Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολες κοριτσακια μου!

Αγγελικουλα μου καλο σας ταξιδακι και καλα να περασετε κοριτσι μου!

Αννα μαρια πηγε βολτουλα ο μικρουλης αντρεας ε?ωραια!εχει απο χτες που κανει αρκετο κρυο εδω!ουφ!

Ευακι πειναει η μικρη, μιλα ε?μπορει αν ρωτησεις την παιδιατρο να μπορεσει να δωσεις κρεμουλα νωριτερα!

Αναστασουλα μου εχει κολικους η μικρουλα!αχ καλε ποσο τα λυπαμαι οταν πονανε...!και εμενα καποιες στιγμες την πιανουνε!

Νιακι θα πατε βολτουλα!τι ωραια!

Λυδια μου και μεις σπιτακι θα την βγαλουμε λογω της μικρης!ειναι μικρουλα και κανει και κρυο να την βγαλουμε εξω!θα περιμενουμε και μεις οταν σαραντισουμε 15 του Γεναρη!θα ρθουν οι δικοι μου να φαμε και να περασουμε τη μερα ολοι μαζι!

Κοριτσια το στηθος η μικρη δεν το πιανει καθολου,τσιριζει,τιναζεται,βεβαια γαλα δεν εχω αρκετο αφου το πιεζω κιολας και δεν βγαζει!την βαζω ομως στο στηθος και επιμενω αν και ξερω, οτι εφοσον δεν ρουφαει και δεν τρωει,παει ο θηλασμος. . . Ποσο στεναχωριεμαι!μου μπηκε ιδεα οτι με το ξενο κατι θα παθει!δεν ξερω τι με εχει πιασει!ισωςεπειδη ηθελσ τοσο πολυ να θηλασω και δεν τα καταφερα!γιορταρες μερες κι αντι να ειμαι χαμογεκαστη που εχουμε το μωρακι μας μαζι μας που το θελαμε τοσι καιρο, και περασαμε τοσα να το αποκτησουμε, εγω στεναχωριεμαι παρα πολυ για το θηλασμο!

Καλα να περασετε σημερα κοριτσια μου!

Καλα Χριστουγεννα σεολες!

Ο Θεος και Η Παναγια μαζι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κοριτσάκια μου!

Χρόνια μας πολλά, και να χαιρόμαστε τις οικογενειούλες μας!

Εμείς είχαμε μια αρκετά καλή νύχτα, ο άντρας μου πήγε εκκλησία στη δεύτερη θεία λειτουργία (η πρώτη αρχίζει στις 5 τα χαράματα!), εγώ δεν πήγα γιατί είμαι ένα μίασμα :P, πριν λίγο γύρισε, φάγαμε τη σουπίτσα μας και τώρα ψήνω γαλακτομπούρεκα για να πάρω στη θεία μου που είμαστε καλεσμένοι.

Βάσω, μη χτυπιέσαι βρε! Μια χαρά θα μεγαλώσει και με το ξένο. Τόσα παιδιά που μεγάλωσαν με ξένο τι έπαθαν; Δε θα πάθει κάτι με το ξένο, στο κάτω κάτω, έστω και το λίγο που τη θήλασες είναι σημαντικό.

Σας φιλώ όλες κορίτσια!

Και του χρόνου με υγεία και πιο πολλά μωρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά και Καλά γλυκές μανούλες...να είμαστε πάντα ευτυχισμένες μαζί με τα μωράκια μας και τις οικογένειες μας...;)

Εμείς εδώ, με το μωράκι μας.....:).....θα είμαστε οι τρεις μας....περιμένω το αδερφάκι μου να έρθει να μας δει και να μας φέρει φαγάκι από την μανούλα μου... :P:P:P .....

να περάσετε τέλεια.....Καλά Χριστούγεννα...:)

και καλό μαμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααα χρόνια πολλαααααα καλά Χριστούγεννα να έχουμε!!!τα πρώτα μας χριστουγγενα με τα μωράκια μας αγκαλίτσα!!!τι όμορφες γιορτές που έχουμε φέτος!!

τις ευχές μου σε όλες σας!!!υγεία πάνω από όλα!!!φιλάκια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδεςςς χρονια πολλαααα

Καλε Βασω ξεκολλα και εμενα ο Χριστοφορος με ξενο μεγαλωσε το ιδιο και εγω και η αδερφη μου δεν επαθε και τιποτα...οκ ειπαμε καλος ο θηλασμος αλλα και τα ξενα για καποιο λογω κυκλοφορισαν και οχι μονο για να κανουμ λευτα οι εταιρειες..

εμεις ειχαμε μια τελεια νυχτα κοιμηθικε τελικα στις 12 την ξυπνησα να φαει στις 5 γιατι στο στηθος ειχε γινει τουμπανο και ειχα γεμισει γαλατα οχι μονο το επιθεμα αλλα βγηκαν και εξω και γεμισα την μπιτζαμα και το μανικι μου ...χαλιι αλλα τελικα το πουλακι μου ολο αυτο το εκανε για αυξηση τουμπανο ειμαι παλι...μετα εφαγε στις 7 και μετα στις 12...και το καλο ειναι οτι μεχρι τοτε κοιμοτανε και κοιμηθικα και εγω μεχρι τις 11 μιλαμε το ευχαριστηθικα καιρο ειχα να κοιμηθω ετσι...

Αννα Μαριαα γαλακτομπουρεκακια εεε

Μαντι μου με το καλο να περασουν ολα και να μας πεις τι εγινε..

Αναστασια μου θα δεις λιγος καιρος να περασει και θα ηρεμισει και θα μπει σε σειρα μολις αρχισει να γινεται πιο ανεξαρτητη...

Χριστινααα χρονια πολλα μπαμπουρα χαχχχαχ καιρο ειχα να σε πω ετσι

εμεις σημερα λιγο χαλια περασαμε..δεν εγινε κατι αλλα ειναι ο αντρας μου χαλια με κλειστο λαιμο και δεν μπορουσε να φαι μεινανε ολα τα φαγητα και ευτυχως δεν εκανα το γκουλας το αφησα για τελευταια στιγμη και τελικα καλα που δεν το εκανα...αχχ δεν φαγαμε και την τουρτα σαμπανια αλλα ειναι στην καταψυξη(ειναι παγωτο για να μην κοροιδευεται)και θα την φαμε την πρωτοχρονια ελπιζω..φαγαμε ομως..εγω δηλαδη και ο χριστοφορος το σοκολατοσπιτοοο μιλαμεεε μουρλια...φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ μου λειπει η σημαδουροκοιλια μουυυυ τετοια εποχη ημουνα εγκυος και του Αγιαννιου εκανα τεστ ..αχχ παει 1 χρονος....πωπωωωω....ασε μεινανε τα φαγητα...καλα εχω πεθανει ολο σοκολατοσπιτο τρωω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσαροι!

Εμείς πήγαμε το μεσημέρι στη θεία μου. Ο μικρός κοιμόταν μέχρι που φάγαμε. Σε κάποια φάση ξύπνησε κι από τότε δεν έχει ξανακοιμηθεί, μόνο περιστασιακά στην αγκαλιά μας.

Ωραία περάσαμε στη θεία και τα γαλακτομπούρεκα έγιναν ανάρπαστα. Ούτε ένα δεν έμεινε!

Αλλά ο μικρός μας ξετίναξε σήμερα... Μιλάμε κάθε λίγο θέλει στήθος, κάθε μία ώρα περίπου (Εύη, σου θυμίζει κάτι;), και μετά το αφήνει και ουρλιάζει. Τώρα κοιμάται στο πορτ μπεμπέ, αλλά είμαι τόσο σίγουρη ότι θα ξυπνήσει σε ένα-δυο λεπτά και θ' αρχίσει να φωνάζει και να κλαίει... Ελπίζω τουλάχιστον να κοιμηθούμε το βραδάκι. Πιστεύω ότι φταίει ο κορμός σοκολάτα της μάνας μου που έφαγα. Κι άλλη φορά που έφαγα τούρτα σοκολάτα ήταν ανήσυχος. Αλλά δεν το είπα στον άντρα μου, γιατί μετά θα μου έλεγε ότι φταίω εγώ που έφαγα σοκολάτα και θ' αρνιόταν να τον κρατήσει!

Εύη, κι εγώ σήμερα όλο τρώω... Τι φαγητά, τι γλυκά... Έχω σκάσει. Αφού αγχώνομαι ότι θα ξαναβάλω τα κιλά που έχασα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιααααααα χρονια σας πολλα!! υγεια αγαπη κ οτι καλυτερο σε εσας κ τις οικογενειες σας!!

τι κανετε? πως τα περασατε??

εμεις ησυχα.. τωρα ειμαι με τον μικρο, κανω καμνια δουλεια οσο κοιμαται, χαζευω λιγο εδω.. ο αντρας μου πηγε με τον ανασταση σε μια βαφτιση στα μουδανια. ελπιζω να την παλεψουν!!

ρεσυ βασω μη στεναχωριεσαι κοριτσι μου τοσο για το θηλασμο..

οκ καταλαβαινω πως νιωθεις, αλλα να θυμασαι παντα οτι ηρεμη μαμα=ηρεμο μωρο!

οπως λενε κ τα κοριτσια κ τα γαλατα σε σκονη δεν φτιαχτηκαν μονο για να τα παιρνουν οι φαρμακευτικες

αννα μαρια ποτε μα ποτε να μην πεις στον αντρα σου τις υποψιες σου για την τουρτα σοκολατας!!!

ειμαι σιγουρη οτι θα σε αφησει μονη με τον μικρο κ τη γκρινια του!!

ευη θελω κ εγω σοκολατοσπιτο!!

αχ κ εγω τρωω πολυ... προχτες ζυγιστηκα κ ειμαι 1 κιλο επιπλεον απο οτι πριν μεινω εγκυος αλλα θελω ετσι κ αλλιως να χασω κ αλλα γιατι ειχα παχυνει πιο πριν..

αλλα ρε κοριτσια εχω τρελες πεινες κ λιγουρες!! μιλαμε ακουω για φαγητο κ στην κυριολεξια τρεχουν τα σαλια μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια καλε σημερα εχετε επετειο γαμου ε???

δεν τη γιορταζετε, το θυμαμαι, αλλα να ζησετε :mrgreen: να σας χαιρεται το παιδακι σας!

ρεσυ να σου πω, η αποψη της εκκλησιας για τη λεχωνα ποια ειναι?

ειναι της εκκλησιας αυτο που λενε να μην κυκλοφορουμε εξω μετα τη δυση του ηλιου?? :lol:

κ οτι δεν κανει να μπει λεχωνα στην εκκλησια κ σε αλλα σπιτια?

γιατι ακουω διαφορες βλακειες τις τελευταιες μερες κ μου την εχει δωσει!

κ οταν τους λεω οτι ειναι ανοητες προκαταληψεις μου λενε οτι τα λεει η εκκλησια μας :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά μανουλίτσες!!!!!!! Με υγεία πάνω απ'όλα για τα παιδάκια μας και για μας!!!!!!!

Αυτές τις μέρες είμασταν στην γύρα (κάλαντα η μικρή κτλ.) γι'αυτό και δεν πρόλαβα να μπώ καθόλου....εννοείται χάλια γιορτές περνάμε....αναγκαστικά πήγα στα πεθερικά με το ζόρι φυσικά (με πολύ δυσκολία κρατήθηκα να μην αρπάξω από τα μαλλιά τον κουνιάδο) σήμερα δεν πήγαμε πουθενά και με έπιασε μελαγχολία, τέτοιες μέρες εμείς καθόμαστε μέσα και μιζεριάζουμε γιατί ο άντρας μου βαριέται την ζωή του και δεν λέει να ξεκολλήσει από τον υπολογιστή......είμαστε όλοι συναχωμένοι και με πονόλαιμο και βήχα (ακόμα και η μπέμπα έχει μυξούλες)....ελπίζω την Πρωτοχρονιά να είμαστε καλύτερα (για το αχαλίνωτο κλάμπινγκ που θα κάνουμε :lol: !!!!!!!! Εννοείται ότι ούτε την Πρωτοχρονιά θα πάμε πουθενά γιατί δεν έχουμε που να αφήσουμε τα μωρά......καλά η Μαρία είναι μεγάλο παιδάκι και δεν έχουν πρόβλημα να την κρατήσουν αλλά την μπέμπα δεν την αναλαμβάνει κανείς οπότε δεν μπορούμε να πάμε ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!!

Άννα Μαρία να ζήσετε κορίτσι μου!!!!!!!!

Λενάκι μην ακούς κανέναν......εγώ σε αυτή την λοχεία δεν τήρησα τίποτα (στην προηγούμενη τα τήρησα όλα και κόντεψα να σαλτάρω), απολύτως τίποτα όμως!!!!! Και εγώ έβγαινα και το μωρό το έβγαζα.....και μάλιστα τις περισσότερες φορές γύριζα στο σπίτι μου μετά την δύση του ηλίου!!! Ούτε καρβουνάκια και λιβάνια έκαιγα που μου έλεγαν......

Μαϊμουδάκι, Σταμούλα και MaDi να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!!!!!!! Να είναι γερά και καλότυχα και να έχετε καλή λοχεία!!!!!!!

Φιλάκια πολλά και τις καλύτερες ευχές από μας σε σας και τις οικογένειές σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα!!!

Τι κανετε κουκλιτσες?Εμεις ξενυχτισμενοι παλι,εγω δηλαδη γιατι ο αντρας μου εριξε κατι υπνους....θα του κοπανουσα οτι εβρισκα μπροστα μου,αλλα ειχα την μικρη αγκαλια....πηγαμε σε μαμα και πεθερα και ειπιε λιγο κρασακι παραπανω και νυσταζε..... :evil:

Νασια μου τα ιδια κι εγω με τα πεθερικα,ετοιμη να αρπαζω την μικρη την κουνιαδα,ολο τουβλα πετουσε...ευτυχως ηταν η αλλη κουνιαδα και μιλουσαμε και δεν την εδινα σημασια....αχ ποσο σε καταλαβαινω!!

Ευη μου η αληθεια ειναι πως εχω χαλαρωσει αρκετα με την μικρη,αρχιζω να μαθαινω τις αντιδρασεις της κι της αντιμετωπιζω καλυτερα.....απλα καταλαβαινω ρε κοριτσια πως ολο το βαρος τελικα ειναι σε εμας,οι μπαμπαδες οσο και να κανουν παλι περα βρεχει ειναι... :?

Λενακι αστους να κουρευονται....κι εμενα ετσι μου ελεγαν,κι εγω βγηκα και με το μωρο πριν σαραντισω....τις μπιχτες απο τα πεθερικα δεν τις γλιτωσα οτι ασαραντιστο μωρο βγηκε εξω και τετοιες μπουρδες...και βραδυ γυρισα και τιποτα δεν παθαμε.... ο σαραντισμος ειναι καθαρα για θεμα υγειας πιστευω....

Αννα Μαρια αυτο το γαλακτομπουρεκο σιριαλ εγινε :lol::lol:

Σημερα χαλαρα στο σπιτι,ελπιζω να μην κουβαληθει κανεις,δεν θελω κανενα,ησυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααααααααααα ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!

Και του χρόνου με υγεία!!!!!! Να χαιρόμαστε τα μωράκια μας!!!!!!!!

Αχ λίγο έλειψα και δε προλαβαίνω να διαβάσω όσα γράψατε!! :( είναι πάρα πολλά!!!!!!!

Συμπεθέρα μου λίγο καθυστερημένα αλλά να χαίρεσαι την γιορτούλα σου!!!!! και την φραουλίτσα σου!!!!!!

Ηλιαννάκι να χαίρεσαι το γιόκα σου!!!!!

Άννα Μαρία χρόνια μας πολλά σήμερα!!!!!! έχουμε επέτειο!!!!!!!!! Να χαιρόμαστε την οικογένειά μας!!!!

Πολλές ευχές σε όλα τα κορίτσια!!!!!

Εύχομαι φέτος ο Άι-Βασίλης να αφήσει σε όλες τις πόρτες ένα σάκο γεμάτο υγεία , αγάπη και ευτυχία!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εμείς πήγαμε στους γονείς μου το μεσημέρι. Είχε κάνει η μάνα μου κουνέλι στιφάδο (τα έχουμε ξαναπεί για τα κουνέλια, εγώ ανήκω στη συνωμοταξία των βαρβάρων που τα τρώνε!). Καθίσαμε αρκετά, αλλά ο Αντρέας ήταν πολύ ανήσυχος. Δεν έκλεισε μάτι, και συνέχεια γκρίνιαζε. Όλη την ώρα θέλει στήθος, του το δίνω, ηρεμεί και μετά ξαναρχίζει. Τώρα κοιμήθηκε στην αγκαλιά μου (κι εγώ μαζί του), και τώρα που τον έβαλα στο πορτ μπεμπέ άρχισε γκρίνια και θέλει κούνημα... Μάλλον τελικά δεν έφταιγε η σοκολάτα, εκτός κι αν έχει τόσο μακροπρόθεσμη δράση! Πάντως το βράδι δεν κοιμηθήκαμε άσχημα.

Η μάνα μου πάντως το έχει βάλει σκοπό να μας καταγχώσει. Γιατί κλαίει το μωρό, γιατί τρέχει το μάτι του, γιατί έχει μυξούλες, γιατί δεν κοιμάται, πρόσεχε το κεφάλι του, πρόσεχε μην κρυώσει, πρόσεχε τα κοκκαλάκια του. Ευτυχώς δεν της δίνω σημασία, αλλιώς θα με είχε κάνει τρελή απ' το άγχος (είναι μοναδική σ' αυτόν τον τομέα).

Βρε Λένα, πού το θυμήθηκες ότι έχουμε σήμερα επέτειο;;;;; :shock: Εδώ εμείς κοντέψαμε να το ξεχάσουμε. Σε κάααποια φάση το πρωί όπως καθόμουν στο σαλόνι και κρατούσα τον Αντρέα μου ήρθε η αναλαμπή! :)

Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας. Μαράκι, να ζήσετε κι εσείς!!!!!!

Όσο για τη λοχεία, η Εκκλησία θεωρεί ότι η γυναίκα είναι ακάθαρτη (λόγω του αίματος) αυτές τις σαράντα μέρες, γι' αυτό δεν μπαίνει στην εκκλησία. Τα υπόλοιπα είναι καθαρά προλήψεις. Φυσικά και αυτό που πιστεύει η Εκκλησία πρόληψη είναι και σιγά σιγά πρέπει να εγκαταλειφθεί, όπως εγκαταλείφθηκαν και πολλές άλλες εντελώς λανθασμένες συνήθειες, όπως η απαγόρευση να μπει σε εκκλησία γυναίκα με περίοδο. Πάντως, απορώ πώς πολλές γυναίκες μένουν κλεισμένες στο σπίτι για σαράντα ολόκληρες μέρες. Εγώ θα είχα αυτοπυρποληθεί αν το επιχειρούσα. Όχι ότι βγαίνω κάθε μέρα έξω, αλλά μόνο και μόνο να ξέρω ότι για σαράντα μέρες απαγορεύεται να βγω έξω, είναι αρκετό να με τρελάνει.

Δε σχολιάζω τίποτε άλλο γιατί άρχισε να ουρλιάζει πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδεςςςς κολησε ιο ο υπολογιστης μου και θα χαθω λιγοο αχχ...Αννα Μαρια εμενα τελικα την παραγωγη αυξησε...δεν νομιζω να εχει να κανει με την σοκολατα τρωω καθε μερα απο τοτε που γεννησα...

Αναστασια ετσι οπως τα λες ειναι...οοολο το βαρος σε εμας...ειχα ενα σωρο δουλειες αυτες τις μερες επλαθα κουραμπιεδες και μελομακαρονα με τη Μιλα αγκαλια...στο πρωτο μου ειχε φανει καπως τωρα το εχω μαθει πια...ετσι ειναι..οκ την παιρνει καποιες φορες αλλα εκει που θα ηθελα πχ να την παρει οταν εμαι πτωμα και θελω και εγω λιγο να κοιμηθω...κοιμαται εκεινος..δεν με πειραζει οπως ειπα το εχω μαθει πια και δεν μου κακοφαινεται..ξερεις τι κανω??την εχω αγκαλια αμα δεν θελει να κατσει και καω περα δωθε η οταν θελει να κοιμηθει την παω εδω και εκει για να κουνιεμαι να χανω θερμιδες...καποιες εστω..χιχιχ..μην σκας οοοοοολοι το κανουν αυτο...απλα πρεπει να το παρεις αποφαση...τωρα βηχει και δεν μπορει να την κρατησει για να μην κολλησει(λες και αμα ειναι να κολλησει δεν θα κολλησει?)αλλα μολις γινει καλα με το μαρσιπο θα τον εχω να την κραταει..το κανει αυτο γιατι απλα την βαζει εκει και βλεπει τβ...οποτε χαλαρααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες μου, τι κανετε?

χρονια πολλα κι απο μενα σε ολεσ τισ μανουλες και τα μωρακια της παρεουλας μας..

εμεις ειμαστε αθηνα,ηρθαμε το σαββατο..ευτυχως το μωρο δεν γκρινιαζε στην πτηση ..προσπαθουσα να τον θηλαζω στην απογειωση και στην προσγειωση αλλα τα χαζουλι μου εκανε νανακια..κοριτσια, εδω κανει απιστευτο κρυο..ειμαι απο το σαββατο μεσα..

σημερα ξεκινησαν να ερχονται επισκεψεις..ολο το σοι θα παρελασει αυτες τις μερες..

καλα, οι γονεισ μου εχουν ξετρελαθει με τον μικρο και κανουν σαν να ειναι κι αυτοι μικρα παιδια..

εγω,σαρανταημερο δεν τηρησα..την εκτη μερα βγηκα απο την κλινικη,ογδοη πηγαμε τον μικρο στην εκκλησια(εγω δεν μπηκα) αλλα εγω τουλαχισον μετα εβγαινα κανονικα..αν και η μανα μου φωναζε για να ειμαστε σπιτι πριν την δυση του ηλιου..

κοριτσια, κι εμενα μου αρεσει η σοκολατα αλλα εφαγα λιγο πριν δυο μηνεσ και το μωρο ηταν ιδιαιτερα ανησυχο και εκανε πολυ γκρινια κι ετσι δεν τολμω να ξαναφαω..

αυτα..σασ φιλω γλυκα εσασ και τα μωρακια σασ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Εύη, όντως, τελικά πιστεύω ότι άδικα κατηγόρησα τη σοκολάτα. Μάλλον κανένα άλμα περνάει ο μικρός...

Εμένα ο άντρας μου βοηθά, αλλά είναι φάσεις που γίνεται γάιδαρος. Π.χ. τώρα έτρωγα, άρχισε ο Αντρέας κλάμα και αυτός καθόταν δίπλα στο πορτ μπεμπέ και το κουνούσε. Του λέω ότι αυτός θέλει αγκαλιά κι όχι κούνημα, και μου λέει "ε, άμα θέλει αγκαλιά να τον πάρεις εσύ, τι μου το λες εμένα;". Φυσικά αυτό το έλεγε την ώρα που σηκώθηκε και τον πήρε, αλλά απορώ με τη νοοτροπία. Τουλάχιστον κάνει και δουλειές του σπιτιού, μου τον κρατάει για να μαγειρέψω ή μαγειρεύει αυτός, οπότε δεν πέφτουν όλα πάνω μου. Και το βράδι αν το παρατραβήξει ο μικρός με την αϋπνία (πράγμα σχετικά σπάνιο), σηκώνεται και τον κρατάει κι αυτός. Αλλά πάντα έχει τη νοοτροπία ότι η μάνα έχει προτεραιότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, τον τάισα, κοιμήθηκε, τον έβαλα στο πορτ μπεμπέ, αλλά δεν τον βλέπω ν' αντέχει πολύ εκεί μέσα. Όλο αγκαλιά θέλει.

Εν τω μεταξύ, όλοι μα όλοι επιμένουν ότι "κάτι έχει" το παιδί και κλαίει. Η μάνα μου, μου έλεγε να τον πάρουμε στον παιδίατρο αν συνεχίσει να είναι ανήσυχος. Η γιαγιά του άντρα μου παίρνει τηλέφωνο πριν και της λέει αυτός ότι ο μικρός είναι ανήσυχος και λέει "ε, για να είναι ανήσυχος κάτι έχει. Δεν κλαίει άμα δεν έχει τίποτα. Πονάκια θα έχει". Ναι, τον πιάνουν τα πονάκια ως διά μαγείας μέσα στο πορτ μπεμπέ και του περνάνε στην αγκαλιά μου. Ορίστε, πριν ένα λεπτό τον έβαλα κι άρχισε πάλι να είναι ανήσυχος, ενώ στην αγκαλιά μου ούτε που κουνιόταν.

Για τις προλήψεις που λέγαμε, χτες πήραμε τηλέφωνο την πεθερά για τα χρόνια πολλά και μου έλεγε ότι "δεν κάνει" να θαυμάζουν τη λεχώνα και το μωρό για το μάτι κι ότι δε χρειάζεται να περιμένω να σαραντίσω, ας πάω νωρίτερα να με διαβάσει ο παπάς (γιατί να το κάνω αυτό;;;). Και σήμερα πήρε τη μάνα μου και της έλεγε ότι, αφού βγήκα απ' το σπίτι πριν σαραντίσω, πρέπει να πάω να με διαβάσει ο παπάς οπωσδήποτε, να μην πηγαίνω πουθενά, γιατί θα βλέπουν το μωρό και θα το ματιάσουν και να βάλω ματάκι!!!!! Έλεος πια!!!!

Ουφ, άρχισε κλάμα. Ούτε ένα λεπτό δεν κάνει στο πορτ μπεμπέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

τελικα ο αναστασης δεν την παλεψε στη βαφτιση.. τον πειραζε ενα φιλικο μας ζευγαρι, τον τσιμπουσαν κ τον ενοχλουσαν, μετα τον ρωτουσαν για το νινι, αν το αγαπαει κλπ εεε ειναι κ ιδιοτροπος ο μικρος σαλταρε! ουρλιαζε οτι θελει να ερθει σπιτι στη μαμα κ εκλαιγε ολη την ωρα στη διαδρομη.. τωρα κοιμαται μαζι με τον μπεμπη

κοριτσια οχι δεν το εχω κρατησει το 40ημερο.. ηδη βγαινω εξω κ εχω γυρισει κ μετα τη δυση του ηλιου.. απλα δε μπορω να τους ακουω ολους να λενε το μακρυ κ το κοντο τους. ειδικα η μανα μου!! εχει λυσσαξει! κ πραγματικα απορω πως δεν εχει ερθει ακομα να λιβανισει!!

κ διαβαζα σε ενα σαιτ εθιμα κ προληψεις κ ελεγε οτι αν το μωρο ειναι κλαψιαρικο επαιρναν ενα ξυραφι κ του χαραζαν τη ραχη για να φυγει το κακο το αιμα :shock::shock::shock::shock: κ αν δεν εκλαιγε πολυ παλι κατι εκαναν για να μην ειναι ετσι ελεος δηλαδη!! :shock::shock::shock::shock::shock:

ευη ειδες που την κατηγορουσες τη μικρη???

αγγελικουλα μια χαρα υπνους εριξε ο μικρος ε?? μια χαρα!

αννα μαρια παλι καλα που σε βοηθαει με τον μικρο.. εμενα ο τολης στον ανασταση δεν εκανε σχεδον τιποτα.. δουλευε τοτε βεβαια κ πολλες ωρες. τωρα με βοηθαει παρα πολυ, κ τον αλλαζει, κ τον κραταει να παιξω με τον ανασταση, κανει μπανιο τον μεγαλο, γενικα ασχολειται πολυ φτου φτου

για την επετειο σας φλασια μου ηρθε :D

χαχαχαχαχαχα ακου εκει δεν κανει να σε θαυμαζουν!!!!

μου ερχεται μια εικονα λες κ θα κανεις παρελαση στους δρομους κ θα σε ραινουν με λουλουδια!! :lol::lol::lol:

εγω απο φαγητα παντως τρωω τα παντα κανονικοτατα.. ειδικα τη μερεντα την εχω τσακισει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα μου έγινε κιόλας 3 μηνών ο μπεμπάκος σας!!!!!

Να τα εκατοστήσει!!!!!

Άννα Μαρία μου έτσι έκανε και εμένα όλο αγκαλιά ήθελε, τώρα κάθεται και παίζει και με τα παιχνίδια του στο πάρκο, εκτός αν πονάει και έχει ανησυχια!

Λενάκι μου γλυκό τι κάνουν οι άντρες σου;;;;;

Ούτε εγώ τήρησα αυστηρά το σαρανταήμερο.

πολλά φιλάκιαααααααααααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχχαχαχα φανταζομαι εχεις μεγαλο μπαλκονι για να χωρανε οι ορδες των θαυμαστων σου απο κατω! :lol::lol::lol::lol:

μαρακι καθεται κ παιζει?? ουαου!!!!!!!!!!!!

ο δικος μου παιζει να ηταν 10 μηνων οταν εκατσε πρωτη φορα μονος του με τα παιχνιδια του για ενα ολοκληρο λεπτο!!!! μπραβο του!!

αννα μαρια ευτυχως αυτος δεν κλαιει για αγκαλια... κλαιει πριν το φαι κ πριν το χεσιμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, έχει κάτι πάρκα απέναντι και μαζεύονται εκεί οι ορδές.

Μαρία, μπράβο στον μικρό σου, τόσο μωρό και κάθεται στο πάρκο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!! Μακάρι όλα να πάνε καλά για όλες μας! Προσεύχομαι κάθε μέρα γι'αυτό! @Katiana1987 όχι δεν ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη μου μιας και δεν ήταν και το κλίμα τόσο ωραίο όσο ακούγεται τώρα!! Ξεκίνησα με πολύ χαμηλή χοριακη η οποία ανά 2 μέρες διπλασιαζοταν κανονικότητα αλλά εγώ έτσι μόνη μου την θεωρούσα χαμηλή! Είχα και λίγες καφέ εκκρίσεις σε συνδιασμό με πόνους περιόδου που είναι λογικό να έχουμε μιας και μεγαλώνει η μήτρα εγώ νόμιζα συνέχεια ότι θα αποβάλλω.! Ευτυχώς είχα μια τρελή φίλη η οποία με κυνηγούσε με την παντόφλα κάθε φορά που έκανα κακές σκέψεις και τώρα μετά από τον 1ο υπέρηχο είμαι κάπως πιο ήρεμη αφού είδα ότι είναι ενδομήτριο και είδαμε και το σάκο και το λεκιθικο ασκο! Πάλι με έπιασε η πάρλα 😁😁 
    • Κοριτσι μου καλη επιτυχια ευχομαι απο καρδιας!! ❤️ Εκανα κι εγω ετ στις 13/6 με 2 βλαστοκυστες. Το σαββατο πηρα θετικη χοριακη κ δν ειχα τπτ απ συμπτωματα.. ημουν σιγουρη οτι απετυχε η προσπαθεια αλλα ευτυχως ολα καλα!! Ακομη κ τα φαρμακα δν μ επηρεασαν... Ελπιζω συντομα ν μας πεις κ τα δικα σου ευχαριστα... 🙏🤰✨️🧿🥰
    • Έτσι ήταν οι γονείς μου και μοιάζανε κιόλας και τους λέγανε και αδέρφια 😀 Τα κορίτσια πάντως είναι ωραίο να είναι petite! 🤗 Εγώ δε ζηλεύω τις ψηλές! Χωρίς παρεξήγηση κορίτσια 😜
    • Λίγο στην αρχή θέλει προσοχή μωρέ να κρατάς λίγο αποστάσεις και τις τρίχες το πρώτο τρίμηνο μέχρι να αρχίσουν τα εμβόλια μετά ίσα όσα κάνει και καλό αυτό είπε και εμένα η παιδιατρος  
    • Εμείς κορίτσια πάλι είμαστε 1,63 ύψος και οι δυο όποτε από μπόι δεν περιμένω και πολλά 😂 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...