Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

Αλικη ο αντρας σου τι δουλεια κανει??? Οχι τπτ αλο αλλα να τον εχουμε στα ιποψιν μας αν ειναι ντοκτορ..

Γιωτα τωρα που ξανασκεφτομε τις τημες για τους παιδοτοπους θα σου προτινα να πας σε αρκετους γιατι μπορει να διαφερουν πολυ απο μαγαζι σε μαγαζι...

Παντος παιζι να εχουν ριξει τις τημες αρκετα τωρα με την κριση αλιος να ιπολογιζεις 7-8 ευρο το ατομο..

Μπορει βεβεα να σου κανουν κατι καλιτερο αν πεις για 70 ατομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εύη έτσι είναι μόνο που ο ιός του κρυολογήματος όπως λέγεται για να ενεργοποιηθεί πρέπει να εκτεθούμε σε κρύο ή το ανοσοποιητικό μας να είναι πεσμένο…. μπορεί να τον έχουμε κολλήσει κ να μην νοσήσουμε…. αν βγούμε όμως όχι καλά ντυμένοι να αρρωστήσουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα!!!!!!!

φτυστε με φτυστε με μην με ματιαξετε..εδω ειμαι και εγω...επανηλθα...σημερα ειναι μια υπεροχη μερα με ηλιο και ζεστουλα..πηγαμε την βολτιτσα μας το πρωι και τωρα κοιμαται το καμαρι μου..πρεπει να σηκωθω και να μαγειρεψω αλλα εχω ωρα ακομα...φακες εχει το μενου σημερα...γιατι το παρακαναμε τοσες μερες...

και μενα ξεσκεπαζεται το βραδυ και οσο και αν λεω του αλεξη σηκωνεσαι που σηκωνεσαι πηγαινε να τον σκεπαζεις...απο το ενα μπαινει απο το αλλο βγαινει..αλλα συμφωνω με την μεθοδο ευη..ζεστο δωματιο και δεν πειραζει..σε υπνοσακο δεν μπηκε ποτε..αυτο το παιδι μην νοιωσει ρουχα πανω του να τα βγαλει...εδω του βαζω καλτσακια και το πρωι φυσικα και τα εχει βγαλει...αλλα για να μην παραπονιεται μαλλον καλα περναει εεε?

γιωτα μου και εγω πιστευω πως θα σου παει ο κουκος αηδονι εδω τα κανουν πολυ συχνα σε 5*5 ξερεις σε γηπεδακια..που συνηθως εχουν και παιδικη χαρα η κανα φουσκωτο παρκο..και αν ειναι και πιο μεγαλα παιδακια μια χαρα θα περασουν παιζοντας μπαλα..αλλα αυτο προυποθετει να τα κανεις και λιγο νωρις μιας και ειναι εξωτερικος ο χωρος και σιγουρα πιο βραδυ θα εχει ψυχρα...τωρα ψαξε το και αποφασισε...

αλικη μου περαστικουλια σας μωρε δοκιμασες ευκαλυπτο???εγω μολις τον ακουσω περιεργο βαζω στον υγραντηρα του δυο σταγονιτσες αιθεριο ελειο ευκαλυπτου και τον αφηνω δυο τρεις ωρες...καμια φορα του κανω και εντριβες μπροστα με το λαδακι του ευκαλυπτου και μαλλον το προλαβαινουμε γιατι δεν εχει αρρωστησει σοβαρα μεχρι τωρα..θυμαμαι την μαμα μου που μας εβραζε ευκαλυπτο(δεντρο)σε μια κατσαρολα και καναμε εισπνοες απο πανω... ;)

λοιπον σας αφηνω τωρα παω να μαγειρεψωωωω...θα τα πουμε πιο μετααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έβαλα κ εγώ εδώ κ μία ώρα την κατσαρόλα για να κάνω κοτόσουπα……….

μόνο που δεν άναψα το μάτι :shock::shock:

Πόσο ηλίθια μπορεί να είμαι???

:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι τωρα που ειπες για υγραντηρα το σκεφτομαι και εγω να παρω...κανει καλο ε???

Αλικη :lol: ποσες φορες την εχω πατησει ετσι.Εγω σημερα φαγητο απο μαμα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω….. πήγα στη λαϊκή χωρίς χρήματα κ γύρισα πίσω!!! Ευτυχώς που με γνωρίζουν γιατί ρεζίλι θα γινόμουν!!!

Κ εγώ το σκέφτομαι για υγραντήρα….λες????

Ευκάλυπτο δεν έχω δοκιμάσει, μόνο το χαμομηλόλαδο που μου έκανε η μαμά μου μικρή…. Το βιξ με ευκάλυπτο είναι??

Ελίζα σήμερα κοτόσουπα, αύριο κρεατόσουπα….. κ μεθαύριο μη σου πω ψευτόσουπα…… με την ευκαιρία του κρυώματος του Σπύρου κ του άντρα μου ας κάνω μία αποτοξίνωση γιατί δεν πάει άλλο…. η κοιλιά μου είναι όπως όταν ήμουν 5 μηνών!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν γινεται διαφορετικα κοριτσια....το κοιταξα απο δω το κοιταξα απο κει μονο σε παιδοτοπο γινεται...εκει τουλαχιστον θα στα εχουν ολα ετοιμα και δεν θα τρεξω εγω με τις ετοιμασιες γιατι οπως γνωριζετε δεν προλαβαινω να κανω και πολλα με το μωρο...τουλαχιστον μονο την τουρτα θα κανω εγω...δεν παιρνω ετοιμη...θα παω να παρω και ενα θεμα απο ζαχαροπλαστειο που βαζουν απο πανω και μια χαρα...Ευη μου σε αυτο ελπιζω και εγω οτι επειδη θα ειναι πολλα ατομα θα μου κανουν καλυτερη τιμη...

Και οσο για το οτι ειναι μικρη ακομα και δεν καταλαβαινει για μας το κανω το παρτυ και οχι για το μωρο φετος.....Γιατι απλα αισθανομαι υπεροχα για τον εναν χρονο,τον ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ζωης απο το αγγελουδι μου....θελω να το γιορτασω.....και πεφτουν και αποκριες και οποτε θα κανω μασκε παρτυ..

θα κανω μια ερευνα αγορας σε τιμες και θα σας ενημερωσω κοριτσια για νεοτερα...

Ωραια οσο για το σκεσκεπασμα δεν ανησυχω αν ειναι γιατι ναι ειναι ζεστο το δωματιο οποτε ας ξεσκεπαζεται τι να την κανω...Φιλακια κοριτσια παω να κανω καμια δουλιτσα τωρα που κοιμαται γιατι οπως ξερετε δεν κοιμομαστε και πολυ τα μεσημερια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ' αρχην Χρονια Πολλα στο Γιαννακη Αντε να υποδεχθει την αδερφουλα του περπατωντας!!Να φερει και η αδερφουλα δωρο τον Γιαννακη ενα ποδηλατο!Κατερινα ξερεις οτι οταν ερχετε ενα αδερφακι στο σπιτι φερνει και δωρο στο αλλο αδερφακι!

Σας διαβασα κοπελιες αλλα δεν θυμαμαι πολλα να σχολιασω!Το Αλτσχαιμερ ειναι της ηλικιας τελικα!

Τις τελευταιες μερες ειχα πολλα νευρα, γενικως τα πραγματα απο δω και περα θα ειναι πολυ δυσκολα γιατι οπως λεει και ενας φιλος εχουμε φτασει στο "τελμα".Τωρα κυριως ψαχνω να δω μηπως μπορεσω να ανοιξω κανενα μαγαζακι γενικως ψαχνομαι!Θα δουμε η Αυστραλια να ναι καλα, και συ Ευη στεναχωριεσαι που θα πας μεχρι την Σουηδια.

Ναι και μεις εχουμε μυξα εδω και μια εβδομαδα.Εκει που πηγαινε να καθαρισει ξανα απο την Αρχη.Της εδωσα οτριβιν μετα καποιες αλλες στογονες πολυ ορο και υγραντηρα για μερικες μερες, και χθες ντεπον γιατι δεν σταματουσε το κλαμα.Ειναι και τα δοντια μαζι και ειμαστε να μας κλαινε οι ρεγγες.Να ξερετε ο υγραντηρα δεν ειναι για ολες τις αρρωστιες.πχφερνει αντιθετα αποτελεσματα στη βριοχιολυτιδα

Μαρια προσοχη με τον ευκαλυπτο διαβασα οτι τα αιθερια ελαια οταν τα ζεσταινεις γινονται καρκυνογονα.Και χωρις τον ευκαλυπτο παλι το ιδιο ειναι.

Η Αναστασια αν και επαθε ενα σοκ επειδη την μπαλαμουτιασε ο Ακης(Αννα πλακα κανω) αρχισε και λεει πολλες λεξεις, εκει , πανω, κατω ,αγκαλια,μπαμπω(λαμπω) παπαω (αγαπαω) και γενικως επαναλαμβανει οτι της λες πλεον συζηταμε ανετα.

Φιλια σε ολες ξυπνησε παω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουζουνες να μαι παλι...δυο φορες σε μια μερα δεν πιστευω να εχετε και απαιτησεις για παραπανω..

ινα στον δικο μου υγραντηρα δεν βαζεις τις σταγονες απευθειας στο νερο..εχει ενα ειδικο πραγματακι με ενα σφουγγαρακι βαζεις κανα δυο στο σφουγγαρακι και μετα το βαζεις σε χωρο πανω απο την γυαλα του νερου...δεν εχει επαφη με το νερο μονο με τον ατμο και αυτος ειναι κρυος..οποτε πιστευω ειναι οκ.... :?:?:?:? η μηπως οχι??? :shock::shock::shock:

παντως εγω τον υγραντηρα του τον ειχα απο την αρχη..και δεν εχει μεχρι στιγμης μπουκωσει καθολου..μολις τον νοιωθω καπως του τον εχω 3-4 μερες και ολα οκ..θα τον συνηστουσα σιγουρα..

λοιπον κατι μου λεει πως ο μικρος αλλαζει παλι το ωραριο του υπνου του...εχει τωρα κανα δυο μερες που ενω πεφτει κανονικα για υπνο 6-7 η ωρα σε καμια ωρα μιαμιση εχει ξαναξυπνησει πραγμα ασυνηθιστο..περιμενει τον μπαμπα να ερθει..καθονται λιγο μαζι και μετα παλι υπνο..μεχρι το πρωι...λετε ετσι να το παει απο τωρα και επειτα???

λοιπον σας αφηνω τωρα...καληνυχτα κοριτσια μου ομορφη ηρεμη νυχτα να εχουμε...φιλιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσούδια!!!!

Που είστε όλες από χθες??? Ξεκουράζεστε???

Ίνα τι μαγαζί?? Με αυτά που φτιάχνεις ή άσχετο?? Αν φτιάχνεις διάφορα θα μπορούσες να αναλαμβάνεις πράγματα σχετικά με βάπτιση, γάμο αλλά κ διακόσμηση σε τραπέζια κτλ…

Το εξωτερικό όλοι το σκεφτόμαστε….. κ εμείς δεν βλέπω να το γλιτώνουμε!!! Ονειρεύτηκα τόσο να επιστρέψω κ τώρα πάλι πίσω!!!! Τι να κάνουμε….

Μάλλον Μαράκι θα αλλάξει ώρες!!!

Σήμερα ξύπνησα λίγο σαν άρρωστη…. Δεν μου έλειπε κ κάτι άλλο…… τώρα που ξεκινάω τη θεραπεία κ έχω εξετάσεις να μην πάει χαμένος άλλος ένας μήνας???

Ο Σπύρος δεν έχει ακροαστικά…. Ένα ξερόβηχα έχει μάλλον από τις μύξες… κ σήμερα είναι έτσι κ έτσι!!!

Η Κατερίνα δεν εμφανίστηκε. Θα είναι αρρωστούλης ο Γιάννης κ θα τρέχει η καημένη!! Ελπίζω να μην είναι έτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

Τι μου κανετε?Εμεις μεγαλωνουμε!οι πιτζαμες της που ειναι για 80 εκ της ειναι μικρες.τωρα φτανει πραγματα πανω απο τα επιπλα ανετα .Ποσο γρηγορα μεγαλωνουν.

Αλικη σκεφτομαι ενα μαγαζι με δωρακια φο μπιζου μπασμινες τσαντακια και διαφορα μικρα πραγματακια ,ισως και εποχιακα οικονομικα μεχρι 10-15 € Θα ειναι ενα μαγαζι της κρισης.Θα φτιαχνω και γω κανενα σκουλαρικακι.Τωρα ψαχνω να δω για εμπορευματα, μετα ενοικια.Τα λογιστικα θα τα κανω μονη μου καθοτι ηταν το επαγγελμα μου πριν τη μικρη.Δεν μπορω να κανω αλλιως καπως πρεπει να εχω ενα εισοδημα.

Εμεις στη μυτη βρισκουμε σωτηρια, εκτος απο τον υγραντηρα, και στις σταγονες τομπρεξ μαζι με οτριβιν. Αλλα αυτο για παιδακια μεγαλυτερα του ετους.

Αλικη γιατι δεν σου αρεσε να μενεις εξω?Ειδικα αμα ειναι ευκολο το θεμα δουλειας, και ειδικα με την Ιταλια που εχω ενα ερωτα εκτος απο το φαγητο τους.Μονο που βγαινεις στο δρομο και δεν βλεπεις σκουπιδια και αγριοχορτα εμενα με τρελαινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικη καλη επιτυχια και τον αλλο μηνα να μας πεις τα καλα νεα!!Μεχρι τοτε παρε ενα παυσιπονακι

Εγω πια δεν ξερω τι θελω ας γινει οτι θελει μονο του αν θελει ας ερθει αν δε θελει ας μας προσπερασει.

Μαρακι μεχρι να ξυπνησει μια μερα και να πει"ρε μανα δεν κανεις κανα καφε να ανοιξει το ματι μας γιατι εχω να βγω"dont worry, be happy

Αν γνωριζετε απο καπου να περνω χονδρικη στειλτε καμια ιδεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για χοντρική εδώ στην Αθήνα υπάρχουν 2-3 μαγαζιά…. Τα έχω δει κ από κοντά γιατί έχω φίλους που ασχολούνται με τέτοια κ επίσης έφτιαξα (η νονά μου δηλαδή) προσκλητήρια, μπομπονιέρες, γάμου κ βάπτισης αγοράζοντας κ από εκεί….

Εξωτερικό…....... Έχω έναν παθολογικό έρωτα με το νησί μου…. αλλά λατρεύω κ τα απλά καθημερινά πράγματα της ζωής που αυτό μου προσφέρει!!! Προσαρμόζομαι κ δεν γκρινιάζω αλλά νιώθω πάντα ένα κενό που με κάνει να θέλω να γυρίσω πίσω!!!

Την Ιταλία την αγαπώ σαν 2η πατρίδα μου κ μου λείπει πολύ αλλά η ανεργία χτυπούσε κόκκινο το 96 τώρα δεν το συζητώ καν….

Μπράβο η Αναστασούλα…ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ…. αν σου πω ότι εμείς φοράμε ακόμη κάποια εσώρουχα 3-6, φορμάκια 6-9 κ ρούχα 9-12 που είναι μεγάλα μας, τι έχεις να πεις??? Ρε καλά λέω εγώ μοντελοπνίχτης θα γίνει σαν τον Κούγια!!!!

Άκουσα την συμβουλή σου κ πήρα το παιδικό οτριβιν…. Το βράδυ είναι καλύτερα κ για αυτόν κ για εμάς!!!

Υπάρχουν μέρες που είμαι θυμωμένη πολύ κ μέρες που πραγματικά δεν ενδιαφέρομαι για το τι θα γίνει κ άμα γίνει…!!! Για την ώρα αυτό το μήνα θέλω απλά να ασχοληθώ με τον εαυτό μου…. Την υγειά μας να έχουμε κ όλα τα άλλα λύνονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσπαθω να τα βρω μεσω ιντερνετ γιατι δεν εχω ερθει αθηνα ποτε και δεν νομιζω να ερθω συντομα.(ρωμη πηγα ομως!την εμαθα σε τρεις μερες την Αθηνα την βλεπω και νομιζω θα αναψει το amber alert για μενα μολις πατησω το ποδι μου).

Ευχομαι να χουμε την υγεια μας κυριως για να μην πεσουμε στα χερια του δημοσιου νοσοκομειου, γιατι δεν θα φυγουμε ζωντανοι απο κει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέψου το ενδεχόμενο να ασχοληθείς κ λίγο με μπομπονιέρες, προσκλητήρια κ τέτοια!!!! Οικονομικά όχι ακριβά... αλλά μοναδικά κ με γούστο!

Το έλεγα πολύ καιρό σε φίλους…. μόλις τώρα το αποφάσισαν κ πάει καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχουν πολλοι εδω οργανωση και μπουμπουνιερες ενω μικροδωρακι η κατι οικονομικο να παρεις για σενα δεν υπαρχει.εχει σε καποιες μαρκες και αυτα ξεφευγουν.

Η προταση σου ηταν πολυ καλη στο μηνυμα ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια μου γγεια!!!!τι μου κανετε???λιγο ησυχια επεσε σημερα στο μαμυ ε??

Εγω δεν εχω κανενα νεο μπηκα να πω μια καλησπερα και αν ειστε μεσα να τα πουμε...μπορει καμια να μου πει συνηθως τι μεζεδακια κανουν σε γενεθλια γιατι δεν εχω ιδεα???

Γιατι μαλλον θα το κανουμε σε παιδοτοπο τελικα αλλα μπορουμε να παμε εμεις τα φαγητα στον συγκεκριμενο και να μας χρεωσει μονο τα ποτα...οποτε το σκεφτομαι και ετσι ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια.....

Σημερα τι κανετε χαλαρωνετε, γιατι τετια ησιχια???

Ινα μολις εψισα μια μηλοπιτα απο το σαιτ της παρεας, σιγγεκριμενα αυτη.

http://www.sintagespareas.gr/sintages/i ... geias.html.

Γιωτα σε παιδικα παρτι κανεις σινιθος διαφορα πιτακια η βαλε τις γιαγιαδες να σου κανουν απο 2 πιτες η καθεμια γιατι εχεις να ταισεις και εναν λοχο εσυ :lol::lol::lol:

Η πιτσα εκτιματε παντα, μπορεις να κανεις hot dog h χαμπουργκερ, κρεπες γεμιστες η αλμιρα muffins.

Να γεμισεις κρουασανακια με μερεντα η σαντουιτσακια με ψωμακι του τοστ κομενα σε τριγονακια. Τα κρουασανακια μπορεις να τα γεμισεις και με μικρα σνιτσελακια μαγιονεζα και μαρουλακι....

Φαντασια να εχεις και μπορεις να κανεις παρα πολλα πραγματα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη αντε η αλλη θα κανει παρτυ και της δινουμε συνταγες εσυ γιατι κανεις μηλοπιτα για να γιορτασεις την εναρξη της διατροφης???Την ειδα και λαχταρισα!!!

Που ειστε καλε κοριτσια χαμενες ελατε να τα πουμε!!Εμενα που μου ηρθε σημερα και ο λογαριασμος της δεη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια έλεος βραδιάτικα…..!!!!

Ίνα κουράγιο….. τα χαράτσια συνεχίζονται ή είναι μόνο λογαριασμός ρεύματος??

Οι Συνταγές της Παρέας είναι αγαπημένες…. Σας προτείνω επίσης http://syntagesapospiti.blogspot.com/

Ρίξτε μια ματιά στις ιδέες για μπουφέ!!

Γιώτα θα σου απαντήσω αύριο…. Δεν έχω κουράγιο πάω για ύπνο!!!

Καληνύχτα γλυκά κορίτσια!!!

:-*:-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...