Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

Τώρα θυμήθηκα μία κοπέλα στο σμ που μου λέει

- ο γιός σου έχει πάρει κάτι από σένα? (ειρωνικά) Εγώ έχω 5 παιδιά, τα 3 είναι ίδια ο πατέρας τους, τα 2 μοιάζουν στο σόι του!!!

Εγώ τώρα τι να περιμένω…?? η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!! Χαχαχαχα :lol::lol:

Αχχ τη Παρασκευή ή το Σάββατο μάλλον πρέπει να ζυγιστώ!!!! :roll:

Μπράβο ρε Νώντα!!!!

Εμείς έχουμε τον άλλο μήνα γιατρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

γεια σας μανουλες!επιτελους προλαβα λιγο και μπηκα να δω τα νεακια σας.αυτες τις μερες εχω τρεχαματα...η καμπυλη οπως σας ξαναειπα βγηκε λιγο πιο πανω απο το οριο και εκτος απο αυτο εχω και αμνιακο στα ανωτερα φυσιολογικα οποτε τωρα το ψαχνουμε για να μην εχουμε και αλλα.......σημερα εχω ραντεβου με μια διαβητολογο και θα μιλησω και μετα με το γυναικολογο να δουμε τι θα γινει.εχω και το γιαννη που θελει το 100% της προσοχης και ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα.μιλησα με το παιδιατρο γιατι ρε κοριτσια ακομα δε σηκωνεται απο τη θεση του και γενικα δε κουνιεται.απο την αλλη ηρεμω καπως γιατι περπαταει πλεον πολυ σταθερα και γενικα αμα πιανεται απο καναπεδες περπαταει και μονος του.μου ειπε πως το οριο ειναι μεχρι τον 16 μηνα,οτι γενικα θα επρεπε να σηκωνοταν απο τη θεση του και απο ξαπλωτος καθιστος αλλα δεν αενησυχουμε αφου περπαταει..τι να πω...καντε κανενα ταμα και για μας βρε κοριτσια μπας και κουνηθουμε λιγο! μας ειπε να του κανουμε και καποιες ασκησουλες καθημερινα..

την μεθεπομενη βδομαδα εχει αδεια ο αντρας μου και θα προετοιμαστουμε και για τον ερχομο της μπεμπουλας μας.τι λετε προλαβαινω τις εκπτωσεις?η να κανω τις αγορες μου πιο νωρις?

αυτα τα νεακια μας παω να διαβασω και τα δικα σας και επανερχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες...Βλεπω κινιση σημερα και μ'αρεσει..

Μολης εσβισα και το φαγητο μου και τωρα εκατσα να διαβασω τα νεα σας....

Καλε που μιραζουν εκατομηρια να παω να παρω και εγω??? Εγω θα ειμαι μια χαρα και με 1,000,000 ευρω :lol::lol::lol::lol:

Ινα περαστικα στην Αναστασια, ποσο πυρετο εχει??? Κανονικα μετα το 3ο 24ωρο θα πρεπει να ανισιχουμε για τον πυρετο καθος οι ιοσοις θελουν τον χρονο τους αλλα σε τοσο μικρο μωρο εγω θα εκανα και ενα τηλεφωνο στον παιδιατρο...Επισις να ξερετε πως καπιες φορες οι ιοσοις ιποτροπιαζουν, εκει που παει να γινει καλα το παιδι μπορει να σου βγαλει κατι αλο, αυτο εξαρτατε απο το που μας εχει χτιπισει η ιοση.

Αυτο με τα μανταλακια που λεει η Γιωτα το σκεφτικα και εγω κοριτσια απλα με προλαβε η Γιωτα..Ειναι επικινδινα μην τους αφινετε να τα παιζουν...Καλα καμια σας δεν απλωνει ρουχα στο μπαλκονι?? Εγω τα εχω εξω στην ντουλαπα και δεν τα εχει δει ποτε...

Ελιζα γιατι φοβασε την ζυγαρια μια χαρα ειναι το μενου σου, ασε που καμια φορα δεν χανουμε στην ζυγαρια αλλα οταν μετριθουμε εχουμε χασει ποντους...

Εγω σημερα εφαγα 2 φριγανιες ολικης + 1 αβγο + 1 τσαι

δεκατιανο 1 μηλο

Το μεσημερι θα φαω σπανακοριζο με cottage cheese

και το βραδυ γιαουρτακι + μπαρα δημητριακον

Εγω κοριτσια τις δουλειες του σπιτιου δεν τις βαριεμαι. ιδικα αν δεν εχω το μωρο στα ποδια μου θα ελεγα οτι μου αρεσουν κιολας, ξεδινω με τις δουλειες..Αυτο που δεν θελω ομως με τπτ, με τπτ ομως ειναι το σηδερο το σιχενομε...

Αλικη περπαταει και ο Σπυρος?? Μπραβο :ymapplause::ymapplause::ymapplause: Οσο περνανε οι μερες θα γινετε ολο και πιο σταθερος οποτε θα γλιτωσετε και τα επιπλακια σας :lol::lol::lol:

Αχχχχ ξιπνισε το βλασταρι μου και ηθελα να πω κιαλα :lol::lol::lol:

Κατερινα το αμνιακο υγρο ειναι περισοτερο λογο του ζαχαρου η προερχετε απο κατι αλο γιατι δεν καταλαβα??? Τι μπορει να γινει σε αυτην την περιπτοση???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααααα την εκανα την μ@κ@κι@ :o:o:o:o:o:(:(:(:(:(:(

Πρην λιγο εφαγα ενα σοκολατενιο muffin......

Θα προσπαθισω να μην βαλω τπτ αλο στο στομα μου σημερα, για να δουμε.

Εχουν πολλες θερμιδες αυτα λετε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....

Λιμοκτωνω παιθενω τις πηνας................ Αλλα δεν θα βαλω μπουκια στο στομα μου μεχρι της 10 για να μην πιναω μετα...

Σας αφινω ξιπνισε ο μικρος, ηθελα απλα να πω ενα γεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες!!!!

Σήμερα κοιμηθήκαμε πολύ καλά… μία φορά μόνο σηκώθηκε για γάλα, μετά άλλη μία γιατί κάποιο όνειρο είδε κ 8.15 ξυπνήσαμε…..

Ρε κορίτσια δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου βγάζει το γάλα πριν τον ύπνο…. Έχω στεναχωρηθεί πολύ!!! Δεν θέλω ρε γαμώτο να γίνεται αυτό ούτε μία φορά, έχω περάσει πολύ άσχημα με τους εμετούς όταν ήταν μωρό! :cry:

Τεσπα μη σας ζαλίζω..!!

Ευάκι είσαι θεά…. μου αρέσει που δεν πρόλαβες να το φας κ μπήκες να το ανακοινώσεις λες κ θα σε καταλαβαίναμε….. :lol::lol:

Δεν πειράζει βρε από μία φορά…ούτε ο οργανισμός σου δεν το κατάλαβε!!! Φάε κάτι πιο ελαφρύ σήμερα!!!

Να σου πω την αλήθεια κ εγώ πεινούσα πολύ εχθές…. Το έριξα στα φρούτα κ έπεσα για ύπνο για να μην το σκέφτομαι….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....

Λιμοκτωνω παιθενω τις πηνας................ Αλλα δεν θα βαλω μπουκια στο στομα μου μεχρι της 10 για να μην πιναω μετα...

Σας αφινω ξιπνισε ο μικρος, ηθελα απλα να πω ενα γεια...

Καλημέρα!!!Κουράγιο Ευάκο!!!!Θα τα καταφέρεις!!!!!!!

Καλημέρα Αλίκη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίκη μου,μήπως να του έδινες λιγότερο γάλα???Περιμένεις να ρευτεί πριν τον βάλεις για ύπνο??Δοκίμασε μετά το γάλα να τον κρατάς όρθιο στον ώμο σου για κανένα 10λεπτο και μετά να τον βάζεις για ύπνο! Είχα κι εγώ θέμα με τον μικρό όταν ήταν πολύ μωρό και τελικά τον πείραζε επειδή ήταν λαίμαργος και έτρωγε παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικη περιεργο αυτο με το γαλα :-?:-?:-? Δεν μπορω να σκεφτω κατι, γιατι μονο το βραδυνο γαλα???

μην του δινεις γαλα πρην τον υπνο δοστου να φαει κατι αλο πιο στερεο...Εγω καμια φορα αν του δοσω αργα πχ. τραχανα με γαλα δεν του δινω μετα γαλα, η μπορεις να του δοσεις ενα σαντουιτσακι με κασερακι η γιαουρτακι...Δεν ξερω τι να πω???

Τι σιμασια θα ειχε αν σας το εκριβα το muffin, ουτος η αλος θα το ηξερα εγω...Παντος επο τοτε δεν εχω βαλει τπτ αλο στο στομα μου αν και πιναω πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα ξέχασα… σήμερα βραστό κουνουπίδι με πατάτες κ τυράκι για μεσημέρι, το βράδυ θέλω να κάνω μία σαλάτα με μοτσαρέλα κ προσούτο αλλά αν ο μικρός αργήσει να κοιμηθεί θα φάω τοστάκι! Έχω πιεί ένα γάλα με δημητριακά κ έναν καφέ.

Αννούλα καλημέρα!!! Που χάθηκες βρε κ εσύ???

Το γάλα το βγάζει με το που το πίνει… τελειώνει το μπουκάλι, τον σηκώνω να ρευτεί κ το βγάζει…. Στην αρχή μόνο το γάλα αλλά μετά κάνει εμετό κανονικό!! Μελανιάζει από το σφίξιμο κ πνίγεται!! Εχθές του έδωσα 150 για να δω… τα ίδια πάλι. Η φάση είναι πως αφού κάνει εμετό τον αφήνω κανένα 30λεπτο κ μετά πεινάει κ πίνει 100-150 χωρίς πρόβλημα.... κ δεν μου το κάνει τη νύχτα ούτε το πρωί!!!

Σήμερα θα πάρω κ την παιδίατρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Δεν πειράζει Εύη μου - μια μαλακία δεν κάνει τπτ. Μην σκας!! Αν καταπιεζόσουν τόσο ίσως ήταν και χειρότερα γιατί στο τέλος ίσως δεν έτρωγες μόνο ένα αλλά περισσότερα.

Εγώ είμαι στεναχωρημένη - η εξωσωματική του συνάδελφου δεν έπιασε και είναι στα μαύρα του. Κρίμα ρε γαμώτο. Ήταν η τελευταία τους..

Κατα τα άλλα καλά. Αδιαθέτησα χθες επιτέλους και είμαι έτοιμη να κάνω το ρεκτιφιέ μου - θα χρειαστεί να πάρω υδροκορτιζόνη οπότε δεν έλεγε!!!

Συμπεθέρα μου περιμένουμε νέα σου σχετικά με την διαβητολόγο...όσον αφορά τον Γιάννη, άσε το παιδί στην ηρεμία του - κάνει παρέα στον δικό μου τον Νώντα που δεν κουνάει ούτε αυτός τον κώλο του..μην έχεις ως μέτρο σύγκρισης τον Άκη και τον Μανωλιό. Κοίτα και εμάς. Περπατάει κανονικά απο 11 μηνών αλλά φοβάται τόσο πολύ να φύγει μόνος του. Ούτε εμας σηκώνεται μόνος του. Μόνο όταν είναι να γίνει μα...κία τότε την κάνει. Προχθές το άφησα μισό λεπτό στο καρεκλάκι του χωρίς να τον δέσω για να του φέρω το φαγητό του να φάει. Μπένω και τον βλέπω πάνω στο καρεκλάκι όρθιο να μου γελάει..εκεί ήξερε να σηκωθεί - απο το πάτωμα δεν ξέρει!!

Αλίκη δοκίμασε αυτό που σου λένε τα κορίτσια - δώστου κάτι πιο στέρεο η διαφορετικά κράτα τον πιο πολύ ώρα πριν κοιμηθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ επειδή δεν μου το κάνει κάθε βράδυ είναι μήπως κάποιες μέρες είναι πολύ χορτασμένος ήδη κ το γάλα του κάθεται βαρύ…. Τι να πω???

Καλημέρα Ευγενία…. Από τη στιγμή που θα φάει περνάει περίπου 1 ώρα για να κοιμηθεί! Μάλλον θα του αλλάξω το βραδινό για να το δοκιμάσω!!!

Έτσι κάνουν τα παλιόπαιδα όταν πρέπει, είναι αγάλματα κ όταν δεν πρέπει σου κόβουν τα ύπατα!!!

Τι ρεκτιφιέ Ευγενία μου (μήπως είμαι αδιάκριτη????)?

Κρίμα για το ζευγάρι…. Πολύ λυπάμαι!!! Που ξέρεις όμως θαύματα γίνονται!!! %%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια κριμα μορε τα παιδια, αλλα γιατι λες πως ειναι η τελεφτεα τους προσπαθια???

Ουτε της νυφης μου πετυχε τελικα, εχθες εκανε τεστ και ηταν αρνιτικο. Δεν το πιραν κατακαρδα βεβεα γιατι εχουν 2 παιδακια απλα ηθελαν και 3ο...

Εσυ παλι γιατι θα παρεις κορτιζονι τι εχεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μορε ζωη ν'αχουν τα σκατουλια μας.... Η νυφη μου το παλεψε παρα πολυ για να αποκτισει αυτα τα παιδακια..17 εξωσοματικες σινολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Εχω παθει σοκ τελικα την ειχα δει μια φορα τη σκοτωμενη πεθερα!Ηταν λιγο περιεργο στυλακι αλλα ηταν χηρα και ειχε μεγαλωσει μονη της το τελευταιο της παιδι τωρα ηταν 20 χρονων βεβαια και με πολυ οργη γι αυτο που επαθε η μανα του.Η κοπελα που διεπραξε το αδικημα ειχε τρια παιδια το μικροτερο πεντε μηνων και δεν ειχε να τα ταισει.Η πεθερα δεν εδεινε λεφτα(ενω ειχε) γιατι ελεγε οτι δεν ειναι του γιου της.Τη μερα της πραξης πηγε να την παρακαλεσει να τους βοηθησει.Την βγηκαν σε αθλια κατασταση ειχε μαχαιριες ως και στα δακτυλα του χεριου της.Αληθεια που παμε και που θα φτασουμε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμένα ο γιατρός μου είπε σε 14 ημέρες να πάω για χοριακή αλλά του είπα πως μάλλον για σερβιέτες ( sorry!!! ) θα πάω πιο πριν… :lol::lol:

Κσποιος περασε καλα τις προηγουμενες μερες :lol::oops::oops::oops::oops::oops:

Δεν πειραζει Αλικη μου ο δρομος ειναι μακρυς αλλα ας το διασκεδαζουμε και λιγο και να μην το κανουμε απο υποχρεωση!Και ποτε μην λες ποτε δεν ξερεις τι γινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη πρεπει να εχει πολυ δυναμη η νυφη σου δεν ειναι ευκολο καθολου καθε φορα που εχεις μια αποτυχια ειναι σαν να χανεις ενα παιδι!Εγω δυο εκανα και φοβαμαι για την επομενη τι αποτελεσμα θα εχει, αχετως αν δεν θα κανω αλλη γιατι θελει ενα 5000 στην τσεπη και αυτη τη στιγμη ουτε σαλιο για να τα μετρησω δεν υπαρχει!Για την πεινα εγω το ριχνω στο νερο αν και δεν πειναω τα χερια μου πανε μονα τους στο φαγητο, αυτο ειναι το κακο.

Ευγενεια ειναι πολυ δυσκολο αυτο που περναει ο συναδερφος σου!Αν θελουν μπορει να μην ειναι η τελευταια τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά περνάς την 1η , την 2η , την 3η , άντε 4η κ 5η …. επί 7-8 ημέρες από 2 φορές κάθε μέρα με ένα παιδί που κάνει το δικό του πρόγραμμα κ όλα τα λοιπά της Μαίρης Παναγιωταράς, ζητείται ευχαρίστηση!!!!! Χαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι τραβάμε οι γυναίκες???

Τι κάνει η Αναστασούλα μας???

Θέλει πολύ νομίζεις ο άνθρωπος για να ξεφύγει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικη εχει δικιο η Ινα, ποτε δεν ξερεις.....Εγω παλι εχω χασει τελιος το κεφη μου πανο στο θεμα αυτο (το σεχ ενοω)...

Ινα ενα εχω να πω εγω μονο, κριμα τα παιδακια κριμα κριμα κριμα, κριμα και αδικο μαζι..

Τα μονα που δεν εφτεξαν σε τπτ και θα πλιρωσουν τα σπαζμενα τον ηλιθιον μεγαλον...

Βεβεα μπορω να καταλαβω λιγο και την θεση αυτης της μανας οσο παραξενο και αν σας φενετε, μια απορια που εχω ειναι που ηταν αυτος ο πατερας οταν η μανα του κατιγορουσε την γυναικα του και αποκαλουσε τα παιδια του μπασταρδα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αλικη γιατι 2 φορες την ημερα και καθε μερα???? Αφου ετσι αποδιναμονετε το σπερμα ...

Οπως και να εχει καλη επυτυχια....

Η νυφη μου κοριτσια παλεβει απο παιδακι μονη της και εχει γινει πολυ δυνατη..Ο πατερας της αλκολικος, χωρισαν οι γονοις της οταν ηταν μικρη και μεγαλωσε με μια μανα που κιριος λιποταν τον εαυτο της παρα προσεχε τα παιδια της...Στα 15 της εφιγε απο το σπιτι και ζουσε μονη..

Με εμας εχει βρει παλι μια οικογενια μας αγαπαη και το διχνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει όχι όλες τις μέρες από 2 αλλά τις 4 πιο γόνιμες ο γιατρός μας έλεγε κ 3 φορές…. Το σπέρμα δεν αποδυναμώνεται απλά είναι λιγότερο κ περισσότερο το υγρό!! Αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα (στο σπέρμα) τότε έχεις περισσότερες πιθανότητες έτσι!!! Έτσι έμεινα έγκυος κ στο Σπύρο!

Μπράβο στο κορίτσι…. Είναι αξιέπαινο ότι έχει κάνει στη ζωή της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...