Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

Αγγελική, γιατί να μη βάλεις μπλε και γαλάζια στο κοριτσάκι; Μια χαρά πάνε και τα μπλε και τα γαλάζια! Αυτό το ροζ-ροζ-ροζ δεν το αντέχω. Εμείς πήραμε ζιπουνάκια όλων των χρωμάτων και των αποχρώσεων! Δυστυχώς φορμάκια δεν βρήκαμε, έτσι η συντριπτική πλειοψηφία κυμαίνεται στο λευκό-γαλάζιο-γκρι-μπλε και συνδυασμούς αυτών...

Κάτι ζιπουνάκια που είναι μόνο για νεογέννητα, βλέπω ότι του έρχονται πλέον τσίμα-τσίμα. Τα 0-3 του είναι ακόμα αρκετά άνετα, έως και μεγάλα. Έχει πλάκα που τα πόδια του είναι μονίμως μερικά εκατοστά πιο κοντά απ' το μπατζάκι.

Σήμερα πάντως η γειτόνισσα μας είπε ότι φαίνεται πιο μεγάλος απ' την ηλικία του. Κι εμένα μου φαίνεται ότι μεγάλωσε πολύ!

Εύη, κουκλάκια και τα δυο σου τα παιδάκια!

Όσο για το ρέψιμο, συνήθως τον βάζω για λίγο όρθιο κι αρχίζει να κλαίει και να εκνευρίζεται, οπότε τον ξαναξαπλώνω. Ενώ όταν κλαίει, θέλει μόνο όρθιος, κι όταν τον ξαπλώνω κλαίει πάρα πολύ δυνατά! Σήμερα πάντως που ξύπνησε στις πεντέμιση το πρωί, τον θήλασα απ΄το ένα στήθος, τον έβαλα όρθιο, κι έβγαλε σχεδόν όλο το γάλα. Αυτό, βέβαια, σπάνια το κάνει, ευτυχώς...

Αγγελική, κι εγώ δε θέλω να τον ξυπνάω όταν κοιμάται. Κι εμένα ρεύεται όποτε θέλει από μόνος του.

Λένα, εγώ έτσι σκέφτομαι για το κλάμα, δηλαδή "κι εγώ πότε θα κοιμηθώ". Αφού άμα τον αφήσω να κλαίει, θα μείνουμε κι εμείς άγρυπνοι. Ενώ αν τον κρατήσω, κάποια στιγμή θα κοιμηθεί στην αγκαλιά μου και θα κοιμηθώ κι εγώ! Φυσικά τη μέρα δεν παίζει κάτι με τον ύπνο. Απλά δεν μπορώ ν' αφήνω το παιδί να κλαίει κι εγώ να κάνω δουλειές, ας πούμε, ή να παίζω στον υπολογιστή... Τρελό μου φαίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια εγω το πολυ δεκαλεπτο τον κραταω ορθιο

κ αν θηλασει ξαπλωμενος εννοειται το κορμι του ειναι σε ευθεια γραμμη (αυτι - ωμος - γοφος) κ δεν τον σηκωνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια εδω και μια ώρα ταιζω αχχχχχ πολυ νυστα αλλα τουλάχιστον δεν έχουμε κλάματα ...

Madi μου να σου ζήσει κοριτσάκι μου γερη και καλοτυχη να είναι καλη λοχεια και σε εσένα .....φιλακια πολλα ...

twiggy MOY ευχαριστούμε για τα νεακια με το καλο και εσυ κούκλα........

Κορίτσια εγω αναγκαστικά κάποιο θα αφήσω να κλαίει τι να κάνω δεν έχω 4 χέρια αλλα αν κλέψουν πολυ μια πιάνω το ένα μια το άλλο χιχιχιχιχιχι.....

Όσο για το ρεψιματακι τα κρατάω λίγο αλλα αν δεν ρευτουν τα βάζω στο πλάι και τα αφήνω απλα έχω τον νου μου για τις γουλιτσες....

Ευη μου τέλεια η μιλα μας χιχιχιχιχιχι μια γλυκα είναι.....

Αναστασακι χαχαχαχαχχαχαχα θα ηρεμήσει μωρε η φραουλιτσα που θα παει.....

Λυδιακι μου και εγω ,όλος τα αφήνω κάτω αρχίζουν τα κλάματα θέλουν αγκαλιτσες μωρε τα ψυχακια μας

Φιλακια σε ολες κορίτσια τα λέμε το μεσιμερακι θα έχω και νέα απο τους υπέρηχουσ του μικρού μου....

Η συμπεθερα μου που είναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες..

Μόλις θηλασα τον μικρο και δεν με παίρνει ο ύπνος πάλι..τι κακο κι αυτο..συνήθιζε γρήγορα το ξενύχτι..ο γιος μου ξεπεταξε σε πέντε λεπτα τον θηλασμο, κοιμήθηκε,του έβαλα πιπιλα,την έφτυσε και βάζει χεράκια στο στόμα..τι να κάνω ρε γμτ?δεν ρευτικε πάλι και του γυρνάει το κεφάλι στο πλάι κι αυτός το γυρίζει όρθιο..

Άννα Μαρία κι εμένα το γαλάζιο και το μπλε είναι απο τα αγαπημένα μου χρώματα.μπορω να πω πως εμένα προσωπικά μου παει πιο πολυ το μπλε παρα το ροζ- φουξια αλλα το να βάλω σε αγοράκι τόσο μικρο μου φαίνεται κάπως..για αργότερα δεν έχω κόλλημα..έχω πάρει Ουκ ολίγα ρούχα του άντρα μου ρόζ και φουξια και τα φοράει κανονικα..βέβαια πριν χρόνια που είχα πάρει δώρο στον άντρα μου όζον πουκάμισο (τότε δεν μένα με ακόμα μαζι) οι πεθεροκουνιαδες θυμάμαι το είχαν σχολιάσει αρνητικά το χρώμα..κι καθε φορα που έβλεπαν κάποιον να φοράει ροζ του έσερναν τα έξ αμσξης ..

Λενακι κι εγω τον έβαλα σε υπνόσακο τον μικρο..μας βοήθησε ιδιαίτερα στην μετακόμιση απο καλαθουνα σε κούνια..στην αρχη δεν του άρεσε η κούνια γιατι ήταν τεράστια σε σχέση με την καλαθουνα κι ένιωθε άβολα..ΑΣΕ που κι εμένα κυλούσε και τον έβρισκα αλλα γι αλλού ..καλα, εννοειτε ότι ξέ σκεπαζοταν συνέχεια με εκείνα τα ποδάρακια να πηγαίνουν πάνω κάτω..

Κορίτσια, εμένα δεν μου είπε κανείς ακόμα μωρο είναι δεν θα πάθει και τίποτα άμα κλαψει..θεωρώ πως όταν το μωρο κλαίει (πέραν των κολικων) καλεί την μανούλα του..είναι κρίμα και το θεωρώ και λίγο σαν αχαριστία εκ μέρους μου να το αφήσω να κλαίει απ την στιγμη που πέρασα τόσα για να φτάσω ως εδω..κατανοώ Βέβαια ότι ορισμένες φορές φτάνουμε κι εμεις στα όρια μας κι εξαντλείται κι η υπομονη μας Αλλα τώρα πρωτίστως είμαστε μανουλες και τα μωρακια μας μας χρειάζονται όσο τίποτα άλλο..για αυτα είμαστε το φαγητο του,το παιχνίδι, η αγκαλια ..τα πάντα,,εγω βέβαια ακούω κάτι μπούρδες του τύπου ότι έμαθα το μωρο να το κρατώ όλη μέρα αγκαλια..εννοείται ότι λαμβάνουν και την κατάλληλη απάντηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νιακι,..πρώινη κι εσυ..καλη επιτυχία στον υπέροχο..κι εμεις θα κάνουμε μετα τις γιορτές υπέροχο για νεκρά εγκέφαλο και καρδιά..απο ότι μου είπε η παιδιατρος είναι στάνταρ έλεγχος για ολα τα μωρακια,.

Τα φιλία μου στα ζουζουνακια σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια

οι σταγονες ειχαν αποτελεσμα τελικα.....κοιμηθηκαμε καλα....σημερα δεν ξερω αν θα της δωσουμε να δουμε τι γινεται και με το γαλα,αν βοηθαει...την εβαλα για υπνο πριν και τωρα την ακουω ψιλοβογγαει,τεντωνεται.....εκανα και καφεδακι.....και σκεφτομαι τι να μαγειρεψω....

Κι εγω πιστευω οτι τα μωρα μας οταν μας καλουν πρεπει να ανταποκρινομαστε και με αγκαλια κι ας κακομαθουν οπως λενε...ειναι μικρα και απροστατευτα...θελουν αγαπη πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ο Αντρίκος δε μας ταλαιπώρησε πολύ χτες βράδι. Ξύπνησε 1, 5, 8 και 10 αλλά κάθε φορά τον έβαζα στο πορτ μπεμπέ του μιάμιση ώρα μετά, γιατί δεν το διακινδύνευα να ξυπνήσει και ν' αρχίσει πάλι κλάμα και γκρίνια. Φυσικά κοιμόμουν κι εγώ όσο τον είχα αγκαλιά, οπότε δεν ξενύχτησα ιδιαίτερα! Ξυπνούσε κι ο άντρας μου και βοηθούσε.

Τώρα έχει αρχίσει την πρωινή γκρίνια. Εγώ έτρωγα πρωινό, ο άντρας μου στο λάπτοπ στο σαλόνι, να τον έχει δίπλα του με το πορτ μπεμπέ και να τον κουνάει. Όσο κλαίει στον ύπνο του, τον κουνάμε και σταματά. Σε κάποια φάση, όμως, άνοιξε μάτια, πράγμα που σημαίνει "θέλω αγκαλιά". Του λέω να τον πάρει, και μου λέει "άστον να κλάψει λίγο, τι θα πάθει". Τον έχουν δασκαλέψει οι διάφορες μαμάδες-πεθερές-θειάδες και τα λέει αυτά. "Το κλάμα είναι υγεία", "ανοίγουν οι πνεύμονες του παιδιού", "εμείς που κλαίγαμε τι πάθαμε;". Τελικά τον πήρε και τώρα τον έχει αγκαλιά. Εννοείται ότι ο μικρός σταμάτησε αμέσως το κλάμα. Αφού είναι ταϊσμένος, αλλαγμένος, πονάκια δεν έχει, προφανώς νιώθει ανασφάλεια και θέλει τη ζεστασιά της αγκαλίτσας.

Νία, κι εγώ μπορεί να κάνω λίγο την πάπια και να τον αφήσω να κλάψει μερικά λεπτά, γιατί πολλές φορές σταματά από μόνος του. Ή απλά να τον κουνήσω στο πορτ μπεμπέ. Αλλά άμα δω ότι συνεχίζει και αρχίζει να ουρλιάζει, τον παίρνω αμέσως.

Αγγελική, ούτε κι εμένα μου κάθεται το ροζ στα αγοράκια, ίσως γιατί έχω ακόμα κάποιες προκαταλήψεις. Αλλά το γαλάζιο-μπλε στα κοριτσάκια, μια χαρά μου κάνει! Αμάν πια, τόσα χρώματα υπάρχουν, γιατί πρέπει να τα κάνουν όλα ροζ και γαλάζια; Πάντως χτες οι γείτονες μας έφεραν ένα καταπληκτικό συνολάκι για 3-6 μηνών, ένα παντελονάκι με τιράντες (σαλοπετάκι το λένε;), με άσπρη-μαύρη πολύ λεπτή ρίγα και μπλουζάκι σκούρο μπλε, σχεδόν μαύρο! Τέλειο!

Αναστασία, εμείς σπανακόρυζο σήμερα.

Λένα, αυτό με την ταυρίνη για πλάκα το είπες ή ισχύει όντως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα κορίτσια!!

MaDi να σου ζήσει το ζουζουνάκι σου!!!Να είναι γερό και ετυχισμένο!!!

Καλή λοχεία φιλενάδα!!

Ευάκι κούκλα η μικρή Μίλα, φοβερό βλέμα, φτου φτου!!Και ο Χρισοφορίνος

σου είναι τόσο γλυκός!!!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου μεγάλωσε πολύ ο γλυκός μας Χάρης!!!Είστε έτοιμοι

για το ταξίδι;

Νια μου καλή επιτυχία με τον υπέρηχο, περιμένουμε νέα σου!!

Αναστασάκο καλύτερα η μικρή φραουλίτσα ε;μπράβο το κορίτσι μας!!

Λενάκι φίλησέ μου το μπεμπάκο σου και τον Αναστασάκο βέβαια!!

Πάντως κορίτσια και εγώ δεν την μπορώ καθόλου την ατάκα:άστο παιδί να κλάψει,

τι θα πάθει κ.λπ.Όλα έχουν και τα όριά τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανούλες..;)

Μάντι μου να σου ζήσει η μπεμπούλα σου......ότι πιο όμορφο και στις δυο σας..;)

Νιακι μου καλά αποτελέσματα με τον υπέρηχο καλή μου....ολα θα είναι τέλεια με τον μικρούλη σου..:)

Άννα Μαρία μου ξεκουραστήκατε το βράδυ έτσι?...μπράβο στο αγοράκι σου..:)

Αναστασάκι μου πολύ χαίρομαι που η φραουλίτσα σου ηρεμισε....σας φιλούμε..;)

Δωράκι μου τί κάνει η μπεμπούλα?....πολλά φιλάκια..;)

Αγγελική μου έτοιμοι όλοι η οικογένεια για το ταξιδάκι?....αχχχ.τί καλα..;)

εμείς δόξα τον Θεό είχαμε ενα καλό βράδυ......:)...το κοριτσάκι μου....;)....

πολλά γλυκά φιλάκια..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κατι γινεται με το γαλα,δεν το πολυ πινει....το εβγαλε κι ολας και ηταν πηχτο...τι σημαινει αυτο?

Λετε να μην τρωει απο τους κολικους?επεσε η ορεξη της.... :( και γουλιτσες εχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου, τελικα μοιαζουν πολυ τα κοριτσακια μας!!! :lol::lol::lol: τι γαλα πινετε?εγω της δινω frisolac και πινει 150 γραμμαρια ανα 4,5 -5 ωρες.απο χτες βεβαια αρχισε τα περιεργα.δεν το πινει ολο τις πιο πολλες φορες, βογκαει, δυσκολευεται να κοιμηθει, βγαζει γουλιτσες ετσι πηχτες οπως κι εσενα...δεν ξερω...μηπως τους πεφτει βαρυ???ποσο δινεις εσυ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσακι,εσενα εχει κολικους? Καθε φορα της κανω 120 ανα 3 με 3,5 ωρες και οσο φαει...εκει που το ρουφουσε σχεδον ολο και θα ετρωγε κι εμας,τωρα στα 60 με το ζορι.... :( ...το frizolac το εδιναν στην κλινικη και ο γιατρος ειπε οχι αλλο αυτο....μετα εδωσα humana και τωρα novalac αλλα δεν το βλεπω να το θελει και πολυ.....οταν το πινει βεντουζαρει πολυ την πιπιλα..λες να θελει την νουμερο 2ο πιπιλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια και εμένα όταν βγήκα από την κλινική μας έδωσαν 2 κουτιά frisolac σε περίπτωση που το χρειαστούμε.....νομίζω ότι είναι το ιδανικό.....:).....μήπως τα κοριτσάκια σας χορταίνουν και δεν θέλουν άλλο να φάνε, γι αυτό και το βγάζουν?.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδια με 50-60 τη φορα, 7-8 γευματα την ημερα συνολικα δεν πρεπει να πεφτει κατω απο 430 γρ ημερησίως μου ειπε και ειμαστε οριακα ετσι....τα γαλατα που αλλαξαμε ειναι για κολικους υποτιθεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου, εσυ της δινεις λιγοτερο βλεπω...σου το ειπε η παιδιατρος να δινεις τοσο??πανω στο κουτι παντως γραφει οτι απο το 2ο μηνα η δοσολογια πρεπει να ειναι 150 γρ ,5 γευματα την ημερα...

ρωτησε καλυτερα την παιδιατρο σου!!!κι εμενα εχει κολικους παρα πολλους και υποφερει.της δινω και χαμομηλακκιντερτε να ηρεμησει αλλα δε βλεπω να βοηθα...για σταγονες εμας δε μας ειπε τιποτα.για την πιπιλα που λες, δεν εχω ιδεα...ας μας πει καποιο κοριτσακι που ξερει

λυδιακι, δεν ξερω τι γινεται, ισω τους πεφτει βαρυ αυτο το γαλα.εχε χαρη που απετυχε ο θηλασμος :x:x δε μπορεουμε να καουμε διαφορετικα τωρα...εσενα τι κανει η μικρουλα σου???φιλακια στα πατουσακια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες εδω και εγω σπιτι σημερα προσπαθω να μαζεψω φτιαχνω και φασολακια να φαμε..Αναστασια μου το Νοvalac ειχα στο γιο μου και ημουν απολυ ευχαριστημενη αλλα για να μην το πινει το παιδι μπορει να της πεφτει βαρυ αν και γενικα το πινουν αυτο γιατι ειναι ελαφρη και γιατι δεν δημιουργει δυσκοιλιοτητα και τετοια..τωρα το περιεργο ειναι τα 60γρ...να επινε 150 να πω μπορει να ειναι πολυ και για αυτο να μην το βγαζει να την πιανει το στομαχη της...γενικα σε αυτα τα γαλατα πινουν πιο λιγα γραμμαρια απο τπο θηλασμο γιατι ειναι πιο βαρια παρε τηλ το γιατρο και αμα σου ξανα πει τιποτα κουλο αλλαξετον...χρειαζεσαι γιατρο να συννεονησε και οχι να στη λεει...αα πιπιλα παει συμφωνα με τους μηνες νομιζω το 2 πρεπει να ειναι για 6 μηνων για δες το κουτακι

εμεις ειχαμε τελεια γιατρο στην ερετρια και μολις ηρθαμε αιγιο και αλλαξα δεν μπορουσα 2 χρονια να βρω...ευτυχως που ο θεος με λυπηθικε και στην κλινικη στη γεννα ηρθε μια γιατρος φανταστικη και απο τοτε εχουμε αυτη..παω πατρα καθε φορα αλλα χαλαλι για τα παιδια μου ειναι..

ευχαριστω κοριτσια για τα παιδακια μου θα δειτε και τα δικα σας εσεις θα σας τρελανουν...ρε κοριτσια με τη μικρη εχω τρελαθει τοοσο πολυ...νομιζω στο πρωτο με το αγχος και αυτα δεν το ευχαριστηθικα τοσο οσο με τη μικρη..μιλαμε εχω πεθανει..εχει τελειο προγραμμα πλεον..δηλαδη κοιμαται περιπου 10.30-11 αναλογα ποτε θα φαει το βραδυ και μετα παλι στις 4 το πρωι ξανα τεζα ξανα τρωει 7.30 περιπου ξανα τεζα μεχρις τις 10.00 και κοιμαμαι και εγω ωραιοτατα ξυπναει τρωει την βαζω στο γυμναστηριο παιζει και μολις βαρεθει και νυσταζει αρχιζει γκρινιτσα την παιρνω αγκαλια παιζουμε και ριχνει παλι υπνο και αυτο ολη μερα μεχρι το βραδινο υπνο...

Στο σπιτι της φοραω κατι γαλαζια φορμακια και ζιπουνακια που εχω απο το χριστοφορο αλλα εξωωωω μονο ροζ...σας εχω πει εχω βαρεθει τα ουδετερα και τα μπλε τοσα χρονια και τωρα ειμαι φουλ στο ροζ φουξια...φουλ ομως...χαχαχ αλλα εχω κρατισει του χριστοφορου πολλα και αλλα εδωσα στην κολλητη μου και της τα φοραω με εχει βοηθησει γιατι δεν χρειαζεται καθε 3 και λιγο να αγοραζω φορμακια ζιπουνακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμάς τώρα μας κάνει γελάκια! Του λέω "αγκού" κι ανοίγει το στόμα! Κοιτάει κιόλας, εστιάζει, παρατηρεί... Κάθεται και μέσα στο πορτ μπεμπέ ήσυχος για λίγη ώρα. Ωριμάζει, έχει γίνει μεγάλος άντρας πλέον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσακι ακομα 1,5 μηνων δεν γιναμε καλε.....τα γρ ειναι καλα,απλα βλεπω υποτονια στο να φαει και κοιμαται αμεσως...μαλλον ταλαιπωρειται απο τους πονους?

Ευη αρα κατι δεν παει καλα με το γαλα, δεν το δεχεται......τι λες?Θα δω πως θα παει και στα επομενα γευματα και θα μιλησω με τον τρελοπαιδιατρο :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια εννοουσα οχι αφου γινουν 2 μηνων.απο την 5η εβδομαδα λεει αυτη τη δοσολογια!!δεν ξερω, τι να πω...παρε τον παιδιατρο!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλιτσες, τι κάνετε"?

Δωράκι, ακόμα δεν ετοίμασα τίποτα..Παρασκευή θα φτιάξω βαλίτσα..πωπω..με αγχωνει όταν το σκέφτομαι..ελπίζω να μην εχει καμία καθυστέρηση και να μην ξεκινήσει γκρίνια μέσα στο αεροπλανο..ταξιδέψουμε στις έξι μιση το απόγευμα και είναι η ώρα της γκρινιάς..τι κάνει η νυφουλα μας?δωσε φιλία απο μας..

Λυδιακι, τι κάνει το κοριτσάκι σου?πως τα πάτε εσείς με τον θηλασμο?

Βάνεσσακι κι αναστασακι , κάντε λίγη υπομονη ακόμα..μόλις κλείσει κι ο δεύτερος μήνας θα μειωθούν κι οι γουλιτσες και τα πονακια..το nan sensitive einai ειδικό για κολικους και προβλήματα πεψης..έγω το βράδυ μόλις τον κάνω μπάνιο,θηλαζω και πίνει κι εκατό μλ ναν (δεν το πινει ολο βεβαια)και ξαναθηλαζω στο καπάκι γιατι ο δικός μου είναι πολυ φαγανος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανταζομαι Βανεσακι ειναι και αναλογα στο παιδι...εμας ηταν και μικρουλα και προφανως παει πιο αργα στα γρ!!

Nan sensitive ειναι μαρκα απο γαλα Αγγελικουλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γλυκες μανουλες!!

Ποσο καιρο εχω να γραψω δεν θυμαμαι..Μπαινω που κ που κ διαβαζω οταν προλαβαινω κ εχω ξεκινησει πολλες φορες να γραψω αλλα παντα κατι προκυπτει με το μικρο κ δεν τα καταφερα μεχρι τωρα..

Εμεις καλα παμε σχετικα απ την αποψη οτι πλεον αγγιζουμε τα παιχνιδακια στο γυμναστηριο κ υπαρχουν βραδια που μπορει να κοιμηθουμε και 9-10 ωρες.Διαφορετικα ξυπνάμε μια μονο φορα κ τρωμε.Παντως εγω πανω απο 5 ωρες σερι δεν εχω κοιμηθει παρολα αυτα γιατι πρεπει οπωσδηποτε να σηκωθω για να βγαλω γαλα, διαφορετικα σηκωνομαι κ εχω γινει χαλια απο το γαλα..Τι ειναι κ αυτο το πραγμα...Μηπως εχω προβλημα βρε κοριτσια?3 μηνες σχεδον εχουν περασει κ ακομα πρηζεται το στηθος μου...Τι να πω..

Αφηστε τις γουλιτσες κ τις ρουκετες!Πανω που ησυχαζουμε κ λεω ενταξει ειμαστε καλυτερα με την παλινδρομηση κανει κατι ρουκετες ή μπορει να βγαλει 5-6 γουλιες σε ενα γευμα..Πολλες φορες πιστευω οτι δεν μενει γαλα στο στομαχακι του..Πολυ ψυχοφθόρο.

Εμεις μενουμε και 20 λεπτα στην αγκαλια ορθιοι για να ρευτουμε κ να χωνεψουμε μηπως κ γλυτωσουμε τις ρουκετιτσες..

Αποτι καταλαβα εχουν γεννησει ολα τα κοριτσια!Υγεια ευχομαι κ καλη τυχη σε ολες κ τα μωρακια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δεν ξέρω αν υπάρχει συγκεκριμένος χρόνος που πρέπει να φτάσουν το βάρος γεννησης. Πάντως μέχρι να το φτάσουν πρέπει να το ταΐζεις κάθε 2 ώρες το πρωί κ κάθε 3 το βράδυ. Αν τρέφεται επαρκώς το βλέπεις από τις πάνες που έχει. Θέλεις συγκεκριμένο αριθμό (που δεν θυμάμαι να σου πω τωρα) με πάνες με ουρά.
    • Εμείς κάναμε εξέταση Σπερμοδιαγραμμα καλλιέργεια και dfi όταν κλείσαμε ένα χρόνο προσπάθειες  η γνωμη μου είναι πως αν μπει σε αυτήν την διαδικασία ο σύντροφος να κάνει την εξέταση σε εξειδικευμένο κέντρο μην πάει σε μικροβιολογικά την περιοχής έχουμε δει τεράστιες αποκλίσεις στα αποτελέσματα απο κορίτσια εδώ που πήγαν σε μικροβιολογικά και το αποτέλεσμα βγήκε ένα σπερμα  μέτριο προς καλό και τελικά όταν πήγαν σε εξειδικευμένο είχαν ένα κακο αποτέλεσμα  παντως θα συμφωνήσω και εγω μπορείτε να πάτε σε έναν ουρολόγο (κάτι εμείς που δεν το κάναμε και βλακεία μας) και μετά να πάτε για εξέταση αλλά θα έλεγα άσε να περάσει το καλοκαίρι και μετά από Σεπτέμβρη Οκτώβρη να πάτε να κάνετε μερικές προσπάθειες ακόμα 
    • Εγώ είχα γεννήσει στο μαιευτήριο στην Βέροια (1 έχει μονο) γιατί μένω Νάουσα.  Διακοπες πάμε 10 - 25 Ιουλίου, οπότε όταν γυρίσουμε θα έχω χρόνο να τα ετοιμάσω, 1 μήνα σχεδόν.
    • Καλημέρα κορίτσι μου  εγω δεν βλέπω κάτι αλλά δεν βοηθάει και η φωτο που είναι ασπρόμαυρη αν μπορείς ανέβασε άλλη φωτο με χρωμα εγω από αυτήν την εταιρία δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένη γιατί αν δεν είσαι σε καθυστέρηση δεν δείχνουν καλά βγάζουν γραμμή εξατμίσεις  εύχομαι πραγματικά να είναι όντως θετικό 🙏
    • Καλημέρα κορίτσια. Περιμένω αύριο ή Τρίτη την περίοδο μου. Είναι το τρίτο βράδυ που ξυπνάω για τουαλέτα και είπα να κάνω ένα τεστ clearblue που δείχνει 6 μέρες νωρίτερα. Και βγήκε σαν αχνος σταυρός στα 3 λεπτά ενώ είναι το τεστ με τις δυο γραμμές. Να πω την αλήθεια δεν το πολύ εμπιστεύομαι. Έβγαλα και φώτο αλλά εννοείται πως δεν φαίνεται όπως από κοντά. Τι μπέρδεμα μαυτα τα τεστ 😒. Εσείς βλέπετε κάτι η κάνουν πουλιά τα μάτια μου?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...