Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλημερα κοριτσια..

Περασαμε μια ηρεμη νυχτα χορις να ξιπνισει καθολου ο Τριανταφυλλενιος μου, για να πω την αληθεια ακομι κοιματε, προλαβα να κανω και καμια δουλειτσα, τωρα μου μενει το φαγακι μας..

Σημερα εκλισα ραντεβου να παω να βαψω και το μαλι μου γιατι τα σιχαθικα πια. Τα δυο τελεφτεα χρονια τα εχω βαψει μονο δυο φορες σινολικα, μια προπερσι τον Ιανουαριο μετα που εχασα το μωρακι μου (πιγα μπας και φτιαξει λιγο η ψυχολογια μου αλλα το μονο που καταφερα ηταν να βαλω τα κλαμματα μεσα στο κομμωτηριο και να φερω σε δισκολη θεση την Κομμωτρια) και μια πρην την βαφτιση του Τριανταφυλλου.

Ευτυχος δεν εχω ουτε μια ασπρι τριχα οποτε δεν με ενοχλει καθολου απο θεμα χρωματος αλλα με το παραμικρο λαδονουν και δεν στεκοντε...

Γενικα εχω σιχαθει τον εαυτο μου και πρεπει οποσδιποτε να κανω κατι γιαυτο αλιος θα πεσω κιαλο ψυχολογικα και μετα δεν θα σινερχομε με τπτ...

Τι θα γινει με αυτην την διαιτα θα την ξεκινισουμε καμια φορα???? Εχθες εφαγα μια καριοκα, ενα κομματι μπακλαβα και 2 κομματια μηλοπιτα :-s:-s:-s:-s:-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!!!!

Αχ Ευη μου εγω ορεξη εχω να τα κανω και πολυ, χρονο δεν εχω ομως ποιος θα μου κρατησει τη μικρη να τα κανω????

Μονο το βραδυ πριν το παρτυ οταν κοιμηθει λογικα να προλαβω να κανω μερικα εγω και να αγγαρεψω καμια φιλη η καμια θεια να μου κανει και αυτην κατι...μονο ετσι...θα παρω ιδεες απο πιατα,,ολες καλοδεχουμενες οι ιδεες και οτι μου ειναι πιο βολικο θα κανω...Ε ναι τουλαχιστον μην μας βγει ο κουκος αηδονι στον παιδοτοπο..τωρα θα μου πειτε και τα υλικα που θα κανω αυτα θα κοστισουν ,,αλλα πιστευω θα βγουν πιο οικονομικα απο εκει...

Στο παρτυ δινεις και δωρακια στα μικρα οταν φευγουν ετσι δεν ειναι???Τι να δωσω και εκει ιδεες κοριτσια.....επειδη θα ειναι αποκριες λετε τιποτα σερπατινες,κομφετι και κανενα αποκριατικο παιχνιδακι///????Πρεπει να το ψαξω και αυτο..

Κοριτσια σας αφηνω γιατι ξυπνησε δεν προλαβε να κοιμηθει,,αμαν ....Και χθες βραδυ σηκωθηκε στις 2 ηθελε γαλα και μεχρι τις 4 παρα δεν μπορουσε να κοιμηθει...την εβαζα στο κρεβατακι,γυρνιοταν δεν εβρισκε τον υπνο εκλαιγε...αντε παλι λιγο αγκαλεια ξανα μανα τα ιδια....Αλλα παλι και τουτα,,συνεχεια κατι περιεργο και νεο θα κανουν αυτα τα ζουζουνια...

Και μου αρεσει που εγω λεω μεγαλωνει και θα στρωσει,,,,χειροτερα γινεται ο υπνος τους μου φαινεται...

καλημερα Ευη και Ινα τωρα πηγα να πατησω υποβολη και ειδα και το Ευακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου τωρα διαβασα το μνμ κατσε οσο προλαβαινω γιατι ακομα δεν ξυπνησε καλα απο οτι ακουω...

Να πας να βαψεις το μαλλι.,,.και εγω ειχα παραμελησει τον εαυτο μου, τωρα τελευταια πηρα παλι λιγο τα πανω,,,,σου αλλαζει εντελως την ψυχολογια να περιποιεισαι...ειμαστε γυναικες περα απο μανουλες και πρεπει να ειμαστε εμεις καλα με τον εαυτο μας για να το μεταφερουμε και στα μωρα μας....Και Διαιτα να ξεκινησεις αν το θες πολυ..κανε μια νεα αρχη για σενα...φτανει ...μετα τις γεννες που περασασ,εκτος αν σου ερθει και αλλη,,,ξεκινα να κοιτας και λιγο τον εαυτο σου....το λεω σε σενα να τα ακουω και εγω...Εμεις που δεν δουλευουμε κιολας και ειμαστε συνεχεια μεσα στο σπιτι το παθαινουμε πιο πολυ αυτο,,δεν εχουμε την ευκαιρια να φτιαχτουμε λιγο,,και ολη την ωρα με μια πιτζαμα η μια φορμα,,σαν αρωστες να ειμαστε μεσα στο σπιτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Γιωτα.

Εγω δεν θα σου προτινα να τα φτιαξεις ολα την μερα πρην τα γενεθλια γιατι απλα ειναι αδινατον να προλαβεις..Αν εχεις μεγαλο καταψυκτι ετιμαζε σιγα σιγα και βαλτα μεσα μεχρι την ημερα του παρτυ..

Μπορεις να κανεις τις πιτσες πχ. και να τις βαλεις στην καταψυξη πρην το σταδιο του ψισιματος..

Πιτακια διαφορα μπορεις να κανεις με ζυμη (οχι σφολιατα) και να τα βαλεις επισις στην καταψυξη..

Ακομι και τα παντεσπανια για την τουρτα σου μπορεις να εχεις ετιμασει νοριτερα και να τα βαλεις στην καταψυξη.

Θελει οργανωση το πραγμα και αν εχεις καπιον να σε βοηθισει ακομι καλιτερα...

Σε καπιον φουρνο γιατι δεν ροτας αν μπορουν να σου ετιμασουν καπια πραγματα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ίνα κ Εύη!!!!!

Εγώ σηκώθηκα 9.30…… ο Σπύρος από τις 5.00 κάθε 15΄ έκλαιγε κ 8.00 τον πήρε ο ύπνος! Είναι καλύτερα πάντως!!

Βρε Εύη είπαμε αμάν να τελειώσουμε τα γλυκά από τα Χριστούγεννα εσύ φτιάχνεις κ άλλα????? Μετά η Μαριέττα εξαφανίστηκε, η Ευγενία μετά το 3ήμερο χάθηκε…. Πώς να ξεκινήσουμε δίαιτα έτσι?

Λοιπόν Γιώτα εγώ για το Σπύρο έκανα κεφτεδάκια σουβλάκια, πίτσα, τυροπιτάκια λουκανοπιτάκια ζαμπονοτυροπιτάκια με ζύμη δικιά μου (ήταν σαν ψωμάκια)…. Μετά ρολό κοτόπουλο κ χοιρινό στη λαδόκολλα (ατομικές μερίδες) πατατοσαλάτα, παντζαροσαλάτα αλλά αυτά δεν ξέρω αν μπορείς να τα πάς σε παιδότοπο. Από γλυκά μπουγάτσα ( κάνε την αρέσει πολύ) μωσαϊκό κ την τούρτα!!

Τα σάντουιτς σε τριγωνάκια είναι ωραία ιδέα κ αλμυρά κέικ επίσης…. κ πίτες αν σου κάνουν οι γιαγιάδες όπως λέει η Εύη μια χαρά θα είσαι!!!

Την τούρτα θα την φτιάξεις για 70 άτομα?????

:shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου,τι κρυο ειναι αυτο?

Γιωτα μου καλη ιδεα να εχεις αποκριατικα δωρακια...θα το κανεις μασκε το παρτυ?

Ευακι να πασ να βαψεις το μαλλακι θα νιωσεισ σουπερ...

Λοιπον επειδη ειπαμε να αρχισουμε διαιτα και εγω χθες εφτιαξα ενα κεικ μουσ :lol::lol::lol:http://www.sintagespareas.gr/sintages/t ... skeik.html

και εφαγα και σουβλακια .Σημερα ομωσ ειπα τερμα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικακι ξεκινησεσ εσυ διαιτουλα???γαμωτο θελω να χασω 5 κιλακια αλλα ολο κολλαω στα 63-64 και δεν μπορω παρακατω...αχ που θα παει θα τα καταφερω

χαχα Ευη εχεις δικιο αλλα ειμαι τησ σοκολατας ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε σις για τετια κιλα μου μιλατε εσεις μου φενοντε αστια.....

Εγω ειμαι το βαρι πιροβολικο εδω περα....Εγω πρεπει να χασω 30-35 για να αρχισω να διχνω ανθρωπος..

Αλλα προς το παρον ασ χασω τα 10 και βλεπουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από ότι κατάλαβα πρέπει να κάνω αίτηση να κλείσει αυτό το site…… είναι σκέτη καταστροφή!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Κ εγώ της σοκολάτας είμαι γαμώτο….!!!

Ααμμ πώς να ξεκινήσω έτσι Ελίζα μου… έχω μείνει στην αποτοξίνωση…..

Θέλω να χάσω 3-4 που πήρα από τον Σεπτέμβρη μέχρι σήμερα!!! Τελείωσαν τα ψέματα αυτή την εβδομάδα ξεκινάω γυμναστήριο κ διατροφή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντα ειχα 5-6 κιλα παραπανω...με τις εγκυμοσυνες πηρα απο 12-15 και μετα τα εχανα σχετικα γρηγορα.Φετοσ μαλιστα καταφερα και κατεβηκα και πιο κατω απ οτι ξεκινησα τισ εγκυμοσυνες γι αυτο εχω πεισμωσει και θελω να γινω αδυνατη να χασω και αυτα τα 4-5.Ομως ειναι πιο δυσκολο να τα χασω επειδη θελω λιγα...πραγματικα δεν τρωω παρα πολυ αλλα θελει πολυ πεινα γι αυτα τα κιλα

ααα ξεκινησα και διαδρομο α να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικη ξεκιναμε μαζι να δουμε τι αποτελεσμα θα χουμε.

Ευη μιαμ ωραιο μου ακουγεται...

Λοιπον εγω εχω φαει μισι γιαουρτι και ενα φρουτο,το μεσημερι λεω να φαω σαλατουλα γιατι το βραδυ θα βγω με φιλες για φαι και ελω να φαω κανα κοτοπουλακι τοτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Εεεύηηηηη!!!!!! ΕΛΕΕΟΟΟΣΣ!!!!!!

Εγώ ένα γάλα με 3 κουταλιές δημητριακα κ ένα καφέ!!

Το μεσημέρι 2 γιουβαρλάκια, όχι αυγοκομμένα σκέτα κ το βράδυ γιαουρτάκι!!! Ενδιάμεσα κανένα φρουτάκι!!!! Για να δούμε….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά τα κιλά Ελίζα θέλουν κυρίως καλούς συνδυασμούς τροφών κ αερόβια άσκηση….. για αυτό είναι δύσκολο να χάσεις λίγα κιλά… κ εγώ παιδεύομαι όταν παίρνω 2-3 κιλά!! Την πάτησα το Σεπτέμβρη που πήγα για ένα μήνα στη νονά μου να μείνω κ βγήκα από το πρόγραμμά μου!! τα κιλά της εγκυμοσύνης κ εγώ τα έχασα στους 2 μήνες όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Βλέπω είσαστε αποφασισμένες για διαίτα

Συμμετέχω και εγώ απο αύριο όμως γιατί σήμερα έχω φάει ήδη 2 μπουκίτσες τυροπιτάκια... το τριήμερο φυσικά πήραν φωτία τα πιρούνια!!!

Εγώ δεν είμαι καλά - αρρώστησα πάλι. Ο Νώντας είναι μια χαρά από γρίπη αλλά έχουμε δόντια και περναμε τραγικες στιγμές. Του έχουν φουσκώσει πολυ οι τραπεζίτες. Πρώτα δεν βγάζει τα κάτω? Εμένα έχει βγάλει τώρα τα δυο κάτω και 4 πάνω και πάμε για τραπεζίτες? Δεν θέλει ούτε να τον ακουμπάμε..απίστευτη γκρίνια!! Τα νεύρα μου τσατάλια. Ελπιζω εσείς να είσαστε όλες καλά..φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εγώ θέλω να χάσω τουλάχιστον 4 κιλά..θέλει περίπου ενα μήνα προσπάθειας. Δεν ξέρω αν θα καταφέρω να κάνω διάιτα κανονική αλλά θα προσπαθήσω να μην τρώω γλυκά και να περιορίσω λίγο τις ποσότητες..Σήμερα έχω φάει μέχρι στιγμής, γάλα με all bran, 2 τυροπιτάκια και 2 μανταρίνια. Το μεσημέρι έχει λαχανοντολμάδες και το βράδυ γιαουρτι με μέλι όπως πάντα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες Ευγενία….. περάσατε καλά?? Περαστικά σου!!

Από αύριο κ εσύ στο κλαμπ…..

Τραπεζίτες???? Είσαι σίγουρη?? Μήπως είναι αυτά πριν τους τραπεζίτες???? :shock::shock::shock:

Μου αρέσει που το έλεγε η Μαριέττα για πλάκα για τον δικό μου!!! :lol::lol:

Μια χαρά είσαι με το μενού σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου αρεσει παρα πολυ που ξεκινησα το θεμα διαιτας και ακομα δεν εχω κανει την αρχη.Χθες εφαγα μισο κουτι πουρακι το μεγαλο για να τελειωσουν και να κανω διαιτα! καλο ε???

Ευγενεια εμεις σε φτυσαμε σε ξεματιαξαμε και μετα σε στειλαμε εκδρομη, να το ξερεις!! Να βαλεις ενα ματακι να μην σε ματιαζουν.

Αντε με το καλο να βγουν τα δοντακια μας και να ναι γερα και σιδερενια γιατι εγω ειμαι καμμενη επι του θεματος.

Θελω να χασω 8-10κg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κουκλες...

Σημερα ξιπνισα προι και με αγριες διαθεσοις :lol::lol::lol: Εγω ξεκιναω διαιτα και οπια θελει ας ακολουθισει...

Καλη μας επιτυχια λιπον και ο θεος να βαλει το χερι του (και να μου ραψει το στομα please)...

Eυγενια ειδα τις φωτογραφιες που ανεβασες στο fb. Πρεπει να περασατε τελειιιιιαααα εεεεε???

Τα τοπια παντος ειναι μαγεφτικα ετσι χιονιζμενα και εσυ εισαι μια κουκλα...

Φανταζομε θα κανατε πολλες αγγαλιτσες με τον αντρα σου στην εκδρομη, οποτε αναμενουμε τα καλα νεα για τον επομενο μηνα.......

Καλα που ειστε ολες χαμενες και δεν μπενετε να πιτε ουτε ενα γεια??? Τι εγινε θα το διαλισουμε το μαγαζι????? Ελπιζω να ειστε ολες καλα τουλαχιστον και απλα να μην προλαβενετε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...