Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

kαλημερα!!!!λενακι, να σου ζησει ο μικρολης!!!!ευχομαι να ειναι παντα ευτυχισμενος και υγιης!!!!

σταμουλα να χαιρεσαι κι εσυ το μωρακι σου!!!

αναστασια μου ρωτα καλυτερα τον παιδιατρο αν ειναι να αλλαξεις γαλα!!!εμενα ειχε να κανει κακα 2 μερες και χθες ειχε πολλα πονακια, εκλαιγε τροερα και δεν ησυχαζε με τιποτα.ευτυχως εκανε το βραδυ και ηρεμησαμε.αχ βρε κοριτσια,ποσο στεναχωριεμαι οταν το βλεπω να υποφερει το μικρουλι μου...τρελλαινομαι!!!!!!!ολες ετσι κανετε η ειμαι υπερβολικη???

αγγελικουλα μου, με το καλο να ερθετε και να περασετε τελεια!!!

χριστινακι τι εγινε με εκεινο το βιντεακι???

κοριτσια ειστε πολυ ωτυχερες εσεις που καταφερατε να θηλασετε...εμενα στραβωσε απο την αρχη επειδη ακουσα ολε τις ηλιθιες να σταματησω το θηλασμο λογω ικτερου και αφου εμαθε το μπουκαλι το χασαμε το παιχνιδι...πλεον δεν εχω γαλα, μονο λιγες σταγονες οταν το παταω...

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!

Αναστασία μου δε ξέρω να σου απαντήσω, απλά αυτό που πιστεύω είναι ότι πρέπει καλύτερα σε ότι αφορά το γάλα να ρωτήσεις και τον παιδίατρό σου. Καλύτερα να σου πει αυτός πιο γάλα να δώσεις θα ξέρει καλύτερα.

Συμπεθερόνι μου γυρίσατε;!!! Τέλεια!!! Κούκλος ο γαμπρούλης μας ε; Αχου το παλικαράκι μας να είναι έτσι πάντα καλό παιδάκι υγιαίστατο και τυχερό! Περιμένω να δω και φώτο κάποια στιγμή! Ο Αναστασάκος προβληματισμένος ο καημενούλης ε; Θα συνηθίσει μωρέ και αυτός απλά θέλει το χρόνο του. Λίγο περισσότερη σημασία θα του δίνεται αυτό τον πρώτο καιρό και όλα θα πάνε καλά. Να δώσεις και στους 2 τους από ένα ρουφηχτό φιλί! Και πες στον γαμπρούλη μου ότι αύριο σκάει μύτη η νυφούλα σας!

Σήμερα είναι η τελευταία μου μέρα εγκυούλα! Αύριο πάμε νοσοκομείο στις 8 και το μεσημεράκι 1-4 γεννάω!!! Απίστευτο μου φαίνεται ότι έφτασε η ώρα και για εμένα. Σας έβλεπα όλες να γεννάτε και ένιωθα ότι εγώ μια ζωή έγκυος θα 'μαι και δε θα περάσει ποτέ ο καιρός. Τελικά όμως πέρασε! Σήμερα είμαστε λίγο συγκινημένοι με τον άντρα μου. Από αύριο δε θα είμαστε πλέον 2 αλλά 3! Είναι περίεργα τα συναισθήματα πολύ!

Σας αφήνω κορίτσια να κάνω κάτι τελευταίες δουλίτσες. Αύριο μόλις μπορέσω θα σας ενημερώσω για τα νέα μου! Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madi μου με το καλο το μωρακι σας,να μας ενημερωσεις οταν μπορεσεις,ολα καλα θα πανε.

Κοριτσια δεν τον ρωτησα τον παιδιατρο γιατι αυτο της εδιναν στην κλινικη και μετα πηραμε το αλλο!Παντως ειπιε ενα γευμα και μετα εκανε κακα αμεσως και τωρα κοιμαται ηρεμη....για να δουμε....

Εγω που την θηλαζω φοβαμαι μηπως τρωω κατι και την πειραζει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα μολις βρηκα ενα αρθρο για καφε και θηλασμο....μπορει να προκαλεσει υπερενταση στο μωρο και να μην κοιμαται....εχω 2 ημερες πινω καφε....υποψιαζομαι γι αυτο ειναι ανησυχη...αλλωστε δεν εχω γαλα αρκετο....καλυτερα να το σταματησω!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι μου οντως οταν δινουμε και ξενο και θηλαζουμε μαζι δεν ξερουμε τι απ τα δυο φταιει αν εχει πονακια το μωρο!Νομιζω η παιδιατρος σου θα σε βοηθησει καλυτερα για το γαλα!ρωτησε την τι ειναι καλυτερο να δινεις!

Βανεσσακι μου, μη στεναχωριεσαι με το θηλασμο, το προσπαθησες και δεν βγηκε. . .!σιγουρα το μητρικο γαλα ειναι αναμφησβιτητα το καλυτερο για τα μωρακια μας!και γω κανω ενα μεγαλο αγωνα με το θηλασμο,δινω και ξενο βεβαια αλλα τη βαζω στο στηθος οση ωρα αντεχει και θελει!οσο εχω γαλα αυτο θα κανω για να τα χω και γω καλα με τον εαυτο μου!

Μαντυ μου τελευταια μερα εγκυουλα λοιπον ε?με το καλο κοριτσακι μου!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ και αυριο τετοια ωρα να χεις το μπεμπακι σου και να στε και οι 2 καλα!θα περιμενουμε νεα σου μολις μπορεσεις!

Τιτινακι μου τι κανει ο κουκλος γιοκας σου!φιλησε μου τον:-)

Φιλακια σε ολες κοριτσακια μου!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια τα αποτελεσματα απο ενα γαλα δεν φαινονται αμεσως......ασχετο...γιατι της αλλαξατε γαλα;;;;

και το κουτι που της εδωσες τωρα γαλα ειναι πολυ καιρο ανοιχτο;;;;προσεχε γιατι μετα απο ενα μηνα αν ειναι ανοιχτα δεν κανει να της το δωσεις...

βανεσσακι συνηθως οταν κανουν μερες να ενεργηθουν εχουν πονακια......

μαντι μου οντως οταν ξερεις οτι διανυεις την τελευταια μερα σου σαν εγκυος ειναι πολυ συγκινητικο...αχ!!τα δικα μου θυμησες τωρα......πολλα φιλια κουκλα μου και ευχομαι ολα να πανε καλα....περιμενουμε νεα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αλλαξα γιατι ειπα μηπως εχει δυσανεξια στο αλλο....αλλα οσο το σκεφτομαι νομιζω ο καφες εκανε τη ζημια...ηδη εφαγε δευτερο γευμα και κοιμαται σαν πουλακι....βεβαια κολικους πρεπει να εχει αλλα χαλαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εγωωω

κοριτσια θα σας μαλωσωωω καλε καθε φορα που κλαιει πρεπει να ειναι το γαλαα??

Δεν πειραζει αν θα το σταματησετε δεν ειναι τιποτα αυτο πριν το αποφασισετε ομως μιληστε με το γυναικολογι μηπως χρειαστει να παρετε χαπια για να το διακοψετε γιατι δεν μπορειτε να ξερετε σιγουρα ποσο γαλα εχετε και να το αφησετε και να παθετε καμια μαστιτιδα..

Λοιπονε εμενα καθε βραδυ ριχνει ουρλιαχτο καθε βραδυ ομως το οποιο κραταει 20 λεπτα με μιση ωρα μετα απλα ξερενεται...δεν ειναι γιατι εχει κατι ειναι ωρα της γκρινιας το τι την εβαλες και εφαγε μονο μερικα δευτερολεπτα σημαινει οτι απλα δεν ηθελε να φαει παρτην αγκαλια κανε καμια βολτα κουνωντας την ορθια μεχρινα ηρεμισει τα μωρα κλαινει πολλες φορες χωρις λογω μπορει να ηθελε παρεα και να νευριασε και να την επιασε υστερια μπορει να νυσταζει και παλι να την επιασε υστερια γιατι ηθελε βοηθεια να κοιμηθει με τον καιρο θα καταλαβαινεις γιατι το κανει εμενα στανταρ καθε βραδυ το κανει μιλαμε ουρλιαχτα και κλαμα που λες κατι θα παθει κλεινει και τα ματια και τρεμουνε τα χερια και ξαφνικα σταματαει και κοιμαται ...Αναστασια μου εγω θα ελεγα οσο θηλαζεις μην πινεις καφε οσο να ειναι παθαινουν υπερενταση κοψε το για λιγες μερες δεν αν εχει διαφορα ξανα δοκιμασε μετα και εκει θα καταλαβεις αν φταιει..

Λενα μου να σου ζησει και παλι οσο για τα κακα για καμια βδομαδα εμενα εκανε σε καθε γευμα και μετα σταματησε τωρα κανει καθε 3-4 μερες μπορει κατι να εφαγες..εγω που εφαγα ρεβυθια δεν ειχε μεν προβλημα με κακα αλλα εκανε πολλα πρου και πρασινα κακα την αλλη μερα που δεν εφαγα ητα κιτρινα...

Σταμουλα να σου ζησει πρεπει να εχεις γεννησει και εσυ και με το καλο και η Μαντι

Αννα Μαρια εμενα το κανει καθε φορα και δεν σταματαει να πεταγετε και παει και πανω στη μουρη της και βαζω την πετσετα να μην πεταγετε και μολις παει και παλι να φαει το βγαω απο την πετσετα και αυτο εχει συνεχισει να πεταγεται πολυ γελιο αλλα το λοιπαμαι τοσο γαλα να πηγαινει χαμενο

εμενα το πρωι ξυπνησε στις 4 και ετρωγε μεχρι τις 5.18 μιλαμε κοιμομουνα ορθια...αλλα μετα ξανα εφαγε στις 8.30 εεμμμ με τοσο φαι..σημερα παραγγειλα και τη Σοφη μια για εμας και μια για το βαπτιστηρι μου να εχουν ιδια...αυταααα σας φιλω και κουλαρετε μαναδεςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα και το αλλο αμα εχει κωλικους εκτος απο κλαμα πρεπει να μαζευουν και τα ποδαρακια κοντα στην κοιλια και μετα να τα τεντωνουν αποτωμα...δειτε το και αυτο και αμα ποναει το αυτακαι πρεπει να πατε να πιεσετε λιγο με το δακτυλο σας πισω απο το αυτι και αμα ριξει γερο κλαμα ειναι οτι ποναει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Ευη ξερω πως αυτα που λες εχεις δικιο, αλλα ειμαστε νεες μαμαδες και δεν εχουμε χαμπαρι,τα εχουμε παιξει....τωρα η μικρη κοιμαται και εχει εδω και μιση ωρα στριφογυριζει συνεχεια και βγαζει κραυγες....με το αυτι που εγραψες δεν καταλαβα....θα παω στον γυναικολογο να δω τι θα μου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακι οτι απορια εχεις οσο αφορα το μωρο θα περνεις το παιδιατρο.....δεν δινεις λεφτα για να σε βλεπει αλλα και να σε ακουει στο τηλεφωνο οποτε εσυ εχεις απορια για κατι.....τωρα για το γαλα αν δεν θηλαζεις καθολου δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι χαπια........οι γυναικολογοι παντα δινουν......αλλα αν εκοψες σταδιακα γευματα τοτε δεν χρειαζεσαι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοτε δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι.......α!!!!!!μη πειραζεις καθολου τις θηλες σου αν σταματησει εστω και αυτο το πιπιλισμα η μικρη σου.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Μάντι, άντε, με το καλόοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λένα, κι εμένα έτσι ήταν, κόκκινος και μαυριδερός, με πολύ μαύρο μαλλί! Αφού λέω "αυτό είναι το το παιδί μου;". :P

Κορίτσια, έχει δίκιο η Εύη, δε σημαίνει ότι, ό,τι πάθει το μωρό φταίει το γάλα. Κι εμένα είναι φάσεις που κλαίει και οδύρεται. Άλλες φορές ηρεμεί με την αγκαλιά, άλλες απλά κλαίει, τον κρατάω στην αγκαλιά μου και ηρεμεί από μόνος του και κοιμάται. Κάποιες φορές τον βάζω στο στήθος, θηλάζει για μερικά δευτερόλεπτα και μετά το αφήνει κι αρχίζει πάλι τα ουρλιαχτά. Δε σημαίνει ότι πεινάει και δεν έχω γάλα, αλλά ότι δεν πεινάει και κλαίει για άλλο λόγο.

Σήμερα έφτιαξα τα μελομακάρονα, δηλαδή τώρα φτιάχνονται, είναι κι ο αδελφός μου εδώ, ήρθαν και τα ξαδέλφια μου, έγινε λίγο χαμός, γιατί άρχισαν να δέρνονται, κοτζαμάν γαϊδούρια, 19 και 16 χρονών...

Εμάς ο μικρός εδώ και δύο νύχτες ξυπνά συγκεκριμένες ώρες. Κοιμάται 11-11.30, ξυπνά 2.30, μετά 6, μετά 9. Δε νομίζω, όμως, να έφτιαξε πρόγραμμα από τώρα, είναι πολύ νωρίς.

Σας αφήνω, γιατί πρέπει να σιροπιάσω τα μελομακάρονα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, να σας ρωτήσω...

Μελομακάρονα, που έχουν μέσα ξύσμα και χυμό πορτοκαλιού, κάνει να φάω μια που θηλάζω; Νομίζω είναι λίγο τραβηγμένο να μη φάω, αλλά είπα να ρωτήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΛΠ.ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ Κ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΣΕΡΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΟΥ ΤΙΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΚΑΘΑΡΙΖΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΡΙΝ Κ ΜΕΤΑ Κ ΝΑ ΕΧΩ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ.ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΜΠΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ.

ΓΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΑ Κ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια εγω τα ξεκανα τα μελομακαρονα και ξυσμα ειχαν και χυμο ειχαν και κονιακ ειχαν και αυριο θα φτιαξω και αλλα ...μιλαμε τελεια βγηκαν...

Αννα Μαρια για το αυτακι πατα το αυτακι πισω ρε παιδι μου πως να το πω δεν ξερω αν δεν μπορεις πισω μπορεις εκει ποθ καθαριζουμε το αυτακαι στην τρυπα εε δεν εχει ενα κρεατακι να το πω το πατας και κλεινει η τρυπα αν το μωρο ουρλιαζει χειροτερα με πονο τοτε ειναι το αυτακι του εχει διαφορα οσο για τη διακοπη επειμενω στο γυναικολογο εμενα στο Χριστοφορο που εδινα ξενο και φυσικα ειχε μειωθει μου λεει ταισε και απο τα 2 να αδειασει και μετα παρε τα χαπια και δεστο με ενα πιο στενο σουτιεν εε σας πληροφορω εκανα γρομπαλακια σαν πετρα και τραβιξα πολλα για να φυγουν για αυτο λεω μην το αφησεις απο μονη σου...τωρα ειναι διαφορετικα μιας και η μικρη εκοψε το βραδινο μονο του το στηθος εμαθε και μειωσε οταν θα αρχισει τις τροφες παλι θα μαθει και αρχισει η μειωση αλλα ξαφνικα να το σταματησεις δεν νομιζω πως ειναι το καλυτερο στο κατω κατω 2 χαπια ειναι δεν κανουν κακο παρα μονο αν τα παρεις και θηλασεις.

Εμεις πηγαμε βολτιτσα σημερα δουλευε ο αντρας μου με μια κοπελα σε ενα event χριστουγιεννιατικο που οργανωσε ο δημος και πηγα και εγω τα μικρα...χαμος γινοτανε..εβαψα και το χριστοφορο μακουιν και τη Μιλα λουλουδακια μικρα ροζ καλα πεθανα ολοι που ειδαν 3 μηνων με face painting...συμβουλη..αν πατε σε παρτυ και εχουν face painting και οι μπογιες ειναι cryolan η snazaroo μην τις φοβηθιτε ειναι ειδικες για τα παιδακια βγαινουν ευκολα με μωρομαντηλο η ακομα και με νερο...το λεω γιατι ποσες φορες παιδακια θελουν να βαφτουν και λενε οχι οι γονεις να μην παθουν τιποτα...μονο σε αυτες τις μπογιες ειναι οι καλυτερες πανακριβες αλλα πολυ καλες για παιδια...χαχα αυτη ηταν η συμβουλη της ημερας by Ευη χαχαχα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη, με έπεισες, θα φάω μελομακάρονο! Δε χρειάστηκε και πολύ! :P

Αυτό με το αφτάκι δεν το ρώτησα εγώ, η Αναστασία το ρώτησε, αλλά κι εγώ δεν είχα καταλάβει τι έγραφες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια ηθελα να πω αλλα κλασικα κραταω τη Μιλα και αλλο εγραψα χααχα...δεν ξερω μωρε πως να το πω..πισω απο το αυτι πιεζεις πισω ακριβως σηκωνεις το αυτακι εκει που βαζουμε σκουλαρικι και πιεζεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα μου φαίνεται ότι θα χρειαστεί και δεύτερη δόση! Άλλο χριστουγεννιάτικο γλυκό δεν φτιάχνω, δε μας αρέσουν οι κουραμπιέδες, το christmas cake, κάτι γλυκά με χουρμάδες που φτιάχνουν εδώ, οπότε με μελομακάρονα τη βγάζουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα κανει κουραμπιεδες και τους εφαγε ο αντρας μου χαχα αλλα δεν ξανα φτιανω μονο μελομακαρονα και ενα σοκολατοσπιτο που ειδα στη Μενεγακη και το θελει ο χριστοφορος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοκολατόπιτα; Χμ... Εγώ σκεφτόμουν να φτιάξω και μελόψωμο, μου φαίνεται πιο χειμωνιάτικο, χριστουγεννιάτικο και παραδοσιακό (γενικά στις γιορτές με πιάνει μια μανία με την παράδοση). Και τον τελευταίο καιρό, με έχει πιάσει μια υστερία με το μέλι. Όλο μέλι τρώω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλιτσες, τι κάνετε?

Αύριο πέφτει και το τελευταίο "οχυρό" !γεναει η μαντι..άντε κορίτσι μου..ήρθε η ώρα σου..φαντάζομαι νιώθεις περίεργα με το να ξερεις πως αύριο θα γίνεις μανούλα..εμεις που δεν πήγαμε προγραμματισμένα δεν ξέραμε ποτε θα έρθει κι ήταν αλλιώς εκείνη η αγωνία..εκει σπάνε τα νεύρα..

Άντε, μαντι, ευχομαι ολα να πανε καλα και το κοριτσάκι σου να σου χαρίσει της ωραιότερη εμπειρία της ζωής σου..με το καλο λοιπόν..

Άννα Μαρία, εγω έκανα την παρασπονδια κι έφαγα δυο τρία μαντάρινια αυτές τις μέρες..λέτε να πειράζει πολυ?καλε, το ξυσμα είναι άπειρο ελάχιστη ποσότητα ..δεν βλάπτει..

Ευη μου, είδα κι εγω ένα μεσημέρι στη μενεγακη μια που έφτιαχνε κάτι μπισκότα και και γενικα πράγματα που μπορείς να κανείς Μονή σου για βάφτιση πχ η παιδικά πάρτυ....φαίνονται εύκολα κι είναι πολυ εντυπωσιακά αλλα δεν ξέρω αν είναι το διο στην πράξη..σοκολάτα σπίτι?δεν το είδα αυτο..ενδιαφέρον ακούγεται όμως..καλα, εκείνος ο μάγειρας που εχει κάνει κάτι ωραία φαγητά που με κάνει να τρέχω στην κουζίνα και να την κάνω άνω κάτω..καλα, περιμένουμε φωτο απο μιλα με λουλουδακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...