Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το photoshop κανει απιστευτα πραγματα το εχουμε στον υπολογιστη,...το ειχαμε μαλλον γιατι χαλασε ο υπολογιστης..χαχα το εχω σε cd μεν αλλα δεν κανει για λαπτοπ απο οσο ξερω...τεσπα πριν χαλασει εφτιαχνε ο αντρας μου ενα σωρο πραγματα εκει...ποτε δεν το καταλαβα...δεν ασχοληθικα και πολυ αλλα θελει χρονο γιανα τα βρεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου σου αρεσεθ κατι θα κανεις εμενα μου αρεσει μεννν αλλα βαριεμαι να ψαχνω θελω αμα κανω κατι να γινεται τσακ μπαμ αλλιως βαριεμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι κι εγω..

Κουράστηκα πολυ σήμερα..ετοίμασα τις βαλίτσες, δεν τις έκλεισα βέβαια, αύριο θα βάλω τα τελευταία πράγματα..γμτ..βρέχει απο χθες το απόγευμα καταρρακτωδως και δεν καταφερα ούτε σουπερμάρκετ να πάω ούτε τα ρούχα στεγνωσαν ..και είναι ρούχα που θα πάρουμε μαζι μας..τελικα άμα ταξιδευεις με μωρο πρέπει να πάρεις ένα σωρό μικροπράγματα ..παλια έφτιαχνα βαλίτσα σε δέκα λεπτα..η βλακεία είναι ότι άλλο καιρο εχει στην Αθήνα κι άλλο εδω οπότε φόρτωνεσαι ρούχα διαφορετικά απο αυτα που φοράς στην καθημερινότητα σου..

Χριστινακι, οι φωτο είναι φανταστικές..κι εμένα μου αρέσει η φωτογραφία πολυ..τι κάμερα είναι αυτη που πήρες?το photoshop το δούλευα όταν ήμουν φοιτήτρια και σκότωνα τις ώρες μου στον υπολογιστή ..τώρα δεν έχω υπομονη κι έχω χάσει επαφή με το αντικείμενο..

Ευη μου, θα δοκιμάσω την ζύμη..μου φαίνεται εύκολη..ήδη την έγραψα στο τετράδιο με τις αγαπημένες μου συνταγες..όταν λες αλεύρι που φουσκώνει μόνο του, εννοείς την φάρινα την κόκκινη η την φάρινα 00 ..

Άννα Μαρία, τι γίνεται στην λαρνακα?εχει κι εκει κακοκαιρία?

Τα υπόλοιπα κοριτσακια που χάθηκαν σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααα φίλες μου .....με κοροιδευετε ολες εεεε???? καλα σας χαχαχαχαχα ναι αλλα μόλις έγραψα Ρωσία Τσουπ να και η συμπεθερα μου ....χαχαχαχα αυτο περίμενε......

Εμείς είμαστε καλα αλλα έχουμε πονακια μωρε και είμαστε όλο στο πόδι έχω πεθάνει στην κουράσει εκανα ένα σκασμο γλυκα και απο αύριο το απόγευμα αρχίζουμε τα μαγειρέματα θα έχω 17 άτομα καλεσμένους οπότε έχω να κάνω μπόλικα φαγητά η Μαμα θα κοιτάει τα μωρα και εγω θα μαγειρεψω ....

Το πρωι έχω να πάω για μαλλί και θα πάω τα μωρα στην Μαμα μου και μετα θα πάμε βολτουλα και ψώνια με τον αντρουλι μου.....αν δεν βρέχει μπορει να πάρω και τα μωρα μου βέβαια......

Εγω με τα κακακια κορίτσια μια χαρα πάμε χεζουν συνέχεια χαχαχαχα η limpero μας έχει καλούς πελατες..

Συμπεθερα με ότι μηχανή και να βγάλεις τον γαμπρουλι μου φωτο είναι κούκλος......

Φιλακια σε ολες κοριτσακια και καλο βράδυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

δυσκολο βραδυ χθες.....εκανε κακα παλι και αρχισε να οριεται..........ουφ!και δεν μας εφτανε αυτο,εχει καμια ωρα ρουθουνιζει,την κοιταω και δεν βλεπω μυξες....και καμια φορα κανει και σαν γουρουνακι.... εσας κανουν ετσι?να βαλω φυσιολογικο 2-3 φορες την ημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITAKIA!!!!!!!!!!!!!!!

KALA XRISTOUGENNA NA EXOUME!!!!!!!!!!

AGGELIKH MOU H FWTOGRAFIKH MOU EINAI AYTH http://www.e-germanos.gr/e-germanos/pro ... egoryId=13

FOVERO ZOOM!!!!!!!!!!!

SYMPETHERAAAAAAAAAAA XRYSOXERA!!!!!!!!!!!!!!KSEKOURASOU KAI LIGO KAI ASE TA GLYKA TA VEROLINA KAI TIS RWSIES!!!!!!XARA STO KOURAGIO SOU!!!!!!!!

KALA PSWNIA NA KANETE!!!!!!KAI KALO KOUREMA.....SNIF SNIF!!!!POSO SE ZHLEVW!!!!!!!!! :?:?:?

PWPW AYTO TO PAIDI MOY THA ME TRELANEI!!!!!!KSYPNISE STIS 4:30 GIA NA FAEI(DEN XERW TI EXEI PATHEI KAI KSYPNAEI TOSO NORIS)KAI EKANE KATI GELAKIA KAI XAROULES ALLO PRAGMA.....PAROLO POU NYSTAZA ME TO POU TON EIDA ETSI XAROUMENO MOU EFYGE KAI H NYSTA KAI OLA!!!!!!!!KAI TOU FTIAXNW GALA KAI PAW STO DWMATIO KAI TON KRATOUSE O ANTRAS MOU KAI TOU TO EDWSA STA XERIA TOU MPEMPI TO MPOUKALI KAI TO KRATHSE KAI GELAGE...X.AXAXAXA!!!!!!!!!!EINAI THEOS!!!!!!!!

ANASTASIA MOU XALARWSE H FRAOULITSA KATALAVAINEI TO ANXOS SOU!!!!!!!!!OSO GIA TON ORO KALYTERA NA THS VAZEIS 1 FORA THN MERA KAI AMA XREIAZETE!!!!!!

EMEIS PAME STIS 29 GIA EMVOLIAKI!!!!!!!!!!!ELPIZW NA MHN TON PEIRAKSEI KAI NA MHN KANEI PYRETO PRWTOXRONIATIKA!!!!!!!!GIA NA DOUME!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Αγγελικη μου το κοκκινο το φαριναπ που ειναι για κεικ γιατι εστι δεν χρειαζεται να προσθεσεις μαγια για να φουσκωσει τα υλικα ειναι ακριβως θα δεις λιγο εχτρα θα χρειαστεις αλευρι στο ζυμωμα για να μην κολλαει αλλα πολι λιγο για αυτο και βαζεις το απλο...

Κοριτσια τι να πω η μικρη 2 μερες με εχει ξεκανει..εκει που ετρωγε 7 γευματα τρωει 10 μπορει και παραπανω δεν χορταινει τρωει και ανα 1 ωρα και εχτες το βραδυ αναγκαστικα και εδωσα 40γρ ξενο δεν την εφτασε και πειναγε ποτε να προλλαβω να γεμισω??Μετα ξυπνησε στις 1 και θηλασε μετα στις 4 αλλα της κρατησα μεχρι τις 5 μετα ξανα στις 8 και μετα στις 9 ουφ δεν ξερω τι γινεται..την τριτη εχω παιδιατρο και θελω να τη ρωτησω μπας και παρω τα χαπακια της μαγιας η μηπως αντι για τον 6ο παρει κρεμουλα στον 5ο δεν ξερω εχω τρελαθει και εγω εκει που ειχα ησυχασει ξαφνικα αυτο...και οκ πες οτι αυξανει την παραγωγη...μα δεν την φτανει και πειναει...τι να κανωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου αυτό το παιδί σου είναι τελικά μεγάλοςςςςςςςςςςς έρωταςςςςςςςςςςςςςς... :P:P:P ...οι φώτο σου είναι απλά τέλειες.....δεν παίζεσαι...;))

Αναστασάκι και η δική μου έχει μυξούλες και κάνει σαν γουρουνάκι και της βάζω ορό.....μπορεί και 4 φορες την ημερα...αφού είναι φυσιολογικός είναι και άφοβος....καλύτερα για να μην ταλαιπωρείται το κοριτσάκι μου....οπότε να βάλεις και εσύ.....εγώ βάζω τον otrisalin....

Εύη μου χρυσοχέρα είσαι καλή μου...μπράβο σου....και η Μίλα είδες που προτιμάει το φαγάκι σου?...αφού κάνεις συνέχεια νοσιμιές σου λέει ας φάω και εγώ παραπάνω... :lol::lol:

Νιάκι μου 17 άτομα?...μπράβο βρε θηρίο.....καλά θα κάνεις να απολαύσεις την ημέρα σου με τον αντρούλη σου.....καλά να περάσετε...:)

εμείς κορίτσια θα είμαστε στο σπίτι μας, οι τρεις μας....δεν θα πάμε πουθενά....:(....φοβόμαστε να βγάλουμε έξω την μικρή οπότε θα είμαστε μέσα και θα έρθουν μάλλον οι δικοί μου σε εμάς....:)...αν και να σας πω την αλήθεια θα ήθελα να βγω λιγάκι έξω αλλά μαζί με την μικρούλα μου....οπότεεεεεεε.....αναβάλεται μέχρι τις 13 Γενάρη που σαραντίζουμε....

σας φιλω όλες γλυκά...να περάσετε πολύ όμορφα σήμερα...;))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου αγαπημένες!!

Χριστινάκι το κούκλος Άγιος Βασίλης έιναι αυτός!!!Καταπληκτικός!!!

Η μηχανή σου φοβερή, με'γεια, φοβερές φωτό!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου καλό ταξίδι, να περάσετε όμορφα και μακ'αρι

να μπορέσουμε να τα πούμε από κοντά!!

Αναστασάκο γέλασα με το γουρουνάκι...και εμένα το κάνει αυτό η μικρούλα μου,

της βάζω ορό αλλά σπαράζει το γλυκούλι μου!!!

Γλυκιά Λυδία φιλησέμου το κοριτσάκι σου,άντε και με το νέο έτος θα αρχίσουν οι βολτούλες!!

Εύη μου ορεξάτη η μικρούλα σου εχθές;έτσι είναι απολαμβάνει τα γεύματα της μαμάς!!

Νια μου ΄να περάσετε καλά, περιττό να σου πω ότι σε θαυμάζω, φιλιά στα μπεμπάκια σου!!

Έβγαλα γάλα με το θήλαστρο και θα πάμε βολτούλα με τον άντρα μου, μου φαίνεται απίστευτο!!!

Σας φιλώ προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς είχαμε ένα πολύ καλό βράδι. Ο Αντρέας κοιμήθηκε κατά τις 12.30-1 και ξύπνησε 5.20. Θήλασε για δέκα λεπτά και 5.30 κοιμόταν! Ξαναξύπνησε 8.30, αλλά δυστυχώς μετά τις 5.30 εμένα δε με έπαιρνε ο ύπνος και κοιμήθηκα κατά τις 7... :(

Τώρα θέλει όλο αγκαλιά και δεν κάθεται ούτε στο ριλάξ ούτε στο πορτ μπεμπέ. Χτες ήταν πάρα πολύ ανήσυχος, αλλά δε με ήθελε, μόνο στον μπαμπά του ηρεμούσε...

Αναστασία, κι εμένα σαν γουρουνάκι κάνει! Του βάζουμε φυσιολογικό ορό, αλλά όχι και κάθε μέρα.

Χριστίνα, κούκλος ο μικρός, αν και βγάζω φλύκταινες με οτιδήποτε έχει σχέση με Άη Βασίλη.

Το πρωί εδώ έκανε χαλασμό κόσμου, έριχνε τρελή βροχή, αλλά τώρα έχει ανοίξει ο καιρός, έχει ήλιο, δε φυσάει, ούτε κάνει ιδιαίτερο κρύο, έτσι λέμε να πάμε καμιά βολτούλα με τον μικρό, να πάρουμε μερικά βιβλιαράκια και μετά για κανένα καφεδάκι!

Σας φιλώ όλες και σας εύχομαι καλά Χριστούγεννα, αν και, σίγουρα θα τα ξαναπούμε μέχρι αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε Άννα Μαρία μου....μια χαρά ο Ανδρέας σας.....εμένα το βράδυ η μικρούλα μου ξυπνάει κάθε 2 ώρες...αλλά δεν με πειράζει πια....εχω συνηθίσει στους ρυθμού της και δεν κουράζομαι.....αλλά ο δικός σας, φτουυυ...φτουυυ...μια χαρά ωράριο έχει....:)......καλά θα κάνεις και θα βγείτε έξω βολτούλα....και εγώ θα ήθελα να βγω έξω, αλλά μόνο αν μπορούσα να πάρω και το μωράκι μου...μόνη μου με τον άντρα μου δεν θέλω....μόνο μαζί με την μικρή μας...αλλά λόγω καιρικών συνθηκών και σαραντισμού δεν μπορούμε... :roll::roll::roll: ......:)...να περάσετε πολύ όμορφα καλή μου...σας φιλούμε..;)

Αγγελική μου γλυκύτατη....να περάσετε τέλεια την πατρίδα, καλό ταξίδι να έχετε καλή μου.....πολλά γλυκά φιλάκια...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα χριστουγεννα και απο εμεναααα..αχχ ενα μπανιο θελω να μπω να κανω και δεν εχω βρει χρονοο..ετοιμασα τη ζυμη για τα μελομακαρονα οπου μεχρι να την ετοιμασω πηγαινοερχομουνα με τη Μιλα κλασικα...εκανα και μακαρονια με σαλτσα εε τι να κανω αυριο θα φτιαξω ετσι ωραια φαγητα μην τρωμε και σημερα..εριξα και ενα σιδερο με ρουχα της μικρης και δικα μας...αχχ αντε να σηκωθει σε λιγο να φαει και να σηκωθει και ο αντρας μου να μπορεσω να κανω μπανακι..περιτω να πω οτι εχω πεθανει με τη μικρη και τα πηγαινε ελα...μεχρι στιγμης καλα εχει φαει..δεν εχει πεινασει και εχει φαει σε 2μιση με 3 ωρες ..αρχισε να τρεχει παλι γαλατακι απο το στομα της οταν τρωει και να ψιλοπνιγεται οποτε καταλαβαινω οτι παμε καλα και γεμιζω περισσοτερο ουφ δεν θα το αντεξω αλλο να τρωει καθε 1 ωρα μιλαμε με εχει ξεκανει...εμεις δεν θα παμε πουθενα αυριο..παντα δουλευαμε Χριστουγεννα και μου φαινεται περιεργα που θα ειμαι σπιτι...μπορει να μας πει κανας συγγενεις να παμε δεν εχω ιδεα αλλα και παλι δεν θελω σπιτι θα μεινουμε θα κανω στο φουρνο ρολο με πατατες εχει παρει ο αντρας μου ΓΚΟΥΛΑ...τι ειναι μην ρωτατε δεν ξερω...με ρυζι θα το κανω...μια σαλατα με ροδι εχει παρει απο το Λιντλ μια τουρτα σε σχημα σαμπανιας..και εχω κανει και κουραμπιεδες σοκολατοσπιτο ετοιμαζονται και τα μελομακαρονα εε μια χαρα θα ειμαστε μια μερα ειναι..και θελω να την ςευχαριστηθω με την οικογενεια μου και οχι με ενα σωρο κοσμο που θα με κουρασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!τωρα γυρισαμε.ειχαμε παει στον αγιο φανουριο να σαραντισουμε.!!!ευτυχως το κοριτσακι μας κοιμοταν και δεν καταλαβε τιποτα!!!το ειχα ενα αγχος μην αρχισει να τσιριζει γιατι το πρωι ειχε τρομερη γκρινια!!!

χριστινακι θα το ξαναπω!!!ο γιος σου ειναι ενας κουκλος!!!

νιακι, πως αντεχεις και τα κανεις ολα αυτα με 2 μωρα???/μπραβο βρε κοριτσακι μου!!!να περασετε τελεια!!!

αναστασια και λυδιακι κι εμας κανει σαν γουρουνακι και πιστευω οτι ειναι απο την ατμοσφαιρα στο δωματιο. που την ξηραινει το καλοριφερ και ενας θερμοπομπος που χρησιμοποουμε.της βαζω βρεγμενη πετσετα πανω στο καλοριφερ και κατσαρολα με βραστο νερο .εχω διαβασει οτι πρεπει να υπαρχει υγρασια 40.της βαζω κι εγω otrisalin οταν το κανει πιο εντονα!!!

σημερα θα ειμαστε οι 3 μας παραμονη χριστουγεννων και θα μαγειρεψει gourmet ο αντρας μου!!!

ευη μου μηπως εννοεις το goulash???ειχαμε φαει με τον αντρα μου στην πραγα!!!

φιλακια πολλα σε ολες και σε ολα τα μωρακια!!!ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι κοριτσάκια!

Εμείς πήγαμε τελικά για καφέ στην παραλία. Φυσικά, ξεχάσαμε την κουκούλα του πορτ μπεμπέ, και φυσούσε αρκετά, αλλά είχαμε φορέσει στον Αντρέα τη στολή εξόδου που είναι σαν πανοπλία, τον σκεπάσαμε με την κουβέρτα και όχι μόνο δεν κρύωσε, αλλά ίδρωσε κιόλας! Στο βιβλιοπωλείο δεν πήγαμε, γιατί μόλις φτάσαμε στο πάρκινγκ που είναι ακριβώς από πίσω, ενώ είχε θέσεις, μπαίνει ένα αμάξι πριν από εμάς και το φαναράκι που όταν είναι πράσινο σημαίνει ότι έχει ελεύθερες θέσεις, έγινε αμέσως κόκκινο... Οπότε φύγαμε, και αρκεστήκαμε στον καφέ.

Πήγαμε σε μια καφετέρια που είναι κυρίως στέκι ηλικιωμένων (μη φανταστείτε κανένα καφενείο της κακιάς ώρας!), αλλά εκείνη την ώρα είχε μόνο δύο θαμώνες και μετά ήρθε κι ένας τρίτος. Ο Αντρέας δεν χαμπάριασε, κοιμόταν απ' την ώρα που φύγαμε απ' το σπίτι και ξύπνησε αφ' ότου γυρίσαμε!

Τώρα τελείωσε ο άντρας μου τη γενική καθαριότητα που ξεκινήσαμε χτες, θα κάνω εγώ λίγο σίδερο μη μείνουν τα ρούχα ασιδέρωτα και θα ετοιμάσω την κοτόσουπα για αύριο, όπως έχουμε έθιμο!

Σας φιλώ και πάλι όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσακι αυτο που λες πρεπει να ειναι δεν εχω ξαναφαει...αυριο θα δοκιμασω να δω αν ειναι ωραιο..εγω ατυχησα εκει που εβαλα την μικρη για υπνο και λεω οκ θα κοιμηθω και εγω...ξυπνησε και παιζει στο γυμναστηριο...ελεοςςς Αννα Μαρια εγω οταν βαζω την κουκουλα στο καροτσι δεν της βαζω φοραμ εξοδου..εχει και φλις ποδοσακο της βαζω μια ζακετουλα και μια κουβερτουλα και κουκουλα και κραταει πολυ ζεστη εκει μεσα κοριτσια καλη αυριανηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα!!!

Δραμα η χθεσινη νυχτα......κολικοι στο φουλ,τα ματια μου εχουν αλληθωρίσει..ευτυχως με βοηθησε και ο αντρουλης μου!!!Τελικα αυτες οι σταγονες μαπεξ....τις 2 πρωτες μερες και καλα κατι κανανε μετα τζιφος!!Τωρα κοιμηθηκε και μουγγριζει,κλαψουριζει αλλα ευτυχως δεν κλαει για αγκαλια!!

Σημερα εχει φαγητο στη μανουλα και αυριο στην πεθερα :twisted:

Να περασετε καλα ολες φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα χειμωνιατικες μανουλες και Χαρουμενα Χριστουγεννα να εχετε, μαζι με τους ανθρωους που αγαπατε!!

Σας μεταβιβαζω τις ευχες της Μαντι που γυρισε σπιτι με τη μικρη και ειναι πολυ ευτυχισμενη!! Η μπεμπα ειναι πολυ καλη και ησυχη, θηλαζει μια χαρα. Απλα η Μαντι μας εχει ακομα παρενεργειες απο τη ραχιαια αναισθησια , ειναι στο κρεβατι με φοβερους πονοκεφαλους... Θα σας γραψει οταν μπορεσει...

Να ειστε ολες καλα, καλη δυναμη και να χαιρεστε τα μωρακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλα και ευτυχισμένα φιλεναδιτσες .....να χαιρόμαστε τις όμορφες οικογένειες μας πολλα φιλακιαααααααααααα σε ολες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...