Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

Γειά σας κοριτσάρες, τι κάνετε; χουχουλιάζετε στο σπίτι; μα τι κρύο και αυτό πάλι σήμερα!

Εγώ πριν μία ωρίτσα γύρισα από τη δουλειά :( . Ελπίζω από αύριο να φεύγω στην ώρα μου. Η μικρή με αυτό το λίγο που τη βγάλαμε χθες έξω (από το αμάξι στο σπίτι της γιαγιάς και το βράδυ πάλι από το σπίτι στο αμάξι, και σημειωτέον το αμάξι σταματημένο ΑΠΟ ΚΑΤΩ!!!), και χθες το βράδυ ξενυχτήσαμε πάλι από το βήχα. Ενα χρόνο δεν είχε αρρωστήσει καθόλου, πως την απέκτησε τόση ευαισθησία ξαφνικά;;; δεν είναι να τολμάω να τη βγάζω στιγμή από το σπίτι, να δω τι θα κάνουμε...

Βλέπω τη μαυρίλα για τα οικονομικά την έχουμε όλες ε; πραγματικά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα χειροτερέψουν άλλο τα πράγματα, γιατί για να φτιάξουν ούτε κουβέντα. Φυσικά και δεν εννοούσα ότι με το να της λείψουν οι διακοπές και τα δώρα δεν θα είναι ευτυχισμένη, αλλά πειράζει που δεν θέλω να της λείψουν κιόλας; μας έχουν κάνει να μην τολμάμε να ονειρευτούμε τίποτα και απλά να επιβιώνουμε, αν είμαστε τυχεροί για να το μπορέσουμε και αυτό!

Ευγενία μάλλον ήταν το Σ/Κ της σοκολάτας, κι εγώ μια από τα ίδια!

Αννούλα αρρώστησες πάλι; περαστικά κουκλίτσα μου! να μου φιλήσεις τον Ακη που έμαθε να σκαρφαλώνει και στους καναπέδες ο άτιμος!

Αλίκη τι να σου πω έχεις δίκιο κι εσύ, κάνε υπομονή που θα πάει, θα κοιμηθεί και ο Σπυράκος σερί! τι υπέρηχο έχεις αύριο; καλή επιτυχία ό,τι και να 'ναι!

Ινα ελπίζω να νιώθεις καλύτερα. Τι γιορτή είναι αύριο;

Γιώτα να τη χαίρεσαι τη Φωτεινούλα, άντε τον άλλο μήνα θα το κάψετε! για τα άλματα ανάπτυξης λες; ούτε εγώ κατάλαβα.

Ελίζα δεν βλέπω να ντυνόμαστε φέτος, ελπίζω να ντύσουμε την μικρή όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

αχ κοριτσια μου σας μπερδεψα ...τις καμπυλες τισ ξερω τα αλματα αναπτυξης δεν ξερω και δεν καταλαβαινω ποτε τα περνανε τα παιδακια και ποσο τα επηρεαζει..αυτα που τα μετρανε σε βδομαδεσ....καπου το διαβασα στο ιντερνετ....

Αυριο ειναι του Αγιου Αντωνιου...Αμαν νυσταζω κλεινουν τα ματια μου και γραφς οπως να ναι...σορυ κοριτσια..Αυριο παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μου σας μπερδεψα ...τις καμπυλες τισ ξερω τα αλματα αναπτυξης δεν ξερω και δεν καταλαβαινω ποτε τα περνανε τα παιδακια και ποσο τα επηρεαζει..αυτα που τα μετρανε σε βδομαδεσ....καπου το διαβασα στο ιντερνετ....

Αυριο ειναι του Αγιου Αντωνιου...Αμαν νυσταζω κλεινουν τα ματια μου και γραφς οπως να ναι...σορυ κοριτσια..Αυριο παλι

http://www.mitrikosthilasmos.com/2011/1 ... _9583.html ορίστε!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου κι απο μένα.

Επιστρέψαμε σπιτάκι μας. Είχαμε πάει στο εξοχικό του άντρα μου (Άγιο Βασίλη Κορινθίας) Σ/Κ και είχαμε πάρει και άδεια και κάτσαμε και σήμερα. Ωραία ήταν! Ξεφεύγεις εντελώς όταν είσαι σε χωριό.

Η Σοφία ξεσάλωσε. Είχε έρθει και η κουνιάδα μου με τα παιδιά και πέρασε καλά με τα ξαδέρφια της.

Σας διάβαζα αλλά δεν μ' αφήναν τα παιδιά να μείνω και πολύ ώρα.

Να ΣΥΓΧΑΡΩ λοιπόν την Μαιρούλα για τα ευχάριστα νέα που μας έδωσε.

Μαιρούλα χάρηκα πολύ όταν διάβασα το ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΟ!!!! Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλό! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη.

Συγχωρέστε με που δεν θυμάμαι και πολλά από τα υπόλοιπα κορίτσια αλλά είμαι λιγάκι κουρασμένη γιατί η Σοφούλα βγάζει τους τραπεζίτες μάλλον και έχει πολλή γκρίνια. Τα βράδια στο χωριο της βγάλαμε αγκαλιά καθιστή στο κρεβάτι να κοιμόμαστε. Σήμερα της έδωσα ντεπόν. Ελπίζω να κοιμηθεί η καημενούλα μου και να μην πονάει.

Θα μπω αύριο κοριτσάκια μου να σας διαβάσω καλύτερα.

Σας φιλώ προς το παρόν.

Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Που είστε καλέ εξαφανισμένες όλες?

Είστε καλά…..???

Γιώτα νομίζω πως σου απάντησε η Άννα για τα άλματα!!

Εγώ όχι δεν είμαι έγκυος ούτε καν υποψιασμένη (υποψιασμένη με τέτοιο προγραμματισμό δεν γίνεται )…… ο υπέρηχος είναι για να δω πάλι τι δεν λειτουργεί σωστά για να μπορώ να πετύχω μία εγκυμοσύνη!

Ελένη τα ίδια κ εμείς….. δεν αρρώστησε μία φορά κ τον έβγαζα έξω από 15 ημερών…. κ τώρα δε λέμε να γίνουμε καλά!!! Βέβαια βγάζει 2 δόντια πάλι κ ο συνδυασμός είναι άστα βράστα!!!! Ευχαριστώ Ελένη μου….. ο υπέρηχος έγινε κ έχω επαναληπτικό αύριο πάλι!!!

Νατάσσα αχ ζηλεύω αυτά τα χαλαρά ΣΚ σε εξοχικά…… μόνο ξεφεύγεις?? Γεμίζεις μπαταρίες! Για τα παιδιά δεν το συζητώ, είναι απόλαυση!!! Εγώ όταν ήμουν μικρή μετρούσα αντίστροφα τις μέρες για να πάω στο χωριό κ να βρεθώ με τα ξαδέρφια μου!!!

Σήμερα χόρτα με τυράκι… το πρωινό να μην το επαναλάβω… γάλα καφέ…. Απόγευμα φρούτα φρούτα κ χυμούς κ βράδυ μάλλον ψωμί ανθότυρο προσούτο ή τοστ!

Κορίτσια κάνουμε τίποτα ή καλύτερα να μην το συζητάμε ακόμη??? Εγώ νομίζω πως έχασα το κιλό των Χριστουγέννων… κ λέω νομίζω γιατί μπορεί να είναι απλά το χάσιμο των υγρών της πρώτης εβδομάδας!!!

Ινάκι αν γιορτάζει ο αντρούλης σου τις καλύτερες ευχές μου για τον ίδιο κ την οικογένειά σας!!!! Αν δεν γιορτάζει δεν αλλάζει κάτι…. σου εύχομαι πάλι τα καλύτερα!!!

;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Αλικακι εγω εδω...ασε και εμανα τα ιδια πρωτη φορα τωρα αρρωστησε απο τοτε που γεννηθηκε και τωρα δεν λεει να γινει καλα...αλλα εχεις δικιο ειναι ο συνδιασμοσ με τα δοντια μου το ειπε η παιδιατρος,μεχρι να σκασουν θα μασ σκασουν :lol:

Εγω φρυγανια τυρακι,καφεδακι και στη συνεχεια θα δουμε....και εγω εχω την εντυπωση οτι εχασα οτι πηρα στισ γιορτες αλλα δεν ανεβαινω ακομα στην ζυγαρια!

Αναστασια μου ωραια που ξεσκασατε,περασε ωραια και η Σοφουλα!

που ειστε βρε οι υπολοιπες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίζα τώρα απάντησα σε μια κοπέλα για τους κολικούς κ σκεφτόμουν που κ εγώ περίμενα να περάσουν για να τελειώσουν τα προβλήματά μου χαχαχα…. Που να ήξερα η δόλια!!!!!!

Χθες έλεγα στον άντρα μου πόσο ευτυχισμένη είμαι με το παιδί μας κ πόσο θα ήθελα να έχω κ άλλα…. όμως δεν μπορώ να κρύψω την επιθυμία μου να ζούσα μία μέρα μόνο από την παλιά μου ζωή….. είναι κακό αυτό????

Τη ζυγαριά τη βλέπω με βλέπει αλλά μέχρι εκεί…. Την άλλη εβδομάδα θα με πάρει αγκαλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανιτσες.....

Τι γινετε ειναι πεζμενο το ηθικο η μου φενετε???

Εμεις εφτυχος αναρωσαμε ολοι (εκτος απο εμενα που ακομι εχω καταροη και μπουκομα).Ας ειναι καλα τα παιδια και εγω την παλεβω.

Ινα αν γιορταζη σημερα ο αντρας σου να τον χαιρεσε παντα γιορτες και χαρες να εχετε στο σπιτικο σας..

Και εγω νομιζω οτι εχασα κανα κιλο αλλα εγω εχω πολυυυυυυυυυυυ δρομο ακομι μπροστα μου..

Σημερα θα φαω ομελετα και σαλατα για μεσημερι, το πρωι εφαγα κουλουρι με γαλατακι και το βραδυ γιαουρτακι με μπαρα δημητριακον.

Τα λεμε αργοτερα ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε Αλικακι τ κακο να ειναι...φυσιολογικο εινα αυτο που σκεφτεσαι..

να σου πω την αληθεια θα ηθελα μια φορα την εβδομαδα να ηξερα οτι μπορει καποιοσ να τα κρατησει και να κανω οτι θελω αυτην την μερα...καλα θα ταν :lol:

με την ζυγαρια μακρια και αγαπημενοι :lol::lol:

Ευακι μπραβο συνεχισε το ετσι...θα δεις θα αρχιζεισ να νιωθεις πολυ καλυτερα και η ψυχολογια σου θα ανεβει μολισ δεις να χανονται τα πρωτα κιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Σε ευχαριστω Αννουλα...τωρα καταλαβα τι εχει η δικια μου αυτην την βδομαδα...περναει καποιο αλμα αναπτυξης...

Τα χω παιξει κοριτσια...Καλα ενταξει για καποιες που ακομα σηκωνονται τη νυχτα αυτο που περναω εγω δεν θα ειναι τιποτα..απλα εμενα κοιμοταν ολο το βραδυ χωρις να ξυπναει....Σπανια το εκανε..Εχει τωρα 2-3 βραδια και ειδικα το χθεσινο,,σηκωθηκε 2-3 φορες δεν ηθελε να κοιμηθει,,,αν την αφηνα να φανταστειτε να παιξει θα το εκανε,,,,αλλα δεν την αφησα προσπαθουσα παλι να την βαλω για υπνο...δυσκολα κοιμοτανε και μονο με γαλατακι τελικα την επαιρνε ο υπνος...Τι να πω σιγουρα περναει καποιο αλμα αναπτυξης δεν εξηγειται διαφορετικα...

Αλικη μου ελπιζω ο υπερηχος σου να ειναι καθαρος και γρηγορα και εσυ να ξαναμεινεις εγκυος που το θες...και οσο για αυτο που ειπες και εγω να σου πω,,χαιρομαι για το μωρο μου,,ειμαι τρισευτυχισμενη ,θελω και αλλα μωρακια,,αλλα και εγω θα ηθελα να μπορουσα να ζησω μια μερα απο την παλια ζωη...δεν ειναι κακο νομιζω που το αναζητουμε...Μην αισθανεσαι τυψεις...

Κατερινακι που εισαι κοπελα μου????

Φιλακια σε ολα τα κοριτσια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Εμένα ούτε άλμα ανάπτυξης έχει ούτε κανένα άλλο άλμα κάνει...τεμπέλη μου!! Δεν πειράζει θα σου βάλω λίγο κρεμούλα για να γλιστράει!!

Εγώ έχω τρελαθεί στην δουλειά, το στομάχι έχει φτάσει στα αυτιά μιας και δεν έχω φάει ούτε φρούτο από το πρωι και τώρα μάλλον θα φάω λίγη (πολύ λιγη) χορτόπιτα γιατι δεν θα προλάβω να καθαρίσω φρούτα. Το μεσημέρι έχει τσιπούρα με νεροβραστες πατάτες..

Κορίτσια δεν προλαβαίνω να κάνω τπτ - δεν ξέρω πως γίνεται αλλά δεν καταλαβαίνω πως περνάνε οι εβδομάδες, οι μήνες.. και στο τέλος δεν θυμάμαι να έχω κάνει κάτι... :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

Ναι γιορταζει σημερα η κολωνα του σπιτιου μου???!!!!!!Αν και απο χθες ελεγα οτι θα κλειστω μεσα και θα κανω οτι λειπω σημερα ειπα να αλλαξω γνωμη οχι πολλα γιατι ορεξη μηδεν!απλως καθαριζω λιγο μην τυχει και μπει κανεις σπιτι μας και παθει σοκ!Αν δεν εχεις ορεξη δεν σου βγανει να κανεις τιποτα.Κατα τα αλλα καλα ειμαστε και το ιδιο ευχομαστε και για σας!!

Η αναστασια ειχε κρυμμενο στο βαθος ενα δοντακι!!πολυ χαρηκα που το ειδα ψαξτε πισω μπορει να βρειτε κανενα και σεις!

Καλα να περνατε!

Ευγενεια δεν πειραζει να ξεχνας και λιγο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!!!

Ίνα να χαίρεσαι το αντράκι σου!!Τελικά τι κάνατε σήμερα?Πως τα περάσατε??Με γεια και το νέο σας δοντάκι!!!

Ευγενία,κι εγώ το τελευταίο έτος,δεν πήρα χαμπάρι πως πέρασε!!!!Πολύ γέλασα με το θα σου βάλω και κρέμα να γλυστράει!αχαχαχαχα!! :lol::lol::lol:

Γιώτα κουράγιο με τον ύπνο!!!Ο Άκης έχει 1 μήνα που ψηλοέστρωσε!Μέχρι τότε ξυπνούσε 5-6 φορές!Τώρα ξυπνάει 2-3!Και περιμένω να στρώσει κι άλλο!

Που είναι οι γκαστρούλες τις παρέας??!!!πως είστε??!!!

Εγώ άρχισα να ψάχνομαι λίγο με το θέμα του πάρτυ μας...αν γίνει τελικά...δεν ξέρω...Θέλω να κάνω κάτι μικρό,ίσα ίσα να παίξει ο Άκης με άλλα παιδάκια και να σβήσει το κεράκι του...Για να δούμε...

Περπατάει ήδη με άνεση και πέφτει ελάχιστα το καμάρι μου!!!Αυτά τα νέα μας!!!

Φιλάκια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου! τι κάνετε;

Εγώ ηρεμώ παρέα με ένα τσιγάρο... σήμερα το ταρζανάκι μου μου έκανε τα νεύρα κρόσια!! πάνω που είμασταν εντάξει με το μη και δεν πολυπείραζε πράγματα, έχει αρχίσει πάλι να λυσσάει. Από τότε που μαζέψαμε τα Χριστουγεννιάτικα ξεκίνησε πάλι, δεν ξερω αν έχει καμία σχέση αυτό βέβαια! το πόσες φορές είπα μη και όχι ούτε που θυμάμαι...

Ινα να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και να είστε πάντα μαζί και ευτυχισμένοι! καλορίζικο και το καινούριο δοντάκι της Αναστασίας! εμένα η άτιμη δεν με αφήνει να δω μόνο με την οδοντόβουρτσα με αφήνει αλλά δεν μπορώ έτσι να καταλάβω αν έσκασε άλλο δόντι.

Αννούλα μια χαρά θα τα κάνεις όλα στα γενέθλια του Ακη είμαι σίγουρη! και όντως δεν χρειάζονται και πολλά πολλά, απλά καλή διάθεση και θα περάσετε σούπερ!

Γιώτα σε νιώθω, και η δικιά μου με είχε καλομάθει που κοιμόταν από πολύ μωρό όλη νύχτα και τώρα μου κακοφαίνεται. Θέλω να πιστεύω ότι είναι φάση και θα περάσει, μπορεί να βγάζει δοντάκι μωρέ η Φωτεινούλα.

Εύη πολύ χαίρομαι που αναρρώσατε επιτέλους! καλή συνέχεια με τη δίαιτα.

Ευγενία άστο το παιδί να τεμπελιάσει τώρα που μπορεί! μετά θα είναι σαν κι εμάς που δεν προλαβαίνουμε τίποτα..

Αλίκη όπως είπε και η Ελίζα, όλοι θα θέλαμε έστω μια μέρα από την παλιά μας ζωή, όχι φυσικά γιατί δεν αγαπάμε τα παιδιά μας αλλά γιατί άνθρωποι είμαστε και εμείς και θέλουμε λίγη ξεκούραση. Δεν είναι κακό. Εχω σκεφτεί πολλές φορές να την αφήσω ένα Σαββατόβραδο στη μαμά μου να κοιμηθεί εκεί, να πάμε εμείς κανένα σινεμά που έχουμε να πάμε ούτε θυμάμαι από πότε, και να ξυπνήσω το άλλο πρωί ότι ώρα θέλω! αλλά μονο στη σκέψη το έχω αφήσει δεν μου πάει ακόμα η καρδιά, δεν έχουμε κοιμηθεί ποτέ χώρια. Αλλά που θα πάει, θα το κάνω κάποτε :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε εσάς!!

Εμένα δεν είναι καλή η μέρα...δεν ήταν καλό το βράδυ και συνεχίζει η μέρα μου έτσι...ένα έχω να πω...οι άντρες δεν υπάρχουν πια...τους πάτησε το τρεεεεεεννννοοοοοο!!!! Μην ρωτάτε παραπάνω...με τον άντρα μου τα έχω φυσικά. :cry::cry::cry:

Ο Νώντας είναι καλό παιδάκι...κοιμάται βαριά αλλιώς θα είχε ξυπνήσει από τις φωνές της μάνας του στις 1 τα ξημερώματα... και χθες παρατηρήσαμε ότι άρχισε να κουνάει λίγο τον κωλαράκο του και να προσπαθεί να σηκωθεί λιγάκι μόνος του πιασμένος απο καναπέ. Όχι ότι τα κατάφερε αλλά ένα τσακ ήθελε και θα το είχε πετύχει..πάλι καλά που έχω τον μικρό να με ανεβάζει γιατί αν περιμένω από τον πατέρα του θα ήμουν στα πατώματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!

Σήμερα έχω σηκωθεί στις 7 αλλά η νύχτα μου ήταν πολύ καλύτερη από τις προηγούμενες… ξύπνησε μία φορά, έφαγε, τον άλλαξα κ κοιμήθηκε γρήγορα ξανά…. Οπότε ξεκουράστηκα λίγο αν κ 8 έπρεπε να είμαι στο ιατρείο!

Σήμερα χόρτα από χθες κ ψητό κρέας κ μία φέτα ψωμί… το πρωί ήπια λίγο γάλα με δημητριακά κ το βράδυ γιαούρτι, στο ενδιάμεσο τα συνηθισμένα.. φρούτα, χυμούς!!

Άννα πλησιάζει το πάρτυ σας….??? Ωραία!!!

Ευγενία μία από τα ίδια!! Λέω σε μία φίλη μου πως κάθε μέρα ξυπνάω, τρέχω, τρέχω, τρέχω, τρέχω, κ το βράδυ πριν πέσω για ύπνο δεν έχω τελειώσει σχεδόν τίποτε από αυτά που έπρεπε! Ή εγώ είμαι αργή ή η μέρα έχει λιγότερες ώρες κ δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι!

Γιώτα έχεις αντοχές μην ανησυχείς….. θα περάσει κ αυτό!!

Ίνα πόσο βαθιά να ψάξω….???? Πόσα θα βγάλουν ακόμη γαμώτο??? Δεν αφήνουν κανένα για αργότερα??

Ελένη έτσι κάνουν τα σκασμένα… κ ο δικός μου τα ίδια! Καταλαβαίνουν ότι αποσπούν την προσοχή πάνω τους κ το κάνουν επίτηδες!

Πάω να ταΐσω τον μικρό κ να κάνω ένα καφέ……

Ευγενία εγώ πλέον βαριέμαι να τσακώνομαι! Μόνη μου χαλιέμαι!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια....

Σημερα ειμαι πολυ down :-q με επιασαν παλι τα ψυχολογικα μου και δεν εχω διαθεση για τπτ...

Κανω και διαιτα οποτε δεν μπορω να πνιξω τους καιμους μου στην σοκολατα :cry::cry:

Αν και μπικα στον πιραζμο πολλες φορες απο το πρωι αλλα ακομι κρατιεμε με νυχια και με δοντια.....

Μου την εχει δοσει και θελω να παρω τους δρομους να εξαφανιστω αλλα σκεφτομε τον καιμενο τον Τριανταφυλλο που θα πρεπει να τον εχω εξω στο κρυο, ακομι σκεφτικα να τον παρω και να παμε να κιλιστουμε μεσα στα μπαλακια ενος παιδοτοπου και ετσι παιζοντας σαν μωρο ισως μου περασει το ψυχοπλακομα που εχω....

Sorry που δεν σχολιαζω τπτ αλλα δεν εχω διαθεση, ισως αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικη μαζι σου....Και εγω ξερεις πως βαριεμαι να τσακωνομαι....παλια οτι με πειραζε το εκανα θεμα κρατουσα μουτρα το συζητουσα τα παντα...τωρα???!!!τιποτα...βαριεμαι καν να μιλαω...Εχω και το μωρο δεν θελω να με βλεπει και να ακουει φωνες οποτε πολλες φορες το αφηνω,το βαζω στην ακρη και το προσπερναω...

Εμεις μειναμε στα 4 δοντακια ακομα κοριτσια....δεν εβγαλε αλλα ακομα..Πισω δεν μπορω να το δω κοριτσια...δεν με αφηνει..

Σημερα μεσα στο κρεβατακι της ξεπιαστηκε και εκανε 2-3 βηματακια μονη της και μετα μπουμ κατω το καλο μου...Αχ ελεγα αντε να μεγαλωσει αλλα παλι οσο μεγαλωνουν παλι τρεξιμο εχει...πρεπει να το παρω αποφαση,μικρα παιδια μικρα προβληματα,μεγαλα παιδια μεγαλα προβληματα...οποτε παντα θα εχουμε τρεξιμο και αγχος για τα παιδια μας.

Ινα μου χρονια πολλα τον συζυγο για χθες...να τον χαιρεσαι..

Τωρα ειδα και την Ευη...Καντο Ευη παρτον και πατε στον παιδοτοπο ισως ξεχαστεις λιγο...Σου κανει καλο να δεις τον κανακαρι σου να χαιρεται και να γελαει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη συνεχίζω να σου κάνω συμπαράσταση...αν ήμασταν κοντά θα σε έπερνα να τον πίναμε τον καφέ...με πήρε ο άντρας μου τώρα να μου κάνει παράπονα που τον έχω στεναχωρήσει γιατί του τα έχωσα... X(X(X(~x(~x(~x(

Φεύγω πάω σπιτάκι μου να δω το μωράκι μου να χαμογελάσω λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα τι κανετε???εχω χαθει λιγο γιατι με τρεχει ο γιαννης...με το που θα μισοανοιξει το ματι το πρωι θελει να τον κραταω απο τα χερακια να περπατησει....μονο οταν κοιμαται ησυχαζει.αμα δε παω να τον βαλω να κατσει καθιστος στα παιχνιδια του κανει σα δαιμονισμενο..κλαιει και χτυπιεται.εχει γινει πολυ πιο σταθερος και τον βλεπω συντομα να κανει τα πρωτα του βηματακια.απο την αλλη αμα τον αφησω καθιστο δε κουναει ρουπι να σηκωθει απο τη θεση του.ειναι ικανος να κλαιει μια ωρα παρα να προσπαθησει.ευγενια μου τελικα μοιαζουν πολυ τα μωρα μας...γενικα ειναι πολυ ησυχος αλλα τελευταια τσιτα στα νευρα λογω δοντιον..και αρκετα κοτουλα και ο δικος μου :lol::lol::lol::lol:

πειτε μου ρε κοριτσια τη περασανε και τα δικα σας αυτη τη φαση που θελουνε να τα πας παντου απ'τα χερακια και δε καθονται με τιποτα κατω????

η μπουμπου μου στη κοιλιτσα ειναι μια χαρα,αυτα τα νεα μας!

παω να μαγειρεψω γιατι γυρισε ο αντρας μου και θα μπω να διαβασω νεακια σας επιτελους!(εκτος απροοπτου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!ξεχασα να σας πω πως η καμπυλη του ζαχαρου βγηκε στο οριο :( οποτε οπως καταλαβαινεται για το καλο του μωρου κομενα ψωμια γενικα αμυλωδη και ζαχαρη.νιωθω σα ναρκωμανης που τον εχουν βαλει σε κεντρο αποτοξινωσης :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την...Κατερινα μου μην σκας καθολου....ετσι κανει και η δικια μου...πουθενα δεν καθεται ολη την ωρα ορθια.και πιστευω οτι ετσι κανουν ολα..Εμενα αυτο που με αγχωνει ειναι οτι ακομα παει με τις μυτες...Το δεξι αρχισε να το παταει λιγο ολοκληρο αλλα το αριστερο ακομα...Παρασκευη εχουμε παιδιατρο θα τα συζητησω μαζι του...

Α και οσο για αυτο που ειπες ναρκωμανης εγω ετσι αισθανομουν οταν εκοψα το τσιγαρο στην εγκυμοσυνη...ΝΕΥΡΑ τρελα σας μιλαω...Ηταν και οι ορμονες εκοψα και το τσιγαρο ημουνα οπως λες σαν ναρκωμανης...Αχ πως θα το ξανακοψω αν μεινω εγκυος..Το θελω δεν σας το κρυβω δεν μπορω..7-10 τσιγαρα την ημερα τα κανω και τα θελω...Πριν την εγκυμοσυνη καπνιζα πακετο...Μετα αφου το εκοψα στην εγκυμοσυνη τωρα μου αρκουν 10 τσιγαρα την ημερα...

Εσεις τι κανατε με το τσιγαρο στην εγκυμοσυνη οσες καπνιζαν σας ελειπε???

Φιλακια κοριτσια μου και καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε μανουλες !!Ευχαριστω για τις ευχε σας.Εμεις εχουμε γινει πολυ απαιτητικες θελει αυτο που θελει εκεινη την ωρα αλλιως μουτσοκλαει και φωναζει μαμααααααααααααααααααααααααααααα!!

Αυτη τη φαση με το περπατημα την εχω ξεχασει αληθεια εγω κυριως της εβαζα ενα σκαμπο στη μεση για να μπορει να πιανετε και ετσι περπατησε μονη της.Γιωτα μην ανχωνεσαι τοσο πολυ ολα ειναι φυσιολογικα και ολα θα γινουν οπως πρεπει.Ολα τα παιδακια δεν εχουν την ιδια αναπτυξη και εξελιξη.Η δικια μας μεχρι το τελος του επομενου μηνα θα μιλαει κανονικα νομιζω.Σημερα ζητησε κατι απο το μπαμπα της και αφου της εκανε το θελημα του ειπε και μπραβο!Μου ειπε οτι ειχε και τιχα στο στομα ειναι να το ζουλας.

Το τσιγαρο το εκοψα με την υποψια της εγκυμοσυνης και κατα τη διαρκεια αυτης το κρατουσα καμια φορα στα χερια αλλα μεχρι εκει, το καλοκαιρι πηγα να το ξεκινησω αλλα το ξαναεκοψα τωρα κανω απο κανενα μονο οταν βγαινουμε εξω οποτε και σπανια.Δεν μου αρσει να βρωμαω τσιγαριλα στο μωρο μου,το θεωρω συχαμερο πια .συγνωμη αλλα ετσι ειναι σαν να σου βαζουν στη μουρη ενα τασακι.Οσο για τους αντρες μας ειναι αναγκαιο κακο ή καλο δεν ξερω μαζι δεν μπορουμε και χωρια δεν κανουμε οποτε υπομονη αν μας τους εδειναν με καρτα αλλαγης ολο αλλαγες θα εκανα.

Παει και σημερα υπομονη μανουλες θα μεγαλωσουν και θα ψαχνουμε να τα βρουμε να τα παρουμε αγκαλια και να τα ζουπιξουμε.Γερα να ειναι ολα τα παιδακια του κοσμου και τα δικα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...