Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

Γιωτακι, ευχαριστω για την απάντηση..εδω έχουμε ακόμα 20+ βαθμούς και του φοραω μακρυμανικο κορμακι απο μέσα αλλα απ έξω βαμβακερο κι οχι βελουτε..οπότε πρέπει να του βάλω πιο χοντρά ρούχαλακια..γμτ..έχω κάτι ωραία βελουτε που μου έφεραν απο αυστρία αλλα είναι για 68εκ και του είναι λίγο μεγάλα..

Συνεργάσιμο το κοριτσάκι σου, ε?!μια χαρα και τα ωράρια της. ..τα αγοράκια σου τι λένε?πως την αντιμετωπίζουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ γιωτα μπραβο στη μικρη!!!! μακαρι να συνεχισουν ετσι γιατι κ γω ειχα ζοριστει πολυ με τον ανασταση

αγγελικουλα γιατι να μπει ξενο γαλα? στους 6 μηνες ξεκινουν σταδιακα να εισαγονται οι στερρεες ετσι κ αλλιως. σιγουρα κατι αλλο θα ειχε το παιδακι, δε φταιει ο θηλασμος για αυτο

οταν λεμε αποκλειστικο θηλασμο εννοουμε οτι πινει μονο μητρικο, οχι οτι δεν ξεκιναει στερρεες τροφες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικη δεν υπαρχει χρονικος περιορισμος.......

ο ιασονας ειπε ξενο γαλα λιγο πριν γινει 2 χρονων.....θηλασε αποκλειστικα μεχρι εξι μηνων και μετα προσθεσαμε στερεα τροφη.....ετρωγε και την φρουτοκρεμα και μετα τον θηλαζα.....καπως ετσι γινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι δε λες τιποτα........πιστευω οτι καπως ετσι θα παει......εφοσον δεν εχει κανει μεχρι τωρα κολικους δεν θα κανει....αχ!!!!!!!δε μπορω να το πιστεψω οτι δεν κανει κολικους.....σορυ που σας πριζω αλλα ειχαμε περασει τοσο δυσκολα που τωρα μου φαινεται σα ψεμα ολο αυτο....η παιδιατρος η ιδια ελεγε τι να σου πω κοπελα μου εγω δεν θα αντεχα ετσι.....

αγγελικουλα μια χαρα το εχουν παρει...ειδικα ο γιωργακης λιωνει....θελει συνεχεια να την βλεπει.....να την παρει αγκαλια.....μια χαρα και σε αυτο το κομματι δοξα το θεο,,.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ρωτησα για πιπιλα, αλλα κανει να τα αφηνουμε να κοιμουνται με αυτη?ή πρεπει να την βγαζουμε μετα?

Ευχαριστω για τις ευχες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη......πηρα στη δουλεια μου και μου ειπαν οτι δικαιουμαι το 9μηνο απο αυτους........δηλαδη δεν θα μπω οαεδ...που το ειχα αγχος αν το κοψουν.......τι καλα.......χωρια που θα περνω κανονικα το μισθο μου..... :D:D:D

αναστασια μου δεν υπαρχει προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακο εμενα τη φτυνει μονος του, γενικα δεν την πολυκραταει

δεν υπαρχει προβλημα να την κραταει κ στον υπνο, αποσο ξερω

θυμαμαι κ απο πιο παλια που ελεγες οτι ειχατε μεγαλο προβλημα

σε λυπηθηκε ο θεος μαλλον γιωτα μου :lol::lol::lol::lol:

μπραβο κ για τη δουλεια!! μια χαρα!!!!!

καλε εδω χιονιζει σχεδον κανονικα :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκι μου γλυκό....ολόψυχες ευχες για την γιορτή σου....ότι πιο όμορφο για σενα και την υπέροχη οικογένεια σου....σε φιλούμε γλυκά..;)

κορίτσια μου.....τι κάνετε?.....εδώ σε μας δεν χιονίζει δυστυχώς αλλά βρεχει πάρα πολύ και εχουμε απιστευτη υγρασια..;)....σας φιλώ όλες γλυκά..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Αναστασία, χρόνια πολλά για τη γιορτή σου!!!

Ο Αντρεάκης έγινε σήμερα ενός μήνα! Πήγαμε στον παιδίατρο, και όλα μια χαρά. Μας είπε ότι από όραση και ακοή σκίζει, ότι έχει αρχίσει να γίνεται πολύ κοινωνικός (αυτό το είχαμε καταλάβει και μόνοι μας) και ότι έχει φτάσει 4550 γρ.!!! Δηλαδή έβαλε 1150 γρ. από τη γέννηση! Μια χαρά γουρουνάκι!

Το βράδι μια χαρά κοιμηθήκαμε, κοιμήθηκε κατά τις 11 και μετά ξύπνησε τρεις. Τον θήλασα και τέσσερις τον έβαλα στο πορτ μπεμπέ, αλλά την περισσότερη ώρα κοιμόμουν, οπότε δεν το κατάλαβα καθόλου το ξύπνημα! Μετά κατά τις έξι νιαούριζε, τον κούνησα μέσα στον ύπνο μου, και ξανακοιμήθηκε. Ξύπνησε ξανά εφτάμιση!!

Νία, κι εγώ είχα πει στον άντρα μου αν τον στείλουν σε καμιά αντικατάσταση, θα κοιμάται στον καναπέ στο σαλόνι, για να έχει μετά δυνάμεις να οδηγεί, μην κοιμηθεί στο δρόμο κι έχουμε άλλα (πέρσι το έπαθε στον αυτοκινητόδρομο, αλλά ευτυχώς είχε πολλή κίνηση και πήγαιναν σημειωτόν, έτσι απλά ακούμπησαν οι προφυλακτήρες με το μπροστινό αυτοκίνητο). Κι εμένα ροχαλίζει πολύ και τον κλωτσάω, τον βαράω, τον σπρώχνω, αλλά δεν κοιμάται βαριά. Αφού τον μικρό πρώτος αυτός τον ακούει και μετά εγώ!

Αγγελική, εγώ στο σπίτι του φοράω ζιπουνάκι μακρυμάνικο και φορμάκι μακρυμάνικο, βαμβακερά και τα δύο, και τον έχω σκεπασμένο με την κουβερτούλα.

Όσο για το ξένο γάλα, κι εγώ ξέρω αυτό που λένε τα κορίτσια, ότι δεν υπάρχει λόγος να πιεί το μωρό ξένο, αν η μητέρα μπορεί να το θηλάζει.

Σαραντισμό ούτε κι εγώ τηρώ, παρ' όλο που δεν πολυβγαίνω. Σαββάτο είπαμε να πάμε να πάρουμε δώρα από το βιβλιοπωλείο του θείου μου και μετά για καφέ, και τα Χριστούγεννα τελικά θα πάμε στη θεία μου. Ρωτήσαμε τον παιδίατρο και μας είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, φτάνει να βάλουμε το μωρό σε άλλο δωμάτιο κι όχι με τον πολύ κόσμο και να μην καπνίζουν μέσα στο σπίτι. Ευτυχώς κανένας από τους συγγενείς μου δεν είναι καπνιστής, κι ελπίζω να μην έχει κανένα άρρωστο.

Πιπίλα εμάς πήρε από την κλινική. Εκεί, όμως, είχε πιεί για τρεις μέρες ξένο γάλα, οπότε είχε και την επαφή με το μπιμπερό και του ερχόταν φυσικό. Τώρα μάλλον προτιμά το βυζί, έτσι δε θέλει την πιπίλα. Πάρα πολύ σπάνια την παίρνει. Τις σπάνιες φορές που τη δέχεται, τη φτύνει συνήθως στον ύπνο.

Α! Δε σας είπα! Σήμερα τον βάλαμε στο ρηλάξ! ΜΕΓΑΛΗ ΕΦΕΥΡΕΣΗ ΤΟ ΡΗΛΑΞ κορίτσια!!! ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΦΕΥΡΕΣΗ!!! Ποιος είναι ο καλός άνθρωπος που εφήυρε το ρηλάξ να πάω να του φιλήσω τα χέρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε τον Αντρικο,σουπερ!!!!!Εσεις ανετα γεμιζεται 3 μηνων φορμουλες....εγω ακομα τωρα ξεκινησα να τις βγαζω δειλα δειλα...

Εμενα μου ειπαν 3 μηνων να την βαλω στο ρηλαξ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΙΣ 12.30 ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Ο ΠΡΙΓΚΗΠΑΚΟΣ ΜΟΥ!!!

ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΜΕΣΑ ΣΕ 1,30 ΩΡΑ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ!!!!Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΙΔΙΟΣ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΡΜΠΟΝ ΟΜΩΣ ΛΕΜΕ!!!!ΧΤΕΣ ΓΥΡΙΣΑΜΕ Κ ΣΠΙΤΙ Κ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΑΚΙ!!!ΑΦΟΥ ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑ!!!ΕΓΩ ΕΝΙΩΣΑ ΤΕΛΕΙΑ ΔΑΚΡΥΣΑ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!!!!!!!ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΗΧΙΣΜΕΝΗ!!!!!!!!!!!

ΣΑΣΑ ΑΦΗΝΩ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΝΕΑ ΜΟΥ!!ΦΙΛΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκο χρόνια πολλά, να σε χαιρόμαστε και να χαίρεσαι τη φραουλίτσα σου!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου ολόκληρο παλικαράκι ο γαμπρούλης μας φτου φτου!!

Άννα Μαρία και ο Αντρίκος σου τέλειος μεγαλώνει μια χαρά το αγοράκι σας!!

Το ρηλάξ με έχει βολέψει και εμένα πάααααααααααααααααααρα πολύ, όπως

το είπες φοβερή εφεύρεση!!

Νιά μου πολύ χαίρομαι που είναι μια χαρούλα το αγοράκι σου, να μου τα φιλησεις

και τα δύο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι παλι......

ξυπνησε η μικρη πριν εφαγε καταχεσε τον κοσμο αλλαξαμε εφαγε ξανα και κοιμηθηκε......μια χαρα το μαναρακι μου....

αναστασια δεν υπαρχουν στανταρ στον υπνο.....αλλαζει σε καθε παιδακι......εμενα τα ταλιμπανια στον εναμιση μηνα κοιμοντουσαν ολο το βραδυ....

ανναμαρια τελειο το βαρος του μικρου σου.....

εγω τωρα θα την ξαναπαω οταν παει 2 μηνων για το πρωτο μας εμβολιο....

λυδιακι φιλακια σε σενα και την κορουλα σου.....

δεν εχει καποια το τηλ της χριστινας;;;που χαθηκε αυτη η ψυχη;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταμουλα μου να σου ζησουν και τα 2 σου βλασταρια,καλη λοχεια και σε περιμενουμε με λεπτομερειες!!!Φιλια!!!!

Δωρακι ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταμουλα να σου ζησει και παλι το αντρακι σου.καλη λοχεια να εχεις.....και να μου φιλησεις τα παιδακια σου.....

δωρακι τι κανεις;;;πως παει η μικρη;;;;;

το ριλαξ το περιμενω πως και πως να μου το φερει αυριο ο αντρουλης μου που ερχεται απο το χωριο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες εδω και εγωω...Αγγελικη μου οπως τα λες για 2ο γυρο παω..μεγαλη επιτυχια ειχαν τα γλυκακια μου και θα τα ξανακανω...λοιπον κοροιδευατε κοροιδευατε και τωρα καταψυξη εεε...καλα εγω κανω ενα σωρο να δοκιμαζω κιολας τι μπορει τι δεν μπορει...

κανω κλασικα ,κεφτεδακια,μπιφτεκια οχι πολλα δεν τα πολυτρωμε,σουπες,λαχανοντολμαδες,απο τον κιμα που μενει απο τον λαχανοντολμα κανω γιουβαρλακια και μπαινει καταψυξη,οσπρια αγοραζω του κιλου τα κανω ολα να φαμε εκεινη την ημερα και τα υπολοιπα σε μεριδες καταψυξη,φτιαχνω ζυμη για πιτσα γενικα εχω μια συνταγη ζυμης ευκολη που μπορεις να κανεις και πιτακια οτι θες την φτιαχνω τσακ μπαμ και τη βαζω καταψυξη οταν θελω πχ το μεσημερι να φαω πιτσα τν βγαζω το πρωι και μεχρι να γυρισω απο το μαγαζι εχει ξεπαγωσει την απλωνω βαζω τα υλικα και ετοιμα....φυσικα παστιτσιο...2 ταψια καθε φορα κανω,εχω κανει και γεμιστα αλλα καλυτερα στα γεμιστα να μην ειναι ψημενα γιατι βγαζει νερο και δεν ειναι ωραιο σπυροτο το ρυζι μετα...παθαινεις και μαθαινεις..χιχι..τι αλλο??Πατατες τηγανητες εχω κατεψυγμενες μιας και μου αρεσουν πολυ και ετσι πολλες φορες φτιαχνω κεφτεδακια με πατατουλες και γινονται πολυ γρηγορα και ειναι και δικα μου τα κεφτεδακια..γενικα οτι φαγητο κανω φτιαχνω μεγαλυτερη ποσοτητα για να βαλω και στην καταψυξη με εχει σωσει παααρα πολυ...σημερα εκανα πιτσα αυτιο ολο και κατι θα βγαλω..χιχι

Αναστασακο χρονια πολλα και οτι επιθυμεις..καλα λεει ο αντρας σου ηρεμησε ειναι λιγο περιεργο το ιντερνετ και επιρεαζει οντως...

εμεις μαγαζι σημερα και σπιτι μετα κρυο και βροχη χιονι στα βουνα και ερχεται παγετος και ξυλιασα και ημουνα ολη μερα στο δρομο..εγω τη μικρη οταν τη βγαζω εξω αναλογος τον καιρο αν ειναι καλος της φοραω μαζι με τα ρουχα μια ζακετουλα και ενα σκουφακι (και απο μεσα παντα καλσον την κραταει ζεστη)και εχω παντα μαζι μου και μια κουβερτουλα αμα εχει κρυο οπως σημερα της φοραω πανω απο τα ρουχα την ολοσωμη φορμα που ειναι με γαντακια και πατουσακια και της εχω και σκετο μπουφανακι αναλογα δηλαδη την περισταση Αγγελικη μου...

Αννα Μαρια εμενα καθετε στο ρηλαξ αλλα δεν θελει να την δενω ...το ιδιο κολλημα εχει και με το καθησμα αυτ/του και κλαει ...ολα τα μωρα κοιμουνται εμενα δεν το θελει...το γυμναστηριο το εχει λιωσει της αρεσει πολυ και με τη Σοφη παιδια τι να σας πω..περιμενα οτι οκ ενα παιχνιδι θα ειναι καποιες φιλες μου το πηραν και τα παιδια τους το παρατησαν..εμενα την εχει καταφαει...μιλαμεεε το δαγκωμα χιχιχ..Αγγελικη θηριακι ο μικρος...εγω υπολογιζω κανα 5μισαρι κιλα να ειναι η κινεζουλα..την Τριτη θα παμε ηταν για σημερα αλλα ειχε 3 μερες λιγο διαρροια και μου ειπε να την αφησω καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλιτσες τι κάνετε?? εγω μόλις τα Κοίμησα και λέω να αρχίσω τα γλυκακια.....

Αναστασακιιιιιιιι μουυυυυυ χρόνια πολλα και ευτυχισμένα να έχεις να χαίρεσαι το ονοματακι σου και την όμορφη οικογένεια σου....πολλα φιλια....

Αννα μαρια τέλειος ο αντρικος σας ......φιλιααααααα...

Σταμουλα να σου ζήσει και πάλι κούκλα μου στου πολλα φιλακια....

Ευη η σοφη έχει κλέψει καρδιές ε??? χαχαχαχαχαχα

Πόσο τρώνε Ρωσία κορίτσια εσάς??? αννα μαρια και Αναστασία που είμαστε κοντα....εμένα τρώνε 130 κάθε 3 περίπου ώρες και θέλουν και άλλο και τους κάνω και 65 ακόμα καμία φορα όχι πάντα ....και εχτες τα ζυγό σα και είναι και οι δυο 3850 χαχαχαχα ο μικρός την έφτασε την μεγαλη.....

Πάω να ξεκινήσω εδω γύρω θα είμαι φιλακια σε ολεσσσσσς και σε όλα τα μωρα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτακι εμεις παιρνουμε η 9μηνο ανατροφης η 2 χρονια μειωμενο ωραριο

αννα μαρια καλε τελειο το βαρος σας!! φτου φτου φτου!!

αχ ελπιζω αυτος να κατσει στο ριλαξ, ο αναστασης δεν ειχε κατσει καθολου

αναστασια γιατι απο 3 μηνων στο ριλαξ?? δεν ξαπλωνει τελειως το δικο σας?

εμενα σχεδον απο 2 μηνων ειχε αρχισει να κοιμαται συνχομενα τα βραδυ ο μικρος

ναι ρε κοριτσια που ειναι το χριστινακι???

σταμουλα να σας ζησει!!!! γερος κ τυχερος!!

δωρα πως τα πατε?

νια χαρα στο κουραγιο σου κοριτσι μου που θες να κανεις κ γλυκακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι ειναι απο αυτα που ειναι σαν κουνια.....νομιζω δεν αλλαζουν κλιση

Νια εμενα δεν εχει κανει ακομα στανταρ ωραρια φαγητου ....σε ενα 4ωρο με 5ωρο υπνο το βραδυ τρωει 120....αλλιως σε 2ωρο κοντα στα 90..βεβαια καμια φορα συμπληρωνω κανενα 40αρη ακομα.....εμεις ειμαστε καλε 3600,εσεις ειστε πιο φαγανοι απο εμας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταμούλα, να σας ζήσει και καλή λοχεία! Αχ, τι γλυκούλα η κόρη σου!!! Κάτσε να δούμε πώς θα αντιδράσει όταν καταλάβει ότι είναι κανονικό παιδί! :P

Εύη, η μάνα μου έχει αυτό το κόλλημα με την κατάψυξη! Κάθεται με τις ώρες και φτιάχνει φαγητά για την κατάψυξη, κυρίως με κιμά: κεφτέδες, μπιφτέκια, ντολμάδες, κανελόνια (κρέπες με κιμά), φτιάχνει νηστίσιμα, κυρίως μπιφτέκια και κεφτεδάκια λαχανικών, και διάφορα κεράσματα, π.χ. σπανακοπιτάκια, μηλοπιτάκια, τυροπιτάκια. Μιλάμε για κόλλημα όμως! Εγώ προς το παρόν έχω μόνο μπιφτέκια (της μάνας μου), και γιουβαρλάκια που έφτιαξα από κιμά που μου έμεινε από λαχανοντολμάδες! Α, και τα γαλακτομπούρεκα!

Νία, για ποσότητες φαγητού δεν ξέρω να σου πω, αφού τον θηλάζω. Ουφ, σπουδαίο πράγμα να μην έχεις να αγχώνεσαι με τα ml... Εγώ το σκέφτομαι μόνο και φρικάρω. Πάντως εμένα είναι φαγανός! :)

Αναστασία, μπα τα 0-3 του τα φοράω απ' την αρχή, βέβαια, αλλά του έρχονται μεγάλα. Ειδικά στα ποδαράκια έχει πολλή πλάκα, γιατί δε φτάνουν τα πόδια του μέχρι την άκρη και πάντα κρέμονται τα μπατζάκια! Τα ρουχαλάκια για νεογέννητα του έρχονται τσίμα τσίμα.

Ουφ, είχε κοιμηθεί και ξύπνησε αμέσως... Ήθελα να τον κοιμίσω και να κοιμηθώ κι εγώ για λίγο, και πήρε ο πατέρας μου να έρθει να τον δει και τώρα μου έφυγε ο ύπνος. Και θέλω να κάνω και δουλίτσες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω ο δικος μου πριν 2 μερες ηταν 3830, πολυ μπουλης ειναι τελικα!!! :lol:

αναστασακο κ το δικο μου σαν κουνια ειναι, αυτα τα κλασικα, αλλα εχει στο πλαι κατι σα χερουλακια που τα χαλαρωνεις κ ξαπλωνει σχεδον τελειως.εχει κ ενα μαξιλαρακι για να βαζεις πανω το μωρο κ κανει κ απο νεογεννητο, εχει ελαχιστη κλιση

εγω βεβαια δεν τον εχω βαλει ακομα, προς το παρον το χαιρεται ο αναστασης το ριλαξ :lol::lol::lol:

τωρα που λετε για ρουχαλακια του δικου μου τα 0-3 σε λιγο καιρο δε θα του μπαινουν!

κ οχι τπτ αλλο, αλλα τα 3-6 που εχουμε απο τον ανασταση ειναι τα περισσοτερα καλοκαιρινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου ξέχασα να σου πω χρόνια πολλά

για τον αντρούλη σου, να τον χαίρεσαι και να είστε πάντα

ευτυχισμένοι!!

Σταμούλα να σου ζήσει το νέο μέλος της οικογένειας,

καλή λοχεία και σε περιμένουμε με νέα!!

Λενάκι μόλις είδα το μωρουλάκι σου, τι γλυκούλι......Να σου ζήσει!!!

και βέβαια να σου ζήσει και ο Αναστασάκος που είναι σκέτος έρωτας!!

Γιωτούλα η μικρούλα σου είναι πολύ καλόβολη, τι καλά να μου τη φιλήσεις!!

Εμείς είμαστε καλά, σήμερα πήγα στο γραφείο για να πα΄ρω κάτι χαρτιά για να

ασφαλίσω τη μικρή στο ταμείο μου και άφησα γάλα που είχα βγάλειμε το θήλαστρο.

Και ενώ ήμουν σίγουρη ότι η μικρούλα δεν θα το πιει από το μπουκάλι το γάλα γιατί προχθές

δεν τοήθελε με τίποτα το μπιμπερό, τελικά το ήπιε!!χάρηκα πολύ γιατί κάθε φορά που έβγαινα

έτρεχα σαν την τρελή με τη ψυχή στο στόμα....Κατά τα άλλα το γλυκούλι μου ξυπνάει

μόνο μια φορά το βράδυ κατ΄ατις 3 όπου τρώει και ξανακοιμάται!

Σκεφτόμουν αυτές τις μέρες μήπως έβρισκα κάποιον παιδίατρο λίγο πιο εναλλακτικό να το πω.

Εντάξει είναι πολύ καλός ο παιδ΄΄ιατρός μας αλλά ήθελα κάποιον λίγο να κουβεντιάζω

περισσότερο, λίγο πιο στα μέτρα μου.Νομίζω δεν μου πάει αυτό το τόσο σοβαρό στυλ.

Νομίζω θα το ψάξω λίγο το θέμα.Αν έχετε κάτινα μου προτίνετε θα με βοηθούσατε πολύ.

Σας φιλώ προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια μου δεν γινεται αλλιως εμενα με τιποτα εκτος και αν δεν παω μαγαζι και κατσω σπιτι οποτε κανω κανα φαγητο φρεσκο που λενε...

Νια μου Ρωσια εμενα δεν τρωει η μικρη χαχαχαχαχ.....ουτε εγω ξερω απο γρ..θηλαζω οποτε δεν εχω ιδεααα ουρλιαζει τρεχωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
    • Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα
    • Καλημέρα! Δεν είναι δεδομένο ότι πρέπει να έχεις κράμπες, δεν έχουν όλες οι κοπέλες ή σε όλες τις κυησεις δεν είναι ίδια τα συμπτώματα! Εγώ πχ στην προηγούμενη δεν είχα τίποτα πέρα από τα βασικά, πρήξιμο κούραση στήθος.. αυτά.. Τώρα.......;! Χαχαχαχαχα!! Για την κυστική ίνωση δεν έχω να πω πολλά πέρα από το να ευχηθώ να πάνε όλα κατ'ευχήν και το μωράκι σας να είναι υγιέστατο!! Καταλαβαίνω τους φόβους σου που είναι απόλυτα λογικοί αλλά επειδή μου αρέσει πολύ να στηρίζομαι στα μαθηματικά τα οποία ποτέ δεν ψεύδονται, να θυμίσω ότι οι πιθανότητες να νοσεί το έμβρυο είναι 25% οπότε στατιστικά οι πιθανότητες το μωράκι σας να φέρει απλά τη νόσο ή να είναι απόλυτα υγιές είναι πολύ περισσότερες συνδυαστικά!! Ξέρω βέβαια ότι επειδή το έχεις ήδη βιώσει μια φορά δυστυχώς, δεν πρόκειται να ηρεμήσεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.. μαζί θα αγωνιούμε να ξέρεις, ίδια μέρα έχουμε αυχενική! Μακάρι να μας πάνε όλα δεξιά με υγιή μωράκια πάνω απ'όλα! 🙏🙏🙏🙏 Εγώ έκλεισα σήμερα την 9η εβδομάδα και με το καλό μπαίνουμε στη 10η.. μαζί θα πηγαίνουμε!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...