Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

Καλημερα

Ευγενεια ασε το κοσμο να βρει μια στιγμη ευτυχιας σε λιγο κανεις δεν θα φορει χρυσαφικο γιατι ειτε θα το εχει πουλησει ειτε θα το εχει θαψει να μην το βρουν οι αλλοι οσο για τις γουνες εχεις δικιο, αλλα και ιστοριες μιας αλλη εποχης.Οσο για τα μικρα μας οσο τα κρατας τοσο δεν τα χωρταινεις.

Ρουλακι ειναι πολυ δυσκολη η κατασταση αλλα ειμαστε ανικανοι να κανουμε οτιδηποτε προσπαθησε οσο μπορεις να κρατησεις την ψυχικη σου ηρεμια εγω το περασα μια φορα αλλα τοτε τα πραγματα δεν ειχαν φτασει εδω.Μακαρι να μπορεσουμε να μεγαλωσουμε τα παιδακια μας αξιοπρεπως!

Αννουλα χιλοι καλοι χωρανε σκεψου και αυτοι που θα καπνιζουν και θα κατσουν εξω?

Κανε δυο μεγαλες πιτες με τα χερακια σου κρασι χυμα απο την λαικη κανενα πατατακι για τα μικρα και την τουρτα σου.Μην σκας τα πραγματα εχουν αλλαξει.

Αχ Αλικη με το γυμναστηριο τυχερουλα.

Ευη σε βλεπω πολυ σωστη μια ιδεα ειναι ολα και λιγο σταματημα τα χερακια μας να μην τσιμπανε και μια μερα της εβδομαδας να φας κατι που λαχταρας δεν ειναι κακο.

Εμεις το βραδυ ειχαμε πυρετο λογο δοντιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Η ιστορία αυτή κρατάει χρόνια σε αυτό το νησί. Είναι της παλιάς σχολής και οι νέες κοπέλες..Τους αρέσει γενικά η υπερπαραγωγή. Για αυτό και ο άντρας μου ήθελε να πάρει "ξένη" (εγώ είμαι αυτή!!) για να γλιτώσει τις υπεραπαραγωγές. Δυστυχώς για τον περισσότερο κόσμο είναι πάρα πολύ δύσκολα τα πράγματα εδώ και χρόνια...αλλά η φιγούρα φιγούρα!! Αυτό δεν ισχύει μόνο εκεί, παντού ισχύει. Αφήστε το αυτό το θέμα...έχω γνωστό που έχει καταστρέψει τα 3 παιδιά του επειδή ήθελε να κάνει φιγούρα..ο μικρός του χρωστάει αυτή την στιγμή περίπου 750.000 €!!! και δεν τα έφαγε αυτός - ο πατέρας του τα έφαγε!!!

Άννα πραγματικά δεν χρειάζεται να κάνεις τπτ το ιδιαίτερο. Ότι σου λέει η ΙΝΑ. Εσείς να περάσετε καλά και ακόμα περισσότερο τα παιδάκια!! Αυτά δεν χρειάζονται ιδιαίτερα πράγματα για να το γλεντήσουν. Εμένα από όλα του τα παιχνίδια αυτό που γουστάρει περισσότερο είναι τα μανταλάκια που απλώνω τα ρούχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες γεια σας....μπαινω βιαστικα γιατι ειμαι γραφειο..

θα συμφωνησω με την Ευγενια..τα μανταλακια ειναι και του Ηλια το αγαπημενο του παιχνιδι...πώς την βρισκουν με αυτα; και μετα τα γυρευω σε ολο το σπιτι... :evil::evil:

τεντωνεται και τα βγαζει απο το σκοινι και χαιρεται!!!! αλλο πραγμα!!!

θα σας δω το βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ....ΘΕΜΑ Η ΤΑΤΙΑΝΑ...

ΝΥΦΗ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΤΗΣ ΜΕ 20 ΜΑΧΑΙΡΙΕΣ.....

Τωρα ειδα αλλαν δεν προλαβε να ακουσω τι ειπανε,,,στο καπακι αλλαξε θεμα....Θα το δω το βραδυ στισ ειδησεις του σταρ...σιγουρα θα το πει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μια χαρα το παει ο Ακης, τροχαδι ο ατιμος για την ζημια :lol::lol::lol::lol::lol:

Και αυτο το γελιο της απολιτης ικανοπιησης ομως σε σκλαβωνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!που ειστε καλε???βροχουλα παλι σημερα!

λεω να παω τον μικρο για εμβολιο σημερα γιατι το χουμε καθυστερηση λογω αρρωστιασ αλλα και παλι δεν ξερω αν θα το κανουμε εχει ακομα λιγεσ μυξες....θα δειξει θα παω να τον δει για καλο και κακο.

Αννα ωραιοσ ο Ακησ :lol:

Αντε μαζευτητε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Τον αμαζευτο έχουν όλες τους? Καλέ που είσαστε? Τι κάνετε τα βράδυα? Πάμε να γεμίσουμε σποράκια? :D[smilie=love3.gif][smilie=love3.gif]

Και εμείς έχουμε σήμερα παιδίατρο - δοκιμαστικό μαντού. Και την Πέμπτη πάλι παιδίατρο. Την Παρασκευή έχω δερματολόγο και πρέπει να κλείσω ραντεβού για οδοντίατρο και καρδιολόγο...δεν έχω τπτ...είμαι μια χαρά!! (και δυο τρομάρες)..ααα ξέχασα και την αιματολόγο Φοίφα που όταν πάω θα με βρίσει τρελά!!

Άννα ο Άκης είναι μια γλύκα και σκέτος ταρζανάκος. Όταν βλέπω τον Άκη και τον Μανωλιό (που είναι το κρητικομαράκι? ) αντιλαμβάνομαι πόσο φοβιτσιάρης είναι ο δικός μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....τελικα το ακουσατε για την νυφη και την πεθερα????Χαλκιδικη Καλιθεα εγινε..Φανταζομαι θα την εφτασε στο αμην την κοπελα...Οχι οτι ριχνω δικιο σε αυτην ηταν απανθρωπο αυτο που εκανε,ελεος..ενταξει ειπαμε δεν τα παμε καλα με τις πεθερες αλλα οχι και να φτασουμε σε τετοιο σημειο...Αλλα λενε οτι η νυφη ειναι σε σοκ τωρα μετα απο αυτο...Και επισης λεγανε το πρωι οτι την πιεζε η πεθερα της να παει να κανει τεστ ντιενει για να δει αν τα παιδια ειναι του γιου της...Γερη μ@@@κια και αυτο...

Τωρα θα μου πειτε το τι συμβαινει μεσα σε καθε οικογενεια μονο αυτοι το ξερουν αλλα οχι και φονο,,τραγικο...

αννουλα ο Ακης ειναι Φοβερος το καλο μου....Ολα τα παιδια για τις ζημιες βρε παιδακι μου πρωτα ειναι...

Ευγενια πολλες περιοχες υπαρχουν που κρατουν αυτο το παλιουκερο να το πω να εχουν το χρυσο,τα μαλλια και τα φανταχτερα φουστανια...Αστα..Και αυτο που λεμε,αν και με την κριση μπορει να μην εχουν δευτερο βρακι να φορεσουν, η φιγουρα φιγουρα....Τωρα τελευταια εδω σε μια περιοχη τοσο φανταχτερες που ειναι οι γυναικες κανουνε το αλλο,,,,αλλο ρουχο φορανε στη στεψη σε ενα γαμο,,και μετα πανε φορανε αλλο ρουχο για το γλεντι....Δυο πρεπει πλεον ενδυμασιες...Ουτε στο κοκκινο χαλι δεν το κανουν αυτο...

Να σας ρωτησω κατι οσες τα πρωτα σας ειναι κοριτσακια,,μοιαζουν τους αντρες σας πιο πολυ..????Απλα κοιταζω τωρα τελευταια που ολοι μου λενε οτι τα πρωτα κοριτσια μοιαζουν τους μπαμπαδες και το εχω παρατηρησει κοριτσια και εγω σε καποιες γνωστες μου....Το 80% περιπου ναι τα πρωτα παιδια αν ειναι κοριτσια μοιαζουν τους μπαμπαδες...Φυσικα και η δικια μου τον αντρα μου μοιαζει....ΑΧΧΧΧ..αντε εχω ελπιδα να μου μοιασει το δευτερο χα χα χα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!!

Σήμερα από το πρωί δεν είχαμε ρεύμα κ έτσι δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας….

θα τελειώσω τις δουλειές που έμειναν πίσω κ θα μπω αργότερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τραγικό είναι αυτό κορίτσια...αν δεν αντέχει κάποιος κάποιον την κάνει και φεύγει μακρυά του. Είτε είναι πεθερά, είτε είναι ο άντρας της, είτε είναι οι ίδιοι οι γονείς μας. Δυστυχώς εκτός από την ζωή που πήρε, κατέστρεψε τον ευατό της, την οικογένεια της και τα παιδιά της δεν θα την έχουν πλέον δίπλα της.. Δεν χρειάζεται να φτάνουμε σε αυτό το σημείο...

Γιούλα έχουν πλάκα γιατί δεν είναι στην περιφέρεια που τα πράγματα είναι πιο παραδοσιακά. Είναι δίπλα στον Πειραιά και είναι τελειώς διαφορετικοί σαν νοοτροπία. Όχι οτι εδώ που μένω εγώ είμαστε φουλ προοδευτικοί..καμία σχέση. Ότι κοροιδεύω το έχω λουστεί...άντρα από εκεί έχω πάρει!!!

Ο Νώντας τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να έχει μεγαλύτερη εμπιστοσύνη στις δυνάμεις του και έχει αρχίσει να κάνει πράγματα μόνος του..νομίζω ότι απο εδώ και πέρα θα δούμε τα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εμεις εχουμε λιωσει στον πυρετο!!Αλλα δεν εχει τιποτα αλλο ουτε μυξα ουτε βιχα ουτε τιποτα, αντε να δουμε ποτε θα τελειωσει αυτο?

Εγω παλι βρακι μπορει να μην εχω η μικρη θα περνει παιχνιδια ασχετα αν το δικο της καλυτερο παιχνιδι ειναι δυο περιοδικα "παιδι και νεοι γονεις" βλεπουμε ολα τα παιδακια τα ρουχα και τα παιχνιδια.Αν δει καμια ομορφη απο καμια διαφημιση φωναζει μαμα να την χαλασω και να πω οχι δεν γινεται.Αυτα σας αφηνω γιατι βραζει παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα με αφήσει σήμερα να μαγειρέψω ο γιός μου….. τι τα πιάνει ώρες ώρες!!!! Αν κάνω πως ξεκινάω καμιά δουλειά έρχεται κ μυξοκλαίει γαντζωμένος στα πόδια μου!!! Τα νεεεεεεύρααααα μου!!!!!!! :twisted::twisted::twisted:

Ελιζάκι μια χαρά κ στην αυλή είναι…. Μακάρι να είχα κ εγώ την αυλή μου κ θα ήμουν μια χαρούλα στον ήλιο!!! Καλό εμβόλιο σήμερα!!!

Άννα μου για τον χώρο μην ανησυχείς κ εγώ μικρό σπίτι έχω κ μια χαρά βολευτήκαμε 25 άτομα + παιδιά…. για φαγητό μπορείς να κάνεις κανένα απλό γλυκό (μωσαϊκό), την τούρτα, κανένα πατατάκι, μπορείς να παραγγείλεις κ πίτσα κ είναι οκ!! Τώρα τι να πω για τον Άκη…. Κ εγώ όταν τον βλέπω νομίζω πως ο δικός μου είναι Άγιος!!

Εύη αν συνεχίσεις έτσι θα μας βάλεις τα γυαλιά με τη δίαιτα….. ;):D

Ευγενία ξέρω κ εγώ ένα γνωστό που έκανε γάμο μασκέ γιατί παντρεύτηκε καρναβάλια κ βέβαια δεν χρειαζόταν…. Κ με τα ρούχα μια χαρά ήταν!!!!! :lol:

Εννοείται ότι κοροϊδεύεις το λούζεσαι….. κάποτε γελούσα με τους γονείς του άντρα μου…. μόνο που δεν ήξερα πως θα είμαστε οικογένεια μια μέρα!!! :roll::roll:

Ίνα μου «Νους υγιής εν σώματι υγιεί» κι επειδή ούτε ο νους μου αλλά ούτε το σώμα μου πάνε καλά ας ξεκινήσω με το κορμί μου που είναι πιο εύκολο κ ελπίζω να ακολουθήσουν κ άλλα όργανα…. Ίσως το γυμναστήριο να βοηθήσει!!! :-?

Ωχχ περαστικά σας!!! Τι ταλαιπωρία φέτος!!!

Γιώτα μου εγώ κορίτσι δεν έχω αλλά ο γιός μου είναι ίδιος ο πατέρας του… όταν λέμε δεν έχει τίποτα από μένα εννοούμε ΤΙΠΟΤΑ!!! Όλοι λένε πως είναι ο μόνος που δεν μπορεί να αμφιβάλει για την πατρότητα του γιού του…. χαχαχα!!! Εγώ από τις πολλές προσπάθειες να αποκτήσω παιδί υπήρχαν κ στιγμές που κοιμόμουνα…. σε μία από αυτές έπιασα τον γιό μου!!!! Αν κάνω δεύτερο κάτι ανάλογο θα γίνει γιατί τώρα είμαι πιο κουρασμένη από πριν!!! Δεν έχω ελπίδες!!! :-w

Τα αγαπημένα παιχνίδια του Σπύρου είναι τα πλαστικά μπουκάλια, αυτό που βάζεις το απορρυπαντικό στο πλυντήριο, οι μεζούρες από τις κρέμες του κ άλλα πολλά που βρίσκει στις σακούλες ανακύκλωσης….

Σήμερα είμαι εκτός προγράμματος κ θα φάω μακαρόνια άσπρα με βούτυρο κ τυρί… εκτός από γάλα έχω φάει κ 4 κριτσίνια…. Το βράδυ ή τοστ ή γιαούρτι!!! Έλεγα να ζυγιστώ αλλά κάτι δεν πάει καλά με μένα… ίσως το αφήσω για το τέλος της εβδομάδας!!!

Κ εννοείται πως δεν κατέστρεφα τη ζωή μου για κανέναν, πόσο μάλλον για την πεθερά…. Θα ρωτούσα απλά τη Μαριέττα να μου πει το μυστικό για το πώς την στέλνεις στο ψυχιατρείο ή πως την στέλνεις γενικά….. εμμμ δεν ήξερε, δε ρώταγε??? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικά σας Ινα με τον πυρετό

εγώ από χθες εχω καταροή φτερνιζομαι ,χάλια,συνάχι.ο μικρός είναι μια χαρά ευτυχώς,φτου φτου φτου

διάβασα για το φαγητο που δινεται στα παιδακια σας,κ εμένα πίνει αρκετό γάλα,απλά δεν του το δινω ως συμπληρωμα του φαγητου,μετα απο ωρα του δινω γαλα αν δεν φαει κ αυτο συμβαινει συνηθως οταν πονανε τα δοντια του.με το προγραμμα του φαγητου εχω ενα θεματακι,διοτι τρωει αργα το μεσημεριανο του κατα τις 2-3 ενω εχει προηγηθει ο μεσημεριανος υπνος,κοιμαται 12-2 κ μετα τρωει.το βραδυ πολλες φορες του δινω οτι κ το μεσημερι κ εμπλουτιζω με φρουτα συνηθως.χθες ειδα σε μια μεσημεριανη εκπομπη ,επειδη καθισα σπιτι αρρωστουλα ,υπεροχα παιδικα γευματα ,κυριως ενα μινεστρονε θα το φτιαξω συντομα.τσιγαριζε ψιλοκομμενα διαφορα λαχανικα,κρεμμυδι,πρασο,πατατα,καροτο,κολοκυθακι,σελινο ,ντοματακι κονκασε κ μετα εβαζε νερό κ το ζυμαρικο,κοφτο μακαρονακι,μου φανηκε ευκολο κ νοστιμο για να δουμε.

αύριο έχω γιατρό να δουμε το σπορακι

Ινα σου ευχομαι να εισαι η επομενη εδω μεσα με σπορακι :D

αυτό με τα μανταλάκια το λατρεύει κ ο Νικολας,κ μετα τρεχω να βρω που τα σκορπισε.

Σήμερα έφτιαξα μακαρόνια με κιμα.ο μικρος όταν τα εβγαλα ζεστα ζεστα τα λιγουρευτηκε οποτε πάτησα με το πιρουνι μερικα μακαρονια εβαλα κ κιμα κ έφαγε μια χαρα!!!έφαγε μικρη ποσοτητα ,θα φαει οταν ξυπνησει μεσημεριανο αλλά τι καλά δεν χρειάζεται να του μαγειρεψω ξεχωριστα για σημερα:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια....

Τι κανετε, σημερα βροχουλα παλι και βαριεμε... Ο μικρος κηματε και εγω πρεπει να κανω το φαγιτο μου αλλα πρην μαγιρεψω μπικα να πω ενα γεια...

Ινα περαστικα σας μακαρι να περασει γριγορα ο πυρετος και να μην σου το γιρισει σε κατι αλο μετα.

Γιωτα η δικη μου κορη παντος μιαζει στον μπαμπα της, ουτε καν στον χαρακτιρα δεν εχει παρει τπτ απο εμενα.Οχι οτι μιαζει στον αντρα μου απολιτα αλλα προς τα εκει τραβαει..

Ευγενια τι σε επιασε και πας για γενικο σερβισε?? Καλα κανεις βεβεα, καταβαθος ολοι θα επρεπε να κανουμε ενα τσεκ απ που και που.

Μαιρουλα ηρθε η ωρα να διτε το σπορακι σας εεε?? Αντε με το καλο να το καμαρωσετε..

Και ο δικος μου μετα τον μεσημεριανο υπνο τρωει το φαγητο του.

Αλικη και ο δικος μου τα ιδια παθενει οταν με βλεπει να στινομε στον παγκο της κουζηνας, τρελενετε στην γκρινια και μπενει αναμεσα στα ποδια μου για να τον παρω αγγαλια...

Παντος στο θεμα με την νυφη που σκοτωσε την πεθερα ειναι τραγικο και κιριος για τα παιδακια που εμηναν χωρις μανουλα απο την μια στιγμη στην αλη...Δεν θελει και πολυ το μιαλο παντος για να σαλταρει, γιατι αυτη η γυναικα σιγουρα ειχε καπια θεμετα και σιγουρα δεν ξιπνισε το πρωι και ειπε "αααα για να δουμε τι θα κανω σημερα, λεω να μαχερωσω την πεθερα μου"...

Σας αφινω παω να μαγηρεψω.....

Ααααα ξεχασα να σας πω οτι εχθες ζυγηστικα, αν και κανονικα θα επρεπει να περημενω μεχρι την Τεταρτη αλλα ημουν περιεργη και δεν αντεξα... -2 κιλα μεχρι στιγμης .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίνα περαστικά σας!!

Ο Νώντας μοιάζει σε εμένα - όταν γέννησα και ήρθα σπίτι μου έφερε η μάνα μου μια φωτογραφία μου όταν είχα γεννηθεί εγώ και την έδειξα στον άντρα μου να την συγκρίνουμε. Καλά μου λέει πότε πρόλαβες έβγαλες φωτογραφία τον μικρό και την εκτύπωσες? Ήμασταν ίδιοι. Σίγουρα μεγαλώνοντας θα ανακαλύψουμε τι έχει πάρει από τον πατέρα του... :roll::roll::roll: (τίποτα!!! :lol::lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη είσαι ΑΣΤΕΡΙ!!!! Άντε τώρα θα φεύγει το ένα μετά το άλλο!!!!

Ευγενία έτσι είναι ο δικός μου με τον πατέρα του… αφού όταν ρωτάνε τι κάνει ο μικρός του λένε τι κάνει η φωτοτυπία του!!! χαχαχα

Είσαι όμως υπερβολική εεε κάτι έχει κ από το μπαμπά!!!! ;)

Μαιρούλα τι ωραία ραντεβού…. Όλα τέλεια να είναι!!!

Κορίτσια ξέχασα να σας ρωτήσω….

Κάποιες μέρες ο Σπύρος το βραδινό του γάλα αφού το πιεί μετά αρχίζει κ βογκάει κ μετά το βγάζει… άλλες φορές όλο άλλες λιγότερο!!!

Στην αρχή νόμιζα πως ήταν λίγο πιο ζεστό από το κανονικό όμως μου το ξαναέκανε… μετά είπα για λίγο να του ξαναδώσω σκόνη μήπως τα εμπλουτισμένα φρέσκα είναι λίγο βαριά αλλά τελικά μία από τα ίδια! Δεν το κάνει κάθε μέρα κ μόνο στο βραδινό… τη νύχτα που ξυπνάει το πίνει χωρίς πρόβλημα κ το πρωινό πάλι χωρίς πρόβλημα!! Υπάρχει περίπτωση να θέλει να ρευτεί κ να μην μπορεί??? Μήπως να του το δίνω σε δόσεις?? Μήπως να του δίνω λιγότερο γάλα το βράδυ γιατί είναι πολύ χορτασμένος από το απόγευμα?? Μήπως σας ζάλισα???? :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειμαι πτωμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χρειαζομαι διακοπες!!!!!!!!!!!!!!!

ναι,δε τρελαθηκα ακομα....ουτε κανω πλακα!!!

ειμαι κομματια....δεν αντεχω αλλο τις δουλειες στο σπιτι...θελω μονο το μωρο μου!!!! να παιζω μαζι του,να τον ταιζω,να τον πλενω,να διαβαζουμε,να τραγουδαμε,να γελαμε.....

ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΟΥΝ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

απο δω και περα,σας δινω το δικαιωμα να με αποκαλειτε: η γκρινιαρα της παρεας...δεν εχω κανενα προβλημα!!!

δεν εχω διαβασει τι γραφετε,απλα σας δινω το παρον λεγοντας σας οτι ειμαστε καλα...και το ιδιο ευχομαστε και για εσας!!!!!!!!!!!!!!!

φιλια κορες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειμαι πτωμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χρειαζομαι διακοπες!!!!!!!!!!!!!!!

ναι,δε τρελαθηκα ακομα....ουτε κανω πλακα!!!

ειμαι κομματια....δεν αντεχω αλλο τις δουλειες στο σπιτι...θελω μονο το μωρο μου!!!! να παιζω μαζι του,να τον ταιζω,να τον πλενω,να διαβαζουμε,να τραγουδαμε,να γελαμε.....

ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΟΥΝ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

απο δω και περα,σας δινω το δικαιωμα να με αποκαλειτε: η γκρινιαρα της παρεας...δεν εχω κανενα προβλημα!!!

δεν εχω διαβασει τι γραφετε,απλα σας δινω το παρον λεγοντας σας οτι ειμαστε καλα...και το ιδιο ευχομαστε και για εσας!!!!!!!!!!!!!!!

φιλια κορες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα μπορούσα να το'χω γράψει κι εγώ αυτό!! Ακριβώς τα ίδια σκεφτόμουν κι εγώ απόψε!! Γκρινιάρα Νο2! χαχαχαχαχαχαχα

Κι ο Φίλιππος έχει τρέλα με τα μανταλάκια.. μιλάμε παίζει με τις ώρες μ'αυτά, σ' όλες τις γωνιές του σπιτιού ανακαλύπτω μανταλάκια.. που και που πιάνει και κανά δάκτυλο και αρχίζει και τσιρίζει, αλλά μόλις του το πάρω, του το κανω μα να περάσει, μετά πάλι γυρνάει να παίξει με τα μανταλάκια! Έλεος δηλαδή, ένα σπίτι γεμάτο παιχνίδια και παίζουμε με τα μανταλάκια και το πλυντήριο πιάτων... :roll::lol:

Μπράβο Εύη που το'χεις βάλει πείσμα, μόνο έτσι χάνονται τα κιλά..

Τα κιλά της εγκυμοσύνης εγώ τα΄χω χάσει προ πολλού, άλλωστε δεν είχα πάρει πολλά, αλλά είχα κιλά από πριν που θέλω κάποια στιγμή να χάσω. Μου'χαν μείνει από τις 2 εγκυμοσύνες που δεν προχώρησαν (λόγω φαρμάκων κλπ). Είμαι τώρα 70 (την εγκυμοσύνη την είχα αρχίσει με 71, έπεσα στα 68 στο πρώτο τρίμηνο και τελικά γέννησα στα 77) και θα'θελα να γυρίσω στα 60.. κάποια μέρα καλή με ήλιο... :P

Άρχισα να παίρνω φαγητό στο γραφείο και το ζεσταίνω στο καλοριφέρ (όταν μας το ανάβουν... έχουμε κι εκεί περικοπές...) γιατί ούτε τόσες ώρες νηστική άντεχα κι αναγκαζόμουν να παραγγείλω κάτι ή γυρνούσα ξελιγωμένη σπίτι κι έτρωγα ότι έβρισκα μπροστά μου... Οπότε ταπεράκι... συμφέρει και την τσέπη και τη δίαιτα... Σήμερα έφαγα φακή και λάχανο σαλάτα! Και το βράδυ γιαουρτάκι..

Αυτά και σας φιλώ όλες!

Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουρασμένα κορμιά. Θειικά κορμιά!!

Υπάρχει καμία που να μην νιώθει έτσι¨? Εγώ δεν θέλω να έρχομαι εδώ - θέλω να είμαι σπιτάκι μου. Αυτό έλεγα στον Δημήτρη το πρωι - μόλις είχε ανοίξει το μάτι...γιατί να μην έχουμε 5.000.000 € στην άκρη και να μου πεις "Ευγενία μην ξαναπάς δουλειά - πάρε τις φίλες σου να πάτε για καφέ και ψώνια..." και μετά ξύπνησα ετοιμάστηκα και ήρθα..Πάλι καλά που έχουμε δουλειά λέω, αλλά δικαίωμα στα όνειρα έχουμε όλοι μας!!! :lol::lol: Και δυστυχώς πριν 5 λεπτά μου ανακοίνωσε το λογιστήριο ότι άρχισαν τα προβλήματα με τις πληρωμές από το Δημόσιο προς την εταιρεία μας...Περαστικά μας!!! Το περιμέναμε... :cry::cry:

Σήμερα μου ανακοίνωσε ένας συνάδελφος ότι η γυναίκα του είναι έγκυος και περιμένουμε το απόγευμα αποτελέσματα απο εξωσωματική από έναν άλλο συνάδελφο στον οποίο έχω αδυναμία. Μακάρι να έχω αύριο ευχάριστα και απο αυτόν γιατί είναι η τελευταία τους..

Αλίκη το μόνο που ήθελε ο άντρας μου να πάρει από αυτόν είναι το ;););) και του το πήρε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.....

Κατι για μανταλακια διαβαζω και εμενα της αρεσει κοριτσια αλλα απο τοτε που ακουσα οτι παιδακι εφαγε το σιδερακι απο τα μανταλακια και το εκαναν εγχειρηση για να το βγαλουν φοβαμαι πολυ να τισ τα δωσω ...να προσεχετε και εσεις...

Εγω παλι επειδη δεν με αφηνει να κανω καμια δουλεια και μου τη δινει λεω το αντιθετο....ποτε θα ερθει καποιος να μου την κρατησει λιγο για να κανω τα απλα πραγματα πιατα,απλωμα ρουχων φανταστειτε τι περναω...Ειμαι ολο την ωρα μαζι της και παιζω ολο την ωρα...Οταν κοιμαται το πρωι μαγειρευω και συμαζευω γυρω γυρω ,το μεσημερι κοιμαται σχεδον μιση ωρα σπανια πλεον να με κοιμηθει παραπανω οποτε και εγω καθομαι χαλαρωνω και το βραδυ μετα οτι κανω λιγα παλι γιατι ειμαι πτωμαααααα απο ολη την ημερα....Οποτε για να κανω καμια δουλεια την παω στην πεθερα μου για κανα διωρο και ετσι κανω τις βασικες δουλειες..Αλλιως ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.....η μεση μου απο το περα δωθε ,,και δεν της αρεσει και να μπουσουλαει,,,παει θελει βηματακια....να ναι ολη την ωρα ορθια....Και προβλεπω αυτο να κρατησει κανα 2μηνο ακομα οποτε καταλαβαινεται τη τραβαω...ΑΝ περπατησει ελπιζω να στρωσουν λιγο τα πραγματα...ενταξει φυσικα παλι θελει προσοχη να ειμαι απο πισω της αλλα κοριτσια και αυτο το πραγμα που κανει τωρα θελει ολη την ωρα μα ΟΛΗ να την πιανω και να παμε σε ολο το σπιτι περα δωθε...δεν καθεται στον κωλο της καθολου...ετσι καναν κα εσας???τι παιχνιδια τις βγαζω τι ταπερ οτι χαζομαρα θελετε,,,,δεν θελει να παιξει με τιποτα θελει να εξερευνει...

Αχ αυτα τα δικα μου...φιλακια κοριτσια παω να βρασω το μοσχαρι της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γκρινιαρες και μη!

Γι αυτες που δουλευουν και δεν τους αρεσει θα σας πω πως νιωθει μια που δουλευε 10 χρονια και τωρα δεν εχει δουλεια!

Η μαλλον δεν θα σας πω οτι χειροτερο σκεφτεστε αυτο ειναι.Οσο για τις δουλειες του σπιτιου ακομα και αν δεν δουλευεις το ιδιο ειναι αυτα τα μαμουνια θελουν ολο το χρονο μας και ολη την ενεργεια μας και μετα χρονος μηδεν!!!

Ο πυρετος συνεχιζετε!Πρεπει να ανησυχω?τι αλλο μπορει να βγει? Ευη?

Ολα της τα ουλα πισω ειναι πρισμενα και εχει συνεχεια το χερι στο στομα και οτι αλλο βρει απο αντικειμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα!!!!

Δεν είσαι γκρινιάρα βρε Μαριέττα….. κ εγώ βαρέθηκα τις δουλειές κ όλο μαζεύονται κ μαζεύονται… κ το σπίτι να έχει τον ασυμμάζευτο…... για εσάς που δουλεύετε είναι πιο βαρετό!!!

Αυτή την εβδομάδα ο Σπύρος είχε ξεθαρρέψει λίγο κ έκανε μόνος του μερικά βήματα…. Πριν έκανε βήματα αλλά μόνο όταν ήμουν εγώ κοντά κ μόνο ερχόταν σε μένα…εεεεε από χθες περπατάει!!!! Πάει μόνος του όπου θέλει…. βέβαια δεν κάνει πολύ μεγάλες αποστάσεις…

Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα……πέφτει συχνά πυκνά κ φοβάμαι λίγο γιατί έχει φάει κάτι γωνίες επίπλων!!!! Τις γωνίες μου χάλασε αυτός δεν έπαθε τίποτα!!!

Λοιπόν σήμερα έχω πιεί λίγο γάλα με δημητριακά, έναν καφέ κ 3 κριτσίνια το μεσημέρι χόρτα με τυράκι κ ψωμί. Το βράδυ θα φάω τοστάκι!!

Ελίζα χρωστάς κ τη χθεσινή μέρα!!! Όλα καλά στον παιδίατρο???

Ευγενία μου αρέσουν τα 5.000.000…. χαχαχα καλά είναι κ τα 2.000.000… :lol::lol::lol:

Μακάρι να έχουν καλά αποτελέσματα!!!

Γιώτα τώρα σε είδα ….. έχω ξεκινήσει να γράφω εδώ κ μία ώρα!!! Ναι αν περπατήσει σίγουρα θα στρώσουν…χαχαχα κ εγώ έτσι έλεγα… κάθε πέρσι κ καλύτερα που λένε!!! :lol::lol::lol:

Κ εγώ τα φοβάμαι τα μανταλάκια κορίτσια μου… προσπαθώ να τα κρύβω πριν τα δει κ τα θέλει!!!

Ίνα δεν παίρνεις ένα τηλ τον γιατρό… κομπρέσες με νεράκι κ ντεπόν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...σας εχω διαβασει αλλα δεν θυμαμαι και πολλα!

Τελικα δεν τον πηγα για εμβολιο...μου ειπε να περιμενω μεχρι την παρασκευη να δουμε πωσ θα παει με τισ μυξες και βλεπουμε αλα μαλλον επειδη ειναι απο τα δοντια θα το κανουμε....αχ βαρεθηκα να παω να περιμενω ποσες ωρες εκει αλλα την Παρασκευη δεν το γλυτωνω :(

Εμενα τα μανταλακια δεν ταχει παρει ειδηση (ειναι τα μονα που δεν πειραζει)γιατι χρησιμοποιω περισσοτερο στεγνωτηριο!

Οσο για τισ ομοιοτητες...ο μεγαλοσ ειναι ιδιοσ εγω και ο μικρος μοιαζει στον πατερα του αλλα οχι ακριβωσ φωτοτυπια :lol::lol::lol:

Ευακι μια χαρα τα πασ μπραβο!!!εγω παλι δεν ζυγιστηκα χιχιχιχι το φοβαμαι το κακο γιατι ειναι λιγα τα κιλα που θελω να χασω και ειμαι καιρο κολλημενη σ αυτα ....

Αλικη χρωσταω και τα χθεσινα?ουτε που το θυμαμαι ....λοιπον

χθες γιαουρτι καφε ,κοτοπουλο με σαλατα ,φρουτο,και βραδυ κοτοπουλο σαλατα παλι!

σημερα...μισο κουλουρι καφε ...λιγουσ ξηρουσ καρπουσ αναλατουσ...μεσιμερι φασολαδα και βραδυ γιαουρτακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

INA μου πραγματικά καταλαβαίνω πως είναι να μην έχεις δουλειά και ειδικά αυτή την περίοδο. Η αλήθεια είναι ότι μου λείπει πολύ το παιδί μου και το σκέφτομαι αλλά από την άλλη τα χρήματα είναι απαραίτητα!!! Και είμαι υπέρ του να δουλεύει η γυναίκα και να είναι αναξάρτητη.. άσχετα κρίσης.

Πήγαμε χθες παιδίατρο. Ο Νώντας 81 πόντους και 10 kgr. Έκανε φυματιοαντίδραση και αύριο κάνουμε για ιλαρα, παρωτίτιδα, κλπ. Άντε πάλι κλαματα..Τον λυπάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...