Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

Ευγενία μπορεί όντως δόντι να είναι…. έχει δίκιο η Ελίζα!!

Ωχχχ μία φορά την εβδομάδα την έχεις εκεί??? Καλό κουράγιο!!!

Ελίζα δεν μας είπες βραδινό….. δεν πιστεύω να παίζει πίτσα??? Είπαμε μοντέλο…. :lol:

Μια χαρά η τιμή Γιώτα! Εγώ για γενέθλια κ γιορτή στο σπίτι με καμιά 20- 25 άτομα χάλασα πάνω από 300 ευρώ!!!

Κορίτσια πείτε μου το μενού της εβδομάδας των μικρών σας…. τι τους δίνετε να φάνε?? Το μεσημεριανό εννοώ… δεν ξέρω αν είναι εντάξει αυτά που τρώει ο Σπύρος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μια χαρά δεν λέτε τπτ για την τιμή. Και εγω καμία 400αρα χάλασα για τα γεννέθλια του Νώντα και είχα 25 μεγάλους και 6 μικρούς..Σουπερ οι τιμές στην επαρχία. Είχαμε πάει στην Ορεινή Ναυπακτία και τρώγαμε του σκασμού 4 άτομα με 40-45 ευρώ. Εδώ τρώμε μόνο οι 2 με αυτό το ποσό. Καφέδες στην Ναύπακτο? 2 ευρώ - στην Αθήνα 3,50 το λιγότερο.. Άντε σε εμάς έχει 3 ευρώ.. Ποτό? 4 €!!!!Φιάλι 40!!! Στην Αθηνα πόσο έχει?? Έχω και καιρό να βγω Αθήνα....

Λοιπόν ο Νώντας θα φάει μια ψάρι, μια λαδερό (συνήθως σπανακόριζο), μια όσπρια, και μετά μοσχάρι και κοτόπουλο. Το βράδυ του δίνω είτε χορτόσουπα, είτε μακαρόνια με τυρί.

Το σκέφτηκα και εγώ για το δόντι, αλλά επειδή δεν μου έχει ξανακάνει τπτ με τα δοντια του είπα πως μάλλον όχι. Εγώ σκέφτηκα και το άλλο. Προχθές έμαθε να πίνει νερό με το καλαμάκι και ήπιε έναν κουβά νερό. Αυτό ίσως να τον πείραξε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι βρε Αλίκη απλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.... :lol: γιαουρτακι τοστακι η λίγο σπανακορυζο απο το μεσημέρι?

Εγω ασε μη σου πω καλύτερα για το μεσημεριανό του δεν τρώει σχεδόν τίποτα 2-3μπουκιες και μετα συμπλήρωμα με γάλα....του δίνω ότι έχουμε...π.χ προχθές τραχανα,χθες μακαρόνια σήμερα σπανακορυζο.....μοσχαρακι με λαχανικά του φτιαχνω μες την βδομάδα, κοτόπουλο που τελικά δεν του αρέσει αηδιαζει....αυτά.

Ευγενία του δίνεις και το βράδυ φαγητό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μοσχαράκι κ κοτόπουλο με λαχανικά σε στυλ σουπίτσα ή πιο στεγνά?

Εμένα υπάρχουν μέρες που τρώει καλά κ μέρες που τρώει 6-7 κουταλάκια κ τέρμα.. αλλά έχω παρατηρήσει πως όταν είναι πιο ζουμερό κ λιγότερο πολύπλοκο ( δηλαδή δεν έχει πολλά λαχανικά κ τέτοια) το φαί το τρώει πιο ευχάριστα!!

Εντάξει λοιπόν Ελίζα… το δέχομαι…. :lol:

Αν είναι εντάξει ο μικρός σου πάντως δεν πειράζει αν δεν τρώει πολύ…έχω διαβάσει

πως σε αυτή την ηλικία τα παιδιά δεν έχουν ανάγκη από ποσότητες αλλά από ποικιλία για να μάθουν να τα τρώνε όλα!! Άλλωστε το γάλα καλύπτει τις ανάγκες του οργανισμού!! Το μόνο που δεν ξέρω είναι αν είναι καλό να του δίνεις γάλα με το που βλέπεις ότι δεν τρώει…. μήπως έτσι δεν αποφασίσει να φάει περισσότερο? Κ εγώ το κάνω αυτό κάποιες φορές αλλά ίσως δεν πρέπει….

Ευγενία είναι άτιμα τα δόντια…. κ ο Σπύρος σε άλλα κάνει διάρροιες σε άλλα όχι!!!

Βέβαια αν ήπιε ένα κουβά νερό εεεε μπορεί να το βοήθησε κ το εντεράκι του!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν τα κάνω πολυ νερουλα,πιο στεγνά....για το γάλα το έχω σκεφτει και εγω αυτο αλλα η παιδιατρος μου είπε όσο τρώει και μετα να συμπληρώνω με γάλα .τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Νώντας τρώει ότι βρει μπροστά του...δεν σταματάει...για να μην ζηλεύει πάμε σε άλλο δωμάτιο και τρώμε γιατί αλλιώς θέλει οπωσδήποτε να δοκιμάσει και ας έχει φάει του σκασμού. Αυτό λέω καμία φορά - όσο δύσκολος ήταν στην αρχή τόσο εύκολος έχει γίνει τώρα. Τρωει και φαγητό το βράδυ και πίνει και 200 μλ γάλα. Εντάξει δεν του δίνω την ίδια ποσότητα με το μεσημέρι - αλλά και πάλι τρώει αρκετά. Να δω πόσο βάρος θα έχει παρει -την Τρίτη έχουμε παιδιατρο. Από ύψος κάτι δεν μου πάει καλά στο μέτρημα. Ένος γνωστού μας ο γιος υποτίθεται ότι είναι 1 πόντο κοντοτερος ενώ ο δικός μου του ρίχνει τουλάχιστον 4-5 πόντους. Κλαίει και δεν τον κάνουμε καλά όταν τον μετράμε. Να δούμε αυτή την φορά πόσο θα έχει πάρει.

Είμαι σπίτι, έχω αράξει στον καναπέ και χαλαρώνω...η πιο μαγική στιγμή της εβδομάδας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες...

Τι κανετε σημερα?? Ολα καλα με τα μικρα σας βλεπω, εκτος απο τα γνωστα ξενυχτια εεε....Αλικη σε παιδεβει ο Σπυρακος παλι ???

Εγω κοριτσια πλεον μαγιρεβω για ολους μας και του δινω οτι τρομε και εμεις.

Την Δεφτερα του εδοσα κοτοσουπα (το κοτοπουλο το εκοψα σε μικρα κοματακια)

Τρητη παλι κοτοσουπα.

Τεταρτη φασολαδα και επιδι απο το απογεβμα μεχρι το μεσημερι της Πεμπτης δεν ειχαμε νερο και δεν μαγιρεψα του εδοσα παλι φασολαδα που ειχε μηνει ενα πιατο..

Παρασκευη γεμιστα πιπερια (εφαγε ενα πιπερι)

Αυριο παλι γεμιστα η μακαρονια με κιμα....

Με το γαλα δεν τα παμε καλα εμεις ολα τα αλα τα χλαπακιαζει...

Εγω σινεχιζω την διαιτα, σημερα εφαγα πρωι κουλουρι +γαλα

Μεσ. 2 γεμιστα σκετα χωρις κιμα με cottage cheese

απογ. 5 αμηγδαλα + 1 μηλο

βραδυ. 1 γιαουρτακι + 1 μπαρα

Ελπιζω την αλη εβδομαδα να δω καπια απολια γιατι λιγοτερα απο αυτα εγω δεν τροω με τπτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες μανούλες!!!!

Κλασική νύχτα αλά Σπύρος…..!!!!

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις….. δεν ήξερα αν πρέπει να τρώει λιγότερες φορές κρέας περισσότερες ψάρι ή λαχανικά κ όσπρια…. κ αν τα μαγειρεύουμε χώρια με άλλον τρόπο!!!

Ελιζάκι μην ανησυχείς για τον μικρό… κάποτε θα φάει κ αυτός κανονικά! Η αδερφή μου όταν ήταν μικρή βαριόταν να φάει…. Σου έλεγε βαριέμαι να μασάω!!!! :?

Ευγενία κ εμάς η παιδίατρος μας τρώει πόντους… γι’ αυτό τον μετράω εγώ με τον άντρα μου πριν πάμε κ μετά επιβεβαιώνουμε στο ιατρείο με πολλά ζόρια κ 2-3 μετρήσεις!! Όχι ότι μας τρώει τίποτε σημαντικό, αλλά κ μισός πόντος για τον κοντορεβιθούλη μου είναι κάτι!!! :D

Εύη νομίζω πως πας πολύ καλά με τη δίαιτα… σημασία έχει κ πως νιώθεις εσύ όχι μόνο η ζυγαριά τι δείχνει! Μετά την περίοδο νομίζω πως θα ξεφουσκώσεις απότομα! Κ εμένα έτσι μου συμβαίνει!!!

Έχουμε ξεκινήσει να ψάχνουμε για σπίτι…. Ελπίζω να βρούμε κάτι γιατί τα κριτήρια τα δικά μας είναι πολλά… όπως λέμε κ την πίτα ολόκληρη κ τον σκύλο χορτάτο!!!!

Αυτά κορίτσια μου δεν θυμάμαι τίποτε άλλο…… να έχετε ένα υπέροχο Σάββατο!!!

Αν εμφανιστείτε μπορεί να τα πούμε κ αργότερα….(γιατί το Σάββατο χουχουλιάζετε με τους καλούς σας) ;):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλια...

Αλικη πρωινη οπως παντα βλεπω εεε και ο Σπυρακος το βιολι του. Θα την ξεπατωσεις την μανουλα Σπυρακοοοοο 8-}8-}8-}

Αρχισατε να ψαχνετε για σπιτι στην Αθηνα?? Με το καλο να βριτε αυτο που ψαχνετε..

Ολοι οι παιδιατροι κλεβουν ποντους κοριτσια γιατι δεν καθοντε τα μωρα να τα μετρισουν και αυτοι δεν το παιδεβουν και πολυ..

Εμας μια φορα μας ειπε οτι ειναι κοντοτερος απο την προιγουμενη φορα που τον μετρισε και της λεω "ξαναμετρα εμεις αλαξαμε νουμερο στα ρουχα και εσυ μας κοντινες κιολας"..

Εχει εναν παλιοαερα σημερα εδω, θα μας παρει και θα μας σικωσει μου φενετε :lol::lol::lol::lol::lol: Αν και για εμενα κοματακι δυσκολο το βλεπω..

Καλο Σ/Κ να εχουμε ολες μας....Φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορες!!!

δεν διαβασα τα λεγομενα σας,αλλα ενα θα σας πω:

η καλυτερη διαιτα ειναι η ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ...........

απο χθες ειμαι στο κρεβατι και στην τουαλεττα....ευτυχως φωναξα την μητερα μου κι ηρθε να ειναι με το μωρο....

σημερα ειμαι καπως καλυτερα,δεν εχω ακομα εκδηλωσει κατι απο χθες βραδυ...τρεμω μη κολλησω τον Ηλια...δεν τον πλησιαζω και αν,φοραω μασκα και οινοπνευμα στα χερια..

εχασα 2 κιλα!!!!!

αν νιωσω καλυτερα θα μπω ξανα..

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα

Ναι οντως η τιμη ειναι καλη,,,βεβαια στην ουσια δεν εχει πιατο αυτη...μονο κεικ,πιτσα και για τα μικρα το τυπου τζουνιορ που βαζει...Αν εβαζε κανονικο πιατο παει η τιμη 7 με 7,5 ευρω το ατομο...Οποτε πιο ακριβα θα μου βγαινε...Ετσι θα κανω εγω τις ετοιμασιες λιγα η πεθερα οποτε θα μου βγει πιο οικονομικα..

Ναι και οσο για τους παιδιατρους συμφωνω και εμενα μου ετυχε να μου τη βγαλει πιο κοντη απο οτι ηταν τον προηγουμενο μηνα..αλλα και κοριτσια και αυτα δεν καθονται να τα μετρησουν λιγο σωστα.ολοι την ωρα κουντιουνται.

εμεις τωρα κοιμομαστε λιγο και μετα θα ετοιμαστουμε να παμε σε γενεθλιο παρτυ μιας φιλης μας..

Εγω αλικη μου ακομα δεν την εδωσα καποια πραγματα στη διατροφη..μετα το χρονο ειπε ο γιατροσ...οπως ψαρι,χοιρινο,οσπρια και σπανακι νομιζω..οποτε εγω δινω κοτοπουλο,μοσχαρι σκετα λαχανικα καμια φορα,,σκετο κριθαρακι καμια φορα,να μην τρωει συνεχεια κρεας,και οταν βεβαια δεν τα τρωει καθολου,δινω και εγω γαλατακι κλασικα.προσπαθω να το αποφευγω βεβαια αλλα αν δεν εχει φαει ουτε μια μπουκια τη λυπαμαι να την αφησω νηστικη.,,,,και που λετε εκει που τρελαινοταν για τραχανα τωρα τιποτα,,,δεν της αρεσει καθολου,,,κανει και γκριματσα ο μπομπιρας ξυνιζεται επειδη δεν της αρεσει....γιατι το κανουν αυτο?αρχιζουν να διαλεγουν τι γευσεις τα αρεσουν να τρωνε???

Αυτα κοριτσια παω να ετοιμαστω σιγα σιγα τωρα που κοιμαται για να εχω μετα μονο αυτην να ετοιμασω...καλο ΣΑβ/κο να εχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοπελιες κολαει και διαδικτιακα τωρα η γαστρεντεριτιδα :?:?:?:?:?:?

Εχει καμια ωρα τωρα που τρεχω στην τουαλετε με τσιρλιπιπι...........Αλλα αν ειναι να χασω 2 κιλα θελωωωωωω γαστρεντεριτιδα =))=))=))=))=))

Μπαααα τα πολλα μαρουλια θα με πιραξαν, εχω βοσκισει ενα λιβαδι μεχρι τωρα, σε λιγο θα μπενω και θα σας γραφω ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ 3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοπελιες κολαει και διαδικτιακα τωρα η γαστρεντεριτιδα :?:?:?:?:?:?

Εχει καμια ωρα τωρα που τρεχω στην τουαλετε με τσιρλιπιπι...........Αλλα αν ειναι να χασω 2 κιλα θελωωωωωω γαστρεντεριτιδα =))=))=))=))=))

Μπαααα τα πολλα μαρουλια θα με πιραξαν, εχω βοσκισει ενα λιβαδι μεχρι τωρα, σε λιγο θα μπενω και θα σας γραφω ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ 3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O

=))=))=))=))=))3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O [smilie=laughing9.gif] [smilie=laughing9.gif] [smilie=laughing9.gif] [smilie=laughing9.gif] [smilie=tongue2.gif][smilie=tongue2.gif][smilie=tongue2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλάκα πλάκα έχω κι εγώ κάποιες εντερικές μικροενοχλήσεις τις τελευταίες 2 ώρες!!!!Βρε λέτε να κολλάει τελικά και μέσω ίντερνετ??!! :shock::shock::shock::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε βαλθηκα να σας στρωσω με διαιτα;ε;;;;; ε λοιπον τα καταφερα και σας κολλησα....εκει που καταβροχθιζα πιτσινια και βλακειες,τωρα φρυγανιες και τσαι και λιγο σιροπι ercefuril για την διαρροια....

παντως απο χθες το βραδυ δε ξαναπηγα τουαλεττα...δεν ειχα και τιποτα αλλο να βγαλω!!!

μου κοπηκε κι η ορεξη!!! βρε πώς αλλαζουν οι καιροι!!

σημερα ο μικρος εφαγε κοτοπουλο και γιουβερλακια!!! πρωτη μερα δεν τα αλεσα και εφαγε ικανοποιητικη ποσοτητα μπορω να πω!!!

παμε να σκισουμε τον μπαμπα σε ηλεκτρονικο παιχνιδι και επανερχομαστε!!!!

Ηλια ορμα στον μπαμπα να τον σκισουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!!!

Μαριέέέττα, διεύθυνση σε παρακαλώ, να σου κάνω μία επίσκεψη….. εεε όχι άλλες να πεινάμε κ άλλες να τα χάνετε 2-2….. είπαμε να μην κλέβουμε!!!

Εύη ααχχ αυτά τα πράσινα!!!

Αννούλα τι κάνεις??? Ο ζουζούνος ο Άκης???

Γιώτα μου σε λίγο θα αρχίσετε κ εσείς τα κανονικά φαγητά…. Μια χαρούλα… να την συνηθίζεις από τώρα δοκιμάζοντας της λίγο από τα δικά σας για να μην παιδευτείς μετά!!! Έχουν κ τις προτιμήσεις τους…. τι νομίζεις? Ο Σπύρος δεν θέλει με τίποτε γιαούρτι κ ρυζόγαλο…

Κορίτσια νομίζω πως το ξαναπήρα το κιλό… :((:((

Υποψιάζομαι ότι τα χάπια μποϊκοτάρουν την διατροφή γιατί δεν είναι δυνατόν!!!!!

Σήμερα το μενού ελεύθερο…. Ότι θέλω όσο θέλω….

Αυτάαα….. φιλάρες!!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!έχει λιακάδα σήμερα ωραία για βόλτα αλλα να σας πω την αληθεια βαριεμαι να κουνηθω απο το σπίτι.αχ τι να κάνω?είμαι σε δίλημμα...

Αλίκη εγω χθες έφαγα ότι ήθελα. σήμερα φρυγανια τυρακι καφε, μεσημέρι μπριζολιτσα με σαλατα και βράδυ κανα τοστακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σαςς

Η καθε μια να κραταει το μικροβιο της παρακαλω!!Μαζευτηκαμε και μεις σπιτι και η μικρη κοιμαται εδω και ωρα. θα ηθελα και γω αλλα με περιμενει ενα βουνο πιατα και ρουχα.ΔΔΔΔΕΕΕΕΝΝΝΝ θελω.

Σημερα το μενου ελευθερο και εφαγα και ηπια και εκανα και βουτες στη σαλατα και γλυκο και απο ολα και τωρα νιωθω τυψεις!!

Ευη να εισαι συγουρη οτι θα δεις αποτελεσματα και μην σταματας!!

Αλικη πιστευω οτι ειναι η καταλληλη εποχη για να βρειτε πιο ευκολα σπιτι.Τωρα θα κοιτας να εχει και καλο παιδικο σταθμο κοντα.

Ευγενεια καλη ειναι η επαρχια αλλα εχουν στερεψει οι δουλειες.Σε λιγο καιρο για να βρεις ξενοδοχειο θα κανεις ταμα.Κλεινουν το ενα μετα το αλλο.

Εγω παλι το θεωρω βλακεια να πινουν γαλα αμα δεν φανε το φαγητο τους.Πολλες φορες δεν τρωνε απο πεισμα.Αν δεν τρωει σταματαμε το φαγητο την απασχολω με κατι αλλο και μετα απο καμια ωρα θα το φαει.Δεν της αρεσουν ολα αλλα θα φαει, εστω και αν φαει τρεις κουταλειες μονο σιγουρα θα φαει με ορεξη το επομενο γευμα και θα το ζητησει και μονη της. Αν δεν ζοριζονται να φανε τωρα αργοτερα θα ειναι πιο δυσκολα γιατι δεν τα ξεγελας ευκολα

Εγω εχω βαλει στοχο το καλοκαιρι να φοραω μπλουζακια και να μην ρουφαω την κοιλια μου!!Η αν εχω κοιλια να ειναι με περιεχομενο!

Αν δεν ειχα χασει το μωρακι μου τωρα θα ημουν στον ενατο

καλο βραδυ περαστικα στις αρρωστουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα να σας πω ένα γεια και να πάω να ξεραθώ.. δεν την παλεύω..

Πολλή δουλειά στο γραφείο, αλλά από την άλλη, σοβαρό το ενδεχόμενο να μείνω χωρίς δουλειά.. μας πάνε για κλείσιμο και κανείς ακόμα δεν ξέρει τι θα γίνει..

Πολύ τρέξιμο, πολύ άγχος, κούραση, νταουνίλες, γκρίνια, κλεισούρα, στενούρα.. αυτά εν ολίγοις περιγράφουν την ψυχολογικό/σωματική μου κατάσταση.. αλλά που θα πάει;; Δε θα περάσει η κρίση;; ... ...

Ο Φίλιππος μια χαρούλα, μεγαλώνει κι ανταρτεύει.. διεκδικεί, γελάει, τσιρίζει, φωνάζει.. δεν τον χορταίνω κορίτσια, είναι λίγες οι ώρες λόγω δουλειάς.. κι αυτό με ρίχνει επίσης.. τπ..

Αρχίσατε οργανωμένη δίαιτα;; Πρέπει να μπω κι εγώ στο "χορό" γιατί δε με βλέπω καλά..

Έχει κολλήσει η ρημάδα η ζυγαριά και δε λέει να ξεκολλήσει.. κακιά ζυγαριά!!! :lol::lol:

Περαστικά στις αρρωστούλες..

Ίνα μου εύχομαι σύντομα να'ρθει ένα θαυματάκι στην κοιλιά σου και το καλοκαίρι όχι μόνο δε θα τη ρουφάς, αλλά θα κορδώνεσαι να φαίνεται στρογγυλή στρογγυλή η κοιλίτσα!! ;)

Συγχωρέστε με, δεν έχω διαβάσει πιο πίσω σελίδες..

Φιλάκια πολλά σε όλες και ιδιαιτέρως στα φιλαράκια μας!!

Καλό ξημέρωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρεεεες!!!!

Πως είστε μανούλες???

Ελίζα ελπίζω να πήγες βολτίτσα γιατί ήταν πραγματικά όμορφη μέρα!! Κ εμείς πήγαμε προς Ραφήνα στη νονά μου….. περάσαμε καλά!

Ίνα μου κίντερ έκπληξη δηλαδή….. καλύτερο αυτό από τα μπλουζάκια! Εεε που θα πάει θα γίνει κ αυτό…!!!! ;)

Σπίτι δύσκολο….. ευτυχώς που ψάχνουμε στο χαλαρό κ άμα βρεθεί κάτι γιατί θα μου τη βίδωνε…. Στις μέρες μας δεν μπορείς να ζητάς ποσά τα οποία δεν είναι εύκολο ο άλλος να δώσει γιατί του έχουν πετσοκόψει το μισθό! Μετά λέμε για τους πολιτικούς…. ενώ εμείς δεν εκμεταλλευόμαστε κανέναν…..

Ρούλα υπομονή με τη δουλειά…. Ελπίζω να μην αλλάξει κάτι κ όλα να πάνε καλά!!

Σήμερα φασολάδα με ψωμάκι κ λίγο τυράκι… το βράδυ κ εγώ δεν ξέρω μάλλον γιαουρτάκι… μέχρι τώρα γάλα με δημητριακά κ καφέ!!!

Πάω να ετοιμάσω τα φρούτα του Σπύρου κ να ετοιμαστώ γιατί έχω γιατρό κ μετά γυμναστήριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

Αλικη μου δεν πηγαμε τελικα βολτα με ειχε πιασει η βαρεμαρα μου αλλα βγηκαμε στην αυλη και παιξαμε λιγο!

Ινα μου σου ευχομαι συντομα να φουσκωσει η κοιλιτσα σου.

Ρουλακι τι να πω ευχομαι τα καλυτερα...Αχου μωρε ο Φιλιππακοσ τι κουκλι που ειναι!

εγω σημερα γιαουρτακι καφεδακι και μεσημερι βραδυ τονοσαλατα...λεω αυριο να ζυγιστω :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!Τι κάνετε??Εμείς καλούτσικα...και λέω καλούτσικα γιατί ναι μεν άρχισε ο πρίγκιπας να κοιμάται καλύτερα με 2-3 ξυπνήματα μόνο από 6-8 που έκανε αλλά ζορίζεται να κοιμηθεί και δεν ξέρω πια τι να κάνω...Εκεί που κοιμόταν μέσα στο 10λεπτο,τώρα κάνει 40-50 λεπτά!!!

Βλέπω η δίαιτα καλά κρατεί!Μπράβο μπράβο!!!Το καλοκαιράκι θα είστε κορμάρες!!!!Ένα μυστικό για τις γλυκατζούδες!!!Αν θέλετε γλυκό,να το τρώτε καπάκι μετά το μεσημεριανό,έτσι απορροφάτε πολύ λιγότερες θερμίδες!Και πριν το μεσημεριανό να τρώτε ένα φρούτο έτσι ώστε να είστε χορτάτες κάπως και να φάτε λιγότερη ποσότητα φαγητού!

Περαστικά στις άρρωστες μανούλες!Κι εγώ ήμουν χάλια με τρελό μπούκωμα αλλά επιτέλους υποχώρησε και είμαι πολύ καλύτερα!

Κουράγιο και στις μανούλες που δουλεύουν!

Όσες θέλουν μπεμπάκι,γρήγορα να αποκτήσουν ένα σποράκι στην κοιλίτσα τους!!!Θέλω κι εγώ αλλά δεν γίνεται ακόμα..δυστυχώς...εύχομαι να στρώσουν τα πράγματα και να μπορώ επιτέλους να ονειρευτώ ένα μωράκι ακόμα!!

Κατά τα άλλα ο Άκης μεγαλώνει,σε 2 εβδομάδες χρονίζει το παλικάρι μου και σκέφτομαι να κάνω μια μικρή συγκεντρωσούλα να το γιορτάσουμε αλλά δεν ξέρω ακόμα αν θα τα καταφέρω...πέρα από το οικονομικό,έχουμε θέμα και με τον χώρο..Θέλω να καλέσω 6 ζευγάρια με τα παιδάκια τους αλλά δεν ξέρω που θα τους βάλω να κάτσουν...έχουμε έναν καναπέ που χωράει 6-8 άτομα,μια πολυθρόνα και ένα σκαμπό...τα παιδιά θα παίζουν κάτω οπότε οκ...οι υπόλοιποι μάλλον θα πάνε στην τραπεζαρία...θα δούμε...Από την άλλη θέλω πολύ να κάνω κάτι ξεχωριστό για τα πρώτα του γενέθλια,από την άλλη λέω είναι μικρούλης και δεν καταλαβαίνει πολλά.... Θα δούμε λοιπόν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες, καλη εβδομαδα να εχουμε με λιγοτερο κρυο αν αιναι δινατον για να βολταρουμε περισοτερο...

Κοριτσια πιναωωωωωωω αλλα δεν θα το βαλω κατο, εχθες πιγα σε παιδικο παρτυ και δεν εφαγα τπτ.

Ολοι ετρωγαν τουρτα και εγω την μπανανα μου και το τσαγακι μου...

Δεν ξερω τι εχω παθει αλλα δεν με επιρεαζει αλο το φαγητο. Καθισα να το φιλοσοφισω μια μερα και αποφασισα πως το φαγητο ειναι απλα ενεργια, καφσιμα (οπως θελετε πεστε το) για να λιτουργει το κορμι μου και τπτ περισοτερο, οχι πως δεν λιγουρεβομε να φαω κατι νοστιμο και παχιντικο απλα μπορω κα το προσπερναω πολυ ευκολα...Αρχισα και νιωθω ξεπριζμενη και αυτο με βοηθαει να περνω τα πανο μου....Ολα ειναι στο μιαλο τελικα και εγω σιγουρα δεν ετρωγα γιατι πινουσα αλλα για να εστανθω καλιτερα, ελα ομως που αυτη η εσθιση κραταει πολυ λιγο και μετα θελεις κιαλο κιαλο και εφτασα στα χαλια που ειμαι σημερα...

Καλα πολυ βαρης ο προλογος για Δευτερα πρωι δεν νομιζετε???

Αααααα καλα τωρα ειδα καιρο για την ερχομενη εβδομαδα και μαλον οι αλκιονιδες δεν θα ερθουν φετος. Παλι για κρυο μιλανε. Ακομι και αυτες μας εγγατελιψαν ρε γμτ.. Θεε ριξε λιγη αστεροσκονη πανο απο την Ελλαδα να παρουμε μια ανασα επιτελους, φτανει τοσο ξυλο μας σαπισες.... b-(b-(b-(b-(b-(b-(

Ρουλακι και εσεις για φουντο πατε εεε??? Ωραια, θαβμασια, σε λιγο θα τρεχουμε ολοι στα σισιτια για ενα πιατο φαει......Τουλαχιστον ειναι καλα ο Φιλιππακος και περνεις κουραγιο απο εκει...Φιλια.

Ινα ευχομε η κιλιτσα σου ολο και να μεγαλωνει απο εδω μεχρι και τους επομενους 9 μηνες περιπου, μην το βαζεις κατο θα ερθει το σπορακι αργα η γρηγορα....

Παω κοριτσια ο μικρος χτιπιετε στο κρεβατακι του γιατι θελει να βγει.....

Αννα Ελιζα τωρα σας ειδα αλλα δεν προλαβενω να σας διαβασω, φιλια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και Καλή εβδομάδα!!

Είχαμε ένα όμορφο ΣΚ. Το Σάββατο πήγαμε σε γάμο στην Σαλαμίνα..το πόσο ήθελα να γελάσω δεν μπορείτε να φανταστείτε. Όλες υπερπαραγωγή!! Το κομμωτήρια είχαν πάρει φωτιά!! Το ξασιμο του μαλλιού μέχρι εκεί που δεν μπορείτε να φανταστείτε.Οι γούνες είχαν την τιμητική τους καθώς και ότι χρυσό υπήρχε στα ντουλάπια τους.. άρχισαν οι απόκριες!!!

Χθες πήγαμε για καφεδάκι με την κουμπάρα μου και τους άντρες μας και τελικά καταλήξαμε σινεμά (μετά από 2 χρόνια) να δούμε τον Σέρλοκ Χολμς. Ωραία ήταν αλλά όλη την ώρα σκεφτόμουν τον μπόμπιρα μου και ότι δεν τον χάρηκα όσο ήθελα.. δεν μπορώ μακρυά του για πολλές ώρες αλλά καμία φορά χρειάζεται να κάνουμε και τα δικά μας θέλω...

Για φαγητό το ΣΚ αφήστε το ..από σήμερα όμως πάλι διαίτα...μέχρι στιγμής λίγο φυσικό χυμό πορτοκάλι με all bran και καφέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...