Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

κοριτσια γεια σας!!

χαθηκα αλλα γαμωτο μια οι δουλειες στο σπιτι,μια να παιξω λιγο με το μωρο...ερχεται η ωρα του τελ.γευματος του Ηλια και μετα καθομαι λιγο να σας διαβασω και ξεραινομαι...

ειμαστε καλα, ο Ηλιας εχει γινει ανταρτης κανονικος,ανεβαινει σε καναπεδες,κρεβατια και η μανουλα απο πισω μη τυχον και πεσει...αλλα το πηρα αποφαση και δε θα τρεμω καθε φορα..του λεω μονο αν πεσεις Ηλια θα κλαις,με κοιταει με υφος σοβαρο και μετα κατεβαινει...ακομα και στην τουαλεττα οταν παω,αφηνω την πορτα ανοιχτη,μπαινει με κοιταει και κανει:τσσσσσσ (κοινως τσισα!!! =))=))=)) ...εχουμε καψει το χερακι στο καλοριφερ,ματωσαμε τα χειλακια μας απο πεσιματα,μελανιες στα ποδια αμετρητες....αλλα ολα ειναι στο προγραμμα...με λιγη μουσικουλα μετα,ολα ξεχνιουνται...

στον υπνο λιγο μου τα χαλαει:ξυπναει κατα τις 03:00,σηκωνεται ορθιος και φωναζει ή μαμα!!!! ή κακα!!!

δεν τα εχει κανει βεβαια,αλλα θελει αγκαλια και μετα με τιποτα στο κρεβατι του,οποτε τον παιρνω μαζι μου στο καναπε-κρεβατι στο δωματιο του και κοιμομαστε μαζι...καποιες φορες ξυπναω και τον ξαναβαζω στο δικο του,καποιες φορες ξυπναω κατευθειαν στις 07:00,οποτε του φτιαχνω το γαλα και ξανα στο κρεβατακι του...με την κοπελα τα παει περιφημα παντως κι ειμαι ευτυχισμενη!!

Ευη,Ευγενια τους συζυγικους μου χαιρετισμους!!! μπορες ειναι και θα περασουν...αλλα οπως ακριβως το λετε:ευτυχως που εχουμε τα παιδακια μας και ξεχναμε οποιες μαλακιες μας συμβαινουν...

Γιωτα κι εγω καπνιζα ενα πακετο πριν μεινω εγκυος,το εκοψα μαχαιρι μια εβδομαδα πριν κανω το τεστ για να βεβαιωθω οτι ημουν εγκυος και το ξαναρχισα μολις τελειωσε ο θηλασμος...μανι μανι το εκοψα για 15 μηνες..και μετα το ξαναρχισα σαν τρελη!!!! καποιες φορες νιωθω τυψεις που το αρχισα,αλλα καποιες φορες με χαλαρωνει απιστευτα..ειδικα το πρωι με τον καφε και το βραδυ αφου τον ταισω...

Κατερινακι!!!εχω ξεχασει να σου ευχηθω χρονια πολλα για τον Γιαννη...να τον χαιρεστε κοπελα μου!!!

για την καμπυλη μη τρελαινεσαι..απλα οχι πολλα ζυμαρικα,ρυζια και ψωμια...να πινεις πολυ νερο!!!ο γιατρος αυτο συνεχεια μου τονιζε σε καθε επισκεψη...

Ινα χρονια πολλα για τον αντρα σου! να ειστε ευτυχισμενοι!!!

Αλικη κι εγω ετσι νιωθω σαν εσενα:ξυπναω το πρωι και βαζω προτεραιοτητες για το τι θα κανω οταν γυρισω απο το γραφειο...και ζητημα ειναι αν κανω το 1/4 αυτων...δεν ειναι οτι ειμαστε αργες..απλα δε μας φτανουν οι ωρες...αλλα εγω το εχω καθιερωσει:ο,τι κανω μεχρι το γαλα του μικρου..μετα το απολυτο τιποτα...σημερα π.χ.γυρισα τον ταισα,μαγειρεψα φακες για αυριο,σιδερωσα το 1/3 των ρουχων που ειχα για σιδερο,επαιξα με τον Ηλια,απολυμανα λιγο τις σωληνωσεις με σοδα και ξυδι(καλο κολπο κορες να το κανετε!!),ξεσκονισα λιγο το δωματιο του μικρου....μαζεψα τα παιχνιδια του πριν το γαλατακι του,βαλαμε ορο γιατι ρουθουνιζε( με εμας παιρνει ωρα γιατι δεν καθεται με τιποτα),εβαλα στην ακρη τα ρουχα που θα φορεσω αυριο,μαζεψα την κουζινα και το μπανιο,τακτοποιησα το δωματιο του Ηλια πριν τον υπνο,τον ταισα και τωρα να΄μαι εδω κοντα σας...απο τις 18:00 μεχρι τις 22:00 περνανε οι ωρες και δεν το παιρνεις πρεφα!!!

Ελενη κι εγω το σκεφτομαι καμια φορα να τον αφησουμε τον Ηλια στην μαμα μου,αλλα δε μου παει η καρδια να ξυπνησω και να μην τον εχω κοντα μου..ασε που θελω το γαλα του να το δινω εγω...εχω φαει πακετο με το θεμα...οταν μεγαλωσουν λιγο περισσοτερο,τοτε που δε θα θελουν να ειναι πιο ανεξαρτητα και θα καταλαβαινουν την εννοια,τοτε θα μας ειναι πιο ευκολο νομιζω...δε πειραζει αν στερουμαστε απλες απολαυσεις..καποτε τα χορτασαμε και με το παραπανω...τωρα η προτεραιοτητα μας ειναι τα παιδια...υπερβολικο ε;ξερω γω!!!

απο διαιτα μη με ρωτησετε!! απλα θα σας πω οτι εφαγα πιτσινια πριν απο λιγο!!!ηθελα κατι αλμυρο κι επειδη τελειωσε το τυρι...δοκιμασα πιτσινια!!!μαλλον πρεπει να διαβασω το αρθρο της Αννας!!!

φιλια κορες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Γειά σας φιλενάδες, τι κάνετε;

Εμείς ψιλοκαλά. Δεν μας έφταναν τα δόντια που προκαλούν γκρίνια ήρθαν και λίγες μυξούλες με κάτι δεκατάκια κι έδεσε. Δεν φαίνεται να την ενοχλούν βέβαια καθόλου αλλά αγχώνομαι μην τυχόν και εξελιχθεί σε καμια ίωση. Δεν έχω καμία όρεξη να την έχω άρρωστη. Καλά έχουμε ηρεμήσει τόσο καιρό.

Ευάκι μου ποιος σε πείραξε; τι σ' ενοχλεί και είσαι down; Μην σκέφτεσαι τίποτα άσχημο. Προσπάθησε να απολαμβάνεις τα παιδάκια σου και άσε όλα τ' άλλα να έρθουν όπως είναι να έρθουν; Μήπως κι αν σκεφτόμαστε μπορούμε ν' αλλάξουμε κάτι; Μόνο με πράξεις μπορούμε να κάνουμε αλλαγές.

Ευγενία μου κι εσύ μην χαλιέσαι. Οι άντρες δεν νομίζω ότι πέρνουν πολλές βελτιώσεις. Ότι πήρανε πήρανε.

Βέβαια κι εγώ που στα λέω αυτά οφείλω να ομολογήσω ότι δεν αφήνω τίποτα να πέσει κάτω. Ότι μ' ενοχλεί το λέω και ότι κάτσει. Τουλάχιστον φεύγει από μέσα μου και δεν θεωρούμαι ο Μ......ς της παρέας.

Γιωτάκι εγώ πριν μείνω έγκυος κάπνιζα κι εγώ το πολύ 10 τσιγάρα την ημέρα. Ένα ωραίο πρωϊνό (δεν ήμουν έγκυος ακόμα αλλά προσπαθούσα να μείνω) πέταξα το πακέτο και είπα " αστο διάλο δεν το έχω ανάγκη, δεν θα το ξαναβάλω στο στόμα μου ποτέ" κι έτσι και έγινε δεν ξανακάπνισα ποτέ και δεν μου λείπει κιολας.

Όσο για την Φωτεινούλα σου νομίζω ότι δεν πρέπει ν' ανυσηχείς που περπατάει στις μύτες. Κι εμένα στην αρχή το έκανε. Το κάνουν κυρίως σαν παιχνίδι κι όχι γιατί έχουν κάτι.

Κατερινάκι μου πρόσεχε την διατροφή σου τώρα καρδούλα μου και να δεις που θα πέσει και θα βγεις γρήγορα από τους περιορισμούς.

Και έμενα γυρνάει όοοοοολο το σπίτι η Σοφία. Και πριν περπατήσει αγκαλιά που την είχα όλο μου έδειχνε να πάμε σε διάφορα μέρη του σπιτιού. Άστα΄! Τα ίδια κάνουν είτε περπατάνε είτε όχι. Θα συμφωνήσω με την Γιώτα που είπε μικρά παιδάκια μικρά προβλήματα, μεγάλα παιδάκια μεγάλα προβλήματα.

Ελενάκι εγώ την έχω αφήσει κάποια βράδια στην μητέρα μου. Από την μία χαλαρώνω λιγάκι από την ευθύνη της Σοφίας από την άλλη μου λείπει και κυρίως το πρωί που ξυπνάω. Όμως ξεκουράζεσαι με το να κοιμάσαι σερί χωρίς ανυσηχίες και ξυπνοντας το πρωί ότι ώρα έχεις χορτάσει ύπνο. Κάντο μην το φοβάσαι και κυρίως αν κάθεται με την μαμά σου όπως και με σένα. Η δικιά μου με την γιαγιά της (την μαμά μου δηλαδή) τα πάει περίφημα.

Μαρριετάκι μεγάλη υπόθεση που ο Ηλίας τα πάει μια χαρά με την κοπέλα. Μπράβο σας που τα έχετε καταφέρει!

Όσο για τις δουλειές άστα να πάνε! Ούτε εγώ της προλαβαίνω πλέον. Εγώ δεν κάνω ούτε τις μισές απ' αυτές που ανέφερες που έκανες σήμερα. Αλήθεια ο Ηλίας σ' αφήνει να σιδερώσεις;;;;;;; ή τον κρατάει κάποιος άλλος εκείνη την ώρα;

Αλικάκη εύχομαι κι άλλες τέτοιες και καλύτερες βραδιές να έρθουν μπας και ξεκουράζεσαι κι εσύ γιατί δεν παλεύεται να τρέχεις όλη μέρα και να μην έχεις κοιμηθεί και καλά.

Ινα μου να χαίρεσαι τον άντρα σου για εχτές. Είχατε κόσμο τελικά; Η Αναστασία κάνει και προτασούλες; Η δικιά μου τώρα κανα δυο μέρες προσπαθεί. Δείχνει τα παπούτσια μου και λέει "Μαμάς είναι" θέλει κάποια συγκεκριμένα παπούτσια να βάλει και λέει "εκεινα παπά" Θα μας τρελάνουν!

Αννούλα ο μπομπιράκος σου θα μας βάλει τα γυαλιά! Περπάτησε νωρίς και κάνει και σταθερά βηματάκια;;;; Τι παιδί είναι αυτό Παναγία μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρριετάκι τέλειες φωτογραφείες!!!!!

Αχ αν μεγαλώνουν λέει.... και που είσαι ακόμα. τώρα τα λές ακόμα μωρά σε λίγο που θα μιλάνε και θα έχουν και άποψη (όχι ότι τώρα ότι δεν έχουν) θα σου πω εγώ. Θα μας πιάσει κατάθλιψη που δεν θα έχουμε μωρά πλέον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσακι ο Ηλιας με αφηνει να σιδερωσω....

ειναι μες στα ποδια μου βεβαια,αλλα τον απασχολουν κυριως τα καλαθια με τα φρουτα που ειναι στην κουζινα (εκει βαζω την σιδερωστρα)...οποτε εχω βολευτει μεχρι στιγμης..,μετα βεβαια μαζευω πορτοκαλια μηλα αχλαδια κατω απο γραφειο,καναπεδες και κρεβατια... 8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτα μου ρωτα τον παιδιατρο καλου κακου αλλα εγω προσωπικα εχω ακουσει πολλα παιδακια να το κανουν αυτο με τις μυτες.οσο για το καπνισμα στην εγκυμοσυνη δεν μπορω να πω οτι μου ελειψε ιδιαιτερα .με αυτο που εχω θεμα μεγαλο ειναι η ζαχαρη.....παθαινω τρελες υπογλυκεμιες...σε σημειο να γυρναω το σπιτι περα δωθε για να ηρεμησω και να μη φαω γλυκο μεχρι να κουραστω και να πεσω ξερη για υπνο :lol::lol::lol:

ινα να χαιρεσαι τον αντρα σου!απιστευτη η μικρη σου που μιλαει απο τωρα!!πρεπει να εχουν πολυ γελιο οταν προσπαθουν να συνενοηθουν...τελικα τι εγινε σκεφτικες τιποτα για το μαγαζι που ελεγες?εγω εχω ενα κρυφο ονειρο να κανω κατι σαν παιδικο εργαστηρι καποια στιγμη.που να στηριζεται σε αφηγηση παραμυθιου και απο κει και περα να γινονται καποιες δραστηριοτητες-χειροτεχνιες με βαση το παραμυθι και τη φαντασια τον παιδιων σχετικα με αυτο που ακουσανε.εχει και σχεση με το επαγγελμα μου γενικα.λεμε τωρα.....πολυ δυσκολα μπορω να κανω κατι τετοιο αλλα το εχω στο πισω μερος του μυαλου μου ετσι για να ελπιζω κι εγω σε κατι σε αυτη τη ζωη :lol::lol::lol::lol:

μαριετα τρελη φατσα ο ηλιας σου!!!τι ωραια που τελικα σου βγηκε καλη η κοπελα,ειναι πολυ σημαντικο να νιωθεις καλα εκει που αφηνεις το παιδι σου!!και αμα ο ηλιας ειναι χαρουμενος σημαινει οτι και η κοπελα ειναι καλη.

εγω εχω θεμα...δεν τον αφηνω πουθενα εκτος απο τη μανα μου.στα πεθερικα π.χ. επειδη δεν τους πολυπαω δε μου βγαινει ρε κοριτσια να τον αφησω ουτε λεπτο.δε μου παει οταν δε νιωθω καλα με καποιον ανθρωπο να του αφησω το παιδι.καλα εκει δεν τον αφηνω και για αλλους πιο σημαντικους λογους οπως θα θυμαστε οι παλιες :lol::lol::lol: τωρα για το βραδυ που συζητατε μεχρι και το καλοκαιρι μπορει να τον αφηνα καμια φορα να ξεκουραστω αλλα τελευταια βρε κοριτσια να πω την αμαρτια μου δεν τον αφηνω νιωθω οτι μου λειπει πολυ....εχω δεθει απιστευτα με το παιδακι μου και νομιζω θα εχω μεγαλο θεμα στο μαιευτηριο που θα χρειαστει να τον αφησω λιγες μερες...μαλλον πρεπει να αρχισω να τον αφηνω κανα βραδυ να συνηθισει κι αυτος μη του ερθει αποτομο.γενικα παντως ειμαι τις αποψεις να αφηνουμε τα παιδακια μας οπου και οποτε εμεις νιωθουμε καλα με αυτο.συμφωνητε?

αναστασια μου ευχομσι τα δεκατα να ειναι απο δοντακια και οχι η αρχη καποιας ιωσουλας.

συμπεθερα θα συμφωνησω με την αναστασια οτι οι αντρες δε παιρνουν και απο πολλες βελτιωσεις,απλα χρειαζεται μαλλον ποτε ποτε να τους παταμε τις φωνες να συμμαζευονται λιγο.το βρισκω ακρως απαραιτητο!

ευη μου τι επαθες???ννομιζω ολες μας περναμε μερες που θελουμε να παρουμε τα βουνα...αλλα μετα μπαινει μπροστα η λογικη.αυριο θα ειναι σιγουρα καλυτερη μερα ;)

ελενη σου εχω μια λυση ...να ξαναστολισεις τα χριστουγενιατικα :lol::lol::lol: υπομονη δοκιμαζουν τις αντοχες μας τα αγγελουδια μας!

αννουλα μου τι κανεις??τι κανει ο ακουλης μας?σε βλεπω φετος να τον στελνεις στο μαραθωνιο,ετοιμος ειναι!μην αγχωνεσαι για το παρτυ κανε απλα πραγματακια ο ακης και μονο που θα δει αλλα παιδακια θα ειναι τρισευτυχισμενος!τελεια θα ειναι!

eliza απ'οτι βλεπω τα πας περιφημα με τη διαιτα μπραβο!keep walking!

αλικη τι εγινε τελικα τι υπερηχο θα εκανες?σορρυ εχω χασει καποια επεισοδια :? ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο που σκεφτικες οτι θα ηθελες να ζησεις και την παλια σου ζωη για λιγο(αν καταλαβα καλα).δε σου κρυβω οτι κι εγω ειναι στιγμες που αναπολω τα παλια,και κυριως την ανεμελια που ειχα.η αληθεια ειναι οτι η ανεμελια ειναι κατι που χανεται οταν αποκταν παιδι.ομως δεν αλλαζω με τιποτα το γιαννη!!!φανταζομαι και καμια μανουλα οποτε μη νιωθεις τυψεις!

μαιρουλα που εισαι?πες μας νεακια απο το σπορακι!

κρητικομαρακι πολλες απουσιες!(κοιτα ποια μιλαει) :x

παω να ξαπλωσω με τα αντρακια μου,καλο βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!!

Σας διάβασα λίγο βιαστικά… αλλά θα σας ξαναδιαβάσω!!! Πάω να μαγειρέψω γιατί δεν έχω μαγειρέψει κ θα σχολιάσω μετά!!! Τρέχω, τρέχω, τρέχω……. να δω θα τερματίσω σήμερα???

:roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια ,τι κανετε?εγω γραφειο τα μικρα στην γιαγια...χθες τοβραδυ πηγαμε σε μια γιορτη δεν πηραμε τα μικρα...ωραια ηταν...σημερα μονη στο σπιτι ο αντρασ μου θα λειπει για δουλεια,αυριο θαρθει...αχ χαμοσ θα γινει και ο μικρος ρε κοριτσια παλι πολυ γκρινια και παλι μυξα εκει που του χε φυγει δεν γινεται αλλιωσ τα δοντια πρεπει να ειναι... και εχω και ενα σπιτι ανω κατω να δω ποτε θα προλαβω να το βαλω σε ταξη..

γιωτα και εγω κανω 5-10 τσιγαρα αναλογα την ημερα...στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν το ζηταγα καθολου αστην δευτερη ομωσ ελεγα ποτε θα γεννησω νατο αρχισω :( βεβαια μετα θηλασα αλλουσ 6 μηνες και το αρχισα μετα 1 με το καφε 1 με κανα ποτακι ...βεβαια μολισ κανω ενα μετα εχει πλυσιμο χερια δοντια κτλ...

Βρε ινα μου χρονια πολλα λιγο καθυστερημενα...να τον χαιρεσαι τον αντρουλη σου!

Μαριετακι τελειες οι φωτο...στο ιασω γεννησεσ?και μου θυμισε ο χωρος που βλεπω...

Κατερινα φαε κανα γλυκακι τωρα που εχεις δικαιολογια :lol: καλα τα παω με την διαιτα ...εχω πεισμωσει!!!αλλα ρε γμτ δεν προλαβαινω με τα θηρια να κανω πολυ διαδρομο !

Αλικη καλο μαγειρεμα!

Σορρυ για οποιες ξεχασα...θα επανελθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!

Δεν εχω χρόνο να σας διαβάσω μιας και σας έπιασε λογοδιάρροια...

Και μιας και μιλάμε για διάρροια να σας πω ότι ο Νώντας έχει από χθες το βράδυ..πήρα τον γιατρό και μου είπε αυστηρή διαίτα. Αυτό που δεν κατάλαβα καλά είναι για το γάλα. Να του δίνω ή να το αποφύγω? Κατάλαβα ότι στην κρέμα το απόγευμα δεν θα του βάλω και θα του δώσω σκέτο ριζάλευρο. Το βράδυ όμως? οεο? Πρέπει να βάζω τον άντρα μου να μιλάει μαζί του-δεν τον προλαβαίνω...

Εγώ ανέβηκα σήμερα στην καταραμένη - έχασα 1,5 κιλά περίπου. Μια χαρά και δεν κάνω και φουλ διαιτα.

Χθες πήγα MALL να κάνω μια αλλαγή, να πιω και ένα καφεδάκι με μια φίλη μου να της τα πω να ηρεμήσω λίγο. Άργησα να γυρίσω λίγο και ο Νώντας με περίμενε ξύπνιος...το μανάρι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Ευγενια μου.Περαστικα στον Νωντα!...Γαλα μπορεις να του δωσεις με ρυζαλευρο μεσα τουλαχιστον ετσι μου ειχε πει εμενα η παιδιατροσ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά κ όλα ωραία…. 2ο βράδυ που κοιμάται με ένα μόνο ξύπνημα για γάλα!! Τώρα όμως τη μέρα δεν κάθεται δευτερόλεπτο χωρίς να είναι αγκαλιά μου…. ή ετοιμάζεται να περπατήσει ή δόντια…. κ ψάξε, ψάξε όπως είπε η Ίνα, νομίζω πως κάπου μέσα βλέπω μια άσπρη κουκίδα μυτερή κ σκληρή!!! 3 – 3 τα βγάζει?

Καταρχάς Ευάκι χαμογέλα… ακόμη κ αν δεν το νιώθεις σκέψου όμορφα πράγματα, φαντάσου τα κ ας μην υπάρχουν….. θα λειτουργήσει σαν ντεπόν σε πονοκέφαλο!!!Ξέρω δεν πιάνει πάντα το ντεπόν αλλά μία ανακούφιση τη νιώθεις!!!

Κατερινάκι επιτέλους εμφανίστηκες !! Ο Σπύρος βολεύτηκε με τον καναπέ κ το κρεβάτι….. σηκωνόταν κ πήγαινε από τη μία στην άλλη!! Τον έπιανα κ από το χεράκι κ περπατούσαμε αλλά δεν μου το ζητούσε ο ίδιος!!

Εγώ το τσιγάρο το έκοψα πολύ πριν ξεκινήσω προσπάθειες για μωρό…. ξεκίνησα στα 18 με λίγα, όταν ήμουν φοιτήτρια έκανα 2 πακέτα μέχρι τα 23, έκοψα για 2 χρόνια, ξανάρχισα με 1 πακέτο την ημέρα κ στα 28 το 1 πακέτο μου έφτανε για μία εβδομάδα! Στα 31 το έκοψα κ τέλος…. Δεν με πείραξε καθόλου κ δεν μου έλειψε παρόλο που μου άρεσε πολύ!!! Όλα στο μυαλό μας είναι…..

Έλα ρε Μαριέττα… με δουλειά, παιδί κ σπίτι κάνεις όλα αυτά??? Εγώ όπως λέει κ η Νατάσσα ούτε τα μισά… κ δεν δουλεύω!!! Σιδέρωμα??? Έχω καταχωνιάσει κάτι πλυντήρια στη ντουλάπα…????

Τέλειος ο Ηλίας.. τελικά του αρέσει η οδοντόβουρτσα!!!! Φαντάσου κ πέρασε μόνο ένας χρόνος, σε λίγα χρόνια τι θα λέμε κοιτάζοντας τις φότο???

Νατάσσα σε λίγο που θα μας τρελαίνουν με την πάρλα τους κ τις ερωτήσεις να δεις…!!!!

Ελιζάκι καλά είναι τα διαλλείματα που κ που….. μακάρι να μπορούσα κ εγώ!!! Τα δόντια είναι άσε…. Υπομονή!!!

Ευγενία την προηγούμενη εβδομάδα κ ο δικός μου είχε για 2 μέρες…. Του έκανα κοτόσουπα μόνο να τρώει εκείνες τις μέρες αλλά το γάλα δεν το έκοψα ούτε την κρέμα!! Τώρα ότι σου πει ο παιδίατρος!!!! Περαστικά του!!

Σήμερα φακές κορίτσια με μία φέτα ψωμί! Πρωί τα ίδια, ενδιάμεσα τα ίδια κ το βράδυ ίσως σαλάτα με προσούτο, τυρί κ ψωμάκι!!!

Ελίζα αναφέρσου!!!!!

Κατά τα άλλα με πειράζουν τα χάπια… πονοκέφαλο, τάση για εμετό κ κατάθλιψη….κ ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ……κ ωορρηξία τίποτα….. για να τρέχω κάθε λίγο για υπέρηχους!!!! Κ όλο κ κάτι να ανακαλύπτουμε…. Τεσπα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας τα πω λιγο γρηγορα γιατι η μικρη περιμενει το μαμ της!

Σημερα με ειδα μια κυρια γνωστη μεγαλη σε ηλικια αλλα με κορμι και ειδικα για την ηλικια της τελειο!Παχυνες μου λεει! απαντηση Ειπα να βαλω λιγα κιλα για να το παρω αποφαση να κανω διαιτα.

Καλα χαζο εισαι κοριτσι μου!!!Οποτε θα παρω οτι κατεψυγμενο μπιφτεκι κοτοπουλο η γαλοπουλα υπαρχει και θα το βοσκαω μαζι με τη σαλατα μου!Σημερα μερα πρωτη!

Ολα τα σκατουλια μας ειναι ιδια!φατσες!!!Γιατι μεγαλωνουν τοσο γρηγορα????

Ευη σας ηρθε η Δεη και επαθες καταθληψη γιατι το περασα και γω αυτο!!Κουραγιο θα ερθει μια ασπρη μερα και για μας καποια στιγμη.

Το θεμα μαγαζι το ειχα αφησει λογω της κρισης αλλα θα το ξαναξεκινησω και οτι γινει.Οποτε αν ξερετε μαγαζια χονδρικης η απο αλλες φιλες που εχουν κατι παρομοιο σε ειδος help

ψαχνω μπιζου μπασμινες τσαντες και διαφορα αξεσουαρ χειμωνα καλοκαιρι με κοστος πωλησης εως 15€αντε το πολυ 20€ απο τα οποια θα ειναι πολυ λιγα .Ψαχνω ομορφα και οικονομικα κυριως να τα πουλαω 5€ λιγο δυσκολο αλλα θα βρω λεω.

ωραια ιδεα κατερινα ετσι εχει μια φιλη το μαγαζι της με βιβλια.Μαζευει τα παιδακια και τα διαβαζει παραμυθια κανει σκετσακια και τα παιζει κουκλοθεατρο.

Αχ βρε Αλικη σπασιμο νευρων ε?Σε καταλαβαινω απολυτα!!Προσπαθησε να μην απογοητευεσαι και δες το σαν μια διαδικασια.Αν δεν ειναι αυτο το μηνα θα ειναι τον επομενο αλλα δεν ειναι στο χερι τους ειναι στο δικο σου!!

Ξεκινησα το μηνυμα πριν ταισω τη μικρη την ταισα εφαγα και γω και τωρα παω να κοιμηθω να μην σκεφτομαι οτι πειναω μεχρι την αλλα Πεμπτη θα εχω ξεπερασει το συνδρομο στερησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως ξεχαστηκα σήμερα....λοιπόν γιαούρτι,καφέ,μισό κουλούρι λίγα μακαρόνια με τυρακι και το βράδυ σαλατουλα με λίγο τυρί και ένα παξιμαδακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είπα κ εγώ Ελίζα …… τα παρατήσαμε????

Άντε Ίνα σε λίγο καιρό θα είσαι μοντέλο!!! Άλλη φορά να λες πως το χειμώνα παχαίνουμε για το κρύο….έχει φτάσει κ το πετρέλαιο στα ύψη!!!!!

Θα σου δώσω κ τα άλλα μαγαζιά που σου είπα, δεν σε ξέχασα… απλά με όλα αυτά δεν έχω καταφέρει να μιλήσω με τα άτομα που ξέρουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας....σας διαβασα και κοιμαται λιγο η μικρη (να δω για ποσο) και να σας πω και γω τα δικα μου...Αρχισα να κανω 4-6 τσιγαρα την ημερα ,,να τα ελλατωνω σιγα σιγα ετσι ωστε αν αργοτερα ερθει καμια εγκυμοσυνη μην καταντησω παλι σαν ναρκωμανης να το συνηθιζω απο τωρα...Αλικη μου και εγω απο τα 18 ξεκινησα το καπνισμα φοιτητρια και εκανα αρκετα ...2 πακετα αν εβγαινα εξω το βραδυ αλλιως ενα την ημερα αλλα 25αρι πακετο μου εφτανε...

Οχι ενταξει δεν καπνιζω πολλα τωρα και προσπαθω και εγω να πλενω χερια,δοντια οσο μπορω και φυσικα τωρα με το κρυο επιεδη κρυωνω δεν πολυβγαινω στην βεραντα για τσιγαρο οποτε το ελατωσα αρκετα..

Ευγενια μου δωσε τον ζυμαρικα, κοτα, ρυζι,μπανανα και το γαλα στα 40γρ μια κουταλια...εγω ετσι εκανα οταν ειχαμε γαστρεντεριτιδα και οτι μου ειχε πει ο εξωτερικος μας γιατρος ,τα ιδια μας ειπε και ο διευθυντης της παιδιατρικης στο νοσοκομειο,γιατι αν θυμαστε εμεις νοσηλευτηκαμε και για 2 μερες για την ρημαδα την γαστρ...οποτε ναι η διαιτα κανει καλο...και το γαλα αν το θελει μην το στερεις,,,απλα αραιωμενο οπως σου ειπα...εμενα να φανταστεις τοτε επινε αρκετο γαλα,αλλα δεν ετρωγε καλα και προκειμενου για αφυδατωση συμφωνουσαν οι γιατροι να την δινω απλα και παλι το τονιζω αραιωμενο..

Περαστικα στα αρωστουλικα μωρακια και ελπιζω να ειναι απο τα δοντακια και οχι απο ιωσεις....

Ευη μου εσενα ειπα να παρεις τον μικρο και να πασ σε παιδοτοπο χθες και τελικα εγω κατεληξα με τη μικρη σε παιδοτοπο χθες και εβγαλα και εγω τα παπουτσια και παιξαμε μεσα σαν μωρα και οι δυο μας...ευτυχως δεν ειχε κανενα αλλο παιδακι οποτε ειχαμε ανετο χωρο..απλα φοβαμαι και λιγο τους παιδοτοπους για ιωσεις βρε κοριτσια...αλλα χθες επρεπε να πανε για να κλεισουμε για το παρτυ για τα γενεθλια μας...τελικα οκ κλειστηκαν ολα μας εκανε και καλη τιμη γιατι εχω 75 ατομα τελικα και οποτε τελος καλο ολα καλα...

Κοριτσια τα λεμε το βραδυ σαν να την ακουω αμαν αυτο το παιδι να κοιμηθει λιγο καλα το μεσημερι μια φορα δεν μπορει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το λιγο μου αρεσε εχω 10 κιλα παραπανω σαν να κουβαλαω την αναστασια συνεχεια αγκαλια!!Εμεις τελος το πετρελαιο ξυλα για να μεγαλωνουμε την τρυπα απο πανω!εχουμε και ενα παππου που τα αγοραζει και τα κουβαλαει οποτε το θεμα της θερμανσης τελος.Βενζινη για το αυτοκινητο που να βρω δεν ξερω!Ο τσαμπας ζει και εχει τη φαρτσα μου διπλα!!καταντιά....

Γεια σου Γιωτα.

Ευγενεις Ουλτρα λεβουρ κανει να του δωσεις ρωτα ειναι φυτικα και ειναι ενζυμα βοηθανε και μηλο μην ξεχνας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια δινω το παρον εν συντομία κ πάω για ύπνο,λέμε πολυυυ ύπνος με την εγκυμοσυνη,γιατρο δεν πηγα ακομη ,την ερχομενη Τεταρτη θα παω.ευχομαι να ειστε ολες καλα με τα μωρακια,εμεις μια χαρά.θα προσπαθησω να διαβασω τα νεακια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες....

Σας διαβασα πρην μερικες ωρες αλλα δεν μπορουσα να γραψω γιατι ξιπνισε ο μικρος και δεν προλαβα..

Καλα σημερα τι σας επιασε και μου γραφετε ολες εκθεσοις, που να τα θιμιθω τωρα ολα????

Σημερα ειμαι σαφος καλιτερα απο εχθες απο θεμα ψυχοπλακοματος αλλα εμαθα κατι ασχιμο τωρα το βραδυ και με στεναχωρισε πολυ.....Πεθανε ενας γνωστος μου απο το χωριο 33 χρονον παλικαρι απο ανακοπη και αφινει πισο του 2 ορφανα και μια γυναικα εγκυο στο 3ο τους παιδι..Μια χαρα ανθρωπος χωρις καταχρισοις χωρις περιτα κιλα. Τι να πω δεν ειμαστε τπτ τελικα, φτανει μια στιγμη για να χαθουμε απο αυτον τον ματεο κοζμο...

Ευγενια περαστικα με τον Νωντα..Εμενα η παιδιατρος που ειχαμε παλιοτερα μας ειχε πει να του δινουμε το γαλα αρεομενο για να περνει οσο περισοτερο υγρα και να μην επιβαρινει το στομαχι του πολυ..Κρεμα ουτος η αλος ο δικος μου δεν ετρωγε ποτε οποτε δεν ξερω να σου πω.

Ινα πως με εκνεβριζουν κατι τετιες σπαστικες, ιδικα αυτες που ποτε δεν ειχαν προβλιμα με το βαρος τους να σχολιαζουν τα κιλα του κοζμου λες και ειμαστε μονο το οτι φενετε, το εσωτερικο δεν μετραει???

Γιωτα τελικα ποσο θα παει το μαλι??? 75 ατομα θα καλεσεις εεε??? Εγω τελικα δεν πιγα εχθες γιατι ο μικρος ξιπνισε στης 18.30, μεχρι να φαει να σιμαζεφτουμε πιγε 19.00 και μετα βαρεθικα...

Αααααα σας ειπα δεν σας ειπα.........Δεν εφαγα τπτ που δεν κανει τελικα :-p:-p:-p Η διαιτα σινεχιζετε

Αυτην την ευδομαδα δεν θα ζυγιστω τελικα γιατι αρχισε να ερχετε η περιοδος μου και σιγουρα εχω κατακρατισει οποτε δεν θελω να φαω την απογοιτεφση στην μουρη...

Το αστιο πιο ειναι?? Ηρθε ο αντρας μου πρην λιγο και μου προτινε να παμε σε ενα gourmet εστιατοριο το Σαββατο στο Πανοραμα..Εχει προσφορα στο ραδιοφωνο ενα γεβμα για 2 ατομα με κρασι και επιδορπιο με 22 ευρο......Δεν ξερω αν εχετε δει που κανουν προσφορες για διαφορα πραγματα και αγοραζεις κουπονια για το αντικιμενο που σε ενδιαφερει...????

Μαριεττα ελιωσααα μιλαμε με τον Ηλια στην φωτογραφια που εχει σκιψει και τον περνει το παραπονο...

Μου ερχοταν να τον παρω αγγαλια να τον παριγορισω το πουλακι μου...

Για το τσιγαρο που λετε εγω αποκαλω τον εαυτο μου (εποχιακο καπνιστι). Καπνιζω μονο τα καλοκαιρια γιατι τον χειμονα αρνουμε να ξεπαγιαζω στο μπαλκονι για ενα τσιγαρο και το καλοκαιρι που καπνιζω δεν ειμαι και κανενα φουγαρο, ενα πακετο την εβδομαδα κανω περιπου..Στις εγκυμοσηνες ενοιτε πως δεν το βαζω στο στομα μου.....

Κοριτσαρες ουτε θιμαμε τι εχω γραψει γιατι τα γραφω σε δοσοις, σιγουρα εχω ξεχασει τα μισα ελπιζω να με σινχορεσετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημερούδια!!!

Δεν καταφέραμε να κοιμηθούμε για 3ο βράδυ καλά…… αλλά χθες έφαγε φακές ο καημένος κ καταλαβαίνετε!!!! :roll::roll::roll:

Γιωτάκι έκλεισες τελικά..?? Σε λίγο χρονίζει κ η δικιά σου τσούπρα!!!

Κ της Αννούλας ο Άκης……. που είναι η Άννα???

Για ιώσεις, τι να το κάνεις στο σπίτι, τι στον παιδότοπο, άμα έρθει σε επαφή με πολύ κόσμο μπορεί να την αρπάξει…… σου εύχομαι βέβαια να είναι γερή κ να μην κολλήσει κανέναν ιό!!!!

Ίνα γάιδαρος….. οικονομικότατος!!! Όταν γυρίσω πίσω σκέφτομαι να πάρω έναν!! Δεν έχει κ τέλη κυκλοφορίας….. για την ώρα!!! :D:D

Μαιρούλα καλούς ύπνους….!!!

Εύη λυπάμαι για τον άνθρωπο…

Μπράβο που αντιστέκεσαι….. καλά κάνεις κ δεν ζυγίζεσαι τώρα!!!

Σήμερα μάλλον χόρτα κ μπιφτέκια ψητά.. μία φέτα ψωμί κ το βράδυ γιαούρτι!! Όλη την άλλη μέρα τα ίδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια!

Εμείς κοιμήθηκαμε μια χαρα το βράδυ ο μικρός συνεχίζει τις μυξες και τα σαλια χαμός γίνεται...λογικά απο τα δόντια ειναι τι άλλο να πω.

Λοιπόν έφαγαν γιαουρτακι φρουτάκι και καφε μεσημέρι σπανακορυζο με λίγο τυρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Είμαι στην δουλειά, είναι Παρασκευή, δεν είναι εδώ το μεγάλο αφεντικό και δεν έχω ιδιαίτερη δουλειά μέχρι στιγμής!! Είναι σούπερ!!Αν ήμουν και για καφέ θα ήταν ακόμα καλύτερα!!

Ο Νώντας δεν ξαναέκανε διάρροια απο χθες το πρωι..μόνο εχέκλασε λίγο (συντομογραφία του έκλασε και του έφυγαν λιγα κακά!!!) :lol::lol:

Δηλαδή μόνο χθες το πρωι ότι έκανε- ίσως να τον είχε πειράξει και τπτ..του σκάει και ένα δόντι και είμαστε μια χαρά. Απο διάθεση είναι σούπερ!!Είχε έρθει ξανα η πεθερά μου (μια φορά την εβδομάδα τους έχω σπίτι και αύριο θα πάμε όλοι μαζί σε γάμο...)Τι χαρά που πέρνω να τους βλέπω συνέχεια μπροστά μου και να μην έχω καθόλου χρόνο για εμένα και το σπίτι μου, και τον άντρα μου. Αλλά αυτός φταίει - θα γίνει χαμός. Απο προχθές του είπα ότι δεν ήθελα να έρθουν..με ζάλισε μέχρι που του είπα άντε να έρθουν για να σταματήσει να με ρωτάει..έρχονται και αυτός αράζει...δεν τον στέλνω σε δουλειές και χαλαρώνει..για αυτό τους θέλει συνέχεια στο σπίτι!!! Είναι μεγάλη κουφ.....!!!!

Εντάξει δεν μου κάνουν τπτ αλλά απο τα δυο απογεύματα που έχω με τον άντρα μου μέσα στην εβδομάδα να τον δω, το ένα είναι η πεθερά μου σπίτι... :shock::?:?:?:?

Εγω κρατιέμαι με νύχια και με δόντια..χθες είχε παστίτσιο σπίτι...έφαγα το μισό του μισού και το υπόλοιπο σαλάτα...αλλά ρε κορίτσια ένα έχω να σας πω.......ΠΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου καλημέρα!

Μια φορά δλδ έκανε χθες διαροια?μπορεί να ειναι απο το δοντακι που σκάει.και εμένα όταν περιμένει δοντι κάνει διαροια και μου ειχε πει η παιδιατρος ότι η διαροια μπορεί να ειναι απο αυτό.

Α τέλεια βρε εχεις και επισκεψεις ;) ειναι μια ωραία ιδέα να σε βοηθήσει κιόλας με τις δουλειες :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα...

Εμεις ημασταν παιδιατρο πρωι πρωι,εκλαψε εκλαψε και τωρα κοιμαται...Μια χαρα το μαναρι μου...τη βρηκε ολα καλα..εβαλε και 650γρ. εφτασε τα 10.600 αλλα μισο ποντο αυτο το μηνα πηρε...79,5...Δεν νομιζω να πειραζει γιατι δεν μου ειπε τιποτα ο γιατρος..Τον ρωτησα και για τις μυτουλες που παταει με ειπε και παλι να μην αγχωνομαι.Πρεπει να περπατησει πρωτα το παιδι,να δουμε για ποσο καιρο θα παταει στις μυτες και αν παταει βεβαια μεχρι τοτε και τοτε να ανησυχησουμε ειπε...Προς το παρον μου ειπε να περιμενω κατα τον 14 μηνα να περπατησει ετσι την κοβει..Οποτε ολα οκ μεχρι στιγμης...

Εκλεισα κοριτσια ναι ...300 ευρω για 75 ατομα...Αυτην θα βαλει πιτσα,κεικ αναψυκτικα,καφεδες και στα παιδακια πακετο τυπου goody's μαζι με χυμο...αλλα με αφηνει να παω και εγω φαγητα αν θελω,οποτε θα παω καμια πιτα της πεθερας,τιποτα κροκετες και κοτοπουλακια θα τηγανισω και θα παρω κρουασανακια να τα γεμισω μερεντα για τα μωρα,,Α και κεφτεδακια ειπε η πεθερα θα κανει...Νομιζω για 75 ατομα αλλα και με δικες μου ετοιμασιες αντε να μου βγει σε συνολο μαζι με την τουρτα 370 ολα...καπου εκει τα υπολογιζω οποτε μια χαρα..

Μπαινω αργοτερα κοριτσια ξυπνησε!!!!!!!!!

Γεια σου ελιζα τωρα σε ειδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...