Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!!!!εύχομαι σε όσες το επιθυμούν κ το επιδιώκουν ήδη με ένα σποράκι σύντομα!!!!το μυστηκό για εμένα ήταν ΗΡΕΜΙΑ!!!το ειχα γράψει στις μέρες των γιορτών φέτος δεν θα έκανα πολλά ,μόνο τα βασικά για να ξεκουραστώ λιγάκι κ να το αποτέλεσμα :D:D:D

τώρα έχω να κλείσω ραντεβου με το γυναικολόγο κ να ψάξω λιγάκι που θα γεννήσω,διοτι άλλαξαν αρκετά με τα ταμεία ....αν είναι να γεννησω σε νοσοκομείο κ να πληρώσω όσα κ στο Ιασω τοτε παω απο την αρχη στο Ιασω, έχω ταμείο δημοσίου κ τον Νίκο τον γέννησα σε δημοσιο νοσοκομείο πανεπιστημιακό βέβαια αλλά στο θηλασμό ήταν απαράδεκτοι.

fotinoula ο θηλασμός επιτρέπεται σε συνδιασμό με την εγκυμοσύνη,απλά πολλοί γυναικολόγοι δεν το γνωρίζουν κ η άγνοια τους οδηγεί σε λάθος οδηγίες.αυτό που συμβαίνει κ όσοι γνωρίζουν γιατροί είναι οτι με το θηλασμό η μήτρα κάνει συσπάσεις κ είναι επικύνδυνο για αποβολή.σε μία υγιέστατη εγκυμοσύνη βέβαια δεν υπάρχουν αντενδείξεις για το θηλασμό.εγώ σκόπευα να σταματήσω σε 1-2 -3 μήνες να περάσει ο χειμώνας ώστε να έχει αντισώματα ο Νικος μην αρρωστήσει.τώρα θα δω....

έχω να κάνω τροφοβλάστη κ θα δείξει....

Ινα αυτο με το Παρασκευη κ 13 σε δίσεκτο δεν το έιχα παρατηρήσει ,κοίτα παρατηρητικότητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλημέρα κοριτσόπουλα!!!!

Με ξύπνησε πρωί πρωί ο γιόκας μου….. κ βέβαια ο μπαμπάς κοιμάάάται!!!! Λίίίγο πιο ήσυχη η νύχτα μας!

Μαιρούλα ναι τώρα πληρώνεις πολλά κ στο δημόσιο κ πρέπει να το δεις! Πάντως για το θηλασμό δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με δημόσιο η ιδιωτικό…. Μαίες καλές να έχει πρόθυμες να βοηθούν! Εγώ στο Αρεταίειο γέννησα κ ήμουν προετοιμασμένη για τα χειρότερα σε ότι αφορά το θηλασμό αλλά κ σε άλλα από μια φίλη που είχε γεννήσει λίγο πριν!! Κ προς μεγάλη μου έκπληξη όλα ήταν τέλεια ειδικά στο θηλασμό που από την πρώτη στιγμή οι μαίες ήταν από πάνω μου μέρα νύχτα μήπως χρειάζομαι βοήθεια… Μια τέλεια εγκυμοσύνη να έχεις σου εύχομαι κ για όλα τα άλλα να βρεις το καλύτερο!!!

Εχθές το βράδυ τελικά από την κούραση έφαγα 3 μανταρίνια, ούτε σαλάτα ούτε τίποτα…… Σήμερα έχει ψαρόσουπα κ το βράδυ κανένα τοστάκι, ενδιάμεσα φρουτάκια, χυμούς, νερό!! Ούτε γάλα δεν έχω όρεξη σήμερα να πιω….. θέλω να κοιμηθώώώώ!!!! :?:?:?

Εύη μου εσύ πως τα πας? (με τη δίαιτα)?? Η Φλώρα καλύτερα???

Ίνα εσύ???

Πάω να παίξω κ εγώ με το μικρό μου το μαμούδι γιατί έρχεται μου κουνάει το χεράκι κ με ρωτάει μπου?? Δηλαδή πού? Κ μετά απαντάει μόνος του εντό (εδώ)!! Θα το φάω!!!!! 8-}:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!Μου εχει σπασει τα νευρα αυτο το παιδι μην καταλαβει οτι κουνιεται κανεις αρχιζει και φωναζει και ο μπαμπας της κατευθειαν να παει να την παρει απο το κρεβατι της. Μπαμπας και κορη πρωινες ανησυχιες.ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΥΠΝΑΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΤΑ!!!!!!!!!!

Τωρα την εχεις πεσει η κυρια στο παρκο και βλεπει παιδικα ας ελπιζουμε οτι θα κοιμηθει καμια ωρα γιατι το προγραμμα της θα γινει .....

Τα σκατουλια απο εδω και περα θα μας κανουν οτι θελουν!!Αμα τη βαλω στο παρκο και θελει να φυγει φωναζει "mammy κατω" υστερα μπορεις να μην το ζουπιξεις!!Τωρα αμα θελει να μαλωσει λεει "αντεεε"

Βρε κοριτσια δεν ερχεστε μεχρι τη θεσσαλονικη για γεννα? Εγω ειχα δωσει 2000 στην κλινικη για 4 μερες σε δικλινο και με δικη μου ατομικη τηλεοραση!Αυτο με την τηλεοραση ηταν τελειο αλλιως δεν μπορουσα να κατσω!

Σημερα λεω να ξεκινησω και γω γαλα πρωι μακαρονια με κοκκινη απλη σαλτσα το μεσημερι και αμα βρω τη μαμμυ μου θα κανω και διαδρομο!Αντε να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκά μου κοριτσάκια, τι κάνετε;

Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω, μπήκα απλά να δώσω το παρόν γιατί έχω χαθεί. Είχα μια πολύυυυυυ κουραστική εβδομάδα, στη δουλειά καθόμουν 2 ώρες παραπάνω κάθε μέρα και μετά όταν γυρνούσα σπίτι η Αφροδίτη ήταν μέσα στη γκρίνια γιατί μάλλον βγάζει πίσω δοντάκια (έχει ήδη τα 8 μπροστινά), το βράδυ δεν κοιμόμασταν γιατί εκτός από το ότι πεταγόταν συνέχεια στον ύπνο της από τον πόνο, έχουμε και τον βήχα. Το αποκορύφωμα ήταν τα ξημερώματα της Παρασκευής, πρέπει να έβηχε επί δύο ώρες σερί :shock: . Την ξαναπήγα χθες στην παιδίατρο και ξεκινήσαμε μάσκα aerolin και aerius σιρόπι. Μου είπε ότι δεν έχει ακροαστικά που να δείχνουν λοίμωξη αναπνευστικού αλλά έχει αρκετά φλέμματα, αφού να φανταστείτε όταν της έβαλε το ξυλάκι στο στόμα να δει το λαιμό της έκανε κάτι σαν εμετό και έβγαλε μύξες!!! φρίκαρα, ήταν σαν να είχε αφρίσει!

Οσες έχετε δώσει μάσκα, έτσι κλαίνε όλα καλέ;;; την λυπήθηκε η ψυχή μου! στον ορό κάθεται η ψυχούλα μου δεν διαμαρτύρεται, αλλά με τη μάσκα χαλάει ο κόσμος.

Εγώ είμαι καλά κατά τ'άλλα, απλά πολύ κουρασμένη και από τη δουλειά και από την αϋπνία, έχουμε να κοιμηθούμε καλά από το προηγούμενο Σαββατο. Αρκεί όλα να είναι περαστικά και τώρα με τη μάσκα να συνέλθει η καημενούλα από το βήχα. Από μύξες είναι καλύτερα.

Αυτά λοιπόν τα νέα μου, πάω να βάλω σκούπα γιατί έχω να σκουπίσω 2 μέρες. Πολλά πολλά φιλάκια ελπίζω να είστε όλες καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ΣΚ όλες, ξεκουράζονται, ασχολούνται κ παίζουν με τα μικρά αλλά κ τα μεγάλα μωρά τους…… χαχαχαχα :lol::lol::lol:

Βρωμοδουλεια μου μυριζει!

Ελενη ετσι κλαινε αλλα προσπαθησε να το κανεις σαν παιχνιδι!!Βαλε τερμα τη μουσικη παρτην αγκαλια και ξεκινα το χορευεις!καποιος να κραταει τη μασκα βεβαια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μανουλια....Τι καλημερα δλδ, καλησπερα να λεω καλιτερα.

Τωρα εκατσα για να σας γραψω και αυτο με δοσοις γιατι ο Τριανταφυλλος αλονιζει και σκαρφαλωνει σινεχια, τι κακο αυτο με τον καναπε. Σκαρφαλωνει πανο στον καναπε και απο εκει προσπαθει να ανεβει στην τραπεζαρια :o:o:o:o θα τα ειχε καταφερει αν δεν τον σταματουσαμε αλλα τον αρπαζω και τον κατεβαζω κατο αμεσος μπας και καταλαβει οτι δεν κανει...

Σημερα 3η μερα διατροφης και τα παω περιφιμα, ουτε εγω δεν περιμενα να τα παω τοσο καλα.

Μεχρι στγμης εχω φαει ενα κουλουρι Θεσσαλονικης με ενα ποτιρι γαλα και για μεσημερι θα φαω πρασοριζο με cottage cheese και το βραδυ 1 γιαουρτακι + 1 μπαρα δημητριακον..

Να φανταστιτε πως εφτιαξα και κεικ που μου ζητισε η Φλωρα αλλα δεν το λιμπιζομε καθολου και ας εχω πεθανει της πηνας.. :D:D

Σημπεθερα και εσεις μασκα εε??? Δυστυχος ετσι κανουν τα ατιμα σαν να τα σφαζεις, και εμεις με τον Τριανταφυλλο 2 τον κρατουσαμε για να γινουν σοστα..

Η Φλωρα ειναι χαλια ανεβαζει πολυ σιχνα πυρετο ,καθε 3,5-4 ωρες ανεβαζει 39 + πυρετο και το βραδυ εκανε και εμετο 2 φορες..Ειμαι σε επαφη με τον παιδιατρο σινεχια...

Αυτα τα δικα μας νεα προς το παρον. Ελπιζω να βρω χρονο να τα πουμε και το βραδακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα στην Αφροδιτουλα και σε ολα τα παιδακια που ειναι αρρωστουλικα..

εμεις καλα ειμαστε,πηγαμε σημερα στο εκπτωτικο χωριο...οχι για ψωνια...αλλα για βολτα...ο μικρος τρελαθηκε να περπαταει...

απο δουλειες στο σπιτι αλλο τιποτα,αλλα μηδεν ορεξη...τις βλεπω.δε ξερω απο πού να αρχισω και κανω το 1/3 αυτων....

το απογευμα θα ερθει η γιαγια του Ηλια....η χοντρη....μες στην τρελη χαρα η μανουλα του Ηλια :(:(

φιλια κορες και τα λεμε προς το βραδυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα.....

Να σας πω, πριν πηγαμε επισκεψη σε ενα φιλικο ζευγαρι που εχουν μωρακι 4 μηνων...Βρε κοριτσια το κοιτουσα και ελεγα ηταν και η δικια μου ετσι???Γιατι δεν την θυμαμαι???ποσο γρηγορα τελικα μεγαλωνουν δεν το παιρνεις χαμπαρι.....Ζηλεψα θελω και εγω νινι.....Ολο για μωρακια ακουω...Αλλα τουλαχιστον αν ερθει με το καλο δευτερο παρακαλω να ειναι ησυχο και να μην εχουμε τους κολικους και τα κλαματα που ειχα το πρωτο τριμηνο με την μικρη....Αυτο καθοταν ησυχο ησυχο λες και δεν ειχαν μωρο....Εγω ποτε δεν το ενιωσα αυτο με την δικια μου...Υπαρχουν τελικα και τετοια παιδια....

Ευχομαι στα καινουρια σπορακια της παρεας να ειναι τα πιο ησυχα μικρουλια και να μην τυραννουν τις μαμαδες τους μιας και εχουν και αλλο μωρακι απο πισω να κοιταξουν...

Μαιρουλα τελικα ο καθε γιατρος λεει τα δικα του....Και φυσικα ο καθενας πρεπει να ακουω τον δικο του γιατρο για αυτο και εσυ κανε αυτο που σου ειπε ο γιατρος σου...

Τι αλλα νεα,,,απο βδομαδα εχουμε παλι εμβολιο αχ παλι κλαμματα με το που θα δει τον γιατρο...πριν καλα καλα την αγγιξει...

Ρωτησα για πιτσες ετοιμες σε μια πιτσαρια...12 πιτσες 45Ε.Πολυ καλα ειναι νομιζω...Οποτε απο βδομαδα παω να κανονισω και με παιδοτοπο και θα σας πω τα νεα...

Να σας ρωτησω και κατι ακομα...Διαβαζω μεσα στο ιντερνετ για κατι σταδια αναπτυξης του μωρου...Κατι σε εβδομαδες τα γραφουν...τι ειναι αυτα γνωριζετε κατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες....

Πω,πω βρε κοριτσια τι παιδι ειναι αυτο που εχω??? Δεν εχουμε ησιχια μισο δεφτερολεπτο πια..

Μωλις τωρα εριξε παλι τον ασιρματο μαζι με την βαση του απο τον μπουφε και καθε φορα τον περνει ξιστα απο το κεφαλι, να δω πια θα ειναι η τυχερη του που θα το φαει κατακουτελα???

Εχθες τελικα καταφερε να πεσει απο τον καναπε στην προσπαθια του να ανεβει στην τραπεζαρια και μην φανταστιτε κανενα σοβαρο κενο, καμια 30 ποντους χοριζουν τον καναπε απο την τραπεζαρια αλλα μαλον εβαλε το ποδι στο κενο και ευτυχος για ολους μας επεσε με τα ποδια και δεν χτιπισε ουτε στο τραπεζει..Αγιο ειχαμε παλι :ympray::ympray::ympray:

Δεν μπορω να τον αφισω απο τα ματια μου ουτε για δεφτερολεπτα, πια ματια μου δλδ διπλα του πρεπει να ειμαι σινεχια...

Ααααα η Φλωρα ζωιρη ζωιρη αλλα τετια δεν ειχαμε ποτε σε αυτην την ηλικια...

Οσο σκεφτομε τι με περιμενει οσο θα μεγαλωνει τρεμω.....Θιμαμε τους γονοις μου τι τραβιξαν με τα αδερφια μου, ολη την ωρα στο νοσοκομειο για ραματα ειμασταν....

Παω να κανω καμια δουλεια τωρα που ειναι και ο αντρας μου εδω και δεν χριαζετε να ειμαι μες στο ανχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ρίξατε στις δουλειές κ στις βόλτες βλέπω αυτό το ΣΒΚ!εγώ πήγα πρωί πρωί σε κηδεία,αδερφός του μπαμπά μου....κ τώρα σπίτι ο Νικος κάνει νέες εξερευνήσεις..να δω τι θα καταστρέψει.

ευτυχώς δεν έχουν αρχίσει ακόμη τα συμπτώματα της εγκυμοσυνης με εμετους κτλ,αχ τι με περιμένει!!!

Ευη τυχερός ο Τριαντάφυλλος,να σου φέρω τον Νικο να σου βάλει το σπίτι σε τάξη???? :lol: τα γκρεμίζει όλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαιρουλα, ζωη σε λογου σας κοριτσι μου να ειστε γερη να τον θυμαστε τον θειο....

Τα αγορια μου φενετε πως γενικα τα γκρεμιζουν ολα, απο το ενα στο αλο παει χωρις σταματιμω ο δικος μου...

Ελπιζω να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και να μην εχεις πολλες αναγουλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΙΡΟΥΛΑ;;;;;;;;;;;;;; [smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif]

Συγχαρητήρια!!! να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!

Αχ μπράβο χάρηκα πολύ πολύ! εύχομαι αυτό το μωράκι να καταφέρεις να το θηλάσεις κανονικά και να μην περάσεις την ταλαιπωρία που ξέρω πολύ καλά ότι πέρασες! να χαρείς και το θηλασμό γιατί εντάξει η ταλαιπωρια ξεχνιέται μετά, αλλά να το χαρείς κιόλας βρε παιδί μου!

Μπράβο τέλεια νέα, να προσέχεις πολύ τον εαυτό σου ε; πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως θα καταλάβατε κατάφερα επιτέλους να σας διαβάσω #:-s . Μην περιμένετε να θυμάμαι όμως και πολλά! Το μεσημέρι φάγαμε στη γιαγιά μου και άφησα τη μικρή στη μητέρα μου γιατί θα πάμε σε μια επίσκεψη το βράδυ και δεν θέλω να την πολυμετακινώ έξω μέχρι να συνέλθει. Χθες πρώτο βράδυ μετά από μια εβδομάδα που κοιμηθήκαμε σερί όλη νύχτα, νιώθω άλλος άνθρωπος! ξεκουράστηκε και η μικρούλα δεν έβηχε στον ύπνο της καθόλου. Ακόμα παλεύουμε με τη μάσκα, μου κάνει κάτι παραπονάκια κάθε φορά που ματώνει η ψυχή μου αλλά γελάω κιόλας με τα "λογάκια" της! είναι τόσο γλύκα αυτό το παιδί!

Αχ εσείς γκαστρώνεστε αλλά εγώ τρώω σαν γκαστρωμένη :lol::lol: ! Εχω φάει αυτό το Σ/Κ μισό ταψί σοκολατόπιτα (συγνώμη που σας κολάζω όσες κάνετε διατροφή). Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει!

Κατερίνα μην αγχώνεσαι με τα κιλά, κι εγώ τόσα πρέπει να είχα πάρει στο μήνα σου γιατί γέννησα με 19 :oops: . Εφυγαν όμως όλα, και εσύ ειδικά που θα έχεις 2 μωρά να τρέχεις από πίσω τους, θα χάσεις ακόμα περισσότερα από αυτά που θα πάρεις! ούτε εγώ έτρωγα τόσο πολύ περισσότερο από πριν, ίσα ίσα που έτρωγα και υγειινά φαγητά όχι μόνο σαβούρες που τρώω τώρα, αλλά έτσι είναι στις εγκυμοσύνες παχαίνεις και με τον αέρα.

Εύη πως είναι η Φλώρα; γιατί ρε γαμώτο φέτος τόσο πολλούς πυρετούς;

Με είχε πιάσει η απαισιοδοξία μου σήμερα πάλι, άκουγα το πρωί ότι πιθανότατα θα κόψουν τα δώρα από τους μισθούς και σκεφτόμουν πως θα είμαι σε θέση να πάρω δωράκια στη μικρή τα Χριστούγεννα, να την πάω διακοπές το καλοκαίρι, πολύ μαυρίλα με έπιασε αλλά το σταματάω εδώ δεν σας λέω άλλες μαύρες σκέψεις, ευτυχώς διάβασα τα νέα της Μαιρούλας και μου άλλαξε λίγο η διάθεση. Πάμε όλες μαζί: ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, οοοοομμμμ......

Αυτά λοιπόν προς το παρόν, φιλάκια σε όλες σας και θετική σκέψη για όλα να έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Σήμερα έχω μπει 2-3 φορές αλλά σβήνω αυτά που γράφω κ ξαναβγαίνω…. Δεν θέλω να πω χοντράδες γιατί έχω νεύρα…πολλά νεύρα κ φρόντισε ο αντρούλης μου γι’αυτό μαζί με την υπέροχη οικογένειά του!!!

Αύριο έχω κ τον υπέρηχο κ αντί να ασχολούμαι με άλλα ασχολούμαι με τους ηλίθιους!!!

Γιώτα αν ζηλεύεις βουρ για το 2ο μην το σκέφτεσαι…..

Εύη άσχημα τα πράγματα με τα αγόρια κ ο δικός μου έχει ξεκινήσει κ κάνει πρόβες αναρρίχησης…. φαντάσου να περπατήσει κιόλας!!!

Μαιρούλα μου δεν είναι απαραίτητο να έχεις εμετούς….. ακόμη κ αν είχες στο Νίκο σου…… πάντως σου εύχομαι να μην έχεις καθόλου αδιαθεσίες, να την χαρείς στο έπακρο!!!

Ελένη μου φαντάσου που εγώ δεν κοιμάμαι εδώ κ 13 μήνες περίπου (αν βάλω κ τον τελευταίο μήνα της εγκυμοσύνης 14)….. νομίζω πως όταν στρώσει ο Σπύρος δεν θα μπορώ να κοιμηθώ εγώ πάνω από 4-5 ώρες την ημέρα!!

Μην ανησυχείς για τα δώρα κ τις διακοπές….τα παιδιά μόνο αγάπη θέλουν για να είναι ευτυχισμένα…… κ υγεία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Τι κάνετε?????

Βλέπω διατροφή,μπράβο μπράβο!Πρέπει κι εγώ να αρχίσω υγιεινή διατροφή γιατί όλο βλακείες τρώω και εκεί που έγινα καλά,ξανά άρρωστη....Δεν τρώω φρουτάκια να πάρω βιταμίνες....

Βλέπω για ζωηρά αγοράκια ε??!!Ε λοιπόν από χθες και το δικό μου αγοράκι σκαρφαλώνει στον καναπέ!!! :shock::shock::shock:

Κουράγιο μάνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,τι παγωνια ειναι αυτη?

πωσ ειστε?εμεισ τα ιδια...τρελοκομειο ολε!

ρε κοριτσια αυτοσ ο μικρος ...παναγια μου διαολακος εχει γινει καμια σχεση με τον μεγαλο μου...ολο απο πισω του πρεπει να ειμαι δεν τον προλαβαινω!αχ θα στρωσει λετε η θα χειροτερεψει...τον μαλωνω και γελαει τι παιδι ειναι αυτο?

Λοιπον πηρατε ειδηση οτι ερχονται οι αποκριες?για πειτε θα ντυθειτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε.

Εμείς είχαμε ένα ήρεμο ΣΚ, με βολτούλες σε φίλους και παιχνίδι για τα παιδιά. Όμορφα ήταν και ξεκουράστηκα και εγώ λίγο. Βέβαια τώρα στις καθημερινές θα πληρώσω την τεμπελιά του ΣΚ αφού έχω αφήσει ένα βουνό δουλειές στο σπίτι.

Ο Νώντας μάλλον είναι άλλο παιδί...φοβάται πάρα πολύ όχι να ανέβει στον καναπέ αλλά και να περπατήσει. Μόλις νιώσει ότι χάνει την ισορροπία του βάζει κάτι κλάματα με λυγμούς...κοτούλα είναι....μεγάλη!!!!! Το μόνο που έχει είναι πολλά νεύρα..αν δεν γίνει το δικό του πέρνει κάτι και αρχίζει και το πετάει στο πάτωμα με δύναμη ξανά και ξανά. Απο ποιον να πήρε άραγε??????? :roll::roll: Εγώ δεν ξέρω τπτ!!!!

Λοιπόν το ΣΚ φυσικά δεν έκανα διατροφή αλλά αντιθέτως έφαγα εναν τόνο σοκολάτα.... :oops::oops:

Σήμερα όμως είμαι αποφασισμένη να ξεκινήσω επίσημα διατροφή. Σήμερα 16/01....αχ έκλεισα 5 χρόνια γνωριμίας με τον Δημήτρη το Σάββατο και δεν πήρα χαμπάρι!!! :lol::lol::lol: Δεν πειράζει - και στην επέτειο γάμου τπτ δεν κάναμε έτσι και αλλιώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια καλα εκανες και περασες καλα το σ/κ γιατι μονο αυτο μενει και τιποτα αλλο.Εμενα μου ηρθε παλι η απογοητευση για το πως θα πορευτουμε απο δω και περα που λεει και η Ελενη οχι για τα δωρα και της εκδρομες αλλα για τα καθημερινα εξοδα που δεν τελειωνουν.Εδω και κατι μερες το αυτοκινητο μου κανει σαν κουδουνιστρα και μονο η ιδεα συνεργειο μου κοβει τα ποδια.

Αλικη αυτο ειναι το γαμωτο της υποθεσης για να κανεις παιδι και κυριως δευτερο.Πρεπει να ξεπερασεις τα υπαρξιακα σου προβληματα, να βρεις το χρονο, να μην εχεις πλακωθει στο ξυλο με τον αντρα της ζωης σου, και το μεγαλο σου παιδι να ειναι καλα απο θεμα υγειας για να πηγαινει βαση προγραματος.Και αυτες οι ριμαδες οι γονιμες μερες ειναι λιγες!

Δεν ξερω τι αλλο να σχολιασω γιατι σημερα τα βλεπω ολα μαυρα.Αυριο εχουμε γιορτη και δεν εχω διαθεση να κανω τιποτα.Θελω να κλεισω τηλεφωνα πατζουρια και φωτα και να καθομαι μεσα και να μην μιλαω σε κανενα!!!!Βεβαια απο το πρωι δεν εχω κανει τιποτα και ουτε εχω διαθεση να κανω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!!

Αννούλα κουράγιο δε λες τίποτα…… εγώ πραγματικά τα έχω παίξει!!!

Νομίζω πως η κατάστασή μου στο θέμα ύπνου είναι τραγική…. Αλλά τώρα να πρέπει να κυνηγάω κ τον κανακάρη μου…. έχω κ μία ηλικία……:D

Ελίζα κ εγώ με τρελούς ασχολούμαι μεγαλύτερης ηλικίας!!! Τι θα ντυθώ…. Έτσι κ αλλιώς όπως έχω γίνει κανείς δε θα με γνωρίσει….. :lol::lol::lol:

Ευγενία πάντα ευτυχισμένοι!!!!!

Ίνα γιορτάζει ο άντρας σου? Κρατάνε λίγο αυτές οι μέρες κ κάποιοι κρατούν ημερολόγιο κ λειτουργούν σαν αντισύλληψη… τι σκατά το μυρίζονται κ δημιουργούν ιστορίες?? Κάθε μήνα ραντεβού έχουμε…..

Δεν πέφτουμε όμως…… ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ Κ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ!!!!! Όλα καλά θα πάνε κορίτσια!

Κ για να μην ξεχνιόμαστε σήμερα έχει σπανακόρυζο κ ένα κομματάκι φέτα το βράδυ μια φέτα ψωμί με ανθότυρο κ προσούτο κρούντο….. ενδιάμεσα φρούτα φρούτα φρούτα!!!! Το πρωί γάλα με δημητριακά, κ 2 καφέδες ( γιατί ήπια κ έναν έξω)!!!

Χθες ήταν ελεύθερο το μενού οπότε……. έφαγα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα...

Καλο κουραγιο να αντεξουμε το κρυοοοοοοοοο!!!!

Αννουλα μπραβο στον Ακη μας...Ταρζανακι ολε!!!!Κοριτσια πρωτα περπατανε και μετα σκαρφαλωνουν στους καναπεδες???Η μπορει να το κανουν και πριν περπατησουν???

Εγω παντως ποναει τρελα η μεση μου απο το σκυψιμο για βηματακια...ολη την ωρα αυτο θελει...

Μου ηρθε και η περιοδος το ΣΚ...Ηρθε η ρημαδα....οχι βεβαια οτι δεν την περιμενα αλλα καμια φορα δεν ξερεις.Ει κοριτσια για τις βδομαδες αναπτυξης ξερει καμια???τι γινεται σε αυτες τισ βδομαδες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και κατι που ξεχασα....Σημερα ειμαστε 11 μηνων ακριβως.....σε ενα μηνα εχουμε γενεθλια...

Αλικη αν επιτρεπεται τη υπερηχο θα πας να κανεις εισαι και εσυ εγκυος κοριτσι μου η υποψιαζεσαι κατι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Ευγενία μου να τα χιλιάσετε!

Γιώτα μου πλησια ζουν τα γενεθλιακια σας ε?πολυ ωραία!

Λοιπόν εγω σήμερα έχω φάει...μια φρυγανια με λίγο τυρακι,καφέ ,λίγους ξηρούς καρπούς,τονοσαλατα....το απογευματακι κανα φρουτάκι και το βράδυ πάλι τονοσαλατα με λίγο τυρακι και ένα παξιμαδακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα...

Καλο κουραγιο να αντεξουμε το κρυοοοοοοοοο!!!!

Αννουλα μπραβο στον Ακη μας...Ταρζανακι ολε!!!!Κοριτσια πρωτα περπατανε και μετα σκαρφαλωνουν στους καναπεδες???Η μπορει να το κανουν και πριν περπατησουν???

Εγω παντως ποναει τρελα η μεση μου απο το σκυψιμο για βηματακια...ολη την ωρα αυτο θελει...

Μου ηρθε και η περιοδος το ΣΚ...Ηρθε η ρημαδα....οχι βεβαια οτι δεν την περιμενα αλλα καμια φορα δεν ξερεις.Ει κοριτσια για τις βδομαδες αναπτυξης ξερει καμια???τι γινεται σε αυτες τισ βδομαδες???

Γιώτα εγώ ξέρω τις καμπύλες ανάπτυξης και τα άλματα ανάπτυξης...Ποιο από τα δύο εννοείς??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...