρος εχει πολυ πονηρη φατσουλα!! μου αρεσει!!!

οσο για τα συζυγικα...στου κουφου την πορτα,οσο θελεις βροντα!!!αμα πια!!

Αννα, ακομα και μονοι σας να κανετε παρτυ,να βαλετε τραγουδακια,να εχετε στολισμενο το σπιτι με μπαλονια,να σβησετε κερακι αγκαλια με τον Ακη,να χορεψετε,να βγειτε φωτο και να μας στειλετε....

Ευη περαστικα στον Τριανταφυλλενιο!!

Ευγενια το φλουρι το εχεις στην αγκαλια σου!!!

Ινα τι ειπε ο γιατρος για την μικρουλα;

Κατερινα ο Γιαννης ειναι πολυ γλυκας!! χαρας στο κουραγιο σου για τις ετοιμασιες....σε βρισκω ΑΨΟΓΗ!! το μπεμπουλινι τι κανει;

το αρκουδακι του Ηλια που εχει απο δυο μηνων και δε το αποχωριζεται ποτε...μαλλον θα κανει καλη παρεα με τον Σπυρο!!!

καλο βραδυ κορες και καλη εβδομαδα να εχουμε...ντυθειτε καλα απο αυριο...θα δουμε και ασπρη μερα λενε.....στην ΕΜΥ....γιατι απο αλλου δεν το εχουμε ακουσει :lol::lol:

post-9608-13873938686416_thumb.jpg

post-9608-13873938687717_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να΄μαι πάλι!!!!!

Ίνα,εεεε όχι και δεν μου μοιάζει καθόλου!!Θα σου βάλω φώτο εμένα μωρό και τον Άκη να μου πείτε!!!

Μαριέττα,ευτυχώς δεν κόλλησε το γιαβρί μου!!!Είναι ένας γλύκας μωρέέέ!!!Και στην δεύτερη που είστε μαζί....αχ λιώνω.....!!!!

post-13601-13873938688991_thumb.jpg

post-13601-13873938689112_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μονο το σχημα των ματιων διαφερει...το δικο σου ειναι πιο αμυγδαλωτο,ενω του Ακη στρογγυλο...(νομιζω παλι)...

ολα τα υπολοιπα...ειναι εσυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μονο το σχημα των ματιων διαφερει...το δικο σου ειναι πιο αμυγδαλωτο,ενω του Ακη στρογγυλο...(νομιζω παλι)...

ολα τα υπολοιπα...ειναι εσυ!!!!

Πες τα πες τα!!!!Εγώ βλέπω ότι μοιάζει και στους δυο μας...τα μάτια,τα μάγουλα και τα αφτιά είναι του Γιώργου....χείλη,μύτη,χρώμα δικά μου...Αν και τα μάτια του είναι περίεργα...ούτε καστανά σαν του Γιώργου,ούτε πράσινα σαν τα δικά μου...είναι κάπως χακί! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....τι κάνετε?

Εμείς καλα σπιτάκι σήμερα και μάλλον και αύριο,δεν θα πάω γραφείο!έχουν ξυπνήσει απο τις 7 και έχω λαλησει.

Λοιπόν χθες το βράδυ εβρασα νεράκι με ευκαλυπτο και τους έβαλα απο πάνω να κανουν εισπνοες και το βράδυ ο μικρός δεν δυσκολεύτηκε καθολου απο τις μυξες και τον βήχας...τι πράγμα και αυτο κατεβαίνουν οι μυξες και πνίγεται και χεζομαι πάνω μου.όπως καταλάβατε οι μυξες καλα κρατούν...τι να πω και δόντια δεν βλέπω...μονο 6 έχει.

Αννουλα μοιαζετε παρά πολυ!

Ίνα και Εύη περαστικά στα μικρουλια!

Αλικακι κουκλος ο Σπύρος!

Μαριέττα μου και εμένα Αναγουλιαζει όταν δεν του αρέσει κάτι και έχει κάνει αρκετές φορές εμετο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσόπουλα!!

Τι νύχτα κ αυτή….. τι γκρίνια…. Κ εγώ που έλεγα πως έχουμε διάλλειμα!?!?

5 το πρωί αφού δεν είχα κλείσει μάτι τον πήρα στο κρεβάτι μου!!! Όχι ότι κοιμηθήκαμε!!! Ααμμμ το άλλο δεν σας το έχω πει. Έχει τον τελευταίο καιρό που κάθε βράδυ αλλάζουμε 2-3 φορές φορμάκια κ σεντόνια… οι πάνες δεν κρατάνε τα πιπί!! Είχε ξαναγίνει πριν κανένα 3μηνο, μετά σταμάτησε κ εδώ κ 10-15 μέρες πάλι τα ίδια!!! Νούμερο έχω αλλάξει, σχέδιο έχω αλλάξει, μάρκες έχω αλλάξει κ βέβαια κάθε νύχτα τον αλλάζω 3 πάνες πριν γεμίσουν! Θα μου πείτε, καλά τι κατουράει??? Έλα ντε!!! :shock:

Λοιπόν Αννούλα ο Άκης είναι για παιδότοπους…. Φαίνεται να το απολαμβάνει στο έπακρο!!! Για διαφήμιση είναι!! Μην αγχώνεσαι για τα οικονομικά!! Το πιο σημαντικό είναι να περάσουν καλά τα παιδιά κ τα παιδιά το μόνο που δεν τα νοιάζει είναι το φαί…. Οι μεγάλοι εε δεν θα έρθουν κ για τραπέζι, 2 κουταμάρες να τους έχεις κ είναι μια χαρά!! Ρίξε το βάρος στην τούρτα για να το χαρείς κ εσύ!!!

Εκ πρώτης όψεως θα έλεγα πως δεν σου μοιάζει….. με τη φωτογραφία ναι έχετε πολλά κοινά!!!! Καμιά φορά τα ζευγάρια μοιάζουν κ λίγο κ τα χαρακτηριστικά σε μπερδεύουν!!! ;)

Ίνα μου τα δόντια μπορούν να κάνουν υψηλούς πυρετούς…. αλλά όχι 40… επειδή ο άντρας μου πέρασε κ από το Παίδων σε συμβουλεύω άμα θες να κάνεις μία εξέταση ούρων! Πρέπει να βεβαιωθείς πως είναι εντάξει από εκεί κ επίσης από λαιμό ότι δεν έχει κανένα μικρόβιο που μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα!! Τώρα αν την είδε ο γιατρός εντάξει από λαιμό οκ, αλλά μία εξέταση ούρων για να αποκλίσεις κάποιο πρόβλημα εκεί, καλό θα ήταν να την κάνεις!

Τα μαξιλάρια δεν προστατεύουν…. άλλωστε πάει κ τα βγάζει για να βάλει μουσική στο στέρεο!!! Απλά τα έβαλα για να τον καθυστερούν κ να τον προλάβαίνω!!! :D

Μαριέττα καλά κάνεις κ του δοκιμάζεις γεύσεις…. Το αναγούλιασμα όντως όλα τα παιδάκια το κάνουν μέχρι να συνηθίσουν κάτι! Εμένα μόνο το γιαούρτι κ το ρυζόγαλο δε λέει να συνηθίσει….!!!!

Αχχχ ο Ηλίας είναι τόσο γλυκός!! Κ η φώτο που είστε μαζί είναι πολύ γλυκιά!! Ναι σίγουρα θα έκαναν καλή παρέα με το Σπύρο….έτσι είναι κ αυτός με το τιγράκι του….. μας το δίνει κ να του το φιλήσουμε!!! Επίσης πεθαίνω για τα μαλλιά του Ηλία!! Περιμένω να μακρύνουν λίγο κ στο Σπύρο αλλά αργούν γαμώτο!!!

Ελιζάκι μου ακόμη μύξες??? Εμείς ευτυχώς έχουμε τελειώσει!!! Κάνε τους πλύσεις με ορούς βοηθούν πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!

Ένα έχω να πω - το έχω δαγκώσει!!! Με το παλτό και το κασκόλ είμαι ακόμα μέσα στα γραφεία. Μέχρι να ζεστάνει θα έχει πάει μεσημέρι!

Επίσης θέλω να δηλώσω ότι είμαι υπερήφανη για τον άντρα μου - παρέλαβα χθες τιμητικό βραβείο (ο άντρας μου είχε αγώνα και πήγα εγώ με τις γιαγιάδες και τον Νώντα) ως ο καλύτερος αθλητής ping pong που έχει περάσει ποτέ απο το νησί του και επίσης για την συμμετοχή του στην εθνικη ομάδα και για τα χρυσά μετάλλια που έχει φέρει...αθληταρά μου εσυ!!!:ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Κατα τα άλλα ηρεμία - του Νώντα είδα πως έσκασαν οι δυο τραπεζίτες κάτω αλλά δεν με έχει αφήσει να δω τα πάνω. Σύνολο μέχρι τώρα 9 δόντια. Και τα τρία σκάνε μαζί αλλά ο καλός μου ούτε γκρινιάζει, ούτε μιλάει απλά θέλει την πιπίλα του συνέχεια. Αγαπημένο δεν έχει - ότι του δώσεις σε λούτρινο και απαλό το καλοδέχεται. Έχει πλάκα όμως που γουστάρει να τρίβει την μούρη του στην κουβέρτα του. Την τραβάει απο την κούνια και χώνει την μούρη του σε αυτήν...είναι έτοιμος για διαφήμιση μαλακτικού!!Θέλουμε κάποια στιγμή να τον τραβήξουμε βίντεο. Από μικρό του άλλαζα συνέχεια τα λούτρινα για να μην ερωτευθεί κανένα...

Elisa περαστικά στα παιδάκια σου..δεν θέλω να φανταστώ τι τραβάς...

Άννα ο Άκης έλεγα ότι είναι αντιγραφή του άντρα σου στο ξανθό- τελικά δεν είναι - μύτη και στόμα είναι δικά σου!! Κουκλάκι ζωγραφιστό ήσουν απο μωρό!!Το ίδιο και ο Άκης. Αλήθεια απο που είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία καλημέρα!!!

Συγχαρητήρια στον αντρούλη σου!!!!!!! Πάντα πρώτος!!!!!! :ymapplause::ymapplause:

Μπράβο κ στο Νώντα που είναι τόσο καλό παιδί!!!!!

Βρέ Ευγενία δεν του βγάζεις κ τη φώτο με τα κέρατα… πέρασαν τα Χριστούγεννα κ θα τον παρεξηγήσουν τον καημένο…!!!!!!! :lol::lol::lol:

Κάνει κρύο πολύ κ θέλω να ανοίξω το σπίτι κ το σκέφτομαι! Μπρρρρ!!!

Σήμερα το μενού έχει μπιφτέκια ψητά κ σαλάτα πράσινη!!! Το βράδυ γιαούρτι!!! Ένα γάλα μέχρι τώρα κ ένα καφέ!!!

Ελίζα όλο αποφεύγεις την αναφορά…. :roll: για να συνετιστούμε λίγο!!! :lol: Πως κ είσαι σπίτι σήμερα?

Ίνα αλήθεια με το μαγαζί τι γίνεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Το βραδυ δεν το περασαμε και πολυ καλα της εδωσα νερο και αρχισε να τρεμει και ανεβασε πολυ γρηγορα πυρετο μιση ωρα την κρατουσα σφικτα για να ηρεμησει πηρε το σιροπι της χωρις παραπονο και μετα κοιμηθηκε.Μετα το ξυπνησα παλι για να το αλλαξω ρουχα γιατι ηταν μουσκεμα.Απο το πρωι προσπαθω να της παρω ουρα αλλα δεν κατουραει στο σακουλακι.Τωρα το λυπηθηκα και το αφησα να κοιμηθει χωρις σακουλακι.Δεν αντεχω να ειναι ετσι το μωρο μου .Δεν θελω να το παω στο νοσοκομειο και δεν θελω να το τρυπισω να το παρουν αιμα για τι δεν καθετε και τσιριζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι πάλι με άλλη φωτο ομως :lol:

Λοιπόν Αλίκη το σ.κ έκανα ατασθαλίες σήμερα έχω φάει δημητριακά καφε φρούτο τώρα θα φάω αυγό με σαλατα και το βράδυ μάλλον το ίδιο...

Όρους βάζω μπολικους μετα τις ρουφαω αλλα πάλι τα ίδια...αμάν πια φέτος ...

Ίνα μου γρήγορα περαστικά,βασανίζεται μωρε η μικρούλα.

Ευγενία μπράβο στον αντρουλη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχχ τουλάχιστον εσένα πήρε ο μπεμπάκος! Καλύτερο μου ακούγεται για να δούμε τώρα την Τρίτη μαι εγω 35 μπαίνω είμαστε πολύ κοντά…εσύ κατάλαβες οτι πήρε θέση; Εννοώ νιώθεις κλωτσιές μόνο ψηλά στον θώρακα;;
    • Ναι Ε; Μήπως να ψαχτώ και εγώ για την μπάλα θα τον ρωτήσω τώρα που θα πάω την Τριτή τον γιατρό…άσε το βλέπω και στον ύπνο μου…οτι δεν πήρε θέση αλλά ντάξει τι να κάνουμε όπως έρθουν τα πράγματα 🙃
    • Τώρα η μικρούλα σου κοιμάται;; Αχ αναρωτιέμαι ποτε θα ξανά κοιμηθούμε, όπως παλιά!! Ρωτάω την μαμά μου, από ποτε μπορούμε να κοιμόμαστε εμείς και τα μικρά να βλέπουν παιδικά 😂😂😂 Αν και ο άντρας μου είναι πολύ πρωινός τυπος και τα σκ που δε δουλεύει παίρνει την μικρή και βγαίνουν βόλτες…οπότε από αυτήν την άποψη είμαι καλά.  Και να μην τον βάλεις πάντως δεν έγινε και κάτι… από του χρόνου πιστεύω θα το χαίρονται..φέτος πιο πολύ εμείς χαιρόμαστε!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου,εγώ αύριο μπαίνω στην 35η εβδομάδα ο μικρούλης έχει πάρει θέση εδώ και 3 4 εβδομάδες αλλά ο γιατρός μου είπε να μη το δένω και κόμπο γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να αλλάξει πάλι οπότε μην αγχώνεσαι!!
    • Οχι δεν μου ειπε! Απλα μου ειπε οτι θα το παρακολουθεί η γυναικολόγος κι αν χρειαστεί να ξαναπάω να με δει η ιδια που εκανε την Doppler. Μου ειπε για σημαδια. Και ειπε δεν είναι κ σίγουρο οτι θα γεννήσω πιο νωρις.    Επισης  πήρε θέση, αλλα  μπορει να αλλάξει γιατι  είναι νωρις ακομα. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...