Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

Εδω κι εγω..

Έκανα κάτι σταφιδοψωμακια και περιμένω να ψήθουν..

Νιά μου, τι κανείς?ποσο τρώνε Ρωσία τα κορίτσια εσάς?τι ακριβώς εννοείς?που είσαι ρε Χριστίνα να δεις τι γράφει η συμπεθερα σου???

Ευη μου, ούτε εμένα ο μικρός δέχεται να τον δώσω στο ριλαξ και επειδη του βάζω και την δόνηση φοβάμαι μην γλιστρισει καμία μέρα..τα γιουβαρλακια τα ζυμώσεις καννονικα με το ρύζι κι όπως είναι ωμά τα βάζεις κατάψυξη?τα ντολμαδακια?τα ψήνεται και μετα τα βάζεις?

Σταμουλα, να σου ζήσει και πάλι το αγοράκι σου!καλη λοχεια και σε σένα.

Ξύπνησε..ερχομαι σε λίγο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κορίτσια μου.....τα μωράκια σας που τα έχετε όταν κοιμουνται?....στο παιδικό ή δίπλα σας στην κρεβατοκάμαρα?.....εγώ κοιμάμαι με την μικρουλα μου στο παιδικό και ο άντρας μου στην κρεβατοκάμαρα....αλλά για ποσο καιρό θα συμβαίνει αυτ'ο?.....είμαι λγο μπερδεμένη.....

Σταμούλα μου να σου ζήσει ο μεμπακος σου...πολλά γλυκά φιλάκια κουκλίτσα μου...;))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου τα γιουβαρλακια και τους λαχανοντολμαδες τα κανω κανονικα με τη σουπα και το ζουμι αλλα δεν τα αυγοκοβω τα αφηνω να κρυωσουν και γεμιζω σακουλακια η ταπερακια αλλα ειναι καλυτερα τα σακουλακια στο ξεπαγωμα και οταν θελω να τα ξεπαγωσω τα βαζω σε μια κατσαρολα με τη σακουλα και τη γεμιζω καυτο νερο το αφηνω μεχρι να γινει κρυο το κανω 2-3 φορες αυτο και ξεπαγωνει το αδειαζω μεσα στην κατσαρολα και τα βαζω στο ματι μολις βρασουνε κανω αυγολεμονο και ετοιμα..

Μικη μου εμενα η μικρη κοιμαται στην καλαθουνα ο Χριστοφορος στο κρεβατι μου στη μεση και δεξια και αριστερα εγω με τον αντρα μου...σαν 8 ειμαστε αλλα τωρα με τη μικρη δεν θελει να παει στο δωματιο του...του ειπα ομως την Ανοιξη που η μικρη θα εχει ξεπεταχτει θα πανε και οι 2 μεσα...το γελιο ειναι οτι το πρωι βαζω τη μικρη να φαει στο κρεβατι και να κοιμηθει αμεσως και ετσι μεχρι να παει σχολειο ο Χριστοφορος κοιμομαστε και οι 4 εκει...πολλα γελια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη, εσύ έχεις φτάσει σε άλλο επίπεδο κατάψυξης...

Λυδία, εμείς κοιμόμαστε στο κρεβάτι μας, κι ο Αντρέας δίπλα μας στο πορτ μπεμπέ. Άλλωστε, όταν κλαίει ο Αντρέας, ο άντρας μου σηκώνεται, κι αν θέλει φαΐ μου τον δίνει.

Όταν θα μπει στην κούνια του, θα μετακινήσουμε λίγο το κρεβάτι μας για να χωρέσει η κούνια του στο δωμάτιό μας, γιατί δε θέλω να τον βάλω μόνο του στο δωμάτιό του από τόσο νωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου, χρονια σου πολλα κοριτσακι μου!!!να εισαι παντα καλα και ευτιχισμενη και να χαιρεσαι τη φραουλιτσα σου!!!

λυδιακι εγω κοιμαμαι με τον αντρα μου στο κρεβατι μας(οταν ειναι εδω βεβαια) και η μικρη διπλα στο πορτ μπεμπε!!!φευγω κλαειιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου όμορφα για τις απαντήσεις σας...:))

Εύη μου μια χαρά όλη η οικογένεια μαζί..:))...

πολλά φιλάκια σε όλες σας..;)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψα..

Λυδιακι, εγω έχω την κούνια του μέσα στην κρεβατοκάμαρα μας και το βράδυ την φέρνω (εχει τροχακια) ακριβώς δίπλα στο κρεβάτι μου..τώρα τελευταία όμως,με το που φεύγει ο άντρας μου για δουλεια τον βάζω στο κρεβάτι και ξανά κοιμάμαι κι εγω για κανά τρίωρο..

Ευη, όντως, εσυ το εχεις ανάγει σε επιστήμη το θέμα καταψηξη..

Συμπεθερα, τι κάνετε?Τι κάνει η νύφη μου?το δέχτηκε το μπιμπερο?!μια χαρα σας βρίσκω αφου έβαλες με θηλαστρο..εγω δεν τα καταφερα..τζάμπα λεφτα δώσαμε για θηλαστρο και σακούλες..

Ξέχασα τι γράψτε τώρα..προσπαθω εδω και ώρα να γράψω ένα μνμ ..και με το ένα χέρι..με το άλλο κρατάω το μωρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν μπορω να μαγειρευω καθε μεσημερι που γυρναω απο τη δουλεια και παντα πρεπει πρωτα να ταισω τη Μιλα να βαλω μπιτζαμες στο χριστοφορο κλπ..ετσι μαγειρευω την μια βδομαδα να φαμε την επομενη και παντα ετσι και παντα εχω φαγητο αμα δεν εχω...αχ...τρωμε στι 4-5 πριν παμε μαγαζι δηλαδη...ευτυχως που στο ΑΒ εχει και κοτοπουλο ετοιμο και καποια μεσημερια αγοραζουμε αυτο κανω και πατατες και σαλατα και τρωμε μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δωρα αν δεν εισαι 100% ευχαριστημενη απο τον παιδιατρο να τον αλλαξεις

ειναι πολυ βασικο κ θα το καταλαβεις στην πορεια..

χαχαχαχα ευη κ αννα μαρια κ εγω μια απο τα ιδια, δεν εχω ιδεα απο μλ!! με το μεγαλο ουααααααααα πεταω βυζο εξω :lol:

λυδια μου εμεις τα βραδια πως καταληγουμε παντα να κοιμομαστε κ οι 4 στο διπλο κρεβατι δεν ξερω :lol::lol::lol::lol::lol:

πω πω ευη εχεις κανει εποστημη το θμα της καταψυξης!!! ουαου!!

αγγελ3ικουλα ολο κατι θελω να σε ρωτησω κ οταν εχω ωρα να γραψω ολο το ξεχναω :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες...

Χθες βράδυ με ταλαιπώρησε πολυ ο μικρός..το κάναμε μπανιο, έφαγε με τα χίλια ζόρια και μετα δεν ήθελε να κοιμηθει..εκει που στις 11επεφτε για νανι, χθες κοιμήθηκε στις 12μιση..εννοείται περίμενα να ξυπνήσει στις τεσσερεις και δεν ξύπνησε..το στήθος μου ξεκίνησε να τρέχει..τα επιθεματα δεν κρατανε γμτ..ΑΣΕ που πονάει κιόλας..σηκώθηκαν τώρα να αλλάξω σουτιέν και μπλουζάκι, κι ένιωσα ένα βάρος..

Λενακι, εμένα μου ακούγεται πολυ ωραίο που κοιμάσαι και οι τεσσερεις..τι θες να ρωτήσεις φιλενάδα..τα ξέρω ολα(χίχιχιχι χί)

Ευη με την πρώτη ευκαιρία, στειλε εκείνη την συνταγή για βάση πίτσας που λες είναι εύκολη..α,πηραμε κι εμεις την σοφή,αύριο που θα είμαστε Αθήνα θα την εχει ο μικρός..ήθελα να σε ρωτήσω, πρώτου του την δώσω, πρέπει να την αποσειρωσω?πως να την πλύνω?

Αχ δωράκι, κι εγω δεν μπορω με τίποτα αυτούς τους πολυ σοβαρούς παιδιατρος που δεν τους βγάζεις μίλια και ντρεπεσαι κιόλας να ρωτήσεις κάτι για να σε παρεξηγησουν..ευτυχώς δεν είναι έτσι η δικη μου..

Χριστινακι, νασια και μυριαμακι που είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA EDW EIMAI KORITSIAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!POSES APOUSIES EXW PAREI????????? :lol::lol::lol::lol::lol:

KALA EIMASTE!!!!!!!O MPEMPOULIS EXEI GINEI THIRIO :P:P:P:P

SAS EXASA TELEIWS!!

HMOUN EKTOS SPITIOU PIO POLY GIATI PHGAINAME GIA KATI MIKRODWRAKIA LOGO TWN HMEWN!!!!

MOU PHRE KAI O ANTRAS MOU KAINOURGIA PSIFIAKH GIA THN GIORTOULA MOU!!!!!KAI KOLHSA LIGO KAI EKEI!!!XAXAXAXAXA :lol::lol::lol::lol: O MPEMPIS EXEI TRELATHEI APO TIS FWTOGRAFIES GIATI PROSPATHW NA THN MATHW!!!!AXAXAXXAXA!!!!!!!

KATHE MERA KANEI KAI PIO POLLA XAMOGELA NAZIA KAI FWNAZEIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!

GENNHSASN KAI TA 2 MAS TA KORITSIA??????????

MANDI MOU KAI STAMMY MOU NA SAS ZHSOUN TA MWRAKIA SAS GERA KAI KALOTYXA NA EINAI PANTA STHN ZWOULA TOUS!!!!!!!!!!

LENAKI O GIOS SOU EINAI THEOOOOOOOOOOOOOOS!!!!!!TON EIDA STO FACE!!!!!!!!!

SYMPETHERA MOU MHN NOMIZEI OTI EPEIDH LEIPW DEN EIDA TO RWSIA!!!!!!!!!XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA TO TI GELIO ERIKSA DEN LEGETE!!!!!!!!!!

PWPW EXEI POLY KRYOOOOOOOOOOOOOOO MPRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!

FILAKIA POLLA SE OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEES!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.....

τωρα καταφερα να τελειωσω απο μαγειρεματα και αλλαγματα.....σηκωθηκαμε στις 10 σημερα....τελεια....η μικρη καλα κοιμηθηκε και χθες........τωρα τρωει και συγχρονως με χεζει...τσ..τσ..

δωρακι δεν ξερω αν σε βολευει η δικια μου...το ιατρειο της ειναι κοντα στο χαλανδρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξανα καλημέρα κι απο μένα..

Βρε χριστινακι, χαθηκες αλλα μας αποζημιώσες ..κουκλος ο μικρός..με γεια και την κάμερα..

Γιωτακι, να δώσεις φιλία στην μικρη..τα έκανε κι εμένα αυτα τα κόλπα αλλα τώρα κάνουμε πάρτυ καθε φορα που κάνει κακακια..

Βρε κορίτσια πως αντιμετωπίζουμε την δυσκοιλιοτητα στον θηλασμο?του δίνω χαμομηλακι αλλα δεν κάνει τίποτα..κάνει καθε 3-4 μέρες και είναι διαρροια..σαν μους ..δεν εχει κι εκείνα τα άσπρα που είχαν αι σαν σπορακια ..(ανατριχιαστικες λεπτομέρειες,ε) ..εχθές που έκανε ήταν πρασινωπα..προς το κυππαρισι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AGGELIKH MOU O PAIDIATRTOS TIS OU LEEI GIA THN DIDKILIOTHTA????

AYTA TA ASPRAKIA STA KAKA NOMIZW PWS TA EXOUN STHN ARXH META FEVGOUN!!!

OSO GIA TA PRASINA KAKA KAI EMENA EKANE ALLA EGW DINW KSENO DEN KSERW GIA TON THILASMO TI GINETE...PANTWS APO TOTE POU KOPSAME TO YPOALERGIKO EGINAN PALI KITRINOPA TA DIKA MAS!!!!MILA ME TON PAIDIATRO GIATI ISWS EINAI KAI KRYWMATAKI!!!

http://www.babycenter.com/baby-poop-pho ... pe=2UyDszi

DES EDW EXEI ODHGO APO TA KAKAKIA PWS PREPEI NA EINAI......XIXIXIIXIXIXI!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα δεν εχει κάνει πυρετο η κάτι άλλο που να μου δείχνει ότι εχει κρυωσει..

Το σάιτ αυτο με τα κακά το έχω ξανά δει

Η παιδιατρος είπε πως εφόσον θηλαζω δεν μπορει να μου δώσει γάλα για δυσκοιλιοτητα..θα το ξαναδούμε όταν επιστρέψω θα το ξαναδούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειασας!!!

που εισαι ρε τρελοχριστινιω??? μας ελειψες!!

αγγελικουλα δυσκοιλιοτητα θεωρειται μονο οταν τα κακα ειναι σκληρα, σαν της κατσικας

να ξερεις οτι τα μωρα που θαηλαζουν μπορει να κανουν κ 1 φορα στις 10 μερες κ θεωρειται φυσιολογικο

κ αυτο γιατι το μητρικο γαλα μπορει να ειναι 100% απορροφησιμο απο τον οργανισμο του μωρου κ να μην εχει αφησει καταλοιπα που να πρεπει να φυγουν με την κενωση

ενω αν επινε ξενο γαλα θα ηταν θεμα να μην εχει κανει κακα 10 μερες, που κ παλι με το ξενο εχεις ενα περιθωριο 5 μερες, αν θυμαμαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως βρε αγγελικη γιατι σου λεει η παιδιατρος οτι εχει θεμα δυσκλοιλιοτητας.....στο θηλασμο δεν υπαρχει ουσιαστικα δυσκοιλιοτητα......ειναι φυσιολογικο να κανει τοσες μερες να ενεργηθει......δεν υπαρχει προβλημα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα.....εμας τα κακα ειναι σαν μους και χθες ειχε και λιγο πρασινα....να μην ανησηχω φανταζομαι....

Γιωτακη κι εμενα το κανει αυτο,να τρωει και να τα κανει.....μονο που σταματει το φαγητο,κανει και μετα οριεται σαν τρελη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς ευτυχώς περάσαμε ένα ήσυχο βράδι!

Τώρα ήρθε ο αδελφός μου και καθόμαστε εδώ και μιλάμε. Ο μικρός ευτυχώς κοιμάται.

Για τα κακά που λέτε, εμένα κάνει πολλές φορές τη μέρα και ο γιατρός μας είπε ότι τα μωρά που θηλάζουν χέζουν συχνά. Πολλές διαφορετικές απόψεις ακούγονται...

Φιλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανναμαρια στον θηλασμο ολα ειναι επιτρεπτα στα κακα......αυτο ισχυει.....μπορει να χεζουν ολη την ημερα αλλα μπορει να κανουν και μερες να χεσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιαααα τα εχω παιξει...εκανα το σοκολατοσπιτο και τους κουραμπιεδες,αυριο τα μελομακαρονα δεν μπορω...

Για τα κακα που λετε μεχρι 5 μερες ειναι φυσιολογικα...και εμενα κανα 3ημερο τωρα πρασινα κανει...οσο για το οτι ειναι ρευστα και με σπορακια ετσι ειναι..φυσιολογικο

Η ζυμη εχει ως εξης...

-500γρ αλευρι που φουσκωνει μονο του

-1 κουτ.γλυκου αλατι

-1 κουπα και 1/4 κουπας τσαγιου γαλα

-2 κουτ της σουπας βουτυρο

τα ανακατευεις και πλαθεις τη ζυμη αν χρειαζεται που σιγουρα θα χρειαστει στο ζυμωμα λιγο ακομα αλευρι βαζετε το απλο για ολες τις χρησεις

το ανοιγεις οσο θες και το κανεις για βαση για πιτσα η μπορεις να κανεις πιτακια

ψηνεις στους 180 βαθμους για 40λεπτα

τελειες οι φωτο χριστινα εχει πολυ καλη αναλυση η φωτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για τη Σοφι μιας και το θυμηθικαα δεν την αποστειρωνεις απλα την πλενεις με προσοχη πχ εγω την εβαλα κατω απο το ζεστο νερο και την επλυνα με το προδερμ αλλα επειδη εχει και αυτο που κανει ηχο μεσα προσεξα στην τρυπα να μην μπει νερο εχει και οδηγιες διαβασετες και μετα πλυνε την

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εχει τέλεια ανάλυση η φωτογραφική και εχει 35 οπτικό ζουμ!!!!!βάζει κάτι κοντινές......δεν υπάρχει....θα σας βάλω να δείτε μερικές που τράβηξα!!!αχ πολύ θα ήθελα να ασχολείΘω με την φωτογράφιση αλλα ειναι πολύ ακριβό Σπορ!!!προσπαθώ να μάθω μόνη μου όσα μπορώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...