Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια

Καλη νυχτα ειχαμε χθες.....εχω κατασκηνωσει στο σαλονι με την μικρη για να κοιμαται ο αντρας μεσα επειδη δουλευει....αρχισα να πιστευω οτι δεν εχει κολικους η μικρη και απλα γκρινιαζει επειδη θελει προσοχη.... :?

Αννα Μαρια χρονια πολλα για την επετειο σας!!!! :D Καλα γενικως οι μαμαδες μας ειναι αγχωδεις.....κι εμεις ετσι θα γινουμε αραγε στα παιδια μας?

Λενακι που το βρηκες καλε αυτο με το ξυραφι.... :shock: χαμενο το εχει ο κοσμος!!

Συμπεθερουλα φιλακια στο γαμπρουλη,ευχαριστω για τις ευχες!

Κι εγω εβγαλα τελικα το ριλαξ,την εβαλα χθες αλλα ισα που εκατσε 3 λεπτα μετα γκρινιαξε....εμαθε αγκαλια και πως θα την ξεμαθουμε!Υπαρχουν καλε παιδια που τα βαζεις στο κρεβατι και κοιμουνται μονα τους κατευθειαν?

ωχ αρχισε να κουνιεται παλι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια σταματησα να θηλαζω,δεν εχω αλλο γαλα :( ,πρεπει να παρω τιποτα χαπια?Το στηθος μου δεν ειναι φουσκωμενο, οχι οτι ηταν ποτε,αλλα τι πρεπει να κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!!!!!!

Λενάκι μου τι κάνουν οι άντρες σου;;;

Ο Αναστασάκος πώς τα πάει με το αδερφάκι του;;

Άννα Μαρία δε το βάζω καθιστό στο πάρκο ακόμα!!!!!!

Αλλά ξαπλωτό και του έχω παιχνίδια δεξιά αριστερά και από πάνω κρεμασμένα και τα χτυπάει με τα χερακια του και προσπαθεί να τα πιάσει, τους πιάνει φοβερή κουβέντα και χαίρεται πολύ, σε λίγο θα το κάνει και ο δικός σου!!!!!!!

Αχ συμπεθέρα μου και εγώ έτσι λέω υπάρχουν μωρά που κοιμούνται μόνα τους;;;;;;;;

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Κι εμείς δεν είχαμε άσχημη νύχτα. Αναστασία, γιατί δεν κοιμάται ο άντρας σου στον καναπέ; Εμείς έτσι συμφωνήσαμε ότι θα γίνει αν τον καλέσουν για αντικατάσταση.

Κι εγώ πιστεύω ότι ο δικός μου όποτε γκρινιάζει απλά γκρινιάζει, είτε γιατί εκνευρίζεται από κάτι, είτε γιατί κουράζεται, είτε γιατί νιώθει ανασφάλεια. Από κολικούς ελάχιστα πράγματα έχει, σχεδόν ποτέ, αλλά ΟΛΟΙ επιμένουν ότι το παιδί κλαίει επειδή έχει πονάκια. Και όσο και να τους εξηγώ ότι δε γίνεται να έχει πονάκια στο πορτ μπεμπέ και να του περνάνε ΜΟΛΙΣ τον πάρω αγκαλιά, επιμένουν ότι έχει πονάκια...

Αναστασία, τι να σου πω, εμένα μου φαίνεται λίγο αδιανόητο να βάζεις το μωρό στο κρεβάτι και να το παίρνει ο ύπνος από μόνο του! Παρ' όλα αυτά, ο αδελφός μου έτσι ήταν λέει η μάνα μου. Εγώ πάλι, καμία σχέση, δεν κοιμόμουν καθόλου όλη νύχτα!

Όσο για το θηλασμό, να πάρεις οπωσδήποτε το γυναικολόγο. Δεν παίζουμε μ' αυτά. Εσύ λες ότι δεν έχεις γάλα,αλλά μπορεί να έχεις και να πάθεις καμιά μαστίτιδα.

Μαρία, είπα κι εγώ, να κάθεται από δύο μηνών!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIA!!!!!!!!!

HRTHAME KAI EMEIS!!!!!!!!!

PERASA POLY OMORFA STHN GIORTOULA MOU!!!!!!!!HRTHE KOSMOS SPITI FAGAME HPIAME META PHGAME STO MPARAKI TWN KOUMPARWN MAS KAI META PHGAME PLOUTARXO!!!!!!!!!!STO ORTHIO VEVAIA ALLA DEN EXEI SHMASIA HTAN FANTASTIKOS O PLOUTARXOS PRWTH FORA TON VLEPW.....EIXA TRELATHEI!!!!!!!SE KAPOIA STIGMH KATEVHKE APO THN PISTA KAI EKANE VOLTES STO MAGAZI KAI TRAGOUDOUSE KAI XAIRETOUSE TON KOSMO....SE KAPOIA STIGMH HRTHE MPROSTA MOU KAI TON ARPAKSA KAI TOU ESKASA ENA FILI...XAXAXAXAXA POLY GELIO!!!!!!!!

TA WRSAIOTERA XRISTOUGENNA HTAN FETOS POU EIXAME TON MPEMPOULI MAS!!!!!!!!!!

O OPOIOS OSO PAEI KAI MILAEI KAI PIO POLY.....EXTHES DEN KSERW TI TON EIXE PIASEI TSIRIZE POLY DYNATA.....PWPWPW EIXE POLY PLAKA!!!!!!!!GIA FAGWMA EINAI!!!!!!!!!!!!MA POSO TON AGAPW!!!!!!!!!!!!!!

ESEIS PWS TA PERASATE KORITSAKI MOU ME TA MWRAKIA SAS????????

MARAKI MOU EXOUN POLY PLAKA POU KATHONTE KAI MILANE ME TA PAIXNIDIA....THA DEIS KATHE MERA THA GINETE KAI POIO KOINONHKOS.....EMAS OLO GELAEI KAI MAS EXEI PAREI TA MYALLA!!!!!!!!

ANASTASIA MOU MILA ME TON GYNAIKOLOGO NA SOU PEI TI NA KANEIS!!!!!!!

PANTWS KORITSIA SPANIA KAI EGW NA TON EXW VALEI STO KREVATI KAI NA KOIMITHEI MONOS TOU!!!!STO KAROTSI TO KANEI AYTO POLY SYXNA STO KREVATI OXI!!!

TI ALLO GRAPSATE DEN THYMAMAI!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα...

χρονια πολλα σε ολες και με το καλο να μπει το 2012.....

η μικρουλα καλα ειναι....κοιμαται καλα τα πιο πολλα βραδια....και εχουμε ελαχιστα πονακια για κανα 5λεπτο.....

αναστασια μου τα μωρακια αυτης της ηλικιας δεν μαθαινουν στην αγκαλια....στα χερια....απλα εχουν αναγκη την αγκαλια μας για διαφορους λογους....γιατι βρε βιαζεσαι να μεγαλωσει η μικρη;;;;τα νεογεννητα ειναι αξιολατρευτα....λατρευω αυτην την ηλικια....

ανναμαρια μπορει να εχει πονακια...και μενα την πιανει ενας κολικος και με το που περνω αγκαλια ηρεμει...απλα ειναι πιο ηπιας μορφης....δεν σημαινει οτι ολα τα νεογνα εχουν εντονους κολικους....

λενακι μια χαρα ο μπεμπακος ε;;;;πολυ χαιρομαι.....

βασουλα μη χαλας αυτες τις τελειες μερες σας με τη μικρη γιατι δεν θηλαζεις......δεν εγινε και κατι βρε καρδουλα μου....σημασια εχεις που το προσπαθησες....μπορεις για ορμονολογικους λογους να μην ειχες γαλα...δεν φταις εσυ καρδουλα μου.....αντε παρε λιγο τα πανω σου...

αχ!!!ερχεται η πρωτοχρονια και πολυ χαιρομαι.....ειναι απο τις αγαπημενες μου γιορτες....περιμενω πως και πως.....θελω να παιξω και χαρτακι ελπιζω να κοιμαται η μικρη..χαχαχα.....

αυτα κουκλες......φιλιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANASTASIA MOU MHN VIAZESE NA MEGALWSEI H FRAOULITSA SOU!!!!!ARGOTERA THA MAS LEIPSEI AYTH H HLIKEIA TOUS!!!!!EINAI ALLO PRAGMA OTAN EINAI NEOGENHTA...EGW APO THN MIA LEW NA MEGALWSEI NA MPOUSOULISEI NA PERPATISEI KAI APO THN ALLH OLO TON KOITAZW GIA NA TON XORTASW ETSI MIKROULIS POU EINAI!!!!!KATHE HLIKEIA EXEI TA WRAIA THS!!!!!!!APOLAYSE THN KATHE STIGMH THN KATHE GRINIA THS KAI TA KSENYXTIA THS!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

KAI EMENA MOU ARESEI POLY H PRWTOXRONIA!!!!!!!!!!!!!!KAI TA XARTIA EPISIS...XIXIXIIXIXIXI!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιτινακι κουκλι ειναι.......να τον χαιρεστε και παλι.....

α!!!!χριστινακι μη βαζεις ετσι φωτο...μια αναζητηση στο google να κανεις ολοι βλεπουν τον γιο σου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα...

είμαι πολύ στενοχωρημένη με την μικρούλα μου.....ενώ έφαγε κανονικά το μωράκι μου, έκανε τόσο εμετό που τα έβγαλε όλα....:(((((/.....είμαι τόσο θλιμμένη....νομίζω ότι πονάει και τρελαίνομαι,,, :cry::cry::cry: ....εσάς κάνουν εμετό τα μικρά σας?......βγάζουν γουλίτσες κάθε φορά που θηλάζετε?........πίνετε γάλα?....εγώ πίνω πολύ και αρχίζω να σκέφτομαι μήπως την ενοχλεί τελικά....:(((((.....τί να κάνω?....

Άννα Μαρία μου χρόνια΄πολλά για την επέτειο σας...να είσαστε πάντα ευτυχισμένοι καλή μου...:)

σας φιλώ όλες γλυκά....να με συγχωρέσετε αλλα από την στενοχώρια εδν μπορώ να γράψω κάτι άλλο...απλά περιμένω τις απαντήσεις σας....:((((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GIWTAKI TI ENNOEIS????DHLADH TI THA GRAPSOUN KAI THA DOUN TIS FWTOS MOU???????

MIKI MOU MHN STENAXWRIESE KORITSAKI MOU TA PERISOTERA MWRAKIA TO KANOUN AYTO!!!!!!!KAI O DIKOS MOU VGAZEI POLY APO POLY MWRO POU HTAN!!!!!PARE TON PAIDIATRO SAS NA HREMHSEIS!!!!!

EMEIS 29 TOU MHNOS PAME GIA TA EPANALIPTIKA EMVOLIA!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι μπορει να παρουν τις φωτο και να τις χρησιμοποιησουν οπως θελουν.....ειναι διαθεσιμες για ολο τον κοσμο κυριολεκτικα.....

εχουν γινει πολλα στο φορουμ πιο παλια πριν γινεις μελος....γι αυτο εχουν γινει οι ομαδες στην κοινοτητα για να βαζουμε φωτο χωρις να εχουν πρσβαση ολος ο κοσμος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μωρε χαιρομαι την καθε ημερα της, απλα λεω να μεγαλωσει λιγο ακομα πιο γρηγορα να μας κανει γελακια,αγκου και τετοια....απο ποτε ξεκινανε να βλεπουν κανονικα κι οχι σκιες?Και τα ματια ποτε καθοριζεται το χρωμα τους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όραση: Aν και έχει ελαφρώς θολή όραση και σχετική δυσκολία εστίασης, παρατηρεί με μεγάλο ενδιαφέρον τα αντικείμενα που βρίσκονται σε κοντινή απόσταση και δείχνει προτίμηση στα ανθρώπινα πρόσωπα, ακόμα και στα ζωγραφιστά. Πάρα πολύ σύντομα, μάλιστα, (μέσα στις πρώτες ημέρες) αναγνωρίζει το πρόσωπο της μητέρας, ενώ επιζητά την επαφή με τα μάτια (γεγονός πολύ σημαντικό για τη δημιουργία δεσμού μεταξύ μητέρας και παιδιού). Γύρω στους 7-8 μήνες, πάντως, βλέπει σχεδόν ό,τι και εσείς.

για το χρωμα στους 6 μηνες εχει φανει...αλλα αν το μωρο εχει ανοιχτα ματια φαινεται απο την αρχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκι μου σε ευχαριστώ πολύ....και σένα Χριστινάκι μου....μιλάμε ότι στενοχωρήθηκα τόσο πολύ που δεν μπορούσα να φάω....:((.....με καθησυχάσατε όμως που μου είπατε ότι το παθαίνουν και τα δικά σας μωράκια...:)...σας φιλώ πολυ΄γλυκά...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giwtaki pou einai h omoda mas????????????????den xerw!!!!!

anastasia mou h fraoulitsa sou se anagnwrizei sigoura edw kai kairo!!!!!outos h allws se katalavainei apo thn myrwdia kai mono!!!!!!!!!

mikaki mou xairomai pou hremises!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...