Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!!Που είστε??Πολύ ησυχία έχει πέσει!!!!

'Ώστε ο γιος μου είναι ο Michael Jackson 2??!!Μου το είπαν 3 άτομα ως τώρα!! :lol:

Πήγα στης Ίνας σήμερα....ένα σας λέω...ο Άκης έπνιξε στα φιλιά την μικρή Αναστασία!!!Είχε πολύ πλάκα!!!Πρώτη φορά τον βλέπω να φιλάει άλλο παιδάκι!!!Και είχε μια φάτσα ευχαρίστησης μετά από κάθε φιλί..άλλο πράγμα!!!Ίνα μας βλέπω να συμπεθεριάζουμε!!! :mrgreen:

Κατερινάκι,να χαίρεσαι τον Γιαννάκη σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ! Κατερίνα να τον χαίρεσαι τον κούκλο σου και με το καλό να έρθει και η μπεμπούλα να ολοκληρώσει την ευτυχία σας!

Εύη με ανησύχησε το μήνυμά σου! που είσαι, όλα καλά; ααα ελπίζω να μην εξαφανιστείς τώρα και με αφήσεις να νομίζω ότι κάτι έπαθες γιατί το έχεις ξανακάνει, κρατάω σημειώσεις :lol:

Μαιρούλα δεν το βράζω το γάλα της, απλά το ζεσταίνω. Το φρέσκο γάλα κιόλας άμα βράσει παίρνει λίγο άσχημη γεύση. Μια χαρά είναι ο Νικόλας από ύψος και βάρος, σούπερ! και ας μην τρώει όλα τα φαγητά.

Ινα τι έπαθες κορίτσι μου; πες τα μας να ξελαφρώσεις! κι εγώ δεν είμαι στα καλύτερά μου αλλά μετά τον ερχομό της Αφροδίτης δεν ξέρω πως τα καταφέρνω, αλλά σαν να έχει δημιουργηθεί στο μυαλο μου ένα μικρό μαγικό κουτάκι μέσα στο οποίο τα βάζω όλα και το κλείνω, για να μην αφήνω τίποτα να με στενοχωρεί (καλά, δεν λέω για κάτι πολύυυ σοβαρό αλλά τα καθημερινά κλπ προβλήματα).

Αννούλα αύριο επιστρέφεις Αθήνα ε; καλό ταξίδι να έχετε. Δεν το είχα δει το βιντεάκι του μικρού, είναι φοβερός!! και από αυτά που διάβασα για την Αναστασία, θα γίνει και ο πρώτος γυναικάς μου φαίνεται! στο πάρτυ της Ειρήνης τραβολογούσε την Αφροδίτη, τώρα φιλούσε την Αναστασία, ε ρε τι έχεις να τραβήξεις :lol::lol:

Μαριέττα darling, μα τι απαιτήσεις έχεις κι εσύ πιά! καφεδάκι με ησυχία; βιβλίο; χα χα χα, last year! τι έγινε, την έστειλες τελικά την μπουμπού; πως είναι η μυτούλα του Ηλία;

Χθες τελικά περάσαμε καλά το βράδυ, η Αφροδίτη ήταν κυρία όπως πάντα και καμάρωνα κι εγώ που μου έλεγαν πόσο καλό και ήσυχο παιδάκι είναι :P . Εγώ τους έλεγα ότι έχει το νου της συνέχεια στη σκανδαλιά αλλά μου έλεγαν ότι κακώς παραπονιέμαι με τέτοιο παιδί, και μάλλον έχουν δίκιο είμαι κακια! το διαλύσαμε γύρω στις 2.30 το πρωί και ενώ η μικρή είχε πέσει ξερή από τις 11.30 και φοβόμουν ότι θα μας ξυπνήσει από νωρίς, ξύπνησε κατά τις 10.30! μας λυπήθηκε φαίνεται. Αργότερα ήρθε η μητέρα μου και την πήρε στο σπίτι της για λίγο για να καταφέρουμε να μαζέψουμε τα Χριστουγεννιάτικα, και τώρα επιτέλους κάθομαι μετά το συμμάζεμα και το (ξανα)καθάρισμα. Μάλλον θα βάλουμε σε λίγο ταινιούλα να δούμε, όσο μας το επιτρέψει δηλαδή η μικρή! φιλάκια κούκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου....

Κατερινα να χαιρεσε τον Γιαννακη σου να ειναι παντα καλα και ευτυχιζμενος. Με το καλο να ιποδεχτει και την αδερφουλα του.

Κοριτσια εχθες ανισιχισα παρα πολυ με τα ματια μου αλλα μετα που ξαπλωσα μου περασε καπος..

Μου εστιλε μηνημα και η Ρουλα οτι μπορει να ειναι αποκολιση και χεστικα επανο μου μιλαμε...

Τωρα για να πω την αληθια εχω μια ιποψια οτι με κουρασε η οθονη σε σινδιαζμο με την γριπη μου...

Τι γριπη και αυτη ομως?? Εχω τρελαθει στο φισιμα, τετια καταροη και μπουκομα ειχα καιρο να ζησω...

Αννα γκομενιαρης ο Ακης εεε??? Μου κανει εντιποση παντος πως απο τωρα ξεχοριζουν οτι το αλο μωρο ειναι κοριτσακι..Ο τριανταφυλλος ετσι εκανε με της ξαδερφης μου την μικρη οταν ειχαμε παει στην θεια μου, σινεχια την αγγαλιαζε και την φιλουσε αλλα εκινη το επαιζε δισκολη και τον εσπροχνε..

Σημπεθερα περασατε καλα εχθες?? Στο σπιτι με παρεουλα απο οτι θιμαμε θα εισασταν εε??

Η Αφροδιτη θα γινει και ο πρωτος ξενιχτης μου φενετε...

Μαριεττα το σχολιο της Ελενης τα λεει ολα :lol::lol::lol::lol: Εριξα πολυ γελιο με το last year....

Ειχες και φοβερη παρεα σημερα τι αλο θες απο την ζωη σου????

Εχθες το βραδι δεν μου εφταναν τα δικα μου τα χαλια, ξιπνισε και ο Τριανταφυλλος στης 4.30 και μετα δεν κοιμοταν με τπτ. Στης 6 οταν ηρθε ο αντρς μου τον παρεδοσα και πιγα να ξαπλωσω, στης 7.30 καταφερε τελικα να τον κοιμησει και κοιμηθικαμε και εμεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα ,πάλι πρωινή εγώ,πάλι τα ίδια :o

Χρόνια Πολλά στο Γιαννάκη της Κατερίνας!!!!

Ελενίτσα ευχαριστώ για την απάντηση για το γάλα,το ζεσταίνω κ εγώ κ προς μεγάλη μου έκλπηξη κ ευχαρίστηση ο Νικόλας χθες ήπιε για πρώτη φορά ΟΛΟ- ένα γεύμα από αυτό το φρέσκο,το Ολυμπος βιολογικό,είχα μία ανυσηχία πως δεν θα το πίνει κ θα αναγκαζόμουν πάλι να το αναμειγνύω με το δικό μου.Οπότε τελειώνω το κουτί σκόνη που έχω κ από εδώ κ στο εξής άλλοτε δικό μου κ άλλοτε φρέσκο γαλατάκι :D Να μπορώ να αποθηλάσω με υσηχία.

Κ εμένα μου άρεσε αυτό το last year!!!αχ δεν θα επιστρέψουμε ποτέ στην πρώτερη κατάσταση με τον χρονο όλο δικό μας Μαριέτακι.αλλά χαλάλι,τα μαναράκια μας να είναι καλά!!!!

Εύη περαστικούλια ,σε ταλαιπωρεί η καταροή,εγώ όταν περνάω τα ίδια είναι το χειρότερο μου η καταροή...

Κυρία η Αφροδιτούλα Ελενίτσα!κ δεν πιστεύω με τίποτα οτι είσαι κακιά με το παιδί!μία μάνα θέλει να τα δίνει όλα στο παιδί της κ έχει τύψεις κάθε φορά που του λέει όχι,έτσι κ εσύ!μία από τα ίδια κ εγώ.

Αννούλα με τον Mickael Jackson η Ινα είναι καλά τώρα???

Χθες βάλαμε τον μικρό στο αυτοκίνητο πήγαμε για ψώνια κ έκατσε μια χαρά στο καθισματάκι,πόσο χαίρομαι!!!!εφάρμοσα την μέθοδο δεν ξεκινάμε αν δεν καθίσει κ δεν δεθεί κ ήταν όλα μια χαρά.ίσως έκανα λάθος τις προηγούμενες φορές γιατι ξεκινούσαμε κ μετά τον έβαζα να καθίσει,θα δείξει...

Αυτάαα πάω να κάνω γαλατόπιτα πριν ξυπνήσει ο μικρός,εύχομαι να του αρέσει κ να την δοκιμάσει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Πρωινή Μαίρη πάλι?? Ο δικός μου γύρω στις 2- 2.30 σηκώνεται για γάλα κ μετά πρέπει να τον περιμένω κανένα 30λεπτο να τα κάνει….. αλλιώς τον αλλάζω κ μετά πάλι λερώνεται κ φτου κ από την αρχή!

Χαίρομαι που πάει καλά με το καρεκλάκι του… θα το συνηθίσει!!! Καμιά φορά κάνουν κ πείσματα τα σκατούλια!!! Ελπίζω κ εμείς να καταφέρουμε το Πάσχα να ταξιδέψουμε γιατί την τελευταία φορά σταματήσαμε όπως όπως στην εθνική γιατί από το πολύ κλάμα έκανε εμετό μέχρι πνιγμού…. :o:o:o

Άσε που σκέφτομαι να φύγω ξημερώματα μπας κ κοιμάται κ φτάσουμε πιο γρήγορα!!!

Εύη περαστικά σου κοπέλα μου….. μάλλον κούρασες τα ματάκια σου κ σε συνδυασμό με το κρύωμα δεν έβλεπες καλά!!! Τι έπαθε ο Τριαντάφυλλος κ έχει αϋπνίες…????

Άλλος Δον Ζουάν ο Άκης….. ο δικός μου φιλάει όλα τα παιδάκια ανεξάρτητα από το αν είναι κοριτσάκι ή αγοράκι…. Να ανησυχώ?????? :roll::roll::roll:

Όταν δει όμως κοπέλα ψηλή, ξανθιά, αδύνατη της στέλνει φιλάκια μανιωδώς…. Δεν μπορώ να τον βγάλω έξω για καφέ…χαχαχα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας για το γιαννακη μου!!!εγω παραλιγο να τον ξεχασω το μικρο μου!οπως καταλαβατε δεν τα παω και πολυ καλα με τις γιορτες! :lol::lol::lol: τελικα γιορτασαμε με το παππου του πηγαμε εκεει ηταν και κατι συγγενεις,καλα περασαμε!

τον ματιασα τελικα τον δικο μου μου αρρωστησε,εχει τρομερο μπουκωμα σε σημειο να μη μπορει να κοιμηθει καλα το βραδυ,εχουν πριστει και τα ουλα του γιατι βγαζει δοντακια και ειμαστε σε εξαλλη κατασταση.για πειτε μου εσεις οι μανουλες που εχου εχετε περασει μπουκωματα τι να κανω?προστοπαρον του βαζω μονο ορους 3-4 τη μερα κυριως πριν κοιμηθει.να του παρω τη ρουφηχτρα για τη μυτη??πως χρησιμοποιηται αυτο το μαραφετι?πρεπει να του εχω βαλει ορο λιγο πριν τη χρησιμοποιησω?

επισης ελεγα να αρχισει απο σημερα να τρωει τα ιδια με μας.λετε να το τρεναρω μεχρι να γινει καλα?

κα το τελευταιο...οσπρια ειναι το μονο που δεν εχει δοκιμασει?πως να του τα κανω για να μη του πεσουν βαρια?εσεις πως τα μαγειρευετε???συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις ξυπνησα με αποριες σημερα :oops::oops::oops:

ο γιαννακης πλεον περπαταει πολυ ανετα οταν τον κραταμε απο τα χερακια,πλεον τρεχουμε.τουλαχιστον εχω ξεαγχωθει λιγο με αυτο το θεμα.το περιεργο ειναι οτι δε κουνιεται απο τη θεση ουτε απο καθιστος ουτε απο ξαπλωτος.το μονο που κανει απο ξαλωτος γυρναει μπρουμιτα και στεκεται στα τεσσερα :-?

μαριετα η δικια μου η μπουμπου...ηταν χθες στο πατερα μου που πηγαμε...και παλι πηγε να μου κανει ιστορια...οτι δηλαδη γιατι δεν αφηνω το παιδι να κοιμηθει εκει λιγο για να κατσουμε παραπανω παρολο που ξερει οτι ειμαι εγκυος και δεν αντεχω(παρεπιπτοντως 10 και μιση νυσταξε ο γιαννακης και φυγαμε μια χαρα δεν ειναι?)μου λεει κανε πιο ελαφρυ τη ζωη σου κοπελα μου μη τα παιρνεις ολα τοσο βαρυ,μην εισαι υπερβολικη"(εχει και περιεργη προφορα λογω ιταλικων)κι εγω της απανταω"εγω ελαφρυ τη κανω τη ζωη μου,σε καποιους ομως πεφτει βαρυ αλλα προβλημα τους :lol::lol::lol::lol::lol::lol: με ρωτησε ποιους εννοω αλλα φυσικα δε το συνεχισα.εκανε λιγο τη στεναχωρημενη και μετα που καταλαβαι οτι δεν πιανει επανηλθε με μουτρα! :lol::lol::lol::lol::lol:

μαιρη μια χαρα με το καρεκλακι!

αλικη καθε βραδυ δηλαδη μετα το γαλα κανει τα κακα του?και περιμενεις 30 λεπτα :? ?

ελενακι ασε κι εμεις ψιλοκαυγαδακια με τον αντρα μου.εμενα με ενοχλει απιστευτα που αφηνει τα παντα μεσα στη μεση.μπορει να με βοηθησει στη γενικη,να βαλει πλυντηριο ,να απλωσει (μια φορα το χρονο)αλλα εχει ενα μεγαλο κακο....αφηνει συνεχια τα πραγματα του μεσα στη μεση και γενικως εγω ημουν απο πισω του και μαζευα αλλα τωρα εχω βρει το κολπο να μην ακουμπαω τιποτα.....και ας μας φανε τα ποντικια,σα να εχει πιασει λιγο το μηνυμα τελευταια και ειναι πιο μαζεμενος.λεμε τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρετε! τι κάνετε ξενυχτισμένες και μη μανούλες;

Κι εμείς δεν κοιμηθήκαμε καλά σήμερα, ξύπνησε 2 φορές η Αφροδίτη γιατί ήταν φουλ μπουκωμένη η μυτούλα και δεν μπορούσε να αναπνεύσει, αλλά ευτυχώς ξανακοιμήθηκε αμέσως. Οπως καταλαβαίνετε, η βελτίωση που λέγαμε τελικά δεν ήρθε ακόμα! και ακόμα τη νιώθω ότι της έχουν μείνει φλέμματα, δεν γίνεται άλλο θα πάρω τη λεχώνα παιδίατρό μας να δούμε τι θα κάνουμε.

Μαίρη αν αρχικά τον είχες αγκαλιά και μετά τον έβαζες στο καθισματάκι τότε για αυτό θα σου έκλαιγε βρε, σιγά μην προτιμήσει το καρεκλάκι από την αγκαλιά της μανούλας! χαίρομαι που του άρεσε το γαλατάκι του τελικά, να μην έχεις το άγχος του αποθηλασμού. Στις δυό μας το μόνο καλό που βγήκε από όλη την ταλαιπωρία μας με το θήλαστρο είναι ότι έμαθαν να πίνουν και από μπιμπερό και δεν είναι τόσο δύσκολος ο αποθηλασμός.

Αλίκη ο δικός σου δείχνει από τώρα αδυναμία σε ψηλές και αδύνατες; χα χα χα! τα μοντέλα θα κάνουν παρέλαση στο σπίτι σου σε 15-20 χρόνια μου φαίνεται!

Κατερινάκι ούτε εσύ το γλίτωσες το κρύωμα ε; μα τι παθαίνουν όλα μόλις χρονίσουν, και εμένα 1 εβδομάδα περίπου μετά το χρόνο αρρώστησε! ευτυχώς που δεν έχουν πυρετό. Λοιπόν, επειδή κοντεύω να γίνω ειδικός ρουφομυξολόγος αυτές τις μέρες άκου ή μάλλον διάβασε: ναι πρέπει να πάρεις τη ρουφήχτρα, εγώ πήρα της clinofar γιατί είναι πιό μικρό το στόμιο. Απλά βάζεις το στόμιο στο κάθε ρουθούνι και ρουφάς. Αν είναι πολύ βουλωμένη η μυτούλα του πρώτα ρουφάς να αδειάσει και μετά βάζεις τον ορό, αλλιώς δεν μπορεί ο ορός να "περάσει". Μετά τον σηκώνεις όρθιο και σκουπίζεις ότι τρέξει ή ξαναρουφάς αν χρειαστεί. Τι ορό βάζεις; μη βάζεις αυτά τα ατομικά μικρά μπουκαλάκια γιατί είναι λίγη η ποσότητα, πάρε μεγάλο μπουκάλι και βάζε του με μια σύριγγα. Βάζε όσο πιό συχνά μπορείς όχι μόνο 3-4 φορές την ημέρα. Οσο για τα όσπρια, εγώ π.χ. τις φακές τις ανακατεύω μαζί με το φαγητό της, π.χ. κοτόπουλο με φακές ή και λαχανικά μαζί. Τα ρεβύθια της τα είχα δώσει σκέτα αλλά δεν τρελάθηκε, την επόμενη φορά λέω να της τα δώσω μαζί με κάτι άλλο. Δεν ξέρω τι λένε άλλοι παιδίατροι, η δικιά μου πάντως μου είχε πει όταν είναι άρρωστη να μην δοκιμάζω να της δινω καινούρια φαγητά. Για αυτό έχουμε καθυστερήσει 1 μήνα το ψάρι. Και μου φάνηκε λογικό, γιατί είναι που είναι άρρωστα μην εμφανίσουν και καμιά αλλεργία και δεν την καταλάβουμε ή την αποδώσουμε στο κρύωμα.

Πάω να ετοιμαστώ έχει βολτούλα σήμερα, σε σπίτι φυσικά! καλό απόγευμα κούκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Ξεστόλισα κ εγώ….. !!!! Πάνε οι γιορτές!!! Του χρόνου να είμαστε καλά!!!!

Ελένη λες να μου φέρνει μοντέλα στο σπίτι? Αυτός να δούμε τι ύψος θα έχει γιατί τον βλέπω σε στυλ Κούγια!!! Αχαχαχαχα

Κατερινάκι όπως λέει η Ελένη τα οράκια δεν κάνουν τίποτα…. Μεγάλο ορό με μία σύριγγα κ σε κάθε ρουθούνι πολλές πλύσεις πολλές φορές την μέρα!!! Μόνο που εγώ ξεκινάω με ορό κ μετά ρουφάω γιατί αν το κάνω πριν δεν βγάζει τίποτα…. Εσένα όπως δεις πως είναι καλύτερα κάνεις!!! Επίσης τα 2 πρώτα βράδια του έκανα πλύσεις όταν ξύπνησε τη νύχτα για να κοιμηθεί λίγο καλύτερα….. τώρα για μυξορουφήχτρα έχω της οτρισαλιν αλλά δεν ξέρω αν είναι καλό, ίσως της Ελένης να είναι καλύτερο!!

Από όσπρια τρώει φακές με κουσκουσάκι (μακαρονάκι)….. αλά ιταλικά…. μάλλον θα ξέρεις … όπως κάνουν οι ιταλοί την πάστα με φακές κ του αρέσει πολύ!!! Σήμερα έκανα γίγαντες. Του έβγαλα λίγο πιο πριν τα δικά του, πριν το φούρνο, για να του τα κάνω λίγο πιο ελαφριά αλλά δεν έφαγε πολύ γιατί πνίγηκε κ μετά ούτε να τα δει!!!

Κ θα συμφωνήσω με την Ελένη να μην του δοκιμάσεις τίποτα μέχρι να γίνει καλά…

Εγώ ναι τον περιμένω να τα κάνει κ μετά πάω για ύπνο…. :roll::roll::roll:

Ευτυχώς να μην το γρουσουζέψω έχει 5 βράδια που έχει σταματήσει να μου το κάνει… για να δούμε!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναλυτικοτατες οδηγιες!!ευχαριστω πολυ και τις 2!!

ελενη μου κι εσεις τα ιδια ε?δεν ειχα υποψην μου τον μεγαλο ορο θα παω αυριο να τον προμηθευτω.ειναι καποια συγκεκριμενη μαρκα ή δεν εχει σημασια?αμα εχει και φλεματακια μωρε η αφροδιτουλα μην την αφησεις αλλο παρε τη παιδιατρο.εμενα ακομα δε βηχει,αν και δεν ειμαι πολυ σιγουρη αν θα τη γλιτωσουμε και απο αυτο.

αλικη κι εμεις μολις ξεστολισαμε αλλα δε με νοιαζει το ειχα βαρεθει!αλλη φορα δε ξαναστολιζω απο τοσο νωρις...χανει την ουσια του μετα αμα βλεπεις τοοοσο καιρο το δεντρο.

ευτυχως ειμαι καλυτερα με τη κοιλια μου μαλλον πρεπει να ηταν απο τη κουραση των γιορτων.μαλλον πλησιαζει ο καιρος και πρεπει να σταματησω να κανω το παλικαρι :roll::lol:

καληνυχτα!!καλη πολυλογιαση ευχομαι!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: ε να εχουμε με κατι να ασχοληθουμε και μεις οι πρωινες νοικοκυρες!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: απο δυο σελιδες και πανω ε??? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Δ Ο Υ Λ Ε Ι ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Ευτυχως δεν εχασα και παρα πολλα επειδη ηταν χαλασμενο το μαμυ που λεγατε οποτε προλαβα και διαβασα τα νεα σας επιγραμματικα....αντε τωρα ελπιζω να μπαινουμε ολες πιο συχνα καθε κατεργαρης στον μπαγκο του...

Ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες σας...ναι γιορταζε η Φωτεινουλα μου...Μεχρι περσι ηταν στην κοιλια μου και φετος ειχε και ονομαστικη γιορτη ο μπομπιρας...

Κατερινα μου να χαιρεσαι και εσυ τον Γιαννακη σου παντα φωτισμενος να ναι.....

Απο αυριο θα τα λεμε πιο συχνα κοριτσια δεν θα χαθω ξανα τοσο απλα λογω εορτων αλλα και επειδη με εκανε καταληψη το laptop ο αντρας μου δεν εμπαινα συχνα....βλεπετε λογω εορτων εμπαινε στο internet και επαιζε φρουτακια ο κυριος....ευτυχως βεβαια με εικονικα χρηματα....

Φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!Γύρισα Αθήνα!!!!

Κατερινάκι,εγώ έχω το μεγάλο μπουκάλι με ορό και μια σύριγγα 5μλ. την γεμίζω,βάζω τον Άκη στο πλάι και αδειάζω την σύριγγα στο ένα ρουθουνάκι και βγαίνουν όλες οι μύξες από το άλλο,!Αν έχει μπούκωμα,του βάζω λίγο ορό και στα δύο ρουθουνάκια,περιμένω λίγα λεπτά,ρουφάω με την μυξομηχανή και βάζω λίγο ορό ακόμα!

Περαστικά στα άρρωστα μωράκια και στις μανούλες!!

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες μου!

Τι κάνετε; Εμείς είμαστε καλά! Βολτάραμε και εχτες και σήμερα και παίξαμε με παιδάκια συνομήλικα μας και το ευχαρηστηθήκαμε!

Κατερινάκι μου να χαίρεσαι τον Γιαννάκι σου για εχτές! Χρόνια του πολλά και ευτυχισμένα μαζί με την αδερφούλα του που θα έρθει σε λίγο!

Είναι μπουκωμένος ε; Πάρτου ποωσδήποτε το μυξορουφύχτη γιατί αν κατεύουν οι μυξούλες προς λαιμό θα γίνουν φλέγματα και θα ξεκινήσει και βήχας. Και η ωτίτιδα επίσης στις μύξες οφείλεται. Όποτε πολύ ορό και ρούφηγμα μέχρι και εξι φορές την ημέρα αν χρειαζεται.

Ελενάκι και η Αφροδιτούλα είναι μπουκωμένη ε; Πρόσεχε την με τα φλέγματα. Εμένα η Σοφούλα όταν έκανε φλέγματα έβηχε για 20 μέρες παρόλο που της έφυγε το κρύωμα. Πολύ νερό να της δίνεις να πίνει και γενικά υγρά για να φύγουν τα φλέγματα. Έτσι μου είχε πει η γιατρός τότε.

Ευάκι πως είσαι; Συνήλθες;

Αννούλα καλώς μας γύρισες. Πέρασες καλά έτσι;

Γιωτάτι καλή χρονιά και σε σας. Να χαίρεσαι την οικογένειά σου. Να μας δίνεις το παρόν πλέον συχνα τώρα έτσι;

Αλικάκη φάση ήταν και πέρασε πιστεύω με το βραδυνό άλλαγμα. Μου έχει τύχει και μένα αλλά ευτυχώς δεν κράτησε πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλομανουλα...

Γηρισαμε και εμεις πρην καναδυο ωρες απο την Βεροια και τωρα τα τεκνα μου κοιμουντε..

Αυριο αρχιζουμε παλι το σχολειο και εμενα με πιανει πανικος με τα μαθηματα της Φλωρας, τετιο ανχος ουτε οταν πιγενα εγω σχολειο δεν ειχα :?:?:?

Βλεπω μπικαν και αλοι στο club τον αρωστουλιδον, εγω σημερα εχω αρχισει να βηχω κιολας αλλα ξεκινισα το αντιβηχικο σιροπι γιατι δεν παλεβετε αλιος ο παλιοβηχας...

Ακουστε τωρα τι εμαθα απο την θεια μου για το περιστατικο που ειχα με τα ματια μου...Τελικα μαλον εχω καπια μορφη ιμικρανιας (εδω και χρονια ιποφερω απο πονοκεφαλους κατα διαστιματα). Ιπαρχει ιμικρανια με "αυρα" οπως μου το εξιγισε η θεια μου και τοτε παθενεις αυτο το πραγμα. Βλεπεις φωτινα σιμια και αστερακια..Το μονο που βοηθαει σε αυτην την περιπτοση ειναι η ξεκουραση...

Αχχχ δεν μου εφταναν ολα τα αλα οι ιμικρανιες μου ελιπαν.........Καντα μου μια ευθανασια να γλιτωσω πια..... :(:(

Ελενη αν η Αφροδιτη εχει ακομι μπουκομα και μηξες μην την αφισεις αλο ετσι μπορει να σου το γιρισει σε χιλια δυο και να τραβιεστε μετα για πολυυυυυυ καιρο..Και εμενα ο γιατρος μου ειχε πει να δινω πολλα υγρα στον Τριανταφυλλο οταν τον ειδε τελεφτεα αλλα εμεις ειχαμε και πιρετο..

Εγω κοριτσια εχω τους ατομικους ορους και μια χαρα τα παμε απλα αν χριαστει του βαζω αλον εναν, το νουμερο ο γιος μου οταν περισεβει ορος τον περνει και τον πινει και μετα κανει και αχχχχ......

Αλικη και ο δικος μου ενα φεγγαρι το εκανε αυτο, ξιπνουσε ετρογε εχεζε [smilie=pottytrain5.gif] και μετα νανι. Ευτυχος δεν κρατισε για πολυ το πανιγιρι.

Αναστασια, Αννα ,Ινα ,Μαριεττα ,Μαιρουλα, Γιωτα, Μαρακι, :-*:-*:-*:-*:-*

ΑΑΑΑΑ παραλιγο να το ξεχασω, Κατερινα πολυ καλη η ατακα στην πεθερα :ymapplause::ymapplause::ymapplause: Ελπιζω να μην της εκατσε και πολυυυυ βαρια..ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας...τι μου κανετε βρε???

αυτο ηταν πανε και αυτες οι γιορτες...σημερα ξεστολισα και ψιλοστεναχωρεθηκα αλλα καλα να ειμαστε και του χρονου παλι...το μανωλιο μου παλι μια χαρα του ηρθε αφου απεκτησε ξανα την γωνιτσα του και ηδη την γεμισε με εφημεριδες και παιχνιδια..

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε φωτεινουλα και γιαννακη παντα γερα και ευτυχισμενε να ειναι..να τα καμαρωνουμε παντα τα αγγελουδια μας...

ολα αρρωστουλικα ειστε βρε???περαστικα σας μωρε και υπομονη...φτου φτου μακρια απο μας αλλα οταν μας επιασε απανωτα η γαστρεντεριτιδα ο μικρος την γλιτωσε ευκολα...σκληρο καρυδι ο πιτσιρικας..τωρα τελευταια τον εχει πιασει η γλυκα του και ερχεται με αγκαλιαζει με φιλαει..γερνει το κεφαλι του και θελει να τον εχω αγκαλια..με φωναζει μαμα σε διαφορους τονους και οταν του απανταω γυρναει και μου χαμογελαει..τι εχει παθει δεν ξερω μη με ρωτατε..κατι θελει σιγουρα...

δεν θυμαμαι και πολλα απο οσα διαβασα(καταραμενο αλτσχαιμερ)μονο να πω στο κατερινακι να μην κουραζεται και να ηρεμησει λιγο..μην βαλω τις φωνες..και οσο για την πεθερα μωρε να της στειλω την δικια μου να κανουν παρεα??

στην μαιρη συγχαρητηρια με το καθισματακι και τελικα δεν θελει κοπο θελει τροπο...

κολλησα τωρα δεν θυμαμαι τι αλλο ηθελα να πω... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::cry::cry::oops::oops::oops:

σας αφηνω απο αυριο επανερχομαι σε καθημερινη τελος οι γιορτες και τα πανυγηρια..ελπιζω να καταφερνω να μπαινω και το πρωι...αλλα το χοχλιδακι δεν με αφηνει...

καληνυχτα σε ολες ηρεμη και υσηχη να ειναι η νυχτα μας...και μην βριζετε οσες δεν σχολιασα...δεν θυμαμαι λεμεεεεε :shock::shock::shock::P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέραααα

επιτέλους σήμερα ξύπνησε στις 8 !!!!!

διάβασα τα νεακια σας αλλά δεν προλαβαινω να σχολιασω τωρα

περαστικούλια στα μπουκώματα,καλή αρχή στη Φλώρα πάλι στο σχολείο.κι εγώ ξεκινώ σήμερα πάλι στο ιεκ.

πήραμε καλό χαρτζιλίκι χθες από την γιαγιά-πεθερά,πήρε την σύνταξη κ έδωσε 1000 στον Νικολάκη ;)για την ακριβεια ,600 στο Νικο 200 εμενα κ 200 τον μπαμπα ,εμένα με δέσμευσε να αγοράσω ένα χρυσαφικό να την θυμάμαι λέει,κ εγω ήθελα ένα κασμιρενιο υπέροχο κόκκινο ημιπαλτο

που έβαλα στο μάτι...

έχω να βγω για ψώνια σουπερ μαρκετ με τον μικρό, πάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσούπρες!!!!

Η νύχτα μας ήταν έτσι κ έτσι??? Από τις 6.30 όμως ο μικρός δεν μπόρεσε να κοιμηθεί παρά μόνο μερικά 10λεπτα….. έχουμε κ βήχα τώρα!!! Τέλειαααα!!!!

Κ σήμερα ήθελα να κατέβω λαϊκή….. σκατούλες!!!!

Κατερίνα μου από πότε στολίζεις?? Εγώ κάθε χρόνο του Αγίου Σπυρίδωνα τις 12/12!!

Γιώτα μου καλώς επέστρεψες καλή χρονιά κ σε σένα κ στην οικογένειά σου!!!

Αννούλα καλώς ήρθες!! Πέρασες καλά??

Πόσο θα ήθελα κ εγώ να κάνω καμία βολτίτσα με το μικρό Νατάσσα μου….. αλλά στην άδεια του μπαμπά μας αρρωστήσαμε!!!

Λοιπόν Εύη ήθελα να στο πω αυτό για την ημικρανία γιατί εγώ υποφέρω από αυτό το είδος… απλά μετά σκέφτηκα πως αν είχες ημικρανίες θα το ήξερες!!!! Τα τελευταία χρόνια μόνο μία φορά με έπιασε μετά τη γέννηση του Σπύρου αλλά παλιότερα μπορεί να οδηγούσα κ σταματούσα στην άκρη του δρόμου κ έλεγα του άντρα μου έλα να με πάρεις….. !!

Μαράκι του χρόνου πάλι να είμαστε καλά κ με περισσότερα μωράκια!!

Μαιρούλα μου πως τα καταφέρνεις βρε με σχολή κ παιδί??? Σε θαυμάζω πραγματικά!!! Εγώ έχω την αναγνώριση του πτυχίου μου να τελειώσω κ δεν έχω το κουράγιο με το μωρό!!! Βέβαια φταίει κ η φοβερή οργάνωση του πανεπιστημίου που ήμουν με την κοιλιά στο στόμα κ με έστελναν από όροφο σε όροφο γιατί αυτοί τηλέφωνο δεν μπορούσαν να κάνουν… αυτά σκέφτομαι κ αρνούμαι να ξαναμπώ σε αυτή τη διαδικασία!!! Αλλά κ το διάβασμα πώς να γίνει με το μικρό στα πόδια μου κ με ξενύχτια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!καλη εβδομαδα...τελος οι γιορτες αρχιζουμε διατροφες :lol::lol::lol:

Λοιπον καταρχην να ευχηθω χρονια πολλα στον Γιαννακη και στην Φωτεινουλα!

δεν εχω προλαβει να διαβασω τα νεακια σας καλα θα το κανω ομως!

Εμεις καλα ειμαστε αλλα πολλα νευρα ρε κοριτσια...προσπαθω να κρατηθω αλλα ποσο...με εχουν πρηξει τα μικρουλια μου ...

Ωπ πατησα υποβολη ...καλημερα Αλικακι!

Αρρωστουλης ο μικρος?εμεις ακομα αναρρωνουμε ,τι θα γινει φετος με τις αρρωστιες δεν ξερω!

Κατι για ημικρανιες λες δεν εχω διαβασει τι ειπε η Ευη αλλα και εγω ειμαι φουλ απο ημικρανιες λογω αυχενα ...το εχετε ψαξει?ειχα χρονια αλλα πριν απο 3-4 χρονια επειδη μου ερχοταν και ζαλη το εψαξα γιατι φοβηθηκα και σε τι γιατρους δεν πηγα...και τελικα εχω αυχενικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελίζα μου!!!

Δεν ξέρω τι θα γίνει με τα κρυώματα φέτος… ένα ένα αρρωσταίνουν κ αργούν να αναρρώσουν..

Σε σκάνε τα μικρά σου εε? Υπομονή τι να κάνεις!!!!!???

Ναι το έχω ψάξει κ δεν έχω αυχενικό…. Από τη μεριά του μπαμπά μου υποφέρουμε όλοι από ημικρανίες οπότε μάλλον το κληρονόμησα. Εγώ έχω την πιο ελαφριά μορφή σε σχέση με τους άλλους…. :o

oι άλλοι είναι για νοσοκομείο!!!

Πάντως κ το αυχενικό είναι αγγούρι ρε παιδί μου!!! στην Κέρκυρα δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην έχει λόγω υγρασίας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...ειδατε συνεπης πλεον στα ραντεβου μου...

Αχ ναι με αυτες τις αρρωστιες φετος...πολυ μυξα ολα τα παιδια μα παρα πολυ....

Εγω ωρες ωρες σκεφτομαι μηπως με ψιλοκρυωνει επειδη ξεσκεπαζεται τη νυχτα..τη να την κανω βρε κοριτσια...εσας ξεσκεπαζονται???αν και εχουμε ζεστη μεσα στο σπιτι παλι δεν ξερω...και αρνειται κατηγορηματικα τον υπνοσακο....

Οποτε ξυπναω καποιες φορες μεσα στην νυχτα τη σκεπαζω αλλα αυτο δεν γινεται συχνα γιατι και εγω πεφτω σαν τουβλο απο την κουραση της ημερας...

Αρχισα να σκεφτομαι για τα γενεθλια μας κοριτσια...και λεω να παω σε παιδοτοπο γιατι και χωρο στο σπιτι δεν εχω αλλα εχω και πολλα ατομα...μα παρα πολλα...γυρω στα 70..και μην μου πειτε να κοψω δεν μπορω κοριτσια ειναι ολα κοντινα προσωπα δεν ειναι ασχετα (μεγαλο σοι) αλλα και πολλους φιλους που ολα τα χρονια ημασταν παρον στα γενεθλια των παιδιων τους δεν μπορουμε εμεις να μην τους καλεσουμε τωρα...Ξερω πολλα λεφτα θα χρειαστουμε πιστευω σε παιδοτοπο εχει καμια καμια ιδεα τι παιζει απο τιμες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα και εμενα συνεχεια ξεσκεπαζονται...τι να πω ...δεν νομιζω μωρε να κριωνουν απο αυτο.

Ποτε ειναι τα γνεθλιακια σας?ε αμα ειστε τοσα πολλα ατομα οντωσ που να χωρεσετε στο σπιτι?

Αλικη ασε παιδεμα το αυχενικο ...ειμαι εξοπλισμενη συνεχεια με παυσιπονα και εμπλαστρα συν το κολαρο που εχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιώτα!!!

70 άτομα?????????? θα βρείς παιδότοπο???? χαχαχα

Δεν έχω ιδέα από παιδότοπους κ τιμές!!! Μόνο για καφέ πήγαινα όταν ήταν μικρά κάτι ανιψάκια μου!!!

Ξεσκεπάζεται κ ο δικός μου καμιά φορά αλλά δεν νομίζω να έχουν ανάγκη… αν κάνει κρύο βάζε της εσώρουχο μακρυμάνικο κ φορμάκι κ σκέπασέ την με κουβερτούλα από τη μέση κ κάτω!!! Μπορεί κ να ζεσταίνεται η καημένη!! Να ελέγχεις πλατούλα αν είναι ιδρωμένη γιατί έτσι αρρωσταίνουν τα μικρά!!

Ωωχχ Ελίζα πακέτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.....

Γιωτα are u out off your mind ????????? 70 ατομα θα καλεσεις στα γενεθλια???? :shock::shock::shock:

Οταν λες μεγαλο σοι τι ενοεις??? Εγω παντος δεν το μετανιωσα καθολου που τα εκανα στο σπιτι τελικα, γιατι το μωρο κουραστικε και απο της 19.30 γκρινιαζε και στης 20.00 επεσε ξερος για υπνο και δεν καταλαβενε Χριστο οσο και αν τσιριζαν τα αλα παιδακια αυτος δεν ξιπνισε μεχρι το αλο προι....

Και εμεις εχουμε πολους φιλους με παιδακια αλλα δεν καλεσα κανεναν και κανενας δεν παρεξιγιθικε γιατι ξερουν οτι ειναι ακομι ενα μωρο και οτι δεν σικωνει μεγα παρτι γιατι απλα δεν καταλαβενει ακομι και πολλα πολλα.. Παντος το οικονομικοτερο παρτι που καναμε σε αλο χορο εκτος απο το σπιτι μας ηταν τα Goodys, για δες το και αυτο...

Αλικη μιπος να τον πας να τον ακροαστει ο παιδιατρος σας αφου αρχισε να βηχει κιολας, μιπος και θελει να ακολουθισετε καπια αγογη για να μην σου το γιρισει σε τπτ βρονχικα??

Εγω κοριτσια εχω πονοκεφαλο κατα διαστιματα απο την αριστερη μερια του κρανιου μου και για να πω την αληθεια το ιποψιαζομουν οτι ηταν ημικρανιες αλλα δεν ηθελα να εχω και αυτο το κουσουρι γιατι μετα ειμαι για αποσιρση, περαζμενω μοντελακι (last year) που λεει και η σημπεθερα μου.....

Καλα με λεει ο αντρας μου σαραβαλο :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παιδια δεν αρωστενουν απο το κρυο βρε κοριτσια, αυτη η γελια εκφραση που λεμε (εχει κρυωμα) η (κρυωσε) δεν στεκει επιστιμονικα..Ο ανθρωπος αρωστενει απο ιοσοις η μικροβια οχι απο το κρυο...

Τα παιδακια ολα ξεσκεπαζοντε στον υπνο τους τι να κανουμε?? Εγω απλα προσπαθω να εχω στο δοματιο του ζεστουλα (οχι ιπερβολες) για να μην παγωνει και δεν ευχαριστιετε τον υπνο του αλλα και παλι οταν τον σικωνω το προι τα χερακια του ειναι μονιμος παγομενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε Εύη για απόσυρση από τώρα???? Ακόμη το περνάμε το κτέο… μετά βλέπουμε!

Όταν γυρίσει ο άντρας μου θα τον ακούσει αυτός….. κ βλέπουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...