Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς κοιμηθήκαμε καλά χτες βράδι, αλλά από το πρωί ο μικρός τώρα κοιμήθηκε! Μου τον κρατούσε ο άντρας μου κι έκανα ένα σωρό δουλειές. Ήρθε κι ο αδελφός μου και φάγαμε. Έκανα χοιρινό με πατάτες ριγανάτο στην κατσαρόλα, αλλά έκανα το λάθος να βάλω τις πατάτες μαζί με το κρέας απ' την αρχή κι έγιναν πουρές! Νόστιμο ήταν, αλλά πουρές!

Η νεογνική ακμή, μου είπε ο γιατρός ότι είναι από τις δικές μου ορμόνες που περνάνε στο μωρό από τον πλακούντα κατά τη γέννηση. Είναι συνηθισμένο και μου είπε να μη βάλω τίποτα και θα περάσει από μόνο του. Ήδη σήμερα φαίνεται ότι υποχωρούν τα σπυριά.

Στην ομάδα έκανα αίτηση, αλλά δεν ξέρω αν έγινα μέλος τελικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πω πω σημερα το μονο που κανω απο το πρωι ειναι να της δινω λιγο γαλα,να γκρινιαζει,να κοιμαται απο 30 λεπτα μεχρι 1 ωρα και να ξυπναει...ελεος....τι εχει παθει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, ο δικός μου πάντα έτσι είναι! Μπορεί να μη θέλει γάλα, αλλά από ύπνο λίγα πράγματα τη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα..... :lol::lol::lol: ...

τί κάνετε?....πώς είναι τα νινάκια μας?....όλα καλάααα?....ωχχχ....ξύπνησεεεεεεεεεεεεεεεεεε.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες εδω και εγωωω ακοα βαλω ακομα δεν μπορω να βαλω φωτο γιατι δεν εχω λαποτοπ και δεν θελω να τις παρω απο το φατσομπουκι να τις αποθηκευσω εδω να τις ανεβασω και να τις ξαναπαιρνω για να τις βαλω στο αλλο...ουφ κουραστικα και μονο που το εγραψα...

εμεις καλα ειμαστε..μοντελακια...4950γρ και 61εκ υψος...χαχα...λιγο διαρροια μου κανει καπου 3-4 φορες τη μερα..σημερα εφαγα ρυζι και θα συνεχισω ετσι ρυζι κοτοπουλακι μου ειπε η γιατρος και βλεπουμε..καμια φορα καπου 3-4 μερες πινει και λιγο ξενο σημερα πχ 10γρ...λιγο μεν αλλα το χρειαζοτανε δεν χορτασαι και εκλαιγε..εε οκ να θηλασω οχι και να πειναει το παιδι..ειναι και μινιον...παρο ολα αυτα τις κρεμουλες λογω θηλασμου τις ξεκιναμε οταν κλεισει τους 6 μηνες τη ρωτησα μηπως και παρει νωριτερα το πουλακι μου η μινιατουρα μου αλλα λεει οχι ασε καλυτερα να θηλασει..οκ οτι λεει γιατρος ειναι...αα ρε Χριστιναα αντε να βγουν τα αποτελεσματα να βρεις γιατρεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EDW KAI EMEIS!!!!!!!!!KALA MILAME O MPEMPIS SHMERA KSESALWSE!!!!!!!!!!!HRTHE MIA FILH MOU TO TI GELIA THS EKANE DEN LEGETE....TO APOGEYMA HRTHE KAI ENAS PRWIN MOU SYNADELFOS KAI SE AYTON PALI GELAKIA!!!!!!oLO GELAEI MWRE TO ZOUZOUNI MOU ME EXEI TRELANEI!!!!!!!!!!!!!!!!11 :shock::shock::shock::shock:

AAAAAAAX AYTO LEW KAI EGW...ANTE NA VGOUN TA APOTELESMATA GIATI DEN PAEI ALLO..MILAME DEN STAMATANE NA PEFTOUN....EXTHES POU ELOUSA TA MALLIA TO TI EFYGE PALI...DEN LEGETE...KATHE FORA VOULWNEI H TRYPA STHN TOUALETA....KAI DEN SAS LEW THN PSYXOLOGIA MOU META......GYRISE O ANTRAS MOU APO THN DOULEIA KAI ME VRHKE STO KREVATI NA KLAIW...FFFFFFFFFFFF POLY XALIA H PSYXOLOGIA!!!!!

EMEIS AYRIO PAME PAIDIATRO GIA TA EPANALAMVANOMENA EMVOLIA!!!!!!!!GIA NA DOUME!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου υπομονή!!!! Όλα θα φτιάξουν, μην αγχώνεσαι!!!!

Λυδία μου τι έγινε πήγατε στην παιδίατρο;;

Άννα Μαρία και ο δικός μου είχε νεογνική ακμή. Πέρασε μόνη της, δεν είναι τίποτα μην ανησυχείς.

Λενάκι πώς και σας έστειλε δώρο ο Βασιλόπουλος;;

Ο μπεμπάκος μου καλά είναι, γελάει, επικοινωνεί και με έχει τρελάνει!!!!!

Τα δικά σου τι κάνουν;;; φιλάκιαααα

Αγγελικούλα πήγατε βολτούλα εδώ με το κρύο ή όχι ακόμα;;;

Συμπεθερούλα τι κάνει η νυφούλα μου;;;;;;;

Νιάκι τι κάνουν τα μαναράκια σου;;

Βανεσάκι φιλάκια στα πατουσάκιααααααααα!!!!!

Γιωτάκι θα βάλω και εγώ φωτό!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια στα παιδάκια σου!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλες μου αγαπημένες χρόνια πολλά και καλά!!!

Μου έχετε λείψει πάρα πολύ, έχω αρκετές μέρες να μπω γαιτί είχα

τον άντρα μου άρρωστο με 39,5 πυρετό και τα είδα όλα.....

Ευτυχώς τώρα είμαστε και οι τρεις καλά!!

Χριστινάκι μου χρόνια πολλά για τη γιορτούλα σου και ελπίζω σύντομα

να λυθεί το θε΄ματάκι με τα μαλλάκια σου, κα΄νε λίγο υπομονή μόνο καλή μου!!

Γλυκιά Λυδία πήγατε στον παιδίατρο;πως πάει η μικρούλα σου;

Γιωτούλα έκανα αίτηση να μπω στην ομάδα, πολύ καλή ιδέα.Θα σας βάλω και φωτό

της ζουζουνίτσας μου!!

Κοριτσάκια μου δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω από αύριο θα βρω πάλι τους ρυθμούς μου!!

Πολλά φιλιά προς το παρόν!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!!!!!!

Μωρέ Τιτινάκι μου χίλια συγνώμη που ξέχασα να σου ευχηθώ για την γιορτή σου!!!!!!! Χιλιόχρονη να είσαι κουκλίτσα μου και ότι επιθυμείς!!!! Μην στεναχωριέσαι καλό μου για τα μαλλάκια σου (όσο μπορείς), θα βρείτε τί φταίει και θα ξαναβγούν!!!!!

Teddy μου περαστικούλια στο σύζυγο!!!! Πωπω και οι άντρες όταν αρρωσταίνουν είναι χειρότεροι κι από μωρά παιδιά.....Φιλιά στην μπεμπούλα!!!!!

Μαράκι12 τί κάνει ο μπουμπούκος σου???? Είχατε θέμα με αλλεργία???

Αναστασάκο και η δικιά μου η μπέμπα από ύπνο.....λίγα πράγματα....βρυκόλακας!!!!!!!! Μας έχει ξετινάξει.....είναι και πολύ γκρινιάρα οπότε καταλαβαίνεις.......

Άννα Μαρία κι εμείς έχουμε σπιθουράκια στο πρόσωπο αλλά προτιμώ να μην της βάλω αλοιφές κτλ. υποθέτω θα περάσουν από μόνα τους.....έτσι κι αλλιώς δεν έχει πολλά!!!

Μίκι μου πήγατε παιδίατρο???? Όλα καλά με την ζουζού????

Αγγελικάκι μου τί κάνετε????? Ο Χαρούλης????

Η συμπεθέρα μου και το Ηλιαννάκι έχουν μέρες να εμφανιστούν.......θα τις πάρω τηλέφωνο να δώ τί κάνουν!

Νία μου πώς πάνε τα ξενύχτια με τα διδυμάκια????

Αχχχχχχχχχ δεν το πιστεύω...........πάλι ξύπνησε το βρυκολακάκι μου!!!! Και μίρλα ρε κορίτσια, πολύυυυυυυυυ μίρλααααααα.......ούφφφφφφφφφφφφ!!!!!!!! Εντωμεταξύ κανονικά θα έπρεπε να πάμε για το πρώτο μας εμβόλιο αυτές τις μέρες αλλά η παιδίατρος μας είπε ότι πρέπει να συνέλθει πρώτα από τις μυξούλες........ελπίζω να μην μας πάει πολύ πίσω........

Σας αφήνω....αν μπορέσω θα επανέλθω.....

Φιλιάααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωράκι περαστικά στον άντρα σου!!!!!!

Το μπεμπάκι σας καλά;;

φιλάκιαααααα

Νασιούλα μια χαρά είναι ο μικρούλης μου, όχι μέχρι στιγμής δεν είχαμε κάποιο θέμα αλλεργίας.

Εσύ πώς τα πας με τα κοριτσάκια σου;;περαστικούλια στη μικρούλα σου!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλιτσες μου, τι κάνετε?

Γιωτακι, κόπηκα απο απουσίες η έχω ακόμα?αχ ήθελα κι εγω να πάω στο the mall για την έκθεση των δεινό σαυρων αλλα δεν ξέρω αν θα προλάβω..σήμερα πήγα στο μετρό mall και πήρα κάτι πραγματάκια για τον μικρο αλλα άφησα τον μικρο στον μπαμπά μου..κανά δυο ωριτσα έλειψα και ένιωθα τύψεις που αποχωρηστικα το αγου μου..εννοείται πως το μωρο δεν το έβγαλα έξω αλλα έτσι κι αλλιώς καθε μέρα όλο και κάποιος ερχεται για επίσκεψη ..

Δωράκι,περαστια στον αντρουλη σου..πρόσεχε να μην κολλήσει η μικρη..

Μαρακι 12, λενακι,Αναστασία , Βάνεσσακι,λυδιακι, Άννα Μαρία, Βάσω, Νία , χριστινακι,τα φιλία μου στα μωρακια σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, στην ομάδα μας μπορούμε να ποσταρουμε τόσο μεγάλα μηνύματα οσο αυτα?δλδ τώρα θα γράφουμε μόνο εκει?πως θα ανέβασω φωτο εκει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια σε ζοριζει η μπεμπα ε? το μαρακι πως ειναι? πως τα πανε?

αγγελικουλα πως τα περνας στην αθηνα??? αχ κοβεις βολτες κ μας ξεχασες!

κ πολυ καλα κανεις1!!

δωρα πολυ ζορι οταν αρρωσταινει ο αντρας... κ εγω ζοριζομαι παρα πολυ οταν αρρωσταινει ο τολης, ενα μπεμπαρο ακομα εχω :lol::lol:

γιωτακι να πατε στο μολ, μια φιλη μου ειπε οτι ειναι πολυ ωραιοι οι δεινοσαυροι!

απο πονακια ακομα δεν εχει ο μικρος (φτου φτου) γενικα ειναι ηρεμο μωρακι φτου φτου κ ξανα φτου

τρωει, του μιλαμε λιγο, τον αλλαζω, τον αφηνω κατω κ κοιμαται το μαναρι μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

αννα μαρια στο ριλαξ δεν καθεται ο μικρος? εγω σημερα τον εβαλα πρωτη φορα να κατσει κ πατησε εναν τελειο 3ωρο υπνο!

ααααα το δεμα του βασιλοπουλου καλε ξερετε απο που ηρθε

ειχε παρει ο αντρας μου μερος σε εναν διαγωνισμο (κατι με προιοντα εξελιξης) κ κερδισε!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι..λίγο βγήκα η καημενη η μανα..και τι έκανα..πήγα και αγορασα φορμακια και ρούχαλακια για τον γιο μου..ούτε για ένα καφε δεν πρόλαβα να κάτσω..

Δεν μπαίνω γιατι δεν υπάρχει και το μέσο να μπω..ο πατέρας μου εχει το λάπτοπ κι ο άντρας μου το αι πάντ..

Αχ βρε φιλενάδες μου θέλω πολυ να βρεθούμε κΑι με τα μωρακια μας ..αλλα δν το επιτρέπει κι ο καιρός..θα ξανάρθω βέβαια Αθήνα σύντομα..λενακι εσυ κατέβαινεις Αθήνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες μου τις φίλες!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τα περαστικά για τον άντρα μου, ευτυχώς είναι καλύτερα,

αλλά τι να σας πω....έκανε πολύ χειρότερα από ότι θα έκανε ένα μικρό παιδί....πα πα πα!!!

Τότε συνειδητοποίησα ότι έχω δυο μωρά!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου σε καταλαβαίνω τι να πρωτοπρολάβεις να κάνεις, έχεις και τις

επισκέψεις.αφού θα ξαναέρθεις σύντομα θα τα πούμε τότε.φιλιά στον γλυκό μου Χαρούλη!!

Λενάκι τέλειος ο μικρός σου, καλόβολο το πουλάκι μου!!

Νασιούλα μου φίλησέ μου τα κοριτσάκια σου, δυνατή η μπεμπούλα ε;ελπίζω να περάσουν

σύνομα οι μυξούλες και να εμβολιαστείτε!!

Μαράκι μου πως είναι ο μικρούλης;δώστου τα φιλιά μου!!

ωχ κορίτσια κάτι ακούω....

σας φιλώωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακιαααααα!!!!!καλημέρα δωράκι!!!!

αχχχχχχχχχχχ ο μπεμπης μες την τρελλή χαρά ολόκληρο παιδάκι εχει γίνει....λιωνωωωωω λιωνωωωω η μάνα!!!μόνο και να τον βλέπατε πως κάνει...κατουριεμαι από την χαρά μου...χαχαχαχαχα!!!

κορίτσια σαν σήμερα πριν από ένα χρόνο έκανα το τεστακι και βγήκε θετικό!!!!απίστευτο πως περνάει ο καιρός!!!!πριν ένα χρόνο ήταν ένα σπορακι στην κοιλίτσα μου και τώρα τσιριζει με όλη του την δύναμη και γελάει!!!!!!αχχχχ τι ΕΡΩΤΑΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα πήραμε τηλεφωνο και στο Συγγρού και μας είπαν πως βγήκαν τα αποτελέσματα και θα πάμε αύριο το πρωί εκεί....για να δούμε....ευχηθητε μου καλή τύχη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου....

καταρχην να ευχηθω καλά αποτελέσματα στο Χριστινάκι μας για τα αποτελεσματα των μαλλιων του...κουκλάρα μου όλα καλά θα πάνε....σε φιλω....

Δωρακι μου...πολυ χαιρομαι που εισαστε ολοι καλα....φιλάκια στην κουκλίτσα σου...

Μαρακι μου πολλα φιλάκια στο αγορακι σου..

Αγγελικη μου περνατε ωραια στην Αθηνα?....ψωνάκια για τον μικρουλη σου?

Νασιουλα μας εχεις λειψει...τι κανουν τα κοριτσακια σου?

εμεις πηγαμε παιδιατρο και ημικρουλα μας πηγε ηδη στα 4 κιλάκια και 52 εκατοστα.....τρωμε...τρωμε....μπορουμε να την βαλουμε και στο ρηλαξ.....μια χαρα.....

Νιακι, Λενακι, Αναστασακι, Ευακι, Γιωτουλα, Βανεσσακι, πολλά φιλάκια... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα!!!!τι κανουν οι μανουλες και τα μωρακια???

χριστινακι μου, καλα αποτελεσματα ευχομαι!!!θα δεις, ολα θα πανε καλα και θα ξαναβγουν τα μαλλακια σου!!!

αγγελικουλα βολτουλες στην αθηνα, ε???κι εγω οταν βγαινω εξω(τις μετρημενες δηλαδη φορες)βγαινω για να αγορασω κατι για τη μικρουλα μου και το χαιρομαι τοοοσο πολυ!!!

αναστασακι που εισαι???τι κανει η μικρη φραουλιτσα??

λυδιακι εσεις μια χαρα βλεπω!! :P 4 κιλα η μικρουλα ,ε???τελεια.

κοριτσια εγω δεν εχω παρει ρηλαξ και προς το παρον την εχω συνεχεια στο πορτ μπεμπε.ελεγα αργοτερα να τη βαζω στο καθισματακι αυτοκινητου η μηπως δεν κανει???λετε να παρω ρηλαξ???

νασιουλα, μας ελειψες!!!!φιλακια στα ομορφα τα κοριτσακια σου!!!

γιωτουλα, λενακι, δωρακι,ευη, πολλα φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...