Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας!

Εμείς είχαμε επισκέψεις πριν, ήρθαν η κόρη και η μάνα του γυναικολόγου να μας χαιρετήσουν για τον μικρό. Κλασικά, η θεία άρχισε "το θηλάζεις; Και χορταίνει; ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ;;;". Και μετά "το μάθατε αγκαλιά ε;". Πάντως, ωραία περάσαμε, καλό είναι να έρχεται και κανένας άνθρωπος σ' αυτό το σπίτι.

Για αύριο αυτοπροσκλήθηκε ο αδελφός μου για φαγητό.

Λυδία, κι εμένα έχει κάνει εμετό 2-3 φορές και μερικές φορές βγάζει πολύ μικρές γουλίτσες. Είναι κάτι πάρα πολύ συνηθισμένο. Σήμερα το πρωί που ξύπνησε τον είδα να κάνει κίνηση αναγούλας και λέω "ωχ, τώρα θα τα βγάλει όλα". Τον κράτησα όρθιο, του έβαλα χαρτομάντηλα μη γεμίσει το κρεβάτι και τα ρούχα του, και ευτυχώς δεν έκανε τίποτα!

Αναστασία, εμάς ο μικρός άνοιξε τα μάτια και ο παιδίατρος είπε ότι έχει καθαρίσει η όρασή του, γι' αυτό είναι και πιο κοινωνικός και πιο ήρεμος τώρα. Πάντως, και να μη σε αναγνωρίζει με την όραση, σε αναγνωρίζει από τη φωνή και τη μυρωδιά!

Χριστίνα, συμφωνώ με τη Γιώτα, κι εγώ μια φωτογραφία έβαλα μόνο, έτσι για το χάζι. Γενικά το φοβάμαι το ίντερνετ και δε βάζω φωτογραφίες.

Πάω να γίνω μέλος στην ομάδα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου με ηρεμίσατε ειλικρινά πολύ....ήμουν πολύ χάλια ψυχολογικά....νόμιζα ότι κάτι έχει το γάλα μου και τα έβαλα με τον εαυτό μου.....αφού συμβαίνει σε όλα τα μωράκια χαλάρωσα....:)...σας φιλώ γλυκά..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε, σιγά!

Για το γάλα που ρωτάς, εγώ σπάνια πίνω, γιατί δε με τραβάει να πιώ. Όσες φορές ήπια, πάντως, δεν πρόσεξα κάποιο πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου....έχεις δίκιο για το γάλα...αλλά όταν δεν ξέρεις τί μπορεί να την πείραξε για να κάνει εμετό βάζεις στο νου σου διάφορα...αλλά σίγουρα δεν μπορεί να επηρεάζει αρνητικά τον θηλασμό.....απλά ανησύχησα τόσο πολύ γιατί έχω έλκος στο στομάχι και φοβήθηκα μήπως το πηρε από μένα (καθότι κληρονομικό το στομάχι)...είναι τόσο άσχημος πόνος που δεν θέλω να αποκτήσει εξαιτίας μου πρόβλημα....ας ελπίσουμε να είναι μια χαρά το κοριτσάκι μου....:)......σε φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου λιγο καθυστερημένα αλλά ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ!!!!!!!

Να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!!! Κούκλος ο γιος σου και εμένα μου έχει πάρει τα μυαλά ο δικός μου!!

Επειδή έχασα κάποια επεισόδια….χα χα δεν έχω διαβάσει τα πάντα τι έγινε με το θέμα των μαλλιών σου;;; όλα καλά;;;

Να χαίρεσαι και το γιόκα σου, να τα χιλιάσει!!!!!

Και η στολή του πάει τρέλααααααα!!!!!!!

Γιωτάκι σε φιλώωωωωωω

Λυδία μου εγώ από την αρχή έκοψα τα γαλακτοκομικά και κάπως καλυτέρευσε η κατάσταση με τις γουλιές, τώρα που καμιά φορά πίνω ελάχιστο βγάζει αρκετό γάλα.

Φαντάσου ότι συνέχεια του αλλάζω φορμάκια και εγώ δε προλαβαίνω να ντυθώ από τις γουλιές που βγάζει.

Συμπεθέρα φιλάκια στην φραουλίτσα σου!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου, εμείς αυριο θα πάμε στην παιδιατρο να μας δει......οπότε θα τις αναφερω ολα οσα με ανησυχουν......το μονο σιγουρο ειναι οτι με καθησυχαζει το γεγονος της παροδικοητας των αναγωγων.... :P:P:P ...τι κανει το αγορακι σου?

:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Χριστίνα, σου ευχήθηκα για τη γιορτή σου; Δε θυμάμαι... :(

Σου εύχομαι τώρα ούτως ή άλλως: Χρόνια πολλά, πολύχρονη, και με πολλά μαλλιά!!!

Τελικά τι έγινε, δε βρήκατε φάρμακο για τα μαλλιά τελικά;

Αφήστε, εμένα έχει γεμίσει σπυριά ο μικρός. Όχι ένα-δύο σπιθουράκια, μιλάμε για πολύ σπυρί. Ο παιδίατρος μου είπε ότι είναι νεογνική ακμή κι ότι δε φεύγει με καμία κρέμα, οπότε να μην του βάζουμε τίποτα και θα φύγουν σε μερικούς μήνες από μόνα τους. Αλλά έχει γίνει σα σπυριάρης έφηβος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες!!

θα παω να γινω κ εγω μελος στην ομαδα μας!! τι καλααααααα

αννα μαρια αυτο για τη νεογνικη ακμη το εχω ξανακουσει.. ειναι αρκετα συνηθισμενο κ μερικοι παιδιατροι δινουν κατι κρεμες κορτιζονης.. αλλα καλυτερα να το αφησεις να περασει μονο του

λυδια μου μη στεναχωριεσαι... δεν κανεις τιποτα κακο καλη μου στο μωρακι σου

γιωτα η μικρη πως ειναι? παλι καλα που δεν εχει πολλα πονακια

α ρε χριστινακι ακομα δεν εχουμε κανενα ευχαριστο για ταμαλλια σου?

κ εγω ηθελα πολλες φορες να σε ρωτησω κ ολο το ξεχνουσα

μαρακι πως τα πατε εσεις?? τι λεει ο μπεμπης εκτος απο τις γουλιες?

σημερ αμας ηρθε ενα δεμα απο τον βασιλοπουλο με κουριερ :?:?

το ανοιξαμε κ ειχε μεσα ενα μεγαλο σαμπουαν, ενα πακετο σερβιετες, μια οδοντοκρεμα, μια ηλεκτρικη οδοντοβουρτσα κ ενα μεγαλο μαλακτικο!!

αφου εμεινα κ τα κοιτουσα!!

τοσο καλοι πελατες ειμαστε δηλ??? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλιτσες,τι κάνετε?εμεις καλα..έχω χαθεί αυτές τις μέρες αλλα καταλαβαίνετε..οικογένεια..επισκέψεις και δεν συμμαζευεται..ήθελα να κατέβω να ψωνίσουμε και τίποτα να δώ λίγο την Αθήνα στολισμένη αλλα ακόμα δεν βγήκαμε..

Γιωτακι,έκανα κι εγω αίτηση για την ομάδα..

Δλδ τώρα, δεν θα γράφουμε εδω?θα γράφουμε αλλου?

Κι εγω παλιότερα που δημοσίευσα φωτο του μικρου το μετάνιωσα γιατι ορει να τις δει ο καθένας..και δεν μου αρέσει αυτη η ιδέα..

Για πες μας βρε γιωτακι , η ομάδα είναι μόνο για τις φωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας

ειχαμε καλη νυχτα χθες ευτυχως...πλακωσαν και τα πεθερικα :evil: και ενα φιλικο ζευγαρι για ευχες.....

Χριστινακι χρονια πολλα και απο εμενα,πολυχρονη!!!!!!

Πολυ βαρεμαρα κοριτσια.....το πρωι πηρα τη μικρη στο καθιστικο για να την ταισω και μετα την κοιμησα...σηκωθηκε ο αντρας μου να παει στη δουλεια,του επεσε το κουταλι του καφε του και ξυπνησε την μικρη... :x αμαν εκανα να την ξανακοιμησω.....

Τι τρωμε σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκι μου καλημέρα...:)....καλά είμαστε και εμείς, την τάισα και εγώ και τώρα κάνει νάνι...:)...σκέφτομαι να ξαπλώσω και εγώ δίπλα της να κοιμηθώ λίγο αλλα μόλις έφαγα πρωινό.... :lol::lol::lol: ....θα βάλω πρώτα ένα πλυντήριο με τα ρούχα της και μετά θα την αράξωωωωωωωωωω....όσο προλαβαίνω βέβαια...:)...σήμερα εμείς έχουε γιατρούλη.....άντε να δούμε τί θα μας πει για το κοριτσάκι μας..;)

καλή ερώτηση πάντως...τί τρώμε σημερα που βαριέμαι να μαγειρέψω?....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!!!!!!

ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ!!!!!!!!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Η ΓΙΩΤΑ ΘΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ!!!!!!!!

ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΓΚΑΙΝΙΑΣΑ!!!!!!!ΕΦΤΙΑΞΑ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΟΥ!!!!!

ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΦΑΚΕΣ ΘΑ ΦΑΜΕ!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΙΟ ΕΡΙΞΑ ΠΑΛΙ ΕΝΑ ΚΛΑΜΑ....... :cry::cry::cry::cry::cry: ΜΙΛΑΜΕ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΙ ΕΦΥΓΕ ΠΑΛΙ....ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!! :cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια φίλες μου και χρόνια πολλα και καλα σε ολες μας και στα μπεμπακια μας........χάθηκα δυο μέρες είμαστε καλα αλλα ξενύχταμε αρκετά και έχω και τον αδελφο μου εδω απο Γερμανία οπότε δεν έχω χρόνο ....να μπενω μετα τις γιορτές πάλι εδω θα είμαστε... Έχουμε βγάλει και φωΤο θα σας βάλω μόλις μπορέσω. Φιλακια σε ολες ..."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!δεν προλαβα να μπω καθολου αυτες τις μερες!!πολλες δουλειες και επισκεψεις!!!

χριστινακι αν και καθυστερημενα, χρονια πολλα για τη γιορτη σου και να χαιρεσαι το κουκλακι σου!!!

νιακι η ομαδα ειναι μια ομαδα που μπαινουμε και βαζουμε φωτο για να μην τις βλεπουν ολοι αλλα μονο εμεις.θα σου πει η γιωτα πως να γινεις μελος.η μαλλον θα μας πει γιατι κι εγω ακομη δεν εγινα.τι κανουν τα μωρακια σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα βανεσακι μου μια χαρα είναι τα μικρα μου έχουν μεγαλώσει απίστευτα χαχαχαχα εσένα τη κάνει το νινακι σου??? Εγω την βρήκα την ομάδα και περιμένω την γιωτα να με δεχτεί.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως το Λενακι!!!Καλα ειμαστε εσεις?

Λυδακι μου κοιμησου αφου μπορεις,μην αφηνεις ευκαιρια!!! :)

Νια μου φανταζομαι τα ζουζουνια σου πως μεγαλωσαν.

Βανεσσακι κι εμεις με επισκεψεις και περιμενουμε κι αλλους!!!Απο εδω και περα ετσι!!! :shock:

Κοτοπουλο εφαλα λεμονατο στο φουρνο με ρυζακι...καιρο ειχα να φαω!!!

Αννα Μαρια,ακμη τοσο μικρα?χμμμ μηπως αλλεργια σε κατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια......

λοιπον εχετε εγκριθει ολες......η ομαδα αυτη ειναι για να βαζουμε φωτο,βιντεακια αλλα και για προσωπικες συζητησεις.....ολα αυτα μπορουν να εχουν προσβαση μονο οσα ατομα ειναι μελη στην ομαδα μας.......δηλαδη δεν υπαρχει φοβος να δει καποιος το μπεμπακι μας........

ρε χριστινακι να σε χαιρομαστε........απαραδεκτη ειμαι :oops::oops::oops::oops: ευχομαι ο καινουργιος χρονος να σε βρει με πολλα πολλα μαλακια......σιδηρο οταν γεννησες συνεχισες να περνεις;;;;

λυδιακι οι αναγωγες ειναι κατι φυσιολογικο για τα μπεμπακια.......βεβαια οταν αυτες ειναι υπερβολικες ισως χρειαζεται καποια περαιτερω διερευνηση......πχ μπορει να πρεπει να κοψεις γαλακτοκομικα η απλα να κανει παλλινδρομηση.......αλλα θα στα πει καλυτερα η παιδιατρος σας.....περιμενουμε νεα σας.....

λενακι καλα ειναι η μικρη.....τα πονακια που εχει ειναι ελαχιστα.....δηλαδη μπορει μια νεα μανουλα να μην το καταλαβαινε καν........εσεις πως πατε;;;;

αγγελικη ποτε γυρνατε;;;;;εχω γραψει πολλες απουσιες :lol::lol::lol:

μαρακι μου :P:P:P:-*:-*:-*:x:x:x:x

ανναμαρια καλες ειναι οι επισκεψεις,χρειαζονται και αυτες.....

εμεις καλα ειμαστε..........κοιμηθηκε πολυ καλα η μπεμπουλα χθες.....

σημερα το πρωι ειχα παει για κατι δουλειες.....εκανα και την αιτηση στη δουλεια μου για το 9μηνο....

αυριο το πρωι εχω να παω να αλλαξω και κατι ρουχαλακια που μου φερανε για τη μικρη......και θα παω στο mall γιατι ακουσα οτι εχουν τους δυνοσαυρους και λεω να παρω το γιωργακη μαζι μου,θα ξετρελαθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...